Bsraël MAINZER ZUURKOOL aardappel-rapen n SPREKEN IN HET OPENBAAR Marathon Marathon^ de beurs Metaaldraaier N Ph. O. I van gisteren Amsterdamse Beurs VELSER TUNNELS Nette winkeljuffrouw FLINKE MONTEUR gevr. Het Vakkledinghuis HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Bazaar in wijkgebouw aan Ged. Oudegracht STA UOA 225 A 51A 12$ A \5lA 4TA 51A liA 2SA Ondubbelzinnige zege der Noorse socialisten Zij veroverden 78 der 150 parlementszetels Prof. Röling rapporteert in juridische UNO-commissie Definitie van agressie is onmogelijk te geven Kon. Ned. Stoomvaartmij. in fiscaal proces gewikkeld Gearresteerde vakbond leiders in Argentinië weer vrij Bedrijfsresultaten KLM Vuurgevecht aan de grens tussen India en Goa Scheepvaart W. van Delft W. H. Brouwer PLEEGGEZIN r LERAAR automobieltechniek VROUWELIJKE EMPLOYé ^gaaóópeci'aliteiten uit binnen- en buitciilan, Wie wil wat verdienen of bijverdienen met flinke vrouwelijke krachten en aankomende perssters IVIINERVA MIRACOLO A MILANO geroutineerde machinestiksters en vakbekwame krachten TECHNISCH ASSISTENT Openbare lesavond Vi pond VET 25 LEES\PECIAUST naast Automatiek i S&ab Alléén Reckitts Blauwsel garandeert echt wit1 lltfc* Sjonge... wat zijn ze druk DINSDAG 8 OKTOBER 1957 Pen jaarlijks terugkerende gebeurtenis in 'oktober is de bazaar in het wijkge- jjegm ^'^empte oude Gracht 104 te Haar- 17. -fatTvêle wijkbewoners de handen ineen ir, vorörnton Hp+ HhpI ie ffflWGedurende het gehele jaar werken de meskransen en in de laatste maanden het succes te vergroten. Het doel is het f-nancieel tekort bij de ziekenverpleging, het jeugdwerk en de bejaardenzorg, op te l! Heden dinsdag en woensdag zijn de nud-Hollandse gevels in de grote zaal „eer opgetrokken. De spreuken erop ver- Pllen wat er alzo te koop is: De zoete en Le inval; het boekhuis: lage prijzen; lunst, met een grote K: bij Grote Ka, enz. Verder is er een keur van mooie handwer ken zoals babytruitjes tot bedjasjes voor nude dames, van stevig wollen herensok ken tot schuimig angorawollen kunststuk je Huismoeders kunnen in de comestibles- nt haar slag slaan en huisvaders vinden voor hun tuintjes alle soorten bollen te kusten te keur. Opme-kelijk veel breiwerk er van bejaarden uit de wijkgemeente. 15Voor kinderen zijn er een grabbelton en pen wonderboom, waarvan allerlei- heer lijkheden geplukt kunnen worden. Maar !„der kan ook graven naar „de schat in de 'i-ker" En geheel nieuw is de omvangrijke cnoepmand, keurig opgemaakt met popjes ^aangeklede snoeperijen. AMSTERDAM De beurs stond in de belangstelling van publieke verkopen en aankopen door de arbitrage voor buitenlandse rekening, spe ciaal Parijs en Zwitserland. Dat een nieuwe emissie thans geen hausse-factor voor de aandelen meer is, werd verleden week be wezen (emissie Koninklijke Shell Groep en Standard Oil of New Yersey) en thans wederom het bekend worden van een le ning van 80 miljoen pond sterling van de British Petroleum. Aandelen Koninklijke Olies werden bij de opening verhandeld op ('168, tegen slotkoers vrijdag 178,50, een 'verlies derhalve van ruim 10,(50 pun ter. oude omrekening). De koers daalde hierna door middenkoersaanbod tot ƒ167,50, waarna zich strijd ontwikkelde tussen het publiek met verkopen en de arbitrage met want spoedig kwam een notering van 171,20 op het bord. Echter ook deze hoge