FILATELIE j Zwitsaletten Bourgès-Maunoury gedwongen tot vertrouwenskwestie Nu scholieren-betoging tegen neger-klasgenoten in Welch Leonide Massine waarschuwt Nederlandse danskunstenaars: Uitslag van de stemming, die maandag wordt gehouden, is onzeker Little Rock rustig Hogeschool voor negers in Albany vloog plotseling in brand De negen Muzen 5 Generaal pardon voor benden in West-Java voorgesteld Samenzwering tegen regiem in Noord-Korea ontdekt Vroegere communistische leiders aangeklaagd Haïti wijst Nederlander uit Verval niet in fout der overhaasting Mr. Luns heeft niet gezegd: V.S. niet helemaal fair Sukarno naar Celebes Zweed omgekomen bij ontploffing in scheepstank Nederlandse filmpjes onderscheiden Veilinghal in vlammen Vragen van Kamerlid: Waarom is overleg over de salarissen der ambtenaren beëindigd? Brug tussen Elburg en Flevoland Prof. D. Simons volgt prof. P. J. Oud op Goed voorbeeld doet... Examens ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1957 (Van onze correspondent in Parijs) Zoals was te voorzien heeft Frankrijks minister-president Maurice Bourgès- Maunoury zich verplicht gezien de ver trouwenskwestie te stellen om te voor komen dat de raamwet, die de regering voor Algerije had ontworpen door een deel van het parlement van alle inhoud zou worden geledigd. Om een verdere onttakeling te vermijden zal er maandag door de Nationale Vergadering worden gestemd, waarbij gelijktijdig het lot van het wetsontwerp èn van de regering op het spel wordt gezet. Tijdens de debatten heeft de premier tussen twee vuren gezeten. Terwijl de socialisten en de rooms-katholieken in zien, dat Frankrijk tegenover Algerije, politiek gesproken, niet de pas op de plaats kan blijven maken en zich dus althans een eindje in de liberale richting moet be geven, lijken de rechtse partijen nog altijd aan te nemen, dat het Franse kolonialisme met een heel licht vernis-laagje nog wel gehandhaafd kan blijven. De regering heeft ook, na de rondetafelconferentie, vooral onder de druk van de oud-gouver neur generaal van Algerije, de rechtse gaullist Jacques Soustelle, nog verschil lende concessies aan de eisen der rechtse vleugel gedaan, speciaal ten aanzien van het „collége unique", het gemengde Frans- Algerijnse parlement, dat in de raamwet was opgenomen. De uiterste grens was echter bereikt, zoals de premier gisteren liet uitkomen, wilde hij de steun van de meer vooruitstrevende elementen van het parlement, ook nog niet verliezen. De voorspellingen over de uitkomst van de stemming zijn verdeeld. Over het alge meen wordt echter niet geloofd, dat Bour gès-Maunoury de brede parlementaire meerderheid voor zijn Algerijnse plannen zal kunnen mobiliseren, die hij van het begin af terecht nodig achtte om misschien nog enige indruk te kunnen maken op de UNO, waarop de hele regie der debatten van de afgelopen dagen was afgestemd. Redelijke kans Volgens Reuter is de kans, dat de thans drie maanden oude regering in stand NEDERLAND. Op 1 januari 1958 wordt de postzegel, waarvan wij hier een afbeelding geven, ongeldig. De zegel wordt dan voor de frankering waarde loos. Tevens worden met ingang van rwr»"* w f*» ik-*, a W- tk m. ftK AAA* A: 1 januari 1958 ongeldig de overeen komende zegelafdrukken op briefkaar ten, luchtpostbladen en arbeidslijsten. NED. ANTILLEN. Het toeristenhotel Curasao Intercontinental" zal op 12 oktober a.s. officieel worden geopend. Ter gelegenheid hiervan geeft de An tilliaanse PTT die dag een bijzondere postzegel van 15 cents (lichtblauw) uit, waarop het nieuwe hotel is afgebeeld. De zegel is ontworpen door P. M. van Dienden uit Haarlem. Hij zal ook aan de filatelistenloketten in Nederland ver krijgbaar worden gesteld tegen de prijs van 30 cent. V/EST-DUITSLAND. De jaarlijkse