R0XY ROXY Jubileumopvoering door „Diogé Hille's album De Kruger Wildtuin De Bedelstudent" van Millöcker ruiken roken a graag! We lunchen straks bij Franken.., 13 Filmavond van V olksuni versiteit Beethovencyclus door Krebbers en Weisz Feilloze kopieën in Lion d'Or Boeiende ouderavond Hartenlustschool Twee gezinnen wilden 's nachts op Dreef slapen UIT STAD EN STREEK Examens Tekenaar G. J. H. Kerkhoff in Haarlem overleden Jeugd betrok nieuwe kleuterschool te Overveen beschuit - koek Grote Vleet wacht roemloos einde Geldboete voor automobilist die doorreed na aanrijding Paddestoelen worden met uitroeiing bedreigd Burgerlijke Stand van Haarlem pONDERDAG 17 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEM§CHE COURANT Heden, donderdagavond om kwart ovc. negen, wordt voor de Volksuniversiteit waarin opgenomen de Haarlemse Kunst kring, in Cinema Palace een filmvoor stelling gegeven. Het voorprogramma be vat een film van Theo van Haren Noman over „Een leger van gehouwen steen", waarin verzetsmonumenten in beeld wor den gebracht. De hoofdfilm „Nacht en nevel" geeft een inzicht van de verschrikkingen in de con centratiekampen. Het onmenselijke leed van gevangenen komt tot uiting. Deze bij zondere film is in ons blad besproken en aanbevolen. Opbrengst collecte. De collecte, die ten bate van „Simavi" in Zandvoort werd ge houden, heeft 1.349,02 opgebracht. De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, bekijkt met kritisch oog de bekladde muur van de water toren, die zaterdagmiddag een grote schoonmaakbeurt zal krijgen. Tenmin ste als de jeugdige „boosdoeners", die hun naam en adres op de muur van de watertoren hebben gekrast, de uit nodiging van de burgemeester aanne men en de met potlood, ballpoint %n lippenstift geschreven opschriften ko men ivegboenen. Dertien kladderaars hebben van de burgemeester per brief een vriendelijke uitnodiging gehad om zaterdagmiddag naar de watertoren te komen. Mr. Van Fenema is zeer be nieuwd, hoeveel muurbekladders zijn uitnodiging zullen aannemen. De violist Herman Krebbers en de pianist Robert Weisz zullen in het Concertgebouw in Haarlem een Beethovencyclus geven, be staande uit drie concerten te geven op maandag 4 november, maandag 9 december en vrijdag 27 december Verdeeld over deze drie avonden zullen zij alle sonates van Beethoven spelen. In een der zalen van hotel Lion d'Or in Haarlem kan men tot zondagavond een tentoonstelling zien van feilloos gekopieer de meesterwerken uit de studio van mrs. Erna Fiehl in Londen. De nabootsingen zijn behalve in het formaat niet te onder scheiden van de originele schilderijen, die er „model" voor hebben gestaan. Men vindt er werk onder van onder anderen Renoir, Picasso, Pisarro, Van Gogh, Botti celli, Vermeer, Rembrandt en Monet. De Utrechtse kunsthandelaar John A. Olthoff reist op het ogenblik met deze expositie door Europa en heeft er een bijzonder grote belangstelling voor ondervonden. Mrs. Fiehl is in Engeland „officieel" kopiïste. Zij heeft een eigen academie met tweehonderdzesentachtig leerlingen, die allen zijn afgestudeerd aan de Royal Academy of Art in Londen. De kopieën komen tot stand met behulp van een ge heim procédé, dat een vinding is van een Zwitserse chemicus. Mrs. Fiehl heeft acht jaar moeten experimenteren voordat zij naar eigen gevoel volmaakte kopieën kon leveren. Haar bedoeling met dit werk is de kitsch uit de