zetters leerling Flinke mnl.. kracht gevraagd Opticien Vink-Spekstraat nummer EEN INDUSTRIEHAL 650 W All round chef-werkplaats JAKO .GLASPLATEN BOEKHOUDKUNDIGE KRACHT Minister Drees motiveert de maatregel tegen journalist 15.90 Van aantasting der persvrijheid kan zijns inziens niet worden gesproken Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service WOENSDAG en DONDERDAG Reclamebon Fl. meisjes gevraagd fl.- per week BROKX flinke verkoopsters 11 Vragenlijsten van P.v.d.A. in 360.000 gezinnen Opinie-onderzoek over actuele kwesties Jaarlijks rapport aan UNO over Ned. Nieuw Guinea Zevende Conferentie der Nederlandse Letteren Stichting van de Arbeid sprak met regering Prof. dr. W. J. Jongmans overleden Mijnwerker verdacht van moord op zijn vrouw Een maand geëist tegen dronken autorijder Prins Bernhard opende expositie in Utrecht Vier auto's gestolen en twee inbraken gepleegd Scheepvaart EEN BEKWAAM WATERF8TTER GAS- EN (OF) SLAGER SLAGTER, Santpoorters!!". 50 4 PERCELEN HAARLEMS AMATEURORKEST ADMINISTRATIEVE KRACHT EFKU Volksmachine F. C. KUIPERS NAAIMACHINES S$\LEES^PECIAÜST „f U denkt misschien GFCENTJE MIDDENSTANDSWONING te koop Haarlem-N. Sp&elt reeds badminton Voor U mevrouw KORST JENS NET PERSOON plNSDAG 15 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Minister-president dr. Drees heeft ge ntwoord op de door het Tweede Kamerlid r Vrolijk (P.v.d.A.) gestelde vragen over Ipt tijdelijk uitsluiten van de parlemen- ire correspondent van de Volkskrant, de h er H C. Faas, van het verstrekken van inlichtingen van regeringswege. De betrokken journalist, zo deel de mi nister-president mee, heeft voortijdig de helangrijkste zakelijke mededelingen uit Je Troonrede en daarnaast enkele gege vens uit de Miljoenennota gepubliceerd. Ter vergelijking citeert hij enige passages uit de Troonrede enerzijds en uit „De Volkskrant" anderzijds. Men vergt te veel van de goedgelovig heid der regering, aldus dr. Drees, indien men stelt, zoals geschied is, dat al deze mededelingen slechts gelukkig uitgekomen veronderstellingen zijn geweest. De details zijn te exact en te volledig om deze voor stelling aannemelijk te doen zijn. Het is duidelijk, dat de journalist direct of indi rect is ingelicht door een of meer inge wijden. De regering acht het publiceren van deze, hoe ook verkregen, informaties on toelaatbaar. Dit geldt in het bijzonder ten aanzien van de Troonrede. Het schept, naar het, oordeel van de re- gering, een onwaardige situatie, indien de Koningin bij het uitspreken van de Troon rede slechts heeft mede te delen wat in de oers reeds is gepubliceei-d. Het Kamerlid mr. Vrolijk had gevraagd of de minister-president niet van mening is dat een uitsluiting als die vain de heer Faas, ook wanneer zij wegens misbruik van de persvrijheid als gerechtvaardigd zou kunnen worden beschouwd, een indruk van eenzijdigheid of zelfs van willekeur kan doen ontstaan, als zij niet gebaseerd is op een rechterlijke uitspraak of op het oordeel van een college als de Raad van Tucht van de Federatie van Nederlandse Journalisten. De minister-president meent, dat het karakter van de maatregel van uitsluiting in deze vraag niet juist wordt gezien. De maatregel verhindert de desbetreffende journalist niet, zijn functie uit te oefenen, doch betreft slechts het ontnemen van een faciliteit. Van aantasting