SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Nederland-Oostenrijk twee maal op het t.v.-scherm De opstellingen Joegoslavische captain gaf zich gewonnen, Hongaarse nog niet Cortlever en Roessel favoriet in schaaktoernooi Het Oosten Peterhof - gestart uit eerste positie - sterk favoriet Ook reservegroepen zijn zeer sterk bezet Na overleg werkgevers- en werk nemers-organisaties met KNVB Oostduitse dames punt kwijt aan Roemenië KOERSEN IN HILVERSUM Motorzesdaagse wordt vuur proef voor mens en machine Van Spaandonck voorzitter k.c. bij amateurs Profclub Alkmaar liet Pallaoro gaan Nederlanders zakken af naar twaalfde plaats Mr. A. G. de Blécourt uit Haarlem kandidaat voorzitter KNSB WERELDKAMPIOENSCHAP LANDENTEAMS Jeugdige waterpoloërs gaan naar Roemenië u t i'jittDAG 14 SEPTEMBER 1957 Van de krachtsverhoudingen in de eerste divisie van het betaald voetbal in de 0VB is na de eerste volledige wedstrydronde nog niet veel bekend. Vandaar ook jat er omtrent de resultaten van morgen nog heel weinig te zeggen valt. Vast staat ffel dat het wedstrydprogramma van de clubs uit Kennemerland er niet gemakkelyk ui(ziet. Haarlem lykt het in de thuiswedstrijd nog het gemakkelijkst te hebben tegen Fortuna (Vlaardingen). Stormvogels en RCH trekken naar Wageningen en Hel mond, terwijl VSV en EDO in eigen omgeving Vitesse en Roda Sport ontmoeten. EDO speelde verleden week niet onver dienstelijk tegen AGOVV. Morgen krijgt hct op eigen veld Roda Sport tegenover ,jCli, dat het zondag jongstleden tegen nu'S niet tot een overwinning kon bren- cn en met 2-1 verloor. Een nederlaag be hoeft het zeker niet te worden voor de Haarlemmers, die veel houvast hebben aan een sterke achterhoede, waarin de nieuwe spil Van Dijk steeds beter inge speeld raakt. Vlak bij het Noorder Sportpark speelt 00lc Haarlem thuis. De roodbroeken gaan, lijkt ons, tegen Fortuna uit Vlaardingen een vrij gemakkelijke overwinning tege moet. De Vlaardingers verloren namelijk verleden week met 5-1 van de nieuwe eer ste divisieclub Leeuwarden en dat wijst niet bepaald op veel aanvalskracht. VSV krijgt bezoek van Vitesse, dat al verloor van HVC. De Velsenaren zouden teleurstellen indien zij niet tenminste een jeüjk spel konden bewerkstelligen, al is én blijft de Arnhemse ploeg een zeer wis selvallig tegenstander. RCH en Stormvogels spelen moeilijke nitwedstrijden. RCH zal vooral tegen Hel- mondia op haar tellen moeten passen. De ond-internationaal Roozenburg speelt by Helmondia als teruggetrokken midvoor en doet dat bijzonder verdienstelijk. Een ge lijk spel lijkt ons niet uitgesloten. Storm vogels heeft het tegen Wageningen „op de berg" ook verre van gemakkelijk, maar 2al het toch moeten kunnen klaren. AMATEURS In de amateurcompetitie moet HFC van HBC (in het Heemsteedse sportpark) kun nen winnen, terwijl Schoten alle krachten zai moeten inspannen om een redelijk re sultaat te behalen tegen Rapiditas in Weesp. In de andere afdeling krijgt Ken- nemers het moeilijk tegen West-Frisia in Znkhuizen. DEM-Zaridvoortmeeuwen is een krachtmeting, die wel eens in een puntenverdeling zou kunnen eindigen. HANDBAL Zondag gaat de herenploeg van Con- (ordia op bezoek bij WVGV en kan hoe wel op sterke tegenstand gerekend moet norden met beide punten uit Weesp lerugkeren. De Concordia-dames ontmoe ten in Amsterdam DSG en zullen ook nu jeen winst boeken. Voor de tweede klasse dames krijgt HOC aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem