Viermaster „Pamir" bezweek in een orkaan; 87 vermisten Explosie op Nederlandse baggermolen: 4 doden HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Jeè MQRRlSbefore t/ou6u/// Bevan polste Kroesjtsjev over het „vreedzaam samenleven" Franse kabinet sluit compromis met partijen over Algerije Onder de opvarenden waren 52 zeer jeugdige stuurmansleerlingen Opgedolven helse machine ontplofte op de brug MONTY-COATS in kleuren ƒ59.50 Nederlands schip tijdens typhoon bij Hongkong op rots geslagen Meer wind Het woord is aan Gedenkraam onthuld Zeventien „wijzen" bezinnen zich op Europa's eenheid Conferentie met gesloten deuren in Parijs Zelfbestuur naar verre toekomst verschoven Zjoekov naar Belgrado Verklaring van Bevan Acht doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 869 DODEN Metaalbedrijf ontslaat 45 man personeel 72e JAARGANG No 64 MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 302e JAARGANG No 217 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PONTA DELGADO (UP) Zondag avond hebben de autoriteiten te Ponta Delgado, de havenplaats op de Azoren. waaruit de reddingsactie voor de Duitse viermastbark „Pamir" gecoördineerd werd, de hoop opgegeven nog overlevenden van dit trotse schip van 3020 ton te vinden. Ruim 24 uur eerder zond dit schip nood seinen uit, terwijl het door een orkaan werd gegeseld. In Duitsland heeft de tele visie zü" gebruikelijke zondagavondpro- gramma afgelast, en maakte men zich op voor een dag van nationale rouw 35 zeelui en 52 stuurmansleerlingen, kinderen van tussen 16 en 18 jaar, hebben vermoe delijk hun dood gevonden in de golven. De Pamir was met een lading graan op de terugreis naar Hamburg. Zondagavond hebben vliegtuigen van de Amerikaanse zeereddingsdienst twee red dingsboten en een vlot gesignaleerd leeg. Een Engelse tanker pikte één van die reddingsboten op, en meldde dat het roer van de sloep nog vastgesjord lag. Daaruit moet worden afgeleid dat de sloep uit de davits overboord is geslagen, zonder dat iemand er ooit gebruik van heeft kunnen maken. Zaterdag is de Pamir 600 zeemijlen zuid westelijk van de azoren in een orkaan terecht gekomen. Er werd een s.o.s. uitge zonden: de zeilen waren weggeslagen en het schip maakte 45 graden slagzij. „Zin kend", meldde de marconist van de Pamir later nog, en daarna hebben verschillende stations nog uiterst zwakke signalen op gevangen, verwarde signalen. En op hun oproepen kregen zij geen antwoord meer. De Pamir heeft een wanhopig gevecht tegen de overmacht van de orkaan en de oceaan geleverd, zoals dat in het zeiltijd- perk, waaruit dit schip met enkele kleinere soortgenoten een roemrijke afstammeling was, zo talloos vele malen is voorgekomen. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Het Nederlandse schip „Tjibantjet" van de Koninklijke Java-China pakketvaart- lijnen, heeft zondag geseind dat het bij de ingang van de haven van Hongkong op de rotsen is gelopen. Het schip meldde dat het slagzij maakte en water in de machi nekamer had gekregen. De „Tjibantjet" was op weg van Kobe in Japan naar Djakarta. Het was onmoge lijk een reddingsboot uit de haven van Hongkong naar het in moeilijkheden ver kerende schip te zenden, daar er een typhoon woedde. Deze typhoon passeerde Hongkong met een snelheid van tweehonderd kilometer per uur. In de haven sloegen zes scheper van hun ankers. Het verkeer in de stad moest worden gestaakt. Er werden bomen ontworteld en er ontstonden grondverschuivingen waardoor een persoon werd gedood en vier personen werden gewond. Toen de typhoon voorbij was, kon wor den geconstateerd dat de „Tjibantjet" hoog op de rotsen zat en niet in gevaar ver keerde. De zes passagiers en een deel der