Albert Heijn per Mart „Door Vrede Samengebracht" opent nieuw clubgebouw Auto reed het Spaarne in Modern winkelen in de AH-SuperMart Kalenders 1958 Boekhandel VEKO rieven aan de redactie MAANDAG 21 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 ^uperMtirb i/lees Mr. C. van Leeuwen van Duivenbode neemt afscheid Cabaretavond „De Ijspegel" Examens Vechtersbazen vielen door ruit in kelder Schilder ernstig gewond naar ziekenhuis Wandeltocht Haarlems Speeltuin Verbond Twee motorrijders met elkaar in botsing Burgerlijke Stand van Haarlem Blaffende hond jaagt inbrekers op de vlucht Jehova's getuigen bijeen in Haarlem HPC wint wisselbeker Wegens overstelpende vraag tijdelijk in glazen verpakking Ds. D. Solinger neemt beroep naar Haarlem aan Tijd. majitels stomen f. 3,75 Piet Steenvoorden won laatste najaarsrit Van Weer en winnaar van de najaarscompetitie Atmodes (Haarlem) won Leidse bosestafette UIT STAD EN STREEK „Raffi" speelde „Beverley" Voor de speeltuinvereniging „Door Vrede Samengebracht" in Oud-Schoten, afdeling van het Haarlems Speeltuin Verbond, was het zaterdag een heuglijke dag. Nadat deze vereniging jaren achtereen met huisves tingsmoeilijkheden heeft gekampt, werd namelijk onder grote belangstelling het nieuwe clubgebouw aan de Clovisstraat door de wethouder van Onderwijs, Licha melijke Opvoeding en Jeugdzaken, de heer D. J. A. Geluk, officieel geopend. De voor zitter van „D.V.S.", de heer E. J. Hessels, heette de aanwezigen op de speelplaats van harte welkom. Onder hen bevon den zich de voorzitter van de Haar lemse Raad voor de Jeugd, de heer W. van Liemt; de gemeentelijk inspecteur van Lichamelijke Opvoeding en Jeugdzaken, de heer S. Heijers; hoofdinspecteur L. Davidzon; de ontwerper van het gebouw, de architect H. Tuninga uit Haarlem en voorts vertegenwoordigers van het Wijk- comité „Oud-Schoten", van het Haarlems Speeltuin Verbond en van andere speeltuin organisaties. Ronny Dijkstra en Marianne Hessels boden de heer Geluk op een pre senteerblad van pitriet, dat het winter- clubwerk symboliseerde, de sleutel van het gebouw aan, waarna de wethouder de sleu tel in de deur stak en als eerste het gebouw binnentrad. Het clubhuis is niet alleen van buiten mooi, ook het interieur is prachtig en tevens doelmatig ingericht. Grappige ADVERTENTIE Alleen dinsdag en woensdag 22 en 23 oktober a.s. Gehakt 500 gram 158 Doorregen runderlappen 500 gram 148 Haché-vlees300 gram 108 UIT EIGEN SLAGERIJ Alleen, dinsdag en woensdag 22 en 23 oktober a.s. 50 gram Gebraden gehakt 48 VEILING-VERSE GROENTEN Alleen dinsdag en woensdag 22 en 23 oktober a.s. besneden rode kool 500 gram 19 Moesappelenper kilo 65 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Rente plus winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Mr. C. van Leeuwen van Duivenbode, aan wie met ingang van 1 november we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag is verleend als griffier van de Haarlemse rechtbank, zal in een zitting van de rechtbank op woensdag 30 oktober om half elf afscheid nemen. Vorige week is mr. Van Leeuwen van Duivenbode 65 jaar geworden. Hij is op 18 oktober 1892 te Amsterdam geboren en begon zijn loopbaan bij de rechterlijke macht in 1921 te Utrecht, waar hij als waarnemend griffier bij het kantonge recht in functie trad. In 1922 volgde zijn benoeming tot griffier bij het kantonge recht te Schoonhoven en in maart 1932 vertrok hij naar Wageningen, waar hij griffier van het kantongerecht werd. In augustus 1941 volgde zijn benoeming tot griffier bij de Haarlemse rechtbank. Ver der is hij secretaris van de Kamer van Toezicht op de notarissen en kandidaat notarissen in het arrondissement Haarlem. wandschilderingen van de hand van Bob Hessels, een zoon