serie „Helpers der Mensheid" is dit jaar gewijd aan de mijnwerker. De reeks omvat de volgende waarden: 7 3 pf. (bruin en zwart), 10 5 pf. (groen en zwart), 20 10 pf. (rood en zioart) en 40 10 pf. (blauw en zwart). Voor het Saarland verschijnen de zegels in de zelfde tekeningen en kleuren, maar het inschrift „Saarland" en waardeaandui- ding in franken, namelijk 6 4 fr., 12 6 fr., 15 7 fren 30 10 fr. Op de laagste waarde komt een jonge mijn werker voor, terioijl de overige waar den een mijnwerker vertonen, die op elke zegel een andere bezigheid in de mijn verricht. De ontwerpen zijn van de hand van Bert Jager uit Freiburg. De zegels worden 1 oktober a.s. voor het eerst verkrijgbaar gesteld De eerste internationale correspon- dentieweek, die gehouden wordt van 6 tot 12 oktober is aanleiding tot, uitgifte (op 5 oktober) van een zegel van 20 pf. (voor het Saarland 15 fr.), in de kleu ren rood en zwartgrijs uitgevoerd. Twee postduiven vindt men er op afgebeeld. Wilhelm Neufeld uit Erlstalt is de ont werper van de zegel. AUSTRALIë. De Australische pos terijen geven 6 november a.s. twee post zegels, 3'/ï d. (rood) en 4 d. (purper) uit, die gewijd zijn aan de geestelijke bete kenis van Kerstmis. Een biddend kind wet de Ster van Bethlehem komt op beide zegels voorDe symbolische fi guur van het kind is ontleend aan een schilderij van de Engelse kunstenaar sir Joshua Reynolds (1723-1792). NEDERLAND. De in 1951 uitgege ven luchtpostzegels van 15 en 25 gulden viet de afbeelding van een vliegende zeemeeuw (ontwerp J. Brons) zijn niet neer aan de postkantoren verkrijgbaar. Ze zullen niet worden herdrukt. Nu de nieuwe frankeerzegel van 10 gulden is verschenen, zal worden afgewacht of in de toekomst nog behoefte aan fran keerzegels van hogere waarde bestaat. De nog voorhanden luchtpostzegels van 15 en 25 gulden zullen door de filatelis tische dienst PTT te Den Haag worden verkocht. Men kan deze zegels uitsluir tend schriftelijk bij deze dienst bestel len. XOOaXX:ooax«COCOCOC>OOOOOOC>OCOC)CXXXZXXXXXXXXXÖOOOOO^ blijft redelijk goed. Donderdagavond be sloot de Nationale Vergadering met 362 tegen 207 stemmen, het wetsontwerp ar tikelsgewijs te behandelen. Dit duidde op een meerderheid voor de kaderwet. Vrijdagochtend liet de Nationale Ver gadering op de drie eerste artikelen van de kaderwet een stortregen van amende menten neerdalen. Om de andere artikelen een dergelijk lot te besparen, stelde Bour gès-Maunoury de vertrouwenskwestie onder protest van uiterst rechts en uiterst links. De Nationale Vergadering stemde in met een regeringsvoorstel de stemming maandag te houden met 300 tegen 245 stemmen. Maandag is de laatste dag van de huidige buitengewone zitting. Op 1 ok tober begint de nieuwe zitting. DJAKARTA, (ANP) De fracties van een aantal politieke partijen in de provin ciale raad van West-Java, waaronder de Masjumi, hebben een voorstel ingediend om aan de opstandelingen, die in de bergen van West-Java verblijf houden, een alge meen pardon te verlenen. Vooral het zui delijk deel van deze provincie, waar tal van ondernemingen gelegen zijn, wordt door het optreden van benden van de Da- rul Islambeweging geteisterd. Elke week maken de opstandelingen slachtoffers on der de bevolking van verafgelegen dorpjes. Kartosuwirjo een vroegere islamietische godsdienstleraar, die zeven jaar geleden een beweging tot vestiging van een islamie tische staat begon, wordt als hoofdoorzaak van de onveiligheid in West-Java be schouwd. Volgens vandaag uit Bandung ontvangen berichten, zou met de voorbereidingen voor de terugkeer van de opstandelingen in de normale samenleving reeds een begin zijn gemaakt. De communistische fractie van de provin ciale raad heeft zich tegen het voorstel uit gesproken. ADVERTENTIE