Regering verwacht toenemende welvaart van Euromarkt OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onbemande straaljager na anderhalf uur cirkelen vrij correct geland HET WEER Tunesië roept zijn ambassadeur terug uit de F ranse hoofdstad Tien doden in het verkeer Aanpassing aan nieuzve economische toestand zal mogelijk zijn Piloot verliet vliegtuig met schietstoel Stuurman Cohen Teleurstelling, verontwaardiging en verbittering in Parijs, waar men Bourguiba chantage verwijt Willy Brandt burgemeester van West-Berlijn Bewezen betere regenkleding. Toenemende bewolking Het woord is aan GOUDEN ARMBANDEN „TRESLONG" - HILLEGOM Weekend-Menu ƒ6. s&eè MORRIS 'êeforei/ot/tfis/// Verkeersongelukken DIT JAAR: 903 DODEN 72e JAARGANG No 74 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 4 OKTOBER 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 227 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) In zijn reeks wekelijkse radiotoespraken, waarin hy de laatste tijd zelden niet voor een verrassing zorgde, heeft het Tunesische staatshoofd Habib Bourguiba gisteren be kend gemaakt, dat hy zyn ambassadeur in Parijs heeft teruggeroepen. Als aanleiding en rechtvaardiging van deze stap noemde de Tunesische staatsman het feit, dat de Fransen niet ophouden de veiligheid der Tunesische onderdanen te bedreigen. De laatste dagen zouden er weer Tunesiërs zyn gewond bij aanvallen van Franse vliegtuigen. In officiële kringen in Parijs heeft dit besluit van Bourguiba diepe teleurstelling, verontwaardiging en verbittering gewekt, omdat men deze stap ziet als een extra druk op Washington om de wapenleveran ties niet uit te stellen. De Franse minister De voormalige vice-president van In donesië, Mohammed Hatta, is met alle mogelijke eerbewijzen in Peking ont vangen bij het begin van zijn reis door communistisch-China, die hij maakt op uitnodiging van Tsjoe En Lai, de Chinese premier en minister van Bui tenlandse Zaken. Deze foto geeft een beeld van de ontmoeting tussen de Indonesische afvaardiging en de Chi nese regering. Links in het midden Hatta en geheel rechts de Chinese pre sident, Mao Tse Toeng, gezeten aan een conferentietafel. Voor elk der deel nemers ligt een blocnote met schrijfgereedschap. BERLIJN (DPA) Willy Brandt is ge kozen tot burgemeester van West-Berlijn als opvolger van (wijlen) dr. Otto Suhr. Hij kreeg 86 van de 118 uitgebrachte stem men. Er waren tien stemmen tegen en 22 onthoudingen. De sociaal-democratische partij, die de meerderheid in het stedelijk parlement bezit, had als enige kandidaat Brandt aangewezen. ADVERTENTIE (Van onze Kamerverslaggever De Europese economische gemeenschap biedt perspectieven voor versterking van onze welvaart, zei de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, gistermiddag in de Tweede Kamer. De ervaring met Benelux leert, zo voegde de minister van Economische Zaken, prof. Zylstra, eraan toe, dat er wel verschuivingen in de handel zullen op treden, maar dat de omvang van de handel zal toenemen. Met het E.E.G.-verdrag in handen, zei de minister van Landbouw, dr. Mansholt, kunnen wij de landbouw beter dienen dan met de mogelijkheden van thans. En de minister van Verkeer en Water staat, mr. Algera, meende dat het verdrag goede ruimte kan scheppen voor een ont plooiing van het vervoer. Met erkenning van de onzekerheden sprak minister president Drees in de avondvergadering tenslotte de hoop uit, dat een zo groot mogelijke meerderheid het verdrag zou goedkeuren om daardoor vertrouwen in het Nederlandse volk te wekken, opdat het de geestdrift zal kunnen opbrengen om de kansen, die het verdrag biedt, te gebruiken. Als bewijs van zijn stelling, dat de han del als gevolg van de Euromarkt zal toe nemen, vermeldde minister