kamers van kunstminnaars te houden en in het algemeen meer men sen in staat te stellen in het bezit te komen van schilderijen, die beroemde meester werken vervangen zonder reprodukties te zijn. Gerenommeerde verzamelaars hebben stukken uit haar studio tussen originele schilderijen hangen. Door haar kopieën alleen in formaat te laten verschillen met de originele werken is eventueel bedrog in de handel uitgesloten. Haar vakbe kwaamheid wordt nog geïllustreerd door het feit, dat de directie van het Louvre in Parijs haar tijdens de tweede wereld oorlog heeft aangezocht kopieën te maken van daar tentoongestelde oorspronkelijke meesterwerken, zodat de originele stukken konden worden opgeborgen en haar werk daarvoor in de plaats kon worden opge hangen. Dezer dagen zullen van een der exposities in ons land televisieopnamen worden gemaakt. In het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal heeft de heer J. Buys, hoofd van de Hartenlustschool, tijdens de eerste ouderavond in het nieuwe winterseizoen het contact tussen ouders en school met zijn boeiende causerie over „Dissonanten en harmonie tussen school en huis" aan zienlijk weten te verstevigen. Nadat de voorzitter van de oudercom missie, de heer G. Kruger, een kort ope ningswoord had gesproken, speelde het „Meesterskwartet", bestaande uit de heren H. J. A. Loedeman, F. Kraan, D. Krabben dam en J. Buys aan de piano de Kamer Sonate opus 4, no. 2 van Corelli. De heer Buys behandelde in de eerste plaats de dis sonanten op school: fouten der onderwij zers, onvolkomenheden en veranderingen in het onderwijsstelsel. „Bij de opvoeding spelen wij zonder partituur en wij balan ceren op school tussen orde en tucht ener zijds en vi-ijheid voor het kind anderzijds." Ook in het gezin komen dissonanten voor en de oorzaak daarvan ligt vaak bij de ouders. Een kind wordt vaak door de ouders onder- of overschat. Sterker nog dan van de schoolmeester verwacht het kind van zijn ouders een voorbeeld, want de ouders staan dag en nacht onder de schijnwerpers van de critiek van hun kin deren. Het zijn die verschillen tussen school en huis, die twee verschillende mi lieus, waardoor het kind komedie gaat spe- le als vooroefening voor het later leven. School, ouders en kind nu worden opge slorpt door de samenleving, waarbij de radio, televisie en ook de krant vaak een groot gevaar kunnen opleveren bij de op voeding. Want de weg van het kind naar de volwassenheid loopt over de nuchtere aarde en soms ook door de modder. School en ouders kunnen de onrust van de moder ne tijd niet veranderen, wel wat afrem men. Maar het kind mag nooit baas wor den over de knoppen van radio en tele visie. Na al deze dissonanten liet de heer Buys een meer optimistisch geluid horen, name lijk dat er ook een ideaal bestaat, dat harmonie heet. Wij mensen hebben alle maal een vaag ideaal van harmonie. Dat ideaal is vaak niet te bereiken, maar wij kunnen er wel naar streven. Het volmaak te kind bestaat niet, ook niet de volmaak te opvoeder, maar wij kunnen het goede kiezen en het slechte nalaten. Sommige dissonanten zijn inhaerent aan het leven en zijn in de partituur van het leven ge schreven in de hoop, dat er een harmo nisch akkoord op zal volgen. Naar zulk een harmonisch akkoord kunnen wij streven, op school en thuis gezamenlijk en die ak koorden doen samenklinken voor het kind, dat zichzelf niet heeft gemaakt