van de voorzitter van „D.V.S.", alsmede de fleurige gordijnen, vervaardigd door damesleden van de ver eniging, completeren de gezellige indruk die de ruime zaal maakt. Op het met bloemen en vlaggen versier de podium hadden het bestuur en de wer kerskern van „D.V.S." plaats genomen. Wethouder Geluk herinnerde aan de tijd toen de vereniging haar speeltuin en club huis nog op het terrein op de hoek van de Eksterstraat en Vondelweg had, waar thans het nieuwe gymnastieklokaal van de P. H. van der Leyschool staat. In het oude uit breidingsplan van de gemeente was geen rekening gehouden met voldoende speel ruimte voor de jeugd. Het terrein en het clubhuis van „D.V.S." moesten daarom ten offer vallen aan de plannen voor een kleu terschool en daarna voor die van een gymnastieklokaal, dat ruim gelegenheid kon bieden voor het beoefenen van bin nensporten. Na veel moeite en moeilijk heden is dan thans aan de inwoning van de speeltuin jeugd in het houten school gebouw aan de Clovisstraat een eind ge komen en kan de vereniging zich in een eigen fraai gebouw volop aan het clubwerk wijden, aldus de heer Geluk. Hij stelde het bestuur een uitbreiding van het terrein in het vooruitzicht, welk stuk grond door de gemeente zal worden aangekocht. De voorzitter van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de heer W. van Liemt, liet zich waarderend uit over de prettige en vruchtbare samenwerking tussen gemeente en particulieren, die de oprichting van het gebouw mogelijk hebben gemaakt. „De heer Van Liemt bracht tevens de geluk wensen van de Haarlemse Katholieke Ver eniging voor het Gezin over. De heer J. Schuitemaker bood als geschenk van de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisa ties (N.U.S.O.) een portret van de grond legger van het. speeltuinwezen in Neder land. wijlen „Vader" Klaren, aan. De heer A. L. Noorlander, droeg namens het Haarlems Speeltuin Verbond, het club gebouw aan het bestuur van „D.V.S." over. waarbij hij dank bracht aan het gemeente bestuur voor de ondervonden medewer king. De heer J. I. Jansen liet, sprekende namens de jubileumcommissie van het H. S.V., zijn felicitaties gepaard gaan met een bestuurstafelkleed, waarna mevrouw H. G. Hessen-Heek, sociaal werkster in Haar- lei"n-Noord. een lans brak voor de ouden van dagen, die het gebouw als sociëteit zouden kunnen gebruiken. Tenslotte over handigde mevrouw A. J. van Vuuren na mens de leden en donateurs van D.V.S." de voorzitter een enveloppe met inhoud te gebruiken voor de aanschaffing van in ventarismateriaal. Het CJMV-cabaretgezelshap „De Ijs pegel" (uitgaande van de Christelijke Jon ge Mannen Vereniging Haarlem-Noord), dat bij de viering van 't zilveren jubileum van deze vereniging uitstekend voor de dag is gekomen, is zaterdagavond in de aula van het Christelijk Lyceum „Marnix van Sint Aldegonde" aan de Planetenlaan opgetreden met een nieuw programma. I Gebleken is, dat er serieus en met plezier I geoefend is om leden en belangstellenden een aantrekkelijk programma aan te bie den. Bram Fenijn, Wim Fenijn, Piet Hart, Edith Hodde, Henny Jansen van Galen en Cor Lugtmeyer traden voor 't. voetlicht en achter de schermen zorgde Bertus Fenijn er voor, dat de nummers in een vlot. tempo werden afgewerkt. Een aantal sketches en liedjes stonden op het programma, waarbij aan actuele onderwerpen de aandacht was besteed. Een goed bezette zaal volgde de verrichtingen van de jongelui met grote aandacht. Dr. H. van der Loos, predikant bij de Hervormde gemeente Haarlem- Noord, heeft het gezelschap bij de vele bezoekers ingeleid. Delft. Kandidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur. H. J. Albers, Amsterdam; B. Korf, Vlaardingen; P. R. Vos, Haarlem. Groningen. Kandidaatsexamen geneeskunde: H. Maaskant. Emmen. Doctoraalexamen genees kunde: mej. A. van der Maën. St. Jacobi Paro chie; J W. Polman, W. Lawant, mr. W. Nieboer, allen te Groningen: H. R. Togtema, Grijpskerk. Artsexamen Ie ged.: me.i. J. H. Reinders, Gro ningen: J. Boomgaard. Groningen: J. G. Vugs, Haaren (N.