om elf uur bezoek van het reserveteam van Niloc, een tegenstand ster van gelijke kracht. In de badplaats ontmoet Zandvoortmeeuwen om twaalf uur het heren-reserveteam van Concor dia. We mogen een goede strijd verwach ten waarbij we de winstkansen van de Meeuwen het hoogst aanslaan. De afdeling Het eerste competitieprogramma voor de danig uitgebreide afdeling Haarlem vermeldt als belangrijkste ontmoetingen de dames RapiditasConcordia (aan vang twee uur) en IJmondZandvoort meeuwen (aanvang 10.40 uur) en bij de beren AHVRapiditas 2 (om tien uur aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haar lem) en De BlinkertAVA (aanvang elf uur). Het speelterrein van De Blinkert is verplaatst van de Zeeweg in Overveen eaar het Noorder Sportpark, zodat nu ook in Haarlem-Noord gehandbald wordt. TAFELTENNIS Zondag houdt de Haarlemse tafeltennis vereniging „Togido", als onderdeel van de feestelijkheden van haar tienjarig be staan, een toernooi voor de afdeling Ken nemerland. Vele prominente speelsters en spelers hebben voor dit eerste evenement van het nieuwe seizoen ingeschreven. Wij noteerden onder meer de HBC'er Guus Pliester, de GTTC'ers Theo Blom en Piet Sleper, de TOG-speler Piet Klabou en de Togio-cracks Cees Schoof en Bert van Eijk. Bij de dames zijn de belangrijkste deelneemsters Anne Lahey (Johez), Truus Vaasen (TOG) en Nel Vermeulen, Nan Wolters en Letty v. d. Putten (Togido). Het toernooi begint om elf uur; om ne gen uur kunnen de finales verwacht wor den. Gespeeld wordt in het tafeltennis- instituut Guus Wolters aan de Jansstraat in Haarlem. Zondagmorgen zullen de deelnemers soor de 32ste internationale motorzesdaag se starten en zoals het er nu naar uitziet, wordt het in Spindleruv Mlyn een ware vuurproef voor mens en machine. Ook vrijdag was het er weer guur en koud en wederom kwam de regen vele uren ach- 'ereen in stromen naar beneden. Volgens de Tsjechen uit de buurt zal het weer ech- 'er gaan veranderen en men verwacht dat de regenperiode nu wel zo ongeveer achter de rug is. Het terrein is door al het water "og zwaarder geworden dan het al was. In det pare fermé, waar de machines moeten worden ingeleverd, was hel een drukte von belang. De reeds ingeleverde motoren 'ijn geplaatst in grote vierkante legerten ten. KORFBAL Zondag zijn voor alle tweedeklassers thuiswedstrijden vastgesteld, hetgeen der halve de belangstelling bij deze wedstrij den afbreuk doet. Onbegrijpelijk, dat de competitieleider de ene zondag slechts uit wedstrijden vaststelt en de andere week thuiswedstrijden. Oosterkwartier krijgt bezoek van DTV, hetgeen een aardige wedstrijd kan wor den. Zondag is namelijk gebleken, dat de gasten niet onoverwinnelijk zijn. Aurora heeft het zeer zwaar, daar kampioenspre tendent Roda op bezoek komt. Haarlem start met een thuiswedstrijd tegen For tuna. DDV zal ook ondervinden, dat Wa tervliet op eigen veld zeer sterk kan spelen. In de derde klasse speelt Sport Vereent reeds vanmiddag tegen Kameo in St. Maartensdijk. Oosthoek kan zondag in Amersfoort tegen Soesterkwartier twee punten rijker worden. Nieuw Flora heeft als openingswedstrijd in Amsterdam tegen het sterke Meo te spelen. In de reserve-klassen zijn vastgesteld Oosterkwartier 2-Koog Zaandijk 2 (12-2 uur), Aurora 2-Watervliet 2 (12-2 uur) en Haarlem 2-Archipel 3 (12-2 uur). HOCKEY De viering van het dertigjarig bestaan van de hockeyvereniging „Alliance" te