Made Het Beste Busdienst Zandvoort - A'dam verloopt zeer bevredigend Haarlems Dagblad JSfZH gaat op 29 september van IJmuiden naar Beverwijk rijden komt nu met Nederlandse editie Het Beste UIT STAD EN STREEK Aanmeldingsformulier piNSDAG 17 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Plan voor aanleg van wachthuisjes Judoërs zetten nieuw cursusjaar in Hervormde lekenspelers en H.T.C. werken samen Kort nieuws Meubelen en boeken voor de St. Josephschool Burgerlijke Stand van Haarlem Strijd om de provinciale damtitel begonnen Gouden jubileum B. P. Sleper Veel inschrijvingen voor het concours in Hoofddorp Winterprogramma Vrouwen Elektriciteits vereniging Jubilaris bij de drukkerij BoomRuygrok N.V. Bridgeclub Haarlem-NBB viert zilveren jubileum Haarlem viert opening Velser tunnel met muziek Zo zwaar was die steen nu ook weer niet. Rijkscursussen voor onderwijsbevoegdheden Alleen Japanse ploeg is nog ongeslagen Na ruim veertien dagen is het goed eens halans op te maken van de ervaringen, Jie men bij de N.Z.H.V.M. en reizigers heeft opgedaan met de busdienst Zand poort-Amsterdam. Deze ervaringen zijn onder uitzondering gunstig te noemen. Het veer heeft er de laatste weken niet toe bij- eedragen, dat veel mensen naar Zandvoort ?ingen om er van strandgenoegens te gaan genieten en ook het bezoek aan Amsterdam fvas ongetwijfeld minder, dan dit onder gunstiger weersomstandigheden zou zijn. Daar staat tegenover, dat het forensenver- voer in alle opzichten zeer bevredigend ver loopt, waartoe ongetwijfeld ook niet weinig de hoge frequentie van de bussen zal heb ben bijgedragen. Ook van de zijde van de passagiers toont men zich over het algemeen zeer tevreden met de service op de autobuslijn. Er zijn nog wel enige verlangens vooral op het gebied van wachthuisjes, die op het ogenblik voor het grootste deel nog ont breken. De directie van de N.Z.H. schenkt hieraan echter alle aandacht en het ligt in de bedoeling, dat overal langs de route wachthuisjes komen te staan op die punten waar dat het meeste nodig wordt geacht. Vertraging in de materiaalvoorziening speelt hier een rol, maar men heeft toch goede hoop, dat de wachthuisjes er binnen niet al te lange tijd zullen komen. Lijn IJmuiden-Beverwük De busdiensten van de N.Z.H. zullen bin nenkort worden uitgebreid met een lijn van IJmuiden via de tunnel naar Beverwijk- station en vandaar via de Hoogovens naar het Stratingplantsoen in Velsen-Noord. Deze dienst zal met ingang van zondag 29 september in een halfuursdienst worden gereden, behoudens goedkeuring van de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer en •ie gemeentebesturen van Beverwijk en Velsen. Door de Commissie Vergunningen Perso nenvervoer is voor deze dienst een tijde lijke vergunning verleend, die „bij voorraad uitvoerbaar" is, hangende de definitieve be slissing van de C. V.P. omtrent de exploita tie van de lijn IJmuiden-Beverwijk. Zoals men weet hebben zich voor deze lijn twee kandidaten aangediend: de N.Z.H. uit Haar lem en de firma Gebroeders Van Oosterom uit Beverwijk. De C.V.P. heeft beide ge gadigden in „hearings" gehoord en zal de definitieve beslissing in de naaste toekomst bekendmaken. Dienstregeling Ten gerieve van onze lezers laten wij hieronder de vertrektijden volgen van de bussen op de dienst Zandvoort-Amsterdam. Op werkdagen vertrekt de eerste bus uit