Mode Kamer van Koophandel bespreekt de vestiging postkantoor in Haarlem-N. Haarlemse Nazorg-directeur bij afscheid veel lof toegezwaaid Ontzegging van rijbevoegdheid geëist wegens roekeloosheid NAALDKUNST 9 FIJN VROEG THUIS OP JE MOBYLETTE Zeepost voor kerstmis HAARLEMSE RECHTBANK Burgerlijke Stand van Haarlem Gouden Roeibondsmedaille voor de heer Dyserinck V. Wijk s WOL Dronken op bromfiets; drie weken geëist I Drie weken geëist tegen bromfietser-onder-invloed Mevrouw A. E. J. de Vries- Bruins overleden Geen misdrijf in Noórdwijk Politiereservisten plezierig bijeen Damclub „Het Oosten" niet tegen G.S. opgewassen „Laatste nieuws uit Amerika I" Examens JAG 4 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nadat de wegens zijn pensionering scheidende directeur van de Nazorg in Haarlem, de heer E. P. Schuyt, reeds op 6 juni afscheid heeft genomen van de particuliere nazorgverenigingen, heeft het gemeentebestuur hem donderdag middag ten stadhuize een receptie aan geboden, waarop van de heer Schuyt als Nazorg-directeur afscheid kon worden oenomen. Velen hebben in de statige ridderzaal de gelegenheid aangegrepen o,n de heer Schuyt, die naar Bennekom verhuist, de hand te drukken en hem dank te betuigen voor hetgeen hij in Haarlem ten behoeve van de geestelijk en lichamelijk gehandicapten heeft tot stand gebracht. Als loco-burgemeester gaf wethouder D. j A Geluk een korte levensschets van de heer Schuyt, die in 1918 in Haarlem zijn werkzaamheden bij het buitengewoon la ger onderwijs begon en al spoedig met dergelijke ingrijpende voorstellen kwam. dat hem de raad werd gegeven naar elders te solliciteren om een oneervol ontslag te ontlopen. Maar de heer Schuyt is gebleven en heeft jarenlang zijn beste krachten in dienst van de gemeente gegeven en zijn oehandicapte medemensen bijgestaan om dat hij de noodzakelijkheid van deze steun 'nZ,Dikwijls, aldus de loco-burgemeester, hebt u moeten strijden om uw doel te be reiken". Spreker weer erop, dat het ge meentebestuur grote waardering en be wondering heeft voor hetgeen de schei dende Nazorg-directeur heeft tot stand gebracht. „De teleurstellingen zijn u niet gespaard gebleven, maar desondanks toon de u altijd een taai doorzettingsvermogen". De loco-burgemeester herinnerde eraan, dat de heer Schuyt wel eens zeer moeilijk kon zijn. „Wij moeten daarvoor eigenlijk lof hebben, want u pleitte niet voor eigen zaak". De heer Geluk sprak zijn spijt er over uit, dat de heer Schuyt zijn levens werk nog niet voltooid ziet. Hij voegde er onmiddellijk aan toe te hopen, dat de schei dende Nazorg-directeur de verwezenlijking van de werkinrichting aan de Schalkwij- kerweg nog eens zal meemaken. De loco burgemeester dankte de heer Schuyt tevens voor het vele werk, dat deze heeft gedaan om de belangstelling van de Haarlemse bevolking voor het nazorg-werk op te wekken. De bevolking heeft grote bedra gen geofferd, mede dank zij de onuitblus- bare activiteit van de scheidende functio naris wiens naam voor immer aan het na zorg-fonds, de „E. P. Schuytstichting", verbonden blijft. ADVERTENTIE Ja, fijn hè en dat ondanks de harde tegenwind en de reg;en! Een je nu minder moe dan anders? Natuurlijk schat, ik ben helemaal niet moe, ik hoef helemaal niet te trappen, zelfs niet om te starten. Die Kaptein- Mobylette met zijn 100% automatische koppeling flitst weg, zodra ik gas geef. Sommige héél dure auto's doen dat ook! Nu ben je toch zeker blij, dat ik zo heb aangedrongen dat je vóór de winter die vol-automatische Mobylette zou ko pen en dat ik je heb helpen sparen. Ja, lieveling, ik ben je zé dankbaar. Straks fijn samen naar de bios! Type S14: ƒ428,50 S 34: 525.— S44: ƒ675.