Haarlem, die drie weken zal duren, begint zondag met een dames- en herenhockey- toernooi, waaraan deelgenomen wordt door de eerste elftallen van de lands kampioen TOGO, HDM, Victoria, Groen Geel, de jubilerende vereniging (alle met dames- en herenelftal) en Rood Wit (da meselftal) en Delftsche Studenten (heren elftal). De wedstrijden worden gespeeld op het Heemsteedse Sportpark en beginnen om half twaalf precies. Na afloop van het toernooi zullen alle deelnemers zich inschepen op m.s. „Hol land", waarmede een avondlijke trip naar Amsterdam wordt gehouden. Aan boord vindt de prijsuitreiking plaats, gevolgd door een tango-tea. AUTOMOBILISME Zondag houdt de Joodse Ontspannings vereniging Haarlem de vijfde Nederlandse autorally. De start van dit grote evene ment, waarvoor niet minder dan 150 equi pes hebben ingeschreven, is om één uur bij restaurant Treslong in Hillegom. Na afloop van de rally is er in Treslong een diner waaraan zeshonderd autoriteiten en deelnemers aanzitten. De oud-intemationaal H. J. van Spaan donck (Neptunus) is door het bestuur van de KNVB benoemd tot voorzitter van de keuzecommissie voor het amateur voetbal. Deze keuze-commissie is thans als volgt samengesteld: voorzitter: H. J. van Spaan donck, leden: C. van Staveren (Assen) en C. J. Magiels (Maastricht). De eerste divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving, die morgen een wedstrijd spelen, komen met de volgende opstelling (v.r.n.l.) in het veld: R.C.H.: Van der Voort, De Jong en Van der Brink; Krist, Sohoonenberg en Biesbrouok; Peters, Mul; Peper, Kruyer en Henke. Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Kilian, De Voogd en Boom; Brokx, Degenaar, Flens, De Graaf en Groe- neveld. EDO: Koelemey; Petterson en Berends; Van Kampen, Van Dijk en Leonhardt; Kops, Spiers, Duivenvoorden, Belfroid en Kruyer. Stormvogels: De Graaf; Van den Oever en Freriks; Jansen Sr, Snoeks en Tol; De Boer, Jansen Jr., C. Groot, H. Groot en Brom. VSV: Geerlofs; Schoon en Beentjes; Mertens, Spaans en Pelser, Van Vliet, Postma, Dolder, Post en v. d. Heyden. Amateurs HFC: Van der Lee; Dekker en Wijk huizen; Bouwman, Molijn en Van Schouwenburg; Domhoff; De Nijs, Jansen, Molenaar en Winter. Zandvoortmeeuwen: Grijmans; A. Stok man en J. Zwemmer; C. Stokman, Kerkman en Water; Castien, Snoek, Halderman, Visser en Koper. Schoten: Kessens; Veen en Hogendijk; v. d. Mark, Koppen en Dinkelberg; Santberg, Otten, K. van Oosten, T. van Oosten en Klein. Kennemers: Tijms; Lejeune en Schaap; Van der Sluys, Brethouwer en J. Mosk; F. Mosk, J. Minneboo, Zwanen burg, De Bie en Van Alphen. DEM: Aar-denburg; Spanjaard en Nie sten, Starremans, A. Bakker, Goderie, Burger, J. Bakker, De Vries, Zonjee en Appel. De Italiaanse profvoetballer Mario Pal laoro, die door de profclub „Alkmaar" van de voetbalclub Linz in Oostenrijk zou worden overgenomen, heeft Alkmaar weer verlaten. In de wedstrijd tegen Willem II had hij de technische commissie zo zeer teleurgesteld, dat direct besloten werd hem niet voor de wedstrijd tegen DWS van zondag op te stellen. Zijn plaats in de voorhoede wordt inge nomen door Jan Kooge, oud-lid van de vierdeklasser RKAFC, nadat over de transfersom met RKAFC overeenstemming was bereikt* Het bestuur van de profclub Alkmaar heeft tenslotte, mede in verband met an dere moeilijkheden, welke rond de figuur van Pallaoro waren gerezen, besloten het voorlopig contract met de Italiaan niet te