Zij ls tra, dat in Beneluxverband de uitvoer van België en Luxemburg naar Nederland is gestegen van 11 percent van de totale uitvoer vóór de oorlog, tot 19 percent thans. De uitvoer van Nederland naar België en Luxemburg is gestegen van 10 tot 14 percent. Het han delsverkeer met andere landen is daardoor niet ingekrompen. Verwacht mag daarom worden, dat door de Euromarkt de handel met de buitenwereld zal toeriemen. Nadat de piloot wegens het wegvallen van de oliedruk van zijn toestel zich met de schietstoel in veiligheid had gebracht, heeft donderdagmiddag zijn straaljager nog anderhalf uur in de omgeving van Venlo rondgecirkeld, fraaie rondjes ma kend beurtelings naar links en rechts. Omstreeks vijf uur had het toestel geen brandstof meer en maakte het, na een soepele glijvlucht een verbazingwekkend correcte landing in een onbebouwde streek bij Venray. Het vliegtuig, een fotoverken ner van het type Thunderflash, is slechts licht beschadigd. De piloot, de 22-jarige reserve-sergeant-vlieger W. G. Evers uit Arnhem was anderhalf "ur eerder by de Duitse stad Xanten ongedeerd aan de grond gekomen. De straaljager, die behoorde tot het op de in Duitsland gelegen vliegbasis Laar- bruch gestationeerde 306-squadron, nam deel aan een oefening in het formatie- vliegen toen de Arnhemse piloot aan de formatieleider meldde dat hij een storing had aan het hydraulische systeem van zijn toestel. De formatieleider, de 32-jarige majoor-vlieger J. G. Eikerbout, wonende te Laarbruch, gaf hem opdracht, de voor dit geval voorgeschreven procedure te vol gen. Sergent Evers moest gedurende tien minuten zijn toestel alleen met behulp van het elektrische systeem vliegen. De inrich ting van de straaljager is namelijk zo. dat in een geval als dit na tien minuten Ï*«»cicxxm3ocococcooocccooccocaxx>ccoo=cccoccocccccccc' VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zatex-dagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vannacht opklaringen, hier en daar mist en plaatselijk nacht vorst. Morgen toenemende be wolking met voornamelijk in het noorden van het land enige regen. Zwakke tot matige, aan de kust later krachtige wind, krimpend naar west tot zuidwest. Morgen jj overdag ongeveer dezelfde tem- peraturen als vandaag. g Volledige weerrapporten op pagina twee >=O^^X>L<XXXiCOOOC)OC>=OOOOOCXXXDOOOOOOOOOOeCOOOOOOOOOC dit nummer bestaat uit vierentwintig pagina's. waarin opgenomen erbij „elektrisch vliegen" blijkt, of het toestel nog aan de grond kan worden gezet. Raakt de stuurknuppel geblokkeerd met nog een aantal andere instrumenten dan is het toestel niet meer te redder. Sergeant Evers voerde de instructie uit en na tien minuten bleek, dat het toestel inderdaad niet meer aan de grond kon worden gezet: de stuurknuppel was geblokkeerd en van tal van onderdelen, zoals de vleugelklap- pen, was de oliedruk weggevallen. De bestuurder meldde dit aan zijn formatie leider en kreeg opdracht, hoven onbewoond gebied zijn toestel te vei-laten. Hij deed dit op een hoogte van ongeveer 4000 meter boven Xanten in West-Duitsland, ten noordoosten van Venlo. Hij kwam be houden aan de grond. Terwijl sergeant Evers aan zijn para chute omlaag zweefde verdween zijn straaljager in de wolken. De dii-ect ge waarschuwde basis Laarbruch spoorde het toestel met radar op en een eveneens op Laarbruch gestationeerde straalbommen- werper van het type „Canberra" van de Engelse luchtmacht steeg op om de straal jager te gaan „halen", die boven het Ne derlands-Duitse grensgebied wijde boch ten beschreef, nu eens naar links en dan weer naar rechts. De straalbommenwei'per bleef vlak hij de zwerver in de buurt om te trachten, zijn bewegingen zo nodig te beïnvloeden. Een andere mogelijkheid zou zijn geweest, de „Thunderflash" neer te schieten. Dit is echter een zeer riskante maatregel, omdat bij neerschieten niet valt te bepalen, waar het toestel zal neer komen. Na anderhalf uur was de brandstofvoor raad van het onbemande toestel uitgeput. De straalbommenwex-ner beeft geen aan deel gehad in het omlaag brongen van de iager, daar de bemanning als gevolg van de weersomstandigheden het toestel in de laatste minuten van de vlucht uit het oog heeft verloren. De onbemande straaliager maakte een zo goede landing, dat alleen enige kleinere beschadigingen zijn aange richt. Stuurhut en vleugels zijn uiterlijk onbeschadigd en het toestel kan worden gerepareerd. Ondanks deze bijzondere afloop van dit ongeval blijft de Luchtmachtstaf van mening, dat de formatieleider juist heeft gehandeld door de bestuurder ondracht te geven zijn toestel te verlaten. Het zou in de gegeven omstandigheden volmaakt on verantwoord zijn geweest indien de piloot in 't toestel was gebleven, aldus de Lucht- machtvooidichtingsdienst, daar de kans op een goede afloop vrijwel nihil was. Dat het ongeval zo is afgelopen, is zo exceptioneel, dat de Luchtmacht.vooi'lich- tingsdienst spreekt van „een kans van een op de miljoen". pi'otectionistische politiek zal voeren. In dien het verdrag wordt goedgekeurd is er geen weg terug. De weg vooruit zal dik wijls moeilijk zijn en vol onzekerheden, maar hij leidt naar een nieuwe vorm van samenwerking, die de enige waarborg biedt voor een krachtig Europa, waarin Neder land een eervolle plaats zal innemen. Over de toekomstige regeling van het vervoer was wel veel ongerustheid geuit, maar minister Algera wilde toch niet spreken van een sprong in het duister. Hij De minister betoogde, dat de verhoging van invoerrechten, die voor ons het gevolg zal zijn van de invoering van de Euio- markt, in de loop van 12 tot 15 jaren zal neerkomen op een kostenstijging over het geheel van 1 a 2 percent (voor bepaalde afzonderlijke bedrijven veel meer). Die kostenstijging kan, zonder noodzaak tot prijsverhoging, zeker worden opgevangen door verbetering van de productiviteit in die periode. Ons tarief van invoerrechten is thans driemaal hoger dan in 1929. Die verhoging heeft zich voltrokken zonder ongunstige gevolgen. De Euromarkt is eigenlijk de voortzetting van een proces, dat reeds in gang was, hoewel wij er met alle kracht naar zullen moeten streven om te komen tot verlaging van de douanetarieven. De Euromarkt betekent reeds een verlaging van de invoerrechten in Italië, Frankrijk en Duitsland. Wanneer na 15 jaar het sta dium wordt bereikt van de volledige af schaffing van de invoerrechten binnen de zes E.E.G.-landen, dan is dat naar verhou ding voor Nedexdand een groLer voordeel, omdat de invoerrechten van Italië, Frank rijk en Duitsland zo hoog zijn. Omdat Ne derland slechts lage invoerrechten heeft, is het voordeel voor de andere landen kleiner. Aanpassing mogelijk De aanpassing bij de nieuwe economische toestand zal zeker moeilijkheden veroor zaken, maar men moet ons aanpassings- vermogen niet onderschatten als men na gaat hoe de gevolgen van de oorlog en het verlies van Indonesië zijn overwonnen, zei minister Zijlstra, die de handelspolitieke kracht van de Europese economische ge meenschap van groot belang achtte, indien er bijvoorbeeld sprake is van economische onderhandelingen met Amerika. Men be hoeft ook niet te vrezen, dat de Euromarkt zal leiden tot een dieper ingrijpen van de overheid in het economische leven, want de samenwerking in een groter geheel zal iuist nopen tot meer algemene maatrege len. De verhoging van de invoerrechten op tabak kan eventueel worden gecompen- seerd door verlaging van accijnzen. Uitbreiding van de Euromarkt met een vrijhandelszone, waarbij Engeland zou kunnen worden betrokken, blijft minister Zijlstra beschouwen als een economisch en politiek belangrijke zaak, maar er zullen oplossingen moeten worden gevonden voor de onoverkomelijke bezwaren, zoals de handicap van het buitentarief voor de E.E.G.