Horen en zien £sso C PRIMMETJE SPION IN BERLIJN MET ESSO BENT U BETER UIT I Agenda voor Haarlem |en orkaan bij woedt in Uw auto ESSO EXTRA MOTOR OIL Kort en bondig 4 Radio - televisie AANKONDIGINGEN EN Opera uit Hamburg Goedennacht De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Perfecte smering bij alle bedrijfs- temperaturen Ongekende slijtageweerstand Reinigend vermogen Oprecht plezier KLM verkoopt vijf Convair vliegtuigen naar Duitsland Minister Klompé bi j de Paus Ook in Groningen een crematorium Congres over modern muziekonderwijs r ONS VERVOLGVERHAAL DOOR SLIM HARRISON DINSDAG 15 OKTOBER 1957 Het Nederlandse televisieprogramma van zondagavond was een Duits relais van een goed bedoelde en ook gedeeltelijk ge slaagde poging om Puccini's opera „Ma dame Butterfly" als muzikale film in de huiskamers te brengen. De geschiktheid voor dit doel heeft „Butterfly" met de meeste veristische opera's gemeen. De ac tie wordt er doorgaans niet in geremd door de eisen van hèt echte „bel canto". Het is een ononderbroken gebeuren, dat zich vrij logisch ontwikkelt en de toe schouwer kan bezig houden, zonder dat deze er zich speciaal rekening van hoeft te geven, dat hij met een muziekdrama geconfronteerd wordt, waarin de muziek een psychologische rol speelt. Goed, wie doof is heeft er dus ook nog wat aan! Be halve dan daar waar de actie haar uiter lijk effect voor de „kijker" verliest, ter wijl het drama alleen met muzikale mid delen voortschrijdt. Als voorbeeld in „Butterfly" is zo vooral te noemen de slotscène van de tweede acte, waar het Japanse vrouwtje vergeefs blijft staan uitkijken naar de komst van haar Ameri kaanse echtgenoot, terwijl haar kind en haar gedienstige door slaap overmand worden. Er gebeurt niets meer dan dat het duistert in de ziel van de hopeloos wachtende maar dat ziet men niet. Al leen de muziek onthult het ons en het is een vondst van de componist geweest om daar het koor in de verte te laten neu riën en tezamen met het orkest de stem ming van dat heilloze wachten te weven. In het theater is het een nooit falend, aangrijpend toneel en bij langzaam val lend doet een prachtige, sfeerrijke af sluiting van het bedrijf. Via de televisie gezien en gehoord is het echter een dub bele mislukking, want de muzikale repro- duktie mist de spanning om zo'n scène haar boeiende kracht te geven. Andere gevaarlijke momenten, hoodzakelijk in III voorkomend, wareh door coupures handig uit de weg gegaan, maar aan het psycho logisch zo sterk typerende slot van II had de televisie-regisseur Herbert Junkers de hand niet durven slaan, wat begrijpelijk is. Intussen bleek daardoor dan toch dat een opera op de televisie toch nog lang niet met een opera in de schouwburg ver geleken kan worden. In beide gevallen heersen eigen wetten en mogelijkheden. Als kijkspel beschikt de televisie echter over middelen, die het kader van de voor stelling aanzienlijk kunnen verwijden en bij bepaalde scènes tot verhoogde concen tratie kunnen dwingen. Ik denk hier aan de prachtige vondst in II om in de tuin de bloemen te vergaren om het huis wegens de verbeide terugkomst van Pinkerton te versieren. En ik zou ook menige close-up kunnen releveren, die een bepaald mo ment extra beeldend reliëf gaf. De Japanse Butterfly Hisako Hidaku zong haar partij in het Duits met tamelijk scherpe ie-en-ee-klanken, doch haar scè- nische vertolking was treffend van een voud en natuurlijkheid. De Soesochi bleef bescheiden. Prachtig qua stem en speel- gehalte waren de vertolkingen van Ratko Delorko (Pinkterton) en van Horst Günter (Sharpless). De scène van de brief was een sterk stukje toneel. De huwelijksmakelaar Goro was aanvaardbaar te noemen, Oom Bonzo stel ik mij echter geweldiger voor toen hij uitgeraasd was liep hij erbij alsof hij dacht: ziezo, ik ben er mee klaar, laat ik mij nu maar gaan afschminken! Het orkest en het koor van de Noordduit- se Radio deed onder leiding van Herbert Sandberg wat het te doen had, met het betrekkelijke resultaat dat een televisie- produktie geven kan. De kwaliteit van de uitzending had nog al te lijden van atmosferische storingen. Jammer was het bovendien, dat de opera in één ruk doorging. Dat is op den duur te vermoeiend en trouwens ook esthetisch niet verantwoord. Toch zullen velen en terecht genoten hebben van dit zon dagavondprogramma. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Slaapt u slecht door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en u slaapt heerlijk. Togal baat Zuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0.95, ƒ2.40, ƒ8.88. HILVF.RSUM 1 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Amus.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Niet voor publikatie, hoorsp. 12.00 Bariton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus.muziek. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Marinierskapel. 13.50 Gram. 15.00 Jeugd-ensembles. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Conc.inleiding. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. org.- en verenigingsle ven. 18.30 Meisjeskoor en solist. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. *2*15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra- diokrant. 20.20 Omr.ork. en soliste. 21.20 Kerk en Staat in de Middeleeuwen, caus. 21.40 L'cjue muz. 22.05 Niet kleiner dan de wereld, klankb. 22 25 Geestel. liederen. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport- uitsl. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Dagsluiting. HILVERSUM I 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Cabaret. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Viool en cello. 14.30 Voor de jeugd. 16.30 Ork., koor en sol. 17.15 Dansmuz. 17.50 Regerings- uitz.: Rijksdelen Overzee: W. A. Leeuwin: Jo hannes Nicolaas Helstone, een componist uit Su riname. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Orgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 De Christen en zijn politieke keuze. caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Fakkeldragersdag P.v.d.A. 20.20 De grote schoonmaak, klankb. 21.50 Lichte muz. 22.15 Critisch beluisterd. 22.45 Tus sen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. Nieuws in Esperanto. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 radio. 1600 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Omr.ork. Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Sghool- 17.00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Volkszang. 20.00 Coriolanus, radio-opera. 21.00 Gram. 22.00 Nieuws. 22.11 Zang en piano. 22.55— 23.00 Nieuws. AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinderen. 20.30 Sportpanorama. 21.0022.45 Mademoiselle de Pa nama, toneelstuk. Ja, dat is wat er plaats grijpt in de motor van uw auto, wanneer de stroom van afgewerkte gassen de uitlaatkleppen passeert, 1000 tot 2000 maal per minuut. Die gassen hebben een tempera tuur van ca. 800° C. De kleppen worden dan ook gloeiend heet. Toch moeten zij vlot in de klepgeleiders op en neer blijven be wegen, open gaan en weer hermetisch sluiten. Een miniem olielaagje moet zorgen voor een feilloze smering van de klepgeleiding en daarbij een enorme hitte weerstaan. Dergelijke extra zwaar belaste punten in de motor hebben stellig extra bescherming nodig. Die extra bescherming krijgt u door ESSO EXTRA MOTOR OIL (in het gouden blik). want Esso Extra Motor Oil reageert in de nog koude motor als een dunne olie, bij hogere motortemperaturen als een dikkere olie. Uitgebalanceerde „dopes" geven Esso Extra Motor Oil deze bijzondere „motor-sparende" kwaliteiten. VOOR EXTRA BESCHERMING! Een complete set van. twee multigrade motoroliën. 