Nederland is in de komende landenwedstrijd favoriet Dansies Dansschool R1EN KNOL Roessel versloeg Frahl in een strijd met wisselende winstkansen Duidelijke nederlaag van Nederlandse schaaksters tegen Bulgarije GR/FP? Buis in de herkansing in Europees criterium van amateur stayers Men is bevreesd voor de .sterrenaanval" van Oranje Spinhoven en Cortlever besloten na 22 zetten tot remise Russinnen aan de kop van de finale-poule WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 7 OOSTENRIJKS OORDEEL »k NederlandOostenrijk Ook Oostenrijkse bond wil geld voor uitzending Nieuwe voordracht van de K.N.V.B. Vuorisalo versloeg Pirie en Ibbotson op 2 mijl DE ANATOMISCHE „LES" Beste judoka's uit de wereld naar Rotterdam Nederlandse deelnemers in centrale training Gelinotte rijkste renpaard Erskine blijft kampioen Jaarvergadering van het „Olympisch Stadion" Succes voor Nederlandse schermster op Maccabiah SCHAAKTOERNOOI „HET OOSTEN" Befaling abonnementsgeld per giro In Motorzesdaagse Slechts Rozenberg en Selling nog zonder straf Nederlands jeugdelftal verloor van Hercules WERELDKAMPIOENSCHAP LANDENTEAMS Hongaarse ploeg kampioen op floret in Parijs Pak 'rn aan met "AKKERTJES" ne zogenaamde „generale repetitie" in Belgrado is tegen de algemene verwachting zeer goed voor het Oostenrijkse voetbalelftal afgelopen. Een gelyk spel gaf namelijk niet de juiste verhouding weer, omdat de Joegoslaven, sterker, sneller en in betere conditie waren. Dat is ook in Oostenrijk het algemene oordeel. „Wiener Montag" schrijft: „Wanneer wij met een gelijk spel uit Joegoslavië zijn teruggekomen, mogen we daarin toch geen renaissance van de vroeger zo beroemde Weense school zien" En men vraagt zich nu af hoe de wedstrijd NederlandOostenrijk zal aflopen. Het antwoord hierop is eenstemmig dat Nederland de beste kansen heeft. Het zeer objectieve dagblad „Ncues Oesterreich" schrijft: Wanneer Oostenrijk in Amsterdam wint, dan zal dit aan een wonder grenzen. Gelukt dat echter niet wat jammer n0'eg veel waarschijnlijker is dan mag men de schuld hiervoor niet op de spelers schuiven, doch op de functionarissen van de Voetbalbond, die het Oostenrijkse team jn de laatste tijd zoveel wedstrijden hebben laten spelen, dat het elftal uitgeput is In Oostenrijk is men algemeen van oor deel dat de tijd van het „wonderteam" voorbij is. De beste spelers gingen immers als professionals naar het buitenland, zo als Ocwirck, Kominek en Stojaspal. En al hebben ook andere landen last van dit euvel, in Oostenrijk voelt men dit verlies sterker, omdat de jonge generatie niet zo veel goede internationale spelers oplevert. Bovendien beschouwt men het Nederland se elftal als een van de sterkste Europese teams, waartegen Oostenrijk hoogstwaar schijnlijk niet op kan. Vooral niet nu men heeft vernomen dat in de voorhoede naast Wilkes ook Lenstra en Carlier meespelen. In deze voorhoede met Rijvers, Van Melis of Van der Kuil ziet men het grootste gevaar. Daarom zal Oostenrijk zich op de ver dediging concentreren evenals tegen Joe goslavië. Die defensie mag men in Neder land niet onderschatten, want Schmied is ook tegen Joegoslavië weer een uitsteken de doelverdediger gebleken, terwijl Swo- boda, Happel en Koller de sterke aanval