Prins Carl Bernadotte voor het gerecht gedaagd veel gerookt Grieppolitie gereed voor een offensief tegen de „Aziatische' Parlementair commentaar Hij wordt beschuldigd van mede plichtigheid in zw en delaffaire 7 moe van het wandelen.., 12,90 Kerkelijk Nieuws Melkfabrieken moeten aan kruideniers leveren Boycot van aannemer onrechtmatig Philadelphia Orchestra in 1958 naar ons land Volgend jaar op 26 maart en 28 mei verkiezingen? Meer verkeersongelukken met dodelijke afloop dan vorig jaar J. H. Donnerprijs voor de eerste keer uitgereikt Proces tegen Milovan Djilas in Joegoslavië begonnen Verdachte eist openbare rechtszitting Militie sloeg in Warschau studentenbetoging uiteen Protest tegen opheffing van hun weekblad Schilder Nardus van de Ven overleden VRIJDAG 4 OKTOBER 1957 Overal ter wereld viert op het ogenblik de Aziatische griep zijn overwinningen op het mensdom. Zo zeker echter als haar huidige zege is, zo zeker zal tenslotte haar nederlaag worden, want dag en nacht werkt tegen de griepvijand de „Interna tionale Griep-politie". Dag en nacht ver spreiden telexmachines en radiozenders berichten en nieuws over de griep over de wereld. Het is het „World Influenza Cen tre" dat deze oorlog tegen de griep voert. In Europa vindt men het hoofdkwartier in Londen waar uit alle landen hermetisch „esloten flessen binnenkomen met griep- liren. Uit meer dan 50 laboratoria worden deze flessen naar Londen gezonden waar men dan onderzoekingen en vergelijkin gen trekt met optredende griepverschijn- selen in andere delen van de wereld. Op deze wijze krijgt men een indruk van de aanvalsrichting en de aard van de griep. Op het kaartje ziet men een overzicht van enkele veldtochten van de griep. In okto ber 1950 brak in Denemarken een epide- mie uit die vandaar naar de andex-e Scan dinavische landen oversprong, waarna Duitsland, Engeland en ons land het slachtoffer werden. In december 1950 brak STRATEGIEVAN DE GRIEP er in Ierland een nieuwe epidemie uit waarvan het griepvirus verwant was aan dat uit Denemarken. De Ierse griep zette het Deense offensief nog krachtiger voort door van Zuid-Europa over te springen naar Amerika en Azië. Een ander griep virus vestigde zich in Zweden. Dat deed echter geen uitval maar verdrong wel overal het virus van de Ierse griep uit 1950. Het virus van 1950 maakte dus plaats voor het virus van 1954 in Zweden. Over al werd toen de aanwezigheid van het Zweedse virus vastgesteld maar dit virus ging toch niet tot de aanval over, zodat er verder niets gebeurde. ADVERTENTIE ...geef die voeten rustl Uit de nieuwe Pantolux „Pinguïn" jeriel Van waterafstotend fluweel met onverwoestbaar schuimrubber onderwerk. Warme teddy-voering I „Pinguïn" serie vanaf 7,95 -1 2,90 pantoffelspecialist - wel beter, niet duurder Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mastenbroek J. Noltes te Ernst, die bedankte voor Meerkerk (toez.). Geref. Gemeenten Bedankt voor Wageningen W. Hage te •N'unspeet. Geref. Kerken Bedankt voor Delft (vac. E. de Vries) L. Goede te Aalten. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Tweetal te Enschedé-Zuid (vac. A. Veld- roan) M. J. C. Blok te Utrecht-Noord-West Gri R. H. Brommer te Zwolle. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Middelharnis M. C. Tanis k Urk. Beroepen te Chatham (Ontario, Canada) 'Free Ghr. Ref. Church) C. Noordegraaf te 's-Gravendeel. Foto van griepvirus ca.20.000 maal vergroot. dit virus werden in de jaren 1918^920 ca. I5mi mensen het slachtoffer Het virus van de griep bestaat uit ver schillende typen en in Londen onderzoekt men nu doorlopend waar zich een bepaald type aan het ontwikkelen is. Als men dit weet kan men de juiste bestrijdingsmid delen opgeven zodat men bij het uitbreken van een eventuele epidemie weet met welk „gezicht" van de griep men te doen heeft. Zo was bijvoorbeeld in 1955 Europa goed voorbereid daar men wist hoe men deze soort van griep te lijf moest gaan. Deze wetenschap is echter nog jong en de moeilijkheden zijn nog steeds zeer groot. Daardoor is de huidige Aziatische griep de mens te snel afgeweest. Het bereiden van het vaccin eist een langdurig onder zoek en veel werk en nu pas is het voor bereidende werk klaar gekomen: de strijd tegen de Aziatische griep kan beginnen! Aan de in Amsterdam en Utrecht leve rende melkstandaardisatiebedrijven is de verplichting opgelegd, aan alle in hun ge bied gevestigde kruideniers, die een ver gunning voor de verkoop van flessenmelk hebben, melk te leveren. De minister van Economische Zaken heeft een hiertoe strekkende beschikking, gegrond op het Kartelbesluit, uitgevaar digd. Uit deze beschikking blijkt, dat kruide niers, hoewel wettelijk bevoegd tot de verkoop van gepasteuriseerde en gesteri liseerde flessenmelk, deze van geen enkele der in aanmerking komende fabrieken konden betrekken, ondanks talrijke be moeiingen van belanghebbenden om die fabrieken tot levering te bewegen. Aangezien in dit geval een machtspositie van bedoelde melkstandaardisatieonderne- mingen blijkt te bestaan, welke de strek king heeft de melkafzet van flessenmelk aan verbruikers in strijd met de door de wet geboden mogelijkheden te reserveren voor andere wederverkopers dan kruide niers, is het, naar het ministerie van economische zaken meedeelt, noodzakelijk gebleken een leveringsplicht aan deze ondernemingen op te leggen. Na aanvaring gezonken. Een 119 ton metend, met cement geladen schip is bij de kruising van het Amsterdam-Rijnkanaal met de rivier de Lek in aanvaring ge komen met een sleep en gezonken. Per soonlijke ongelukken hebbenzich niet voorgedaan. Het schip ligt in het zuide lijke gedeelte van het vaarwater. Uitspraak in kort geding Georganiseerde aannemers gingen buiten hun boekje De fungerende president van de Haar lemse rechtbank, mr. C. E. Muller, heeft vanmorgen uitspraak gedaan in het kort geding, dat een aannemer uit Lutjebroek, bouwer van het gemeentehuis in Hoogkar- spel, aanhangig heeft gemaakt tegen het bestuur van de Samenwerkende Patroons verenigingen in het Bouwbedrijf in Noord holland-noord, omdat dit bestuur aan houthandelaren een brief had gezonden, waar in dringend werd verzocht geen hout en dergelijke aan de betreffende aannemer in Lutjebroek te leveren. De samenwer kende aannemers hadden dit gedaan, om dat eiser naar hun mening ten onrechte het gemeentehuis bouwt. Eiser had het zenden van de brief aan de houthandelaren als een onrechtmatige daad beschouwd. Namens gedaagden had mr. W. Buers uit Schagen - en niet mr. W. Boers, zoals eerder bericht - de eis bestreden, omdat in de genoemde brief slechts van een verzoek sprake was en dus de hande laren vrij zouden zijn in het bepalen van hun houding. De president van de rechtbank heeft de vordering van eiser toegewezen en de Samenwerkende Patroonsverenigingen op gedragen binnen vijf dagen de aan de houthandelaren gestuurde brief onvoor waardelijk en zonder een enkel voorbehoud te herroepen, zulks op straffe van een dwangsom van driehonderd gulden per dag (de eis was: 500). De Samenwerkende Patroonsverenigingen worden voorts ver