Echt iets voor Uw jongen Gevist met netten met te kleine maaswijdte Pullovers ELNf? f?p Peek&Cloppenburg HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ECONOMISCHE POLITIERECHTER Een naaimachine van uitzonderlijke kwaliteit. Eenvoudig fantastisch en fantastisch eenvoudig ^Brieven aan cle redactie Examen voor autorij-instructeurs IK geen griep ABDIJSIROOP/: Verdachte van gestolen auto aangehouden „Vondelkwartier" begon met winterwerk Bridgedrive ten bate van „Dennenheuvel" De damcompetitie G.S. en Jozef Blankenaar blijven toon aangeven Damtitel Noordholland Ansems, Dukel, Stahlberg gaan aan de kop Een week vakantie voor bejaarden Wandelen met het Haarlems Speeltuinverbond Taxichauffeur zou Deense passagier beroofd hebben Wraakneming op pleegvader 14.75 19.75 m IfeSP* Wereldmode creaties Q A topprestaties Dodelijk ongeluk Examens C. v. d. Aar won tweede najaarsrit Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 15 OKTOBER 1957 Voor de Haarlemse economische polite- hter zijn maandag enkele zaken behan- welke betrekking hebben op de wet n de maaswijdte van zeevisnetten 1954. Twee reders en twee schippers hadden h te verantwoorden, omdat met netten op de trawlvisserij was gevist die een te kleine maaswijdte hadden. Een reder van een Katwijkse boot was tpn laste gelegd, dat hij in de periode van 16 tot 21 juli van het vorig jaar had laten vissen met netten van een maaswijdte van gemiddeld 68 mm. Volgens de voor schriften moet de wijdte 75 mm zijn. Aan de schipper van de trawler was tenlaste „eiegd, dat hij gevist had met de netten. 0 pe officier van Justitie merkte in zijn requisitoir op, dat de wet gemaakt is om te bevorderen dat geen jonge vissen ge vangen worden. Er wordt in het algemeen soepel opgetreden en rekening wordt ge houden met de droge en natte toestand van de netten. Tegen de reder eiste de officier van Justitie een boete van tweehonderd vijftig gulden en tegen de schipper een boete van vijftig gulden subsidiair tien dagen. De verdediger, mr. W. M. A. Kalkman, merkte op, dat Nederland het enige land jSi dat zich zo veel mogelijk aan de be palingen van de maaswijdte houdt. De re der en de schipper zien het belang der be palingen goed in en houden zich er zo veel mogelijk aan. Zij stellen controle op prijs en er bestaat een goede samenwer king met de controleur. Een paar milime- ter verschil in de maaswijdte hangt af van de toestand waarin de netten verkeren. De wijdte kan goed zijn als men naar zee trekt, maar daarna kan de wijdte krimpen, als er gevist is. Pleiter verzocht een ge ringe boete op te leggen. De politierechter veroordeelde de reder tot een boete van honderdvijftig gulden en de schipper tot één van vijfentwintig gul den subsidiair vijf dagen hechtenis. Een reder uit IJmuiden was ten laste ADVERTENTIE Met de ELNA Supermatic kan alles volkomen automa tisch vervaardigd worden, van het eenvoudigste naai werk tot de meest verfijnde siersteken. (Verkort weergegeven) „Mercator". Naar aanleiding van de mededeling in uw blad van 24 september, dat men in België overweegt, het zeilend schoolschip „Mercator" wegens 't vergaan van de „Pamir" uit de vaart te nemen, kunnen wij u berichten, dat de „Mercator" begin december de volgende kruistocht zal aanvangen, tijdens welke ook Curagao zal worden aangelopen. Op 2 oktober is de nieuwe lichting cadetten aan boord geko men, die dus ruimschoots de tijd hebben „scheepswijs" te worden gemaakt. De „Mercator" die reeds lang te klein is voor het grote aantal aspirant stuur lieden, zal over drie jaren uit de vaart worden genomen en vervangen door een groter, als driemastbark getuigd, zeilschip met hulpmotor, dat in Antwerpen zal wor den gebouwd. In België heeft men al 53 jaren de beste ervaringen met de zeilopleiding opgedaan. J. C. DEN BANDT, Secretaris-penningmeester van de Nationale