Knap dp die kale schuur met Ceta-Bever Buitenbijts SPION IN BERLIJN Albert Heijn Ouwe Job vertelt zijn avonturen half zware shag* Agenda voor Haarlem Herinnering aan de hereniging Modern winkelen in de AH-SuperMart Niemeijer rieven aan de redactie in moderne plastic-verpakking Kort en bondig GEDENKRAAM IN GROTE KERK Bejaarde fietser aan hartaanval overleden Spaarcentjes van bejaarde buurvrouw weggenomen Nederlandse honkballers terug uit Amerika ^uperVtarfr tflets Ploegentijdrit „De Kam pioen" voor Straver c.s. Zilveren jubileum Bridgeclub Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem In Heemstede Badmintonbond kreeg eigen bondsbureau Handig rollen Heerlijk roken! Extra Samson voordelen: ONS VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 IN DE GROTE OF SINT BAVOKERK te Haarlem heeft ds. J. G. Geelkerken uit Amsterdam aan de zuidzijde (achter de preekstoel) een raam onthuld, ter ge dachtenis aan de hereniging van de Gereformeerde Kerken in Hersteld Verband met de Nederlands Hervormde Kerk op' 15 mei 1946. De onthulling geschiedde zaterdagmiddag tijdens een dienst, waarin gesproken hebben de heer C. Hage, voorzitter van de kerkvoogdij der Hervormde gemeente te Haarlem, ds. W. M. van Asperen, voorzitter van de centrale kerkeraad der Hervormde gemeente te Haarlem en prof. dr. E. L. Smelik te Amsterdam. De dienst begon met het zingen van Ge zang 127, verzen 1, 2, 3 en 4, waarna de heer Hage zich met woorden van welkom richtte tot de vertegenwoordiger van het moderamen van de Generale Synode der Hervormde Kerk en van de Oecumenische raad van Haarlem. Hij begroette ds. Geel kerken, de vroegere centrale figuur van de gereformeerde Kerken in Hersteld Ver band, die nog vitaal is en gezond naar lichaam en geest. De heer Hage herinner de er aan op welke wijze de kerkvoogdij ertoe is overgegaan een blijvende en zicht bare herinnering te maken aan de her eniging van de kerken. In 1946 kwam de kerkvoogdij in het bezit van de Begijnhof kapel, waar de Gereformeerde kerken in H.V. te Haarlem vroeger bijeenkwamen. De kerkvoogdij zag geen gebruiksmogelijk heden en heeft het gebouw verkocht aan een ander kerkgenootschap. Overleg is ge pleegd met leden van de vroegere Ge reformeerde Kerken in Hersteld Verband, onder meer met ds. G. W. van Deth, die voorganger in Haarlem is geweest. Men stelde prijs op een zichtbare herinnering en besloten is tot het plaatsen van een raam. Na overleg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg werd aan mejuffrouw Gunhild Kristensen opdracht gegeven dit te maken. Ds. Van Asperen herinnerde aan de periode van twintig jaar, waarin leden van de Gereformeerde kerk in H.V. bijeen zijn geweest. Er werd in de kerk hard ge werkt en goed gepreekt. Tien jaar geleden is een hereniging met de Hervormde kerk ontstaan. Gebleken is, dat de leden zich thuis voelen in deze kerk. Nadat gezongen waren van Psalm 150 de verzen 1 en 2 (in de berijming van M. Nij- hoff) hield prof. dr. E. L. Smelik een toe spraak, waarin hij erop wees, hoe de ge reformeerden die meenden ten onrechte verwijderd te zijn, een nieuwe kerk sticht ten, die beschikte over eigen voorgangers, gebouwen en zangbundels. Principiëel wil de men niet tot een sekte gaan behoren. Integendeel, er was grote hunkering naar hereniging. Vervolgens gaf prof. Smelik een be schrijving van het kerkraam van Gunhild Kristensen, dat geen historische situatie weergeeft. Het beeldt uit de bevrijding, de vernieuwing, die over de mens kan komen. Het