Meesterlijk samenspel van het trio „Arte Fiato" Gillette brieven aan de redactie Heren van ZB VS hadden ook met HAV weinig moeite Eerste pauzeconcert op het orgel DE BASKETBALCOMPETITIE HOC-dames versloegen Typhoons met 45-17 MUSIQUE POUR FAIRE PLAISIR" Eerst produktieregeling, daarna krediet voor kooltelers Jose Limon Dansgroep binnenkort in ons land Aantal inwoners in Zandvoort nam toe De bridgecompetitie voor paren in Kennemerland Dag der Verenigde Naties Selectiewedstrijden voor amateur boksers Twee premières bij het Ballet der Lage Landen Joinard ten grave gedragen Uw vingertoppen vertellen het U! Werkelijk goed geschoren? Heerlijk schoon en fris? Dat is de enige manier om een scheersysteem te testen - en daarom blijven de meeste mannen trouw aan dat klassieke trio: water zeep en een blauw mesje Splitsing in Nederlandse IJshockeybond Om het zilveren biljart Nederlandse ruiters voor Olympische Spelen Sbort in het kort VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 Het Haarlems Comité voor Kamermu ziek bood deze donderdagavond een extra aantrekkelijk en muzikaal belangrijk con cert, door onder zijn auspiciën in de Re- naissancezaal van het Frans Halsmuseum te laten optreden het gereputeerde bla zerstrio „Arte Fiato". De fluitist Frans Vester, de hoboïst Koen van Slogteren en de fagottist Arnold Swillens zijn eerste rangs virtuosen op hun instrument, en bovendien zijn zij kunstenaars, die in het samenspel een aanpassingsvermogen to nen, dat hen als een drieëenheid tot mees terlijke prestaties in staat stelt. Toen dit ensemble een paar jaar geleden begon op een der zondagconcerten in het Stedelijk Museum te Amsterdam, was het duidelijk dat „Arte Fiato" 'n vooraanstaande plaats ging innemen onder de bekende groe peringen voor kamermuziek met blazers. Gelukkig is de samenwerking van het drietal bestendigd, en tot welke meester lijke hoogte en artistieke distinctie hun triospel uitgegroeid is, daarvan waren wij deze avond de gelukkige en bewonderende getuigen. Er is aan zo'n auditie ook de verrassen de kant van het geconfronteerd worden met een muziek uit de achttiende eeuw, die onder de vloedgolf der romantiek weg gespoeld, in onze dagen haar bestaans recht heroverd heeft en, hoewel niet steeds diepgaande, dan toch altijd bij zonder prettige ervaringen meedeelt. Samen met die herwaardering van de oude kamermuziek voor blazers groeit ook een modern repertoire, dat het genre in aller lei vormen dient. Zo kregen wij deze avond als eerste uitvoering in Nederland een onderhoudende duo-sonate voor fluit en fagot te horen van Noël Galon, muziek die in haar beweeglijke steeds cantabiele slingeringen en tevens in haar geestig jongleren met pittige ritmen, de Franse geest van elegance en spiritualiteit ver raadt. Het zeer belangrijke Trio van Ka- rel Mengelberg, waarop in deze krant al eens eerder met lof gewezen is, behoorde ook deze avond tot de hoogtepunten die de moderne toepassing van het barok-in- strumentarium met ere vertegenwoordigd. ADVERTENTIE Géén wachttijden van een half uur of nog langer... in 10 minuten van Haarlem ih 20 minuten van Amsterdam naar 2 interessante bezienswaardigheden de Velser tunnel de grootste moderne woninginrichting van l Nederland Vtoutmfaxk v WONINGINRICHTING BEVERWIJK Br*cstr.74-84 SSO modelkamers Geopend 8-l?30en W-I8u Dinsdag8-13 u ..I Daarna liet de hoboïst Van Slogteren ons kennis maken met een zestal zeer vir tuose solistische impressies van Benjamin Britten, geïnspireerd op Ovidius' „Meta- morphosen", en die, zoals men dat van Britten verwachten kan, deze aanleidingen fantastisch en karakteristiek verklankt heeft. Het deel van het programma, dat was gewijd aan het oudere repertoire, be stond uit een boeiende triosonate van Vi valdi, die met niet al