bemanning zijn later van boord gehaald „Amstelsluis" aan de grond Het Nederlandse vrachtschip „Amstel sluis" (8513 ton) van de n.v. Reederij Am sterdam, is zaterdagmorgen in de Golf van Tokio aan de grond gelopen. Japanse sleepboten uit Jokohama zijn uitgevaren om hulp te bieden. Het schip maakte zijn eerste reis naar Japan, het was geladen met sojabonen. Kustvaarder gestrand De 378 ton metende Nederlandse kust vaarder „Kaap Falga" is zaterdag bij Oeregrund, ten noord-oosten van Stock holm, aan de grond gelopen. Zondagmorgen arriveerde een bergings schip bij de „Kaap Falga", die een lading zout aan boord heeft. De bemanning is aan boord gebleven. Men meent dat het schip geen schade van betekenis heeft op gelopen. Hedenmorgen is de „Kaap Falga" viotgesleept. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Aanvan kelijk zwakke tot matige, later toenemende wind, in hoofdzaak tussen west en zuid. Over het algemeen hogere middagtempe- raturen. Volledige weerrapporten op pagina twee 8 Dertig uren na de laatste verstaanbare noodkreet van de Pamir is de stilte, die toen inviel ,nog niet verbroken. De orkaan met de codenaam „Carrie", met in zijn centrum windsnelheden tot 110 km per uur, heeft de Pamir opgeëist. In een van de laaste berichten, die de marconist van de Pamir verzond, zei hij, dat de voormast ge broken was. Terwijl in Duitse kerken hon derden mensen baden, zochten vijf schepen met zoeklichten de nog woelige zee af. Op alle zeeën heerste de radiostilte want geen van de kuststations had het verkeer vrijgegeven voor andere dan nood meldingen. Misschien is de zender van de Pamir kapot, misschien heeft de orkaan het schip ver van zijn laatst-gemelde positie weggedreven, misschien was de gemelde positie geheel verkeerd, zo luid den veronderstellingen, waaraan men zich zondag nog vastklampte. De orkaan is in tussen naar de Azoren gegaan. De vlieg tuigen van de Amerikaanse luchtmacht, die zondag de zee hebben afgezocht en vruchteloos moesten terugkeren, werden op de luchtmachtbasis Lajes met kabels en zandzakken aan de grond verankerd. De storm heerst nog steeds. Dit is het verhaal van de Pamir, zoals dit is samengesteld uit radioboodschappen, die door luisterposten in diverse landen ontvangen zijn: Zaterdagochtend vroeg de Pamir om sleepboothulp in de orkaan. Om 15.30 uur (Nederlandse tijd) werd de vol gende boodschap uitgezonden: S.O.S., S.O.S., S.O.S., Bark Pamir in positie 35.37 noord 40.20 west, slagzij 45 graden, zeilen verdwenen, gevaar voor zinken. Om 7 uur zaterdagavond meldde het Britse schip Manchester Trader de vol gende verminkte boodschap ontvangen te hebben: voormast gebroken door zware zeeën. De President Tyler, een vroeger Liber- ty-schip, meldde, dat het lichten of vuur pijlen in die buurt had gezien. De Penn sylvania Trader meldde ook lichten gezien te hebben. Maar des nachts om 3 uur re- layeerde een ander schip een bericht dat de President Tyler en de Pennsylvania Trader nog aan het zoeken waren. Enige uren later hadden deze schepen nog steeds geen nieuws. Toen zaterdagochtend het verzoek van de Pamir om sleepboothulp ontvangen werd, is de Nederlandse sleepboot Zwarte Zee van de Azoren uitgevaren, om te po gen de Pamir te helpen. La Bruyère: Partijgeest trekt grote mannen omlaag naar de kleingeestigheden van het volk. Ter herinnering aan de hereniging van de Gereformeerde Kerken Hersteld Verhand en de Hervormde Kerk op 15 mei 1946 is zaterdag in de Grote Kerk te Haarlem een raam onthuld van Gunhild Kristensen, voorstellende het Paradijs. De foto geeft ons een gezicht op het gedenkraam vanuit de Grote Kerk zelf. «ccca DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's „Pamir volle