-landen. De transitohandel Wat de gevaren betreft voor de doorvoer handel en daarmede voor de haven van Rotterdam, verklaai'de minister Zijlstra, dat tijdens de overgangsperiode van 12 tot 15 jaar het bestaande systeem van de hef fing van invoei-rechten blijft gehandhaafd. Wat er daarna zal gebeuren is nog een vraag. Indien er voor de invoerrechten een gemeenschappelijke kas wordt gemaakt verliest het probleem zijn scherpe kanten. „Ik geloof niet," aldus de minister, „dat onze transito-handel zal afnemen, maar in de E.E.G. in toenemende male zal bloeien. Nederland blijft de beste invalspoort voor Europa. Minister Suurhoff (Sociale Zaken) zag geen gevaar in het streven naar ge meenschappelijke sociale verbeteringen, in dien het tempo maar niet vooruit loopt op de stijging van de produktiviteit. Minister Luns verklaarde, dat de rege ring gaarne gevolg zal geven aan de motie, waarin wordt verzocht te streven naar versterking van de Nederlandse vertegen woordiging in de Europese vergadering. Hij verzekerde nog eens, dat de E.E.G. geen Santayana: Dweperij is de verdubbeling der krachts inspanning, nadat men zijn eigenlijke doel vergeten heeft. Mr. J. Algera wilde liever spreken van een schemering, die het licht kan inleiden, want zonder het verdrag zijn de vooruitzichten voor ons vervoerwezen allerminst gunstig. De toe komst van onze zeehavens kon hij onmoge lijk somber inzien. Centraal probleem Minister-president dr. D r e e s verklaar de, dat de regering gaarne jaarlijks een verslag wil uitbrengen aan het parlement over de uitwerking van het E.E.G.-verdrag, waarbij er in het bijzonder op zal worden gelet, in hoeverre recht is gedaan aan de bijzondere omstandigheden van Nederland in verband met de snelle bevolkingsgroei. Het is het centrale probleem van Neder land. Het dwingt tot grotere investeringen in woningen en scholen, maar om in de akte van bekrachtiging van het verdrag de verklaring vast te leggen, zoals prof. Oud wil, dat Nedexdand ervan is uitgegaan, dat met die bijzondere omstandigheden rekening zal worden gehouden, was dr. Drees niet enthousiast. Die verklaring zou misverstand kunnen wekken en onze posi tie niet versterken. Ook tegenover het amendement om na dere overeenkomsten ter uitvoering van het verdrag aan de goedkeuring van het parlement te onderwerpen, stond dr. Drees gereserveerd. Ten aanzien van bepaalde punten zou hij er beslist bezwaar tegen hebben omdat de kans bestaat, dat resul taten onmogelijk zouden worden indien ook andere landen deze eis zouden stellen. In weerwil van de bezwax-en van dr. Drees handhaafde de heer B 1 a i s s e (K.V. P.) zijn amendement om nadere overeen komsten te onderwerpen aan de goedkeu ring van de Staten-Generaal. Over het amendement van prof. Oud over het vastleggen van het centrale pro bleem van Nederland in de akte van be krachtiging van het verdrag, zei de heer Hazenbosch (A.R.) dat hij er gaarne voor zou willen stemmen. Maar juist om dat het een nationale zaak is, waarover iedereen het eens is, zou hij niet willen dat het amendement wordt vex-worpen. Als die kans dreigt, dan zou hij liever willen dat prof. Oud het intrekt. Prof. Oud kwam echter niet meer aan het woord, omdat tegen middernacht de replieken werden geschorst tot vandaag. Motie Met de steun van de P.v.d.A., C.H.U., A.R., V.V.D. en K.V.P. heeft dr. Lamberts bij de replieken nog een motie ingediend, waarin de regering wordt uitgenodigd zo spoedig mogelijk, bij voorkeur in het kader van de Europese