te ingewikkelde con trapunten, sequenzachtige melodiebouw en pétillante ritmen zijn onuitputtelijke vin dingrijkheid toonde. Van de hoboïst Jos. Fiala (1748-1816), die een vriend van Mo zart was, en wiens naam we wel eens in diens correspondentie ontmoeten, hoor den we een vlot concertant duo voor fluit en fagot. Steeds op zoek naar vergeten composities heeft Frans Vester een ge lukkige vondst gedaan in een Sonate a tre van Giardini (1716-1796) die deze avond haar eerste uitvoering door Arte Fiato beleefde. Maar het tweedelig Trio in C van Frangois Devienne dat er op volgde hoeft er muzikaal niet voor onder te doen.Met deze meester van de blazers- muziek heeft het genre een hoogtepunt bereikt, dat een afscheid betekent van de barok en in Mozarts geest de nieuwe tijd geest voorbereidt. Devienne vertegen woordigt bovendien de periode waarin de hobo heel wat van zijn rechten aan de jongere klarinet moet afstaan. Dit was deze avond niet te merken, daar Van Slogteren de klarinetpartij van dit Trio handig op zijn hobo adapteerde. Wat in al deze stukken domineert is de musiceer- lust die zij wekken. Het is echt zoals de gelijkte term luidt: „Musique pour faire plaisir". Van dat genoegen hebben de spe lers zelf ruim hun deel maar ook de toe hoorders beleven er een spontane vreugde aan, die deze avond bovendien nog ver hoogd werd door de geraffineerde reali satie van „Arte Fiato". Jos. de Klerk De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft ernstig overwo gen of het mogelijk zou zijn aan de telers van bewaarkool in Noordholland, die in moeilijkheden zijn geraakt, kredieten tegen lage rente te verstrekken. Zulk een kre dietverlening is echter slechts verantwoord, wanneer daaraan een betere produktie regeling wordt verbonden. Het komt de minister voor, dat slechts indien door produktieregeling uitzicht wordt geopend op redelijke uitkomsten in de koolteelt, waardoor mede de grondslag wordt gelegd voor de vereiste sanering der bedrijven, het vei'lenen van kredieten ver antwoord is te achten. Daarom heeft hij het Produktschap voor Groenten en Fruit verzocht op korte termijn een produktie regeling in overweging te nemen. De minister heeft dit meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen die hem wa ren gesteld door het lid van de Tweede Kamer de heer Groen (K.V.P.). De Jose Limon Dance Company, die in de Verenigde Staten wordt beschouwd als de beste moderne dansgroep zal binnenkort een tournee maken door een aantal Euro pese landen, een bezoek aan Nederland staat ook op het programma. Begin novem ber zal het gezelschap voorstellingen geven onder andere in Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Hilversum, Amersfoort, Arnhem, Enschedé en Rotterdam. Deze dansgroep laat het Europese publiek zien hoe de centraal-Europese dansen zich in de afgelopen dertig jaar tot de Ameri kaanse moderne dans hebben ontwikkeld. Als de belangrijkste nummers op het pro gramma worden genoemd „Emperor Jones" naar het gelijknamige toneelstuk van Eu gene O'Neill op muziek van Villa Lobs, „The Moors Pavana", een gedanste versie van Othello op muziek van Purcell, „There is a time", een lyrische compositie geba seerd op bijbelse verhalen en „The Trai tor", een versie van het Judas Iscariot- thema. De leider van de groep Jose Limon danst in al deze nummers mee. Het totaal aantal inwoners van Zand voort bedroeg op 1 september j.l. 13.482 personen, waarvan 6412 mannen en 6070 vrouwen Gedurende deze maand werden door vestiging opgenomen 80 mannen en 85 vrouwen, door geboorte 17 mannen en 11 vrouwen, is totaal 193 personen, waar van 97 mannen 96 vrouwen. Afgevoerd werden wegens vertrek 73 mannen en 84 vrouwen en door overlijden 8 mannen en 3 vrouwen, is totaal 168 per sonen, waarvan 81 mannen en 87 