en voor wie majeur of mineur worden bepaald door de ouders, de school en. de samenleving. Woningnood openbaart zich weer In Haarlem heeft zich weer eens een geval van woningnood geopenbaard. Twee jonge Haarlemse gezinnen besloten, na enige nachten op het politiebureau te heb ben geslapen, in de nacht van dinsdag op woensdag te overnachten bij het oorlogs monument op de Dreef in Haarlem. Hun kinderen, anderhalf, één jaar en één maand hadden de ouders bij zich. Omstreeks twee uur trof een politie agent de béide gezinnen op de Dreef aan en verzocht hen zich maar weer naar het politiebureau te begeven. Hieraan hebben zij gevolg gegeven. Het ene gezin woonde vroeger in bij de vader van de echtgenoot, maar moest na een huiselijke twist de woning verlaten. Het andere gezin woonde eveneens in, maar kreeg ruzie met de hoofdbewoners, waarna het zelf besloot er tussen uit te trekken. Eén van de gezinnen is in het bezit van een huurmachtigingskaart en is dus één van de vele urgentie- gevallen. Het zal echter zelf woonruimte moeten trachten te vinden. Het huisvestingsbureau kan en mag in dit geval niet helpen. Zou men dit wel doen, dan zou dit ten opzichte van de an dere urgentiegevallen onrechtvaardig zijn. De directeur van het Huisvestingsbureau, de heer T. C. van Beek, vond de demon stratie van de beide gezinnen onverant woordelijk. „Immers", zo zei hij, „het is onverantwoord om de kinderen, waaron der een kleuter van een maand, in weer en wind op straat te laten slapen. Dit was niet nodig geweest. De kinderen hadden best in een kindertehuis ondergebracht kunnen worden. Bovendien had juist één van de gezinsleden A-griep gehad". Woensdag hebben de gezinnen zich tot de Dienst van Sociale Zaken gewend, die er nu in geslaagd is een pension voor de beide echtparen, alsmede voor hun kin deren te vinden. Voorlopig is er dus een oplossing voor dit geval van woningnood gevonden. Men was echter ook bij Sociale Zaken ervan overtuigd, dat de beide ge zinnen te weinig initiatief en doorzicht hebben getoond om woonruimte te ver overen. Nieuws in het kort Maatschappelijke werkers. Vrijdag 18 oktober houdt de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond voor Maatschappe lijke Werkers ter opening van het winter seizoen een bijeenkomst in het Sterhuis aan de Nieuwe Gracht. De heer L. H. Brulleman, thans werkzaam bij „Meer en Bos" te Heemstede, zal een en ander ver tellen over zijn werkzaamheden. Mejuf frouw M. M. Bakker, secretaresse van het hoofdbestuur, zal woensdagavond 30 ok tober in het gebouw van de Doopsgezinde gemeente aan de Peuzelaarsteeg spreken over „Wat hebben wij aan onze bond?". Pro Juventute. Mejuffrouw mr. H. van Amerongen, staf-docente voor de kinder bescherming aan de school voor maat schappelijk werk in Amsterdam, zal van avond in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem spreken over „•Plaats én functie van de gezinsvoogdij in de kinderbescherming" voor de afdeling Haarlem en omstreken van „Pro Juven tute". Groningen. Kandidaatsexamen psychologie: mej. H. Verkade, Zaandam. Groningen. De heer W. A. M. van der Kwast, geboren te Amsterdam, is gepromoveerd tot doc tor in de geneeskunde op het proefschrift „Over de hyperplasie van de gingiva als neveneffect van het anti-epilepticum fenytoïne". Mej. M. Th. Boekelman, geboren te Utrecht, verkreeg de graad van doctor in de geneeskunde, na verde diging