verlengen. Deze is naar Oostenrijk terug gekeerd, waar hij weer voor Linz zal uit komen. Maandagavond zullen ruim zeventig schakers een aanvang maken met het toer nooi van de Haarlemse schaakclub „Het Oosten". In restaurant Munniks aan de Grote Markt in Haarlem zullen zij in zes kampen uitmaken wie, ruim een week la ter, als prijswinnaars het toernooi weer verlaten. Voor de geformeerde eregroep zijn de bekende Nederlands schakers N. Cortlever en Fr. Roessel favoriet. Fr. Roessel heeft de laatste jaren op merkelijke successen geboekt. Eén van zijn fraaiste prestaties is zijn overwinning op de Zweedse grootmeester Gideon Stahl- berg geweest in het Hoogoventoernooi. In het kampioenschap van Nederland boekte hij enige tijd geleden een fraai succes door het veroveren van een gedeelde tweede plaats, achter kampioen J. H. Donner, maar samen met H. Bouwmeester en C. B. v. d. Berg. In het Clare Benedict-toer nooi 1957 in Zwitserland behaalde hij voor het Nederlandse team 3Va punt uit 5 par tijen. Hij versloeg hier in een prachtige partij de bekende Italiaan Szabados. De prestaties van N. Cortlever zijn mis schien wat minder spectaculair. Daaren tegen kenmerkt zijn spel zich door een grotere regelmaat. Cortlever is een speler die altijd in de eerste groep eindigt maar zelden de topplaats bezet. In het kam pioenschap van Nederland eindigde hij als vijfde, terwijl hij onlangs in het Ritmees ter-toernooi te Veenendaal evenveel pun ten veroverde als winnaar H. Bouwmees ter. Het lot wees voor hem echter de twee de plaats aan! Wellicht brengt zijn grote routine hem succes in dit toernooi. In iets mindere mate moet misschien ook C. Orbaan als kanshebber op de eindzege Het ziet er naar uit, dat de machines onze landgenoten ruimschoots op tijd •■taar zullen zijn. Priem Rozenberg heeft 'fijdagmorgen met zijn nieuwe CZ zijn gezien worden. Zijn successen komen ech- kilometers vol kunnen maken. De andere ter gewoonlijk te verspreid. Niettemin Nederlanders hebben intussen flink ge- blijft het altijd een speler waar terdege 4euteld en tussen de buien door is er ook rekening mee moet worden gehouden. Dit n°g wat gereden. heeft onlangs de Russische grootmeester Intussen is de Nederlandse ploeg nog Gelier nog moeten ervaren! Drs. G. Prahl "iet compleet, want Jan Marks is nog uit Amsterdam is een sterk schaker. Met -'teeds niet in Spindleruv Mlyn aangeko- belangstelling worden zijn prestaties in dit •^en. En dat betekent voor de Amsterdam- milieu tegemoet gezien. een geduchte handicap aangezien hij De schakers in Haarlem zullen vermoe- Meraard niets van de aard van de route delyk het meest geïnteresseerd zijn wat Weet. hun plaatselijke kampioen dr. B. V. Bek ken interessante bijzonderheid is, dat bij ker en de sterke Ha.S.G.'er F. A. Spinho- - Russische inschrijvingen twee vrouwe- ven zullen presteren. Wanneer dr. B. V. jke rijdsters zijn, nl Ozalina op een 125 Bekkcr er in slaagt zonder moeilijkheden K 55 en N. Sarapova op een 175 cc de beginfase van de strijd door te komen, mag men van hem zeker hoge verwachtin gen hebben. F. A. Spinhoven is in Haarlem steeds één der sterkste spelers geweest. Zijn w meeste partijen verkeert hij in hevige tijd- •fer start Piet van Mispel om 8 minuten i nood, maar juist in deze tijdnood blijkt hij voor zes. I dan het gevaarlijkste te zijn. Zonder illu sies op een eerste plaats mag van hem toch een goed resultaat worden verwacht. De partijen in de