(allemaal voorzien van de vol-automatische koppeling, Ned. Oc trooi No. 76777). De vanouds beroemde Mobylette S 1 nog steeds 375. Op alle types Vredestein banden Nadat de loco-burgemeester had gespro ken, was het woord aan wethouder W. C. Bakker, voorzitter van de „E. P. Schuyt stichting", die met de beste herinneringen sprak over de samenwerking met de schei dende Nazorg-directeur. In het bijzonder wees wethouder Bakker op de nooit ver flauwende ijver van de scheidende func tionaris, als het de zorg voor de gehandi capten betrof. Ook over het organisatie vermogen van de heer Schuyt sprak de wethouder met waardering. Toen de Na zorg-directeur op zijn verjaardag in juni als geschenk een groot bedrag kreeg aan geboden, aarzelde hij geen moment om dit te schenken aan de werkinrichting. Om te voorkomen, dat de heer Schuyt met lege handen vertrekt, hebben de in de werk plaats tewerkgestelden een kleed geweven, hetgeen door de wethouder werd aange boden. Namens de Nederlandse Vereniging Na zorg B.l.o. deelde de heer H. G. van Dijk mede, dat de heer Schuyt was benoemd tot ere-voorzitter van de landelijke vere niging. omdat deze de grondlegger van de landelijke nazorgvereniging genoemd mag worden. „Uw voorbeeld heeft steeds stimu lerend gewerkt", zei de heer Van Dijk, die de scheidende Nazorg-directeur een tuin parasol en een zonnewijzer aanbood. Als afgevaardigde van de contactgroep werk meesters sprak de heer J. G. Berendse, die een boekenbon overhandigde, waarna na mens de landelijke federatie voor nazorg vereniging de heer W. F. Murkoster dank woorden uitte. De secretaris van de AVO, de heer C. van der Lende, zei in een met humor door spekt betoog: „Wij hebben het grootste respect voor wat u hebt tot stand gebracht", waarbij spreker echter niet verheelde, dat toen men jaren geleden in Haarlem een afdeling van de AVO wilde oprichten, de heer Schuyt had gezegd: „Die vereniging is hier niet nodig, ik knap het wel op". Namens de hoofden van b.l.o.-scholen sprak de heer F. H. van Rooy,1' die de sa menwerking tussen de diverse scholen voortreffelijk noemde. Nadat deze spreker dankwoorden had laten horen, voerde de heer Ph. J. Deys het woord namens de Nederlandse Onderwijzersvereniging. Zijn woorden gingen vergezeld van een boeken bon. De heer G. Leeskamp sprak namens de Vereniging onderwijzers en artsen bij het buitengewoon lager onderwijs. Het hui dige hoofd van de Nazorg, de heer L. C. Carstens, liet een persoonlijk dankwoord horen, waarna tenslotte de heer Schuyt het woord voerde. „Ik zal niet gaan rusten, maar blijven ijveren voor mijn geestelijk en lichamelijk gehandicapte medemensen", zei de scheidende Nazorg-directeur Hierna kreeg men gelegenheid de heer Schuyt, zijn echtgenote en familieleden persoonlijk de hand te drukken. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de wethouders W. F. Happé en A. J. M. Ange- nent: de rijksconsulent van het ministerie van Sociale Zaken, de heer W. J. Zoet; mr. A. Bruch. oude-wethouder; alsmede vele hoofden van gemeentediensten. ADVERTENTIE In leder stijlvol interieur past dit buitengewoon sier lijke Franse laqué kastje. Het is sober, fijn van lijn, gra cieus. Het heeft karakter. Zulke exclusieve meubelen vindt U bij HAAG in vele voorname variaties en altijd passend bij Uw speciale wensen. Een bezoek aan on ze toonkamers overtuigt U. een compliment voor hun bezitter Nw.Spiegelstr.34-40 Amsterdam Zeepostcorrespondentie, waarvan het de bedoeling is dat zij de geadresseerde vóór kerstmis of nieuwjaar a.s. bereikt, moet uiterlijk op de hierna vermelde data wor den verzonden: Algerië (Algiers) 14 dec.; Amerika (Ver. St.) (New York) 28 nov.; Argentinië (Buenos Aires) 20 nov.; Australische statenbond (Fremantle. Melbourne. Sydney) 11 nov.; Belgische Congo (Leopoldstad) 29 nov.; Bolivia (La Paz) 29 nov.; Brazilië (Rio de Janeiro. Santos) 12 nov.; Brits Guyana (Georgetown) 23 Nov.; Brits Oost-Afri- ka (Mombasa, Dar Es Salaam) 28 nov.; Canada (Montreal) 30 nov.; Ceylon (Colombo) 7 nov.; Chili (Valparaiso) 9 nov.; China (nationalistisch gedeelte) (Hongkong) 