Bestrijd dat lome griepgevoel met LONDEN (UP) Een groep vroegere communistische leiders, onder aanvoering van de ex-plaats-vervangende premier Chae Chang Ik, heeft samengezworen om de regering omver te werpen, zo meldt de Noordkoreaanse radio-Pjongjang. Behalve Chae Chang Ik zou zich onder de leiders van de groep ook de oud-minister voor de machine-industrie, Pak Chang Ok bevon den hebben. Dit is de eerste beschuldiging van de Noordkoreaanse regering tegen vroegere regerings-leiders sedert 1953, toen het communistische bewind een andere groep, onder aanvoering van de plaats-vervan gende premier en minister van Buiten landse Zaken, Pak Hoen Yoeng, ervan be schuldigde „spionnen te zijn van het Ame rikaanse imperialisme". In de korte me dedeling van vandaag werd geen melding gemaakt van de Verenigde Staten. Communistisch China bevond zich op de rand van een „volksopstand volgens het Hongaarse type" in juni als gevolg van anti-communistische studentenbewegin gen, aldus een rapport dat nationalistisch China bij de UNO heeft ingediend. De nationalistisch-Chinese UNO-afge- vaardigde, dr. Hoe Sjih, haalde commu nistische nieuwsberichten aan, volgens welke drie studentenleiders in Hangjang in juni werden geëxecuteerd en andere leiders veroordeeld werden van vijf tot 15 jaar gevangenisstraf. PORT AU PRINCE (UP). - De militaire junta van Haiti heeft een Nederlander - wiens naam wordt gegeven als René Hans Kenswil - uitgewezen omdat hij zou heb ben deelgenomen aan de tegen de regering gerichte stakingsactiviteit. „Orestcs. De Beierse radio-omroep in München zal van 1 oktober af een derde programma uitzenden en dit openen met een Nederlands werk, namelijk met de radiofonische opera „Orestes" van Henk Badings in een Duitse vertaling en een nieuwe produktie. „De Ramp". De Italiaanse filmmaker Alberto Lattuada is vrijdag op Schiphol aangekomen. Hij zal de Nederlands-Ita liaanse film „Magito" Nederlandse titel „De Ramp" regisseren. Benoeming. Met ingang van 1 ok tober is de musicoloog Wouter Paap be noemd tot leraar muziek- en cultuurge schiedenis aan het Rotterdams Toonkunst Conservatorium. Benoeming. Met ingang van het nieuwe studiejaar, dat op 7 oktober begint, is de heer Ko Sarneel in Tilburg benoemd tot lector aan de Jan van Eijck-academie in Maastricht. Hij zal er onderwijs geven in de vakken anatomie en perspectief. Te vens wordt hij belast met de leiding van de tekenklasse. Aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten behaalde Sarneel de zilveren medaille van de Prix de Rome. Carl Hallsthammar uit Chicago mon teerde het hoofd en de handen van Eisenhower, gebeeldhouwd uit rood kersenhout, op een geaderde marmer plaat. Het stelt de president voor tijdens het golfspel. ALBANY (Georgia, V.S.) (Reuter) In de hogeschool voor negers te Albany, in de Amerikaanse staat Georgia, is brand gesticht; er is voor bijna 300.000 dollar schade aangericht. Politie en brandweer hebben, toen de brand in een gedeelte van het gebouw uitbrak, uit een ander gedeelte twee of drie personen zien wegrennen. De president van de hogeschool, W. II. Dennis, verklaarde vernomen te hebben, dat de wegrennende jongens blanken wa ren, doch een der brandweerlieden zei, dat negers de brand hadden gesticht. De negen negerleerlingen van de mid delbare school te Little Rock, in de Ame rikaanse staat Arkansas, hebben vrijdag voor de derde dag achtereen hun school onder bescherming van militairen bezocht. Er waren geen blanke betogers voor het schoolgebouw te hoop gelopen en ook het verkeer vond in alle straten rondom de school normaal voortgang. Voor het eerst liepen de ncgcrleerlingen van de auto zonder escorte naar de school. Een vereniging van een aantal moeders van leei'lingen der middelbare school