zee. Negentien vooraanstaande Europeanen zullen op 4, 5 en 6 oktober achter gesloten deuren in, het Palais du Luxembourg te Parijs de organisatie bespreken van de nieuwe Europese instellingen onder voor zitterschap van de initiatiefnemer Dehous- se. Deze negentien „wijze mannen", onder wie zich oud-ministers, parlementsleden en vroegere leden van Europese organen bevinden, zullen zich, onafhankelijk van de posities die zij op het ogenblik bekle den, bezinnen op de beleidsvragen van de politieke eenwording van Europa. De deelnemers aan de ronde tafelconfe rentie der Europese wijzen zijn: Fernand Dehousse, president van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa, oud-minister J. W. Beyen, Sir Robert Boothby (Groot-Brittannië), Lodovico Ben- venuti, secretaris-generaal van de Raad van Europa, Eugen Gerstenmaier, presi dent van de Westduitse Bondsdag, Lord Layton (Groot-Brittannië), Sean MacBride, oud-minister van Buitenlandse zaken van de republiek Eire, H. J. von Merkatz, mi nister van Justitie van West-Duitsland, Jean Monnet, oud-president van de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S., Guy Mollet, oud-premier van Frankrijk, Karl Mom- mer, Bondsdagafgevaardigde, Randolfo Pacciardi, oud-minister van Italië, Bruno Pittermann, vice-kanselier van Oosten rijk, Robert Schuman, oud-premier van Frankrijk, P.-H. Spaak, oud-premier van België, Adolf Susterhenn (West-Duits- land) en Paul van Zeeland, oud-premier van België. LONDEN (AFP) De linkse Britse La- bourleider Aneurin Bevan heeft in het blad „News of the World" verslag uitge bracht van zijn onderhoud met de leider van de Russische communistische partij Kroesjtsjev. Bevan zegt dat hij Kroesjt sjev medegedeeld heeft, dat de Britse economie afhangt van de olie van het Na bije Oosten. Kroesjtsjev gaf hierop het antwoord dat ook de Poolse partijsecre taris Gomoelka hem gegeven had: dat Groot-Brittannië zich olie moet verschaf fen langs commerciële weg en niet op grond van argumenten die steunen op zijn militaire macht. Ik moest het hierover wel met hem eens zijn, aldus Bevan, maar ik merkte op dat het niet altijd mogelijk is, ons op staande voet van banden te ontdoen die door de geschiedenis gesmeed zijn. Ik zei dat de Russische wapenleveran ties aan het Nabije Oosten nietsgoeds konden uitrichten, waarop Kroésjtsjev, mijns inziens terecht, antwoordde, dat de Sovjet-Uni reeds heeft voorgesteld deze leveranties stop te zetten als de westelijke mogendheden dit ook doen. Volgens Kroesjtsjev is het pact van Bagdad gericht tegen de Sovjet-Unie, zo schrijft Bevan. Kroesjtsjev herhaalde voorts het Russische standpunt inzake ontwapening; dat de kernproeven stopgezet moeten worden en dat de volken moeten toetreden tot een pact, volgens hetwelk het verboden zal zijn kernwapens te gebruiken tegen de landen die het verdrag ondertekend heb ben. Ik merkte op dat dergelijke verdra gen op zich niet voldoende zijn. Kroesjt sjev was het hiermee eens, aldus Bevan. Volgens Bevan legde Kroesjtsjev er de nadruk op, dat de bewapening voor de Sovjet-Unie een evengrote last is als voor de westelijke landen. (Reuter) In Moskou heeft Bevan ver klaard dat Kroesjtsjev en hij het er over eens zijn dat de internationale toestand „buitengewoon gevaarlijk" wordt. Kroesjt sjev toonde zich „bijzonder verlangend tot paJeUjL. Aneurin Bevan meer vriendschappelijke betrekkingen met de Verenigde Staten te komen". Bevan zou tegen Kroesjtsjev hebben ge zegd, dat de communistische wereld be seffen moet dat de verbeterde manier voor oorlogvoering de betrekkingen tussen de landen volslagen gewijzigd heeft. Ro mantische inbeeldingen dat een derde we reldoorlog zou leiden tot uitbreiding