Vereeniging „Het zeilend Schoolschip" te Wassenaar. Belasting. Ik vraag mij af, waarom mi nisters of hun adviseurs niet op het idee z'jn gekomen een afgeschafte belasting weer in te voeren, n.l. de belasting op bromfietsen. Het zijn de zorgenkinderen van de weg, want ze zijn te groot voor het fietspad en te klein voor snelverkeers- wegen. Als de regering de aangekondigde nieuwe 'weede sigarettenprijsverhoging van 10 ct Per pakje achterwege laat en de sigaret ten per pakje ook weer een dubbeltje goed koper maakt, heeft de wegenbelastingbe- talende bromfietser nog 2/3 belastingver laging bovendien! Cijferaars hebben gezegd dat er gemiddeld één pakje sigaretten per 'ran per dag wordt gerookt. Met de nieuwe sigarettenprijsverhoging en de vorige komt dit neer op f 1,40 per week of f 72,80 per 'aar. Een wegenbelasting voor de brom fiets van f 25,— per jaar geeft derhalve noS een belastingverlaging van f 50,— per laai' op de koop toe! Maar de regering en de adviserende eco nomen zullen het wel beter weten dan de bun totaal onbekende en in economie on- Sediplomeerde K. KEJA-JAMBROES gelegd dat hij in de periode van 21 tot 24 januari van dit jaar had laten vissen met sleepnetten van een gemiddelde van 66 mm en een schipper het vissen met deze netten. De reder verklaarde zich steeds aan de bepalingen te houden. Tijdens de controle verbleef hij in het ziekenhuis. Conform de eis werd de reder veroor deeld tot een boete van honderdvijftig gulden. De schipper werd een boete van vijfentwintig gulden subsidiair vijf dagen opgelegd. Er is een wijziging van het wegenver keersreglement in voorbereiding, waar door speciale eisen kunnen worden gesteld aan autorij-instructeurs. Aan de auto's, waarmee zij les geven, zullen bepaalde voorzieningen moeten zijn aangebracht, opdat de instructeur bij gevaarlijke situa ties onmiddellijk kan ingrijpen. Verwacht mag worden, dat de wijziging binnenkort tot stand zal komen. Uit deze uit Den Haag afkomstige mede deling kan men opmaken dat er iets ge daan zal worden tegen de beunhazerij op het gebied van autorijlessen. De huidige situatie is zo, dat iedereen die een rijbewijs bezit, aan anderen les kan gaan geven in het besturen van auto's, motorfietsen of scooters. Er is geen enkele wettelijke be paling die hem dat belet en er is ook nie mand die hem zal vragen of hij de voor het geven van deze lessen vereiste capaci teiten bezit. Dat dit een zeer ongewenste toestand is, daarover zal iedereen het wel eens zijn, in de eerste plaats de bona fide auto-in structeurs, die reeds jarenlang verbolgen zijn op de beunhazen, geenszins uit een soort concurrentienijd, maar omdat het publiek gewoonlijk geneigd is de reputa tie van de autorijlesgevers af te meten naar die van de slechtste, en de beunhazen dus min of meer het gehele instituut als zoda nig in discrediet brengen. Het enige verweer, dat de bona fide auto instructeurs daar tegenover kunnen stellen is dat van de kwaliteit van hun lessen. De bonden, waarin zij zich hebben georgani seerd, passen dan ook gewoonlijk een strenge selectie toe. Dathebben wij een dezer dagen kunnen constateren, toen de B.E.A., de Coöperatieve Bond van Erkende Autorijschoolhouders, in Haarlem 'n aantal kandidaten voor het lidmaatschap exami neerde. Of beter gezegd: liet examineren, want de examinatoren zijn deskundigen van de verkeerspolitie, die zich in hun vrije tijd voor dit werk beschikbaar stellen en overigens in geen enkele relatie tot de B.E.A. staan. De bond verklaart zelf, dat dit het zwaarste verkeersexamen in ons land is en wij moeten, na een gehele mid dag dit examen te hebben bijgewoond, er kennen dat daarmee niets te veel is gezegd. De kandidaten moesten niet alleen tonen vaardige autorijders te zijn, zij dienden ook te bewijzen dat zij tevens goede leer meesters waren tijdens een