Van dag tot dag 4. ESSO EXTRA MOTOR OIL £sso MET ESSO BENT U BETER UIT! Tito gewaagt van de leidende rol van de Sovjet-Unie Jacques Heim bracht Parijse haute coüture voor de winter ^Praatótoel Ener Vijfenzeventig jaar Hirsch 3 Gesprek van Eisenhower met Faubus leidt tot niets Heringa Wathrich Democratie Finse mark gedevalueerd In Uw auto stoten per minuut met een kracht van 1000 kg! (Op de Nationaal communisme is volgens hem onzin en volgens Moskou een uitvinding van Dulles ie Echte en namaak-Texanen op Schiphol geland Geheelonthoudersbond zestig jaar Max B. Teipe opvolger van dr. P. H. Ritter jr. Genua's haven onder de olie na scheepsbotsing MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 De Westduitse verkiezingen hebben het •prwachte resultaat opgeleverd dat de Fristen-Democraten opnieuw een rege ring Het onderhoud tussen president Eisen hower en gouverneur Faubus van Arkansas heeft niet onmiddellijk geleid tot een op lossing. Zondagavond verklaarde Faubus in een interview voor de televisie, dat de na tionale garde van zijn stad voor de school geposteerd zou blijven. Toen hem werd ge vraagd of de troepen in de loop van deze zullen kunnen vormen Bovendien - week ZQuden WQrden teruggetrokken, zei de en dat werd nie t verwacht - hebben zij gouverneur daartoe bereid te zijn> indien de groot, zodat zijI in de komende zittings- zijn_ Men vraagt zioh af of Faubus zelf in eriode strikt theoretisch gesproken noch deze mogelijkb*id geloojft> Blijven de de steun van de liberalen, noch die van pen Qok deze week n,og voor de scbool ge- de uiterst rechtse Duitse Party nodig heb- posteerd dan moet Faubus op 20 september ben. Maar vermoedelijk zal Adenauer zich VOQr het'hof verschijnen. in de praktijk toch wel van de medewer- De gouverneur Eisenhower king der Duitse Partij, zo met van beide hebben voorgesteld de integratie in zijn partijen, willen verzekeren. staat een jaar uit te stellen. Eisenhower zou Dat ook de Socialisten winst hebben zich echter tot niets verpiicht hebben. De boekt. ,waardoor hun aantal zetels m de voormannen van de negers in Arkansas Bondsdag tot ongeveer 170 zal stijgen, is bescbouwen de verklaring die Eisenhower vooral daarom van betekenis omdat zelfs en Faubus na hun bespreking te Newport een coalitie van alle drie de an e e^p - hebben uitgegeven als „doublé talk", doel- tijen erdoor wordt vei hmderd, zonder me- loos gepraati dat geen enkele uitwerking dewerking van de S.P.D. de örondwrt te heef(. de scholencrisis in Little Rock Hizigen. Voor zulke wijzigingen is immers J - nnn -L/0'°1 Opdracht (UP) De federale rechter te Alexandria, in Virginia, heeft de schoolbesturen van Arlington (voorstad van Washington) ge rechtelijk opdracht gegeven voor 23 sep tember zeven negersoholieren tot de lessen toe te laten. Langs verschillende omwegen hebben talrijke schoolbesturen sinds vorig jaar kans gezien hun verantwoordelijkheid voor het toelaten of afwijzen van neger een meerderheid van 330 stemmen (2/3 van de Bondsdag) nodig en daarvoor komen de CDU. en de twee kleine partijen samen een'vijftal stemmen te kort. Dit kan de mocratisch parlementair overleg slechts ten goede komen. Democratisch is ook het verloop van deze verkiezingen volgens alle ooggetuigen wel geweest. Zowel redenaars als luiste raars schijnen zich op de vele massa-bij- eenkomsten behoorlijk te hebben gedra- scholieren elders onder te brengen, of te »en als men tenminste de onbehoorlijk heden, die concurrerende kandidaten en Dartijèn elkaar tijdens een stembusstrijd óok elders naar het hoofd plegen te slin geren, buiten beschouwing laat. Van on geregeldheden is praktisch geen sprake geweest en men mag dus, wat dit betreft, met enige voldoening constateren dat de methodes van de democratie in West- Duitsland in gezonde zin aan kracht winnen. Een óndemocratisch verschijnsel daar- delegeren aan de staat Virginia. In Nashville in Tennessee lijkt het, n<a de veroordeling van de negerhater John Kas- per, gedaan te zijn met het verzet tegen de rassenintegratie op de scholen. Pagina MOSKOU, (UP) Het Russische partij orgaan „Pravde" heeft vrijwel een gehele pagina gewijd aan de gebeurtenissen in Little Rock, met een foto van leden der nationale garde, die een negerkind de toe gang tot de sdhool beletten en van een .ntegen maar een verschijnsel dat zich c" v"" e nszins alleen in West-Duitsland voor- blanke die met een knuppel op een neger d ?