koers kon niet behouden blijven en de markt sloot op ongeveer 170,—. In de morgenuren werd gedaan 172,- en 168,-. Van een paniekstemming was zeker geen sprake. De handel had een rustig verloop. Natuurlijk gingen de overige internatio nale waarden met de Koninklijke Olie mee en zo verloor Philips, na een zwakke ope ning, ongeveer 12 punten ;AKU hield zich vrij goed en boekte slechts een verlies van 2 pet. Unilever trok aan van 310 tot 317. aankopen. Laatstgenoemde won de strijd, om op ongeveer 314 te sluiten, waardoor een verlies van ongeveer 18 pet ten op zichte van vrijdag werd geleden. Dit grote verlies moet gedeeltelijk worden toege schreven aan geruchten van een nieuwe emissie van het margarinefonds. Een beves tiging van deze geruchten was echter ner gens te verkrijgen. K.L.M. was 1,50 be neden vrijdag. Ook de scheepvaarten deelden in de alge hele malaise en zo waren Van Nievelt 5, Koninklijke Boot 5 en de overige waarden 2 tot 4 punten lager, bij zeer geringe om zetten. De politieke situatie tussen Suma tra en Djakarta zorgde voor lagere koersen in de Indonesische sector, waar Amsterdam Rubber 4 punten en Deli Maatschappij en HVA lager werden genoteerd. De aangekondigde 25-jarige 6 pet wo ningbouwlening a 100 pet groot tenminste 100 miljoen gulden, was van heel weinig invloed op de staatsfondsenmarkt, waar de verliezen slechts 'A tot J/2 Pet beliepen. Men is ter beurze van mening dat de le ning een succes zal worden, gezien de aan trekkelijke voorwaarden en omdat ook de kleine man, door de uitgifte van kleine cou pures zal worden ingeschakeld. Prolongatie 5 pet. (A.N.P.). NEW YORK De Russische kunstmaan heeft ter beur ze onzekerheid gewekt. Onder een sterke verkoopkracht daalden de koersen tot nieuwe laagtepunten voor 1957, waarbij de totale waarde der ter beurze genoteerde fondsen afnam met bijna drie miljard dollar. De beurs was vrijwel voortdurend in twee kampen verdeeld: de aandelen van industrieën die betrokken zijn bij de vervaardiging van geleide projectielen maakten forse stijgingen in verband met de verwachte verhoogde activiteit op dit gebied; en de overige aandelen onder gingen een scherpe daling waarin de staal-, olie- en metaal waarden, de chemi caliën en enkele verspreide fondsen voor gingen. Tegen beurseinde nam de verkoopnei ging nog toe, waai-bij ook de groep geleide projectielen betrokken werd, waarin aan vankelijk winsten van een tot. vier dollar waren genoteerd bij flinke omzet. Van de 1.162 verhandelde fondsen sloten er slechts 175 hoger en 810 lager. Het industriegemiddelde kwam van 461,70 op 452,42; dat voor spoorwegen van 125,66 op 122,81 en dat voor openbare nutsbedrijven van 66,69 op 66,48. (UP). 3»/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K- N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feijenoord Uordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel C-eneral Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 79 79% 87!l/io 143 250 250 172K- 170 239 237 188 185 225 220 221 130 130 316 H 313 185 180 778 740 exd. 171, 164,80 56 107,- 106,— 143 142 130 A 202 200 J* 95 75 60 58 179 179 141 140 148 148 153* 509/u> 49 exd. 41 exd. 58% 39n/io 39% 71 exd. 27 OSLO (NTB) Gisteren zijn in Noor wegen verkiezingen gehouden voor een nieuwe Nationale Vergadering, de vierde sedert de oorlog. Er waren ruim twee