Congres van I.O.C. verwierp Nederlands-Zweeds voorstel FIJNHOUT- EN TRIPLEXHANDEL N. Cortlever leed twee nederlagén op één avond in „Oosten-toernooi" Nederlands jeugdelftal speelde een oefenwedstrijd tegen Haarlem Indeling basketbalcompetitie Fijnhout - Triplex Fineer - Board Meubelplaat - Spaanderplaat Laminex- en Duropal-plastix Dr. Bekker verloor door té gedurfd spel Gelijk spel (2-2) na aardige strijd Volleybal in toekomst op Olympisch programma Robinson verloor, maar verdiende f 1.850.000 Het gehele bedrag gaat echter naar de belastingen FINA moet kiezen Vier bergbeklimmers om het leven gekomen Maccabiah besloten Parlementsleden zijn in voetbaltraining BURGWAL 76-88 TEL. 10510 HAARLEM Nederlandse sehaaksters tegen Roemenië Frits Roessel tweede man in Wageningen Finse atleten te sterk voor Noorwegen en Frankrijk Grote Prijs van Oostenrijk (500 cc) voor Dirks Tsjechische wielrenner in hechtenis wegens smokkel De „World Series" Sport in het kort Kaartjeshandelaars naar het politiebureau Onoverdekte zitplaats voor 60,tot f120,' Steeds meer animo voor de avondkoersen in Hilversum Tour-prijsvraag in hoger beroep behandeld WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1957 ADVERTENTIE Het Nederlands-Zweedse voorstel om alle teamsporten van de Olympische pro gramma's te schrappen, is op de tweede Lg van het IOC-congres in Sofia met een zeer grote meerderheid van stemmen ver worpen. Besloten werd, integendeel, zelfs het aantal teamsporten uit te breiden met volleybal. In de toekomst, na 1960, zullen de orga niserende landen de programma's kunnen samenstellen uit ten hoogste 21 sporten. Het minimum-aantal werd bepaald op 15. Avery Brundage, de voorzitter van het IOC, verklaarde dat het IOC zich het recht voorbehoudt om elke tak van sport te weigeren, waarvoor niet voldoende inter nationale belangstelling bestaat. Het programma voor de Olympische Spelen in 1960 in Rome is samengesteld uit 19 sporten, hetzelfde aantal als in de twee voorgaande Spelen. Er werden nog geen beslissingen genomen ten aanzien van het voorstel om in Rome het aantal prijswinnaars in enkele takken van sport (gymnastiek, schieten, kanovaren, dres- suurrijden en moderne vijfkamp) te be perken, noch over het voorstel om het aantal deelnemers, dat per land voor ieder nummer kan worden ingeschreven, terug te brengen van 3 op 2. Aangezien eveneens werd voorgesteld om bet aantal reserves bij verschillende takken van sport te verminderen, hopen de organisatoren van de Spelen in Rome het aantal atleten, waarvoor gezorgd moet worden, beneden 7.000 te houden. De Winterspelen Het congres nam voorts een voorstel aan om het programma voor de Winter spelen in 1960 in Squaw Valley uit te brei den met een ski-patrouilleloop en hard rijden op de schaats voor dames. De data der Winterspelen werden definitief vast gesteld op 11 tot 22 februari. De organisatiecommissie werd gemach tigd de televisierechten te verkopen aan de hoogst-biedende maatschappij. In de Verenigde Staten verwacht men dat het hoogste bod ongeveer één miljoen dollar zal zijn. Het is twijfelachtig of de bobslee-wed strijden zullen doorgaan. De animo was, tot dusverre, zeer gering: slechts twee Sugar Ray Robinson zal voor zyn ge vecht tegen Carmen Basilio, dat hij met in zet van zijn wereldtitel middengewicht op punten verloor, meer dan een half miljoen dollar ontvangen, zodat hij zijn belasting schuld geheel zal kunnen voldoen. Basilio's aandeel is ongeveer 213.000 dollar. De 