geeft in grootse, gevoelige en expres sieve lijnen en heldere kleuren een voor stelling van het paradijs. Paarsgewijze ziet men de dieren, paarden, herten, vogels. Ook de mensen Adam en Eva bevinden zich in deze weelde, die rond de levens boom tot ontplooiing komt. Deze boom is het centrum vanwaar de krachten, die het leven onderhouden, uitgaan. Een paradijs rivier met vissen stroomt onder alles voort. Over het geheel ligt niet de glorie van een stralende ongerepte heerlijkheid en van een onbedreigde harmonie. Het is bij alle overvloed van leven, dié men waarneemt, toch een verloren paradijs. Zo alleen ken nen wij het, aldus spreker: als een her innering aan wat was of als een verwach ting van wat er nog niet is. Daarom is de regenboog der hoop als een triomf boog der genade nodig. In de uiterste hoogte zweeft een embryo, heenwijzing naar het Christuskind, dat terwille van deze wereld geboren moet worden. Men zal bij oppervlakkige beschouwing het werk misschien niet terstond begrijpen. Maar wie er zich met aandacht op instelt, her kent de vormen en ervaart de hevige ex pressie. De lijnen hebben een forse kracht en zijn in sterke beweging. De harmonie Vanmorgen om ongeveer tien uur is een 69-jarige Haarlemmer, toen hij op zijn fiets in de Gierstraat te Haarlem reed, on wel geworden en als gevolg van een hart verlamming overleden. Het stoffelijk over schot is naar het Grote Gasthuis overge bracht. De rijkspolitie in Vijfhuizen heeft twee inwoners van dat dorp gearresteerd. De mannen zouden bij een tachtigjarige buur vrouw het spaargeld hebben weggenomen. Het totale bedrag zou enkele honderden guldens belopen. Aanvankelijk ontkenden beide mannen, doch thans hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. ADVERTENTIE der contrasten en kleuren boeit voort durend. Het werk is onmiskenbaar voort gekomen uit een originele conceptie. Het is van echt moderne allure, maar het past door de strakheid van opbouw uitstekend in de oude Bavo. Er is niets zoetelijks in, niets weeks of kleins. Vergeefs zal men zoeken naar een sentimenteel idyllisch tafereel. Wat in dit raam werd uitgebeeld in een forse geeste lijke dimensie, is mensheidsgebeuren, al dus besloot prof. Smelik. Nadat ds. Geelkerken het raam onthuld had, sprak hij een slotwoord, waarin hij herinneringen ophaalde uit zijn ambtsloop baan, in het bijzonder uit de periode van het bestaan der Gereformeerde Kerken in Hersteld Verband. Aan deze dienst verleende Paul Chr. van Westering die vroeger organist is geweest bij de Gereformeerde Kerk in H.V. te Haarlem, zijn medewerking. Vermoeid door de vliegreis, maar tevre den over de behaalde resultaten zijn de Nederlandse honkballers, die aan de wereldkampioenschappen voor amateurs in Detroit hebben deelgenomen, zondag avond op Schiphol aangekomen. Ondanks twee nederlagen 132 tegen Venezuela en 82 tegen Canada waren de Europese kampioenen toch best tevre den. Coach Keulemans was hun tolk: „Het peil van de Nederlanders was stukken hoger dan het vorige jaar. En dat is nu eens niet onze mening, maar die van Amerikaanse bladen. Vooral het slaan van de Nederlanders was beter verzorgd. En dat wij die twee wedstrijden verloren hebben? Vergeet niet, dat Venezuela en Canada uiteindelijk tot de finalisten bleken te behoren Wij verloren van Canada met 82, maar Amerika vorig jaar nog wereldkampioen beet met 80 tegen de Canadezen in het zand en dat zegt toch wel wat". Keulemans had veel lof voor zijn jon gens. „Urbanus kreeg in de