der persvrijheid kan te minder worden gesproken, aangezien het betrokken dagblad alle normale faciliteiten blijft ontvangen. De overheid heeft, naar de overtuiging der regering, het recht te beslissen, dat haar ambtelijk apparaat geen contact blijft onderhouden met een journalist, dié ge handeld heeft als de heer Faas. Over vergelijkbare gevallen is vroeger gesproken met het bestuur van de Fede ratie van Nederlandse Journalisten. De mi nister-president heeft er daarbij op ge wezen, dat onder bepaalde omstandigheden de regering een eigen verantwoordelijk heid heeft ten aanzien van het contact van haar ambtenaren met bepaalde journa listen. Het bestuur heeft niet principieel het recht van de regering in dit opzicht ont kend al meende het uiteraard, dat voor maatregelen sterke motieven aanwezig De Partij van de Arbeid gaat op grote schaal een opinie-onderzoek bij het Neder landse volk instellen over politieke, sociale en economische kwesties. Daartoe zal aan 360.000 gezinnen, verdeeld over 540 ge meenten, dezer dagen een lijst met 10 vragen worden thuisbezorgd. De gestelde vragen betreffen onderwer pen als nivellering, bestedingsbeperking, bezitsvorming, levenspeil ten plattelande en in de stad, verkeersvraagstukken, samenstelling van het kabinet, sociale ver zekering, het woonprobleem, militaire vraagstukken, communisme en gemeente lijke vragen. De P.v.d.A. zegt over deze enquete, dat „ofschoon uiteraard het feit, dat de Partij van de Arbeid deze enquete organiseert, haar stempel op de vragen heeft gedrukt, er bij de opzet en de organisatie toch zo veel mogelijk naar is gestreefd deze onder vraging te houden in het algemene vlak en niet in het partijpolitieke". Het opinie-onderzoek zal zich uitstrek ken over landgenoten van alle gezindten. Onmiddellijke drijfveer tot dit plan was volgens de P.v.d.A. de gedachte, dat de individuele burger zich machteloos voelt ten opzichte van de grote politieke vra gen en de beslissingen, die moeten worden genomen. In tegenstelling tot de gewone opinie-onderzoeken zijn de vragen op het enquêteformulier ditmaal zo geformuleerd dat zij de ondervraagden „uitlokken tot commentaar op het beleid van partijen en regering en tot suggesties over vraagstuk ken, die thans in het middelpunt van de belangstelling staan". De P.v.d.A. stelt zich voor de critiek en suggesties, die deze enquete oplevert, in brede kring bekendheid te geven. Vóór 26 oktober zullen de ingevulde vragenlijsten worden opgehaald. zouden moeten zijn. Het heeft verzocht een uitsluiting slechts te doen geschieden door een minister of door de ministerraad. De minister-president heeft dit toegezegd. De regering kan de beslissing over de vraag, welke aanwijzingen zij in een be paald geval aan haar ambtenaren zal geven ten aanzien van hun houding tegenover geen journalist, niet overdragen aan de Raad van Tucht van de Federatie van Ne derlandse Journalisten. Dit is een interne verenigingsrechtspraak, aan welks oordeel de overheid zich niet bij voorbaat kan binden. Zij omvat trouwens slechts die journalisten, die lid van de vereniging zijn. Men kan, door als lid te bedanken, zich aan deze tuchtrechtspraak onttrekken. De minister-president kan niet toezeg gen het optreden van de betrokken jour nalist alsnog ter beoordeling voor te leg gen aan de Raad van Tucht. Stelt men echter