Zandvoort om 6.25 uur en vervolgens om de tien minuten tot 8.45 uur, waarna om de twintig minuten een bus vertrekt. Van 12.25 uur tot 14.05 is er weer een tienminu- tendienst evenals van 15.45 tot 19.45 uur. De rest van de dag wordt een twintig mi- nutendienst gereden, waarbij om 23.45 de laatste bus naar Amsterdam vertrekt. Na dit tijdstip gaan nog twee bussen tot Haar lem. Des zondags gaat de eerste bus uit Zandvoort om 7.45 uur. De bussen uit Zandvoort vertrekken zes minuten later van Bentveld, tien minuten later van Aerdenhout en veertien minuten later van het Schouwtje om twintig minu ten later in de Tempeliersstraat aan te komen. Op werkdagen vertrekt de eerste bus van de Tempeliersstraat naar Amsterdam om 5.35 uur, op zondagen om 7.15 uur. De ge hele dag tot 0.05 wordt een tienminuten- dienst gereden. In omgekeerde richting vertrekt de eerste bus van Amsterdam naar Haarlem op werkdagen om 6.20 uur, op zondagen om 8.00 uur. Tot de Tempeliersstraat wordt een tienminutendienst gereden tot 's nachts 0.50 uur. Van de Tempeliersstraat naar Zandvoort vertrekt de eerste bus op werkdagen om 6.30 uur, op zondagen om 7.40 uur. De ge hele dag wordt een twintigminutendienst gereden tot 0.40 uur met uitzondering van 6.30-8.20 uur, van 12.00 uur tot 13.40 uur en van 15.20 uur tot 19.20 uur, wanneer om de tien minuten een bus naar Zandvoort vertrekt. De bussen vertrekken vier minu ten later dan van de Tempeliersstraat van 't Schouwtje, negen minuten later van Aer denhout, dertien minuten later van Bent veld en komen twintig minuten later in Zandvoort aan. De Judovereniging „Haarlem", heeft het nieuwe cursusjaar ingezet met een open bare middag- en avondbijeenkomst voor jeugdleden, senioren en belangstellenden. Onderlinge wedstrijden, waarbij de activi teit van de jeugdleden bijzonder opviel, werden afgewisseld met demonstraties door Nauwelaerts d'Agé (4e dan) en Feith (3e dan) en door enkele gevorderde se nioren. Het hoogste aantal punten in de vriendschappelijke kringwedstrijden be haalden in de onderscheiden leeftijdsgroe pen: Inge Blauw, H. Klop, W. Gaanderse, R. de Vos, B. Kool, mej. Wiskers en B. Leeuwerke. 's Avonds werd de film vertoond van de eerste wereldkampioenschappen Judo 1956 te Tokio, door de heer Nauwelaerts d'Agé opgenomen, toen hij daar het bestuur van de Europese Judo Unie vertegenwoordigde. „Die Nachtwache" van Fodor In het kader van het winterprogramma van het Bijzonder kerkewerk van de Her vormde Gemeente in Heemstede, waarvoor zoals gewoonlijk ook de groep lekenspelers onder regie van Wim Paauw is ingescha keld, zal voor de Paasweek een opvoering in het Minerva-theater worden voorbereid van Ladislaw Fodor's opmerkelijk toneel spel „Die Nachtwache". Men herinnert zich wellicht dat van dit toneelstuk enige tijd geleden een opvoering voor de televisie werd gegeven, waarbij het uitzonderlijke gegeven sterk de aandacht trok. Het stuk behandelt een verondersteld proces, waarin de waarheid over Christus' wederopstan ding wordt onderzocht. Hoewel deze lekenspelers reeds in staat zijn geweest diverse knappe voorstellingen te geven van Nijhoff's bekende religieuze spelen, achtte Wim Paauw „Die Nacht wache" voor hen nog te moeilijk. Vandaar dat voor deze gelegenheid contact werd op genomen met „De Haarlemse Toneelclub", welke vereniging zich onmiddellijk tot sa menwerking