te Little Rock zal zaterdag gouverneur Fau- bus vragen de school te sluiten. De moe ders „voelen dat de levens van haar kin deren in groot gevaar zijn". Zo verklaarde de vice-president van de groep vrijdag. LEVITTOWN (Pennsylvania) (UP) De nachtelijke „feestjes", die werden gehou den in het huis naast dat van William Meyers jr., de eerste neger, die het waagde zich te vestigen in een vroeger uitsluitend door blanken bewoonde wijk in Levittown, Pennsylvania, werden donderdagavond be ëindigd. De eigenaar van het lege huis, be dreigd met een dagelijkse boete van 25 dollar, verzocht zijn gasten naar huis te gaan. De nachtelijke „feestjes" begonnen zon dag en volgens Meyers, die enkele weken geleden naar Levittown verhuisde, waren zij onderdeel van een zenuwen-oorlog tegen hem. Een pick-up en een radio wer den zoveel mogelijk op volle sterkte ge draaid. „Vol walging" WELCH (West Virgina) (UP) Onge veer 444 studenten van de middelbare school in Welch, West Virginia, weigerden vrijdag naar school te gaan met acht ne ger-scholieren en liepen instede daarvan in optocht door de zakenwijk van de stad met plakkaten waarop stond „Wij steunen Little Rock". Burgemeester B. F. Howard en het hoofd der school trachtten, zonder succes overigens, de betogers te overreden de les sen bij te wonen. De burgemeester gaf zijn poging „vol walging" op en verliet de school. Het hoofd der school, E. W. Ri chardson, deelde mede, dat de acht neger scholieren naar huis waren gegaan, kort nadat hun blanke schoolgenoten gingen demonstreren. In Bluefield, West Virgina, was het op de middelbare school, waar donderdag be togingen tegen rassen-integratie waren ge houden, vrijdag rustig. De neger-scholie ren woonden de lessen gewoon bij. Intus sen heeft de minister van Defensie, Char les E. Wilson in Washington de hoop uit gesproken, dat de federale troepen niet lang in Little Rock zullen hoeven te blij- ven. Wilson, die tot journalisten sprak, scheen beslist niet verheugd met de wending die de gebeurtenissen hadden genomen. Hij verklaarde dat er „niets is om over te juichen". Toen hem gevraagd werd of het te ver wachten is dat federale troepen naar el ders in het zuiden zouden worden gezon den antwoordde hij zeer beslist „neen". DANVILLE (Arkansas) (UP) Gouver neur Faubus van Arkansas heeft tijdens de landbouwtentoonstelling in Danville, Arkansas, even geprobeerd nog wat sym pathie te vergaren voor zijn beleid in Little Rock, maar de reaktie van zijn publiek was zó lauw, dat hij het er maar bij liet. Tegen de driehonderd luisteraars, die in de zonnehitte naar de gouverneur op de tafel stonden te kijken, zei Faubus eerst dat de grote kranten hem een „jongen van het platteland" noemden. Wel, zei Faubus, dat vond hij best, want dat was hij per slot van rekening ook. Er werd geapplaudisseerd. „Ik neem aan dat u wel gehoord hebt hoe druk ik het de laatste tijd heb gehad, en dat ik in een meningsverschil gewikkeld ben." Hij wachtte even. Een effectpauze heet zoiets. Maar het publiek wachtte ook. Haastig vervolgde Faubus: „Maar het zou niet passend zijn hier in deze gemeente van nette, regelijke burgers over die si tuatie uit te weiden". En toen ging hij verder met een in alge meenheden gehouden speech je over de zaken van de landbouw. Voor de tweede keer in zijn bestaan heeft de Kring van Nederlandse Dans- critici aan een in ons land vertoevende danskunstenaar van uitzonderlijke bete kenis een diner aangeboden. Enkele jaren geleden werd een dergelijke bijeenkomst georganiseerd ter ere van George Balan- chine, wiens New York City Ballet toen in het Holland Festival optrad. Dit keer mocht voorzitter dr. L. Hornstra de niet minder vermaarde choreograaf Leonide Massine welkom heten. In een korte, gees tige toespraak