eerste wed strijd tegen Venezuela in de eerste drie innings zeven honkslagen tegen, maar toch was hij niet slechter dan anders. Die lui slaan fantastisch. Na twee of drie in nings hebben zij een werper helemaal door en vliegt de bal in het verre veld. Dat verre veld was een van de zwakste punten van onze ploeg. Toen zij na twee wedstrijden uitgeschakeld waren hebben de Nederlanders drie uur lang een speciale training gekregen van de zes jaar geleden beroemde werper Hal Newhouse. „Toen is ons duidelijk geworden, dat een Ame rikaanse trainer in Nederland het spelpeil snel omhoog zou kunnen voeren". ADVERTENTIE Alleen dinsdag en woensdag 24 en 25 september a.s. Gehakt met zakje kruiden en recept 158 500 gram Malse runderlappen met randje vet 500 gram 208 Hacheevlees 500 gram 178 SPECIAAL AANBEVOLEN Heerlijk lamsvlees 500 gr. v.a. 125 UIT EIGEN SLAGERIJEN Lunchworst 150 gram 48 VEILING-VERSE GROENTEN Alleen dinsdag en woensdag 24 en 25 september a.s. Goud-gele gesneden andijvie 500 gram 19 Wapen u tegen de A-griep, verhoog uw weerstand. Neem nu Citroenen vol sap per stuk 10 Sinaasappels vol sap 6 voor 89 Garantie voor kwaliteit Laagste netto prijzen Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Aankomst „Willem Ruys". Het m.s. „Willem Ruys" wordt donderdag met bijna 800 passagiers uit Indonesië te Rotterdam venvacht. Het schip vervoert 220 repa- triërenden uit Indonesië, die in Nederland geen onderdak hebben en derhalve door 't ministerie van Maatschappelijk Werk aan huisvesting geholpen moeten worden, naar ops lapd.. Ter voorbereiding op het „Zilveren Molentoernooi", hield de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen" op zondag voor zijn amateurs en nieuwelingen een ploe gentijdrit. De ploeg: StraverRiethofDe Jong legde de 45 kilometer af in 1 uur 8 min. en 47 sec. en werd daarmee winnaar. De vierde man, Vaars, was door banden- pech getroffen. Als tweede eindigde de ploegWaltersGeusebroekOtteTj eer- tes met een tijd van 1 uur 10 min. en 33 sec. Uit deze ploeg was Van Dijk door pech afgevallen. Het was echter jammer dat van de ploeg: KogerVan WeerenC. v. d. AarVan Egmond, alleen Van der Aar de eindstreep bereikte. Deze ploeg, die na twintig kilo meter met 'n halve minuut voorsprong aan de leiding ging, viel nadien door pech ge heel uiteen. De junioren reden een individuele wed strijd over dertig kilometer, welke het na volgende resultaat opleverde: 1. Jansen, 2. Uttien, 3. Spoor, 4. Van Andel, 5. Nijs- sen, 6. H. van Egmond, 7. Assema, 8. Boo gaard, 9. Esveld, 10. Ruys. Govert wou dus weg van het eiland, en ik ook wel. Toen keek Govert voorzichtig rond. „Luister, Joppie", zei hij geheimzinnig. „Ik heb al een plannetje gemaakt... jjj hebt toch ook wel die prauwen gezien, die scheepjes van de inboorlingen, waarmei ze op zee gaan vissen?" „Ja", zei ik. „Die liggen op het strand". „Juist", zei Govert. „Nou, we moeten zien, dat we met zo'n prauw er vandoor gaan!" ADVERTENTIE De Nederlandse Bridgeclub heeft beslo ten aan aangesloten clubs die haar zilve ren jubileum vieren een herinneringspla quette aan te bieden. De eerste club die hiervoor in aanmerking kwam was de bridgeclub „Haarlem N.B.B.". Tijdens de zaterdagmiddag gehouden receptie heeft de heer S. Prins namens het hoofdbestuur van de Nederlandse Bridgebond de pla quette overhandigd. Ter receptie verschenen afgevaardigden van vijftien clubs uit Haarlem en omge ving. Des avonds is een bridgedrive voor leden gehouden, gevolgd door een bal. In een