BROMMtR of HOS VI ETS!» Fraai concert - met Herman Schey als zangsolist - door N.Ph.O. Oud-hoofd van zelfbescherming wordt maandag tachtig jaar t SILVER STOEPJE HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 HEEMSTEEDSE KUNSTKRING natuurlijk naar Zijlweg 39-41 - Telef. 14308 Bewapening kan democratie niet verdedigen UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem 5£ Vraag naar PRISMA /voor een goed horloge „Voor het zorgenkind" wil ouders van gehandicapte kinderen helpen Fotowedstrijd in I ïartcnlustschool Huize „Mélanie" viert tienjarig bestaan Kerkelijk Nieuws Brand op Urker kotter tijdens eerste reis Genoeglijke avond voor Haarlemse bejaarden Kort nieuws Bloemendaalse hobbyclubs beginnen winterseizoen Het gaat goed met de Heemsteedse Kunstkring. De toespraak, waarmede de voorzitter, mr. dr. H. Kahrel in het Minerva Theater vrijdagavond de eerste uitvoering in dit seizoen inleidde, heeft hierover geen twijfel laten bestaan. Ongeveer duizend leden telt de kunstkring nu bij de inzet van zijn zesde seizoen en met ruim vijf honderd abonnementen is een stevige materiële basis gevormd voor de manifes taties, die in het programma zijn opgeno men Mr. dr. Kahrel zag de stimulans voor de gestadige groei van de kunstkring in de prettige sfeer en in het gevoel van saam horigheid, waardoor de leden zich verenigd weten. De voorzitter besloot zijn optimis tisch gestemd welkomstwoord, dat ook gericht was tot zes leden van het Heem- steedse gemeentebestuur en tot afgevaar digden van bevriende organisaties, met aandacht te vragen voor de muziekavond, 'die op vrijdag 4 oktober in de foyer van het Minerva Theater zal worden gegeven door de eminente Weense solo-altist Paul Doktor. Op het met kleurige dahlia-bloemstuk ken getooide podium wachtte tijdens deze toespraak het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest om onder leiding van dirigent Henri Arends met de uitvoering van een verfijnd kunstzinnig en op de klankver- werkings capaciteit van het theater inge steld programma te beginnen. De keuze van de muziek voor deze avond heeft zo veel voldoening kunnen bewerkstelligen, dat de problematiek, die over de akoesti sche gesteldheid van de zaal langzamer hand was opgebouwd voor wat muziek be treft, vrijwel geneutraliseerd werd. Ik hoop, dat met deze verheugende ervaring in de toekomst rekening zal worden gehou den en dat men het Minerva Theater akoestisch zich zelf laat zijn. Wat het dan kan schenken heeft men vrijdagavond kunnen ervaren. Allereerst bij de uitvoering van de Suite in C van Johann Sebastiaan Bach, in een bezetting van strijkers, twee hobo's, fagot en clave- cimbel, die typerend was voor het klank ideaal van de barokperiode. Bach's suile klonk in de zuiver muzikale, frisse, ja blijde uitvoering bijzonder schoon, mede door werking der timbres van de instru menten van strijkers en blazers. De can tate no. 56 „Ich will den Kreuzstab gerne tragen" van Bach, die na de suite tot uit voering kwam, is een liturgische composi tie. Zij werd geschreven voor de kerk dienst op de negentiende zondag na „Tri- nitatis" en bedoeld als een overdenking van het liturgische onderwerp voor deze zondag. Voor deze cantate (en trouwens voor alle kerkelijke werken van Bach) werd uiteraard een bijzondere religieuze ontvankelijkheid verwacht. Maar ook een „buitenkerkelijke" uitvoering kan van diepgaande betekenis worden. Weinig toe hoorders zullen bij de vertolking, die de zanger Herman Schey er op dit concert van de cantate gegeven heeft, ongevoelig gebleven zijn voor de zin van de tekst gedachte en voor de ontroerende schoon heid der muziek. Terecht kon men grote bewondering krijgen voor de vertolker, die magistraal de vele moeilijkheden van de ADVERTENTIE Pacifistisch Snc. Partij: De Pacifistisch Socialistische Partij (P.S.P.) heeft donderdagavond in het ge bouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Berkenstraat in Haarlem- Noord een openbare bijeenkomst belegd, tijdens welke door een tweetal sprekers het woord is gevoerd. Ds. N. van der Veen uit Westzaan betoogde onder de titel „Op socialisten, sluit de rijen", dat er van de verwezenlijking van de socialistische ide alen in de huidige maatschappij weinig valt te merken. Het socialisme wordt be dreigd door gezapigheid, een