mil joen kiezers wier stemmen beslissen over de bezetting van 150 parlementszetels. De socialistische partij heeft haar positie verstevigd. De uitslag van 690 van de 744 stemdistricten verzekert deze partij al 78 van de 150 parlementszetels, een winst van één zetel in vergelijking met de verkiezin gen van 1953. De communisten hebben waarschijnlijk twee van hun drie zetels verloren. De boerenpartij en de liberalen maken een grote kans hun zetels, respectievelijk 15 en 14, te behouden. De conservatieven zien mogelijk een zetel verloren gaan en heb ben er dan 25. De christelijke volkspartij is met een verlies van twee op 12 zetels ge komen. De verbonden niet-socialistische partijen hebben 5 zetels behaald. De defi nitieve uitslagen zullen op zijn vroegst vanavond bekend zijn. De socialistische premier Einar Gerhard- sen heeft verklaard, de uitslag als een motie van vertrouwen in het socialistische bewind te beschouwen. Het verlies van de communistische partij is voor een groot deel aan de socialisten ten goede gekomen. Vertegenwoordigers van de oppositie partijen waren het er vanochtend over eens dat de verkiezingen een nederlaag ge worden zijn voor hen die gehoopt hebben op een omzwaai van vele kiezers, met de mogelijkheid van een niet-socialistische coalitie-regering. Politiek zal de overwinning van de so cialisten generlei wijziging in het Noorse politieke leven teweegbrengen. De partij zal haar milde vorm van socialisme, ge baseerd op een zekere mate van staats controle op de economie en de prijzen, groter investeringen om de werkloosheid in de industrie laag te houden en subsidies op zekere produkten om de prijzen te drukken, voortzetten. Op militair gebied en in de buitenlandse politiek is er geen enkel probleem, daar socialisten en niet-socialisten het eens zijn over de noodzaak van de NAVO en deel neming van Noorwegen aan de Westerse alliantie. Doordat het bijzonder fraai en zonnig weer was, lieten vele Noorse kiezers giste ren verstek gaan. Het percentage dat wél stemde was als gevolg daarvan niet meer dan ongeveer 75 pet. NEW YORK (ANP) De Nederlandse gedelegeerde professor mr. B. V. A. Röling heeft in de juridische commissie van de UNO-Assemblee meegedeeld, dat het on mogelijk is gebleken een definitie van het begrip agressie op te stellen. Prof. Röling was rapporteur van de speciale commissie van 1956, om een voorstel hieromtrent in te dienen bij de elfde assemblee. „Het spijt mij te moeten mededelen", zo zei hij, „dat wij geen algemeen aanvaardbare definitie hebben kunnen opstellen, ofschoon wij ons daarvoor alle moeite hebben gegeven". „Gij zult u herinneren", zei hij, „dat de sfeer waarin wij moesten werken, zo on gunstig mogelijk was. Onze commissie be gon haar taak op 8 oktober, toen in andere zalen van dit gebouw verhitte debatten plaats hadden over Suez en Hongarije, al moet ik zeggen, dat ons werk vrijblijft van emotionaliteit. Maar wij kunnen niets an ders doen, dan een gedetailleerd en objec tief verslag uitbrengen van de in onze bijeenkomsten geuite meningen. Ofschoon de meerderheid voor het opstellen van een definitie van agressie was, vormde zij geen homogene groep. Zij verschilde onderling van mening over de vorm, de inhoud en het doel van de definitie." Prof. Röling gaf deze meningsverschillen uitvoerig aan. Hij merkte op, dat het