38.000 toeschouwers (en niet 45.000 zoals aanvankelijk werd gemeld) telden aan de kassa's een bedrag van 560.000 dol lar neer. Hiervan blijft een nettobedrag van 485.000 dollar over. Aan radio-rechten werd netto een som van 28.500 dollar ontvangen. Robinson krijgt 255.000 dollar als zijn aandeel In de televisierechten, 218.250 dollar van de entreegelden en 12.285 dollar van de radio-rechten, nog enkele kleine bedragen uit reclamecampagnes, totaal een som van 486.075 dollar of ruim 1.850.000 gulden Na afloop vertelde Robinson, dat hij een paar dagen wilde nadenken over de vraag of hij in de ring zal blijven. Nu Basilio heeft gewonnen zal binnen 90 dagen een revanchewedstrijd worden gehouden, waarbij voor beide boksers een, aandeel van 30 percent van de recette is vastge steld. „Misschien berg ik daarna de hand schoenen voor goed in de kast, er zijn teveel intriges in de bokssport", zei Robin son dc verslaggevers. Hij weigerde zich aangaande deze laatste opmerking nader te verklaren. Intussen zal Sugar Ray geen dollar in handen krijgen van de half millioen, die hij met dit gevecht heeft verdiend. Een vertegenwoordiger van het federale bureau van de directe belastingen heeft de volledige beurs van Robinson inbeslag genomen in verband met de belasting schuld van Robinson, die over 1957 514.310 dollar bedraagt. De National Boxing As sociation heeft besloten dat de door Basilio vacant gegeven wereldtitel in het welter- gewicht zal worden betwist in een toernooi tussen boksers, die daarvoor door de N.B.A. zullen worden aangewezen. Tijdens de Olympische zwemwedstrij den in 1960 in Rome zullen schoolslag en vlinderslag op het programma staan. Maar dat zal dan ook de laatste keer zijn. Het internationaal Olympisch Comité heeft namelijk besloten een van beide zwem- stijlen van het Olympisch program te schrappen. De Internationale Zwemfederatie mag een keus maken. Doet de FINA dit niet, dan zal het IOC de schoolslag van het Programma afvoeren. Vier Italiaanse bergbeklimmers zijn dood aangetroffen in het gebied van de Grossglockner. Het waren touristen uit Zuid-Tirol in de leeftijd van 24 tot 32 jaar. Zij waren door een kleine lawine bedol ven en waren vermoedelijk onmiddellijk dood nadat zij van een berghelling ge vallen waren. De vier touristen hadden goed materiaal bij zich en zijn kennelijk verdwaald op de terugweg van de top van de Grossglockner. In het Ramat Gan stadion in Tel Aviv is de vijfde Maccabiah officieel besloten. Do minister president van Israel, David Ben Goerion overhandigde tijdens de slui tingsplechtigheid van het Joodse sport- festyval, dat 10 dagen geduurd heeft, de onderscheiding voor de beste atleet aan de Zuidafrikaanse sprinter Harry Bromwich, die zowel de 100 als de 200 meter won. landen schreven in. Vijf andere bericht ten niet te zullen deelnemen. De organi satiecommissie zal zich nu wenden tot alle- landen, die bobslee-equipes kunnen for meren, om een duidelijk overzicht te ver krijgen. Dit moet vóór 3 oktober zijn ge schied, de uiterste datum, waarop het contract voor de aanleg van de baan (kos ten ca 750.000 dollar) kan worden ge tekend. Een voorstel van Rusland om voor da mes meer sporten in de programma's op te nemen, zal door het bestuur van het IOC worden bestudeerd. Ontslag aanvaard Het IOC heeft voorts het ontslag aan vaard van vier leden, te weten onze land genoot, kolonel P. W. Scharroo, dr. Wang (Formosa), Alfredo Benavides (Peru) en baron De Trannoy (België). Als nieuw lid