10 W- 20 W- 30 20 W - 30 - 40 In één uur en vijf minuten is ons-gister avond duidelijk gemaakt welke voordelen de televisie boven dé radio bezit. Geruime tijd geleden al weer, werd namelijk voor de VARA-microfoon het programma „Dit is uw leven" gepresenteerd. Een langdurig interview met een doodgewone Amster dammer, die al pratend over zijn leven allerlei oude kennissen naast zich zag op duiken. Bijna heel Nederland besprak de daaropvolgende dagen deze uitzending en men was unaniem van oordeel dat het ge heel zonder meer uitstekend te noemen was. De televisiesectie van de VARA heeft die uitlatingen kennelijk goed in de oren ge knoopt want ditmaal werd een dergelijk programma voor de camera's gebracht en het resultaat was nóg verrassender, nóg ontroerender haast. Onder de titel „Anders dan anderen" werd onder leiding van Bert Garthoff de burgemeester van het Zeeuwse plaatsje Aardenburg, de heer J. M. A. C. („Sjef") van Dongen op het podium ge haald, een op 30 maart 1906 in Haarlem geboren Nederlander, die echter een be langrijk gedeelte van zijn leven op Spits bergen heeft doorgebracht. Na een uitstekend inleidend praatje be gon Bert Garthoff aan zijn ondervraging en achtereenvolgens zagen wij een jeugd vriend van de heer Van Dongen voor de camera verschijnen, een schoolmeester („Sjef zal bijna nooit stil in de bank") en een mede-lyceïst. Met behulp van enkele korte filmpjes e: geprojecteerde foto's .werd de_kijkers. een uitstekend be.eld van de jeugd van de heer Van Dongen gegeven, een jeugd- die voortgezet werd op Spits- "ber'gen,' waar Van Dongen' wereldbékend- heid kreeg door zijn poging om de inzitten den van een neergestort luchtschip te redden. Naarmate de tijd vorderde verschenen steeds meer personen uit dat tijdperk voor de ogen van de verbaasde ondervraagde die tenslotte wanhopig uitriep: „Ik zeg niks „Sjef" van Dongen met gastheer ondervrager Bert Garthoff. meer want anders staat straks iedereen voor me". Kortom, een uitstekend program ma, zonder een enkele zwakheid. Men had alle ongezonde sensatie vermeden en men verheugde zich oprecht met de heer Van Dongen in alle verrassingen, die een voor een naar voren kwamen stappen. De VARA, die het toe te juichen plan heeft in het komend seizoen nog meer van dergelijke programma's samen te stellen, had opnieuw kosten noch moeite gespaard. Behalve uit Nederland kwamen er mensen uit Noorwegen en Duitsland voor de ca mera's en tenslotte bood Bert Garthoff de heer Van Dongen namens de VARA, een rederij* en de Noorse regering een reis naar en een verblijf op Spitsbergen aan. En over het voorbereidend werk praten we dan nog niet eens. Het geheel werd voortreffelijk geregisseerd door Gijs Stap- pershoef. Bert Garthoff, die zoals we al zeiden de leiding van het „verhoor" had, vervulde zijn taak op een wijze die nauwe lijks voor verbetering vatbaar is. In het voorprogramma gaf dr. L. de Jong in de rubriek „Mensen, dingen nu" een zakelijk commentaar op het nieuws. Theo Eerdmans besprak nog even zijn quiz programma en Wim Sonneveld had een gesprek met de veelsproken en nog meer bekeken Jayne Mansfield. Jayne vond Nederland heerlijk en vooral zo schoon. Wij vinden Jayne hoofdzakelijk een nogal dom en eng meisje. Omdat ze zo griezelig lacht. Beeldschermer Primmetje vond het altijd heerlijk, met vader uit wandelen te gaan. Ja, meelopen kon hij natuurlijk niet, want dan zou-ie veel te moe worden en zijn vader niet kunnen bijhouden. Maar vader zette hem altijd in een zijzak van zijn jas, en zo kon Primmetje dan fijn op zijn gemak alles zien. En soms, als er iets bijzonders te zien was, nam vader Primmetje uit zijn zak en hield hem op zijn hand in de hoogte; dan kon Primmetje alles goed zien. s-g De zakenleider van de „Deutscher flug- dienst G.m.b.h." de heer Von Brauchitsch, heeft in Amsterdam een overeenkomst ondertekend over de aankoop van vijf „Convair"-vliegtuigen uit de luchtvloot van de Nederlandse Luchtvaart-maatschappij de K.L.M. Die vliegtuigen zullen binnenkort afge leverd worden en komen vanaf januari 1958 op de Duitse huur-markt. Zij zijn in het bijzonder voor toeristen-vluchten be doeld. (UP). Paus Pius XII heeft maandag de Neder landse minister voor Maatschappelijk werk, mej. M. Klompé, in speciale audiëntie ont vangen. Mej. Klompé vertoefde te Rome in verband met het tweede wereldcongres voor het leken-apostolaat, dat zondag is gesloten, tijdens welke zij een zeer goed beoordeelde rede hield. In een te Utrecht gehouden vergadering van de Algemene Vereniging voor Lijk verbranding is besloten mede te werken aan de bouw van een derde crematorium in de omgeving van Groningen, in samen werking met de zusterorganisatie, de Ver eniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Sedert 1955 is het ledental gestegen van 44.000 tot 53.000. Deswege is het hoofdbe stuur uitgebreid van 9 tot 11 leden. Als voorzitter en hoofdbestuurslid werden de heren F. A. Wolbeek uit Rotterdam en M. Polak uit Amsterdam herkozen. Tot nieuwe leden werden benoemd drs. J. J. Visman, Amsterdam, J. Tromp, Purmerend, mr. J. M. Zuidema, Groningen, F. C. Hai- tes, Grouw.en de heer C. Brakel, architect te Haarlem. Op voorstel van het hoofdbestuur zal een rapport worden samengesteld over de vraag of de grote groei van de vereniging en de toeneming van het door haar be heerde vermogen tot 5 miljoen gulden, bij zondere maatregelen met betrekking tot de structuur van de vereniging nodig maken. Zaterdag 9 november houdt het Centraal Beraad voor de Amateuristische Muziek beoefening in Utrecht een congres over „Opleidingen en muzikale vorming". In leider is de heer W. H. Thijsse, directeur van de Openbare Muziekbibliotheek in Den Haag. Tijdens het congres zal ook een demonstratie modern muziekonder wijs met toelichting gegeven worden. De stichting C.B.A.M. is een beraad en tevens een trefpunt van personen en or ganisaties, werkzaam op het gebied van amateuristische muziekbeoefening in Ne derland, zich ten doel stellende de mu ziekbeoefening in de vrije tijd op een ho ger plan te brengen en meer in het bij zonder te streven naar een goede opleiding van leerkrachten en dirigenten en naar de verbetering van peil en repertoire. 30. Het wachtwoord „De zon schijnt altijd" hebben ze natuurlijk van Pola losgekregen, toen ze haar mar telden. Pola heeft gepraat, zij heeft de naam van Smith genoemd, maar wat wil je? Toen ik de villa binnen kwam, stond de jonge blonde vrouw me op te wachten. Zij stond zich, klaarwakker, te vermaken over mijn verwoede pogingen het sleuteltje in mijn bezit te krij gen. Toen heeft zij de envelop gepakt met de plannen voor het projectiel Frangoise en is weggereden in de auto van de inspecteur, die zij eerst had gedood. Wat wenst meneer? Een limonade .alstublieft. De barman van Pam Pam kijkt me met grote ogen aan. Hij vraagt het nog eens, alsof hij me slecht ver staat. Weet je niet wat een limonade is? Ik heb 't begrepen, meneer. Het blonde meisje is zelfs zo ver gegaan ingenieur Lelong koelbloedig om zeep te brengen. Ik trek zenuwachtig aan een sigaret. Eén ding begrijp ik nog steeds niet: als zij iemand in de villa hadden, waarom moest ik dan de dief spelen? Waarom? Als de barman de limonade neerzet, bestel ik toch maar een whisky. Dan rinkelt de telefoon. De barman neemt de hoorn op. Inderdaad, mevrouw, dat is hier. Meneer Sam Mor gan, ik weet 't niet, mevrouw, ik zal even voor u kijken Dat is voor mij. Gaat uw gang, meneer. Ik neem de hoorn op en kijk op een klok aan de muur. Half twaalf precies! Die lieve miss Morgan is wel mooi op tijd. Hallo! Sammy? Ja.... Ben je niet zo goed te spreken, jongetje? Ik luister. Ik kan mijn afspraak niet houden. Dat dacht ik al. Sam Morgan, lid van de F.B.I., vertrouwensman