- was het overmatig gebruik van af- toeloopt Het optreden der Amerikaanse beeldingen van partijleiders voor het win- nsn van stemmen. Het leek wel of het bij deze verkiezingen niet om concurrentie tussen de C.D.U., de S.P.D. en enige klei nere partijen ging, maar om een persoon lijke rivaliteit tusen Konrad Adenauer, Erich Ollenhauer, Reinhold Maier en en kele anderen. Daarmee wordt de verkie zingsstrijd van zijn zuiver democratisch karakter beroofd en op een enigszins mis leidende wijze in het persoonlijke vlak getrokken. Bijzonder misleidend was het in dit ge val van de C.D.U., het te doen voorkomen of het publiek, door zijn stem op die par tij uit te brengen, zich voor de volgende vier jaar kon verzekeren van het leider schap van dr. Adenauer voor de Bondsre gering. Toegegeven dat Adenauer buiten gewoon vitaal en krachtig is, en dat zijn politieke tegenstanders, ook als zij tien tallen jaren jonger zijn dan hij, niette min even sterfelijk zijn. Maar wat ver keerd is voor een andere partij, die al haar verkiezingspropaganda zou baseren en concentreren op een leidende kandidaat van jeugdige of middelbare leeftijd, was thans dubbel verkeerd voor de C.D.U. met haar bijna 82-jarige leider. Dat deze meer en meer (en ook in ons eigen land) voor komende propaganda-methode eigenlijk een ondemocratische uitwas van het de mocratische verkiezingssysteem is, is door de taktiek van de C.D.U. op opvallende wijze gedemonstreerd. „Cabot Lodge in de UNO spreekt over vrij heid en democratie en een vermeende schending van de rechten van de mens in Hongarije", aldus de Pravda. HELSINKI (Reuter) De Finse mark is zondag gedevalueerd. De Finse staatsbank heeft de waarde er van gesteld op 320 mark voor één Amerikaanse dollar. De oude koers was 230 mark voor een dollar. Het pond sterling zal in het vervolg 896 Finse mark waard zijn. De speciale notering voor de „toeristen- markt" en voor de mark voor de betaling van de invoer van bepaalde essentiële pro- dukten, die 325 per dollar was, is afge schaft. De devaluatie is geschied om de Finse betalingsbalans in evenwicht te brengen. Zo'n drijfstanglager, waar de rechtlijnige beweging van de zuiger wordt omgezet in een draaiende beweging, is een bedreigd punt in uw motor. Terwijl u rustig achter het stuur van uw auto zit, krijgen de drijfstanglagers 2000, 3000, ja zelfs tot 4000 stoten per minuut te verdragen met krachten tot 1000 kg. Een miniem oliehuidje, van minder dan 5/100 mm dikte, moet de lagers beschermen. Dat oliehuidje moet die voortdurende wisselende drukken weerstaan, uren lang. Deze extra zwaar belaste punten in de motor hebben extra bescherming nodig. Die extra bescherming biedt u ESSO EXTRA MOTOR OIL (in het gouden blik). Perfecte smering bij alle bedrljfstem- peraturen want Esso Extra Motor Oil reageert in de nog koude motor als een dunne olie, bij hogere motortempera; turen als een dikkere olie. Ongekende slijtageweerstand Reinigend vermogen Uitgebalanceerde „dopes" geven Esso Extra Motor Oil deze bijzondere „motor-sparende" kwaliteiten. VOOR EXTRA BESCHERMING Een complete set van twee multigrade motoroliën 10W- 20 W - 30 20W- 30-40 Ruim 750.000 mensen hebben in het ten toonstellingsgebouw bij Schiphol kennis genomen van „alles over atomen". Nu is deze expositie gesloten, ofschoon er plan nen zijn haar op een of andere manier in een of andere ruimte permanent te maken, zodat er een soort van „atoominlichtings- instituut" ontstaat, waar de menigte voort- BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft in een toe spraak bij epn middagmaal, dat werd aan geboden aan de afvaardiging der Poolse communistische partij, die Joegoslavië be zoekt, onder meer verklaard dat hij het inzake „bepaalde onbelangrijke aangele genheden" oneens is met de Poolse leiders, doch dat er „belangrijker geschilpunten tussen Joegoslavië en de Sovjet-Un'e be staan over de marxistische opvatting van de uitdrukking „socialistische kamp". Hij ver durend op de hoogte kan blijven van de klaarde verder dat het „onzin" was te be- ontvvikkelingen op dit gebied. Het zou zeer zijn toe te juichen, als deze plannen zouden kunnen worden verwezen lijkt. Het gebied der atoomwetenschap breidt zich zo snel uit en wordt in een zo boog tempo met nieuwe verrassingen ver weren, dat Polen en Joegoslavië een of andere vorm van nationaal-communisme ontwikkelen, daar dit tegen het gehele denkbeeld van het internationale commu nisme zou indruisen. De leidende rol van de Sovjet-Unie Radio-Moskou heeft in een uitzending over de Pool-Joegoslavische besprekingen verklaard dat deze „een grote rol spelen in het bereiken van het gezamenlijk doel aller socialistische landen: het communisme". De besprekingen tussen Tito en Gomoelka „zijn van grote betekenis voor de verster king van de internationale arbeidersbe weging", aldus radio-Moskou. jOCXX*conoc***YYYTYYYrjonrnocooofi00on rijkt, dat de meerderheid van het publiek moet zodanig zijn, dat zij een krachtige sti- onmogelijk voldoende op de hoogte kan blijven wanneer de stof haar niet in zeer gecomprimeerde en vereenvoudigde vorm wordt voorgehouden. Is het nodig, dat de meerderheid van het publiek op de hoogte blijft? Wij zouden niet aarzelen daarop bevestigend te ant woorden. Niet alleen staat de atoomenergie °P het punt haar intrede in het dagelijkse leven te doen als krachtbron, nadat zij reeds jarenlang werd aangewend in medi sche toepassingen, doch bovendien heeft rij een duidelijke introductie bij het pu bliek hard nodig, nadat haar goede naam a' bij voorbaat is bedorven door de wijze, waarop zij via de militaire toepassingen in bet gezichtveld der massa is gekomen. Na genoeg geen van haar voorgangsters op bet gebied der energievoorziening heeft een zo gehandicapte entree gemaakt als zij. De steenkool, de benzine, het gas, de elek triciteit en de verschillende mechanische toepassingen van deze energiebronnen bebben alle hun debuut gemaakt als vreedzame instrumenten van welvaart en vooruitgang. De kernenergie is tot ons ge komen in duistere oorlogsjaren, in de vorm van een moordend geweld. Thans is zij zover ontwikkeld, dat zij het eigendom kan worden van een vooruitstre vende maatschappij, die haar kan gebrui ken voor de vreedzame doeleinden van Produktie en vervoer. Haar aspect is van nature louter produktief, zoals het aspect van alle energie. Destructief in haar eerste toepassing geweest. De afschrik moet wor den overwonnen en zij moet worden aan vaard als een normaal, dagelijks verschijn en een op produktie gericht maatschap- Pe'ijk apparaat. Welnu, in dat opzicht heeft be tentoonstelling bij Schiphol goed werk geleverd, doch zij kan slechts als een be gin worden gezien; een eerste kennisma king, die zal moeten worden voortgezet. Het is een proces van reclassering en •edereen beseft hoe heilzaam reclassering P'eegt te werken als preventieve bijdrage •ot vermijding van ongerechtigheden. haarlem electrische installaties luidsprekende telefoon-installaties mulans tot het ontstaan van vertrouwen in de gehele wereld in het Russische stre ven doet ontstaan", aldus Tito, die hieraan toevoegde dat zijn kijk op de internatio nale vraagstukken overeenstemt met die van de Sovjet-Unie en Polen. „Op zekere dag zullen wij ook over ideologische ge schillen overeenstemming bereiken", aldus Tito die verder verklaarde dat zijn ver