gevoel van „binnen" te zijn. Steeds meer heeft de eerste en de beslissende vijand van het socialisme, het kapitalisme in onze maat schappij invloed gekregen, aldus de spre ker. Hoe kan men socialist zijn als zestig percent van de wereldbevolking hongert, zeventig percent van het geld gebruikt wordt voor een nutteloze bewapening en talloze arbeiders gedwongen worden ar beid te verrichten die des duivels is, zo vroeg ds. Van der Veen zich af. De P.S.P. wil de wereld niet plotseling veranderen, maar zij wil laten zien welke weg gegaan moet worden om de voorwaarden voor het socialisme, gerechtigheid, vrede en broederschap weer gestalte te geven. Dit wordt niet bereikt door middel van geweld of oorlogsdreiging maar langs de weg van de ware democratie, aldus ds. Van der Veen. De tweede spreker, dr. O. Noordenbos, had als onderwerp „Waarom een nieuwe Partij?". De P.S.P. is opgericht door socia listen, die de vrede als uitgangspunt willen maken van hun streven en denken. Spre ker meende dat er van de internationale solidariteit van het socialisme niets terecht is gekomen. Ook heeft het huidige socia lisme de strijd tegen het militarisme prijs gegeven. De P.S.P. wil het socialisme her nieuwen omdat het democratisch-socialis- me van thans teruggebracht is tot een be nauwende democratie, die verdedigd moet worden met de wapens der barbaren. Spreker betoogde dat oorlog en geweld geen enkel vraagstuk tussen de naties kunnen oplossen. De leuze „Vrede door be wapening" is volgens spreker een valse Jeuze. „Dat men zonder geweld gerechtig heid kan bereiken hebben de negers van Little Rock in Arkansas bewezen". Wie de vrede wenst moet risico durven te nemen, wie meedoet aan de bewapeningswedloop riskeert zijn totale vernietiging, aldus be sloot dr. Noordenbos zijn inleiding. verscheidene aanwezigen maakten hier na van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik. cantate overwon en ook voor wat de klank vorming betrof grote voldoening kon ge ven. Bij zijn tweede optreden zong Schey twee liederen van Franz Schubert, waar van „Greisengesang" (doortrokken van de geest der „Weltfremde" romantiek) een beeldspraak bevat, die de mens van onze tijd toch niet meer kan aanvaarden. Het andere - „Dem Unendliehen" van Klop stock - daarentegen, is met zijn hymnische jubel een lied voor alle tijden, dat Schu bert inspireerde tot een prachtige melodie van een overtuigende zeggingskracht. Her man Schey maakte met dit in grootse stijl gezongen lied diepe indruk. Aan de uit stekende begeleiding had de zanger veel te danken en het was begrijpelijk dat hij de dirigent Henri Arends en het orkest, die hem ook bij de uitvoering van Bach's can tate zo goed terzijde hadden gestaan, na drukkelijk in de geestdriftige bijval van de toehoorders betrok. Henri Arends leidde op dit concert nog een uitstekende uitvoering van de Serenata Notturna (K.V. 239) van W. A. Mozart, waarbij de violisten Jan Hesmerg en Leen- dert de Graaff, de altviolist Jan Ay, de bassist David Schild en de paukenist Louis Brandon Bravo zich als solisten konden onderscheiden. En de kroon op de orkestuitvoeringen werd met. de ITaydn- variaties van Johannes Brahms gezet. Henri Arends profiteerde van de prachtige instrumentatie van Bra'nms voor het schen ken van een fraaie, in veel klankkleuren opgebouwde vertolking, die bovendien uit muntte door een intensieve muzikale span ning. P. Zwaanswijk Nieuws in het hort Afscheid van E. P. Schuyt. De direc teur van de Nazorg te Haarlem, de heer E. P. Schuyt, heeft in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd onlangs afscheid genomen van de parti culiere nazorgverenigingen. Op donderdag 3 oktober zal hij afscheid nemen als di recteur van de gemeentelijke Nazorg. Het gemeentebestuur zal hem die dag des mid dags om drie uur op het stadhuis een af scheidsreceptie aanbieden. Receptie na concert. Na afloop van het buitengewone concert, dat het Noord hollands Philharmonisch Orkest maan dagavond 30 september geeft voor het provinciaal bestuur, de colleges van bur gemeesters en wethouders en de leden van de raden der gemeenten, welke deel uit maken van de Stichtingsraad van het N.Ph.O., zal het college van B. en W. van Haarlem voor de genodigden een receptie ten stadhuize geven. Haarlem, 27 september 1957. BEVALLEN