23 nov.; China (volksre publiek) (Peking) 20 nov.; Columbia (Barran- quilla) 20 nov.; Costa Rica (San José) 25 nov.; Cuba (Havana) 20 nov.; Ecuador (Quito) 20 nov;. Egypte (Cairo, Alexandrië, Port Said) 2 dec.; El Salvador (San Salvador) 20 nov.; Ghana (Goudkust) (Takoradi) 23 nov.; Guatemala (Guatemala) 20 nov.; Haiti (Port Au Prince) 20 nov.; Hongkong 9 nov.; India (Bombay) 11 nov.; Indonesië (Djakarta) 14 nov.; Irak (Bagh dad) 3 dec.; Iran (Teheran) 26 nov.; Israel (Hai fa, Tel Aviv) 2 dec.; Japan (Yokohama) 2 nov.; Jordanië (Damascus) 9 dec.; Libanon (Beyrouth) 26 nov.; Liberia (Monrovia) 25 nov.; Malaya (Singapore. Kuala Lumpur)' 14 nov.; Marokko (Casablanca) 10 dec.; Mexico (Mexico City) 28 nov.; Ned. Antillen (Willemstad, Oranjestad) 25 nov.; Ned. Nieuw-Guinea (Sorong) 24 okt.; Nieuw-Zeeland (Wellington) 2 nov.; Nigeria (La gos) 23 nov.; Pakistan (Karachi) 9 nov.; Para guay (Ascuncion) 20 nov.; Peru (Lima) 20 nov.; Philippijnen (Manilla) 12 nov.; Rhodesia (Bula- wayo) 23 nov.; Saoedi (Djeddah) 23 nov.; Sene gal (Dakar) 23 nov.; Sierra Leone (Freetown) 2 dec.; Soedan (Kartoem) 2 dec.; Suriname (Pa ramaribo) 12 nov.; Syrië (Damascus) 9 dec.; Thailand (Bangkok) 7 nov.;Trinidad (Port of Spain) 25 nov.; Tunis (Tunis) 7 dec.; Uruguay (Montevideo) 23 nov.; Venezuela (La Guaira) 25 nov.; Zuid-Afrika (Unie van) (Kaapstad; 23 nov. De overtocht is berekend tot de plaatsen ach ter de landen vermeld. Voor andere bestemmin gen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenst. ADVERTENTIE Op Sinterklaasmiddag van het jaar 1956 omstreeks tien voor één hoorden de bewo ners uit de omgeving van De Ruyterstraat en de Frans Naereboutstraat in Velsen een auto met grote snelheid door de De Ruyter straat rijden. Voordat zij van het alarme rende geluid waren bekomen volgde er een harde slag en was een vrachtauto de eta lage van een kapsalon binnen gereden. De bestuurder van deze vrachtwagen, een 49-jarige markiezenmaker uit Hilversum, stond donderdagmiddag wegens te snel en roekeloos rijden terecht voor de Haarlemse rechtbank en hoorde een boete van 150, alsmede een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden tegen zich eisen. Als getuigen waren verschenen een Vel- sense kapper en een huisvrouw, die beiden aan het geluid hadden menen te horen, dat de vrachtauto met grote snelheid had gere den, maar verder alleen maar de ravage na afloop hadden gezien. Op de hoek van de Frans Naerebout- Haarlem, 3 oktober 1957. GEHUWD: 3 oktober: J. L. J. Consten en M. H. van Stiphout; G. J. Scheelings en H. L. Thijssen; H. C. Veenings en M. C. Haak; G. Schouten en A. A. Ok; A. Pen- nart en W. G. Koeleman; H. Rol en A. Tiesinga. BEVALLEN, van een zoon 1 oktober: H. J. W. Tania-Nijland; 2 oktober: W. Tij- iian-Blok; W. M. Stouten-Van Petegem; G. de Bruin-Coblens; M. Pel-Koper- berg; 3 October: D. J. Botellho-Ponder; J. c- Ligthart-Meijer; S. Wilbrink-Sobczik. BEVALLEN van een dochter: 30 sep tember C. M. Kriebel-Duijzers; 1 oktober: C. de Haan-Meijns; 2 oktober: H. Keet- 'okelmann; A. G. E. Bosse-Meertens; 3 |§ober: A. M. van der Bent-Weyland. OVERLEDEN, 1 oktober: F. J. Koek, 56 De Witstraat; A. A. Houtman-Ten Hoe- e- 33 jr., j. j. Hamelinkstraat; B. Kor- -shoek, 22 jr., Luciferstraat; P. L. A. M. Thiery, 79 jr., Kamperlaan; 2 oktober: J. jhelvis, 85 jr., Harmenjansweg; L. G. aoth, 1 jr., Hazepaterslaan; C. J. van der •dugt-Van Winsen, 33 jr., Kamperlaan. "Bij het bestuur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en om streken is een brief binnengekomen van het hoofd van het Postdistrict Haarlem, waarin verkeerscijfers zijn opgenomen over het bijkantoor der posterijen aan de Schoter- weg. Daarbij zijn vergelijkende cijfers van andere bijkantoren en postagentschappen gevoegd. In de donderdagavond gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Haarlem heeft de voorzitter, de heer