trouwelijke besprekingen met de Poolse afvaardiging de „socialistische en vooruit strevende krachten in de gehele wereld zullen versterken". „Joegoslavië en Polen ontwikkelen zich elk onder hun eigen spe ciale omstandigheden. Zij kunnen de Rus sische ervaringen niet klakkeloos tot de hunne maken", aldus Tito. MOSKOU (Reuter) Het centrale co mité van de Russische communistische partij hee,ft verklaard, dat het „nationale communisme" ten doel heeft „de socialis tische landen tegen elkaar en in het bij zonder tegen de Soviet-Unie op te zetten" De leuze van het nationale communisme is voor het eerst aangeheven door de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dulles om „verdeling te brengen in het gemenebest van de socialistische landen", aldus het centrale comité. (UP) Ter gelegenheid van de veertig ste verjaardag van de Russische revolutie heeft het centrale comité in de Pravda een artikel van vijf pagina's geplaatst, waarin de uiteindelijke ondergang der kapitalis tische wereld en de triomf voor het com munisme voorspeld wordt. Andermaal wordt verteld dat Britse en Amerikaanse kapitalisten Hitier gesteund hebben tegen de Sovjet-Unie en dat zij later, toen zij bondgenoten van Rusland waren, opzettelijk het tweede front ver traagd hebben, in de hoop dat de Duitsers en Russen elkaar uit de weg zouden rui men. ZAGREB (UP) Toen Tito en de Poolse partijsecretaris Gomoelka zondag de in ternationale tentoonstelling te Zagreb be zochten, ging niemand het Amerikaanse paviljoen, dat in de rondleiding van de Poolse en Joegoslavische gezelschappen opgenomen was, naar binnen. Gomoelka stapte het Russische paviljoen, dat niet in de rondleiding was opgenomen, binnen. Tito wachtte in de recreatie-afdeling tot J de Polen hun rondleiding beëindigd had den. WEEKABONNEMENTEN Met breedgerande grijze cowboy-hoeden en met grote glimmende insignes van plaatsvervangend sheriff op de borst, zijn zondagmiddag verscheidene Nederlandse gasten van de KLM, die de openings- vlucht naar Houstoa hebben meegemaakt, in de Douglas DC 7— „Oostzee" op Schip hol teruggekeerd. De heer U. F. M. Del- laert, directeur van deze luchthaven, oogstte bovendien algemeen ontzag met zijn opzienbarend felgekleurde Ameri kaanse stropdas. Er was ook een aantal notabelen uit Houston aan boord die als gasten van de KLM enkele dagen in ons land verblijven <->m een indruk te krijgen van leven en werken in Nederland. Daar na zullen verscheidenen hunner zich over vele landen van Europa verspreiden. Som migen blijven veertien dagen in West- Europa, anderen een maand. Op het platform op Schiphol stonden twee grondstewardessen, gehuld in Volen- dams kostuum, gereed, die aan twee stokken een enorm doek in de hoogte sta ken. „Howdy. Texas" luidde de groet, die er op te lezen was. De Amsterdamse po- litiekapel speeldo het Amerikaanse volks lied en vervolgens het Wilhelmus. De vlaggen van de V.S. uit Texas en van Ne derland wapperden fier in de voor de gas ten uit Texas zeer koele wind. Twee uur eerder had mr. P. J. Mijkse- naar, directeur van het bureau voorlich ting en representatie der gemeente Am sterdam, namens het gemeentebestuur de burgemeester van Houston, Oscar Holcom- be ontvangen, die eveneens als gast van de KLM uit Londen op Schiphol arriveerde. De Algemene Nederlandsche Geheelont houdersbond heeft zaterdagmiddag op Houtrust in Den Haag zijn zestigjarig be staan gevierd. Diverse sprekers wezen op de verandering in de drinkgewoonte dank zij de onthouding. Het P. v. d. A. Tweede Kamerlid mevrouw Tellegen-Veldstra wees er evenwel op dat het alcoholisme in onze tijd een ander kleed heeft aangetrok ken, maar aan ontwrichtende kracht niets heeft ingeboet. Daarom, zo zei zij, is diepe bezinning geboden. De aftredende leden van het hoofdbe stuur, de heren D. de Boois te 's Graven- hage, J. C. Rugaart te Zandvoort, ds. J. W. Schaap te Oldehove, K. Tuyn te Assen delft en J. P. Visser