van het communisme, zijn zinloos. Het is in het belang van alle partijen dat een derde we reldoorlog voorkomen wordt. Bevan zei niet, wat Kroesjtsjevs reactie hierop was. (Van onze correspondent in Parijs) De rondetafelconferentie, die de Franse premier Bourgès-Maunoury einde vorige week byeen had geroepen om het geschil in de boezem van de regering over het toekomstig statuut van Algerije te be slechten, is zaterdag, na dertien uur be raadslagingen, met de ondertekening van een compromis besloten. De negentien vertegenwoordigers der „nationale par tijen" en der regering hebben het om streden twaalfde artikel van het raam-wet ontwerp herzien en bepaald, dat Algerije later wel met een uitvoerend en federatief orgaan begiftigd zal worden. De bevoegd heden van dat orgaan en andere bijzon derheden zullen mettertijd pas worden vastgesteld. Op de gebruikelijke wijze is de oplos sing der voornaamste moeilijkheden naar de toekomst verschoven en onder het devies „na ons de zondvloed" heeft de premier zijn ontslagbrief aan het staats hoofd voorlopig in portefeuille gehouden. Of hij de brief daar lang kan laten zitten, staat te bezien. Bourgès-Maunoury heeft ijlings een rectificatie van het betwiste artikel van het statuut naar de Kamer commissies gestuurd, die vandaag met de behandeling van het Algerijnse statuut moeten beginnen. Het compromis, dat de rondetafelconfe rentie zo moeizaam heeft uitgebroed, ver- .andert echter weinig aan het feit, dat de tegenstanders van het statuut op het nar- lementaire plan in de meerderheid zijn en het is allerminst zeker, dat de partijleiders er in zullen slagen hun kudden mee te krijgen. Bovendien moet om constitutio nele redenen de hele procedure vóór 3 oktober, wanneer de klok luidt voor de officiële parlementaire „rentrée", zijn vol tooid. De minister-president is met de oppositie een wedloop od korte baan be gonnen, waarvan de uitslag voor de rege ring niet te voorspellen is. De oppositie zal niet aarzelen overvloedig en dankbaar alle mogelijkheden tot obstructie uit te buiten. A wijzing CAïRO (AFP) „Uit principe en zonder verdere discussie verwerpen wij de Franse kaderwet voor Algerije. Dit ontwerp kan niet dienen als basis voor verdere onder handelingen", aldus heeft volgens radio- Caïro een woordvoerder van het nationale bevrijdingsfront een Algerijnse verzets organisatie in Caïro meegedeeld. Hij verklaarde dat het nationale bevrijdings- BELGRADO (Reuter) De Sovjet-mi nister van Defensie, maarschalk Zjoekov, zal op 8 oktober voor een officieel bezoek in Belgrado aankomen, zo meldt het Joego slavische persbureau Tanjoeg. Zjoekov zal worden vergezeld door een aantal gene raals, admiraals en hoge officieren. Hij is onlangs door de Joegoslavische minister van Defensie, Gosjnak, toen deze de Sovjet-Unie bezocht, uitgenodigd. WARSCHAU (AFP) Het Poolse blad „Kurier Polski" meldt, dat de president van China, Mao Tse Toeng, de volgende maand naar Moskou z^l reizen om de veertigste viering van de oktoberrevolutie bij te wonen. Daarna zou Mao een bezoek aan Warschau brengen. Het Amerikaanse tijdschrift „Foreign Affairs" heeft een artikel opgenomen waarin Bevan verklaart, dat de Brits- Amerikaanse betrekkingen niet op een meer bevredigende basis kunnen worden geplaatst zolang geen overeenstemming is bereikt over de betrekkingen met de com munistische wereld. Het gebrek aan over eenstemming maakt de westelijke positie in Europa en het Nabije Oosten moeilijk, aldus Bevan. Volgens hem kunnen de hui dige grenzen van het communisme alleen „bevroren" worden als de toestand in de aangrenzende landen gestabiliseerd wordt. Als Groot-Brittannië en de Verenigde Sta ten in die landen niet één lijn