oordeeld in de kosten van het geding. In de overwegingen, die tot dit vonnis hebben geleid, zegt de president dat het zenden van de brief aan de handelaren moet worden beschouwd als een onrecht matige daad. Het In de brief gestelde ver zoek hield een dreigement in. Eiser heeft dan ook schade geleden, omdat houthande laren, die de brief hadden ontvangen, geen hout meer durfden leveren, bang om door de samenwerkende aannemers te worden geboycot. Intussen heeft voor de rechtbank in Alk maar donderdag een kort geding gediend, dat de aannemer uit Lutjebroek had aan hangig gemaakt tegen twee houthandela ren uit Enkhuizen. Geëist werd, dat de twee firma's, die evenals anderen de eerder ge noemde brief van de gezamenlijke aan nemers hadden ontvangen, hout zouden blijven leveren, zulks op straffe van een dwangsom van 500 per dag. Uitspraak in dit kort geding op woensdag 9 oktober. Het Philadelphia Orchestra zal in het voorjaar van 1958 een Europese tournee maken, waarbij ook Nederland zal worden bezocht. De tournee zal afgesloten worden met een optreden tijdens de Brusselse we reldtentoonstelling op 2, 3 en 4 juli. De reis zal acht weken duren. In die tijd geeft het orkest veertig concerten in de volgende landen: Oostenrijk, België, Tsjechoslowa- kije, Denemarken, Engeland, Finland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Zweden, de Sovjet-Unie en Joegoslavië. De dirigent van het Philadelphia Orchestra is Eugene Or- maridy. In januari van dit jaar vervulde hij enkele gastdirecties bij het Concertge bouw-Orkest. Van onze parlementaire redacteur). Een reeks ministers liet zich donderdag horen ten einde de Europese verdragen te verdedigen. Zij waren geenszins blind voor bepaalde risico's, die in het bijzon der het verdrag inzake de Europese econo mische gemeenschap voor ons land kan op leveren. Maar duidelijk lieten zij uitko men, dat men die bezwaren niet moet overschatten en oog dient te hebben voor de grote voordelen. De minister van Buitenlandse Zaken maakte een onderscheid tussen verleden en toekomst, wat de samenwerking van de Beneluxlanden met betrekking tot de economische gemeenschap betreft. Met alle waardering overigens voor Spaak's doorzettingsvermogen om het verdrag in kwestie tot stand te kunnen doen komen, verheelde minister Luns allerminst, dat Spaak minder dan wenselijk was op de belangen van de Beneluxlanden had gelet. Intussen is Spaak als minister van Buiten landse Zaken van België door Laroque op gevolgd. Kennelijk meent minister Luns er op te kunnen vertrouwen, dat van de zijde van België straks meer begrip voor en bereidheid tot samenwerking met Neder land te verwachten is. Over de economische vraagstukken, welke bij de verdragen in het geding zijn, voerde minister Zijlstra het woord. Zijn Bij de Tweede Kamer is aanhangig een wijziging van de Kieswet, waarin wordt voorgesteld de kandidaatstelling voor de gemeenteraden in plaats van op de tweede dinsdag in mei te doen geschieden op de derde dinsdag in april. De bedoeling hier van is te voorkomen, dat de verkiezingen in de vacantietijd vallen. De stemming voor de gemeenteraden wordt 43 dagen na de candidaatstelling gehouden en zal dus, als het wetsontwerp wordt goedgekeurd, op 28 mei vallen. Dan kunnen ook kandidaatstelling en verkiezingen voor de Provinciale Staten worden vervroegd, teneinde te voorkomen, dat de twee verkiezingsperioden elkander overlappen. Voor de kandidaatstelling is nu gesteld de tweede dinsdag in februari in plaats van volgens de huidige bepaling de tweede dinsdag