van de zijde der journalisten prijs op een gedachtenwisseling met de rege ring over de principiële vraag of publi- katies als hier in het geding zijn toelaat baar moeten worden geacht en, zo niet, hoe daartegen eventueel allereerst in eigen kring van de pers kan worden gewaakt, dan is de minister-president gaarne be reid tot een dergelijke bespreking, hetzij met het bestuur van de Federatie van Nederlandse Journalisten, hetzij met de sectie hoofdredacteuren van deze federatie. Het incident en de getroffen maatregel zijn voor de regering slechts van belang in het kader van de vraag, hoe in de toe komst zoveel mogelijk kan worden ver zekerd, dat niet hoofdpunten van de Troon rede worden gepubliceerd voordat de Ko ningin haar heeft uitgesproken. „De verplichtingen, voortvloeiende uit hoofdstuk XI van het Handvest der Ver enigde Naties ten opzichte van de bevol king, hebben de onverminderde aandacht, zowel van de Nederlandse als van de ter ritoriale regering". Dit wordt gezegd in de inleiding van het rapport, dat de Ne derlandse regering ook dit jaar heeft uit gebracht aan de UNO over Nederlands Nieuw Guinea als uitvloeisel van artikel 73 van het Handvest en waarvan een Ne derlandse uitgave verzorgd door de mi nisteries van Zaken Overzee en van Bui tenlandse Zaken het afgelopen week einde is verschenen. Het rapport, dat is voorzien van talrijke foto's en van uit gebreid documentatiemateriaal, bevat, be halve de bijlagen, 132 pagina's; ook de ontwikkelingen op economisch en sociaal gebied en op het terrein van het onder wijs in 1956 worden in het rapport be handeld. In de inleiding van het rapport wordt een overzicht gegeven van de ontwikke ling op verschillend gebied, waarbij on der andere wordt gezegd, dat de werk zaamheden van in 1955 ingestelde advies raden, die bedoeld zijn als voorlopers van raden met een eigen taak en eigen mid delen, tot ontplooiing kwamen. De lager onderwijs- en subsidieordonnantie die de structuur van het onderwijs, de voor waarden voor de subsidiëring van het bijzonder onderwijs en de inspectie regelt bevorderde het onderwijs ten zeerste, aldus het rapport. Voorts wordt gememo reerd, dat in de loop van voorgaande jaren gevestigde relaties met andere beherende mogendheden, gespecialiseerde organisa ties van de UNO en met de South Pacific Commission waar mogelijk werden ge ïntensiveerd en uitgebreid, waarmede de ontwikkeling van Nederlands Nieuw Gui nea op sociaal, economisch en cultureel gebied en op het gebied van de gezond heidszorg kon worden gediend, zowel di rect ten profijte van de bevolking alswel indirect voor het tot standkomen van ver scheidene regelingen van algemene aard en verdere specialisering en bekwaming van diverse betrokken instanties en amb tenaren. Wat betreft de UNO werden de technische contacten onderhouden met de regionale kantoren van de Wereld Ge zondheids Raad, het Kinder-noodfonds, de Internationale Organisatie voor Burger luchtvaart en de Landbouw- en Voedsel- organisatie. Met de regering van Austra lisch Nieuw Guinea werd een aantal be zoeken uitgewisseld, waardoor nauwere samenwerking op velerlei gebied over en weer mogelijk werd, aldus het rapport. De zevende Algemene Conferentie der Nederlandse Letteren zal op 18 en 19 ok tober in Antwerpen worden gehouden in het Rubenshuis. Daags na de conferentie, op 20 