van mister Smith, met een speciale opdracht van deze laatste mij gevangen te nemen en „levend terug te brengenzo is 't toch, niet? Ja, Angela, ik weet dat jij 't allemaal weet. Je hebt het opgetekend uit de mond yan Pola Kautner, I terwijl jullie haar dood martelden. ROMAN VAN SLIM HARRISON (vertaald uit het Frans) Morgan, je hebt als een idioot gehandeld door uit het huis van Emil Murnau een boodschap naar Smith te willen seinen. Ik heb dat bericht ontvangen. Ik heb toen besloten dat Pola met jou naar Parijs zou gaan. Je hebt me opgeknapt met die operatie in de villa. Ja, Sammy, en ik zal je ook vertellen waarom. Stil maar, je wilde me natuurlijk opnieuw twee misdaden in de schoenen schuiven, de moord op de inspecteur en op Lelong. Helemaal niet. Heb je geen rode straal gezien, toen je de brandkast open deed? Ja.... Een elektronische flash van infra-rood licht die in een duizendste van een seconde een foto neemt, waarde Morgan. Voor de Fransen zul jij dus de schul dige zijn. De man die men gaat zoeken. Een telefoon tje naar de Franse veiligheidsdienst en je hebt binnen een uur alle agenten achter je broek. Jij bent kame raad Holden, een Russische spion, verantwoordelijk voor de diefstal van de documenten betreffende het projectiel Frangoise, moordenaar van een inspecteur en van een Franse ingenieur. Dat is genoeg, niet? Ik denk dat de heer Smith heel wat moeite zal hebben je uit die moeilijkheden te halen. De Fransen laten hun prooi trouwens nooit losnooit. Angela? Ja. Mag ik iets terug zeggen? Maar natuurlijk, Morgan. Je bent de mooiste grapjas die de wereld heeft gekend. Mogelijk, Morgan, jammer dat jij nu het slacht offer bent. Het laatste -woord is nog niet gesproken. Je laat overal sporen na, en op mijn erewoord, er komt een dag dat ik je levend zal terugbrengen! Regel eerst je eigen zaken maar met de Fransen. „Moordenaar gezocht door het Amerikaanse leger, moordenaar gezocht door de Franse veiligheidspolitie". Je bent een veelgevraagd man, Morgan Angela Morelli, je hebt de eerste ronde gewon nen. En een heel goede. Let op, ik zal 't je bewijzen. Leg de hoorn neer en draai je een halve slag om. Bye bye Sammy en bedankt voor de documenten. Er klinkt iets in het toestel, z\ heeft het gesprek beëindigd. Ik draai me een halve slag om en sta tegenover twee mannen in een muisgrijze regenjas. Eeq van hen heeft een revolver in de hand: Handen omhoog! De tweede haalt een foto uit zijn zak en kijkt me aan. Het is 'm, Michel. Tjonge, wat zal de chef blij zijn! Wie bent u? Franse veiligheidspolitie. Zegt u dat iets, Holden? De feeks! Pardon? Nee, niets. U zou 't toch niet begrijpen. Ze doen me de handboeien aan. Voor de „Pam Pam" wacht een zwarte Citroën. Ze zullen me wel naar de Rue de Saussaies brengenen daar krijg ik nog eer der een adellijke titel dan dat ik ze kan overtuigen van het feit dat ik Sam Morgan ben, spion in Amerikaanse dienst. Ik zal het miss Morelli betaald zetten, daar kan ze op rekenen! Nou, ga je mee?! O.K. De verbouwereerde barman ziet me weggaan tussen twee inspecteurs in, kijkt naar de limonade en mompelt: Weer zo'n geheelonthouder! EINDE VAN HET EERSTE BOEK TWEEDE BOEK EERSTE DEEL Nieuwe horizonnen Een commissaris van de Franse veiligheidsdienst neemt mij een verhoor af en dringt als het ware aan op een „bekentenis". Ik verklaar niets te weten. Dit zal je geheugen opfrissen, zegt hij. En dan tovert hij mij een vergroting van een foto voor ogen. Het is een foto van mezelf. (Wordt vervolgd) Veel roodvonk. Blijkens een opgave in de Staatscourant zijn in de week van 29 september tot en met 5 oktober aange geven 28 gevallen van paratyfus b, 117 ge. vallen van roodvonk, 11 gevallen van dif terie, 5 gevallen van kinderverlamming met verlammingsverschijnselen en 1 geval van kinderverlamming zonder verlam- mingsverschijnselen. Deze gevallen zijn