in maart. De verkiezingen voor de Provinciale Staten dienen dan 43 dagen daarna te worden gehouden, behalve het geval, dat de dag der verkiezingen in de week vóór Pasen valt. In dat geval wor den kandidaatstelling en verkiezingen een week vervroegd. Daar in 1958 Pasen op 6 en 7 april valt, is hier geen uitzondering nodig, zodat op 26 maart de verkiezingen voor de Provin ciale Staten kunnen worden gehouden. ambtgenoot Luns liet dit gaarne aan hem over. Alle twee deden zij alsof het tussen hen en hun departementen botertje tot de boom is. Bekend is echter, hoe geens zins persoonlijk doch wel zakelijk tus sen de ministers Luns en Zijlstra nogal wat wrijving bestaat over de vraag, waar nu, mede in verband met Euratoom, het zwaartepunt behoort te liggen, bij Buiten landse Zaken of bij Economische Zaken. Men zag met speciale belangstelling uit naar hetgeen de ministei--president zou op merken over wat er, onder meer door dr. Pa tij n was te berde gebracht omtrent de noodzaak van coördinatie inzake de kern- energie-problemen. Uit het antwoord van dr. Drees bleek, dat er in dat opzicht eerst nog coördinatie van opvattingen zal moe ten worden bereikt binnende minis- terx-aad! Dat de regering het best vindt, als men de motie-Burger aanneemt, die ten doel heeft dat Nederland door invoering van een stelsel van plaatsvervangende leden beter aan zijn trekken zal komen in de as- semblée van de gemeenschap, was niet verrassend. En evenmin, dat minister Drees zich ten opzichte van het amende- ment-Blaisse, waardoor de goedkeurings wet zal voorschrijven, dat bij ons ook voor uitvoeringsovereenkomsten parlementaire goedkeuring vereist zal zijn, zeer welwil lend uitliet door het wel jammer te vinden, doch er geen bezwaar tegen te maken. In hoge mate was echter verbazingwek kend, dat minister Drees op uitermate zwakke wijze inging tegen het amende ment-Oud, dat in de goedkeuringswet wil bepalen, dat in de Nederlandse bekrachti gingsoorkonde zal worden opgenomen dat Nederland er van uitgaat, dat bij de uit- wex-king en toepassing van het verdrag rekening zal worden gehouden met Ne derlands bijzondere demogx-afische gesteld heid. Terecht kwam mr. Van der Goes van Naters (P. v. d. A.) tegen zulk een amen dering met klem op. Want wanneer men op die manier het verdrag zou bekrachti gen, maakt men toch een voorbehoud. Voorbehouden verkx-ijgen alleen kracht, indien ook de andere verdx-agsstaten er mee akkoox'd gaan. Maar door de methode- Oud maakt Nederland, intex-nationaal be zien, geen voorbehoud; het zegt alleen in welke zin het de overeenkomst opvat. Dat is een manier van bekx-achtigen, die uit den boze is. Blijkbaar was de minister president er zozeer op gebrand een over grote meerderheid, dus ook de V.V.D. voor het verdrag te doen stemmen, dat hij om die reden ook tot vex-bazing van mr. Blaisse (K.V.P.), die verklaax-de nu met het amendement te zullen meegaan het voorstel-Oud zeer zachtaardig bestreed. Intussen heette het later, dat het kabinet in tweede aanleg heel wat forser taal zou laten horen en dat prof. Romme al was in gelicht. Daarom sprak, naar verluidt, mr. Blaisse alleen voor zichzelf en niet voor zijn fractie. Met belangstelling dient thans te wor den afgewacht, wat er in dit opzicht in tweede aanleg uit de ministeriële bus te voorschijn komt. Volgens een publikatie van de KNAC ztfn er in de eerste helft van dit jaar 64.225 verkeersongevallen gebeurd. Daarbij zijn 785 mensen om het leven gekomen en wer den 11.223 mensen ernstig gewond. De materiële schade wordt