te Utrecht werden herkozen. De voorzitter, H. Redeker, die zich niet beschikbaar stelde, werd opge volgd door de heer D. de Boois. Als opvolger van dr. P. H. Ritter jr., die gedurende dertig jaar voor de microfoon boekbesprekingen heeft gehouden, heeft de AVRO benoemd drs. Max B. Teipe, die op 6 oktober met zijn boekbesprekingen zal beginnen onder de titel „De Wereld van het boek". Dr. Ritter houdt zondagmiddag 29 sep tember zijn laatste microfooncauserie over „Mijn radiowerk gedurende dertig jaar". In omroepkringen is de heer Teipe geen onbekende, want hij heeft reeds vroeger voor de microfoon boekbesprekingen ge houden. Samen met Hugo Godron heeft Max Teipe naar een nieuwe radiofonische vorm gezocht, waarin muziek en gesproken woord een onverbrekelijke eenheid zouden vormen. Het resultaat hiervan is geweest de sprookjes Assepoes en Doornroosje. Op litterair gebied heeft hij met prof. dr. Garmt Stuiveling voor de tweede we reldoorlog opgericht de nog steeds geregeld samenkomende Studiekring voor Littera tuurwetenschap en heeft hij talrijke publi caties het licht doen zien. De heer Teipe, die leraar is aan het Mur- melliusgymnasium in Alkmaar, vervult talrijke bestuursfuncties en is onder meer met Bernhard Verhoeven en J. H. Wester huis redacteur van „Kunst en Opvoeding", een blad dat bestemd is voor leraren bij het voortgezet onderwijs. Zaterdag en zondag waren de zalen van het Victoria-hotel te Amsterdam om ge toverd tot een lusthof van gratie en ele gance. Ter gelegenheid van,, haar 75-jarig bestaan had Hirsch Cie de couturier Jacques Heim uitgenodigd, deze feeste lijke gebeurtenis luister b.J te zetten. Persoonlijk was deze Parijzenaar naar Nederland gekomen om met zijn vijf eigen mannequins zijn volledige wintercollectie te tonen. De pure Parijse kunst, die gestalte heeft gekregen in de mooiste materialen, is voor het gros der gewone stervelingen niet te bereiken. Maar als men zich dit al kijken de maar realiseert is het een onverdeeld genoegen om de exclusieve en vaak extra vagante modellen, die tijdens de haute couture show gepresenteerd werden, ob jectief te bewonderen. Onnavolgbaar is het vaak geraffineerde samenspel van zeer nauw met de suggestie van ruimte: bijvoorbeeld door aan een rok, die de figuur strak omsluit, achter vanuit een punt iets hoger dan de taille, plooien te doen neervallen, die bij het lopen even doen denken aan het sierlijk bewegen van een pauwestaart. De prach tige materialen getuigen van de smaak en grote talenten van deze mode-ontwerper, en het is alleen maar aan de uitblinkers op mode-gebied gegund, hier iets kunstigs van te creëren. Origineel was een strakke zwarte kanten japon met een breed ge drapeerde onderrand; op de scheiding was een zwart lint er losjes doorgevlochten. Die draperieën werden over het alge meen nogal veel toegepast, vaak met een garnering van strikjes, of als loshangende volant achter uit de taille. De decolleté's zijn „genereus" zoals men dat in vaktermen noemt, zowel horizon taal als verticaal, wat niet altijd decent, maar ook lang niet altijd mooi is en welke „edelmoedigheid" hier wel niet gauw aan hangsters zal vinden. De cocktail- en avondtoiletten hebben een sterke tendens naar plooien, ruimte, volants en ruimten naar achter, die het zitten wel bemoeilijkt, maar die bij een waardige gang, de statige fierheid van de vrouw zeer verhogen. Het is de consequentie van 't accentueren der glooiingen van het vrouwelijk figuur en Jacques Heim maakt er geen geheim van dit te willen. Bij hem vonden we daarom ook geen jurken in hemdmodel, maar wel een streng getailleerde japon, zoals die in witte ottomanzijde, waar langs het décolleté een smal zwart fluwelen bandje was gelegd, dat op de rug in een strikje eindigde. De bijpassende avond mantel met zwart persianer kraag maakte er een bijzonder smaakvol geheel van. In de kostbare collectie bontmantels konden we de rode en paarse