bereid verklaarde. Op deze wijze kan Wim Paauw voor de bezetting putten uit een rijk spelersarsenaal, zodat hij ervan overtuigd is voor iedere rol de juiste vertolker te kunnen aanwijzen. De verdediger en de openbare aanklager zul len bijvoorbeeld worden gespeeld door le den van „De Haarlemse Toneelclub" en de rol van Maria Magdalena door een Heem- steedse lekenspeelster. Er zullen minstens drie voorstellingen door het gecombineerde gezelschap worden gegeven: twee in de Stadsschouwburg te Haarlem voor de leden van „De Haarlemse Toneelclub" en een op donderdag 20 maart 1958, in het Minerva Theater, als onder deel van het programma van het Bijzonder Kerkewerk. Tien jaar „Huize Mélanie". Het be stuur van het tehuis voor jonge meisjes aan de Spruitenbosstraat in Haarlem, „Huize Mélanie" van de Christen Jonge Vrouwen Federatie zal donderdag 26 sep tember om drie uur het tienjarig bestaan van het tehuis met een feestelijke bijeen komst herdenken. ADVERTENTIE Het bestuur van de St. Josephschool aan de Bloemendaalseweg 139 heeft medewer king van de gemeente verzocht voor de aanschaffing van meubelen en leermidde len voor de dit jaar voor het eerst inge richte zesde klas, voor de uitbreiding van de derde klas en voor de inrichting van het nieuwe schoolgebouw dat op 2 septem ber in gebruik werd genomen. De bedra gen zijn respectievelijk 8722,39, 469,56 en 10.237,86. B. en W. van Bloemendaal stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. HAARLEM, 14 september 1957. GEHUWD: 14 sept.: P. J. Vos en A. E. Reekers; J. Ruijgvoorn en C. A. Joosten; A. Haasdijk en A. H. Eekhout; R. van der Zee en A. G. Kan; C. Wambach en S. J. van Acker; J. R. Murray en M. C. A. Ga briel; J. Lamper en A. M. Leijenaar. BEVALLEN van een zoon: 12 sept.: A. A. van Wijngaarden-Spruijt; 13 sept.: P- A. M. Hoffman-Verdam; W. Ensing- Van Zetten; M. A. Roelofs-Vlasveld; J. H. Koffeman-Van Ooijen; 14 sept.: J. C. Th. Hunting-Boks. BEVALLEN van een dochter: 12 sept: M. T. Wesseling-Van der Woude; 13 sept.: A. L. Smit-Andersen; J. G. Jung-Schild; 11 Sept.: A. Meijer-Kraaijenhagen. OVERLEDEN: 12 sept.: A. G. Muiié. 70 j-, Raamvest; 13 sept.: S. J. van Rijn, 7 w., Vinkenstraat; P. H. Welters, 86 j., Kam- Perlaan; A. van der Meer-Van Zanten. 19 j., Gasthuisvest. HAARLEM, 16 september 1957. ONDERTROUWD: 16 Sept.: W. H. van Staveren en M. J. Th. Hootsmans. GEHUWD: 16 sept.: G. Chr. van Oos terum en A. J. H. van Damme. BEVALLEN van een zoon: 14 sept.: A; ter Heegde-Groenhuijzen; A. Th. Böhm-Zandbergen; G. Kulk-Van Wijk; L. M- Dest-Lobo; 15 sept.: H. C. Sala-Voor- braak; A. M. F. Schutterop-Roest; A. H. Taconis-Holst. BEVALLEN van een dochter: 13 sept: M. A. Blokker-Witte; 14 sept.: M. W. van der Velde-Haccou; E. E. Bulckaen-Marie; Hamstra-Van der Tuin; W. Broekhui- zen-Nieuwenhuizen; C. J. M. Bosman- Broeken; 15 sept.: G. Witterholt-Friskes; W. Rits-Bom; J. Tj. van der Heide-Koop- mans; M. Th. Bogaers-Smit; E. J. Kuhle- maijer-Valk; E. J. M. van den Boogaard van Rossum; 16 sept.: E. Weideman-Van der Pol. OVERLEDEN: 13 sept.: Chr. Kluijver, 93 j., Gasthuisvest; 14 sept.: B. Costerus, 86 ï-, Hazepaterslaan; M. M. van den Eijn- d®- 52 j., Gedempte Schalkburgergracht; '5 sept.: H. Boerwinkel, 63 j., Duvenvoor- destraat; J. Kromhout, 64 j., Gasthuisvest. In het Amsterdamse Schaakhuis vond de openingsronde plaats