oktober, zal in Brussel het feit wor den herdacht, dat vijftig jaar geleden de Vlaamse Vereniging van Letterkundigen is opgericht. De feestelijkheden ter gelegen heid hiervan zullen worden bijgewoond door de deelnemers aan de algemene con ferentie. Op een academische zitting zullen Achille Mussche, Jan Boon en dr. Garmt Stuiveling spreken. Maandagmiddag is in het ministerie van Economische Zaken tussen enkele vertegen woordigers van de regering en de Stich ting van de Apbeid een oriënterende be spreking over de sociaal-economische si tuatie gehouden. Van regeringszijde namen aan deze bespreking deel de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, alsmede de staatssecretarissen van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Economische Zaken. Na deze bespreking zal het beraad in de kring van de stichting en waarschijnlijk ook binnen de vakcentralen worden voortgezet. Noch bij de vakbonden, noch bij de werk geversorganisaties voelt men veel voor een loonronde, daar deze onmiddellijk zou wor den gevolgd door een algemene prijsstijging. Over een tijdelijke verhoging van de kin derbijslag, te financieren uit het Kinderbij slagfonds, is in de Stichting van de Arbeid gesproken, maar tot een omlijnd standpunt blijkt men nog niet te zijn gekomen. Dat ook minister Mansholt aan de be spreking heeft deelgenomen, wijst er op dat de kosten van de eerste levensbehoeften ook ter sprake zijn gekomen. Te Heerlen is overleden prof. dr. W. J. Jongmans, oud-directeur van het Geolo gisch Bureau voor het Nederlandse mijnge- bied. Hij is 79 jaar geworden. Prof. Jongmans heeft gestudeerd in Lei den en München, waar hij in 1906 promo veerde tot doctor in de folologie. Daarna was hij tot 1917 conservator van het Rijks herbarium in Leiden. Van 1919 tot 1924 was hij afdelingschef van 's Rijks geologische Dienst. In 1921 werd hem door deze dienst de leiding opgedragen van het bureau in de mijnstreek Heerlen. Van 1932 tot 1950 was hij bijzonder hoogleraar in de palaeophy- tologie -aan de rijksuniversiteit te Gronin gen. In 1950 werd hem de bronzen Van Water schoot Van der Gracht-erepenning toege kend door het Nederlands Geologisch Mijn- bouwkundig Genootschap. In 1955 werd prof. Jongmans het eredoctoraat in de wis- en natuurkunde verleend ter gelegenheid van het 325-jarig bestaan van de Amster damse universiteit. Hij maakte onderzoekingsreizen naar vele landen en schreef een zeer groot aantal pu- blikaties in verscheidene talen. In Heerlen is een 28-jarige mijnwerker door de recherche aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn 28-jarige echtgenote, die, na ziek te zijn geworden enkele weken in een ziekenhuis werd verpleegd en al daar overleed, te hebben vergiftigd. De vrouw kon tijdens haar ziekte niet worden gehoord, omdat zij als gevolg van de ver giftiging, verlamde tongspieren had. Haar toestand liet overigens ook niet toe, dat zij schriftelijk een mededeling aan de politie deed. De man ontkent alle schuld. Het echtpaar had geen kinderen. De officier van Justitie bij de recht bank te Maastricht heeft een maand gevan genisstraf geëist tegen een 40-jarige woon wagenbewoner, die op 30 mei in Sittard met zijn auto een bromfietser had aange reden. Een 16-jarig meisje, dat achter op de bromfiets zat, werd zeer ernstig gewond en overleed enige dagen na het ongeluk. De