ritje met een „leerling"-examinator. En de vragen over de verkeerswetgeving, die hun door de heren achter de groene tafel gesteld wer den, waren lang niet mis, evenmin als de zeer ingewikkelde verkeerspuzzels, die hun op een grote maquette werden voorgelegd, en waarvoor zij de juiste oplossing moes ten vinden. Dan was er nog een onderzoek naar hun kennis omtrent motortechniek, dat evenwel niet beslissend was voor de examenuitslag. De B.E.A. staat zeer terecht op het standpunt, dat de vaktechnische en ver- keers-pedagogische eisen, die zij aan haar leden stelt, niet zwaar genoeg kunnen zijn, omdat de leerlingen van vandaag de auto mobilisten van morgen zijn. Het streven van de bond vindt meer en meer erken ning bij de overheid. In Gouda, de enige gemeente in Nederland, waar een vergun ning .nodig is voor het geven van autorij- lessen, zijn de B.E.A.-leden vrijgesteld van het examen, dat de aanvragers van een dergelijke vergunning moeten afleggen. ADVERTENTIE Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en lucht wegen te zuiveren met 'AKKER SIROOP Bestuurder reed in Haarlem zigzag over de weg Toen de Amsterdamse politie in de nacht van zaterdag op zondag om om streeks vier uur aan de inspecteur van dienst op het bureau van politie te Haar lem meedeelde, dat op de Zeedijk in Am sterdam een auto was gestolen en dat de kans bestond, dat deze in de richting Haar lem was gereden, kon de inspecteur ant woorden, dat de auto reeds in beslag was genomen en dat drie verdachten in arrest waren. Een agent van politie had omstreeks kwart voor vier een auto op de Amster- damsebrug te Haarlem gezien die zig-zag reed. De auto ging in verboden richting de Spaarnwouderstraat in en de agent volgde per fiets. Op de Melkbrug stond de auto wegens motorpech stil. De agent vroeg aan de bestuurder, een vierentwintigjarige schilder uit Amsterdam, die naar de me ning van de politieman onder invloed van drank verkeerde, naar het rijbewijs. Hij kon geen papieren tonen, want - naar hij verklaarde - had hij de auto van een vriend in Amsterdam geleend. De agent achtte het nodig de schilder en de twee inzittenden, een eenentwintigjarige timmerman en een negentienjarige veehouder, beiden uit Vel- sen. naar het bureau van politie over te brengen. Daar kwam aan het licht dat de auto gestolen was. De drie mannen werden ingesloten en zijn naar Amsterdam over gebracht, omdat daar het misdrijf ge pleegd is. De speeltuinvereniging „Het Vondel kwartier" in Oud-Schoten heeft maandag avond een begin gemaakt met haar win- terclubwerk. Het aantal inschrijvingen voor de diverse clubjes was evenals vorige jaren bijzonder groot. Ruim vijfhonderd meisjes en jongens zullen in de komende maanden met goede ontspanning en ver antwoorde vrijetijdsbesteding worden bezig gehouden. De zang- en operetteclub heeft de kin deroperette „Lentebloemen" in studie ge nomen. Onder leiding van de leidsters werd er geoefend. Veertig dames en heren offeren één of meer dagen per week een gedeelte van hun vrije tijd om dit voor de vorming en ont wikkeling van het kind zo belangrijke werk mogelijk te maken. Op zaterdag 2 november zal 's avonds in paviljoen „Dreefzicht" in Haarlem onder auspiciën van het comité weldadigheids- bridgedrives Haarlem en omstreken een bridgedrive worden gehouden, waarvan de baten zijn bestemd voor de Vereniging tot verpleging van hoofdarbeiders in herstel lingsoorden en sanatoria „Dennenheuvel". Deze bridgedrive wordt reeds voor de tien de maal georganiseerd. ADVERTENTIE Voorkom GRIEP met De damcompetitie hoofdklasse, die in twee afdelingen wordt gespeeld, vertoont na vier ronden reeds een vry duidelijke aanwijzing van de aanstaande finalisten. In groep A blijkt Gezellig Samenzijn on betwist de sterkste te zijn, terwijl in groep B Jozef Blankenaar, kampioen 1956, op nieuw zijn