UNO-handvest soms spreekt van agressie en soms van gewapende aanval. De vraag deed zich voor wat het verschil was. Men kwam tot de slotsom dat Agressie een rui mer begrip is dan gewapende aanval, dat agressie meer kan insluiten. Sommigen wezen op de mogelijkheid van economi sche en ideologische agressie, het gecom pliceerde verschijnsel, waarbij een staat door toepassing van een samenspel van ideologische, economische ondermijnende en militaire middelen de politieke onaf hankelijkheid van een andere staat kan vernietigen. Hierover bestaat een ingrij pende controverse, rapporteerde prof. Rö ling, die ook verband houdt met het doel van het opstellen van een definitie. Wordt die definitie opgesteld ten behoeve van de UNO-organen, of ten behoeve van de in dividuele landen? Wil men dus uit de defi nitie afleiden, welke rechten de UNO heeft om tegen de agressie op te treden, of wat staten zelf wel en niet mogen doen. Een andere complicatie is volgens hem het volgende: een definitie van agressie zal niet alleen inhouden een beperking van de handelingen van een staat, verbod van wat als agressie zou moeten worden aange merkt, maar zou ook het accent leggen op de rechten van een staat, en wel op het recht van zelfverdediging tegen gewapen de agressie. „Hoe meer wij verbieden", zei hij, „hoe meer vrijheid wij verlenen om zelfverdediging toe te passen. Dit is een uiterst netelig probleem en het is geen wonder dat de leden van onze commissie van mening verschillen over de mogelijk heid en zelfs de wenselijkheid van een definitie van agressie op te stellen", aldus prof. Röling. WASHINGTON (UP) Het hof van appèl te Washington heeft maandag een zaak behandeld tegen de Koninklijke Ne derlandse Stoomvaart Mij. Volgens de Amerikaanse wetgeving kan geen belasting worden geheven op de winst van scheep vaartmaatschappijen. Wanneer deze wins ten echter worden geïnvesteerd zou wel belasting moeten worden betaald. Het be lastbare bedrag zou 30 of 40.000 dollar groot zijn. Vertegenwoordigers van de scheepvaartmaatschappij zouden een com promisvoorstel hebben gedaan. De inhoud van dit voorstel is echter niet bekend. BUENOS AIRES (Reuter). De span ning in Argentinië is maandag, na een be spreking van vertegenwoordigers der sta kende employé's van de Argentijnse tele foonmaatschappij met president Aram- buru, wat minder geworden. Waarnemers verwachten, dat deze staking, die op 18 september begon, spoedig zal eindigen. De arbeiders van de vleesconservenfa- brieken, die maandag in staking waren ge gaan uit protest tegen de arrestatie van 300 vakverenigingsleider, hebben het werk hervat nadat de meeste dezer leiders vrij gelaten waren. Een groot aantal vakverenigingen dat strijdt voor wederinstelling van het grote vakverbond, heeft maandag evenwel een „staat van waakzaamheid" afgekondigd. Zij zullen heden vergaderen om een plan van actie op te stellen. De K.L.M. zal waarschijnlijk over 1957 een bruto-inkomen hebben van ongeveer 136 miljoen dollar en een netto-inkomen, dat overeenkomst met ongeveer 4,58 dollar per gewoon aandeel over het gemiddelde aantal aandelen, dat in dat jaar uitstaat. Hiertegenover staan voor 1956 een bruto- inkomen van 114.248.000 dollar en een netto-inkomen, ovei'eenkomende met 4,60 dollar per gewoon aandeel over het klei nere aantal aandelen, dat aan het einde