van een zoon: 26 sept.: ,T. W. Weijers-Snippe; B. Warren-Vrolijk; J. M. Brakel-Notterman; 27 sept,.: A. H. de Gruijter-Stolk; N. Hamelijnck-De Looze; T. Lochner-Kerremans. BEVALLEN van een dochter: 25 sept.: G. Koppen-Van den Berg; 26 sept..: C. M. J. Leunk-Grüter; C. B. Chr. Bulters- Van Slooten; 27 sept.: E. H. E. Mulder-Van der Kleut. OVERLEDEN, 25 sept.: J. Kats, 87 jr., Ilazepaterslaan; K. Ph. Nonhebei, 80 jr., Delftlaan; H. C. Fortgens, 70 jr.. Kruisweg; 26 sept.: A. M. Ruiter, 62 jr., Zaanenstraat. ADVERTENTIE -Voor dames en heren in chroom^ edelstaal, doublé en goud. Een half jaar geleden werd de rooms- katholieke oudervereniging „Voor het zor genkind" opgericht, die beoogt aan de r.k.-ouders van geestelijk gehandicapte kinderen alle mogelijk hulp en steun te geven bij de lichamelijke en geestelijke verzorging van hun pupillen. Hoewel de landelijke vereniging pas een half jaar geleden werd opgericht en het hoofdbe stuur momenteel bezig is om plaatselijke afdelingen in het leven te roepen, is er toch al veel en nuttig werk verricht. Nu de vorming van de afdeling Haarlem van deze vereniging haar beslag heeft gekre gen kan voor de Haarlemse leden een meer intensieve hulp bij hun moeilijkheden wor den verwacht. Door deskundigen aan de vereniging te verbinden, zal het mogelijk zijn een alleszins verantwoorde behande ling van de gehandicapte kinderen te be werkstelligen. De Haarlemse afdeling wil voor de ouders zowel een adviserend als bemiddelend orgaan zijn. Degenen, die zich als lid van de afdeling Haarlem op willen geven, kunnen dit doen bij de heer P. J. de Jong. secretaris. Aelbertsbergstraat 92 in Haarlem. Het secretariaat van het hoofd bestuur is in handen van de heer PI. B. W. Beune, Pegasusstraat 109, eveneens in Haarlem. Gedurende de afgelopen weck werd in de Plartenlustschool te Bloemendaal een fotowedstrijd gehouden onder het motto „Vakantie". Hoewel het aantal inzendingen gering was, trok deze expositie toch grote belangstelling. De foto's door de jongelui vervaardigd, werden door een deskundige jury, bestaande uit de heren P. van Dijk, S. Engel en J. F. M. Corbière beoordeeld op originaliteit en op kwaliteit. Na veel wikken en wegen werden de prijzen als volgt toegekend: eerste prijs. Nico Otes; tweede prijs: Hans de Boer; derde prijs: Frank van der Linde. Een aantal boekwer ken. door de plaatselijke boekhandelaren beschikbaar gesteld, werd aan negen beste inzenders toegekend. Vele van deze jeugdige amateur-fotografen zijn tijdens deze wedstrijd tot de conclusie gekomen, dat goed „kijken", alvorens een plaatje te verschieten, geboden is. ADVERTENTIE PRISM A-HOR IOGES VERKRIIGBAAR BI) De kleine taak met de smotste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem Telefoon 70049 In bijzijn van vele genodigden heeft huize „Mélanie", Spruitenbosstraat 17 te Haarlem, donderdagamiddag op feeste lijke wijze haar tienjarig bestaan her dacht. Huize „Mélanie", zo genoemd naar wij len een van de oprichters, mevrouw Mé lanie PoleijWessels, die in 1946 overleed, is uniek in den lande en biedt aan jeugdige huishoudelijke hulpen van het platteland, die een geringe opleiding genoten, gelegen heid om verder te komen. Gedurende een jaar krijgen zij gelegenheid zich in „Méla nie" te bekwamen voor een beroep naar haar keuze en al naar gelang van haar capaciteiten. Dit alles geschiedt op chris telijke grond, maar ook buitenkerkelijken hebben er toegang. Mevrouw M. M. de Brauwbaronesse Panthaleon van Eek, presidente van het hoofdbestuur van de Christen Jonge Vrouwen Federatie, Y. W. C. A., uit Den Haag, heette in het bijzonder mevrouw C. G. E. M. CremersDe Bruyn en het ge meenteraadslid mejuffrouw A. Bolsius wel kom. Zij bepaalde zich in haar toespraak tot het heden en noemde het voor het hoofdbestuur een grote vreugde, dat huize „Mélanie" thans geheel bezet is (32 meis jes). De meisjes krijgen daar gelegenheid eenvoudige sociale beroepen te kiezen. Zij leren er gemeenschapszin en op de direc trice, mejuffrouw J. Soeteman, rust de taak van dit huis een eenheid te maken, waarbij het dagelijks bestuur en haar beide assistenten haar tot grote steun zijn. Voorts helpen er nog twee meisjes in de huishouding. Ook op het cultureel terrein wordt er veel voor de meisjes gedaan. Namens het hoofdbestuur