van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Noordholland. Op het laatste moment wist de wedstrijdleiding P. v. Heerde be reid te vinden de plaats van W. v. d. Sluis, die plotseling verhinderd was, in te nemen. De eerste partijen toonden duidelijk aan, dat de spelers nog wat onwennig na een lange zomervakantie, naar hun goede vorm zoekende waren. Behoudens een enkele misrekening stonden de partijen op een behoorlijk peil. De uitslagen waren: A. Grooteman—P. v. Heerde 20; H. J. van BerkH. Beliën 11; J. ZijpC. Chatil- lon 20; J. AnsemsJ. H. Beeke 11; B. DukelA. den Doop 20; R. BerkM. Stahlberg 1—1. De tweede ronde resulteeerde in de vol gende uitslagen: A. den DoopR. Berk 11; P. van HeerdeM. Stahlberg 02; J. H. Beeke—B. Dukel 0—2; C. Chatillon— J. Ansems 02; H. BeliënJ. Zijp 1—1; en A. GrootemanH. J. v. Berk 20. Na twee ronden hebben B. Dukel en A. Grooteman de leiding met elk 4 punten, gevolgd door J. Ansems, M. Stahlberg en J. Zijp met elk 3 punten. Voor het eerste klasse kampioenschap werd gespeeld: H. T. SchuringaK. Mun- nik 20 en A. MarkusJ. de Wit 20. Vandaag viert de heer B. P. Sleper, wo nende Dr. Schaepmanstraat 27 in Haarlem- Oost, zijn gouden jubileum op het notaris kantoor aan de Wilhelminastraat 61. Vijf tig jaar geleden trad hij in dienst bij no taris Ratelband. Deze werd opgevolgd door notaris Klijzing en de laatste zes jaar werkt hij onder leiding van de heer I. Jonk. De jubilaris is een zeer geziene figuur door zijn arbeid op het kantoor en zijn omgang met de cliënten. De inschrijvingen voor het nationaal Concours Hippique, dat woensdag in Hoofddorp wordt gehouden, zijn buitenge woon groot. Voor het hoofdnummer, het Nederlands kampioenschap Springen, zijn meer dan 30 paarden ingeschreven, waar onder de beste van Nederland. Het grote aantal deelnemers aan dit nummer maakt het noodzakelijk hiermede reeds om elf uur 's morgens een begin te maken. Daar dit kampioenschap in twee man ches zal worden verreden, zullen alle paar den in het middagprogramma wederom hun kunnen tonen. Voor de eerste maanden van het winter seizoen 19571958 heeft het bestuur van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vrouwen Elektriciteitsvere niging weer een aantrekkelijk en ook leer rijk programma samengesteld. De feeste lijke openingsmiddag van het wintersei zoen wordt op dinsdag 24 september in café-restaurant Brinkmann gehouden. De voordrachtskunstenares, mevrouw M. Backer—Bx-eed zal hieraan haar mede werking vei-lenen. Ook is er weer een ver loting, waarvoor surprises welkom zijn. Op donderdag 17 oktober is het feest voor de landelijke N.V.E.V., want dan wordt in Tivoli te Utrecht het zilveren jubileum van deze vereniging gevierd. Ook vele leden uit Haarlem en omstreken zullen dit festijn meemaken. Voorts zullen de leden in de maanden oktober en november aangenaam bezig worden gehouden door lezingen met lichtbeelden, tentoonstellingen, voorlich tingsmiddagen en demonstraties. Voor deze middagen zijn de volgende data vastge steld: dinsdag 8 oktober, dinsdag 5 novem ber en maandag 25 november en dinsdag 26 november. Vanmorgen werd bij de dxrukkerij Boom- Ruygrok n.v. het jubileum van de heer J. Wagenaar, die veertig jaar als drukker bij dit bedrijf heeft dienst gedaan, feestelijk gevierd. Om elf uur werden de heer Wage naar en zijn familie door de directie en personeels-commissie