len met succes wisten af te weren. Hanappi viel tegen, maar hij kan zich spoedig her stellen en dan een overrompelende aanval Een vreemde geschiedenis in het korte bestaan van de Nederlandse Televisie stichting speelt zich thans af ten aanzien van de televisie-uitzending van de wed strijd Nederland—Oostenrijk. Er is met de KNVB overeengekomen, dat deze wedstrijd zal mogen worden uitgezonden. Het is for meel zo, dat beide bonden die bij de wed strijd zijn betrokken, hun toestemming moeten geven. In de praktijk komt het hierop neer, dat de gastheer beslist. Deze ontvangt dan ook de som die moet worden betaald voor het recht van uitzending. Al dus bijvoorbeeld geschiedde ook met de wedstrijd in Wenen. De KNVB ontvangt voor Nederland- Oostenrijk 7500 gulden van de Nedei-landse Televisiestichting, maar de Oostenrijkers hebben in dit geval ook een nota aan de NTS gezonden: 3000 gulden voor de uit zendrechten aan hun bond te betalen. Dit is tegen elke gewoonte in. Oostenrijk meent echter dat de NTS dit wel kan be talen, omdat de KNVB dit betrekkelijk hoge bedrag ook krijgt en de Oostenrijkse bond slechts drieduizend gulden van de Oostenrijkse televisie destijds heeft ont vangen. De uitzending gaat evenwel in ieder geval door. De KNVB heeft aan het verzoek van de Oostenrykse Voetbalbond voldaan en een nieuwe voordracht van drie scheidsrech ters opgemaakt. Het nieuwe voorstel is nu een keuze te doen uit de volgende drie scheidsrechters: Ahler (Zweden), Ellis (G.B.) en Van Nuffel (België). Sten Ahler is 42 jaar oud en zeer ervaren in zijn vak. In 1952 leidde hij de in Am sterdam gespeelde wedstrijd tussen Neder land en België. In ten minste tien inter nationale A-wedstrijden was hij de „derde man" in het veld en leidde voorts honder den internationale club-wedstrijden in Zweden en andere landen. Hij is tweemaal in Zuid-Amerika ge weest, twee jaar geleden in Brazilië en verleden jaar in Uruguay. Een van zijn belangrijkste wedstrijden was die tussen Uruguay en Tsjechoslowakije in Monte video verleden najaar. In juli was hij scheidsrechter in de wedstrijd Rusland Roemenië, die in Moskou werd gespeeld en in een 1—1 gelijkspel eindigde. Hij zat ook in de Olympische scheidsrechtersstaf in 1952 in Helsinki. opbouwen. De Oostenrijkse voorhoede is volgens het algemene oordeel zwak, doch wanneer men Dienst die tegen Joego slavië twee doelpunten maakte en de veelbelovende jonge Buzek niet voldoende dekt, zouden zij voor een verrassing kun nen zorgen. Voor Oostenrijk is het een voordeel dat bijna niemand aan een overwinning ge looft en daarom zal het team met de moed der wanhoop spelen en verdedigen. Neder land is favoriet, het loopt echter gevaar als het zijn tegenstanders onderschat. Dat de Oostenrijkers fair kunnen spelen, heb ben zij tegen Joegoslavië bewezen. Er zijn geen ongeregeldheden voorgekomen en de Italiaanse scheidsrechter Orlandini had het gemakkelijk. De belangstelling voor de match op 25 dezer is ook in Oostenrijk enorm. Er waren 7000 kaarten aangevraagd, maar er stonden er slechts 1000 ter beschikking. Zelfs uit het Rijnland kwam in Wenen een aanvraag binnen voor 20.000 kaarten. Men dacht die wel te krijgen, omdat men daar van mening was, dat de Oostenrijkers tegen