van de Federa tie en de vijf aangesloten organisaties bood mevrouw De Brauw een radiotoestel voor de meisjes aan, met de wens. dat met Gods hulp huize „Mélanie" nog heel veel jaren de inwonende meisjes tot zegen mag zijn. Mevrouw S. J. KleynVan Wijk, voor zitster van het dagelijks bestuur van huize „Mélanie", gaf in haar toespraak een te rugblik over het afgelopen jaar. „Ons past op deze dag een houding van bescheiden dankbaarheid", aldus spreek ster. „Toen wij dit werk in 1947 begonnen heerste er nog een chaotische, na-oorlogse toestand. Na eerst gedurende drie maan den aan de Hazepatcrslaan 30 gezeteld te hebben, werden de meisjes in huize „Silo", Hazepatcrslaan 26 gehuisvest en nu sedert zes jaar wonen zij in dit huis. In 1947 dus zaten de gezinnen zonder hulp, de meisjes wilden geen „dienstje" meer en de meisjes van het platteland wilden naar de stad. Het is vooral het werk van mevrouw ir. M. WaardenburgLindeijer geweest, die deze groepen tot elkaar heeft gebracht. In het eerste huis waren er twintig meisjes, in het tweede kwamen er twintig bij, zodat er velen bij particulieren werden uitbe steed. hetgeen natuurlijk geen ideale toe stand was. Zij kwamen van heinde en ver om zich in „Mélanie" te bekwamen. Ook in dit huis is het al weer woekeren met de ruimte, nu het aan tweeëndertig meisjes plaats moet bieden, maar het geschiedt alles zonder wanklank. De meisjes werken elke week bij twee gezinnen van half negen tot vijf uur en woensdags en zaterdags tot twee uur. Ver der staan op het programma bezoeken aan bedrijven, tentoonstellingen, schouwburg, ballet, het bespreken van het wereldgebeu ren en beroepsvoorlichting op het dagelijks programma. Jaarlijks is er een reünie van „oud-Mélanezen". Ned. Hcrv. Kerk Bei'oepen te Mantgum H. E. K. Vegter te Uitwierda. Aangenomen de benoeming tot vicaris te Waalwijk A. Sjollema, kand. te Utrecht. Geref. Kerken Aangenomen naar Hardenberg (vac. J. van ITeeven) D. Pasman te Niezijl (Gron.). Geref. Gemeenten Bedankt voor Artesia (Californië, USA) H. Rijksen te Vlaardingen. Beroepen te Middelburg W. Hage te Nunspeelt. Maandag wordt een bekende Haarlem mer ten huize van zijn zoon woonachtig aan de Julianalaan 112 in Overveen tachtig jaar. Het is de heer B. J. Alberti, die vooral in de tweede wereldoorlog prachtig werk heeft verricht ten dienste van zijn medemensen. Een man, die in die jaren uren achtereen geheel belangeloos voor anderen in actie toas. En niet altijd was het alleen dankbaarheid, die hij als antwoord op zijn activiteit ontving, want de onbarmhartige kritiek bleef hem niet bespaard. De heer Alberti is een van de propa gandisten der luchtbeschermingsorganisa tie geweest. Hij maakte zijn propaganda nog voor de eerste oorlogswolken aan de horizon verschenen. Een tiental jaren, tot vlak na de oorlog toen de organisatie werd opgeheven was de heer Alberti secretaris penningmeester van de afdeling Haar lem der Nederlandse Vereniging voor Luchtbescherming. Tevens was hij hoofd van de zelfbescherming. Dat de thans nog vitale heer Alberti zo'n warme voorstander van de luchtbescher mingsorganisaties was, kwam doordat hij in de eerste wereldoorlog tijdens een reis door Duitsland getroffen was door het oorlogsleed toen nog in vele gevallen slechts veroorzaakt door enkele schamele vliegtuigjes. Toen in de dertiger jaren de zelfbescherming door de regering werd ge propageerd, vond deze propaganda bij de heer Alberti weerklank. Op het gebied van de luchtbescherming had Haarlem trou wens een goede naam, want in 1935 was hier de tweede tentoonstelling op lucht- beschermingsgebied gehouden en later werd een landelijke cursus voor hoofden van de beschermingsdienst georganiseerd, geopend door de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken. Nadat de Haarlemse afdeling in 1937 was opgericht, werd later een bureau ingesteld. De secretaris-penningmeester heeft vele avonden besteed aan het werven van vrij willigers voor de vele ploegen, die moesten worden gevormd. Dat bleek niet gemakke lijk en zelfs werd de heer Alberti voor een onruststoker aangezien „Meneer, u haalt de oorlog in het land" en „Kunt u uw tijd niet beter gebruiken?" waren opmerkin gen, waarmee men van zijn instelling blijk gaf. Maar de vrijwilligers zijn er dank zij de onvermoeide propagandisten dan toch gekomen. De organisatie omvatte in de oorlogs jaren 2300 vrijwilligers; brandweerlieden, E.H.B.O.