Ch. E. Visser, mededeling gedaan van deze brief. Op 7 maart had de Kamer reeds een brief gezonden aan het Postdistrict over de eventuele verplaatsing van het bijkantoor, waarin zij tot uitdrukking bracht dat zij er op aandringt een nieuw bijkantoor zuide lijker te plaatsen dan de posterijen zich gedacht hebben. De post had als plaats ge noemd de Overtonstraat en de kamer gaf de voorkeur aan de orfigeving van het Soen- daplein. De heer Visser deelde mee, dat het hoofd van het Postdistrict gevraagd heeft of de verkeerscijfers de kamer aanleiding geeft om nader terug te komen op de brief van 7 maart. De voorzitter merkte op, dat de brief enkele dagen geleden is binnengeko men en dat het bestuur nog geen gelegen heid heeft gehad de cijfers te bestuderen. Hij stelde de vergadering voor het bestuur te machtigen een brief te zenden nadat het de commissie voor verkeer uit de kamer gehoord heeft. De heer S. J. Warmer maakte van de ge legenheid gebruik om op te merken, dat een bijkantoor in Haarlem-Noord van groot belang is. Het is jammer dat het publiek altijd moet wachten op het kantoor aan de Schoterweg. Voor de afdeling giro is één ambtenaar te weinig; in het algemeen moet men twintig minuten wachten voor men aan de beurt is. Tegen verplaatsing naai de Baljuwslaan zou spreker ernstige be zwaren heb omdat het verkeer gevaren zal opleveren. De voorzitter deelde ter vermijding van 'eder misverstand mee, dat het niet in de bedoeling is om het bijkantoor aan de Scho- 'erweg op te heffen voordat een ander bij kantoor in Haarlem-Noord gevestigd is. De vergadering verenigde zich met het voorstel dat het bestuur een brief zal sturen aan het Postdistrict. Goedgekeurd werd de verzonden brief aan de Kroon inzake het streekplan Zuid- Kennemerland en die aan B. en W. van Gisteren was het vijfenvijftig jaar ge leden dat de heer Willem Dyserinck te Aerdenhout werd benoemd tot ere-voor zitter van de Koninklijke Roei- en Zeil vereniging „Het Spaarne". Ingevolge de uitdrukkelijke wens van de jubilaris werd er van af gezien, feestelijkheden te organi seren. Wel kwam een deputatie uit het Spaar- ne-bestuur de ere-voorzitter gelukwen sen. Het was voor de heer Dyserinck een buitengewoon op prijs gestelde verrassing, dat de voorzitter van de Nederlandsche Roeibond, de heer ir. E. Ruempol, zich bij deze deputatie had aangesloten om de ge lukwensen van roeiend Nederland over te brengen en dat hij deze wens vergezeld liet gaan van de gouden Roeibondsme daille, de hoogste onderscheiding die men in het Nederlandse roeileven kent. Haarlem inzake spreiding arbeidstijden. De Kamer is van mening, dat bij het uitgaan van kantoren en fabrieken niet zodanige verkeersstagnaties ontstaan, dat er behoefte bestaat aan een spreiding van arbeidstijden. Volgens de Kamer dienen er geen maatre gelen getroffen te worden. De vergadering had geen bezwaren tegen het verzoek van de Vereniging voor Nijver heidsonderwijs, gericht aan het gemeente bestuur van Haarlem, behelzende het ver krijgen van een verklaring van noodzake lijkheid inzake de uitbreiding van het leer plan der lagere technische school met een opleiding voor stucadoors. Daarbij is over wogen dat er een groot tekort aan geschool de stucadoors bestaat. Voorts keurde de Kamer een ontwerp- brief goed gericht aan de Kamer van Koop handel en Fabrieken te 's Hertogenbosch over vrachtvervoer naar Duitsland. (Spoeltjes wol) ADVERTENTIE o.a. de oersterke Goliath Sokkenwol (het leger loopt er ook op) GROTE HOUTSTRAAT NAAST LUXOR Haarlemse rechtbank Drie weken gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. R. W. H. Pitlo, donderdag tegen een 21-jarige fietsenmaker uit Hoofddorp, die onder invloed van sterke drank een bromfiets zou hebben bereden. Dat zou ge beurd zijn op 26 mei, toen hij 's avonds op de Kruisweg in Hoofddorp met een andere fietser in botsing was gekomen. Het bleek