op 130 miljoen gulden geschat. Deze cyfers liggen aan zienlijk hoger dan die voor het eerste half jaar 1956. Het totaal aantal ongevallen belieup toen 58.719, waarbij 672 doden zijn gevallen en 9398 ernstig gewonden. Het zijn vooral bromfietsers, wielrijders en voetgangers die tol aan het verkeer heb ben moeten betalen. Er hebben dit eerste halfjaar 129 brom fietsers het leven gelaten, 181 fietsers "n 236 voetgangers. Voor deze categorieën luidden de cijfers over de eerste helft van 1956 respectievelijk 76, 173 en 205. De KNAC tekent hierbij aan, dat ten aanzien van de voetgangers in het algemeen geldt, dat de dodelijke ongelukken in deze cate gorie voor een zeer belangrijk deel resul teren uit botsingen tussen bejaarde voet gangers en personenauto's. Zowel de aan tallen voetgangers boven de 65 jaar als de aantallen personenauto's zijn de afgelopen jaren relatief zeer sterk gestegen. In de jubileumvergadering van de Ne derlandse Boekverkopersbond, die ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan don derdag in Delft werd gehouden, heeft de voorzitter, de heer W. H. Blok, de J. H. Donnerprijs uitgereikt aan de heer Th. Wink, redacteur van het Nieuwsblad voor de Boekhandel en directeur van de Vere niging ter bevordering van de belangen des boekhandels. De vijfjaarlijkse prijs, die be stemd is voor de boekhandelaar, die zich op bijzondere en langdurige wijze vex-dien- stelijk heeft gemaakt voor de boekhandel, werd thans voor de eerste keer uitgereikt. SREMSKA MÏTROVICA (Reuter-AFP- UP) Te Sremska Mitrovica, tachtig kilo meter ten westen van Belgrado, is vandaag het proces begonnen tegen de voormalige Joegoslavische vice-president Milovan Dji las, die beschuldigd wordt van „vijandige propaganda" tegen de staat in zijn boek „De nieuwe klasse", dat in New York is uitgegeven. Djilas verklaarde, toen de dag vaarding was voorgelezen, dat hy geen verklaringen zou afleggen wanneer de zit ting niet in zijn geheel openbaar was. „Als deze zaak achter gesloten deuren behandeld wordt, en pers en publiek uitgesloten wor den, zal ik geen woord spreken", zo ver klaarde Djilas. Djilas glimlachte tegen zijn vrouw, Ste- fanija, toen hij de rechtzaal binnenkwam. Hij droeg een goedzittend blauw pak en zag er gezond uit, hoewel zijn vrienden vonden dat hij ouder en magerder gewor den was. Zodra de zitting begon nam Djilas een agressieve houding aan. Toen de rech ter zijn personalia oplas, en zei dat de beklaagde Montenegrijn was, zei Djilas kortaf: „Joegoslaviër". „Ik sta er op dat dat in het verslag wordt gezet. Dat heb ik bij vroegere gelegenheden ook gedaan." De rechter gaf toe, waarop Djilas zei dat ook al zijn oorlogsondèrscheidingen in het ver slag van de zitting vermeld moesten wor den. Ik ben volksheld en bezit verscheidene andere hoge Joegoslavische en enkele bui tenlandse onderscheidingen, zo zei hij. Alle toegangen van het gex-echtsgebouw werden door politie in unifoi-m en burger streng bewaakt. De verslaggevers en de circa honderd burgers die tot de publieke tribune werden toegelaten, moesten dx-ie- maal hun speciale passen tonen. Er waren ook buitenlandse journalisten aanwezig. Drie hunner werd de toegang geweigerd en allen moesten de zaal verlaten toen het proces na de openbare zitting met gesloten deuren werd voortgezet. Aan buitenlandse diplomaten te Belgrado is van Joegoslavi sche zijde medegedeeld dat de rechtszaal „geen ruimte biedt aan buitenlandse diplo matieke vertegenwoordigers". Het officiële Joegoslavische dagblad „Borba" heeft voor de eerste