herinnerde de heer Horn stra eraan, dat hij hern kort na de be vrijding had gevraagd naar Nederland te komen om enige zijner werken in te stu deren, waarop Massine als antwoord gaf dit alleen te zullen overwegen, indien er een gezelschap van volwaardige krachten zou bestaan. Uit zijn aanwezigheid bij het Nederlands Ballet mogen wij dus afleiden, zo besloot spreker, dat wij ons in een der gelijke verheugende situatie bevinden. De thans 63-jarige Leonide Massine werd in Rusland geboren en opgeleid. Sinds 1943 is hij Amerikaans staatsburger. Zijn grote kansen kreeg en greep hij in het opzienbarende Russische Ballet van Serge de Diaghilev, die hem als danser tot opvolger van Vaslav Nijinski en als choreograaf tot opvolger van Michael Fo- kine bestemde in een periode, dat er nog weinig voortekenen van zijn toekomstige grootheid merkbaar waren voor minder helderzienden. Meer dan vijftig werken heeft Massine op zijn naam staan, waarvan er vele al enkele decennia lang repertoire houden. Met het Nederlands Ballet stu deert hij thans „La Boutique fantasque" op muziek van Rossini en „Les Présages" op de vijfde symfonie van Tsjaikofsky in. Hij zal zes weken daartoe in ons land ver blijven en ook enige lezingen (te Amster dam en 's-Gravenhage )houden. Tijdens een aan het diner voorafgaande „persconferentie" heeft Massine getuigenis afgelegd van zijn diepe, voortdurende be wondering voor Diaghilev, wiens werk door hem werd gekenschetst als van het grootste belang niet alleen voor het ballet, maar voor de gehele cultuur. Diaghilev aldus een zijner uitspraken bracht op basis van gelijkwaardigheid een ge meenschap van zusterkunsten tot stand. Het onder de vindingrijke, bezielende lei ding van Diaghilev gevormde repertoire, zo zei Massine verder, moet bewaard blij ven als een fundament voor nieuwe ont wikkeling, als een praktische hogeschool voor de dansers: „Zijn tijd was de grootste, die het ballet ooit heeft gekend. Alleen ADVERTENTIE VOL KLEUREN! Liefst 160 pagina's! Met o.a. deze week Begin van opzienbarend vervolgverhaal waaraan prijsvraag verbonden met TIEN DUIZEND GULDEN aan prijzen NEW YORK, (Reuter) Een Neder landse woordvoerder in New York heeft met klem tegengesproken dat mr. Luns de Amerikaanse houding inczake de kwestie Nieuw-Guinea niet fair genoemd had. Hoe wel de minister er zijn teleurstelling over had uitgesproken dat de Amerikaanse UNO-afvaax-diging zich van stemming over Nieuw-Guinea had onthouden, had mr. Luns niet de woorden „niet helemaal fair" gebruikt, gelijk een Amerikaans persbu reau woensdag berichtte. Volgens de woordvoerder had mr. Luns in zijn onder houd met minister Dulles in Washington „de Amerikaanse houding tegenover de kwestie Nieuw-Guinea in het algemeen" besproken en hoop inzake Amerikaanse steun uitgesproken. DJAKARTA (UP) President Sukarno komt vrijdag in Menado aan voor een eerste bezoek aan Celebes, sedert de noor delijke helft van het eiland op eigen gezag, drie maanden geleden, verklaard heeft een zelfstandige provincie te zijn. Berichten uit Menado zeggen, dat er voorbereidingen worden getroffen voor massa-vergaderingen, ter begroeting van Sukarno, wiens bezoek van een week, plaats vindt in een atmosfeer van natio naal optimisme, dat zijn oorsprong vindt in de jongste conferentie van de hoogste leiders in Djakarta uit de buitengebieden en van de centrale regering. Die conferentie heeft in een basis voor zien van een regeling der geschillen tus sen de centrale regering en de eigenhandig optredende regionale leiders. dwazen kunnen zeggen, dat het toen tot stand gebrachte van onwaarde was. De dans kwam nog niet in de eerste plaats, maar de werken van zijn choreografen zijn monumenten van volmaakt vakman schap". Symfonisch ballet Sindsdien is