-ers en leden van opruimploegen. Het vrijwillige karakter van de vereniging wordt nog duidelijker als men weet, dat het materieel werd verkregen dank zij gelden der burgerij. De tachtig brandspui ten, die in verschillende stadsdelen ston den, konden worden aangeschaft, nadat Het Finse s.s. „Fidelia" seinde vrijdag avond omstreeks kwart over zeven dat het een in brand staande kotter had waarge nomen op ongeveer twintig mijl ten noord westen van Den Helder. Om kwart voor acht meldde de „Fidelia", dat de kotter de UK 79 „Hendrikje" bleek te zijn. Uit Den Helder voer de reddingboot „Prins Hendrik" uit. Aan boord van de UK 79 bevonden zich de heer D. van Urk, schipper-eigenaar, diens zoon Arie van Urk, Klaas Paster kamp, Jacob Hakvoort en Albert Post, allen afkomstig van Urk. De heer Van Urk had het in 1949 gebouwde schip pas ge kocht en maakte er zijn eerste reis mee. Later seinde het Nederlandse s.s. „Am stelveen", dat het langzij de UK 79 was geweest. De Urkers wilden niet van boord gaan, doch wachten tot de reddingboot hun schip op sleeptouw zou nemen. De reddingboot bereikte de UK 79 enige tijd later en seinde dat de machinekamer van de „Hendrikje" was uitgebrand. Per soonlijke ongevallen hadden zich niet voorgedaan. De „Prins Hendrik" heeft de „Hendrikje" op sleeptouw genomen en naar Den Helder gebracht. eerst de nodige collecten waren gehouden. „We hadden onze handen vol werk", weet de heer Alberti zich nu nog maar al te goed te herinneren; hij was dan ook niet. alleen 's avonds in de weer, maar ook vele dagen achtereen, als hij op bureau werkzaam was. Men heeft het klaar gespeeld om de luchtbeschermingsvereniging buiten de heerschappij van de bezetters te houden. En wat de bezetters en „fouten" nooit ge weten hebben, is, dat vele Haarlemmers dank zij de Vereniging voor Luchtbescher ming vrij bleven van de beruchte tewerk stelling in Duitsland. De heer Alberti gaf namelijk het bewijs: „Betrokkene is blokhoofd en kan in de luchtbeschermingsorganisatie niet worden gemist". Op deze wijze werden ettelijke blokhoofden aangesteld, soms acht voor één blok. Er waren ochtenden, dat zich veertig tot vijftig kandidaten voor de post van blokhoofd kwamen melden. Behalve het optreden bij bominslagen, beschietingen, evacuatie van Haarlem- Npord, had de vereniging dus nog andere humanitaire taken. En het veelal onder de ogen van de bezetters of „fouten" uitge voerde vaderlandslievende werk kon wor den gedaan, omdat alleen goede vaderlan ders in de organisatie werden betrokken. Nu, in de rust van de levensavond, kan de heer Alberti slechts met. voldoening op zijn activiteit in oorlogstijd terugkijken. „Ik zag, dat het werk niet tevergeefs was, dat vele medeburgers mede dank zij de parate vrijwilligers werden geholpen en daarom had je er veel voldoening van." Woensdag en donderdag heeft de toneel groep „Margriet" van de Haarlemse Be scherming Bevolking in het gebouw „St. Bavo" in Haarlem een toneelspel van Mas Schreuder opgevoerd voor de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. De waardering, die de bejaar den aan de dag legden voor het spel van de dames en heren van Bescherming Be volking, kwam tot uiting in de waarde rende woorden van de voorzitter van de bond. Taptoe in Woerden. Voor en op het omstreeks 1100 gestichte kasteel van Her man van Woerden zal op 5 oktober een taptoe worden gehouden. De Woerdense taptoe begint om acht uur 's avonds. Het kasteel zal feestelijk verlicht zijn. Advocaat-generaal. Bij Koninklijk Be sluit is benoemd tot advocaat-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden jhr. mr. N. Witsen Elias, substituut-griffier bij de rechtbank te Utrecht. Tweede slachtoffer. In het Zuider ziekenhuis te Rotterdam is overleden de 35-jarige monteur D. Lammers, die een week geleden ernstig werd gewond loen zich in een onderslation van het gemeen te-energiebedrijf te Rotterdam een ont ploffing voordeed. ZONDAG 29 SEPTEMBER 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. 6.306.55: Avondmu- ziek in het koor van de Kerk. Medewerken den: Hendrik Lasschuit. orgel. Nelly Zwik- ker. sopraan. Arie Butter, hobo. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. Bijl. Noorderkerk. Velserstraat. Zaterdag 45: Bidsiond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. G. Snijders. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J, Y aardenburg. Bakencsserkcrk. Vrou- westraat. 9.30: Kinderkerk. Dienst. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. J. Schneider. Jeugdpred. te Amsterdam. Gebouw Vrjjz. Hervormden, Jacohstraat. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ka pel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Dienst. 10.45: Eerw. Hr. J. de Vries, hulppred. van „Meer en Bos". Aula Chr. Lyceum. Emmakade 10.45: Ds. Joh. Brons geest. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. W. M. van Asperen. Janskapel, Jansstr. 36. 10.30: Dienst. Jcugdkapel. Noord. Mole- n a er straat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost. Zomerkroe 10: Dhr. J. de Vink. West, Leid- sestraat 10: Dhr. T. Haak. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: Wika W. Vecnstra. Eglise Wallonne, 1G h. 30: Service preside par le Pasteur J. F. Baudraz. Christian Science, First Church of Christ. Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst Woensdag 7.30: Bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst. Dinsdag 19.30: Bijbel studie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond t. h. v Zr. Zitter, Spoorwegstr 4 rd. AIle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk. Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk. Parklaan 34. Hervormde Evan gelisatie op Geref. grondslag. Nassauplein 8 10 en 5: Dhr C. A. Polderman, v. Utrecht. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Timmer, van Hui zen. Stads Evang., Lange Herenstraat 6. 10 en 7: A. Hoekendijk, Zendeling Heemstede. Woensdag 8: Samenkomst. Spr. .T. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. H. Agtereck. Evangelist te Amsterdam. 5: Dhr. J. .1. van Capelleveen. Evangelist te Benne- kom. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bijbclbespreking en Bid stond. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. .T. Klein Hanevelci. Evangelist te Bodegraven. Met medewerking van het Haagse Kopertrio. Vrij Evang. Gemeente. Parklaan 21. 6.30: Ds. A IT. v. Gent. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zon dag 12: Zondagsschool. 7: Ds. Schutz. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. D. G. van Vrcumingen, van Groningen. Radiouit zending I. K. O. R. Geref. Kerk. Wilhelmi- nakerk, Ged. Oude Gracht 5759 9.30: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg Zuid-Oos- terkerk. Richard Holkade 125. 9.30: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Dr. P. J. Richel, van Heemstede. 5: Ds D. J. Roos. Geref Kerk. Begijnhofkapel. 9: Ds. Bruin. 4.30: Leesdienst. Clir. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Oud-Geref. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Knth. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Bapfislengemecnte, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei ligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsamen- Kapitein P. Vons. Dinsdag. 8: Jubileumsa menkomst o.l.v. Lt. Kol. W. Hoenderken. Vergadering van Gelovigen. Ged. O. Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbel bespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. J. Goezinne, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenscliapsbond, Koudenhorn 46A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-Kapel, Paul Kru- gerstr. 36. 10: Openbare samenkomst. 12-13: Zondagsschool. 7: Evangelisatiesamenkomst. Donderdag 8: Opwokkingssamenkomst. Im- i manuël Kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. F. Slachter, Rotterdam, werker Joodse Hope. 7.30: Dhr. H. v. Dijk. Amsterdam. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7: Jeugdd. voor 8-14 j. 7.45: Idem voor 15-30 j. I'mksfergeloofsgemcenschap, Nassauplein 8 10: Dhr. E. Schuurman. 5: Dezelfde. 10.30: Zondagsschool Colensostraat 2. Woensdag 7.30- Meisjesclub Colensostraat 2. Donderdag 8 Bidstond Schotersingel 99. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9 10.15: Onderlinge samenkomst. 7: Br. verga dering. 8: Evangelisatiedienst. Donderdag 8: Evangelisatiedienst. Duvenvoordestr. 