werd toegelaten de Portugees Saul Chris- tobal Sefereira Peres. Een twintigtal parlementsleden zal vrij dagochtend op het HVV terrein in Den Haag aantreden voor de eerste training voor de aanstaande wedstrijd tegen de voet balploeg van de Belgische volksvertegen woordiging. Reeds werd gemeld, dat de wedstrijd op zaterdag 12 oktober in Ant werpen zal worden gespeeld doch naar wij vernemen dringt de Nederlandse ploeg aan op een uitstel aangezien de Nederlandse parlementaire voetballers door hun poli tieke beslommeringen nog niet in staat zijn geweest zich op de strijd voor te be reiden. De Belgische ploeg daarentegen is, naar men op het Binnenhof met enige schrik heeft vernomen, reeds geruime tijd onder leiding van een beroepstrainer aan het oefenen. Van Nederlandse zijde zou men de grote strijd liefst tot tegen het einde van november verschoven zien. Nog een ander probleem moet worden opgelost. Men is het er namelijk nog niet over eens hoe lang de spieren van de hoogedelge- strengen de inspanning van een interland wedstrijd zullen kunnen verdragen. De ge trainde Belgische ploeg ziet er namelijk geen been in een volledige wedstrijd van tweemaal drie kwartier te spelen, terwijl de Nederlanders met twee halve uurtjes genoegen willen nemen. Voor de Nederlandse ploeg is de selectie nog niet gemaakt, doch als kandidaten gaan de volgende kamerleden in training doelman: J. M. Peters, E. Vermeer, H. Kik kert. Achter: M. Vrolijk, W. J. G. Peters, P. A. Blaisse, F. H. J. M. Daams, W. J. Schuyt. Midden: C. Berkhouwer, W. Biesheuvel, H. W. van Doorn, I. N. Th. Diepenhorst, A. Vondeling, J. Reehorst. Middenvoor: G. M. Nederhorst.- Linksbinnen: D. F. van der Mei, H. K. J. Beernink. Rechtsbinnen: C. P. Hazenbosch, K. v. Rijckevorsel. Links buiten: H. Vredeling. Rechtsbuiten: J. M. den Uyl, G. Boekhoven. BEERKENS Er is dinsdagavond in restaurant Mun- niks aan de Grote Markt in het toernooi van „Het Oosten" een felle strijd gestre den door de deelnemers aan de eregroep. Het was de ronde van de afgebroken en uitgestelde partijen. Drs. G. Prahl boekte, zoals werd verwacht, reeds vrjj spoedig succes tegen N. Cortlever Op simpele wijze voerde drs. Prahl de afgebroken party tot winst. Voor Cortlever betekende deze ne derlaag de tweede nul op één avond, aan gezien zyn partij tegen Fr. Roessel zonder verder spelen gewonnen werd gegeven. Fr. Roessel daarentegen had een zeer goede avond. Hij trad tegen F. A. Spin hoven in het strijdperk om de uitgestelde ontmoeting uit de eerste ronde te spelen. Spinhoven bleek nogal strijdlustig en ging reeds vroeg met zijn koningin op avontuur. Wellicht wat tè vroeg. Bovendien kostte zijn agressief spel hem ook nu weer enorm veel bedenktijd. Fr. Roessel buitte dit terdege uit er. drong zijn tegenstander op de eigen speelhelft terug. Met nog vier minuten bedenktijd voor vijftien zetten raakte Spinhoven in een stelling met on telbare mogelijkheden het spoor bijster. Hij moest een stuk tegen twee pionnen geven, maar kwam daardoor nog niet uit de moeilijkheden. Fr. Roessel joeg de dame van zijn rivaal van de ene plaats naar de andere. Spinhoven kon alles zo snel niet meer bekijken en gaf zich gewonnen toen hij nog een stuk ging verliezen. Een speelronde met afgebroken partijen is bij het publiek nooit erg in trek. Vol komen ten onrechte echter. Een goed voor beeld hiervan was het eindspel tussen dr. B. V. Bekker en drs. G. Prahl. Met een toren en twee pionnen tegen een dame vocht dr. Bekker een verbeten