woonwagenbewoner was na de aan rijding doorgereden, maar werd ruim twee weken later in Kesteren aangehouden. De auto had hij na de aanrijding verkocht voor de sloop. De man heeft na aanvanke lijke aarzeling volledig bekend. Hij had te veel gedronken, had wel iets van een aanrijding gemerkt, maar was doorgereden. Toen hij later las, dat het meisje was over leden, had hij zich niet meer bij de politie durven melden. De officier van Justitie hield er bij zijn eis rekening mee, dat de verdachte, die anders nooit dronk, spijt had over hetgeen gebeurd is. De rechtbank zal op 28 oktober uitspraak doen. Prins Bernhard heeft maandagavond in het Spaans-Portugees en Ibero-Ameri- kaans Instituut te Utrecht in zijn kwaliteit van voorzitter van de stichting van het instituut de tentoonstelling .,De ontdekking van Amerika en haar weerslag in Neder land" officieel geopend. Bij de honderd boeken, die tentoongesteld worden zijn verscheidene eerste uitgaven van zeer be langrijke Spaanse werken, Nederlandse vertalingen van sommige kroniekschrij vers van de Nieuwe Wereld, reisboeken -van uiteenlopende herkomst en enige oude verhandelingen over de scheepvaart. Prins Bernhard dankte dr. Cerardo Valencia, lector aan het instituut, voor de arbeid, door hem en zijn staf tot stand gebracht en aan de instellingen, die op spontane wijze hun medewerking hebben verleend. De douane te Sittard heeft een 30-jarige Arnhemmer en een 28-jarige Apeldoorner aangehouden die in Nijmegen 'n Zwitserse personenauto gestolen hadden. Zij waren bij hun aanhouding in het bezit van een geladen revolver. Bij nader onderzoek door de Sittardse politie kwam vast te staan, dat zij zich ook schuldig hadden gemaakt aan diefstal van een drietal auto's te Amersfoort en aan twee inbraken in Amersfoort en Arnhem. Aagtekerk, 14 te Gasanrede. Adonis, 17 te Willemstad verw. Aldabi, 15 te Buenos Aires. Alwaki, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Arendskerk, 15 te Port Elizabeth. Alcor, 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena, 15 te Las Palmas. Alnati, 14 v. Bremen n. Hamburg. Alpherat. 14 v. Norfolk n. New York. Amsteldijk, 15 te Le Havre. Appingedijk, 14 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alioth, 16 te Las Palmas verw. v. Salvador. Bennekom, 14 te Puerto Cabello. Billiton, 15 te Colombo verw. Balong, 17 te Pladju verw. Batjan, 15 te Port Said. Breda, 13 110 m. o.n.o. Hatteras n. Brunsbüttel. Caltex Nederland, 14 te Fredericia. Casamance, 14 te Kaolack. Cinulia, 14 te Curacao. Corilla, 14 te Portokha. Cistula, 13 te Stanlow verw. Coolsingel, 14 v. Norfolk n. Rotterdam. Camerounkust, 13 te Amsterdam. Castor, 13 217 m. n.o. Azoren n. Amsterdam. Concepcion, pass. 13 Parna n. Asuncion. Delfshaven, 14 nog op rede Marmagoa. Dalerdijk, 14 te San Francisco. Diemerdijk, 14 v. Tacoma n. Portland (Or.). Dongedijk, pass. 14 Acapulco n. Cristobal. Duivendrecht, 14 v. Birkenhead n. Londen. Dorestad, 14 v. Tripoli n. Hamburg. Doris, 16 te IJmuiden verw. v. Paramaribo. Esso Den Haag, pass. 14 Malta n. Rastanura. Esso Nederland, 14 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Eemland, 14 v. Hamburg n. Amsterdam. Etrema, 15 v. Malta n. Piraeus. Gadila, 15 te Balikpapan verw. Gooiland, 15 te Bahia. Ganymedes, 17 v. Pt. of Spain te A'dam verw. Guineekust, 15 te Bordeaux. Heelsum, 14 te Le