61 zw. Maandag 7 Jeugdbijeenkomst. Zevende-Dags Adventisten, .Tacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10 Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente. Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lisslecg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Jehova's Getuigen. Kamer- lingh Onnesstraat 83. Van 6 tot 7.' Vrijdag van 7.309.30. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .Tulianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Dr. H. van der Loos. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos. 6.40: Zangdienst. 7: Ds. J. Wiersma. Legerpred. Open Deurdienst. Zondagsschool: 12: Marnixschool, jeugdhuis en kleuterschool Colensostraat. Sionskerk. Eksterstraat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. Jac. Poort Kanel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (12-16 j.) 10.30: Oppasdienst (46 j.). Zondagsschool: 10.30: Charlotte de Bourbonschool (P. C. Bóutensstr.) voor kinderen ten Westen van Rijksstraatweg; Elout v. Soetcnvouderschool (Muiderslotweg). Kon. Emmasch., (Raafstr.) Ver. van Vrijz. Herv., Berkenstraat 10. 10.30: Ds. J. Heidinga. Zuiderkapel. afd. Noord. Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder wer ken niets", Verlengde van de Geuzevesper- straat. 10: Dhr. L. G. Sussenbach. Dinsdag 8: Bijbelbespreking, Maasstraat 8. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. Th. Dikkes evang. le Leiden. Leger des Heils. Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.15: Kin dersamenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: VeiTossingssamenkomst. Maandag 7 Straat zang Bloemendaal (postkantoor). Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 7.45: Toorts dragers. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper- singe' 5557. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. PI. A. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. IT. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Berkenstraat 10. 9: Ds. A. Bos. 2.45: Ds. Plooy. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 5: Ds. D. H. Biesma. Jehova's Getuigen, geb. N. P. B., Berkenstr. 10. 6.457.45. Woensdag 7.30—9.30. HEEMSTEDE. Ned. Hcrv. Kerk. Kerk op het Willielminaplcin. 10: Ds. Oskamp, H. Av. 19: Ds. van Dijl, H. Av. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. ITenkels. 19: Ds. van Nieu- wenhuijzen. H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. B'onsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch 10: Br. Y. Feenstra. Ned. Prot. Bond. Post- laan 16. 10.30: Dr. H. Faber, Hervormd. Wassenaar. Doopsgezinde Kring, in gebouw ..De Olijftak". 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Don- dorp. 5: Ds. A. de Ruiter, van Zandvoort. Pinksterkerk. Camplaan 10: Ds. L. Hoorweg 5.30: Dr. A. Dondorp.- Geref. Kerk, Heren weg lil. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy, Jehova's Getuigen. Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30 9.30: Praktische toerusting voor de predi king van het evangelie. Maandag. Ir. Lely- laan 63. 8—9: Huisbijbelstudie. Donderdag, Cravenestersingel 7 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. Ch. de Beus. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong. O.R.G.. Haarlem. BENNF,BROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. IT. S. J. Kalf. 7: Dezelfde. Jeugd dienst. Geref. Kerk 10 en 5: Candidaat W. B. v. d. Meulon. Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Hcrv. Kerk. 9: Ds. .T. E. Drost. 10.30: Prof. Dr. A. Rasker. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr M. J. A. Mollzer. Rem.. Bloemendaal. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Ds. L. G. Pleij- sant. van Leeuwarden. 7.30: Ds. G. N. Lam mens. van Rotterdam-Kralingen (voor be langstellenden).Vrij Kath. Kerk, Popeilaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. OVERVEEN. Ncd. Herv. Kerk. 10: Dr. J. H. Stelma. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 7: Ds. B. C. Visser, uit Oegstgeest. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehova's Getuigen. Nutsgebouw, v. d. En denlaan. 2.303.30: Gemeensch. Bijbelstudie Dinsdag 310: Praktische opleiding voor de prediking. Donderdag. Oosteindelaan 42. 89: H:uisbijbelstudie. Donderdag, Gele Vinkestraat 61, Nw, Vennep. 89: Huis bijbelstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. ,T. H.H. van Beem, van Amsterdam. 