-Br.). Bevorderd tot. arts: H. W. Cre- mer, Groningen. Bevorderd tot tandarts: A. J. H. de Wilde. Groningen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: L. J. de Jong, Leeuwarden; R. J. Smit. Stadskanaal. Nijmegen. Kandidaatsexamen klassieken: J. M. W. Leunissen, Maastricht. Doctoraalexamen klassieken: pater Th. H. Klarenbeek, Harmeien. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijs begeerte: W. A. C. Zwanikken, Maastricht op proefschrift, getiteld: Volkshuisvesting en sa menleving; sociologische beschouwingen over het vraagstuk van de huisvesting, getoetst aan een voorbeeld in de praktijk: een sociografisch- statistische studie naar de activiteit van de Zuid limburgse gemeenschap op het terrein van de volkswoningbouw, 1900—1956. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandi daatsexamen Frans: mej. C. Th. M. Blessing, Amsterdam. Kandidaatsexamen economie: H. G. Otten. J. J. Lastdrager, P. F. Ansink, P. P. C. Bottelier en A. Kooijman, allen te Amsterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaats examen theologie: A. Klaassen, Kreis Bentheim. Le'den. Kandidaatsexamen geneeskunde II: mej. P. G. M. Schrama, Rijswijk; J. C. Balhuizen, Den Haag. Doctoraalexamen rechten: A. Bie- mond, Leiden; F. C. Rauwenhoff, Epe. Semi- artsexamen: mevr. J. W. S. Verdenius-Van Dijck, Den Haag; mej. H. A. de Vries, Haarlem; J. van Dam. Amsterdam; H. M. Dolberg (U.S.A.); J. M. F. Kroft, Noordwijkerhout; M. L. Petit, Leiden; W. S. M. van Wisse, Voorschoten. Arts examen: H. A. Reterink, Voorburg. „Ik geef je een klap", schreeuwde een achttienjarige bankwerker zaterdagnacht omstreeks één uur tegen een achtentwin tigjarige constructieschilder en voegde de daad bij het woord. Van dat moment af was de rust op de Burgwal in Haarlem verbroken, want het bleef niet bij die ene klap. Weldra vormden beide mannen een vechtende kluwen. Beide mannen rolden over de straat en vielen tenslotte via een draadglasraam in een kelder van een azijnfabriek. Toen was het gevecht afge lopen. Maar zonder „happy end", want de constructieschilder werd zo ernstig aan één van zijn dijbenen en zijn linkerknie gewond, dat hij in allerijl naar het Grote Gasthuis moest worden overgebracht. Vermoedelijk zal hij voor zijn leven inva lide blijven. De bankwerker kwam er met enkele onbetekenende wondjes af. De ru zie ontstond doordat de bankwerker een caféhoudster uitschold. De constructie schilder nam het voor de vrouw op en ging de jongeman te lijf. Onder auspiciën van de wandelcommis sie van het Haarlems Speeltuin Verbond hebben zondag ruim tweehonderd meisjes en jongens deelgenomen aan de „Herfst- tocht" over een afstand van tien kilo meter. Vroeger heette deze tocht, welke als sluiting van het seizoen der Haarlem se speeltuinen is bedoeld, „Sluitingstocht", maar aangezien de speeltuinen ook ge durende de wintermaanden voor de jeugd geopend zullen zijn, werd de nieuwe naam gekozen. Behalve jonge leden van de speeltuinafdelingen van het Haarlems Speeltuin Verbond nam ook een wandel groep van ,,'t Bosvolkje" deel aan de tocht, die door een gedeelte van Haarlem-Noord, Santpoort en Bloemendaal voerde. Alle kinderen er waren geen uitvallers ontvingen een herinneringsmedaille. ADVERTENTIE voor uw vrienden overzee, moeten NU verzonden worden. Wij hebben een fraaie sortering, en zorgen voor solide verpakking. ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 .