gemeenschap voor atoom energie en anders in samenwerking met België, over te gaan tot het vestigen van opleidingsmogelijkheden voor specialisten op het gebied van de gezondheidsbescher ming tegen gevolgen van radio-actieve be straling. Vandaag wordt over de Europese ver dragen en de amendementen en moties beslist. van Buitenlandse Zaken Pineau had voor de stemrging over de vertrouwenskwestie, die de regering noodlottig zou worden, vex'klaard, dat ook Tunesië er in had toe gestemd de onderhandelingen over de wa penleveranties met Washington, Rome, Brussel en Tunis voorlopig op te schorten tot een internationale conferentie over dit onderwerp zou zijn gehoudexi. Deze ver klaring wordt nu, voorzichtig uitgedrukt, in een vals daglicht geplaatst, want uit de houding van Bourguiba spreekt het tegen deel van tegemoetkomendheid. In elk ge val is hij niet bereid met het oog op de huidige Franse regeringscrisis extra ge duld te betrachten. Het ziet er integendeel naar uit dat Bourguiba deze crisis als argument wil gebruiken om te bewijzen dat er met de Fransen geen overeenstemming te bereiken is, zodat Washington met zijn wapenleve ranties niet op Parijs zou behoeven te wachten. Die indruk wordt nog versterkt door een andere verklaring van de Tu nesische staatschef, waarbij hij het volk toestemming gaf vrijelijk van zijn veront waardiging over de Franse gedragingen te getuigen. Vanmiddag worden er in Tunesië dan ook massale demonstraties tegen1 Frankrijk verwacht. Het vakverbond heeft een algemene staking van vier uur uit geroepen. Voor Parijs gaat de binnenlandse re geringscrisis, waar nog weinig of geen schot in zit, gepaard met een verhoging der spanningen in de betrekkingen met Tu nesië, die hun weerslag op het verzet in Algerije, naar te vrezen valt, niet zullen missen. (AFP) Zoals de toestand nu is, is het mij onmogelijk vriendschappelijke betrek kingen met Frankrijk te onderhouden, zei Bourguiba, vooral na de machtiging om met vliegtuigen Tunesisch gebied te bom barderen. Het terugx-oepfn van de ambas sadeur is slechts een eerste stap. Wij heb ben besloten, aldus de president, uit het gebied van Kef een aantal Fransen' te evacueren. Als de huidige toestand voort duurt is het niet uitgesloten dat alle Fran sen daar vandaan moeten, onverschillig welke belangen zij er hebben. Want, zo zei Bourguiba, wij zijn in de eerste plaats verantwoordelijk voor hun leven. De Franse zaakgelastigde in Tunesië heeft de aandacht van de Tunesische re gering gevestigd op „de hoogst ernstige aard van de uitwijzingsmaatregelen. Het is de tweede maal dat Bourguiba zijn ambassadeur terug roept. De eerste maal deed hij dat in oktober van het vorig jaar, nadat de Fransen vier Algerijnse nationalistische leiders geari'esteerd had den toen zij van Marokko naar Tunesië vlogen. Pas in januari keerde de ambassa deur naar Parijs terug. In Algerije hebben de Franse resident Lacoste en de minister van Defensie Mo- rice gisteren de prikkeldraadversperring, elektrische versperring en mijnvelden ge ïnspecteerd die aan de Tunesische grens opgericht en gelegd zyn. Deze 280 kilo meter lange installaties zijn bedoeld als een hinderpaal voor Algerijnse rebellen die vanuit Tunesië opereren. Lacoste zou ge zegd hebben: Dit is ons antwoord aan Bourguiba. (AFP) De Tunesische voorlichtings dienst heeft in een communiqué bekend gemaakt, dat in de nacht van 1 op 2 ok tober vierhonderd mensen, onder wie vrou wen en kinderen de Algerijns-Tunesische grens hebben ovex-schreden. Zij verklaar den uit Algerije gevlucht te zijn om zich in veiligheid te stellen met het oog op militaire operaties aldaar. Ontvoering ALGIERS (AFP) Van Franse zijde in Algiers is bekendgemaakt, dat in de nacht van 30 september op 1 