ere-groep zullen op een drietal demonstratieborden voor be langstellenden worden bijgehouden. De drie reserve-groepen mogen zich ook in een sterke bezetting verheugen. Naast de bekende Haarlemse namen treffen wij o.a. de sterke Amsterdamse schakers J- Wilmink, A. Frank en J. H. Addick aan die allen goed genoeg zijn voor de eerste plaats. De groepen zijn als volgt samengesteld: Groep „A": R. Faase, A. Herfst, J. v. d. Berg, J. Wilmink, S. Bonkenburg en L. G. Mostertman. Groep „B": A. Frank, F. Slagt, J. Bon kenburg, S. Herfst, J. Wolff en J. H. Ad- dicks. Groep ,,C": W. Petersma, N. Huyboom, J. Staal, F. Noordhoek, R. Mol en C. Kos ter. Door het uitvallen van mevr. Heemskerk in het internationaal damestoernooi, dat momenteel in ons land wordt gehouden, heeft mevr. A. v. d. Veen-Baas haar plaats moeten innemen waardoor zij van deel name aan ,,Het Oosten"-toernooi heeft moeten afzien. De wedstrijden, die gehouden worden op 16, 17, 18, 23, 24 en 25 september begin nen om half acht in de bovenzaal van restaurant Munniks in Haarlem. awa. De eerste rijder, die zondagmorgen om |>alf zes voor de Motorzesdaagse zal star- •sn is de Italiaan Flavio Montesi met zijn «cc Laverda. Als eerste Nederlandse rij- STRAAT. De Spaanse zwemster Mont- serrat Treserras is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen. Met haar tijd van 5 uur en 19 minuten plaatste zij zich vijfde op de prestatielijst. Toen zij te El Zainal op de Marokkaanse kust arriveerde, was zij nog in zeer goede conditie. Na de storm op donderdag en windstilte op vrijdagmorgen, werd vrijdagmiddag voor de derde maal gestart voor de vierde race van het Europees kampioenschap tweemanszwaardboten op de Chiemsee in Duitsland. Bij de storm waren elf bootjes omgeslagen en vrijdagmorgen was er geen boot die binnen de tijdslimiet aan de fi nish arriveerde, zodat de race nogmaals overgezeild moest worden. De derde po ging had meer succes en bij een frisse zuidenwind van ongeveer 5 m'sec. liet de Zwitser Siegenthaler zijn concurrenten ver achter zich. Met ruim 500 meter voor sprong op de Pool Scacliziewski en de Duitser Mulka kwam hij het eerste bin nen. De Nederlanders Jaap Helder en J. G. van Meggelen waren minder gelukkig. Zij hadden moeilijkheden met de stroming en eindigde evenals de Italianen in de ach terste gelederen. De uitslag van de vierde race luidt: 1. Zwitserland 80 pnt., 2. Polen 68 pnt., 3. West-Duitsland 57 pnt., 4. België 47 pnt., 5. Oost-Duitsland 38 punten. De stand na vier races is 1. Zwitserland 235 punten, 2. Polen 193 pnt., 3. West- Duitsland 165 pnt., 4. Turkije 153 pnt., 5. Oost-Duitsland 148 pnt.,. 6. Oostenrijk 129 pnt., 7. Italië, 8, Rusland, 9. Hongarije, 10. België, 11. Frankrijk, 12. Nederland (57 punten). De Argentijn Juan Manuel Fangio (links) en de Fransman Jean Behra hebben dezer dagen de sensatie van hun leven gehad, wat betreft langzaam en rustig rijdenBij het Franse plaatsje Roquebrune-Saint Martin heb ben deze befaamde autorenners beiden gaan een test-rit gemaakt in de 2 CV-XI- Vespa, een nieuw Frans wagentje, waarvan de hoogste snelheid 90 km per uur is en dat zal worden gepresen teerd op de 44ste Salon de l'Automobile in Parijs. Het nieuwe vierpersoons autootje zal ongeveer 3.500 gulden kosten. Naar wij vernemen heeft ir. H. J. van Steenis de bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond te kennen gege ven, dat hy in de oktober-vergadering zijn functie