trekken, kan de Sovjet-Unie daar profijt uit trek ken. front de strijd zal voortzetten totdat Frankrijk genoodzaakt zal zijn het recht op onafhankelijkheid van Algerije te erkennen. PARIJS (UP) De Franse communis tische partij heeft voor 17 oktober een nationale demonstratie tegen de oorlog in Algerije aangekondigd, de eerste grote „vredescampagne" van de Franse commu nisten sinds de oorlog in Indochina. ALGIERS (UP) De Algerijnse opstan delingen hebben thans „zelfmoord-com mando's" opgericht om het moreel van de nationalisten hoog te houden, aldus meldt het Franse hoofdkwartier in Algiers. Deze commando's zouden zich toeleggen op bomaanslagen in de steden en aanvallen op hooggeplaatste Fransen of pro-Franse Algerijnen. Bemiddeling TUNIS (UP) In het weekblad van zijn Neo-Destourpartij, „Action", heeft de Tunesische premier Habib Bourguiba een beroep op secretaris-generaal Hammars- kjoeld gedaan, te bemiddelen ip het Alge rijnse geschil. Aan de Frans-Algerijnse onderhande lingen zou eveneens Marokkaanse en Tu nesische afgevaardigden moeten deel nemen. In eerste instantie dient Frankrijk Algerije zelfbeschikkingsrecht te verlenen om de vorming van een Noordafrikaanse gemeenschap mogelijk te maken. „Wan neer het probleem aldus is opgelost zal Noord-Afrika. vrij en verenigd, verbon den met Frankrijk en het Westeneen uitgangspunt voor het winnen van alle Afrikaanse harten worden", aldus de Tunesische president. Op de Zuiderzeestraatweg bij W e z e p is zaterdagmiddag een personenauto met militairen, die van herhalingsoefeningen naar huis terugkeerden, op het door de regen gladde wegdek geslipt en tegen een boom gebotst. Eén der inzittenden, de 25- jarige T. Hey uit Groningen, liep ernstig letsel op. In een ziekenhuis te Zwolle is hij later overleden. Zaterdagmiddag is een driejarig zoontje van de familie Mulder uit de Lonerstraat te Assen zonder op het verkeer te letten de straat overgestoken en door een per sonenauto aangereden. Het kind overleed ter plaatse. Een ouder broertje, dat de auto zag aankomen, kon nog net een stap terugdoen. De auto, bestuurd door iemand uit Nijmegen, botste tegen een boom en werd ernstig beschadigd. In Amsterdam is zaterdag op de Plantage Middellaan de 19-jarige wiel- rijdster mejuffrouw L. H. Heiman uit Am sterdam geslipt. Zij viel en werd door een uit tegenovergestelde richting komende autobus van het Gemeentelijk Vervoer bedrijf aangereden. Tijdens haar over brenging naar het Wilhelminagasthuis is zij overleden. In het ziekenhuis te IJsselstein is over leden de 52-jarige heer Van de K., uit Benschop. In de avond van 19 september was hij in IJ s s e 1 s t e i n, toen hij per fiets op weg was naar Benschop, aange reden door een auto en ernstig gewond. Zaterdagavond tien uur is de 45-jarige J. K. te U t r e c h t, toen hij op zijn motor fiets met grote snelheid een bocht van de Jutphaseweg bij het Merwedekanaal wilde nemen, gevallen en tegen het wegdek ge slingerd. In zorgwekkende toestand is hij naar een ziekenhuis vervoerd. Daar is hij in de nacht van zondag op maandag over leden. Omstreeks zeven uur vanmorgen is op het verkeersplein te Heerenveen een motorrijder uit Egmond aan Zee geslipt en gevallen. Hij is ter plaatse overleden. Het ongeluk gebeurde op een der witte over steekplaatsen, welke door de regen glad was, waardoor de motor begon te slippen. Het slachtoffer is de 26-jarige ongehuwde J. C. Aris, dragline-machinist uit Egmond aan Zee. die op weg was naar een werk in Friesland. In W i e r d e n is de 51-jarige groente handelaar E. Botschuyver om 't leven ge komen. Doordat het paard op hol sloeg, viel hij van de bok en werd door zijn eigen zwaargeladen groentewagen