de lange reis zouden opzien. Maar de Oos tenrijkers komen zelf en hopen een span nende en vooral een faire wedstrijd te zien. De beide Engelse atleten Gordon Pirie en Derek Ibbotson zijn tijdens wedstrijden in Turku op de twee mijl verslagen door de Fin Vuorisalo. De Fin verbeterde daar- by het nationale record door een tyd te noteren van 8 min. 38,8 sec. Pirie, die met tweetiende seconden ver schil finishte, was het echter niet eens met de uitslag. Volgens hem was zijn Finse rivaal op het laatste stuk van zijn baan geweken en had Vuorisalo hem daarbij ge hinderd. Pirie was ervan ovei'tuigd dat hij de race gewonnen zou hebben, als de Fin deze fout niet had gemaakt. Vuorisalo ver klaarde evenwel dat hij, als hij Pirie had gehinderd, dit volkomen onbewust gedaan had. De Engelsman diende geen officieel protest in. ADVERTENTIE Zijn we er wel wijzer van geworden Waf, waf, zegt Lexi onthutst en denkt er het zijne van. Maar, beste vrienden, wanhoopt niet en steekt er een Lexington bij op van America's Best Tobaccos, al zijn ze door de enorme vraag dan ook wel eens wat schaars. Het staat thans vast dat de Europese judokampioenschappen op 9 en 10 novem ber worden gehouden in de Energiehal in Rotterdam. Tot nu toe zijn inschrijvingen binnengekomen van acht landen, te weten België, Denemarken, Engeland, Frankrijk, Spanje, West-Duitsland, Zwitserland en van Nederland. Ofschoon de officiële ter- myn van inschrijving op 15 september verstreken was, melden gewoonlijk meer dere landen zich na de vastgestelde datum nog aan de NJJB verwacht daarom dat tenminste vijf landen uit Oost-Europa eveneens op de kampioenschappen ver tegenwoordigd zullen zijn. In totaal rekent men op circa 150 buitenlandse judoka's. Naar schatting zal de organisatie van dit evenement een klein financieel tekort opleveren, dat in geen geval de f 5000 zal overschrijden. Voor een subsidie, ter grootte van dit bedrag, heeft de NJJB zich gewend tot het gemeentebestuur van Rot terdam, die dit verzoek in behandeling heeft. De kampioenschappen zullen bestaan uit wedstrijden voor de vijf verschillende dan-klassen plus de drie gewichtsklassen. Bovendien kan elk land in de onderschei dene categories met twee judoka's deel nemen voor de landenprijs. Voor deze be langwekkende ontmoetingen zal de Ener giehal met een enorme wedstrijdmat van 24 bij 12 meter worden uitgerust. Inmiddels heeft de NJJB een centrale training in het leven geroepen, waarvoor een twintigtal judoka's (onder andere Geesink, Essink, Wagenaar en De Waal/ wekelijks tezamen komen. Het Franse renpaard Gelinotte is zondag in Berlijn het rijkste paard ter wereld ge worden. Het won daar de matadorprijs en kwam hiermee op een totaal aan gewon nen prijzen van 91.500.000 Franse francs. Baarbij zijn niet ingesloten de niet onbedui dende sommen, die 't paard zijn eigenares, mevrouw Suzanna Karle, liet. Tot dusver werd het Amex-ikaanse paard Proximity met 88.525.000 als 's werelds rijkste paard beschouwd. De Britse kampioen in het zwaargewicht, Joe Erskine, heeft zijn titel verdedigd te gen Henry Cooper. Erskine won het ge vecht over vyftien ronden op punten en be hield daardoor de titel. Een partij over tien ronden tussen de halfzwaargewichten Randolph Turpin (GB) en Ahmed Boulgroune (Frankrijk) werd door Turpin gewonnen door interventie van de scheidsx-echter in de negende ronde. ADVERTENTIE Velen vonden reeds de weg naar ons 1ste klas Dansinstituut en profiteerden van ons uitzonderlijk Dansonderwijs. Onze lessen beginnen vanaf zaterdag 21 sept. a.s. Wij hebben clubs voor kinderen, jongelui, ouderen en gehuwden. Speciale cursus Zuid-Am. dansen - Rumba - Mambo - Jive en Calypso Ged. Raamgracht 77 tegenover de Schouwburg U KUNT NOG INSCHRIJVEN Haarlem Telefoon 17068 Het aantal bezoekers van het Olympisch Stadion in Amsterdam is het vorig jaar tot 449.704 achteruitgelopen. In 1955 waren het er 563.086 geweest. Dit heeft de heer D. J. Bessem, directeur van het stadion, gistermiddag medegedeeld op de jaarver gadering van de n.v. Het Nederlands Sportpark „Olympisch Stadion" te Amster dam. Hij verklaarde deze vermindering der belangstelling uit het feit, dat in 1956 slechts één interlandwedstrijd in het sta dion werd gespeeld. Het gemiddelde voor alle voetbalwedstrijden daalde daardoor van 11.700 tot 10.200 per wedstrijd. De vooruitzichten voor dit jaar zijn bij zonder gunstig. Er zullen drie interland wedstrijden zijn en bovendien speelt thans ook Blauw Wit weer in de eredivisie. Het bloemencorso leverde dit jaar de record recette van circa f 100.000 op. Met een gevoel van teleurstelling maak te de heer Bessem voorts bekend, dat het plan voor de bouw van een sporthal voor lopig van de baan is als gevolg van de bouwstop. De nieuwe loketten en toegangen van het stadion zullen dit jaar gex-eed komen, als men tenminste niet met onvoorziene tegenslag te kampen krijgt. De totale kos ten (f 400.000) zijn ongeveer anderhalf maal zo hoog als vijf jaar geleden. De winst en verliesrekening sluit met een winst van f7077.80. De Nederlandse schermster Mary Meyer van der Sluys heeft het schermtoernooi op floret voor dames gewonnen tijdens de vijfde Maccabiah, de Joodse Olympische Spelen, die in Ramat Gan, een voorstad van Tel-Aviv, wordt gehouden. •oxcoccccoo: 30000CCOCOCOCCCOCCCOCOOCOOOOOOO" U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnés f8.15. H kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking, In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de Oiro-rekening zorg te dragen. K DE ADMINISTRATIE «xxmooocccooo OCXXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOCOOC De derde dag van de internationale mo torzesdaagse heeft veel minder uitvallers opgeleverd dan de eerste twee etappes. Ook het aantal deelnemers, dat strafpun- ten opliep, is nu veel kleiner. Bij de Ne derlanders liepen Markus, De Haan, Van der Hoek en Bob Bakker door verschil lende oorzaken strafpunten op. De start van onze landgenoten was goed. Van de andere rijders kon dat in een paar gevallen niet gezegd worden, want vijf man kregen strafpunten wegens het niet kunnen starten van hun motor, ter wijl een deelnemer niet verscheen. Kox-t na het vertrek werden mens en machine op zware proef gesteld in een venijnige klim bij Michluv Mlyn. Dit deel van het traject was bezaaid met grote keien, maar de Nederlandse rijders bleken er gelukkig weinig hinder van te hebben. Het parcours lag over dezelfde wegen als dat van maandag, doch het werd in tegen