vrouwen. De bevolking vermeerderde derhalve in september met 25 personen, te weten 16 mannen en 9 vrouwen en bedroeg per 1 ok tober jongstleden 13.507 personen, waarvan 6.428 mannen en 6.079 vrouwen. In de bridgecompetitie voor paren in het district Kennemerland van de Neder landse Bridgebond hebben Ligthart en Zijlstra hun voorsprong in de hoofdklasse kleiner zien worden. Het paar Strengels- Tervoort heeft in de eerste klasse de lei ding overgenomen, zij het met zeer klein verschil op de nummers twee en drie. Bij de dames boekten Item-Luesken een zeer fraaie score in de vierde zitting, waardoor zij van de zevende naar de tweede plaats opklommen. De stand na de vierde zitting is voor de best geplaatsten als volgt: Hoofdklasse: 1. Ligthart-Zijlstra 259; 2. Bakker-Spruit 245; 3. fam. Veen 241; 4. HunterG. Kamoen 232; 5. De Jong Nathans 230; 6. mevr. de Kadt-Daniels 228; 7. Evers-Fabel 228; 8. gebr. Groen 221; mevr. Zwager-Driessen 217; 10 Co- hen-De Vries 216 pnt. Eerste klasse: 1. Strengers-Tervoort 220,50; 2. Put-Victoor 220,44; 3. fam. Molt- zer 220,10; 4. Braak-De Jong 218,25; fam. Bakker 217,92; 6. Balk-Denekamp 214,75; 7. HafkenscheidtVehmeijer 214,55; 8. Van Dartelen-Vader 209,65; 9. Van Item-Lues ken 209,25; 10. Nieman-Seneken 208.23%. Tweede klasse: 1. fam. Van Leeuwen 197; dames Van Item-Luesken 186; 3. fam. De Jong 179y2; 4. Aeler-Enthoven 178V2; 5. dames Kloots-Zurcher 178; 6. fam. Spie- Ie 177; 7. fam. Philippo 173; 8. Meijer- Swier I68V2 pnt. (Verkort weergegeven) De serie pauze-orgelconcei-ten, waarmee de Haarlemse stadsorganisten vorig jaar in het Concertgebouw een proef namen, wordt dit winterseizoen voortgezet. De organist Albei-t de Klerk gaf donderdag het eerste concert, waarvoor echter nog niet de belangstelling bestond, die het zo ruim schoots verdiende. Er is altijd nog een aar zeling te constateren ten aanzien van de waardering van orgelkunst, zelfs bij velen, die voor muziek toch zeker niet ongevoelig zijn. Ziet men het orgel nog steeds als een exclusief kerkelijk instrument en zijn ker kelijke functie nog altijd als de enig mo gelijke? Is het steeds een ernstige taal, die men van het orgel is gaan verwachten en dan met de interpretatie van „ernstig" als somber en zwaar op de hand? Wel, dan is dat een vergissing, berustend op ver keerde tradities en misschien ook op een hier sinds eeuwen gecultiveerde volks mentaliteit. Want het is volkomen anders gesteld met het orgel. Ja, het kan zich richten naar de eredienst en het kan klin ken in de geest daarvan, maar het kan ook, als elk ander instrument, ongebonden de muziek dienen met een rijke schat van klanken. Elke muziekminnaar kan ook van de orgelmuziek een gelukkigmakende er varing verwachten. Schoonheid in klank en vorm, levensvreugde, de sterkende kracht van stuwende ritmiek, de verstilling van de expressieve gedachte, dit alles kan de orgelmuziek hem schenken. De toehoorders bij dit eerste pauze-concert hebben dit kunnen ondervinden bij de uitvoeringen, die Albert de Klerk gaf van composities van Telemann, Handel, Padre Martini, Vièrne en Peeters. Deze werken vormden samen een prachtig programma van mu ziek, die, ongecompliceerd als zij is, recht streeks tot hart en hoofd sprak. Zij sprak door de klank van het orgel, dat magistraal bespeeld door Albert de Klerk, nu eens de ideale tinten voor de barokmuziek van de Fantasia in D van Telemann en het Concert in d van Handel gaf, dan weer de verfijnde rococo-intimiteit Het horen van de Gavotte van Padre Mar tini en tenslotte voor het Allegro vivace van Louis Vièrne en voor de grandioze Vlaamse Rapsodie van Flor Peeters al een even ideale dispositie toonde als voor de overige, reeds genoemde werken. Dit pauzeconcert betekende veel meer dan een aangename onderbreking van de