ledenvergadering is besloten het lid maatschap van verdienste aan te bieden aan de heren F. S. Noordhoff, voorzitter; J. Smit, vice-voorzitter; W. N. J. Bakker, secretaris; Ch. Boeree, voorzitter techni sche commissie en W. de Jong, redacteur. Haarlem, 21 sept. 1957. GEHUWD 21 sept. B. Luijken en M. E. Rijbroek. REV ALLEN van een zoon: 18 sept. P. Vergers-Burggraaf; 19 sept. M. E. Hins- beeck-Markiet, M. A. Scheepers-Van Kuijeren; 20 sept. S. H. Dekker-Persoon, C. Kuipers-Souwer; 21 sept. H. van den Brande-Seijsener. BEVALLEN van een dochter: 19 sept. A. Stukker-Zwaan; 20 sept. H. Teeuwen- Ljaguschowa; 21 sept. K. Nieuwveen- Frankfort, H. J. E. Kulk-Bijl. Ondanks de stilstand gedurende de zo mermaanden blyft de belangstelling voor de badmintonsport bijzonder groot en ook nu weer hebben talrijke verenigingen zich als lid van de Nederlandse Badminton Bond gemeld. Dank zy een subsidie en een verhoging van de bondscontributie heeft de Badminton Bond thans ook een officieel bondsbureau kunnen inrichten. Dit bureau is gevestigd te Heemstede, Jan Steenlaan 21 en is iedere dag geopend van negen uur tot twaalf uur. Hoewel de competitie 1957-1958 pas op zondag 27 oktober zal beginnen, zal Ne derlands grootste vereniging, Duinwijck uit Haarlem, toch reeds begin oktober de deuren van het Krelagehuis in Haarlem voor de leden open zetten. Verheugend is het dat de Internationale Badminton Federatie besloten heeft de Internationale Badmintonkampioenschap pen ook dit jaar weer te houden in Haarlem. Behalve het plaatsen van deze kampioenschappen is bovendien nog een lijvige agenda samengesteld, namelijk 6 oktober: jeugdtoernooi van de badmin tonclub „Velsen"; 12 en 13 oktober: open A- en B-toernooi van de K.L.M.; 11 en 12 januari 1958: nationale badmintonkam pioenschappen; 22 en 23 februari 1958: in ternationale Badmintonkampioenschappen ADVERTENTIE (Verkort weergegeven) Verwaarloosde huizen Het valt mij steeds op, dat in Haarlem een groot aantal percelen zeer slecht in de verf zitten. Blijkbaar willen de eigenaars de kosten van het onderhoud niet betalen en doen de huurders evenmin iets aan het onderhoud. Inmiddels gaat het aanzien van onze stra ten en pleinen er op achteruit. Het is toch eigenlijk een gemeenschaps belang, dat onze stad er min of meer be hoorlijk blijft uitzien. Kan de overheid niet optreden tegen duidelijke gevallen van verwaarlozing door bijvoorbeeld een ge meentelijke verordening op dit gebied uit te vaardigen? Blijkbaar kan men het on derhoud helaas niet aan het particuliere initiatief overlaten. Th. F. B. 1. handige grote ruimte om uit te rollen 2. geen stuktrekken van de tabak 3. de shag droogt niet uit, maar blijft altijd vers en soepel 4. prettig in de zak te dragen SUPER -KWALITEIT SUPER-VERPAKKING 11. Sergeant, zou u zo vriendelijk willen zijn me een sigaret aan te bieden? Hij denkt natuurlijk dat hij me daarmee een mooie bekentenis kan aftroggelen en geeft me niet alleen een sigaret, maar ook nog vuur. Heel bedaard inhaleer ik de rook en zo kalm mogelijk stel ik hem op mijn beurt een vraag. Sergeant, ik herinner me niets meer. Kunt u me wat meer vertellen over die misdaad? Luitenant, ik. Hij bedwingt een opkomende kwaadheid, balt zijn vuisten en zegt langzaam: Het was iets over vijf in de ochtend, toen een ieep van ons u heeft aangetroffen voor nr. 187 van Königstrasse. U was er ontzettend aan toe. U lag wer kelijk stomdronken in de goot. Enkele meters verder lag dr. Hartmann, badend in bloed. Hij was