van voorzitter zal neerleggen. In zijn plaats zal het bestuur van de KNSB voor het voorzitterschap kandidaat stellen mr. A. G. de Blécourt, secretaris van de Kamer van Koophandel in Haarlem. Het ligt in de bedoeling dat de heer Van Steenis vice-voorzitter wordt met speciale opdracht van gedelegeerde voor Neder land bij de FIDE, de Wereld Schaakbond. Zowel nu-. De Blécourt als ir. Van Steenis hebben zich bereid verklaard een even tuele benoeming in bovenstaande zin te aanvaarden. De wedstryd Nederland-Oostenryk op 25 september zal by wyze van proefne ming behalve des namiddags rechtstreeks, tevens nog op de avond van die dag, na melijk om acht uur, onverkort door de televisie worden uitgezonden. Verwacht wordt, dat op deze wyze de moeilijkheden voor het bedrijfsleven voor een belang rijk deel zullen worden ondervangen, ter wijl tevens een maximaal aantal Neder landers in de gelegenheid wordt gesteld de wedstrijd op het televisiescherm te zien. De K.N.V.B. maakt dit bekend na op verzoek van de vier centrale werkgevers bonden met vertegenwoordigers van deze verbonden, van de drie centrale werknemersorganisaties en de Nederland se Televisie Stichting overleg te hebben gepleegd inzake de moeilijkheden, die het bedrijfsleven ondervindt, indien op werk dagen georganiseerde interland-voetbal- wedstrijden plaatsvinden op uren, die voor het bedrijfsleven in het algemeen bezwaren opleveren. Produktieverlies Door de vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties werd bij dit overleg gewezen op het aan zienlijke produktieverlies, dat ontstaat doordat de werknemers in groten getale vrijaf vragen of zelfs ook ongevraagd vrij af nemen, teneinde de rechtstreekse uit zending van een interlandwedstrijd op het televisiescherm te .vplgen. Het dringende beroep van deze organi saties, welke de belangen in deze van voetbalminnend Nederland geenszins on derschatten, om niettemin terwille van de De schakende dames, die al bekende figu ren zyn geworden in Emmen, gaven vrij dag hun volle belangstelling aan de weke lijkse markt en voor de verschillende kra men kon men ze met gebaren hun wensen kenbaar zien maken. In de avond kwamen de Nederlandse dames als overwinnaars de zaal instappen voor de derde ronde. Want in de ochtenduren was de Joegoslavische captain Djaja op plechtige wijze de capi tulatie van Lida Timofejeva komen aan kondigen. Mevrouw van der Veen, die met wit tegen de Hongaarse Irina Hoensch speelde, kreeg een Engelse opening te behandelen, waar tegen zij zich weerde met de slechtere op stelling van de Slavische verdediging. Toch kwam zij uitstekend te staan, maar zij wist met haar goede stelling niet veel te berei ken en kwam zelfs langzamerhand in het nadeel. De Hongaarse profiteerde daar evenwel niet van en even later stond onze landgenote weer gunstiger. Bij het af breken had mevr. Van der Veen zelfs kwaliteitswinst, maar of de partij tot winst is te voeren staat nog te bezien, daar wit nog de beide lopers heeft. De Hongaarse tweede bordspeelster, Kertesz, speelde tegen mevr. Roodzant de Cambridge-springvariant. Deze had voor de Nederlandse geen geheimen en spoedig volgde een algehele afruil. Mevr. Rood zant kreeg daarbij een dubbel pion op de c-lijn, maar zij beschikt over een open b-lijn. De stelling had echter een duide lijk remisekarakter. Na haar opwindende partij uit de tweede ronde was het duide lijk dat mevr. Roodzant het nu wat kal mer aan