ontvangen. Daarna begaf men zich naar de grote cantine om dit heuglijke feit met het gehele personeel te vieren. Natuurlijk ontbraken de gebrui kelijke speechjes niet. Allereerst werd de ubilaris toegesproken door de directeur, de heer J. M. Boom, die hem complimenteerde en hem daarna èen geschenk onder couvert overhandigde. Tot grote vreugde van de jubilaris werden hem en zijn vrouw een extra week vakantie aangeboden. Vervol gens was het woord aan de heer H. Ver doorn die als waarnemend voorzitter van de Grafische Bond enige hartelijke woor den sprak. Als laatste nam de heer Rip het woord. Hij overhandigde de jubilaris nog maals een geschenk onder couvert. De heer J. Wagenaar dankte tenslotte de sprekers met een geestig speech je. De oudste en grootste bridgeclub uit het district Kennemerland van de Neder landse Bridgebond, de vereniging „Haar lem N.B.B.", viert deze maand haar zil veren jubileum met een oudejaarsviering, een receptie, gevolgd door een onderlinge bridgedrive en twee bridgedrives. De ju bilerende club is een van de oudste uit Nederland, die aangesloten is bij de N.B.B. In september 1932 stelde het hoofdbe stuur voor een afdeling op te richten in Haarlem en omgeving en toen is een club opgericht, waaruit de thans jubilerende vereniging is ontstaan. Er bestond in 1932 ook een bridgeclub ..Haarlem". Bij de reorganisatie van de N.B.B. was het nood zakelijk de plaatselijke afdelingen om te zetten tot zelfstandige clubs en op 15 juni 1937 besloten de twee clubs van 1932 een fusie aan te paan. De toenmalige voorzit ter. de heer F. S. Noordhoff. treedt thans nog als voorzitter op van de club. ,Haarlem-N.B.B." heeft in de loop der jaren vele moeilijkheden moeten overwin nen en speciaal in de oorlogsjaren. Oude re leden, onder wie mevrouw Bouman en de heer W. S. Noordhoff, hebben er voor gezorgd, dat het contact behouden is ge bleven. Na de bevrijding trad een periode van bloei op en de club is de grootste in Ken nemerland geworden. Aan vele wedstrij den werd met succes deelgenomen en in beker- en districtswedstrijden zijn goede prestaties bereikt. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren F. S. Noordhoff, voorzitter; W. N. J. Bakker, secretaris, P. Schornagel, penningmeester; J. Smit, vice-voorv.itter, Ch. Boeree, voorzitter technische commis sie; W. de Jong, redacteur; H. J. Douwma, lid technische commissie en F. Keerwolf, technisch commissaris. Zaterdagmiddag 21 september zal er in restaurant Dreefzicht gelegenheid bestaan het bestuur geluk te wensen. Later komen de leden bijeen om deel te nemen aan een bridgedrive. Voor donderdag 26 september staat een drive om de jubileumbeker op het programma, waarvoor uitgenodigd zijn bestuursleden van clubs uit het district met een ploeg van vijf paren. De viering wordt op zondag 29 september gesloten in Treslong Hillegom. Des middags wordt de dahlia-drive gehouden en des avonds volgt een maaltijd. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN, 17 sept. Aanvoer 249 vette vai'kens per kg levend gewicht, zware f 1.58—1.63, lichte 1.65—/ 1.68, slagers varkens 1.701.74, zeugen 1.521.55. Handel vlug, enkele slagersvarkens boven de notering. ADVERTENTIE Over de hele wereld bekend maandblad - The Reader's Digest verscheen in de Verenigde Staten voor het eerst in 1922. Thans is The Reader's Digest het meest gelezen tijdschrift ter wereld. Iedere maand kopen meer dan 19 miljoen mensen hun exemplaar in een van de twaalf talen, waarin het blad verschijnt. Daar komt nu een nieuwe taal bij. Want bin nenkort verschijnt de Nederlandse editie van dit beroemde maandblad onder de titel: uil Readers Digest I MAAND NA MAAND kiezen de II redacteuren van „The Reader's Digest" de bloem van wat in kranten, tijdschrif ten en boeken over de gehele wereld wordt gedrukt. Elk uit verkoren artikel wordt be kwaam verkort, samengevat en makkelijk leesbaar gemaakt. Zo ontstaat maandelijks voor U dit tijdschrift in handig zak formaat met een 25-tal afwisse lende, boeiende artikelen en bovendien een veelbesproken boek in beknopte vorm. In HET BESTE vindt U lees genot-op-zijn-best: avontuur, romantiek, nieuwe ontdekkin gen van wetenschap en tech niek, de stage voortgang der geneeskunde, inspirerende verhalen over mensen, hun werk, hun streven - een onge meen grote verscheidenheid van onderwerpen, die U in staat stelt makkelijk (èn voor weinig geld) op de hoogte te blijven van wat er aan interessants gaande is in de wereld van nu. liet eerste nummer van verschijnt 27 september Bestel nog vandaag Uw exemplaar f 1.15 bil Uw boekhandel toï tUd- schrlftenhandel) of bij de kiosk. (Showi, snufjes en alles wat verdei In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Op de najaarsshow van Spruit, die giste renmiddag en avond in de Vleeshal werd gehouden, ontbrak natuurlijk niet de man tel met blousende rug, waaronder een strakke pas de ruimte aangerimpeld is maar dit is geen storende nieuwigheid, die schade kan doen aan het vrouwelijk sil houet. Iets nieuws was het empire effect bij mantels, dat aangegeven werd door een dwarse band op de bovenrug. Het streven van de nieuwe mode om niet de gehele taille aan te geven, maar wat te raden laten, kwam „tot zijn recht" in de hemden jurken, en de losse tailleurs. Een ceintuur losjes door een lusje gehaald en even lager dan de taille aangebracht gaf aan het tail leur een verlengd effect. En een rechte ja pon in breiwerk geeft wel de soepele lijnen maar verdoezelt ook wel veel van de mooie vrouwelijke vormen. Zelfs met een perfect figuur roept de hemdjurk nog om een cein tuur. Gebreide jui-ken zeer favoriet. Veel enthousiasme oogstte een paarse gebreide mohair japon, die geheel gevoerd was: het was een eenvoudig strak model met een klein loopplooitje achter in de rok en zwart ceintuurtje door lusjes gehaald. Ideaal voor ons klimaat is een gekleed japonnetje van fijne jersey, waar een gouddraad doorge weven is, die niet oxydeert. Na de pauze werden de modellen ver toond, die door mej. Spruit zelf ontworpen waren. Met veel smaak had ze een keuze gemaakt uit prachtige materialen en daar met vaardigheid ontwerpen van gecreëerd: het was eigenlijk meer een toepassen van de nieuwe mode-lijnen, maar een enkele keer zagen we toch ook een origineel ontwerp. Vooral een blauwe japon van coton jackard vond veel bewondering: de jurk was hoog gesloten en zonder kraagje en de verhoogde buste-lijn was niet storend; de rok was op een kunstige manier ruim verweidtt en had achter een grote strik. De hobby van ontwerpster om haar werk-kantoorjurken pij-achtig te maken kon ons maar matig bekoren, hoewel in dit genre een beige flanel met knoopsluiting van boven tot onder en een los ceintuurtje achter gestrikt, toch