oktober groepen opstandelingen vanuit Tunesië een kamp met driehonderd Arabische gezinnen in Algerije hebben overvallen. Slachting (Reuter) De Algerijnse opstand heeft sedert het begin in november 1954 tot aan 1 augustus j.l. aan 6.945 burgers (6.075 mo hammedanen en 870 Europeanen) het leven gekost. Voorts worden 2.333 burgers (2.107 mohammedanen en 226 Europeanen) ver mist, aldus een bekendmaking van het bureau van minister Lacoste in Algiers. Franse troepen hebben donderdag in West- Algerije zesendertig opstandelingen gedood en zestien gevangen genomen. Elders wer den zesentwintig man van een achtervolg de bende, die verantwoordelijk wordt ge acht voor de dood van een Europeaan, ge dood. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM ADVERTENTIE ■- Thé-, Diner- en Soirée-Dansant Optreden: „THE OLD MAIDS", dans Crème champignons, Cotelette Suisse garni. Cassata. Reserv. 02520-5347 ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 ANTILOPE SUÈDE DAMESJASJES Op de a t' s 1 u i t d ij k geraakte door eeix verkeerde inhaalmanoeuvre een Volkswa gen in botsing met een vrachtauto. De Volkswagen werd van de weg op de bazalt- blokken geslingerd, waarbij de bestuurder, de heer W. van Krieken uit Den Oever hoofdambtenaar 1ste klasse bij de Zuider zeewerken, uit de wagen viel en kort na het ongeval ter plaatse overleed. De auto werd geheel vernield. Het vijfjaxdg zoontje van de familie S. te S a p p e m e e r is op de Noox-d broek sterstraat bij het spelen tegen een auto ge lopen en is kort na het ongeluk overleden. Tussen Tjuchem en Steendam, nabij Appingedam, zijn motorrijder H. de J. uit Tjuchem en de bromfietser K. Eg- gens, 58 jaar, uit Nieuw Scheemda, in een bocht met elkaar ir botsing gekomen, ten gevolge waarvan laatstgenoemde in een sloot viel en op slag werd gedood. De mo torrijder kreeg een verwonding aan het hoofd en liep een gebroken been op en is naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen gebracht. De 64-jarige Hagenaar D. H. viel ver leden week van een vrachtauto, waarvan de lading onverhoeds verschoof. Hij is ten gevolge van de daarbij opgelopen sche- delbasisfraktuur in een der Haagse zieken huizen overleden. De 22-jarige U. Swier, afkomstig uit Rotterdam, is in N ij 1 a n d, 3 km. ten noorden van Sneek, met zijn scooter tegen een stilstaande personenauto gereden. De man was op slag dood. Te Glanerbrug is de 27-jarige mo torrijder J. W. A. "Stenvers uit Gronau om het leven gekomen, toen een autobus linksaf sloeg, die de motorrijder juist trachtte te passex-en. Het gelukte de jonge man op het nippertje de bus voorbij te ko men, maar daarbij botste hij tegen een ge vel. Hij was vrijwel op slag dood. De 67-jarige bromfietsberijder D. Hey- boer is op de Veerseweg te Middel burg door een achteruitrijdende zand- auto aangereden en vrijwel op slag gedood. Op de Larenseweg te Hilversum is bij het oversteken van de weg de 65-jarige F. de Vx-ies door een uit de richting Hil versum komende vrachtauto aangereden en op slag gedood. In het ziekenhuis teNaardenis over leden de heer Steenbex-gen uit Naarden, die maandag op de Amsterdamse Straat weg in de nabijheid van het industrieter rein te Naai'den in botsing is gekomen met een bestelauto uit Amstelveen. De 17-jarige mej. A. L. Hessing is door een gemeentebus van Utrecht overre den en om het leven gekomen. Het meisje, passeerde, naast haar vriendin fietsend op de Neude een derde wielrijder, toen zij door de bus werd aangereden Zij viel van de fiets en kwam met haar hoofd onder het rechterachterwiel van de bus. Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of enige tijd later om het leven gekomen, 903 personen, van wie 172 kinderen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1