door twee kogels getroffen, een in zijn hoofd en een in zijn borst. De revolver, waarmee deze kogels waren afgevuurd, hield u nog in de hand geklemd. Het was uw wapen, luitenant. De autopsie van de dokter heeft uitgewezen dat de kogels uit uw revolver afkomstig zijn. Waarom zou u het ontkennen, luitenant? U hebt dr. Hartmann vermoord, terwijl u dronken was. Dit laatste punt kunt u als verontschuldiging aanvoeren voor het militair gerechtshof, maar u kent de voorschriften. Onbekwaam zijn, terwijl u de rang van luitenant in het Ameri kaanse leger bekleedt, is al een vergrijp. Ik strijk man hand over mijn gezicht en ik kijk ser geant Donovan aan. Hij is er 100 pet. van overtuigd dat ik schuldig ben en wat hem betreft hoef ik nu al leen nog maar even een verklaring af te leggen. Maar in mijn hoofd draait de vraag rond wie deze moord werkelijk begaan kan hebben en waarom. De „vrouw" die me in de oostzone heeft ondervraagd, zal wellicht de aanstichter van deze laatste moord zijn. Had ze me niet verteld dat zij me snel zou bewijzen dat er niet met haar te spotten viel? Ik moet er werkelijk mijn hoed voor afnemen. Dokter Hartmann wordt met de autopsie van Otto Heisier belast, hij zal dus de ware oorzaak van diens dood opsporen. Aan de andere kant kan ik, na mijn verblijf in de oostzone, een en ander uit de doeken doen. Wat doet nu de tegenstander? Hij brengt me voorzichtig naar de Königstrasse na me eerst te hebben volgegoten met alcohol. Hij gebruikt mijn re volver om dr. Hartmann neer te schieten, stopt mij mijn wapen weer in de hand en laat me rustig op straat lig- ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) gen. Wat gebeurt er dan? Men vindt Hartmann in mijn nabijheid en trekt onmiddellijk een conclusie. Voor een rechercheur van even weinig intelligentie als sergeant Donovan bestaat er geen twijfel over mijn schuld. Ik ben de moordenaar! Jammer genoeg voor de arme sergeant ben ik niet schuldig. Alles is zo keurig voorbereid dat ik bijna recht op het executiepeloton zou afstevenen. De Rus sen wilden zowel Hartman als mij uit de weg ruimen en dat is hen bijna nog gelukt ook. Hoe kan ik me in hemelsnaam uit die onmogelijke situatie redden? Ik zou sergeant Donovan de ware toedracht van za ken kunnen vertellen, maar dan zou hij uitroepen: „Oh, wat een onzin!" en dan had hij nog gelijk ook. Maar wat dan? Ik laat mijn gedachten de vrije loop, terwijl Donovan klaar staat mijn bekentenis in ontvangst te nemen. Ik kijk op, trek nog eens aan mijn sigaret. Het spijt me ontzettend u te moeten teleurstellen, sergeant, maar ik ben onschuldig. Ik heb dr. Hartmann niet vermoord. Trouwens, wat zou ik voor reden kun nen hebben dat te doen? U ontkent terwijl alles erop wijst dat u wel schul dig bent? Dat is toch mijn goed recht, zou ik zeggen, En men zal toch nog moeten bewijzen, dat ik het gedaan heb. Van nu af aan zal ik trouwens alleen nog maar antwoorden in het bijzijn van mijn advocaat. Wie hebt u? Geen idee. Ik laat aan mijn chefs over een goede uit te zoeken. Oké, luitenant, maar in uw geval had ik liever meteen bekend. De sergeant werpt me een blik toe, waarin het ge voel „medelijden" maar al te duidelijk staat te lezen. Ik steek mijn hoofd dieper in het kussen. De injectie be gint te werken, ik voel me een beetje soezerig. Ik heb zefs geen zin meer in roken. Ik zit gewoon te wachten tot de droom begint. Een heel vreemde droom, waarin mensen, die ik alleen maar ken, een blijspelletje met een ongelooflijke spanning