gestelde richting gereden. Na de lunch-stop bleek, dat alleen Mar kus, Bob Bakker en Martien de Haan strafpunten hadden opgelopen. Markus wegens moeilijkheden met een kapotte carterdeksel hetgeen 1 strafpunt kostte. Bakker door een lekke band tijdens de klim (7 strafpunten) en Martien de Haan doordat hij op een gegeven moment een verkeerde route nam. Dit vergde kostbare minuten met 4 strafpunten als negatieve oogst. Jan van der Hoek en Bob Bakker kwamen met tijdverlies aan de finish. Priem Rozenberg behoort met Rob Sel ling als enige Nederlander tot de deelne mers, die nog met een schone lijst rijden. Het was overigens op het kantje af, dat Rozenberg ook dinsdag zonder strafpun ten uit de strijd kwam. Hij brak de voor ketting van zijn machine en het repareren vergde natuurlijk enkele minuten. Toch slaagde hij er in op tijd aan de volgende controle te komen. Als oefening voor de komende wedstrijd tegen het Engelse jeugdteam (16—18 jaar) heeft het Nederlandse jeugdelftal een wed- stx-ijd gespeeld tegen Hercules (tweede klasse amateurs). Hercules won de ont moeting met 43, na bij de rust reeds de leiding te hebben gehad met 10. Het nationale jeugdelftal speelde een aantrekkelijke partij, waarin Stalman van Rapid voor twee doelpunten zorgde; Boo gaard van de Volewijckers scoorde de derde goal. Nu de eindstreep van het toernooi om het wereldkampioenschap voor dames landenteams in het zicht komt, wordt vooral in de finalegroep om elk half punt je hard gevochten. Olga Rubtsova, die ver loren kwam te staan na de hervatting van haar afgebroken party met de Joegoslavi sche Timofejeva, ging zelfs tegen het ad vies van haar secondant in by de tijdcon- trole opnieuw afbreken. Later op de dag zag ze in dat het geen enkele zin had door te spelen en gaf ze de partij gewonnen. Mevrouw Roodzant, die haar afgebro ken partij met de Oostduitse Ursula Alt- riehter niet tot winst kon voeren, bood remise aan, hetgeen geweigerd werd. By de tydcontrole bood de Oostduitse remise aan, maar nu weigerde de Nederlandse, hoewel er bij wederzijds goed spel niet anders dan remise in zat. De zesde ronde bracht de Nederlandse dames, bii wie mevr. Van der Veen een zware inzinking doormaakt,, tegen het Bulgaarse team. Op de d4 opening van mevr. Van der Veen werd door de Bul gaarse Assenova geantwoord met e6 en na e4 werd het een Franse partij met de Mac Cutchen-variant, welke door de Neder landse tam werd behandeld. Kennelijk was deze variant haar geheel vreemd en ze kwam al spoedig een pion achter in een slechte stelling. Mevr. Van der Veen bracht er verder weinig meer van terecht, verloor nog een toren en kon opgeven. Een trieste partij. Bij mevr. Roodzant, die zwart had te gen Ivanova, werd het een soort Meraner- variant van de Slavische verdediging. De Roemeense kreeg veel bewegingsvx-ijheid op de damevleugel en het initiatief was geheel aan haar kant, zodat mevr. Rood zant zich alleen maar tot verdedigen kon bepalen. Een gedekte vrije pion op de c-lijn moest ten koste van veel zetten wor den gestopt. De Bulgaarse speelde het uit stekend af en het zwarte spel zakte in el kaar, na verlies van een paard was het uit. Olga Rubtsova bracht het tegen de laat aanzien anderhalve punt behalen waardoor