de ontwikkeling verder ge gaan. Massine heeft daar een belangrijk aandeel in gehad door zijn creatie van het genre van het zogeheten s3rmfonische bal let. Een bijna ontroerend getuigenis van zijn diepe ernst en eerlijkheid legde hij aan de dag met zijn conclusie: „Mijn eer ste werkelijke choreografie zal ik hebben gemaakt met een zelfgeschapen bewegings symfonie, met eigen ritmen en effecten, zonder afhankelijkheid van andere vor men". Een andere belangwekkende uit spraak: „Balanchine beschouwt de mens op het toneel als instrument, ik beschouw de mens als mens, met een eigen zenuw stelsel". Verder vertelde Massine het als zijn binnenkort te voltooien levenswerk te beschouwen een dansschrift op te stellen, waaruit de precieze waarde van iedere beweging kan worden afgelezen. Wat Nederland betreft prees hij de poli tiek van Sonia Gaskell om een zodanig repertoire te vormen, dat haar dansgroep evenals een orkest in staat is zich in ver schillende stijlen uit te drukken en tevens door het aanmoedigen van hedendaagse scheppingen op de hoogte van de eigen tijd te komen. Hij waarschuwde met grote na druk niet in de fout van de Engelsen te vervallen, die veel te overhaast te werk zijn gegaan en na een voorbarige massa- produktie thans moeten terugvallen op museumstukken, aldus het contact met het publiek-van-vandaag verliezend. Interes sant waren nog zijn uitweidingen over de waarde van de Nederlandse schilderkunst voor het ballet, vooral door de kleuren schema's en de robuuste expressiviteit. Aan het diner werd ook deelgenomen door mevrouw Sonia Gaskell en door de van origine Russische regisseur professor Pjotr Sjarov, die onthulde zich Massine nog van diens debuut in het toenmalige St. Petersburg te herinneren, hoewel de rest van die voorstelling, waarin hijzelf ook optrad, uit zijn geheugen was ver dwenen. Vrijdagmiddag heeft zich aan boord van het Noorse zeeschip „Bello", dat gemeerd ligt aan de werf van de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij te Amster dam, een explosie voorgedaan, tengevol ge waarvan een persoon werd gedood en een ander met niet ernstige brandwonden in het Binnengasthuis moest worden op genomen. In een der tanks van het schip verricht ten vijf Zweedse technici werkzaamhe den, waarbij zij gebruik maakten van las apparaten. Plotseling vatten olieresten in de tank vlam, hetgeen gepaard ging met een zeer sterke rookontwikkeling. Drie Van de vijf Zweden konden zich in allerijl via een ladder in veiligheid stellen, maar voor dat de twee overige technici kans kregen de tank te verlaten, ontstond een explosie. Een van hen zag kans, ondanks brand wonden aan gelaat en handen, aan dek van het schip te komen. Zijn 27-jarige collega werd echter pas anderhalf uur na de ex plosie levenloos uit de tank naar boven ge bracht. De reddingspogingen werden dooi de sterke rookontwikkeling en in de tank aanwezige gassen zeer bemoeilijkt. Het stoffelijk overschot van de omgekomene is naar het Wilhelminagaslhuis vervoerd. Op het internationaal festival voor pu bliciteitsfilms, dat van 21 tot 26 september in Cannes is gehouden, heeft Joop Gee- sink's poppenfilm „Pleasure bound" een eerste prijs gewonnen. Tevens ontving Joop Geesink eervolle vermeldingen voor een andere poppenfilm en voor enige tele- siespots. Vrijdagavond is brand uitgebroken in een grote loods van de groenten- en fruit veiling te Sittard, waarin ongeveer 50.000 fruitkisten waren opgeslagen. De oorzaak van de brand was het spelen met vuur door twee jongens van 12 en 6 jaar in de onmiddellijke nabijheid van de loods, die 80 meter diep en 15 meter breed is. Het door de jongens ontstoken vuur sloeg over naar de loods, die in een ommezien in lichter laaie stond. De brand weer van Sittard bestreed de