mantel in lamsbont niet erg bewonderen. Wél een persianer mantel met grote nertz kraag en een naturel (beige) bevermantel. Ook wa ren er veel mantels met bontvoering, welke vaak overliep in kraaggarnering. Nertz was in allerlei variaties en kleu ren toegepast: op een zwart ensemble met een grote witte afstaande kraag van dit materiaal of als voering bij een 7/8 mantel. Een 3/4 manteltje van nertz was in een grijze tint geverfd. Jacques Heim heeft bij deze collectie zijn onuitputtelijke fantasie de vrije loop gelaten, en in zijn vibrerende collectie zijn bewonderenswaardige vondsten te zien, die echter voor het merendeel alleen maar zijn om naar te kijken. In de haven van Genua is de Noorse tanker „Polar Prins" (20.600 ton) in aan varing gekomen met het Liberiaanse vrachtschip „Helias" (10.000 ton). Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de „Polar Prins" werd door een lan ge scheur ernstig beschadigd en moest in verband met uitstromende olie buitengaats worden gesleept. De aanvaring geschiedde toen de „Helias", die zonder loods de ha ven binnenvoer, door sterke wind uit de koers werd gestuwd. De haven van Genua werd bedekt met een laagje ontvlambare stof en de brandweer betrok rond de kom met alle beschikbare materiaal de wacht. V' 1 A M U 1 A VA (Van onze correspondent in Washington) ADVERTENTIE hun meerderheid ini de Bondsdag nog ver- Qrde en rugt niet ianger jn gevaar zouden t t i t Herfst Wij behoeven er geen doekjes om te winden: het i s september en u zult er goed aan doen uw wollen dingetjes even na te kijken op slijtage en de mot. Het eigenaardige is, dat dat allemaal zo snel oud en naargeestig wordt. Ik denk altijd: als ik nog rijker was, zou ik alle kleren en dingen op een hpop gooien en alles nieuw gaan kopen. Dasmeddasse nog erger. Ik heb er die ik al dertig jaar bezit. Ik kan ze niet weg doen Ik kan ze niet dragen. Ze hangen daar maar. Ze zijn in die dertig jaar mee op reis geweest naar dertig steden. Ze heb ben in dertig kasten gehangen. Ze zullen nooit meer gedragen worden. Zij irriteren mij. Als er maar eens een boze man kwam om ze te stelen. Ik kom op zijpaden. Ik kom van septem ber op oude irritante dassen. Maar ik keer ijlings terug: het is september en ik wou dat in de rest van dit jaar alles anders ging dan anders. Ik wou dat sinterklaas en het kerstman netje dit jaar nu eens niet kwamen. Dat niet één krant niet één stukje aan die twee oude mannen wijdde; dat het Snoepschap nu eens zou besluiten géén sjokoladeletters, géén suikeren beesten, hartjes en klokjes te fabriceren; dat wij oud en nieuw in elkaar lieten overvloeien zonder snikken, glimlachjes, huzarensla en appelbollen; zonder prentjes-met-kerkjes-met-sneeuw, zonder terug- of vooruitblikken, zonder kerstkaarten, hulst aan de lampen en drukwerken met dat-u-'m-nog lang-moogt lusten. Ik voel alles voor sentiment en sfeer en een vochtig oog op z'n tijd, maar het is net als met de wollen dingen en medde- dasse: het wordt zo naargeestig oud en kreukelig, vaal en vlekkerig, je wil er af en je kunt er niet van scheiden en als je rijk was, zou je alles nieuw willen hebben. Het is september en ik zou mijn 367ste stukje over het bruin en brons van de bomen kunnen schrijven. Ik doe het niet. Ik geloof dat u het zó toch wel ziet. Wij hebben nu ruim honderd dagen voor de boeg, die ons zullen doen zien dat wij er toch niet af kunnen raken. De twee oude mannen komen. Mét alles wat in hun versleten kleren is: de oude geur der verplichte weemoed bovenal. De laatste dagen van het jaar wachten ons. Veel heil en zegen. En koop eens een brandnieuw jaegertje. Elias ADVERTENTIE dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het opleidingsschip van de Italiaanse marine-academie in Livornode drie master Amerigo Vespucciis zater dag voor een vierdaags bezoek in de haven van Amsterdam gearriveerd. Katy

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5