strijd om althans nog een half punt in de wacht te slepen. Op verbluffende wijze wist hij een stelling op te bouwen waar zijn tegen stander de handen vol aan had. Drs. G. Prahl gaf een kwaliteit terug het geen door dr. Bekker ogenschijnlijk werd Het Nederlands jeugdelftal heeft de oefencampagne in verband met de na derende strijd tegen Engeland (16 tot 18 jaar) dinsdagavond op het terrein van de HFC „Haarlem" voortgezet en kreeg als sparring-partner een Haarlem-combinatie te bekampen. Een nogal eigenaardige com binatie overigens, waarin De Voogd de middenvoorplaats bezette, Kors als spil optrad en de vleugels een normale bezet ting hadden in Jacob en Berendregt. Deze combinatie, waarin het jeugdige element eveneens flink was vertegenwoor digd, kreeg de handen vol aan de Neder landse jeugdploeg welk elftal een prettige indruk maakte en over goede technische kwaliteiten bleek te beschikken. Jammer was het voor de jeugdige EDO-speler Smit dat deze wegens een blessure verstek moest laten gaan. Op de middenvoorplaats stond thans Van Oorschot (Excelsior) op gesteld, maar we hadden in dit verband liever eens de kanonnier Smit zien spelen. Mogelijk was hiermede de stootkracht van de jeugdige voorhoede wat groter geweest. Intussen speelde in deze linie Boogaard (Volewijckers) een prima partij, terwijl de overigens uitstekende voetballer Bou- meester van zijn linksbuitenplaats te veel afdwaalde. Hierdoor werd menige goed opgebouwde aanval gesmoord. Ook defensief werd er soms goed ge speeld. Rechtsachter De Groot en spil Ro- meyn (beiden van Heimes DVS) vertolk ten een goede partij en De Ruyter (Vole- wijckers) zoon van de „grote Dirk" sloot zich op de linksbackplaats daar goed bij aan. En ook doelman Kick van Feijen- oord deed zijn werk naar behoren. Al met al was het dus niet slechts een nut tige, maar tevens ook goede oefenwed strijd. In de eerste helft namen de jeugdige vertegenwoordigers al vrij spoedig de lei ding door Boumeester, maar Berendregt scoorde nog voor de rust de gelijkmaker. Ook na de thee was de jeugdploeg aan vankelijk iets sterker en nam opnieuw de leiding, ditmaal door de handige Boo gaard en pas kort voor het einde ontstond de gelijkmaker uit een vrije schop. Eerst stopte Kick een hard schot, maar toen de bal bij Jacob terecht kwam werd de jonge Feijenoord-doelman kansloos gepasseerd. Het einde kwam dus met een twee-twee gelijk spel. geaccepteerd. Onmiddellijk echter volgde hy daarop het voorbeeld van zyn tegen stander en belandde toen in een eindspel van toren en vier pionnen tegen dame en twee pionnen. Dit eindspel was remise, maar dr. Bekker meende nog te kunnen winnen. Hy vergiste zich hierin lelijk wat hem door drs. G. Prahl duidelyk werd aan getoond. Inplaats van winst bracht zyn gedurfde spel hem nu nog de nederlaag. De partij tussen N. Cortlever en F. A. Spinhoven werd volgens verwachting in het voordeel van Cortlever beslist. De stand luidt nu 1. Fr. Roessel 4 3 2. C. Orbaan 3 2 3. drs. G. Prahl 4 2 4. dr. B. V. Bekker 4 1 5. N. Cortlever 4 1 6. F. A. Spinhoven 3 0 plus 1 afgebroken partij. 