van het vorige jaar uitstond. Deze ramingen komen, tezamen met een voorspelling van een bruto-inkomen van 177 miljoen dollar tegen 1962, als naar verwacht wordt de straalvliegtuigen en toestellen met schroef turbine-motoren in gebruik zullen zijn, voor in een rapport, dat door een onafhankelijke luchtvaart adviseur voor de K.L.M. werd opgesteld. BOMBAY (Rtr) Het Indische persbu reau „RTI" bericht, dat Indische en Por tugese grenspatrouilles maandagmorgen schoten hebben gewisseld aan de grens tus sen Karwar en Goa. Volgens dit bericht is een Portugese sol daat om het leven gekomen. Een Indische grenswacht werd gewond. Aalsum, 8 te Lourenzo Marques verw. Aagtedijk, 7 v. Chalna n. Colombo. Aagtekerk, 7 v. Dairen n. Hongkong. Alderamin, 7 in Kielerkanaal n. Rotterdam. Attis, 5 v. Aruba n. Sta. Marta. Alk a id, 7 nog te Bandar Shapour. Anlonia, 7 280 m. o. Kp. Varella n. Hongkong. Annenkerk, 8 v. Genua n. Port Said. Almkerk,, 7 te Antwerpen. Amerskerk, 7 v. Beira n. Mtwara. Ampenan, 8 te Makassar. Andijk, 8 te New Orleans. Arendsdijk, pass. 7 Landsend n. Antwerpen. Alnati, 8 te Rotterdam. Amsteldiep, 8 te Rotterdam. Alcor, 7 nog te Buenos Aires. Alioth., 7 v. Bahia n. Las Palmas. Alphacca, 7 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Alphard, 8 te Rio de Janeiro. Averdijk. 8 te Houston verw. Amsteldiep, 6 te Amsterdam. Amstelland, 6 te Amsterdam. Amsteisluis, 7 te Fremantle. Bawean, 8 te Calcutta. Boskoop. 7 v. Plymouth n. Amsterdam. Billiton, 7 v. Penang n. Belawan. Breda, 6 350 m. z.o. zuidp. Florida n. Tampa. Britsum, 6 te Brake. Blitar, 7 v. Port Swettenham n. Aden. Balong, 7 v. Tandjong Priok n. Semarang. Bennekom, 7 te La Guaira verw. v. Curacao. Cartago, 8 te Cristobal. Charis, 6 90 m. z.w. Fayal n. Pampatar. Corilla, 7 op rede Karachi n. Abadan. Clavella, 7 v. Abadan n. Colombo. Congokust, 9 te IJmuiden verw. Camerounkust, 7 85 m. n. L. Palm. n. Le Havre. Caltex Utrecht, 8 v. Savona n. Port Said. Cradle of Liberty, pass. 6 Kp. De Goede Hoop naar Philadelphia, Crania, 6 te Liverpool verw. v. Punta Cardon. Caltex Pernis, pass. 7 Finisterre n. Rotterdam. Caltex The Hague, 8 te Lorenco Marques. Delfshaven, 8 te Marmagoa verw. Dorestad, 7 v. Gibraltar n. Tripoli (Libanon). Delfland, 7 v. Las Palmas n. Recife. Dordrecht, 11 te Santos verw. Eemland, 7 te Amsterdam. Esso Den Haag, 7 v. Rotterdam n. Rastanura. Etrema, 8 te Berre. Friesland KRL, 7 v. Savannah n. Philadelphia. Felipes, 7 v. Tjilatjap n. Pladju. Gadila, 8 te Ampenan. Gabonkust, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Ghanakust, 7 v. Bordeaux n. Dakar. Garoet, pass. 7 Gibraltar n. Rotterdam. Gordias, 7 v. Port of Spain n. Europa. Hoogkerk, 7 v. Brisbane n. Sydney. Houtman. 8 te Port Louis. Hilversum. 7 te Isle of Grain. Hoogkerk, 9 te Sydney verw. Helena. 6 te Amsterdam. Hera, 6 360 m. n. Puerto Rico n. Morrisville. Hispania, 8 te te Rotterdam verw. Johan v. Oldenbarnevelt, 7 v. Port Said n. Suez. Japara KRL, 7 Socotra gepass. n. Colombo. Kieldrecht, 8 te Marseille. Kennemerland. 7 te Bahia. Karimata, 5 te Brem enn. Hamburg. Kellia, 7 v. Rotterdam n. Saltend. Kryptos, 8 te Buenos Aires, Koningswaard, 6 840 m. z.w. Azoren n. Trinidad. Laertes, 7 v. Rasmallap n. Aden. Lemsterland, 8 te Mena Al Ahmadi. Lissekerk, 8 te Bahrein. Lekhaven, 8 te Rotterdam. Lombok. 