niet de eerste keer, dat de jongeman op het matje was verschenen. Hij is reeds meer veroordeeld en staat thans nog onder toezicht wegens drank misbruik. De officier meende, dat derge lijke jongelieden een gevaar op de weg zijn. Ontzegging van de rijbevoegdheid en een gevoelige straf moeten verdachte daar om tot een andere houding brengen. De raadsman, mr. J. Roggeveen, bepleitte een lichtere straf. Uitspraak op 17 oktober. De officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft donderdag tegen een inwoner van Zandvoort bij verstek drie weken gevange nisstraf en een jaar onzegging van de rij bevoegdheid geëist. De Zandvoorter was op 4 mei 's avonds in Halfweg met zijn bi-om- fiets in botsing gekomen met een andere fietser. Bij het onderzoek was gebleken, dat verdachte onder invloed van sterke drank was geweest. „Ik had hem nog zo gewaarschuwd met de tram naar huis te gaan, dat kon toen nog. Hij had een paar borrels op, maar hij kan er wel goed tegen", getuigde een café houder ter zitting van de rechtbank. I Uitspraak op 17 oktober. straat was de vrachtwagen met een andere auto in botsing gekomen, die van links kwam. De bestuurder van deze laatste auto is indertijd veroordeeld, omdat hij geen voorrang had gegeven. De markiezenmaker was indertijd door de Haarlemse kantonrechter gevonnist tot een zelfde straf, als de officier van Justitie nu tijdens de appèlzaak, eiste. Over de snelheid bleek nog even een misverstand te heersen: de getuigen kon den deze niet nauwkeurig opgeven en de verdachte, die aanvankelijk had verklaard 45 a 50 kilometer per uur te hebben ge reden, reduceerde deze snelheid thans tot 40 a 45 kilometer. In beiden gevallen achtte de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bon man, de snelheid te hoog en eiste bevesti ging van het vonnis van de kantonrechter. De president, mr. N. Reeling Brouwer be paalde de uitspraak op 17 oktober. Treurige mentaliteit Van een treusige mentaliteit getuigend noemde de president het gedrag van een 31-jarige expediteur uit Beverwijk, die op 17 december 1956 in de Wenckebachstraat te Velsen een motorrijder had aangereden. De expediteur stond met zijn wagen stil in een uitrit van de Hoogovens. Volgens ge tuigen zou hij met iemand hebben gepraat. Plotseling reed hij de Wenckebachstraat op, zonder te hebben gemerkt, dat daar juist een motorrijder passeerde. Deze laatste viel en heeft lange tijd in een ziekenhuis ge legen, voordat hij van zijn opgelopen letsel genezen was. De motorrijder, een opzichter uit Velsen, was als getuige verschenen en zei veront waardigd: „Al die tijd is hij me alleen maai komen bezoeken om te vragen, wie de schuldige was. Later toen ik weer thuis was is zijn broer wel geweest, maar alleen om me beledigingen toe te voegen. Hij heeft zelfs niets willen betalen". Dit was het, wat de president een „treu rige mentaliteit" noemde, hoewel de ver dachte zich verdedigde met te zeggen dat hij niet verantwoordelijk was voor wat zijn broer deed. De officier van Justitie sprak eveneens van een bedenkelijke houding en eiste ver nietiging van het vonnis van de kanton rechter (volgens welke de expediteur ver oordeeld was tot een boete van 50,en eiste een boete van 150,alsmede ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Uitspraak op 17 oktober. Dezer dagen is in de ouderdom van 83 jaar overleden mevrouw A. E. J. de Vries- Bruins, oud-lid van de Tweede Kamer en van de Haagse gemeenteraad. Zij werd op 19 april 1874 te Hoogwoud geboren. Zij studeerde aan de rijksuniversiteit te Gro ningen eerst biologie en daarna genees kunde. In 1907 werd zij arts en van 1908 tot 1911 was zij assistente van professor Wiersma. Zij vestigde zich in 1911 in Gro ningen als specialiste voor zenuw- en zielsziekten, wat zij tot 1922 bleef. Reeds vroeg nam zij in de, toenmalige S.D.A.P. een vooraanstaande plaats in. Deze partij vaardigde