Havre. Hera, 14 te New York. Hispania, n. 14/15 te Castro Urdiales. Hilversum, 14 te Swanséa. Hestia, 15 v. Port of Spain n. Guanta. Hydra, 15 te Cristobal. Isis, 14 te Antweryen. Jason, 13 te Amsterdam n. Curacao. Japara KRL, 14 370 m. w. Sabang n. Belawan. Kabilia, 14 v. Aruba n. Gibraltar. Kota Gede, 15 te Belawan. Koratia, 13 v. Buenos Aires n. Curacao. Kota Inten, 15 te Semarang. Khasiella, 15 te Gibraltar. Kalianda, 15 te Surabaja verw. v. Bali. Karossa, 16 te Kota Baru verw. v. Surabaja. Kieldrecht, pas. 14 Messina n. Port Said. Koningswaard, 13 te Curacao n. Durban. Lissekerk, 15 te Mena Al Ahmadi. Lutterkerk, pass. 14 Cherbourg n. Hamburg. Laaglterk, 14 v. Marseille n. Lissabon. Limburg, 15 te Chittagong verw. Mataram, 14 te Antwerpen. Meliskerk, 15 te Port Said. Meerkerk, 15 te Zanzibar. Maasland, 15 te Bremen. Marisa, 15 v. Karachi n. Abadan. Malea, 15 te Pulau verw. v. Samba. Maetsuycker, 17 te Fremantle verw. Oranjefontein, 15 te Amsterdam. Oranje Nassau, 14 te Amsterdam. Prins der Nederlanden, 14 te Aruba. Pr. Philips Willem, 14 te Landsend n. Montreal. Polydorus, 14 v. Belawan, 15 te Penang verw. Poseidon, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Prins Willem IV, 15 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem George Frederik. 15 te Le Havre. Pygmalion, 14 v. Port Au Prince n. Cd. Trujillo. Peperkust, 14 170 m. w.z.w. Lissab. n. Freetown. Perna, pass. 14 Str. Ormoes n. Lour. Marques. Radja, 14 te Khorramshar. Rempang, 14 v. Calcutta n. Chalna. Rita, 15 te Telokanson verw. Rijndam, 15 te Cobh. Rotula, 14 v. Pladju n. Tandjong Priok. Slamat, 14 v. Aden n. Bahrein. Stad Utrecht, 14 te Emden. Schie, 14 v. Tunis n. Piraeus. Schiedijk, 14 te Antwerpen. Senëgalkust, 15 té Amsterdam. Solon, 15 v. Port Cabello n. Maracaibo. Stad Vlaardingen, 14 v. Narvik n. Amsterdam. Steven, 15 te Marseille. Saidja, 15 te Bukom v. Pladju. Socstdijk. 13 700 m. n.n.w. Azoren n. New York. Stat, of Liberty, 14 40 m. z.w. Scilly eil. n. R'dam. Stentor, 13 850 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Straat Bali, 15 te Kaapstad verw. Salatiga. 14 te Nasipit v. Cebu. Tero, 14 te Antwerpen. Ternate, 13 v. Padang n. Suez. Telamon, 16 te Willemstad verw. Thelidomus, 15 v. Sydney n. Geelong. Tomori, 15 v. Suez n. Aden. Teiresias, 13 te Duinkerken v. Liverpool. Tiberius, 14 v. Pt. de Paix n. Sort Liberte Haiti. Vivipara, 13 v. Montreal n. Porto de la Cruz. Witmarsum, 14 v. Savannah n. Le Havre. Willem Ruys, pass. 15 Kp. Guardafui n. Colombo. W. Alton Jones, 14 160 m. n. Bcnghasi n. Mena A1 Ahmadi. Westland, 13 160 m. n.n.o. Abrolhos n. Montevideo. IJssel, 14 v. Charleston n. Wilmington. Zuiderkruis, 17 te Rotterdam verw. Zuiderzee, 12 300 m. n. Bermudas n. Venetië. KLEINE VAART Alcetas, 13 te Barcelona h. Tarragona. Atlas, 14 te Amsterdam n. Rotterdam. Bab T. 12 v. Mantyluoto n. Newcastle. Boreas, 12 te Izmir n. Yera. Bloemgracht, 13 te Londen. Draco, 12 v. Amsterdam n. Gibraltar. Elsa, 11 Kiel gepass. n. Stockholm. Flevo, 14 ten anker Cherbourg n. Antwerpen. Heerengracht, 12 te Amsterdam. Henriette B, 15 te Liverpool verw. Ilias, 12 v. Palermo n. Cartagena. Joost, 10 v. Zaandam n. Kristinehamn. K. St. Vincent. 12 Br.büttel gep. n. IJsselmonde. Leliegracht. 