3 2 Va 2 2 1% 0 Het programma voor de vijfde en laatste ronde welke vanavond wordt gespeeld luidt: N. CortleverC. Orbaan; dr. B.V. BekkerFr. Roessel en F. A. Spinhoven drs. G. Prahl. De uitslagen van de afgebroken en uit gestelde partijen luiden: Eregroep: N. CortleverF. A. Spinhoven 1-0; drs. G. Prahldr. B. V. Bekker 1-0; N. Cortleverdrs. G. Prahl 0-1; Fr. Roes selN. Cortlever 1-0; Fr. RoesselF. A. Spinhoven 1-0. Res. groep A: E. J. de ReeJ. H. Mar- witz afgebroken. Reser. groep C: C. KosterN. Huyboom afgebroken; F. NoordhoekR. Mol remise; R. MolN. Huyboom 1-0. Res. groep B: A. FrankS. Herfst remise. Res. groep D: J. v. d. MootL. Beyer 1-0. Groep 1: W. KievitJ. Jonckbloedt 0-1; W. Kievitir. B. A. Geerlings 1-0. Groep 2: W. OosterbroekP. ter Plegt 1-0; D. WielingaB. Hagenaar 1-0; B. Ha genaarP. ter Plegt 0-1. Groep 3: J. v. EmmerikW. de Graaf f 1-0; J. Rothert—W. J. Joren 1-0; E. J. PetersmaJ. Rothert 0-1. Groep 6: Th. van DijkM. J. v. d. Pas 0-1. Groep 8: R. de Kruyf—P. G. Smelters remise. Res. groep C: W. PetersmaF. E. Noordhoek 1-0. Te Zeist is onder grote publieke belang stelling de damesschaakwedstrijd Neder- land-Roemenië begonnen. Na de eerste avond had Nederland een 20 achter stand. De uitslagen waren: mevrouw Fen ny Heemskei-kMaria Pogorovieci 01; mevrouw A. J. van AalstMargareta Teocjorescu 01. De wedstrijd wordt don derdagavond in Utrecht voortgezet. Als tweede Nederlandse deelnemer aan het internationaal zone-schaaktoernooi, dat van 26 oktober t/m 27 november in Wage ningen wordt gehouden, is aangewezen Frits Roessel. Roessel zal dus met Donner de Nederlandse kleuren verdedigen. De drielandenwedstryd atletiek Frank rijkFinlandNoorwegen (heren), welke in Parijs werd gehouden, is geëindigd in een zege voor de Finnen en de Noren op Frankrijk. Finland versloeg met 126 tegen 86 punten de Franse atleten en Noorwe gen kwam tot 111,5 tegen 97,5 pnt. Drie dubbele en drie enkele overwinnin gen voor de Finnen tegen een dubbele en een enkele zege van de Fransen en de eer ste plaats van de Noor Danielsen op het speerwerpen gaf wel een duidelijk beeld van de kracht van de Finse atletiekploeg. De krachtsverhouding tussen de ploegen van Noorwegen en Frankrijk ontliep elkaar niet veel. In het oog lopende prestaties werden er geleverd door de Finse atleten op het pols stokhoogspringen door Sutinen met 4.20 meter, op de 3000 m. hindernis door Laine en Auer met respectievelijk 9 min. 02.6 sec. en 9 min. 03.6 sec. Op de 800 meter door Vuorisalo in 1 min. 50 sec. en op de 4 x 400 meter estafette met de lopers Milch, Kivelae, Rekola en Hellsten in 3 min. 12.7 sec. Danielsen kwam bij het speerwerpen als enige deelnemer boven de 80 meter. Hij wierp de speer 80.71 meter. De Nederlander Broer Dirks heeft met een BSA de race in de 500 cc klasse van de Grote Prijs van Oostenrijk (motorcross) gewonnen, die zondag in Sitterdorf werd gehouden. Hij had voor de 30 km (15 ron den van 2 km) 33 min. 4,2 sec. nodig. De Tsjech Kmoch werd met een Jawa tweede in 33.07,8 en de Nederlander Albert Dirks met een BSA derde in 34.02,6. Drie wielrenners, die hebben deelgeno men aan de Olympische Spelen in Mel bourne, zijn in hechtenis genomen wegens smokkelen van Zwitserse horloges. De „verdienstelijke meester van de sport" Ladislav Foucek winnaar van twee zil veren Olympische medailles en houder van alle Tsjechische sprintrecords, smokkelde dit jaar, tezamen met Jiri Nouza, meer dan 350 horloges Tsjechoslowakije binnen. Zdenek Kosta verkocht de uurwerken. Op 2 oktober zullen de honkbalkam pioen van de nationale league, de Milwaukee Braves, en de kampioen van de Ameri kaanse league, de New York Yankees, el kaar ontmoeten in de eerste match van zeven te spelen wedstrijden, om het offi cieuze wereldkampioenschap (profs). De New York Yankees werden kampioen van de Amerikaanse league door hun naaste rivalen de Chicago White Sox