vlammenzee met zes stralen, maar werd gehandicapt doordat de druk op het water niet groot was. Militairen met gasmaskers, vrijwilli gers en leden van de B.B. hebben in de hal een brandgang gemaakt, waarna de brandweer erin slaagde het vuur bij deze brandgang tot staan te brengen. Het Tweede Kamerlid Van der Z n (KVP) heeft de ministers van Binnenland se Zaken en van Sociale Zaken om op heldering gevraagd over de motieven, die hebben geleid tot de afwijzing van de voorstellen tot verbetering van de finan ciële positie van het lager en middel baar overheidspersoneel. Ook vraag hij de ministers, waarom het overleg in deze zaak, blijkens de persberichten, is afgebro ken zonder dat overeenstemming zou zijn bereikt. N.C.B.O. ontstemd De bondsraad van de Nederlandse Christelijke Bond van overheidspersoneel heeft de afwijzing der salarisvoorstellen besproken en daarna zijn grote ontstem ming uitgesproken over het regerings standpunt in deze. Met enige goede wil, aldus de bondsraad zouden zeer zeker middelen kunnen worden gevonden, om aan de gerechtvaardigde verlangens der ambtenaren tegemoet te komen. Gisteren is de balans geplaatst op de brug, die Elburg met Oostelijk Flevoland verbindt. De balans, die 40 ton weegt, werd door een 25 meter hoge bok op haar plaats gebracht. De brug ligt ongeveer vijftien meter boven het waterpeil. De oevervei-- binding heeft een lengte van 133 meter en bestaat uit zes overspanningen met een klapbrug. Het ligt in de bedoeling begin oktober de brug en de weg langs Oostelijk Flevo land over de dijk officieel open te stellen. Burgemeester Kleijn van Mep pel wordt bijsonder hoogleraar Aanp rof. mr. P. J. Oud is wegens het bereiken van de zeventigjarige leeftijd emeritaat verleend als buitengewoon hoogleraar in het Nederlandse staats- en administratief recht aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. In zijn plaats is benoemd prof. dr. D. Simons. Prof. Simons was reeds van juli 1948 af als buitengewoon hoogleraar in de bestuurswetenschap aan deze hoge school verbonden. Als opvolger van prof. Simons is be noemd tot buitengewoon hoogleraar mr. A. Kleijn, burgemeester van Meppel. ADVERTENTIE Zeker, haar grootmoeder en ook liaar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DURYEA en zij volg de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij ,,Goed voorbeeld dóet goed volgen" en gebruik - zoals ik - MAÏZENA DURYEA voor het bitiden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen voorbaat uitgesloten. Rotterdam: (Economische Hogeschool). Geslaagd voor het propaedeutisch herexa men in de economische wetenschappen: H. A. L. Hartloper, C. A. E. Indemans, M. K. Marcan, allen te Haarlem en G. H. Le- deboer te Heemstede. Amsterdam (Vrije Universiteit): geslaagd voor het kandidaatsexamen sociologie de heren C. Langedijk, Amsterdam, J. B. Kühlemeier, Haarlem en mej. L. T. M. Knibbe, Rijk (Haarlemmermeer). Geslaagd voor het kandidaatsexamen geschiedenis de heer C. G. van Leeuwen, Bodegraven. Geslaagd voor het doctoraalexamen wis kunde J. D. A. Bareman, Bussum; voor het doctoraalexamen natuurkunde J. H. Dijk stra, Amsterdam; voor het doctoraalexa men scheikunde A. C. Aten, Amsterdam; voor het kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde J. Wattel, Middelburg (cum laude); H. H. Boer, Emmen; J. van Dalen, Badhoevedorp; H. J. Boersma, Spanbroek; H. C. Booy, Ierseke; G. den Ouden, Uit hoorn. Amsterdam (gem. universiteit): geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie R. P. Ytsma, Amsterdam; voor het kandi daatsexamen wis- en natuurkunde H. J. v. d. Meene, Amsterdam en A. C. M. Wan ders, Amsterdam. Voor het doctoraalexa men scheikunde J. H. Kühlemayer, Haar lem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9