▲▲▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Zaterdagmiddag omstreeks half vijf zijn op de Oude Weg ter hoogte van de Harmen Jansweg in Haarlem twee motorrijders met elkaar in botsing gekomen, doordat een van hen plotseling links af sloeg, waarschijnlijk om de Harmen Jansweg in te rijden. Een van de motorrijders, een twintigjarige militair liep een kneuzing in zijn linkcr-heup op. Zijn achttienjarige duo-passagiere brak haar linkerbovenarm. Beide gewonden werden in het Grote Gast huis opgenomen. Haarlem, 19 oktober 1957 GEHUWD, 19 oktober: D. Bosch en M. I. Slot; B. Stijger en J. P. Buijze. BEVALLEN van een zoon, 18 oktober: W. van Dam—Van der Klauw; F. M. Uit- tenbogaardHop; a. M. Schornagel Weijmer; A. A. M. HelversteijnHeetvelt; J. H. de MeerDekker. 19 oktober: R. J. BontekoeVan der Veldt. BEVALLEN van een dochter, 18 ok tober: M. J. BergmanVeen; R. Nieuw koopVan Rijswijk; E. M KolsterVan Emmerik. OVERLEDEN, 17 oktober: A. Schilling, 58 j., Eksterstraat; P. de Greef, 84 jaar, Zuider Tuindorpslaan. In de afgelopen nacht werd een bewoner van een huis aan het Spaarne gewekt door het woedend blaffen van zijn hond. Sla perig ging de man op onderzoek uit en hij zag tot zijn grote schrik, dat de poort deur, die toegang geeft tot een confectie fabriek, op een kier stond. Toen de man ging kijken wat dit alles te betekenen had zag hij drie mannen op de loop gaan. On middellijk belde hij de politie op. Uit een onderzoek bleek, dat de mannen hadden ingebroken in het atelier. Er werd echter niets vermist. Vermoedelijk heeft de hond hen op de vlucht gejaagd. Het voornaamste nieuws dat op de ver gaderingen van de Jehova's getuigen in Haarlem naar voren kwam bestond uit de mededeling dat het district Noordholland een vooruitgang boekte van zestien per cent sinds men in september 1955 in Haar lem vergaderde. Als kern van het werk van Jehova's ge tuigen in Noordholland werd in 1925 de ge meente Haarlem opgericht, die toen uit vijf getuigen bestond. In 1939 was dit aan tal toegenomen tot twintig verkondigers. Het tweede oorlogsjaar, 1941, telde 29 aan gesloten gelovigen voor geheel Noordhol land met uitzondering van Amsterdam. Thans bestaan er in Haarlem alleen al vier gemeenten met een totaal van 393 predikers, terwijl het aantal getuigen voor geheel Noordholland, met uitzonde ring van Amsterdam, Purmerend en Zaan dam 1033 bedraagt. In zijn uiteenzetting over de toestand in geheel Noordholland zeide de spreker van zaterdagavond, de heer R. Engelkamp, in zijn lezing „Onze bediening onder-zoeken", dat alhoewel de getuigen tevreden mogen zijn met de vooruitgang, zij de handen niet mogen laten verslappen. Een tot de laatste plaats bezet Concert gebouw te Haarlem, volgde zondagmiddag de uiteenzettingen van de heer R. J. Engel kamp, vertegenwoordiger van het Wacht torengenootschap over de vooruitzichten van „een blijvende vrede" in zijn gelijk namig getitelde lezing. Hij schetste de vele vergeefse pogingen van de leiders der we reld om tot vrede te geraken en ingaande op de vraag waarom alle pogingen falen, zei de heer Engelkamp, dat de oorzaak naar naar zijn mening, lag in het feit, dat de mens zwak en onvolmaakt is en dat bovenmenselijke onzichtbare machten de aangelegenheden op de aarde besturen, waar tegenover de mensheid machteloos staat. Aan de 1426 aanwezigen werd daarna een gratis brochure aangeboden, die op het behandelde onderwerp betrekking had. In de ochtenduren werd een dooplezing gehouden, waarna zich in de middag 21 doopkandidaten naar het Stoop's Bad be gaven om op bijbelse wijze door de water- doop te symboliseren dat zij zich aan Je hova hadden opgedragen. In een slottoespraak moedigde de voor zitter alle getuigen aan voort te blijven gaan zich te bekwamen