14 bij Je-7 v. Mantyluoto n. A'dam. Lijnbaansgracht, 12 te Amsterdam. Marianne, 12 dw. Texel n. Gothenburg. Midas, 14 te Amsterdam n. Rotterdam. Nero. 12 v. Le Havre n. Bilbao. Notos, 13 v. Piraeus n. Beyrouth. Pavo, 13 dw. Schiermonnikoog n. Zaandam. Phidias, 12 te Rotterdam n. Lissabon. Plato, 12 te Amsterdam n. Bordeaux. Ponza, 14 bij Je-4 v. Stugsund n. Zaandam. Schippersgracht, 13 te Kotka. Tilly, 12 Kiel gepass. n. Gefle. Westerdok, 13 v. Amsterdam te Londen verw. SLEEPVAART Barentszee. 13 v. Orange n. Muelva Palmira. Cycloop en Titan, 15 370 m. z.w. L'end n. Vliss. Humber, 15 100 m. w.n.w. Senegal n. P. Harcourt. Maas, 15 van zee te Hoek van Holland. Noordzee, pass. 13 Casquets n. Teneriffe. Oceaan, 15 bij Kp. San Antonio n. Punta Cardon en Maracaibo. Rode Zee, 15 30 m. w.z.w. Ouessant n. Marseille. Thames, 13 55 m. n.w. Port Said n. Daz-eil. Tyne, 13 te Kuwait. Witte Zee, 15 370 m. o.z.o. punt Timor naar Port Moresby. Zwarte Zee, 15 260 m. z.o. Cheasepeakebay naar Baltimore. Bij de GEMEENTE GAS-, DUINWATER- en ELEKTRICI TEITSBEDRIJVEN te HEEMSTEDE kan worden geplaatst Aanstelling zal afhankelijk van leeftijd en ervaring plaats vinden in de rang van FITTER weekloon (leeftijd 25 jaar en ouder) 78.72 of le FITTER weekloon (leeftijd 26 jr en ouder) 84.—. Bij lager leeftijd is ook een lager loon. Het bezit van het Gawalo-gezeldiploma is vereist. Ook zij die dit diploma binnenkort denken te behalen komen in aanmerking. Voor gehuwden is het verplaatsingskostenbesluit van toepassing. Kindertoelage volgens gemeentelijke regeling. De gemeente heeft een ziektekostenvoorziening. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige inlich tingen betreffende leeftijd, opleiding, diploma's, praktijk ervaring enz. binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden bij de directeur van bovengenoemde bedrijven. Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Woensdag GEHAKT f 1.50 per pond, \V? pond 2. BIEFSTUK TARTAAR 0.45 per stuk, 3 voor f 1.25. SAUCIJSJES f 1.50 per pond. ty, pond ƒ2.—. Probeert u ook eens ons PRIMA LAMSVLEES v.a. 1.50. HEERLIJKE VOORRAAD VOOR DE BOTERHAM. Zien noopt u tot kopen. TE KOOP te Heemstede (nabij station). Inl. bij P. v. Egmond, Makelaar, Zandv. Allee 19, Heemstede, Telefoon 36698. Herplaatsing wegens misstelling. vraagt voor spoedig: 6 gevorderde PIANISTEN(TES); 2 CONTRABASSISTEN(TES); 1 PAUKENIST (geen jazz!) Alleen zij, die over gedegen muziekkennis beschikken gelieven te reflecteren; proefspel verplicht. Doel: Optreden voor publiek, radio en televisie in amateur-verband. Brieven onder vermelding van naam, adres, leeftijd en gegevens muzikale opleiding onder no. 6730 bureau v. d. bl. voor het afwegen van wasgoederen. Aanmelden: WASSERD BEELEN, Blekersvaart- weg 20-21, Heemstede. GEMEENTE HAARLEM Bij het Coornhertlyceum wordt gevraagd een vrouwelijke Vereist worden: goede algemene ontwikkeling, administra tieve ervaring, goede typiste en bij voorkeur ook stenogra fische vaardigheid. Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, vroegere en huidige werkkring, inzenden aan de burge meester van Haarlem binnen 8 dagen na plaatsing van deze advertentie. Op de omslag vermelden: Sollicitatie A/30-20''3. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping. NAAIEN - STOPPEN ZOMEN - VERSTELLEN compleet electrisch in koffer slechts 295.