met 6-5 te verslaan. De Milwaukee Braves wonnen het kam pioenschap van de nationale league door een 4-2 zege op de St. Louis Cardinals. VAN DER PLUYM ACHTSTE. In Heist op den Berg in België is een wedstrijd voor wielerprofessionals over 175 km ge houden, waaraan ook enkele Nederlanders hebben deelgenomen. Leo van der Pluym en Harm Smits, die tot het einde in de kopgroep zaten, werden in de sprint res pectievelijk achtste en dertiende. Winnaar werd de Belg Van Gompel. Nog" nimmer heeft in de geschiedenis van het na-oorlogse interlandvoetbal zo'n levendige zwarte handel in kaartjes voor de voetbalwedstrijd Nederland-Oostenrijk plaats gevonden als thans. Gealarmeerd door de diverse berichten, heeft de hoofd stedelijke politie gisteren vliegende recher che colonnes ingezet om handelaren in zwarte kaartjes op te sporen. Rechercheurs waren in verschillende établissementen, waar men kon verwach ten, dat deze kaartjes verhandeld zouden worden: een aantal horeca-bedrijfjes rond Rembrandt- en Thorbeckeplein, enkele bars rond het Leidseplein en enige café's in de Jordaan. Nab'ij het Rembrandtplein wei-den twee zwarthandelaren, die en gros in kaartjes handelden, gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau. Rond het Leidseplein werden drie mensen door de politie gearresteerd, terwijl in de Jor daan vijf mensen, die allen verscheidene kaartjes te koop aanboden, naar het poli tiebureau gingen. De prijzen van de kaar ten varieerden van f40 tot f60 voor een staanplaats en f 60 tot f 120 voor een on overdekte zitplaats. De nieuwe basketbal-competitie 1957/58 zal op donderdag 3 oktober weer beginnen en de deuren van het Haarlemse Krelage- huis aan de Leidsevaart zullen dan weer gedurende vele lange wintermaanden wor den opengezet voor de basketbalenthou siasten. Zonder twijfel is het voor de Haar lemse basketbalafdeling verheugend dat diverse Haarlemse dames- en herenteams een plaatsje in de hoofd- en overgangs klasse hebben gevonden, doch vooral het steeds stijgende ledenaantal wyst er op dat de belangstelling voor de zaalsporten nog steeds groeiende is. Vooral de overgang van de jeugdleden naar de senioren bracht een vermeerde ring van aantal teams, doch voornamelijk is de toeneming van leden te danken aan de terugkeer van Exercitia uit Velsen en de aanmelding van de honkbalclub Kin- heim, welke vereniging ook met een aantal teams aan de competitie zal gaan deel nemen. In de dames districts eerste klasse zal dit seizoen slechts gespeeld worden door Haarlemse en Haagse teams, aangezien het Rotterdamse district dit seizoen verstek zal laten gaan. De landelijke competitie heren geeft ech ter het grote voordeel dat door het indelen van vier Haarlemse teams een groot aantal zeer aantrekkelijke wedstrijden in het Kre- lagehuis gespeeld zullen worden. In de overgangsklasse komen de Haar lemse teams, thans met het gepromoveerde Aurora, wederom binnen de lijnen tegen Haagse ploegen, zodat het te verwachten is dat de kampioenstitel ook nu weer bij een Haarlemse vertegenwoordiger zal belanden. De tweede klasse heren telt thans ook de HOC en Sportclub Haarlem reserves, hetgeen een uitbreiding betekent. De be slissende ontmoeting tussen beide ploegen verliep teleurstellend, aangezien de Sport club na het winterseizoen geen spelers meer beschikbaar had. Thans is besloten ook Sportclub Haar lem 2 te laten promoveren. Het Krelage- huis zal natuurlijk weer vele zaterdagmid dagen het domein zijn van de basketbal- jeugd. Deze jeugd speelt in een afzonder lijke competitie, welke zaterdag 5 oktober des middags om half twee zal beginnen. 