anderen te onder wijzen en raadde hen vervolgens aan zich nu reeds voor te bereiden voor het inter nationale congres dat in het eind van de zomer van volgend jaar in Nederland zal worden gehouden. ADVERTENTIE Vanmorgen om negen uur is een per sonenauto van Polygoon n.v. filmfa briek, die op de Koudenhorn in Haar lem tegenover de kazerne stond gepar keerd, van de handrem geschoten en in het Spaarne gereden. De auto bleef even drijven zodat de bemanning van 'n drijvende bok in de gelegenheid was de auto op te takelen. Intussen was echter ook reeds een auto van de ge meentereiniging ten tonele verschenen om de „bergingswerkzaamheden" tot een goed einde te brengen. De foto geeft er een beeld van. De HPC te Heemstede heeft zondag een uitstekende prestatie verricht door te Hil versum tijdens de nationale aspiranten zwemwedstrijden van de HZC, beslag te leggen op de Wil Ebbing-Haverlag-wissel beker. Deze prestatie spreekt des te meer omdat de meest vooraanstaande vereni gingen voor deze wedstrijden hadden in geschreven. Onder andere waren ver tegenwoordigd de Amsterdamsche Zwem- club, het IJ, de HZC, Zwemlust, de Hol- landsehe Dames Zwemclub, de HZ en PC. het Gooi en de Robben. HPC behaalde de beker met een puntenaantal van 49, (Verkort weergegeven) Belasting. In het 16 oktober-blad schreef de heer De Bruin over mijn ingezonden stukje met de suggestie van her-invoering bromfiets-belasting. Hij merkte hierbij zeer terecht op, dat de arbeiders de brom fiets meestal gebruiken om naar hun werk te gaan. Dit had ik ook in mijn ingezonden stuk vermeld, maar de redactie heeft mijn ingezonden stuk verkort. Wij bezitten zelf ook een bromfiets. Dit voor de lezers die door mijn „tip" wellicht op de gedachte zouden komen dat zo'n voorstel alleen maar door een niet-bromfietser gedaan kon worden! L. KEJA-JAMBROES Ev. Lutherse kerk Ds. D. Solinger, predikant bij de Evan gelisch Lutherse gemeente te Purmerend, die beroepen was in de vacature ontstaan door het overlijden van ds. W. Spliethoff als predikant bij de Evangelisch Lutherse gemeente te Haarlem, heeft het beroep aangenomen. Het ligt in zijn voornemen op zondag 8 december zijn intrede in Haarlem te doen. De nieuwe predikant is vierenveertig jaar; hij is op 9 maart 1913 te Schiedam geboren en heeft aan de universiteit te Leiden theologie gestudeerd. In begin 1940 werd hij namens de Verenigde Zendings corporaties te Oegstgeest uitgezonden naar Indonesië. Hij werd zendeling in de Batak- landen. Drieënhalf jaar heeft ds. Solinger in kampen verbleven. Na zijn repatriëring was ds. Solinger van 1946 tot 1948 predikant -bij de Evan gelisch Lutherse gemeente te Bodegraven en in laatstgenoemd jaar werd hij opnieuw uitgezonden naar Indonesië, waar hij als zendeling optrad in de Karobatalanden. In 1951 werd hij beroepen tot predikant bij de Protestantse kerk te Medan. Twee jaar later keerde hij naar Nederland terug en in mei deed ds. Solinger zijn intrede bij de Evangelisch Lutherse gemeente te Pur merend, waaronder ook Hoorn en Medem- blik vallen. ADVERTENTIE Piet Steenvoorden is winnaar geworden van de laatste rit in de najaarscompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen". Hij zegevierde in de eindsprint van deze veertig kilometer lange rit over zijn medekoplopers Henk van Weeren, Cees v. d. Aar en Henk Buis. Algemeen winnaar van de najaarscompetitie werd Van Weeren. De uitslag van deze laatste rit der A- en B-klasse luidde: 1. Steenvoorden: 2. Van Weeren; 3. C. v. d. Aar; 4. Buis; 5. Straver, 6. Vaars. Totaal uitslag najaarscompetitie: 1. Van Weeren 15 pnt; 2. C. v .d. Aar, 10 pnt; 3. Vaars, 9 pnt; 4. Buis, 8 pnt; 5. Steenvoor den 6 pnt. Bij de C-klassers, die 25 kilometer reden, won Jansen weer eens vóór