opvoeren. Ik weet niet of de laatste acte overeenkomstig de waarheid is, ik weet ook niet of ik gedroomd heb of dat mijn geest nu maar dingen aan het verzinnen is, maarDe hele affaire is alle proporties te buiten gegaan. Maar wel in een zeer bepaalde richting en als ik kan uitvinden wie er op deze wijze voordeel bij heeft, dan heb ik meteen de oplossing van het raadsel. Als de Russen Hartmann uit de weg hebben geruimd, is het dan om aan het rapport betreffende Otto Heisier te ontkomen? Maar wie zegt hen dat de arts zijn be vindingen niet ergens op een papiertje heeft neerge schreven, dat men later zal terugvinden? Maar waar om mij die misdaad in de schoenen geschoven? Waar om?! Ik ga de dingen zo logisch en onpartijdig mogelijk na. Het was absoluut niet nodig mij die moord op Hart mann in de schoenen te schuiven. Dit soort incidenten vindt in Berlijn herhaaldelijk plaats. Na het vinden van het lijk van de arts zou men tijdens het onder zoek wel de een of andere banale verklaring hebben kunnen bedenken. Nee, dat ik speciaal voor schuldig moest worden aangezien, heeft een bepaalde reden de vijand vond dit noodzakelijk voor een goede gang van zaken van toekomstige gebeurtenissen. Ik moet nu een bepaalde gedragslijn volgen, wil ik e]- achter komen wat de vijand in de zin kan hebben gehad: mijn mond houden en afwachten. De slaap, die me al ruim een uur lang belaagt, krijgt de overhand. Langzaam strek ik me uit in het zieken huisbed. Ik heb geen idee hoe laat het is. Er is wel een raam in de kamer, maar dat is afgesloten door luiken. Alleen een elektrische ballonlamp geeft licht. Er zit ten twee mensen bij mijn bed, de jonge verpleegster, die mijn pols voelt, en iemand gekleed in het uniform van kolonel. Hoe voelt u zich? Uitstekend zuster, dank u. Het is nog waar ook. Ik voel me best en kijk vol be langstelling naar de nieuwe figuur aan mijn voeten einde. Hij is ongeveer vijftig jaar, een beetje grijs aan de slapen. Een toevallig blond gebleven snorretje ac centueert twee spitse lippen. Een romeinse neus blijft het middelpunt van dit mij volkomen onbekende ge zicht. Luitenant Holden, ik ben kolonel Terence Sim mons, ik heb opdracht gekregen u te verdedigen in een zaak, waarin u van moord beschuldigd wordt. U kunt open en rustig met me praten. (Wordt vervolgd) Wereldkampioen. De Nederlander Willem de Lint heeft vrijdag in Peebles in de Verenigde Staten het wereldkampioen schap ploegen op zijn naam gebracht. Een Engelsman werd tweede. De derde en vier. de plaats worden ingenomen door eer. Fin en een Ier. Er waren 26 deelnemers. Autotentoonstelling. De 39ste R.A.I.. tentoonstelling van personenauto's combi, natiewagens, caravans, auto-onderdelen en -toebehoren zal volgend jaar gehouden worden van 13 februari tot en met 23 (e. bruari in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. Daar het volgend jaar in Brussel wegen de Wereldtentoonstelling geen automobiel, expositie plaats heeft, zal de 39ste RAI. de eerste Europese autotentoonstelling in 1958 zijn. Vrouwelijke magistraten. De enig vrouwelijke burgemeester, mevrouw C, Smulders-Belien uit Oost- en Middelbeers en acht van de zestien vrouwelijke wei. houders uit Nederland, zijn in de burger, zaal van het Hilversumse raadhuis bijeen geweest, waar het hoofd van de studie, bouwkundige afdeling van de Hilversumse dienst van Publieke Werken, mej. ir. W. van de Broek d'Obrenan het gezelschap een inzicht gaf in de stedebouwkundige ontwikkeling van Hilversum. Verdronken. De