van haar proefschrift „Diaferometrische gasstof wisselingsbepalingen bij verschillende groepen zuigelingen". ADVERTENTIE oft Ëlna Dealer Tempeliers- straat 68 Haarlem tel. K 2500-21164 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. G. van der Burg-Ded- ding, zoon; F. Voet-Eits, dochter; J. J. van Saase-Van der Weijden, zoon. ONDERTROUWD: P. Anspech en G. A. Posma; J. Hillen en M. Bagnaij. GETROUWD: H. Dijkgraaf en T. J. Krabbendam; J. Vermeer en A. M. Rien- stra; N. Apeldoorn en M. de Bree; W. J. Klein Poelhuis en F. Hirs. OVERLEDEN: P. van 'der Eems, 46 jr, 9 okt.; W. Luesken-Spruit, 67 jr, 10 okt.; W. F. van Zeijl, 61 jr, 9 okt.; P. van Dijk, 45 jr, 11 okt.: H. Moses-de Buhr, 85 jr, 10 okt; A. C. Munsterman-Schweitzer, 79 jr, 12 okt.; M. M. J. Fasse-Leuven, 58 jr, 15 oktober. Administrateur G.O.V. te Groningen Tot administrateur van de Groningse Orkest Vereniging is benoemd de heer J. Cantor te Haarlem. Het dilettantenoperettegezelschap „Diogé" is deze maand een jubileumseizoen inge gaan. Op 13 oktober was het namelijk twintig jaar geleden, dat het gezelschap werd gevormd. Gedurende deze periode heeft „Diogé" als vrijwel elke vereniging moeilijke momenten beleefd. Maar overr wegend waren daarnaast de prettige er varingen en de voldoening over het suc ces, dat met geslaagde opvoeringen van operettes werd verkregen. Daarom was er voor „Diogé" alle reden om aan dit jubi leum aandacht te schenken en het te vie ren met het ten tonele brengen van een der befaamdste operettes, te weten: „De Bedelstudent" van Carl Millöcker, welke vrolijke spel woensdag in de Haarlemse Stadsschouwburg werd opgevoerd. „De Bedelstudent" is in zijn oorspronke lijke opzet een politiek-revolutionair stuk, dat niet zelden met een duidelijke bedoe ling voor het voetlicht werd gebracht. Het is echter vaak raadzaam gebleken om de essentie te neutraliseren en het operette- lievende publiek een bewerking voor te zetten, waarmede het toch tevreden kon zijn. Ook de door „Diogé" opgevoerde „Bedelstudent" was een variant van de originele lezing, met het behoud van de muziek van Millöcker weliswaar. Dat was belangrijk, omdat melodieën, die de componist vond voor zijn operette, ver uit gaan boven die van na hem gekomen mas safabrikanten van dit genre toneelwerken, waarvan de muziek met recht „kitsch" genoemd kan worden. Het uitstekende gehalte van de muziek voor „De Bedelstudent" stelt echter aan de opvoerenden belangrijke eisen. Er moet gezongen worden in deze operette en goed ook. Een amateurgezelschap wordt het daarom in dit opzicht niet gemakkelijk ge maakt. „Diogé" is zich er blijkbaar goed van bewust geweest aan welke eisen hier voldaan moest worden, want het zingen van de beste vocalisten onder de spelers kon vaak zeer verdienstelijk genoemd worden. Zo kon men met genoegen luiste ren naar Suze Spoelder, die een goede Laura te zien gaf in al haar spijtige ver nedering' en in haar blij geluk. Met Leni Vander als gravin Laszky en Bep Steen- kist als Christine vormde zij een ensem ble, dat vaak met innemende klank de mooie trio's zong, welke Millöcker voor deze drie rollen bestemde. Over het zin gen van Tom de Munk als gouverneur Ol lendorff kan ik in dezelfde zin met waar dering gewagen. Maar meer nog moet ik hem prijzen voor zijn goede typering van de druktemakende, verliefde opsnijder, die door De Munks spel zo dikwijls de centrale figuur