superioriteit bewijst. Het blijft overigens wel een competitie van verras singen, vooral voor de clubs die in de on derste regionen verkeren. DSTO, uitkomende in groep A, wist in zijn wedstrijd tegen DCG de eerste punten binnen te halen door verdiend met 12-8 te winnen. Jozef Blankenaar II ontnam St. Bavo de illusie door met 12-8 te winnen. Gezellig Samenzijn bracht Oostzaan een regelmatige 16-4 nederlaag toe. De stand in groep A luidt: 1. GS 8 (4) 2. Jozef Blankenaar II 7 (4); 3. St. Canisius 3 (3); 4. DSTO 2 (2); 5. DCG 2 (3); 6. St. Pavo 1 (2); 7. Oostzaan 1 (3); 8. Het Oosten 0 (3). In groep B won Jozef Blankenaar met 15-5 van Den Helder. DCIJ bleef op dé goede weg en won met 12-8 van DDD. De stand in deze afdeling vertoont het volgende beeld: 1. Jozef Blankenaar 3 (4); 2. DCIJ 8 (4); 3. CDA 3 (3); 4. DDD 3 (4); 5. DWW 2 (2); 6. HDC 2 (3); 7. Den Helder 0 (3); 8. GS II 0 (3). Eerste klasse De competitie eerste klasse v?.n het district Kennemerland werd voortgezet met de wedstrijd HillegomVKD. Met de veelzeggende uitslag 18-2 bleef VKD zijn tegenstander de baas. Tweede klasse Het blijft in deze afdeling stuivertje wis selen. Zandvoort bracht het zo uitstekend gestartte St. Bavo II een 14-6 nederlaag toe. Sportief II werd in eigen hms met 15-5 verslagen door Stabiel^en HDC III wist Sportief II zelfs een 18-2 nederlaag te bezorgen. Bij de voortzetting van het toernooi om de Noordhollandse damtitel hoofdklasse wisten de spelers J. Ansems, B. Dukel en M. R. Stahlberg hun goede positie te hand haven. Speciaal in de tiende ronde ontwik kelde zich een spannend gevecht om de ereplaatsen. De partij J. Ansems-M. R. Stahlberg eindigde na wederzijds sterk spel in een puntenverdeling. Hetzelfde resul taat werd bereikt in de partijen H. J. v. Berk-J. H. Beeke, B. Dukel-R. Berk en P. v. Heerde-H. Beliën. Alleen J. Zijp kwam tot een verdienstelijke overwinning tegen A. den Doop. De resultaten van de 9de ronde luidden: B. Dukel-P. v. Heerde 11; R. Berk-J. Ansems 11 M. R. Stahlberg-J. Zijp 20; A. den Doop-H. J. v. Berk 02 en C. Chat- tillon-H. Beliën 20. A. Grooteman heeft zich in verband met ziekte moeten terugtrekken. Ingevolge het wedstrijdreglement worden de reeds door hem gespeelde partijen geannuleerd. Deze noodzakelijke maatregel is wel zeer nade lig voor B. Dukel, want hij was de enige speler, die Grooteman een nederlaag toe bracht. Dukel behoudt evenwel een uitste kende kans op de bezetting van een van de bovenste twee plaatsen, welke recht ge ven op deelname aan het kampioenschap van Nederland 1958. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. J. Ansems 15 (9), 2. B. Dukel 11 (8), 3. M. R. Stahlberg 10 (8), 4. J. H. Beeke 10 (9), 5. P. v. Heerde 9 (9), 6. H. J. v. Berk 8 (8), 7. R. Berk 8 (9), 8. J. Zijp 8 (9), 9. C. Chattillon 6 (9), 10. A. den Doop 6 (9) en 11. H. Beliën 5 (9). De sluitingsronde zal op zaterdag 26 ok tober in het Amsterdamse Schaakhuis wor den gespeeld. De bewoners van het Haarlems Tehuis voor ouden van dagen aan de Schoter- singel zijn later met vakantie gegaan dan aanvankelijk het plan was. Er waren te veel zieken, maar maandag zijn de bejaar den vertrokken en zullen een week ver toeven in het clubhuis „Ingelberg" te Leus den. De Haarlemmers zijn daar vroeger ook al een week geweest en het was daar zo prettig, dat voldaan is aan het verzoek opnieuw naar Leusden te 'gaan. Het ge zelschap bestaat uit achtenveertig dames en heren. Er zullen bijeenkomsten worden gehou den, waarop gesproken zal worden over de Zuiderzeewerken en een pluimveebe- drijf, waarna excursies gemaakt zullen worden. Leerlingen van „Middenloo" zul len een bijeenkomst met creatief spel voor bereiden, dat ook voor bejaarden bestemd is. Zondagmiddag zullen de kinderen ouder dan tien jaar, een grote wandeltocht kun nen maken. De wandelsportcommissie