deed. Haar remise-aanbod werd zonder bedenken door de Hongaarse ge accepteerd. Harde gevechten In de andere partijen van de hoofdgroep werd hard gevochten. Na vierenhalf uur spelen viel er nog niets van te zeggen, al leen de Russinnen stonden tegen de West- duitse speelsters duidelijk beter. Zvoro- kyna bereikte de winst nog vóór het af breken, maar Olga Rubtsova zal nog door moeten gaan. De Oostduitse dames, de ge vaarlijkste tegenstandsters van de Rus sinnen, verloren een punt aan Roemenië. In de party van de Bulgaarse Venka Assenova tegen Elaine Pritchard maakte de Bulgaarse in de opening een fout, die haar een pion kostte. Kort voor het af breken bracht bovendien een verkeerde torenzet de Engelse de volle winst van een stuk en was de party afgelopen. De tweede Engelse speelster, Eileen Tran- mer, vocht voor een remise tegen Antonia Ivanova en by het afbreken leek het erop dat zy haar doel zou bereiken. Ook in de kwalificatiegroepen wordt felle strijd geleverd. Elk team probeert een zo goed mogelijke plaats in de eind rangschikking te krijgen. De Schotse en de Ierse dames eindigden met twee rus tige remises. De Belgische speelsters kre gen weer hun traditionele nullen: het lijkt er veel op dat zij in dit toernooi geen en kel punt zullen behalen. Een verrassing was de overwinning van de Amerikaanse mevr. Gresser op haar sterke Poolse tegenstandster mej. Holuj. De resultaten De uitslagen luidden: Finalegroep (derde ronde): Hongarije Nederland Y2V2 en 1 afgebr. partij. Irine Hoenschmevr. Van der Veen afgebro ken, Eva Kerteszmevr. Cath. Roodzant V2Va. RuslandWest-Duitsland 10 en 1 afgebr. partij. Olga Rubstova—Friedl Rinder afgebr. Kira ZvorykinaRuth Landmesser 10. Oost-DuitslandRoeme nië 11. Edith Keller HermannMaria Pogorivieci 1—0, Ursula Altrichter—Mar- gareta Reodorescu 0—1. BulgarijeEnge land 0—1 en 1 afgebr. partij. Venka Kras- economie van ons land een oplossing voor deze moeilijkheden te vinden, ontmoette bij de KNVB en de NTS volledig begrip. In volledige overeenstemming met alle be trokken partijen werd daarom het besluit genomen. Normaal aan 't werk De werkgevers- en werknemersorgani saties nemen aan, dat het in de bedryven werkzame deel van de bevolking op 25 september normaal aan het werk blijft. Wat de toekomst betreft verklaarde de KNVB zich bereid er met kracht naar te streven, dat op werkdagen georganiseer de interlandvoetbalwedstryden in Neder land plaatsvinden op zodanige uren, dat het bedrijfsleven in het algemeen daar van geen bezwaren ondervindt. De reportage zal worden gerelayeerd naar zeven landen: Denemarken, Zweden, Duitsland, België, Oostenrijk, Zwitserland en Italië. Voor de Nederlandse uitzending wordt het commentaar verzorgd door Dick van Bommel. Het Nederlands jeugd-waterpolozevental neemt deel aan het internationaal toernooi voor jeugdploegen, dat van 7 t/m 13 okto ber in Boekarest wordt gehouden. Reeds tijdens het toernooi om de Trofeo Italia in Zagreb had Nederland een voor lopige invitatie ontvangen. Aan de wed strijdenreeks zal ook worden deelgenomen door de ploegen van Roemenië, Joegoslavië, Rusland .Italië en Duitsland. De volgende spelers zijn uitgenodigd de reis onder leing van Frans Kuyper mee te maken: Muller (Dolfijn), Aalberts (DZV), Van Dorp (AZ en PZ), Van der Klashorst (Robben), De Boer (Robben), Vriend (Y), Ran (Zian), Hermsen (Robben), Hagen (SVH), en Bodenstaf (AZC). Als scheids rechter is uitgenodigd