maal lange uittreksels gepubliceerd uit Djilas' boek, dat volgens „Borba" overeen komt met „Goebbels' anti-communistische propa ganda". NEW YORK (Reuter) De Amerikaanse uitgever Praeger, die Djilas' boek heeft uitgegeven, heeft de Amerikaanse advocaat Rauh bereid gevonden mee te werken aan de verdediging van Djilas. Rauh wacht op een Joegoslavisch visum. WARSCHAU (UP) In Warschau is het weer rustig nadat het gisteravond tot ongeregeldheden was gekomen tussen mi litie en demonstrerende studenten. Het nabij het Narutowiczplein gelegen studententehuis was eveneens rustig, niet in de laatste plaats omdat de elektrische stroom was afgesloten. Er staan slechts enkele politieagenten in de buurt. Gisteravond zeiden enkele studenten vanavond weer te zullen demonstreren. Zij hadden in alle middelbare scholen aan plakbiljetten aangebracht, waarop te le zen stond: „De democratie is in gevaar". De ondertekening luidde: „Het comité van de socialistische jeugdbond van de poly technische school". De ongeregeldheden begonnen, toen naar schatting tweeduizend studenten de monstreerden tegen het verschijningsver bod van het anti-stalinistische studenten weekblad Po Prostoe. Meer dan dertig studenten werden door de militie ge- ax-x-esteerd. Tien militiemannen trachtten een bijeenkomst op het Nax-utowiczplein uiteen te jagen, maar de studenten keer den zich tegen de militie, die moest terug trekken. Na een half uur verschenen echter zevenhonderd van helmen voorziene en met traangasbommen en gummistokken uitgeruste militiemannen op het plein. De demonstranten werden uiteengedreven, kwamen opnieuw bij elkaar en werden vervolgens met traangas bestookt. De stu denten riposteerden met stenen. Driemaal moest de militie chargeren om de stu denten, en verscheidene duizenden toe schouwers, uiteen te jagen. De persfotograaf van de Londense „Ti mes", die zich te dicht bij het strijdgewoel waagde, liep enige klappen op. Behalve, dat de studenten biljetten daar opplakten, waar zij gemakkelijk door de autoriteiten konden worden gezien, deel den zij ook pamfletten uit, waarin gezegd werd: „Wij, jonge mensen, kunnen dat besluit niet aanvaarden". De Wax-schause afdeling van de jeugdbond trachtte de demonstratie te verhinderen door ge bruik te maken van driehonderd „acti visten". (Reuter) Radio-Warschau heeft be kendgemaakt, dat „herx-ieschoppende stu denten en jongeren voor de studentenso ciëteit aan het Narutowiczplein een be toging op touw hebben willen zetten en leuzen tegen de regering riepen. De mi litie herstelde de orde en verspreidde de deelnemers aan het incident, waarbij zij de agressiefste aanhield. Het bestuur van het polytechnische instituut van Warschau heeft strenge maatregelen aangekondigd tegen de deelnemers aan het incident, waaronder hun vex-wijdex-ing van de hoge school". ADVERTENTIE Probeer dan eens. een flesje RIVELLA. Verbazend zoals U daar van opkikkert! RIVELLA is verfrissend, speciaal na het gebruik van koffie, alcohol en nicotine. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuur product uit melk. Sprankelend goudgeel Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven. STOCKHOLM (UP). - Een gecompliceer de juridische affaire, die hier als de Huseby-zaak bekend staat, heeft donder dag een sensationele wending genomen, toen Px-ins Carl Bernadotte - een neef van koning Gustav Adolf - door de officier bij de Stockholmse rechtbank, C. A. Robert, in staat van beschuldiging werd gesteld als medeplichtige in een ernstige zwendel- affaire. Bij veroordeling zou