aangegeven in Wildervank, Borger, Roden, Epe en Breda. Voorbarig. De Nederlandse Spoorwe gen delen mede, dat publikaties inzake een loonsvei-hoging bij de spoorwegen voorba rig zijn. Er heeft overleg plaats over een herzie ning van de dienstvoorwaarden, doch dit overleg is binnen de N.S. nog niet beëin digd. Bovendien zijn de dienstvoorwaarden voor het spoorwegpersoneel op grond van de spoorwegwetgeving onderworpen aan de goedkeuring van de minister van Ver keer en Waterstaat. Radio Anno Santo. De indertijd door de Nederlandse katholieken aan de Paus geschonken radiozender voor Radio-Vati- kaan zal op 27 oktober door Paus Pius XII persoonlijk in gebruik gesteld worden, al dus meldt de Osservatore Romano. De Paus zal de zender inzegenen en daarna een boodschap in het Latijn voor deze zen der uitspreken, welke boodschap naar alle werelddelen zal worden uitgezonden. Het station heeft 21 zendmasten en zal uitzen den op de golflengten 49, 41, 31, 25, 19, 17, 13 en 11 meter, alsmede op de 196.2 meter golflengte, die in 1948 door de Internatio nale Conventie van Kopenhagen aan het Vatikaan is toegewezen. Kolendampvergiftiging. Te Oudewater is het bejaarde echtjaar H. Ross-Mehler in zijn huis levenloos aangetroffen. De ver moedelijke doodsoorzaak is koolmonoxyde- vergiftiging door kolendamp. Landbouwbeurs. De heer H. Lems, voorzitter van de Vereniging van Impor teurs van Land- en Tuinbouwwerktuigen heeft de opening verricht van de negende land- en tuinbouwbeurs te Zuidlaren, die deze maal, voor het eerst, een internatio naal karakter heeft door deelneming van buitenlandse fabrikanten. Verdacht van diefstal. De Heerlense recherche heeft de 30-jarige G. uit Nieu- wenhagen, die in een periode van ruim acht maanden ten nadele van een Heerlen- se garagehouder, bij wie hij in dienst was, een bedrag van ongeveer f 6000 zou hebben ontvreemd, gearresteerd. De man is, na verhoord te zijn, overgebracht naar Maas tricht en opgesloten in het Huis van Be waring. ADVERTENTIE EXCLUSIEVE ROODKAPJE voor BABY en KLEUTER Grote Houtstraat 116 Tel. 13339 DINSDAG 15 OKTOBER Frans Halsmuseum: Lezing van prof. dr. J. H. van Oort voor V.U. over: Radiosterre- kunde, 20 uur. Roxy: „Vuurdoop van een lafaard", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Minerva: „High Society", alle leeftijden, 20.15 uur. Lido: „Zeven zwarte b.h.'s", 18 jaar, 14, 18.15, 19 en 21.15 uur. Studio: „Geordie", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. Cinema Palace: „Vaders en zonen", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals: „Rit in de nacht", 14 jaar, 14.30 en 20 uur. Luxor: „De zanger uit Mexico", alle leeftijden, 14, 19 en 21.15 uur. Rem brandt: „Het zondagskind", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 16 OKTOBER Stadsschouwburg, 20 uur: „Der Bettel- student" door Diogé; Gebouw Vrijzinnic Hervormden, 20 uur: forumavond: Zaal Brinkman, Houtplein, 20 uur, Lezing over boek „Lanny Budd" voor I.v.A.O.; Bnnk- mann, Grote Markt, 20 uur, drs. D. P. Blok voor Werkgroep Kennemerland van de Archeologische werkgemeenschap over „Raakpunten tussen archeologie en topo nymie". Frans Halsmuseum, 20 uur: Ewoud de Kat over „Moderne schilderkunst" voor Volksuniversiteit. Cinema Palace: „Vaders en zonen", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Studio: „Geordie", a.l., 14.15, 19 en 21.15 u. Frans Hals: „Rit in de nacht", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Luxor: „De zanger uit Mexico", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Rem brandt: „Het Zondagskind", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Ljdo: „Zeven zwarte beha's", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy: „Vuurdoop van een lafaard", 14 j,. 14.30, 19 en 21.15 uur. Minerva, 20.15 uur; „Potasch en Perlemoer".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6