van het Haarlems Speeltuinverbond organi seert voor die dag namelijk een najaars wandeltocht van tien kilometer. Om half drie wordt gestart bij de speeltuin van D.V.S. aan de Roerdompstraat. Een Rotterdamse taxichauffeur wordt ervan verdacht een 55-jarige officier by de Deense marine, W. Hansen uit Kopen hagen, op de rijksweg RotterdamDen Haag te hebben beroofd en hem uit de taxi geworpen te hebben. Een automobilist kwam maandagavond de Delftse politie mededelen dat hij een man langs de weg had zien liggen. Onmid dellijk toog men op onderzoek uit en werd de Deense marine-officier totaal versuft aangetroffen. Nadat hij wat op zijn ver haal was gekomen, vertelde hij dat hij in Rotterdam een taxi had genomen om zich naar zijn hotel te laten rijden. De chauf feur reed echter de stad uit en toen hij daar een opmerking over maakte, snauwde de chauffeur hem toe dat hij stil moest zijn. Op de grote weg naar Den Haag nabij Delft stopte de chauffeur en gaf zijn pas sagier met een hard voorwerp een klap op het hoofd en trok hem de auto uit. De Deen mist zijn portefeuille met ruim vierhonderd gulden en identiteitspapieren. ADVERTENTIE laandag is in het gebouw van de ïemeentelijke Geneeskundige en Ge- ondheidsdienst aan de Nieuwegracht m Haarlem een begin gemaakt met de massale inenting tegen de kinderver- 'amming. Op deze eerste dag werden ••uim dertienhonderd kinderen gevac cineerd. De gehele dag was het een tan- en aflopen van moeders met kin ieren. Sommige jongens en meisjes 'ceken met schrik naar de injectienaald, begonnen te huilen of werden wat bleek om de neus. Anderen waren zeer moedig - zoals de kleine Elna, die met een lachje de prik ondergaat. „Waar om zou je huilen, het doet toch hele maal geen pijn", schijnt ze te zeggen. Een 16-jarige pleegdochter van een vee houder in Kampen heeft gepoogd wraak te nemen op haar pleegvader, die haar ver boden had 's avonds laat thuis te komen. Zij deed in de thee van de veehouder een mengsel van DDT en een verfoplossing, maar de veehouder merkte terstond, dat er met de thee iets niet in orde was. Daarna had het meisje de hooiberg bij de boerderij in brand gestoken. De pleegvader bracht het een met het ander in verband en waarschuwde de politie, die het meisje in het politiebureau heeft opgesloten. Zo'n sportieve, zuiver wollen pullover draagt hij graag: lekker warm (èn sterk!), een royaal, vlot model Daar zal hij plezier van hebben deze winter! Uni is nu modern, en U hebt keuze uit Dior bleu, bordeau, Raf en de nieuwste tinten grijs. Zuiver wollen patentsteek8 jaar Extra zware kwaliteit zuiver wol, 8 jaar Kleine stijging per maat Wt Wandel door de -wereld der mode bij Maandagmiddag om vier uur heeft zich in de vloeiovenhal van Breedband een ongeluk voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 67-jarige schilder A. C. Schouten uit IJmuiden-Oost, werkzaam by de firma Henskens. Een ronde stalen schijf die bij het gloei- proces wordt gebruikt, viel tijdens het transport door nog onopgehelderde oorzaak uit de kraan. S., die bij de vloeioven aan het schilderen was, werd aan het hoofd getroffen en was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doctoraal examen physische geographie: W. F. G. Wiese, Hoorn. Utrecht. Kandidaatsexamen geneeskunde: mej. M. E. C. Asselberghs Tilburg R. J. P. Bauwens, Zeist: mej. A. de Beer, Utrecht; mej. A. E. van Bentum, Jutphaas; A. B. M. v. d. Bergh, Breda; J. Berglund, Utrecht; J. J. H. Bik, Gouda: A. Blok, Ridderkerk; A. A. Buytendorp, Amers foort; A. W. E. Dieperink, Bussum; R. U. v. d. Giessen, Woerden; mej. H. M. Goettsch, Zierik- iee: H. P. Hamers, Utrecht; J. J. M. Hellemans, Leeuwarden; P. J. v. d. Hurk, Groenekan; H. L. N. Kluvers, Hilversum; S. I. Kwee, Driebergen; M. B. Lagaay, Utrecht; A. W. M. Mulder. Utrecht; J. W. Oltmans, Zaltbommel; .T. G. ten