Uttien, L. Wal ters, Sminia, Van Tintelen, Blommaert, H. Peters en Van Andel. Totaal uitslag: 1. Jansen 18 pnt; 2. Ut tien, 9 pnt; 3. Van Tintelen, 8 pnt; 4. Smi nia, 6 pnt; 5. Spoor, 5 pnt. In Leiden werd zondag de jaarlijkse bos- loopestafette voor meisjes en dames ge houden op een parkoers, dat uitgezet was in de Leidse Hout. Bij de meisjes trof de ploeg van Atmo des het niet, dat ze werd ingedeeld in de zwakste serie. Deze serie won zij welis waar met vrij grote voorsprong, doch de tijd, die genoteerd werd, bleek aanmerke lijk slechter te zijn, dan de tijd, die opge nomen werd door de winnares van de tweede serie, het Wassenaarse WIK. die 59.4 sec. liet afdrukken. Ook de ploeg van MSV uit Noordwijk bleef de Haarlemse meisjes nog voor met een tijd van 61 3 sec. De tijd van Atmodes, die dus goed bleek te zijn voor de derde plaats, was 61.9 sec. Atmodes stai'tte bij de dames als favo riet en inderdaad heeft de ploeg zich dien overeenkomstig gehouden. Een nieuwe aanwinst voor de Haarlemse ploeg, mej. Ort startte en zij gaf reeds dadelijk haar team een vijf meter voorsprong. Deze voorsprong werd door haar clubgenoten geleidelijk opgevoerd en met ongeveer vijftien meter winst ging mevr. Wullems als laatste loopster voor Atmodes over de eindstreep. Er werd een tijd genoteerd van 1 min. 47.2 sec., waarmee Atmodes ander halve seconde voorbleef op MSV en bijna zes seconden op het Leidse Sportief. Hier door kwam de Haarlemse ploeg voor de tweede achtereenvolgende maal in het be zit van de „Sportief'-beker. Wanneer At modes ook het volgend jaar zegeviert, dan blijft de beker definitief in de prijzenkast van deze vereniging staan. DE GRIEP IN DE MUZE Daar de griep niet alleen dr. Eduard van Beinum parten heeft gespeeld, maar ook de violist Nathan Milstein, kwamen in het concert, dat het Concertgebouw- Orkest zaterdagavond in Den Haag heeft gegeven, enige veranderingen. Het orkest werd in plaats van door Van Beinum ge dirigeerd door Antal Dorati. In plaats van Milstein vertolkte de jonge violist Jean- Louis Stuurop het Vioolconcert van Mo zart. Voor deze prestatie werd de jeug dige musicus door het enthousiaste pu bliek herhaaldelijk teruggeroepen. Nieuws in het kort Buitengewoon hoogleraar te Utrecht. Tot buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht is benoemd in de faculteit der rechtsgeleerdheid, om on derwijs te geven in de forensische psy chiatrie, dr. J. Kloek, thans psychiatrisch deskundige van de provinciale raad voor volksgezondheid in de provincie Utrecht en hoofd van de afdeling reclassering van de Centrale Vereniging ter behartiging der belangen van geestelijk gestoorden in de maatschappij (Dr. F. S. Meyers-vereni- ging). Dr. Kloek is assistent-geneesheer aan het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort geweest, en van 1945 tot 1951 ge neesheer van de Epilepsie-inrichting „Meer en Bos" te Heemstede. Lezing over Stadhuis. De zaterdag aangekondigde lezing van mr. H. E. Phaff op donderdag 31 oktober over de geschie denis van het Haarlemse stadhuis wordt voorbereid door de kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten en is toegankelijk voor leden en introducé's van deze kring. Jubileum. Dinsdag zal de heer J. En gels het feit herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Provin ciaal Ziekenhuis in Santpoort, waar hij op het ogenblik werkzaam is als maga zijnbediende. Postduivenhouders. De Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders geeft op zaterdag 26 oktober in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een feestelijke sluitingsavond van de actie, die zij voert ten bate van de Welfare-afdeling van de afdeling Haarlem en omstreken van het Nederlandse Rode Kruis. Er zal een aardig