16 oktober zal aanvangen, zijn de wedstrij den voor' de Haarlemse hoofdklassers reeds bekend. Het ziet er naar uit dat The Typhoons het in deze eerste schermutselingen het ge makkelijkst heeft tegen de oude tegen stander, het Delftse studententeam Punch, waarvan gewonnen kan worden. De heren van Antilopen ontvangen vrijdag 18 ok tober in eigen omgeving de nationale kam pioen, het Amsterdamse The Wolves. Ook The Flamingo's krijgen het zeker niet een voudig, want direct moet in Amsterdam worden aangetreden tegen The Blue Stars, welk team in Amsterdam altijd een ger ducht woordje meespreekt. Ofschoon nog niet alle teams zijn op gegeven ls de volgende voorlopige indeling gemaakt: Dames: Districts Eerste klasse: Antilopen, HOC, The White Stars, The Typhoons, Te Werve (Den Haag), Vodo SC (Den Haag). Districtovergangsklasse: Antilopen 2, HOC 2, White Stars 2, IHJ, Rapiditas '31, Schoten Giants, SC Haarlem, ZBVS. Tweede klasse: Antilopen 3, Aurora, HOC 3, Rapiditas 2, SC Haarlem 2, RCH, The Typhoons 2, Exercitia. Derde klasse: Antilopen 4, IHJ 2, RCH 2, The Typhoons 3, SC Haarlem 3. Heren: Hoofdklasse A: The Flamingo's, ZBVS, Zeemacht (Den Helder), KVH (Den Helder), HAV (Den Helder), The Blue Stars (Am sterdam), THOR (Amsterdam), Herly (Am sterdam), Fortuna (Amsterdam), Landlust (Amsterdam). Hoofdklasse B: Antilopen, The Typhoons, The Arrows (Rotterdam), SSD (Den Haag), Argus (Den Haag), Punch (Delft), The Wolves (Amsterdam), AMVJ (Amsterdam), DED (Amsterdam), US (Amsterdam). Overgangsklasse A: Aurora, HOC, IHJ, The White Stars, Sportclub Haarlem, Te Werve (Den Haag), Vodo SC (Den Haag), Punch 2 (Delft). Tweedee klasse: Antilopen 2, The Fla mingo's 2, The Typhoons 2, The White Stars 2, Sportclub Haarlem 2, HOC 2, IHJ 2, ZBVS 2, Rapditas '31. Derde klasse A: Antilopen 3, Aurora 2, HOC 3, IHJ 3, Typhoons 3. Derde klasse B: The White Stars 3, Exer- Ofschoon de landelijke competitie pas opcitia, The Typhoons 4, SC Haarlem 3, HCK. Sinds de prijzen voor de draverijen op de avondmeetings in Hilversum geducht zijn verhoogd, is de animo voor deze koer sen beduidend gestegen. Belangrijker is echter nog, dat tal van trainers nu ook met hun klasse-paarden een poging ko men wagen een greep te doen uit de vette pot met prijzen. Het beste bewijs hiervan is wel vanavond de internationale draverij om de Tuinstad-prijs, waarin de cracks Lord Scotch, Fan Fan, Rina Gay en Hyde Park het zullen opnemen tegen een uitste kend gezelschap Nederlandse paarden. Uit deze groep verdient Martini Spencer door zijn gunstige positie aan de start de meeste aanbeveling, maar het is de vraag of hij zich tegen de 20 m. achter hem startende buitenlandse vertegenwoordiging kan handhaven. Voorts is Lord Scotch sterker, zodat de Zweedse hengst hier zijn tweede overwinning in ons land kan boeken, vóór de veelverbeterde Fan Fan en de outsider Rina Gay. Niet minder interessant is de serie-dra verij, waarin de specialist Sagne d'Or haar debuut maakt bij haar nieuwe trai ner, zdoat beter kan worden afgewacht. Meer vertrouwen geniet Rita Bond, die snel genoeg is om een serie in te palmen. In de finale zal zij tegen de sterkere Trudi Trothan en United Hanover het onder spit moeten delven. Outsiders in dit vol maakt open nummer zijn Sagne d'Or, Re- gina Spencer en de wispelturige Untrepid. In de Heide-prijs verschijnt de 3-jarige crack Vita Kinley