van de toneelsituatie werd. Een andere goede zanger was Nico Boer: hij toonde zich in de hoofdrol het meest overtuigend wanneer hij kon zingen. Dan klonk zijn stem met mannelijke kracht, wat niet altijd het geval was wanneer hij sprak. Overigens acteerde hij, evenals zijn ADVERTENTIE Deze week is in Haarlem overleden de tekenaar G. J. H. Kerkhoff. Hij werd drie entachtig jaar. Donderdagochtend heeft op de Noorderbegraafplaats in Haarlem de teraardebestelling plaats gehad. De heer Kerkhoff kreeg zijn eerste te kenopleiding aan de Normaalschool in Amsterdam, waarna hij zijn studie ver volgde op de Academie voor Beeldende Kunst in Amsterdam en later in Rotter dam. Vervolgens werd hij leraar aan de tekenschool in Edam, in 1898 kreeg hij de leiding van de tekenschool „Hendrik de Keyzer'' in de hoofdstad. Drie jaar daarna vestigde hij zich in Haarlem en is sinds dien inwoner van deze stad gebleven. Ge durende een periode van twintig jaar heeft de heer Kerkhoff recensies geschreven voor de „Oprechte Haarlemsche Courant". Vele jaren was hij secretaris van het ge nootschap „Kunst zij ons Doel" en lid van verscheidene commissies en verenigingen. Gedurende bijna twintig jaar was de heer Kerkhoff leraar aan de voormalige school voor kunstnijverheid aan de Dreef in Haar lem. De oud-wethouder van Bloemendaal mr. F. P. Th. Rohling, die dinsdagmiddag het naambord onthuld heeft van de nieuwe openbare kleuterschool te Overveen, de „wethouder Rohlingkleuterschool", heeft de kinderen getrakteerd ter gelegenheid van het feit, dat zij de nieuwe school be trokken hebben. Gistermorgen zijn de meis jes en jongens in optocht naar school ge gaan. Zij kwamen bijeen in „Bloemenheu- vel", waar zij tijdelijk onderdak hebben gehad, en gingen daarna met vlaggetjes en toeters naar de Vrijburghlaan. Bij de school stonden leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool, die de nieuwe buurtge noten verwelkomd hebben. Voor mevrouw J. van Hulst-Prins was de eerste schooldag in nieuwe omgeving een even prettige dag als dinsdag, toen autoriteiten en belangstellenden voor de opening bijeen waren geweest. In een toe spraak heeft zij haar vreugde over de tot standkoming van het nieuwe gebouw uit gesproken. 1 rv Spaar de bonnen voor de prachtige plaatjes I verpakt bij: „partner" Herman Bartholomeus als Jan Janicky, naar behoren. De komieken in dit spel waren Kick Steenkist als de cipier Enterich met zijn trawanten Piftfke en Paffke, verder Jan Vander als Mtkosch. Behoudens een paar oneffenheden heb ben de koren een te waarderen aandeel in de opvoering gehad, evenals hiet kleine ballet, dat in kleurige kostuums: aardig een paar dansjes, ingestudeerd door Hen- ny Meyers, uitvoerde. Er waren nog en kele andere spelers, die met kleinere rol len op de hoogte van hun taak waren en voorts kon men tevreden zijn over het or kest, waarvan enkele leden zich door op de voorgrond tredende soli konden onder scheiden. Henk Steenkist zorgde als diri gent handig voor een goed contact van dit orkest met het toneel, waardoor hij ook verdiend betrokken kon worden in de warme bijval, waarmede deze opvoering werd beloond. Vanavond wordt een her haling daarvan in de Stadschouwburg ge geven. Toespraken en geschenken In de pauze werden de penningmees ter F. Hulsbergen en zijn echtgenote, die sinds de oprichting hun krachten aan de vereniging hebben gegeven, op het to