cabaretprogramma worden ten tonele gebracht. Jaarverslag. Onlangs is het jaarver slag van de Stichting Bijzondere Sociale Zorg en Maatschappelijk Buurtwerk in Haarlem verschenen waarin een uitvoerig overzicht wordt gegeven van dc activi teiten gedurende het jaar 1956. Na het financiële verslag volgt een beschrijving van de opzet, het doel en de werkwijze van de Stichting. In bus gevallen. Toen een bus van de N.Z.H.V.M. zondagavond omstreeks negen uur op de Schoterweg ter hoogte van de Paul Krugerstraat in Haarlem plotseling moest remmen voor een personenauto, viel een 48-jarige dame in de bus van de ach terbank en brak een sleutelbeen. Zij werd naar het Grote Gasthuis overgebracht. Inbraakjes. In de nacht van vrijdag op zaterdag en in de nacht van zaterdag op zondag is er op twee plaatsen in de ge meente Bloemendaal ingebroken. De eer ste keer verschafte men zich toegang tot een huis in de Brederodelaan waar een portefeuille wordt vermist. De tweede keer drukte men aan de achterkant van een huis aan de Kennemerweg een ruitje in waarna men het huis doorzocht. Er wordt echter niets vermist. St. Maarten optocht. De speeltuinaf deling „Weltevreden" in Haarlem-Noord houdt op 11 november de zesde St. Maar ten-optocht. Het bestuur van deze vereni ging verwacht dat ongeveer duizend kin deren zullen deelnemen. Buurtvereniging „Bloemendaal". Het winterseizoen van de Buurtvereniging „Bloemendaal" wordt op dinsdagavond 29 oktober geopend met een causerie met kleurendia's van ir. E. C. M. Roderkerk over „Herfst in de Kennemerduinen" in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal. V.V.D. Bloemendaal. Op woensdag 6 november houdt de afdeling Bloemendaal van de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie een ledenvergadering in hotel café-restaurant „Roozendaal" te Overveen. De voornaamste punten die de agenda ver meldt zijn: uitbreiding van het bestuur der afdeling „Bloemendaal", waarvoor het bestuur als kandidaten heeft gesteld me vrouw C. N. RoeterinkMontijn te Bloe mendaal en de heer K. H. M. Wilmers te Overveen. Voorts de kandidaatstelling voor de verkiezing 1957 van leden der Provin ciale Staten van Noordholland en de kan didaatstelling voor leden van de gemeente raad. N.C.V.B. Overveen. Op vrijdagavond 25 oktober houdt de afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwen bond haar maandelijkse ledenvergadering in gebouw „Irene" aan de Elswoutslaan. De heer H. van den Brink uit Santpoort zal spreken over het spiritisme. Wijziging spreekuur. De burgemeester van Haarlem zal in plaats van op 25 okto ber op donderdag 24 oktober spreekuur houden en in plaats van op vrijdag 1 no vember op donderdag 31 oktober. Wethou der W. F. Happé is woensdag 23 oktober verhinderd spreekuur te houden. In de geheel gevulde grote zaal van „De Leeuwerik" in Haarlem werd zaterdag avond door de toneelgroep „Raffi" voor de leden van de personeelsvereniging der n.v. Nederlandse Raffinaderij van Petro- leumprodukten een opvoering gegeven van „Beverley" („The Barton mystery"), een toneelspel van Walter Hackett in de ver taling van de heer Ben Bakema. Dit was de eerste voorstelling in het nieuwe sei zoen, zoals de heer A. Arends, voorzitter van de personeelsvereniging mededeelde. Het personeel van de raffinaderij, waar onder ook leden van de staf, heeft zich met dit spannende stuk enige uren lang goed vermaakt en de heer Arends bracht na afloop dan ook namens alle aanwezigen dank aan de spelers, maar vooral ook aan regisseur Jacques van Wesep. De avond werd besloten met een geanimeerd bal on der leiding van de heer J. Zwart met medewerking van de heer G. J. van den Bos en zijn „Moonlight Serenaders".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7