haar af naar de Groninger ge meenteraad en de Provinciale Staten van Groningen. In 1921 koos do gemeenteraad haar tot wethouder van Onderwijs, waar door zij echter bedankte. In 1922 werd zij gekozen tot lid van de Tweede Kamer, waarvan zij tot 1947 deel uitmaakte. Van 1927 tot 1939 was zij tevens lid van de gemeenteraad van 's-Gravenhage en van 1927 tot 1940 lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Zij heeft voorts zitting gehad in het Centraal College voor Be volkingsonderzoek, in het bestuur van de Centrale Vereniging voor Bestrijding der Tuberculose. Ook had zij een functie bij het Instituut van Volkshuisvesting en Stedebouw. Het sanatorium „Zonnestraal" telde haar onder zijn bestuursleden. Ver der was zij vice-voorzitster van de Bond van Sociaal-democratische Vrouwenclubs, lid van de Commissie van Toezicht op het Rijkstucht- en Opvoedingswezen en van de Algemene Raad voor Psychopatenzorg. Ook in het bestuur van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken heeft zij zitting gehad. Mevrouw De Vries-Bruins was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De crematie is in stilte geschied. Bronzen Wolf Tijdens een bijeen komst van de leden van de nationale pad- vindersraad is door colonel J. S. Wilson, ere-president van het Boy Scouts Inter national Committee, de bronzen wolf uitgereikt aan luitenant-generaal H. F. H. baron Van Voorst tot Voorst. Resultaat van politie-onderzoek wordt spoedig bekendgemaakt De politie te Noordwijk heeft geruchten, dat er een of meer arrestaties in de zaak van de mysterieuze sterfgevallen in het gezin Lekkerkerker hebben plaatsgehad, tegengesproken. De politie beschikt over gegevens die wijzen in de richting van een ongeluk. In deze zaak wordt niemand verdacht. Deskundigen zullen dezer dagen nog een chemisch onderzoek verrichten, dat, naar mag worden aangenomen, zal leiden tot bevestiging van de vermoedens die de politie en andere autoriteiten hebben, dat de dood van het echtpaar en de twee kin deren door koolmonoxidevergiftiging is veroorzaakt. In de loop van de volgende week zal de Noordwijkse politie de resul taten van dit onderzoek bekend maken. De Vereniging van Politiereservisten Haarlem heeft donderdag in restaurant „Dreefzicht" het nuttige met het aange name verenigd door aan haar jaarlijkse feestavond tevens de prijsuitreiking te verbinden aan de winnaars van de onder linge schietwedstrijden. Behalve de ver tegenwoordigers van de Amsterdamse politiereservisten was ook aanwezig de hoofdcommissaris van politie te Haarlem, de heer J. Fontijne, die zich daarbij met de prijsuitreiking heeft belast. Dit geschiedde direct na de pauze, nadat de heer Fontijne eerst nog even de wandelsportvereniging had gecomplimenteerd met het door haar behaalde fraaie resultaat. Deze afdeling was namelijk als eerste in een wedstrijd geëindigd, waaraan door niet minder dan zestig politiekorpsen werd deelgenomen. Ook verheugde de heer Fontijne zich over de aanwezigheid van de Amsterdamse re servisten, omdat hij een stevig contact on der alle Nederlandse politiereservisten bij zonder belangrijk achtte. Na dit korte woord van inleiding ontbood de hoofd commissaris alle prijswinnaars op het to neel, waar zij door hem met hun successen werden gecomplimenteerd, om daarna hun diverse prijzen in ontvangst te mogen nemen. Voor het amuseren der aanwezigen had men het cabaret- en variétégezelschap „Truxini" uitgenodigd, dat zijn programma „Confetti" had genoemd. Dit omvatte het optreden van verscheidene artiesten, die in de Spaarnestad sinds lang geen onbe kenden meer zijn, onder anderen de muzi kale clown „Fantasio" en Herman Teunis- sen, die vaardig een miniatuur hammond orgel kan bespelen. Tevens vertoonde de „Truxini Company" een klassiek geworden goochelnummer, dat vooral door de met flair bediende truc-apparaten nog altijd in staat blijkt het