neel geroepen en door voorzitter Henk Steenkist toegesproken. Deze dankte het actieve echtpaar voor hetgeen zij in de af gelopen twintig jaar voor „Diogé" hebben gedaan. Een fraaie klok werd hun hierna geschonken. Namens de donateurscommis sie sprak de heer W. Voogd woorden van dank tot bestuur en leden der vereniging. Een schrijfmachine was het doelmatige ju bileumgeschenk, dat door de donateurs aan de voorzitter werd aangeboden. Alle leden van „Diogé" werden vervol gens in de bloemetjes gezet. Henk Steen kist toonde zich uit naam van „Diogé" bijzonder erkentelijk voor het donateurs geschenk. Hij hoopte dat hij op de dona teurs ook in de toekomst zou kunnen re kenen bl.1 het uitwerken van allerlei plannen, waarvar dat van een eigen ver enigingszaal het voornaamste was. De voorzitter sprak de wens uit, dat gemeen telijke overheidsinstanties „Diogé" hierbij financieel zouden steunen. P. Zwaanswijk oaxxxccooxxxococoosccccorccccccccosccoocc'^ccccccccocc Dinsdag ving de logger „Abraham" uit Vlaardingen een vis van ongeveer tweehonderdvijftig pond. Het is een) vleet en ligt nu in de etalage van een viswinkel in de Grote Houtstraat te Haarlem. „Mijnheer Vleet" heeft eenl heel lange staart en een gebit, dat uit\ gelijkmatige heel scherpe tandjes be-, staat. Tot zaterdag blijft hij daar rustig) liggen, daarna zal hij overgebracht wor- i den naar een visconstructiefabriek in\ Schiedam. En wat blijft er van „Mijnheer Vleet' over? Meel! ^OCCOCOOCOOOOOOOOOOOOCCCCCODCCOCOCOSCOOCCCODCCOCOOOCODCO Voor de Haarlemse rechtbank stond van morgen een eenenvijftigjarige Bloemen daler terecht die ervan verdacht werd in de namiddag van de elfde april door te zijn gereden na een ongeluk te hebben veroorzaakt zonder zijn identiteit kenbaar te maken. De aanrijding zelf had overigens weinig om het lijf. Op de bewuste dag reed een 29-jarige kantoorbediende op zijn scooter onder het viaduct van de Kruisweg te Haarlem door in de richting van de bin nenstad. Bij het kruispunt van de Rozen straat en de Kruisweg sprong juist op dat moment het licht van het stoplicht van groen op geel en de scooterberijder stopte dan ook. De chauffeur van een achter hem rijdende auto reageerde echter net iets te laat, waardoor de scooter aan de achter zijde licht beschadigd werd. De chauffeur riep de berijder van de scooter toe dat hij in de Rozenstraat zou wachten, maar toen deze laatste daar ver scheen was de automobilist al weer weg gereden. Voor de rechtbank verklaarde deze Bloe mendaler dat hij inderdaad even gewacht had, maar dat hij na enkele minuten zijn auto weer had gestart. De schade had hij overigens de volgende dag onmiddellijk voldaan. In een mild requisitoir spi'ak de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman als zijn oordeel uit dat men hier zeker niet te doen had met een wegpiraat en daarom eiste hij slechts een geldboete van honderd gulden. De verdediger, mr. F. M. Oberman, sloot zich hierbij aan. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. In Kennemerduinen De directie van de stichting „Het natio nale park de Kennemerduinen" doet een dringend beroep op verzamelaars van pad destoelen om het park te willen ontzien tijdens hun speurtochten. Het aantal pad destoelen in dit terrein is dit jaar zeer gering. Een aantal paddestoelsoorten wordt door het verzamelen op grote schaal (bij voorbeeld voor schoolexposities) zelfs met uitroeiing bedreigd. De directeur van het nationale park, ir. E. C. M. Roderkerk, is echter bereid speciaal voor scholen kleine tentoonstellingen in te richten. Het mate riaal wordt dan op deskundige wijze ver zameld en bovendien op plaatsen, welke niet voor het publiek toegankelijk zijn. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE ONDERTROUWD: C. A. Meijer en M. J. Th. van den Berg; J. G. Schuddeboom en A. M. van Wingerde; G. Adrian en A. R. Hoorn; J. H. M. Westerveld en J. Kroeb; G. P. Bloem en A. W. Spaan; J. E. Wijd- ooge en N. P. E. Horstink; D. Nieveld en J. M. Kiveron; A. van Wirdum en C Appel. GEBOREN: Henrico Leonardus Marie, zn. v. F. M. Nijman en E. M. A. van Vliet; Sjoerd Wybo, zn. v. W. S. Zeijl en A. J. Bok; Leontine Wilhelmina, dr. v. P. R. Mulder en W. J. Medemblik; Eduard Her- bert, zn. v. E. R. Coene en A. M. C. Wout; Johanna Gerarda Maria, dr. v. J. A. van Assema en G. L. M. van der Meer. OVERLEDEN: Mevr. P. Roest-Dorhout, 75 jr.; Wed. E. Reedijk-Ruif rok, 80 jr.; Wed. H. A. Hessels-De Jong, 73 jr. i HAARLEM, 16 oktober 1957 ONDERTROUWD16 okt.: J. A. M. Mes 'i M. Th. Lips; E. J. van Waard en C. M. öijnsdorp; G. J. J. van den Bogaard en J. Schriek; A. H. van Wooning en M. W. van der Smissen; J. C. Miedema en P. Hoog- teijling; R. Driehuizen en A. C. Koster; C. van de Wal en A. C. Nieuwenhuis; D. J. Kraaij en R. Chr. J. Koster; J. A. M. J. F. Bruijn en C. A. van den Haak; B. J. Thoo- len en C. W. Truijens; B. Jansen en Chr. P. Zijlstra; P. J. van Es en J. F. Laadstra; W. A. Huisman en E. A. A. Berendregt; G. van Riessen en A. Lenderink; C. Goed hart en M. W. Lange weg; L. Comis en F. R. Timmerman; St. Palarczyk en M. J. L. Budding; J. Th. M. Verbrugge en H. van Zwol; J. B. Jansen en A. Dekker; A. B. L. Engels en C. J. Elfring. GEHUWD: 16 okt.: Chr. Kuit en E. J. M- Kalkhoven; W. G. Kien jet en A. Th. Busscher; J. Schenk en G. A. W. M. van den Broek; W. G. Piek en C. A. A. Kos- sen; Th. W. Drogtrop en E. M. Mes; G. H. W. Wiebes en E. F. Wijbenga; W. E. van Beelen en B. G. A. Westerburger; J. Sie raad en T. Maarse; A. A. H. Jansen en E. C. M. van Baar; G. Koek en E. J. Burger. BEVALLEN van een zoon: 14 okt.: S- van Dellen-Wouters; 15 okt.: R. J. de Boer-Brons; M. E. van der Weijden-Stals; 16 okt.: C. J. 't Hoen-Van Bakel; M. Th. B. van Deursen-Van der Kroft. BEVALLEN van een dochter: 13 okt.: Langeveld-Van Duijnen; 14 okt.i'M. M. van Laar-Schouten; J. G. Duijn-Zegger; 15 okt.: D. L. Aletrino-Van Straten; '6 okt.: G. van Leen-Schoon; M. P. Bou- Quet-Kluit. OVERLEDEN: 13 okt.: Th. E. van Schin- *el> 75 j., Kamperlaan; 14 okt.: W. A. "eukelom, 73 j., Jansstraat; W. F. Hout kop, 79 j., Gasthuisvest; A. Milatz, 71 j„ Kamperlaan; H. A. E. M. Kraetzer, 69 j„ Kamperlaan; A. E. Visser, 60 j., Kamper en; 15 okt.: J. P. Hopman, 80 j., Hage- s|raat; E. P. Koks, 59 j., Haitsma Mulier- straat; J. Kuipers, 59 j., Oude Groen markt; H. w. Rog-Braspenning, 83 j., Fa- wiciusstraat. ADVERTENTIE Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: U 'n Roxy ja graag 3 Roxy Rook Redenen Dubbel gefermenteerd •k Dubbel gezuiverd 7k Standvastige melange ADVERTENTIE En omdat dit afge sproken is wordt kijken naar kristal en passen van pumps zó gezel lig.... nietwaar, straks immers knus en voortreffelijk lunchen bij FRANKEN Lunchroom-Restaurant Tl Gr.Houtstraat 2 Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15