9 te Malag verw. Lutterkerk, 7 v. Marseille n. Hamburg. Luna, 6 te Amsterdam. Leto, 7 te Boston. Meliskerk, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Musilloyd, 14 te Rotterdam verw. Muiderkerk, 7 v. Abadan n. Mombasa. Musilloyd, 7 v. Port Said n. Rotterdam. Maetsuyker, 7 in Str. Banka n. Tandjong Priok. Montferland, 11 voor IJmuiden verw. Maasdam, 8 te Vigo verw. Notos, 6 v. Algiers n. Tunis. Oldekerk, 8 te Antwerpen. Oranjefontein, 6 te Hamburg. Orion,, pass. 7 Algiers n. Rotterdam. Overijsel, 8 v. Amsterdam n. Las Palmas. Prins der Nederlanden, 7 te Trinidad. Prins Willem II. 7 v. Le Havre n. Quebec. Prins Willem George Frederik, pass. 7 Belle Isle naar Le Havre. Pieter S. 8 v. Rotterdam n. Swansea. Radja, 8 te Kuwait. Peperkust, 7 te Amsterdam. Rondo, 8 te Djibouti. Rotti, pass. 7 Gibraltar n. Amsterdam. Sirrah, 7 v. Colombo n. Rastanura Stad Dordrecht, 7 v. Gibraltar n. IJmuiden. Straat Madura, 8 te Belawan. Solon, 9 te Curagao verw. Stad Arnhem, 7 v. Narvik n. Irlam. Stentor, 5 v. Amsterdam n. Trinidad. Stad Delft, 7 v. Suez n. Aden. Sarangan, 7 v. Beira n. Dar Es Salaam. Stad Vlaardingen, 8 v. Emden n. Narvik. Soestdijk, 5 te Antwerpen. Sibajak, 8 te Rotterdam. Stad Utrecht, 7 te Narvik verw. Stanvac Benakat, 7 v. Palembang, 10 te Penang. Statue of Liberty. 6 10 m. n. Sombrero n. R'dam. Salatiga, 6 100 m. w.n.w. Natuna eil. n. Manilla. Talisse, 7 v. Penang n. Port Swettenham. Teueer, 7 v. Singapore n. Penang. Tara, 8 te Santos. Tegelberg, 7 v. Singapore n. Hongkong. Iberia, 8 v. Emden n. Bilbao. Tomori, 7 v. Marseille n. Port Satd. Tappanzee, 8 te Trinidad. Tabinta, 7 v. Port Said n. Napels. Tiberius, 7 v. Curacao n. Auxcayes. Tjipanas, 11 te Hongkong verw. v. Kobe. Tamo, 10 te Buenos Aires verw. Tiba, verm. 8 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Vasum, 8 te Suez. Van Waerwijck, 7 210 m. o.z.o. Straat Balabak naar Hongkong. Waibalong, 9 te Surabaja verw. W. Alt. Jones, 7 780 m. w. Santa Maria n. Mena. Waterman. 8 v. Tandjong Priok te Aden. Wonosobo, 8 te Bangkok. Zeeland KRL, 8 te Houston. KLEINE VAART Alcetas, 7 bij Kp. Race n. Tanger. Atlas, 6 te Kopenhagen. Boreas, 6 v. Thessaloniki n. Istanbul. Brouwersgracht, 6 te Mantyluoto. Draco, 6 te Randers n. Amsterdam. Flevo, 6 te Malaga n. Lissabon. Ilias, 5 te Tel Aviv n. Catania. Inspecteur Mellema, 6 dw. Cadiz n. Genua. Joost, 7 in Kielerkanaal n. Zaandam. Julia Mary, 6 105 m. w.z.w. Ouess. n. Manchester. Leliegracht, 5 te Mantyluoto. Midas, 6 10 m. o. Gibraltar n. Faro. Nero, 6 te Amsterdam n. Le Havre. Netta, 7 10 m. z. Majorca n. Casablanca. Plato. 5 te Oporto n. Amsterdam. Prinsengracht. 6 te Mantyluoto. Schippersgracht, 6 v. Antwerpen n. Abo. SLEEPVAART Cycloop en Titan, 6 160 m. z.w. Flores n. Vliss. Ebro, 8 te Cuxhaven. Friesland. 6 400 m. z.w. Ierland n. Toronto. Gele Zee. 8 320 m. n. Maracaibo n. Maracaibo. Humber. 5 210 m. o.n.o. Madeira n. Pt. Harcourt. Loire, 8 in haven Brunsbtlttel ten anker. Noordholland, 8 660 mijl n.o. St Muguel naar Montreal. Thames, 8 150 m. z.w. Kreta n. Daz-eil. Perz. G. Tyne, 8 dw. Muskaat n. Kuwait. Witte Zee. 6 100 m. o.z.o. Billiton n. Pt. Moresby. Zwarte Zee, 8 740 m. z.o. Bermuda n. Baltimore. Verloofd: BETTIEN DEN BREEJEN VAN DEN BOUT en J. H. SIKKEMA Heemstede, 12 okt. 1957. van Merlenlaan 31. Oudemanslaan 1. Receptie van 4.306 uur. Donderdag 24 okt. zullen onze geliefde ouders, Mevr. P. OLIVIER-SMIT en de Heer W. OLIVIER de dag herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen. Herenweg 11, Heemstede. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARQUERITE FLORIS weduwe van R. Guldenaar in de ouderdom van 76 jaar. Namens de Familie: B. Guldenaar. Haarlem, 7 oktober 1957 Tempeliersstraat 34 rood. De H.H. Uitvaartdiensten worden aan God opgedra gen op donderdag 10 ok tober a.s„ in de Kathe drale Basiliek, Leidse- vaart. De stille H.H. Mis sen om 7.30 uur en de ge zongen H. Mis van Re quiem om 10 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof „St. Barbara", Soendaplein, pl.m. 11.15 uur. Rozenkransgebed woens dagavond 8 uur in de Ka thedrale Basiliek. De overledene is opge baard in de rouwkamer Parklaan 36. Haarlem. Bezoekuren van 1617 u. en des avonds van 20 20.30 uur. Heden overleed na een langdurig en geduldig ge dragen lijden onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader HENDRIK KUIT op de leeftijd van 72 jaar. J. H. C. Kuit- Martens Markelo: H. A. Slegink-Kuit L. Stegink Herman Caroline Haarlem, 6 oktober 1957 Bleekenbergstraat 23. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een dei- rouwkamers Zijlweg 63. De crematie zal plaats vinden woensdag 9 okto ber in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 11.34 uur, halte Driehuis-Westerveld. Liever geen bezoek Geen bloemen Heden werd na een kort stondige ziekte van ons weggenomen onze lieve en zorgzame vader, behuwd- vader, groot- en over grootvader PHILIPPUS CORNELIS HEILIEGERS wedn. van Dina Boeré in de ouderdom van 93 jaren. Uit aller naam: J. M. Heiliegers. Haarlem, 7 oktober 1957 Kedoestraat 38. De overledene :s opge baard in de rouwkamer, Parklaan 36 te Haarlem. Bezoekuren van 2 tot 3 u. en van 7.30 tot 8 uur. De begrafenis zal plaats vinden op donderdag 10 oktober a.s. om 10.30 uur op de Noorderbegraaf plaats te Haarlem-N. Vertrek van Kedoestraat 38 om pl.m. 10 uur. Liever géén bezoek. Orthop. chirurg. A.s. woensdag 9 en a.s. Vrijdag 11 oktober GEEN SPREEKUUR AAN HUIS. Arts, Spaarne 50 PRAKTIJK HERVAT Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 Donderdag 10 okt. 8 uur: D. 3. BRUI3N Een belangrijk onderwerp: Gods Wondervolk. Plaats een Groentje. Voogd ij ver. zoekt voor 10-jarige jongen. Brie ven onder No. X-6460 Adv. Bur. Alta, Utrecht. VERKOOP BIJ EXECUTIE op woensdag a.s. te 2 uur ten laste van H. R. Kriege te Haarlem aan de Zomerkade 191, zulks' van meubilaire en andere goederen. De verkoop geschiedt tegen contante betaling en zonder opgeld. G. TEKELENBURG Deurwaarder. Notaris J. J. Reijenga te Haarlem, zal donderd. 17 ok tober 1957 n.m. 14 uur, in het Notarishuis, Bilderdijkstr. te Haarlem, publiek verkopen: Een woonhuis met erf te Haarlem a. d. Tugelastr. 50, gr. 0.73 Are. Verhuurd voor f 8.10 p. w. Totale lasten f 14.97. Aanv. bij bet. uiterl. 28 nov. '57. Inl. bij gen. notaris, Kruisweg 59, tel. 11510. Ze zijn er weerde vaten met de echte orig. werkelijk verrukkelijk en dan met ons overheerlijk Mager Pekelspek Geld. Rookworst of Knakworst 'n ware delicatesse! Laat U ze thuis maar 'ns smullen! DE SPECIALIST VOOR HEERLIJKE HAPJES GROTE HOUTSTR. 89 Telefoon 11456 Nu 2 soorten FELIX extra vis en extra vlees. Per groter pak 40 cent. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hillegom roepen sollicitanten op voor de betrekking van aan de gemeentelijke avond nijverheidsschool. Sollicita ties uitsluitend schriftelijk binnen 7 dagen aan de bur gemeester. Rubberfabriek N.V. v/h. Gebr. Merens, Z. Buiten- Spaarne 74, vraagt Aanm. schr. of mondeling dagelijks tot 17.15 uur. RONDRIT met bezoek aan de Vertrek 14.30 en 19.30 - Zondag 10.30, 13.—, 14.30 en 19.30. Per persoon 1.- Plaatsbespreken gewenst. Reisbur. BOUCKAERT, Rozenstr. 7-9, Tel. 19992 Op ons kantoor in Bloemendaal is plaats voor een voor onze debiteurenadministratie. Leeft. pl.m. 18 jr. Type-diploma en enige boekhoudervaring gewenst. Brieven onder no. 6712 aan het bureau van dit blad. gevraagd. Bekendheid met levensmiddelen en delicatessen genieten de voorkeur. Aanmelden 's avonds na 6 uur. ZIJLSTRAAT 84 -i/Mc vleeswaren TELEF. 21450 bij A. DE RIDDER. Noordzeekanaalweg 3 bij pont Buiten huizen. Houtrakpolder. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt In grote Verliehtingszaak Brieven onder no. 6713 aan het bureau van dit blad. Concertgebouw - vrijdag 11 oktober - 8.15 uur le CONCERT SERIE V Dirigent: HENRI ARENDS Solist: FREDERICK MARVIN - piano Programma: Mozart - Mars. Serenata notturna, Pianoconcert in Es gr. terts K.V. 271; Schubert - Symphonie no. 5; Brahms - Haydn-variaties. Entrée: 2.75 en ƒ2.25 (alles inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532 's Maandags tot 13 uur gesloten. 7.30 u. Bovenzaal: Inleiding door Paul Chr. v. Westering Bü I Plaat! HEEMSTEDE Tel. 34345 DONDERDAG 10 OKTOBER - 8.15 uur Bijzonder Kerkewerk Herv. Gem. Heemstede VITTORIO DE SICA'S BEROEMDE FILM Plaatsbespreken dagelijks 10—3 en na 5 uur. ede M Wij hebben volop werk voor voor de snijzaal. Hoog loon met premieregeling. Prettige werkkring. Aanmelden van 85.30 uur: Rokkenatelier WINDSOR, Koningstraat. 39, Telefoon 11205. GEVRAAGD bij electrotechnisch bureau om behulpzaam te zijn bij uitvoering en controle van werkzaamheden. In staat eenvoudige schema's op te zetten en uit te werken. Brieven onder no. 6711 aan het bureau van dit blad. Alleen reqelmatiq adverteren kan dit beweiker Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden oehouden MORGEN, WOENSDAG 9 OKTOBER, om kwart voor 8 in Restaurant BRINKMANN, Grote Markt. Op deze eerste lesavond is er gelegenheid vragen te stellen en in te tekenen als cursist(e). Lesgeld 35. VOLKSUNIVERSITEIT WOENSDAG - GEHAKTDAG pond GEHAKT 98 Dond GEK ROOKWORST59 DONDERDAG: VARKENSKARBONADE 1.68 per pond Kruisstraat 20 Sportkleding in voorraad bij LANGE VEERSTRAAT 18 HAARLEM-C. TELEFOON 17369 Waarmee U ook wast - U kunt niet zonder blauwsel. Dat is nog eens over tuigend aangetoond door het Wasserij Instituut TNO te Delft. Aldaar gehou den proeven bewezen: Naspoelen met Reckitts Blauw gaat het geel worden van het wasgoed tegen. Zowel bij gebruik van zeep als van synthetische wasmiddelen Doe dus altijd Reckitts Blauwsel in het laatste spoelwater. Alleen dan krijgt U een werkelijk witte was. Ver geet 't niet, mevrouw, Reckitts Zakje Blauw. Vraag niet hoe ze er straks uitzien... Gelukkig maar dat zc Marathon dragen! Mooi, goed zittend co vooral: ijzerstctk cn bestand tegen Ideaal voor robbedoezen! Product van de Jumbo- tn Marathon KledlnffabrUkf*. Pottbua 750 tmetode. £<f d/&/CO

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3