ze gelijk komen met de Rus sinnen. Het is al wel duidelijk geworden dat de wedstrijd Rusland-Oost-Duitsland de beslissing zal brengen wie wex-eld- kampioen wordt. Voor de beide kwalificatiegroepen was de ronde van gisteravond de laatste van dit toernooi. In groep A speelden Tsjechoslowakije en Amerika om de eerste plaats. Indien een van beiden met 2-0 zou verliezen zou Polen, dat het tegen Schotland niet zo moeilijk had, wel de tweede plaats kunnen bereiken. Maar zover kwam het niet, want zowel de Tsjechen als de Amerikanen wonnen elk een partij, waardoor zij bei den acht punten behaalden. Het Ameri kaanse team had evenwel een half match- punt meer en eindigde daardoor op de eerste plaats in groep A en daardoor op de tiende plaats van het totale klassement. In de kwalificatiegroep B nam Frank- rijk geen enkel risico tegen België, want bij eventuele verdeling van de punten zou den de Oostenrijkse dames nog gelijk met het Franse team kunnen komen. De Bel gische dames kregen geen voet aan de grond en met 8x/z punt bezette Frankrijk de eerste plaats in groep B en de zestien de in het eindklassement. De uitslagen van dinsdagavond luidden: Finalegroep, zesde ronde: Nederland Bulgarije 0-2. Mevr. Van der VeenVenka Krasteva Assenova 0-1; mevr. Cath. Rood zantAntonia Petrova Ivanova 0-1. Hon garijeRusland 1-1. Irene HoenschOlga Rubtsova remise; Eva Kertesz—Kira Zvo- rykina remise. West-DuitslandEngeland V2-V2 en 1 afgebroken partij. Friedl Rinder Elaine Px-itchard remise; Ruth Landmes- serEileen Tranner afgebroken. Joegosla viëOost-Duitsland twee afgebroken par tijen. Lidya TimofejevaEdith Keller Hermann afgebroken; Terezya Stadlet Ursula Altrichter afgebroken. Klassificatiegroep a: AmerikaTsjecho slowakije 1-1; PolenSchotland 2-0; Ier landDenemarken 0-2. Klassificatiegroep b: Luxemburg -Oos tenrijk 0-2; FrankrijkBelgië 2-0; Noor wegenFinland 0-1 en 1 afgebr. De stand De stad luidt in de finalegroep na zes In het restaurant Munniks aan de Grote Markt in Haarlem werden dinsdagavond de partijen uit de tweede ronde van het schaaktoernooi van de schaaclub „Het Oosten" gespeeld. De byna tachtig deel nemers hebben het elkaar ook deze ronde bepaald niet gemakkelijk gemaakt. In de erc-groep zagen dr. B. V. Bekker en N. Cortlever geen heil meer in verdere strijd. Zij besloten hun afgebroken partij remise te geven. In de tweede ronde moesten de beide Haarlemse vertegenwoordigers weer tegen twee kanshebbers aantreden. Dr. B. V. Bekker speelde voor de tweede achtereen volgende maal met zwart, nu tegen C. Orbaan. Zoals verwacht werd, bewandelde de plaatselijke favoriet ook nu weer spoe dig onregelmatige paden. Hij verkreeg bevredigend spel. Van beide zijde werd het hoofdzakelijk een aftasten van de zwakke plekken in de stelling van de tegenstander. De „cav'alarie" verdween van het bord, doch de stelling bleef in even wicht. Na 22 zetten besloten beide spelers tot een puntenverdeling. De tweede Haai-lemmer, F. A. Spinhoven voerde met N. Cortlever een boeiend ge vecht. Hij verbruikte veel tijd, terwijl zijn tegenstander daarentegen vlot zijn zetten verrichtte. Na anderhalf uur spelen had Spinhoven reeds een uur bedenktijd meer gebruikt dan Cortlever! Het was dan ook geen wonder dat