overreden. In een ziekenhuis te Almelo is hij later over leden. Zondagavond is de bestuurder van eea personenauto uit Den Haag bij een botsing tegen een vrachtauto op de Leidseweg te Voorschoten om het leven gekomen. Een dame, die naast hem zat, is zwaar gewond naar het Akademisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 869 personen, van wie 169 kinderen. Zaterdag om iets voor eenen is in de haven van Marseille een Neder landse baggermolen door een hevige explosie vernield en gezonken, waar. bij twee Nederlandse en twee Franse leden van de bemanning gedood, en vijf anderen min of meer ernstig ge wond werden. De baggermolen, de HAM 110, die het eigendom was van de Hollandse Aanne mingsmaatschappij in Den Haag, verrichte bergingswerk in het noodelijke deel van de haven van Marseille. Daarbij werd om streeks twaalf uur temidden van wrak stukken een lang cylindervormig voorwerp opgehaald, dat naar men thans aanneemt een vliegtuigbom, een mijn of een torpedo geweest is. De bemanning besefte echter niet dat het een gevaarlijk object was, dat schokkend in de bakken van de bag germolen naar boven werd gehesen. Een kraan takelde het zware voorwerp uit de bak en deponeerde het op de brug. Kort daarop ging de Nederlands-Franse beman ning schaften. Tijdens het rustuur is het werktuig toen met een knal die tot ver in de omtrek te horen was, tot ontploffing ge komen. De gevolgen waren ontzettend. Grote stukken ijzer van de baggermachine werden weggeslagen en tientallen me ters verder op de kade gesmeten. In de nabijheid geparkeerde auto's werden door de luchtdruk omvergeworpen. Fietsers en motorrijders werden van hun voertuigen geslingerd, vele hui zen en talrijke personen liepen schade en verwondingen op tengevolge van een regen van rondvliegende stukken glas en metaal. De gehavende bagger machine zelf werd als een koekblik omvergeworpen. Slechts een punt van de verwrongen voorsteven steekt thans nog boven water uit. Er waren ten tijde van het ongeluk ne gen mannen aan boord. Twee van hen zijn onder de gekapseisde baggermachine ge raakt en naar men aanneemt omgekomen, hoewel hun lichamen nog niet gevonden zijn. Het zijn de 55-jarige kapitein H. Groenewegen en zijn 32 jaar oude boots man J. Blonk, beiden uit Sliedrecht. Blonk was gehuwd en laat drie kinderen na, de kapitein was weduwnaar. Vijf andere bemanningsleden moesten met ten dele vrij ernstige verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht worden. Het waren de Nederlandse werktuigkun dige M. van Dam uit Sliedrecht en vier Fransen. Van Dam is, naar men aannemt, niet in levensgevaar. De namen van de twee overleden Franse opvarenden zijn Rolland Esposdo (32 jaar) en Francois Morvan (45 jaar). Vier andere beman ningsleden liepen onbetekend letsel op. Havenfunctionarissen in Marseille oppe ren de mogelijkheid, dat het helse werk tuig waarschijnlijk bloot is gekomen door wegrotting van overblijfselen van in de oorlog vernielde haveninstallaties. Na de bevrijding immers is de haven zorgvuldig door duikers afgezocht en zijn alle mijnen die toen ontdekt zijn, opgeruimd of in kaart gebracht, zo verklaarden deze auto riteiten. De HAM 110 had overigens op verschillende plaatsen in Europa al 26 mijnen en torpedo's veilig naar boven ge bracht sinds de tweede wereldoorlog. In het afgelopen weekeinde heeft het metaalbedrijf n.v. Rademakers te Klazie- naveen aan 45 personeelsleden ontslag aangezegd, „wegens omstandigheden mede veroorzaakt door de bestedingsbeperking". De fabriek heeft normaal ongeveer 200 mensen in dienst. Het ontslag voor een aantal gaat in op 5 oktober, voor de rest van de 45 enige tijd later.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1