de prins, die tijdens het langdurig vooronderzoek steeds zijn onschuld betuigd heeft, een gevangenis straf opgelegd kunnen worden van maxi maal vier jaar. Voor zover bekend, is het de eerste maal dat een lid van de Zweedse koninklijke familie voor de rechtbank gebracht is op beschuldiging van misdadige activiteiten sedert de familie Bernadotte in 1814 in Zweden de koninklijke status verkreeg. De hoofdbeklaagde in de Huseby-zaak is Berl Gutenberg, een vriend van de prins. Gutenbex-g wordt er van beschuldigd mej. Florence Stephens, een rijke vrouw die veel grond bezit en die een goede bekende van de koninklijke familie is, grote sommen gelds ontfutseld te hebben. Mej. Stephens Op 3 oktober, de dag xvaarop Leiden jaarlijks zijn ontzet herdenkt, was er weer de traditionele uitreiking van haring en wittebrood door burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot. is de enige eigenares van het landgoed Huseby, dat een waarde van verscheidene miljoenen kronen heeft en dat zij geërfd heeft van haar vader, een Brit, die zich aan het eind van de negentiende eeuw in Zweden vestigde. Volgens de aanklager heeft px-ins Carl - die de belangrijkste erfgenaam van mej. Stephens is - Gutenberg geholpen, toen deze de oude dame probeerde over te halen en met succes - hem onder valse voor- wenselen 435.000 kronen te „lenen". Gu tenberg beweerde dat prins' Carl hem 248.000 kronen schuldig was en hij zou ge dreigd hebben de prins in een schandaal te betrekken als mej. Stephens niet be taalde. De oude dame gaf onder die om standigheden toe. Een deel van het geld zou dienen om de schuld van de prins te delgen en de rest was een „lening" aan Gutenberg. De prins was aanwezig toen de zaak be klonken werd en hij maakte geen bezwaar tegen Gutenbergs verklaring over de schuld, hoewel hij thans zegt, zijn vriend nooit zoveel schuldig geweest te zijn. „Ik leende alleen kleine bedragen", heeft de px-ins verklaard. Hij houdt echter vol zich niet aan enigerlei misdaad te hebben schul dig gemaakt. Verscheidene deskundigen, die door de politie geraadpleegd zijn, beweren dat de prins de transactie tussen Gutenberg en mej. Stephens niet begrepen heeft. Een bekende Deense advocaat, Erik Kigaard, heeft de officier een verklaring overgelegd op speciaal verzoek van de vrouw van Prins Carl, Prinses Ann - waar in gezegd wordt, dat de prins altijd zeer loyaal jegens zijn vrienden is en snel be- x-eid hen te begunstigen. De advocaat voegt hier aan toe, dat het de prins aan educatie ontbreekt, en dat zijn intelligentie-niveau zo laag is. dat hij niets van het politiever hoor begrepen heeft. Het proces zal waarschijnlijk midden volgende week beginnen. Slachtoffer van de griep Op 62-jarige leeftijd is in het R.-K. Bin- nenziekenliuis in Eindhoven overleden de schilder Leonardus (zich noemende Nardus) van de Ven. Hy is slachtoffer van griep, waarbtf zich complicaties voordeden. De schilder Van de Ven werd in 1894 in Woensel geboi-en. Hij was vierendertig jaar werkzaam in de buitendienst van de Nederlandse Spoorwegen, waarna hij in 1948 met vervx-oegd pensioen ging om zich sedert dien geheel aan de schilderkunst te wijden. Op het ogenblik wordt een ten toonstelling van zijn werken gehouden in kunsthandel Van Meurs te Amsterdam, naar aanleiding waarvan onze medewerker voor beeldende kunst in ons blad van donderdag 3 oktober een beschouwing schreef. De begrafenis zal zaterdagmorgen in Eindhoven geschieden na een requiemmis in de Don Boscokerk.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11