de heer W. Goose. De ploeg zal op 4 oktober vertrekken. teva AssenovaElaine Pritchard 01, An tonia IvanovaEileen Tranner afgebr. Klassificatiegroep A: AmerikaPolen 10 en 1 afgebr. partij, Tsj. Slowakije Denemarken 20, SchotlandIerland 11. Klassificatiegroep B: FinlandLuxem burg IV2—V2, Frankrijk—Noorwegen 1 Yz— Y2, BelgiëOostenrijk 02. De stand in de finalegroep na drie ron den luidt: 1. Oost-Duitsland 4 pnt (uit 3 wedstrijden); 2. Rusland 3Y2 pnt en 1 af gebr. partij (uit 3); 3. Hongarije 3 pnt en 1 afgebr. partij (uit 3); 4. Roemenië 3 pnt (uit 3); 5. Joegoslavië 2Y2 pnt (uit 2); 6. Nederland 2 pnt en 1 afgebr. partij (uit 2); 7. Engeland 2 pnt en 1 afgebr. partij (uit 3); 8. Bulgarije Y2 pnt en 1 afgeb. partij (uit 2); 9. West-Duitsland Y2 punt en 1 afgebr. partij (uit 3). Zondagmiddag maken in Hilversum de klasse-paarden onder elkaar uit, welke zich de kampioen van de Nederlandse paarden mag noemen. Veertien zullen hiertoe een poging wagen. Met dit grote veld is de plaatsing aan de start een doorslaggevende factor. Geersen is met Peterhof de gelukkige die uit eerste po sitie mag starten; zijn grote concurrent Roland moet dit van de elfde plaats doen. Aan de vorm van Peterhof mankeert niets, zodat bij een normaal verloop Geer sen van start tot finish het kampioen schap kan beheersen. De sterk opkomende Rose Marie kan nog veel bederven, indien de merrie alles op alles zet en Geersen daardoor wordt verleid het hoge aan- vangstempo te volgen. Van niet veel mindere betekenis is het Criterium der 4-jarigen, eveneens over 2400 meter. De favorieten schuilen alle in de achterhoede. Gelet op haar laatste prestatie heeft Uranie de beste papieren, voor Urania en Ugoldman K. Een moge lijk outsider is de sterke Umberto. Het derde glanspunt in dit programma is de ruim 2800 meter lange Prijs van de We reldomroep. De sterke Sammy Mars krijgt het hier zwaar te verduren. Deze keer zal de klasse van zijn tegenstanders te groot zijn om zich tot het einde toe te kunnen handhaven. Favoriet is daarom Quick Fire vóór Pelikaan S. Het openingsnummer kan de reeds lang verwachte zege brengen van Valmiki, die over deze korte afstand voldoende voor sprong heeft om deze te kunnen behou den. Vicaline en Unique Spencer zijn de andere kandidaten. Upward Hollandia de winnaar van de Sweepstakes 1956 heeft niet aan zijn grote verwachtingen beantwoord. In de Televisie-prijs doet hij thans zijn her optreden en indien het gerucht juist is, dat hij thans weer volkomen de oude is, zal hij zelfs gemakkelijk kunnen winnen. Veratonka, Valencia en Tilly Hollandia G zullen bij een nieuw falen de ere-plaatsen kunnen bezetten. Achttien 2-jarigen in één koers is te veel van het goede. Indien Walter Hollandia zich tijdig uit het ge drang kan ontworstelen zal deze mooie hengst zijn eerste zege kunnen boeken, voor Wanda en Walnut Erebus. Traviata kan haar overwinningenreeks voortzetten in de VARA-prijs, dank zij het feit dat de in grootse vorm lopende Quita Hanover haar handicap in dit grote veld moeilijk kan goedmaken. De outsiders zijn Sandra en Tarzan Hanover. In de AVRO-prijs valt de keuze op Tru- die Trotman, vóór Rentinus en Rosa Dear. Bij de amateurrijders behoeft Sunny Williams haar laatste verrichting slechts te herhalen om te kunnen winnen. De an dere kandidaten in dit fel omstreden nummer zijn Quartus Spencer en Spencer Gay's Zoon.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7