Pas, Win terswijk; Th, C, M. van Rijn, Zeist; J. S. F. Schonk, Breda; J. C. A. Sommers, Heesch; W. straks, Utrecht; P. G. M. Sweep, Breda: A. J. M. van Unnik, Breda; niej. M. J. D. J. Verhaak, Breda; J. Wisse Smit, Hilversum; G. A. J. R. P. Marchandisse, Maastricht. Semie-artsexamen: Th. R. J. A. Aben, De Bilt; mej. L. T. Banga, \Vageningen; J. van Delden, Eindhoven; H. H. lansen, Tilburg. Artsexamen: W. M. Oosterwijk, Zwolle: G. L. Seveke, Hilversum; J. P. Vegter, Lexmond; G. H. Wienen, Utrecht; M. van Zoe- ren, Elburg. Doctoraalexamen geschiedenis: R. H. van Deventer, Zeist. Kandidaatsexamen so ciologie: mej. J. J. W. v. d. Oest, Amersfoort. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De hypo physis cerebri bij larus ridibundus", de heer J. Oort, geboren te Den Haag en thans wonende te Voorhout; tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „De gespecialiseerde or ganisaties". de heer H. G. Schermers, geboren te Epe en thans wonende te Den Haag. Docto raalexamen rechten: J. H. Winkler te Sliedrecht; P. J. M. Broers, Terborg. Kandidaatsexamen rechten: mej. D. Th. de Tombe. Voorburg; L. Hanekroot, Den Haag; J. L. van Wuyckhuyse, Zwijndrecht; W. P. A. M. Hellegers, Breda; J. C. W. Warner, Oldenbroek; J. Dijkstra, Amster dam; J. J. van Dodeweerd, Haarlem; B. W. J. Steensma, Eindhoven; J. A. Stoorvogel, Over- veen; J. G. B. Escher, Bentveld; E. Barendsen, Aerdenhout. Doctoraalexamen psychologie: D. M. Wattimena, Leiden. Kandidaatsexamen psy chologie: N. J. M. Pieck, Oegstgeest. Doctoraal examen geschiedenis: N. K. C. A. in 't Veld, Den Haag. Doctoraalexamen geneeskunde II: J. de Bie, Schiedam; A. V. G. Bruschke, Oegst geest; A. Versloot. Leiden. Semi-artsexamen: C. F. Luyrink, Den Haag. Artsexamen: L. C. van Andel, Callantsoog: A. de Grave. Den Haag; J. Th. A. M. Hendriks, Den Haag. De tweede rit van de najaarscompetitie, die de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" zondag over een afstand van zestig kilometer liet verrijden, is bij de A- en B- klassers gewonnen door Cees van der Aar. Hij won in het beslissende sprintje van Buis. Deze twee renners waren samen met Van Weeren en sprintkampioen Vaars uit het peloton ontsnapt. Maar Van Weeren, die door een lekke band achter raakte, en Vaars, die moeilijkheden met het tempo en de afstand kreeg, hadden de opmars niet met succes kunnen volbrengen. De uitslag luidde: 1. C. v. d. Aar, 2. Buis. 3. Van Weeren, 4. Vaars, 5. W. v. d. Aar, 6. De Jong. Bij de C-klassers, die eveneens zestig kilometer reden, zegevierde Jansen na een geslaagde solovlucht. Van Tintelen, die geruime tijd ver achter het peloton streed en pas in de slotfase weer aansluiting kreeg, zegevierde in de sprint om de twee de plaats vóór Uttien, Assema, Peters etc. ONDERTROUWD, 14 oktober: J. Kluen en A. Bakker; A. W. Assendelft en M. Souwerbren; C. P. de Keijzer en E. E. van Tol; R. Prudon en R. M. Makkinga; F. Chr. Donders en W, H. P. M. van 't Hof. BEVALLEN van een zoon 11 oktober: H. J. van Rooden-Warmerdam; 12 okto ber: A. Huges-Schilstra; M. J. Donker-Van Kaam; G. van de Straat-Van Dijk; 13 ok tober: J. E. Zuiderduin-Huybens; A. Dus- seljee-Wierenga; 14 oktober: P. J. G. van Heems-Rosbach; J. Flipphi-Janssens. BEVALLEN van een dochter: 12 ok tober: M. M. Hulsman-Miedema; P. H. Roos-Hendriks; E. H. Pen-Van den Nouw- land; 13 oktober: M. J. van der Putten- Adelaar; L. Piepenbrink-Kloos; 14 oktober: C. P. Jansen-Cammenga. OVERLEDEN: 11 oktober: R. P. M. van der Veld, 16 jr., Maerten van Heemskerk straat; D. H. van der Liet, 85 jr., Wester houtstraat; C. M. Dik-Driessen, 34 jr., Kamperlaan; 12 oktober: J. M. Smit-Kraak 78 jr., Ripperdapark; C. Vonk, 65 jr., Wes terhoutstraat; 13 oktober: A. P. Buddingh- De Gidde, 83 jr., Maerten van Heemskerk straat.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11