wel te waarderen was. Voor geklede japonnen bleek mousseline de soie en fluweel een zeer geliefd mate riaal te zijn, die in prachtige tinten en rijke bewerking van draperieën en soepel vallen de plooien zeer feestelijk aandeden. De bx-uid in wit fluweel vormde een waardig slot, Katy Zaterdagavond 28 september zullen de historische gebouwen van Haarlem ter ge legenheid van de opening van de Velsei-- tunnel worden verlicht. Bovendien zal het Frans Halsmuseum bij uitzondering deze avond worden opengesteld. De gasten van benoorden het kanaal zullen dan in de ge legenheid zijn kennis te maken met de kunstschatten van het museum bij kaars licht. Omdat de opening van de Velsertunnel voor Haarlem als hoofdstad van de pro vincie eveneens van het grootste belang is, zal 's avonds op de Grote Markt een taptoe worden gegeven. De Haarlemse harmonie Crescendo, de drumband van Bato en Eens gezind Excelsior uit Heemstede hebben hun medewerking aan deze taptoe toege zegd. Waarschijnlijk zal nog een vierde harmoniekorps van de partij zijn. De korpsen zullen van verschillende kanten naar het centrum van Haarlem marcheren om met een speciaal ingestudeerde show de Grote Markt te betreden. Zondag 29 september zal een show-festi val plaats hebben op de Orionweg tussen de Perseusstraat en de Zaanenlaan in Haarlem-Noord. Elf geüniformeerde korp sen uit Haarlem, Heemstede, Hoorn, On- derdijk. Zaandam, Hillegom en Groote broek nemen aan dit festival deel. Het publiek zal dan ondermeer kunnen kennis maken met de drumbands Irene uit Groo- tebröek, Jong Leven uit Onderdijk en Apollo uit Hoorn. De jury bestaat uit de heren Jos de Klerk, Gijsbert Nieuwland en J. A. Reynhoudt, adjudant-kapelmeester van het trompetterskorps van de huzaren van Boreel. Er zullen dan zowel mars- als showwedstrijden gehouden worden. Elke harmonie- of fanfarekorps marcheert twee keer; de eerste maal op de verplichte mars „Imnerial Echoes", de tweede keer op de muziek van een vrij nummer, waar bij zij originele marsfiguren ten beste zul len geven. De di-umbands maken hun ver- verplichte nummer „op de plaats rust" en marcherend. Bij de vrije marsen zullen eveneens figuren worden uitgevoerd. De stichting ..Haarlems Bloei" -ekent er op. dat op deze feestelijke dasen in de winkelstraten de vlag zal worden uitge stoken. Een late tekstwijziging is de oorzaak ge worden van een fout in het onderschrift bij de foto van de bliksemschade aan de Sint Bavo-kathedraal in Haarlpms Dag blad van gisteren. Aanvankelijk hadden wij. op gezag van onze zegslieden, het ge wicht van de losgeslagen hoeksteen in dit onderschrift vermeld als duizend kilo Kort voor het ter perse gaan van de krant kregen wij nadere informatie, waaruit bleek, dat dit elfhonderd kilo moest zijn. De poging om het onderschrift nog tijdig in deze zin te veranderen, mislukte: in de krant stond bijgevolg elfduizend kilo Hetgeen lichtelijk overdreven was, zoals nauwkeurige lezers ongetwijfeld zelf al ontdekt hebben. Verbetering schoolgebouw Het bestuur van de r.