vierjarige Ingrid Roelofs is in het schuimbassin van de aard appelmeelfabriek Oostermoer te Gasselter. nijveen verdronken. Het meisje was een dochtertje van de bedrijfsleider van de fabriek. Rode Kruis helpt. Het Nederlandse Rode Kruis zendt ten behoeve van de door overstromingen getroffenen 1080 eenhedea gedroogd bloedplasma, alsmede 1000 am- pullen globuline naar Turkije voor een totale waarde van f 53.900. De K.L.M. heeft zich bereid verklaard deze partij naar An kara te vervoeren. In Washington. De minister van Fi nanciën, H. J. Hofstra, is zaterdag in Wash- inton gearriveerd, waar hij de zittingen van het Internationale Monetaii-e Fonds en van de Wei-eldbank, die deze week gehouden worden, zal bijwonen. Voor padvinders. De burgemeester van Uithoorn, de heer C. M. A. Koot, heeft een onder de bezinktank van de rioolwa- terzuiveringsinstallatie gebouwd padvin. derscentrum met bijbehorend speelterrein voor de plaatselijke padvindsters- en pad vindersorganisaties geopend. Dit complex biedt ruimte aan zes groepen. Coloradokevers. In een lading tarwe, door het Nederlandse vrachtschip „Zee vaart" van Frankrijk naar Aberdeen fa Schotland vervoerd, zijn zeer vele colora dokevers aangetroffen. Fabrieksbrand. In de afgelopen nacht heeft brand gewoed in de gresbuizenfa- briek te Belfeld. Voordat de plaatselijke brandweer kon ingrijpep was het vuur reeds door drie verdiepingen en het dak heengeslagen. De schade aan machines eo produkten wordt op enige tienduizendec guldens geschat. De oorzaak van de brand is onbekend. MAANDAG 23 SEPTEMBER Zandvoortselaan 69; Tentoonstellfai aardewerk van Studio Lohr. Linnaeusbof: Zomertuin, dagelijks geopend. Begijnhof kapel: J. Kroon voor Interkerkelijk Evan- gelisatiecomité over „Toch heeft Christua het antwoord voor u", 20 uur. Zangdien-' van 19.30 af. Zang en Vriendschap: Dc Grotere Wereld met toespraak, 20 uur. Brinkmann: Openbare séance van helder ziende Dijkshoorn, 20 uur. Minerva: „Anna Karenina", 18 jaar, 20.15 uur. Roxy: „Cle:- patra, de slang van de Nijl". 14 iaar. 15 en 21.15 uur. Frans Hals: „Comanche Todd de blanke indiaan", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio: „Wittebroodsweken", 14 jaar, 19 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaar 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laats': man", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt „Schwarzwaldmelodie", alle leeftijden, en 21.15 uur. Cinema Palace: „Het BW van een ander", 18 jaar, 19 en 21.15 uur DINSDAG 24 SEPTEMBER Stadsschouwburg: De Nederlandse Cc- medie met „Het ei", 20 uur. Zandvoortse laan 69: Tentoonstelling aardewerk var Studio Lohr. Linnaeushof: Zomertuin, da- gelijks geopend. Grote Kerk: Piet Kee be speelt het orgel, 20 uur. Brinkmann: W. C Koppenberg spreekt voor Humanistisch Verbond over „Levensvreugde". Muzika'e medewerking van Miep van Luin, pia^; 20 uur. Minerva: „Are de Triomphe", jaar, 20.15 uur. Roxy: „Cleopatra ,de slant van de Nijl", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur- Frans Hals: „Comanche Todd, de blanke indiaan", 14 jaar, 14.30 en 20 uur. Studie „Wittebroodsjaren", 14 jaar, 14.15, 19 e 21.15 uur. Lido: „The wrong man", 14 jaaj 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor: „Tot de laatste man", 18 jaar, 14, 19 en 21.15 uur Rembrandt: „Schwarzwaldmelodie", ale leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Cine ma Palace: „Het kind van een ander",ll jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6