- Langdurige garantie. Volledige instructie. In huurkoop slechts 6°/o kosten KLEINE HOUTSTRAAT 112 HAARLEM TELEFOON 11142 WOENSDAG GEHAKTD pond GEHAKT98 Vi pond VET 25 Vi pond GEK. ROOKWORST59 DONDERDAG: VARKENSKARBONADE 1.68 per pond A G •v. Als u reisgezelschap goekfc 9. aats dan dat geen enkele bril u zal staan, of dat u elke bril zult voelen. Soms neemt het enige tijd om het juiste montuuj te vinden, of moet u nog eens een keer terugkomen omdat de bril niet helemaal lekker zit. Maar komt u dan ook gerust, want wij willen dat uw bril prettig zit. Leverancier aan alle ziekenfondsen en geen geluid meer wil geven. Belt u dan één-zeven-nul-zeven-zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad Te koop nieuwe terreinopp 2300 m2. Gelegen aan goede weg en vaar water, omgeving Lisse. Direct vrij aanvaardbaar. Verdere inlichtingen bij: H. PH. MEYERINK, makelaar in fabrieken, AMSTERDAM, Velazquezstraat 1, telefoon 722667 Direct leeg te aanv. Vestigingsvergunn. vereist. Koopsom ƒ20.000. Inl. Kennemerstr.weg 99, Alkmaar, Tel. 6168 (02200) Nog plaats in middag- en avondclubs. P. ROODHART, Arnoldlaan 5, Bloemendaal, Telef. 56458. alle kwal. Merkoverhemden guldens voordeliger „Club" Sanfor Popeline Overhemden dubb. borst, Permastift Collar wit, grijs, beige, petrol ^9 vastgestelde prijs 9.90 nu i Club Sanfor Super poplin overhemd dubb. borst en manchetten Permastift Collar wit. grijs, beige van 11.90 nu Club Sanfor fantasie Piqué Poplin wit, grijs, beige .g van 15.90 nu 'A Birco, Sanfor, No-lron (niet strijken) de zwaarste kwaliteit wit. grijs, beige van 17.90 nu OP VERTOON VAN DEZE BON ƒ1.REDUCTIE ANEGANG 22 TEL. 19743 - HAARLEM AUTOMOBIELBEDRIJF met Agentschap van bekend Frans automobiel- merk in grote stad Westen des lands vraagt voor direct of later Dienstwoning komt beschikbaar. Uitvoerige sollicitaties met opgave van referenties en bijsluiting van recente pasfoto onder no. 6756 v. d. blad 2 persoons flanellen Lakens anti-Reuma v. 5.90 nu 3^99 ten hoogste 3 stuks per klant ANEGANG 22 In alle maten SABELIS KERREBIJN Hofleverancier Antoniestr. 1931 Haarlem Tel. 11898 Wij kregen uit' Parijs een aantal van deze schattige flacons van deze beroemde parfum, welke wij u voor de zeer speciale introductie prijs van 1.95 kunnen aanbieden. Speciale aanbieding: 500 vel f 1.75 5000 vel f 16.— Kantoorboekhandel BARTEL JORIS STRAAT 32 Dames, laat uw najaars- en wintergarderobe verzorgen door Modeatelier Lé BERKHOUT Ook pasklaar maken. Mevr. L. F. Verkaart-Berk- hout, Planetenlaan 146, Haar lem, tel. 54660. AUTOMOBIELBEDRIJF zoekt Leeftijd 1825 jaar. Brieven onder no. 6760 bur. v. d. blad. GEVRAAGD een van 82 uur, voor fiets- en binnenwerk. Brieven onder no. 6754 aan het bureau van dit blad. voor alle afdelingen. Ook GEHUWDEN voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanm.: EERSTE HAARLEMSE STOOM WASSERIJ N.V., Kampersingel 56. Speciale aanbieding Heren pyjama's flanel f 8.95 HOGERWOERDSTR. 58 Tel. 51721 Bij drukkerij F. Damen en Zoon, Spaarnwouderstraat 4 en 6, kan een geplaatst worden. In Modemagazijn Nieuw- Holland is plaats per 1 nov. voor een aank. Verkoopster Zij die belangstelling heb ben voor alles wat de mode betreft, vinden bij ons een prettige werkkring. Pers. aanmelden Anegang 10. Hrl., tel. 12350. Na 7 uur 55905. Hoogenbosch, Schoenen N.V. vraagt Sollicitaties: Gen. Cronjé- straat 33.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3