-k. St. Canisius- school aan de Van Linschotenstraat te Haarlem heeft zich tot B. en W. van Haar lem gericht met een verzoek om geldelijke steun voor de vernieuwing en aanvulling van meubilair en voor de vervanging van elektrische ornamenten en bedradingen en het verbeteren van trap en vloeren van de lokalen en gangen. B. en W. stellen de raad voor zijn mede werking te verlenen voor de vernieuwing en aanvulling van het meubilair. Het tweede deel van het verzoek achten B. en W. niet ontvankelijk omdat de hierbij aangegeven verbeteringen tot het gewone onderhoud van de school behoren. Nieaws in het kort~ „Dik Trom en z'n aap" in Minerva. Op zondag 22 september geven „De Jeugd spelers" onder leiding van Tonny Ver- weij in het Minerva theater te Heemstede twee kindermatinees. Opgevoerd wordt „Dik Trom en z'n aap", een toneelbewer king in vier bedrijven naar de bekende jongensboeken van C. Joh. Kieviet. Excursie naar Haastrecht. De oudheid kundige vereniging „Oud Heemstede- Bennebroek" maakt zaterdag 28 septem ber haar laatste excursie van dit seizoen. Ditmaal heeft het bestuur als reisdoel een bezoek aan het museum van de stichting „Bisdom van Vliet" te Haastrecht bij Gou da op haar programma staan. Zaterdagmiddag werden in de Rijks kweekschool aan de Leidsevaart te Haar lem voor de vierde keer de cursussen ter opleiding voor lagere en middelbare akten geïnstalleerd. Het steeds toenemende te kort aan bevoegde leerkrachten voor het uitgebreid lager onderwijs en de middel bare scholen heeft de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen er in 1954 toe doen besluiten, op zeer gunstige voprwaarden aan de Kweekscholen oplei dingen mogelijk te maken voor vrijwel alle lagei-e bevoegdheden en voor enige M.O.-A akten. Voor de L.O.-akten wordt het bezit van de akte als onderwijzer (-es) vereist, voor de M.O.-bevoegdheden even eens of het bezit van een einddiploma van een gymnasium of een middelbare school. In de eerste drie jaren hebben aan de Rijkskweekschool achtereenvolgens 85, 135 en 165 cursisten deelgenomen aan respec tievelijk 13, 23 en 30 opleidingen. Een groot aantal van hen kwam reeds in het bezit van één, een enkele zelfs van twee lagere akten of van een M.O.-A bevoegdheid. Bij deze vierde installatie kon de direc teur der Rijkskweekschool, de heer Jr. v. d. Meulen, aan de twintig docenten van de 30 te vormen cursussen niet minder dan in totaal 155 cursisten voorstellen voor L.O.-opleidingen Frans, Duits, Engels, wiskunde, handelskennis en handenarbeid en voor de M O.-akten Frans, Engels en wiskunde. Hij wees op de grote waarde van deze studie in dit tijdsgewricht en drukte de adspiranten op het hart, niet lichtvaardig in te schrijven, aangezien het behalen van een bevoegdheid zeer beslist een regelmatige en toegewijde studie ver eist. Hij deed een beroep op aller mede werking. nu het onderbrengen van al deze cursussen steeds moeilijker wordt, aange zien de dagschool tot driemaal haar oor spronkelijke omvang is uitgedijd en ook nog steeds een dubbele hoofdaktecursus moet worden gegeven. Global World Series In Detroit is het honkbaltoernooi om het wereldkampioenschap voor amateurs (Global World Series) voortgezet. Japan won van de Verenigde Staten met 3—2. Hierdoor is de Japanse ploeg nog de enige die ongeslagen is. In een andere wedstrijd zegevierde Canada met 116 over Hawaii Er zijn thans drie ploegen uitgeschakeld: Hawaii, Nederland en Columbia. Vene zuela versloeg Mexico met 3—2. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt ZU die zich met ingang van 1 oktober 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 september 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13