7: Ds. van Doorn, van IJmuiden. Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. W. F. Golterman. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Prof. Dr. S. U. Zuidema. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9,30 en 10: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. D. C. van Wijngaarden, van Hoofddorp. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethclkapel 10: Ds. Th. G. Tonnon. van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma. van Amsterdam Geref. Kerk 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 7: Ds. D. ter Steego. van Santpoort Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. D. ter Stecge. 19: Ds. A. Os kamp. Heemstede. Adventskerk (Zieken- huiskerkL 10: Ds. .T. O. Norel, Bloemendaal Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel. Pastorieweg. 9: Ds. D. H. Biesma. 3.30: Ds. .T. P Geels. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 19: Geen dienst. 10.30: Jeugd- kapel in de nieuwe consistorie Dhr. N. H. v. Wijk. Kanel Bentveld. 10.45: Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10 30: Ds. H. A. C. Snethlage. van Rotterdam. Geref. Kerk. Julianaweg 10: Ds. A. de Ruiter 17: Dr. P. J. Richel, van Heemstede. Ned. Chr. Gemeenscha psbond, huize „Pniël". Zuider straat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. HSSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds G. Pettinga. 5: Vicaris J. Schippers. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. J. A. Bakker. Den Haag. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdiensten Voor de drie in het begin van dit jaar opgerichte hobbyclubs in Bloemendaal staat het winterseizoen voor de deur, dat zal worden geopend met een gezamenlijke contactavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan op vrijdagavond 4 oktober, waar niet alleen de clubleden, maar ook andere belangstellenden welkom zullen zijn. Hiervoor zijn in het bijzonder uitge nodigd degenen, die de financiële actie door hun bijdragen hebben doen slagen. Hierdoor is het namelijk mogelijk gewor den voor de tafeltennisclub een wedstrijd tafel aan te schaffen. Dit is van groot be lang. omdat deze club thans voor de tafel- tenniscompetitie heeft kunnen inschrijven. Van dit geld kon voorts de inrichting van de donkere kamer worden gecompleteerd en ook het gereedschap van de radiogroep worden uitgebreid. Het bestuur, bestaande uit de heren F. E. Backhuvs, voorzitter; F. A. van Beem, secretaris en J. M. Ver meer. penningmeester, is daar de goede gevers zeer dankbaar voor. Terugziende op het werk van de afgelopen winter, kan worden vastgesteld, dat de lafeltennisgroep met succes heeft gewerkt, dat zij vijfen twintig leden telt en iedere maandagavond met groot enthousiasme in het Jeugdhuis oefent. De leiding berust nog steeds bij de heren R. Wieldraaier en W. L. de Graaf. Ook gedurende de zomermaanden werd er doorgespeeld. Op de conlactavond zullen de leden een tafcltennisdemonstratie ge ven. De fotogroep, die ongeveer vijftien leden telt. geniet een grote belangstelling, waardoor goed werk geleverd werd, dat op 4 oktober in het Jeugdhuis tentoongesteld zal worden. Deze belangstelling voor foto graferen werd gestimuleerd door diverse causerieën, onderlinge uitwisseling en be oordeling van diverse foto's, die door de leden zijn gemaakt. Een andere belangrijke factor is, dat de donkere kamer thans ge reed gekomen is. De leiding van de foto club berust bij de heren A. Kranenburg en D. van Beem. Deze club komt eens in de veertien dagen op donderdagavond bij elkaar. De radioclub heeft met haar twin tig leden onder de vakkundige leiding van de heer J. Sieswerda, radio-technicus te Bloemendaal, daarbij geassisteerd door de heeren J. M. Vermeer en J. F. Kroone jr. ook goede resultaten geboekt en verschil lende door de leden zelf vervaardigde radio-apparaten zullen op 4 oktober ge toond worden. De radiobouwclub komt elke vrijdagavond bijeen. Rest nog te vermelden, dat jongelui van alle gezindten van een van deze drie clubs lid kunnen worden en dat ook iongens en meisjes die niet in Bloemendaal wonen als lid kunnen toetreden. De deelnemers be talen een kwartje per les en krijgen het materiaal tegen inkoopsprijs.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13