publiek een kwartiertje aangenaam bezig te houden. Bij dit pro gramma fungeerde Joop Boeree als confé rencier. (Shows, snufjes en alles wat verde' In het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Het meest karakteristieke van de show die Lancel in Dreefzicht hield, was het vrouwelijke stempel, dat aan iedere creatie een eigen charme wist te geven. Uit de collectie, die geïnspireerd was op de Parijse richtlijnen, bleek, dat de couturiers dit keer niet zo sprankelend aan fantasie waren ge weest. Gelukkig blijft een radicale omwen teling in de mode ons in het komende sei zoen bespaard. Er was gebruik gemaakt van soepele stoffen, die zich uitstekend lenen om zó ge drapeerd te worden, dat de vrouwelijke lijnen behouden blijven. De roklengte, moet aangepast zijn aan de lengte en het type van de draagster, en het doel van het kle dingstuk, en varieert van 32 tot 42 cm. van de grond. Dat men niet meer zo vreemd tegenover de hemdjurk staat, bewees het spontaan applaus bij de entrée van deze nouveauté. Het was dan ook een zeer charmante ]apon, van zandkleurige jersey zonder taillenaad in het midden over de gehele lengte door gestikt, en met een rode ceintuur „om de eerste angst te overwinnen". Als rijke kraaggarnering gaf roodvos aan een beige mantel een prachteffect. Er wordt veel ge werkt met grote knopen, die buiten de luxueuze bontsoorten, die op allerlei ma nieren wordt toegepast, de enige garnering zijn. De pelerine van het vorig jaar was de voorloper tot de meer volumineuze lijn, die zich bij de mantels uit. Bij een pompeuze mantel van langharige bruine jersey (kreuk vrij en wai"m!) waren al deze nieuwe mode lijnen in praktijk gebracht: laag ingezette mouw, plooien tot halverwege de rug in- gestikt en van daaruit ruimte, die naar onderen smal toeliep (tonneau-lijn). De prachtige Italiaanse tweeds, die mo menteel op de Parijse shows veel furrore maken, vonden we in rijke variatie terug bij de mantels en deux-pièces. Eveneens uit. Italië was de voorliefde voor felle kleu- ren-combinaties, zoals een flessengroene jas met paarse japon. Jersey, veelal van Zwitserse import, vormde in de collectie een belangrijk aandeel en bleek zowel voor japonnen, als voor mantels en deux-pièces een zeer geliefd materiaal, naast tweed rustique, pied de poule en pied de cocq (grover ruitje). Voor de cocktailjaponnen waren de meest mooie materialen gebruikt: wollen georgette, wollen en zijden mousse line, kant, taftzijde en brocaat. In dit genre werd onze aandacht speciaal getrokken door een zuiver zijden korte avondjapon met zeer wijde rok, die op vlieseline verwerkt was. Opvallend waren de cocktailjaponnen met strakke lange mouw en dédossé (van achteren laag, van voren hoog). Het was een zeer smaakvolle en rijk gevarieerde col lectie, gecompleteerd met hoedjes uit eigen zaak die ons met veel verlangen naar de winter doet uitzien. Katy De damcompetitie De in de damcompetitie hoofdklasse, groep A, debuterende damclub „Het Oos ten" toonde in de wedstrijd tegen Gezellig Samenzijn I, in Amsterdam, overduidelijk aan, dat haar tiental over uitstekende spe lers beschikt. De Amsterdammers moes ten al hun kennis en routine aanwenden om een dreigende nederlaag te voorkomen. Blijkbaar konden de Haarlemmers de spanning niet aan, want J. Poppen miste de juiste voortzetting om zijn voordeel in winst om te zetten, terwijl W. Roest ver zuimde remise te forceren. Bij de stand 117 in het voordeel van GS I werd de wedstrijd afgebroken. De nog uit te spelen partij zal zeer waarschijnlijk door „Het Oosten" worden gewonnen, waarmede de eindstand op 119 komt. De gedetailleerde uitslag luidde: GS I „Het Oosten": J. SteenhuisW. de Jong 02; W. RustenburgF. Slot 11; J. H. Vos—H. v. Berk 2—0; J. H. Beeke—H. v. d. Vossen afgebroken; H. de Jongh—A. de Jong 02; J. BlaauwJ. Poppen 11. Jur. SchreuderW. Roest 20; J. de Witt L. Fopma 11; Ph. de SchaapW. Beider 20 en J. AnsemsC. M. Beek 20. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag in „Die Raeckse" HDC— DWW; eveneens maandag in Wilnis St. CanisiusHet Oosten; dinsdag te Amster dam Jozef Blankenaar IISt. Bavo. ADVERTENTIE IPlaytex Dress-Eez Waterproof broekjes, 't laatste nieuws! Ze blijven altijd zacht, zelfs nadat Imammie ze 116 keer wast! Flu weel-zacht en soepel en absoluut waterdichtZacht vinyl plastic met I leuke ruitjes: in rose, wit en blauw! Denk ook aan de Playtex schortjes en slabbetjes! 't Laatste nieuws!!! verkrijgbaar bij baby-speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken, indien niet verkrijgbaar, schrijf dan naar de importeur: Jicq. Mot N.V- Afd. Playtex, Vondelstr. 93, Amsterdam. Groningen: Doctoraalexamen tandheel kunde: G. K. van Dongen, Rotterdam; G. H. H. M. Erens, Maastricht; A. Gietema, Drachten; F. P. A. Goms, Apeldoorn; A. van Herk, Hilversum; J. J. Kalfsbeek, Leeuwarden; J. Krol, Noordwolde (Fr.); G. A. Taatgen, Assen; A. Tiktak, Nieuwe Pekela; R. A. de Vries, Midwolda (Old., Gr.); S. T. Dantuma, Morra (Fr.); H. D. van der Giessen, Slootdorp: W. J. van der Horst, Groningen; M. J. F. Kettler, Den Halder; H. Koopman. Marum. Kandidaats examen tandheelkunde: A. W. Blank, Leeuwarden; H. van der Heijde, Bever wijk; B. van der Wielen, Amsterdam; Y. O. van der Zee, Bolsward. Voor het kan didaatsexamen geneeskunde 2a: de dames A. W. Burema, Westerbork; G. A. Olden- ziel, Veendam; de heren W. H. Eisma, Meppel; E. W. G. van der Laan, Gronin gen; S. G. Oostingh, Hoogeveen; J. P. Stuitje. Groningen. Kandidaatsexamen economische wetenschappen: W. A. Dib- bits, Leeuwarden. Kandidaatsexamen psy chologie: M. J. de Boer, Koudum. Amsterdam: (Vrije Universiteit): Kan didaatsexamen geneeskunde 2e gedeelte: Mej. W. S. M. Bos, Delft; Ph. Breedveld, Den Haag; W. A. Houtman, Zwolle; W. F. Kniestedt, Amsterdam; W. Leene, Am sterdam; A. Mijnhardt, Zeist; H. W. A. Nijenhuis, Den Haag; J. U. Postma, Den Haag, mej. W. R. Rab, Amsterdam; J. G. v. d. Spek, Lochem; W. Vis, Haarlem. Amsterdam: (Gemeente Universiteit): Bevorderd tot arts: Mej. I. Horn en de heren K. Biesheuvel, H. W. J. Blijboom, A. Jonker, J. Th. Visser, J. E. Tielens, al len te Amsterdam, J. J. Wille, Bussum. Artsexamen le gedeelte: Mevr. A. Hooy- kaas-Kühler en de heren G. A. B. J. W. Teunissen, W. Boissevain en A. G. Huls man, allen te Amsterdam. Bevorderd met lof tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „On the theory of the liquid state" de heer E. G. D. Cohen, geboren te Amsterdam. Kandidaats examen klassieke letteren: J. C. Roos, Amsterdam. Doctoraalexamen scheikunde: Th. H. Fockema en R. Visser, beiden te Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: Mej. W. F. Wije, Amster dam; mej. Y. S. L. Heek, Bussum; R. Kok, Hilversum. Rotterdam: Kandidaatsexamen econo mische wetenschappen: J. Hajer en W. B. Moret, Rotterdam. Doctoraalexamen eco nomische wetenschappen: E. Riezebosch, Rotterdam; H. W. N. de Jong, Gouda. Groningen: Geslaagd voor het arts examen eerste ged.: A. E. Hermans, Gro ningen; P. F. Reddingius, Hoogkerk; D. A. Luteyn, Assen; A. G. Vos, Groningen; G. H. J. van der Werf, Bolsward; B. van der Sluis, Schagen. Bevorderd tot arts de da mes M. E. Maas, Haren en E. Smit, Delft. Rotterdam: (Stichting Klinisch Hoger Onderwijs): Semi-artsexamen: Mej. S. L. Kan, Amsterdam; A. I. Perquin, Voorburg; E. Wagman en G. D. Darrow, beiden te New York (U.S.A.); E. van der Does, Rot terdam; R. J. Meijer, Leiden. Artsexamen: J. M. van Schijndel, Heeswijk; H. Ever- blij, Rotterdam; W. S. Ably, 's-Graven hage; F. Steendijk, Rotterdam; P. G. Bak ker, 's-Gravenhage; P. Gravendeel, Berkel. Wageningen: Aan de Landbouwhogeschool is geslaagd voor het propaedeutisch examen: M. M. U. van Dis, Overveen; K. Kuiper, Heiloo.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7