hij in hevige tijdnood kwam te verkeren. Via een Weense opening hadden reeds enkele belangwek kende schermutselingen plaatsgevonden. Het initiatief helde iets over naar Cort- lever's zijde. Hij kon echter geen varianten vinden, die hem de weg naar winst moes ten brengen. Spinhoven speelde secuur verder en slaagde erin zijn vereiste zetten op tijd te verrichten. De afgebroken stel ling is dermate ingewikkeld dat nog van alles mogelijk lijkt. De algemene mening is echter toch wel dat Cortlever de beste kans op een positief resultaat heeft. Roessel-Prahl. Fr. Roessel bond de strijd aan met drs. G. Prahl. Een Grünfeld-indische partij bracht meteen al veel leven in de stelling. In het middenspel verzuimde drs. Prahl de sterkste voortzetting. Fr. Roessel profi teerde hier handig van en veroverde een pion. De stand die hierna ontstond was vrij zeker voor hem gewonnen. Beide he den kregen het echter met de klok te kwaad. Eerst gaf Roessel de winst uit han den, waardoor de partij een duidelijk remise-karakter kreeg. Enkele zetten later raakte drs. Prahl het spoor echter bijster en verspeelde een stuk. Hij wachtte hier na niet meer op de genadeslag. Door deze resultaten is de stand nu: 2 1 1 P/2 1 1 1 2—2—1 1 1 t/2 plus 1 hangpartij 2 2 0 1. C. Orbaan 2. Fr. Roessel 3. dr. B. V. Bekker 4. N. Cortlever 5. drs. G. Prahl 6. F. A. Spinhoven plus 1 hangpartij G. Prahl en dr. B. V. BekkerF. A. Spin hoven. Onder de aanwezigen die gedurende de tweede ronde van hun belangstelling blijk gaven, bevonden zich de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, mr. A. de Blécourt en het Haar lemse gemeenteraadslid, mr. dr. T. A. H. Schreurs. Spinhovexi-Cortlever De partij tussen F. A. Spinhoven (wit) en N. Cortlever (zwart) had het volgende verloop: 1. e4 e5; 2. Pc3 Pf6; 3. f4 d5; 4. fxe5 Pxe4; 5. d3 Pxc3; 6. bxc3 c5; 7. Pf3 Pc6; 8. Le2 Le7; 9. 0-0 Le6; 10 d4 h6; 11. Le3 c4; 12 h3 Dd7; 13. Ph2 0-0-0; 14. Dd2 Kb8; 15. Lh5 Td-f8; 16. Ta-dl Ka8; 17. Le2 Tf-d8; 18. Lh5 Th-f8; 19. Khl Tc8; 20. Tbl Pd8; 21. Lf3 Tc6; 22. Lf4 Ta6; 23. Tal Ta3; 24. Pg4 a6; 25. Pe3 b5; 26. Tf-bl Pc 6; 27. g4 Ld8; 28. Dg2 Pe7; 29. Pdl Pg 6; 30. Lel Ph4; 31. Dg3 Ta4; 31. Le2 f5; 33. exföe.p. g5; 34. Pb2 Ta5; 35. a4 Lc7; 36. Df2 Dd6; 37. axb5 Txf6; 38. Dgl Txb5; 39. Pa4 afge broken. De resultaten Uitslagen 2de ronde: Ere-groep: drs. G. Prahl—Fr. Roessel 0—1: F. A. Spinhoven—N. Cortlever afgebr.; C. Or baandr. B. V. Bekker remise. Reservegroep A: A. HerfstS. Bonkenburg afgebr.: j. H. MarwitzL. Mostertman remise: gr. B: J. H. Addicks—S. Herfst 1—0; J. Wolff— J. Bonkenburg remise; A. FrankT. Slagt 1—0: gr. C: C. Koster—F. Noordhoek 10; R. Mol— C. Hovingh 1—0; W. Petersma—N. Huyboom remise; gr. D: A. de JagerTh. A. Herfst 01; F. Wester—J. v. d. Moot 1—0; L. Beijer—W. J. Saeijs 1—0. Groep 1: J. Jonckbloedt—ir. B. A. Geerlings 1—0; R. van Hout—F. O. van Maanen afgebr.; W. Kieviet—J. Nootenboom 10. Groep 2: P. Th. de Haas—B. Hagenaar 0—1; P. ter Plegt—P. H. v. d. Bos 0—1; D. Wielinga— W. Oosterbroek remise. Groep 3: B. B. Luuring—J. Rothert 0—1; W. J. JorenW. de Graaff afgebr.; E. J. PetersmaJ. A. v. Emmerik remise. Groep 4: J. P. v. d. Meer—W. M. Teeuwen rerpise; J. C. AndersenH. de Jager remise; J. v. d. Steeg -A. Herckenrath 10. Groep 5: F. AdamsJ. M. Post 01; A. J. RotteveelP. Bottelier 10; Ch. Meyer—Th. de Haas 01. Groep 6: H. C. HonsbeekTh. van Dijk 10; M. J. v. d. Pas—H. J. Bertram 1—0; W. Smelter A. de Busser 1—0. Groep 7: C. Seijts—G. Arbeek 01; M. J. Sier- veldH. C. B. Drontmann 1—0. Groep 8: W. A. Arnaut de CallavonW. A. Turkenburg remise; R. de Kruijf—J. A. de Jong 01; P. G. Smelter—H. Slenters 0—1. Afgebroken partijen eerste ronde: Ere-groep: N. Cortlever—dr. B. V. Bekker remise. Res.gr. D: L. Beijer—A. de Jager 1—0; W. J. Saeijs—F. Wester 0—1; J. v. d. Moot—Th. A. Herfst remise. Groep 1: F. O. van Maanenir. B. A. Geer lings remise. Groep 3: J. A. v. EmmerikW. J. Joren remise. Het wereldkampioenschap op floret voor equipes is gewonnen door de Hongaarse ploeg, die in de finalepoule drie overwin ningen boekte. Tweede werd Frankrijk met twee overwinningen, op de derde plaats eindigde Italië met één overwinning en op de vierde en de laatste plaats in de finale- Hongaarse Hoensch niet verder dan remise ronden: 1. Rusland 8 punten (uit 6 par en de winst zou dus weer moeten komen van de tweede-bord-speelster Zvorokyna, Maar de Hongaarse Kertesz verdedigde zich uitstekend en vocht voor al wat ze waard was, zodat Zvorokyna ondanks een pluspion met remise genoegen moest ne men. den beide partijen afgebroken. Hieruit zullen de Oostduitse dames naar het zich tijen); 2. Oost-Duitsland 6V2 punt en 2 af gebroken partijen (uit 6); 3. Hongarije 6 punten (uit 5); 4. Joegoslavië 4'/2 punt en 2 afgebroken pai'tijen (uit 5); 5. West- Duitsland 41/s put en 1 afgebroken partij (uit 6); 6/7. Roemenië en Bulgarije elk 4Vs punt (uit 5); 8. Engeland 4 punten en 1 af- gebi-oken partij uit 5); 9. Nedei-land 2l/z punt (uit 5). Hedenavond vindt de derde ronde plaats. groep st0nd Rusland met geen enkele over- Op het programma staan de ontmoetingen: C. OrbaanFr. Roessel; N. Cortleverdrs. winning. ADVERTENTIE In Leipzig zyn dinsdagavond de eerste twee series verreden van het Europees cri terium amateur stayers. In de eerste serie startte de Nederlander Buis achter gang maker De Graaf. Buis had een slechte start, maar door uitstekend ryden wist hy zich naar de derde plaats te werken achter de Italiaan Mussone en de Rus Smirnov. Daar evenwel alleen de nummers een en twee in de finale komen, zal Buis toch nog in de herkansing moeten uitkomen. Gedurende de eerste 30 km had Smirnov de leiding, maar toen ging de 20-jarige Italiaan Mussone achter de Duitse gang maker Lippmann verder rijden. De drie ronden, die hij hierdoor verloor, kreeg hij gereden. vergoed en zo behield de Italiaan de eerste plaats. 1. Mussone (Italië) 50 km in 44 min. 52,4 sec; 2. Smirnov (Rusland) op 120 me ter; 3. Buis (Ned.) op 350 meter; 4. Lee mans (België) op 540 meter; 5. Raynal (Frankrijk) op 630 meter; 6. Menschy (Tsj.- slowakije) op 2860 meter. Tweede serie: 1. Meister (Duitsland) 50 km in 46 min. 28,9 sec.; 2. Pederson (De nemarken) op 30 meter; 3. Webb (Austra lië) op 100 meter; 4. Larcher (Frankrijk) op 300 meter; 5. Hermans (België) op 315 me ter; 6. Kanya (Hongarije) op 3380 meter. De derde serie, waarin de Nederlander Van Houwelingen uitkomt, wordt vanavond

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11