na een lange rustperiode weer in de baan. Het wordt voor haar geen gemakkelijk heroptreden, daar zij niet alleen de afstand (2380 m.) moet over winnen, maar eveneens nog een vrij sterk veld. Op grond van haar klasse kan zij dit doen, doch zij zal zich tegen haar jaarge noten Victor Hanover en Vancouver Scott tot het uiterste moeten geven. Een andere winterspecialist is Urchin Hollandia, die in de Weide-prijs zijn her- optreden doet. Indien zijn vorm weer als vanouds is zal Geersen geen moeite hebben hem ter overwinning te sturen. Siera Ha nover en de sterk opkomende Type Erebus zijn de ernstigste rivalen. Het openingsnummer is bescheiden be zet. Indien Valeur volledig genezen is van zijn hoefeuvels zal hij winnen voor Vita Donum, die echter niet mag worden on derschat, daar de merrie in sterk komen de vorm loopt. Een volle 3-jarige zuster van de grote crack Mac Kinley maakt hierin haar debuut, dat door de koers- wereld met interesse wordt tegemoet ge zien. „Flash", de blinde hazewindhond van de familie Corbin te Southampton, wordt geleid door hun foxterrier Peg gy. Op de foto ziet men Peggy een straat oversteken, gevolgd door de hazewind. De heer en mevrouw Corbin ontfermden zich zeven jaar geleden over de foxterrier, toen de eigenaar de hond niet langer wilde verzorgen. De substituut-officier van justitie by de rechtbank in Maastricht, mr. J. Corsten, heeft tegen de directeur van een dagblad in Heerlen de heer A. J. H. H. wegens overtreding van de loterijwet 23 maal een gulden boete, subsidiair 23 maal één dag hechtenis geëist. Het dagblad van de heer H. heeft in de maand juli 1956 een „Tour de France prijsvraag" gehouden, waaraan blijkens het iedere dag in de courant afgedrukte deelnemingsformulier, iedereen kon deel nemen. De heer H. was door de officier van justitie te Heerlen voor het kanton gerecht gedaagd wegens overtreding van de loterijwet, maar hij werd door de kan tonrechter vrijgesproken. Gisteren diende de zaak in hoger beroep. De bezwaren van de officier van justitie waren voornamelijk gericht tegen de tekst op het in de courant gedrukte inschrij vingsformulier, waaruit niet duidelijk zou blijken dat men ook op andere wijze aan de prijsvraag kon deelnemen dan met ge bruikmaking van het formulier, en tegen de wijze waarop prijswinnaars uit de bus kwamen, namelijk door een willekeurige greep uit de stapel goede oplossingen. Hierdoor zou een kansbepaling ontstaan, waarop de deelnemers geen overwegende invloed hadden kunnen uitoefenen. Mr. Corsten gaf toe dat de handhaving van de loterijwet langzamerhand het karakter van een ketterjacht dreigt aan te nemen, met dien verstande dat de veroordeelden niet op de brandstapel komen, maar een boete moeten betalen. Mr. E. van Breukelen uit Heerlen, die als gemachtigde voor gedaagde optrad, stelde zich op het standpunt dat reeds in 1956 voldoende vaststond dat men aan de prijsvraag kon deelnemen zonder gebruik making van het gedrukte formulier. Overi gens is de tekst voor de prijsvraag in 1957 veranderd en duidelijker gemaakt, zeide hij. Inderdaad zal de directie van het blad wel reclame hebben willen ma ken, aldus mr. Van Breukelen, maar in de praktijk werden inzendingen aanvaard en zelfs met prijzen beloond, die niet op het courantenformulier waren gesteld. Het per centage van deze inzendingen beliep zelfs, becijferde hij 20 percent. Hij concludeer de vrijspraak. Uitspraak op dinsdag 8 oktober.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11