dagelijkse arbeid. Het was een bevrijden de confrontatie met een rijk genuanceerde muzikale schoonheid, die zelfs nog een bij zonder persoonlijk accent verkreeg met het door Albert de Klerk voortreffelijk in stijl geïmproviseerde adagio als midden deel voor het concert van Handel. Dit werd een meesterwerkje van melodische vinding en van registratiekunst. F. Zwaanswijk Er zijn nogal wat reacties binnenge komen op het ingezonden stuk van de Haarlemmer J. G. de Loozen over de kwaliteit der televisieprogramma's, dat wij in ons blad van woensdag in deze rubriek publiceerden. Het zou teveel plaatsruimte innemen alle aansluitende kritiek op t.v.- uitzendingen in extenso over te nemen. Wij laten hieronder enkele citaten volgen: „Met de inhoud van het stukje van de heer Loozen kan ik het volkomen eens zijn. Er worden natuurlijk wel mooie pro gramma's gegeven, maar vaak, te vaak helaas, is het gebodene het aankijken niet waard. Wij zetten dan meestal het toestel maar af. Jammer van het geld, dat derge lijke uitzendingen toch ongetwijfeld nog zullen kosten." J. W. v. d. VEER De televisieprogramma's zijn op een heel enkele uitzondering na slecht, vaak zelfs volkomen waardeloos. Wanneer zij, die plannen hebben een toestel aan te schaffen eerst één of twee weken achter een alle uitzendingen volgen zullen ex- lijkt me niet veel toestellen worden ver kocht. Als er geen betere programma's geboden kunnen worden laten ze er dan in vredesnaam mee ophouden en nog een paar jaar wachten en het nu weggegooide geld voor betere doeleinden gebruiken!" A. L.—W. „Het lijkt soms of men niet weet wat men de kijkers moet voorschotelen. Mocht dat zo zijn laat men dan een bex-oep doen op het buitenland waar de programma's veel beter zijn. Televisie staat nog in de kindex-schoenen zegt men. Goed, maar er is mijns inziens meer van te maken. Zo ra ken we in een slop. J. PAUEL Sr. „Het programma van woensdagavond over kapitein Nemo heb ik uitgedraaid en ik heb de radio maar aangedaan, want als ik naar het stuk keek voelde ik dat ik in de maling werd genomen." J. v. d. L. „De kinderprogramma's van de Neder landse televisie zijn nog de beste." G. J. BARK „De inzender klaagt over de slechte kwaliteit van de uitzendingen en zegt daarvoor niet zo'n duur apparaat te heb ben gekocht. Nu kun je de omroepvereni gingen niet verwijten, dat de toestellen zo duur zijn en de fabrieken stellen de pro gramma's niet samen. Stel je voor dat de omroepverenigingen hun programmapeil gingen baseren op de aankooppx-ijs van een t.v.-ontvanger. Ik moet er niet aan denken wat. er zou gebeux-en als de prijzen van t.v.-toestellen eens flink omlaag gingen! En wie geen genoegen wil nemen met twee of drie goede t.v.-avonden in de week moet zijn aankoop voorlopig uitstellen en in ieder geval geen vergelijkingen gaan tx-ekken tussen aankoopprijs en program mapeil. Dat heeft niets met elkaar te maken." JAC. LUKKIEN „Ik heb nooit, commerciële televisie ge zien, maar wat geeft het om voor en na de pauze reclame te maken. Als het maar prettig en gezellig wordt voox-geschoteld." (Met het daardoor verkregen geld zouden er betere programma's kunnen worden sa mengesteld bedoelt de brievenschrijver, red.) G. DE BRUIN-MANVIS „Kapitein Nemo was om onpasselijk van te worden. Dit waren de woox-den die een paar genodigden spraken." B. SPOELSTRA „Hoewel het voor ons buitenstaanders gemakkelijk is kritiek uit te spreken over de kwaliteit der uitzendingen, meen ik op gi-ond van de recensies van Beeldschermer mij ook te moeten aansluiten bij de uit spraak van de heer De Loozen in uw avondblad van woensdag." J. D. P. „Ook wij hebben ons vele malen ge- ex-gerd over de slechte uitzendingen, maar zou het niet meer resultaat hebben als wij hier in Haaiiem gezamenlijk een rekwest naar de N.T.S. zouden zenden. Volgens mij moeten onze klachten toch daar terecht komen." B. C. HOFMAN Ter gelegenheid van de Dag der Ver enigde Naties heeft de afdeling 's-Graven- hage van de Vereniging voor Intex-natio- nale Rechtsorde (V.I.R.O.) in de Ridderzaal te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehou den. Het algemene onderwerp van deze avond was de hulpvex-lening aan de on derontwikkelde gebieden. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zei in een toespx-aak, dat het besef van collectieve verantwoor- ding voor het internationaal gebeuren ver sterkt dient te worden. In en buiten de V.N. wordt steeds duide lijker het zoeklicht gericht op de kloof tus sen de rijke en ai-me landen, een kloof, die wijder wox-dt door de snelle ontwikkeling van de westerse techniek. Uit economisch oogpunt gezien is de ont wikkeling van de minder ontwikkelde lan den noodzakelijke voorwaarde voor de eco nomische ontwikkeling van de wereld als geheel. Minister Luns hex-innerde aan hetgeen in de afgelopen 12 jaar in de V.N. wex-d tot stand gebracht. Hij constateerde, dat in betrekkelijk kox-te tijd lofwaax-dige ini tiatieven werden ontwikkeld, doch dat over het algemeen de V.N. pas aan het begin van de werkelijke aanpak staan. De economische ontwikkeling van de achter gebleven gebieden is sinds jaren een der belangrijkste agendapunten. Tenslotte merkte minister Luns nog op, dat de belangstelling die in Nederland leeft voor de px-oblemen van de minder- ontwikkelde landen, in de V.N. bekend is en daar weerklank vindt. Als voorbeeld hiex-van vermeldde hij, dat ons land in de huidige algemene vergadex-ing is hei'kozen in de economische en sociale raad met 71 stemmen van de ruim 80 landen. Het is in de V.N. nog niet voorgekomen, dat een niet-pex-manent lid bij een herverkiezing in zo'n belangx-ijk orgaan een dergelijke grote meerderheid krijgt. De algemeen voorzitter van de V.I.R.O., prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, sprak onder meer over de critiek op de Ver. Naties. Hij herinnerde aan de opmerking van de secx-etax-is-generaal van de V.N. in zijn jaarverslag dat de V.N. geen super staat is. Men vex-gist zich als men denkt, dat alleen de verandering van het Hand vest de bestaande moeilijkheden zou op lossen. Over de ondcx-ontwikkelde gebieden zei hij, dat het probleem met kapitaalverstrek king niet wordt opgelost. De economische ontwikkeling moet gepaard gaan met een sociale aanpassing, hetgeen betekent, dat sociologen en psychologen zullen moeten worden ingeschakeld. De avond werd onder meer bijgewoond door de vice-president van de Raad van State, leden van de Eerste en Tweede Ka mer en van de Raad van State. Met het oog op de amateur-bokswedstrij den op 18 december in Glasgow werden in de Haagse Dierentuin onder grote belang stelling selectiewedstrijden gehouden. Door ziekte waren verscheidene voor uitzending in aanmerking komende boksers verhin derd, doch men was er desondanks in ge slaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. Vóór de vei-rassing van de avond zorgde de Amsterdammer H. Zwaan, die in het bantamgewicht de nationale en militaire kampioen Ong A Kwien (Arnhem) op pun ten versloeg. Het verschil was niet groot, maar Zwaan, die voortdurend furieus aan viel, gaf de kampioen geen ogenblik ge legenheid ook maar de geringste opening in zijn zeer goede dekking te forceren. Gingen de eerste en tweede ronde tamelijk gelijk op, in de beslissende derde ronde moest Ong O Kwien nog al wat stoten incasseren en dat heeft hem de partij ge kost. Voor Zwaan, finalist van de Neder landse kampioenschappen, was het een goede revanche. De uitslagen waren: Bantamgewicht: Zwaan (ASD) w.o.p. van Ong A Kwien (Arnhem). Vedergewicht: De Rooy (ASD) w.o.p. van Huijsmans (Breda): J. ICneppers (ASD) w.o.p. van Wilbrink (Gron.). Licht gewicht: Pronk (Den Haag) w.o.p. van Kaufman (Schiedam). Lichtweltergewicht: Terwey (ASD) bokst onbeslist tegen Cor- man (Gr.). Weltergewicht: De Vos (ASD) w.c.p. van Mattheussen (Eindhoven); Jan sen (Rotterdam) bokst onbeslist tegen De Jong (Den Haag); Kok (ASD) wint van Keus (Den Haag), wedstrijd in eerste ronde op medisch advies gestaakt. Zwaai'welter- gewicht: B. Kneppers (ASD) w.o.p. van Hallie (ASD); Te Paas (Den Haag) bokst onbeslist tegen Schulein (ASD); Bouhuizen 1 jr. (Den Haag) bokst onbeslist tegen He- melrijk (ASD). Halfzwaax-gewicht: Kraus (Arnhem) wint in le ronde door k.o. van Koops (Rotterdam); Jongeneel (Rotterdam) w.o.p. van Hessing (Den Haag). ADVERTENTIE Het Ballet der Lage Landen zal woens dagavond 30 oktober onder leiding van Mascha ter Weeme in de Amsterdamse Stadsschouwbux-g een voorstelling geven met onder andere twee premières, te we ten „De toverfles" van Denis Carey naar een Chinees sprookje en op muziek van Prokovjev en „Suite voor twee dansers" van Walter Gore op muziek van Glazon- nov. In de St. Joseph-kerk in Parijs is de uitvaartdienst gehouden voor Achille Joinard. de overleden president van de internationale ivieler unie, de UCI. Hier bracht een menigte wielersport officials, renners en journalisten een laatste groet aan de overledene. Op de foto ziet. men hoe Louison Bobet in de stoet, die de baar door Parijs volgde, een fluwelen kussen meedroeg, waarop alle onderscheidingen waren gespeld, welke Joinard in zijn leven heeft ge kregen. Het ZBVS-herenteam behaalde donder dagavond in het Krelagehuis in Haarlem na een bijzonder vlotte eerste helft en een zeer matige tweede helft, tegen het Hel- derse HAV een verdiende en overtuigende 57-36 overwinning, waardoor de Santpoor tenaren in de hoofdklasse A van de basket balcompetitie de tweede achtereenvolgende overwinning behaalden. De start van de thuisclub was direct overdonderend en na slechts drie minuten spelen had ZBVS een 8-0 voorsprong ge nomen. Even leek het er op dat de HAV time-out een keerpunt: zou worden toen de meest produktieve speler Dick Schermer voor 8-4 kon zorgen. Hierna nam de thuis club echter het initiatief weer geheel in handen en met dikwijls bijzonder vlotte aanvallen werd de voorsprong weer snel opgevoerd tot 17-4 na tien minuten spelen en zonder dat de bezoekers gelegenheid kregen zich ook maar enigszins te herstel len, werd door uitstekende doelpunten van De Cock, Regenboog en Hennis een ruime 34-12 ruststand bereikt. Na de goede eerste helft was de strijd na de hervatting maar zeer matig en mede doordat de Santpoortenaren zich volkomen veilig voelden, kregen ook de bezoekers meer gelegenheid kansen te scheppen. Aan beide kanten werden de baskets bestookt en met nog slechts vijf minuten te spelen had ZBVS nog steeds een grote 50-30 vooi-sprong. Ook in deze laatste minuten werd nog aan beide kanten gescoord, waar door de eindstand uiteindelijk werd ge bracht op 57-36 in het vooi'deel van ZBVS, hetgeen overigens een volkomen verdiende beloning was voor de thuisclub. Ook in deze wedstrijd was De Cock top scorer voor ZBVS, bij de Helderse ploeg nam Dick Schermer de meeste punten voor zijn rekening. Dames In de dames eerste klasse had HOC geen moeite met stadgenoot The Typhoons. Na enkele minxiten hadden de kampioenen reeds een 6-0 voorsprong verkregen en mede door een voortdurende meerderheid in de eerste helft, kwam de rust met een duidelijke 23-8 voorsprong van HOC. Ook na de hervatting bleef het initiatief bij HOC, welke ploeg de kansjes ook uit stekend uitbuitte. The Typhoons had in deze periode nog wel eens succes mei af standschoten, zonder overigens HOC te verontrusten. Het einde bracht HOC een verdiende en overtuigende 45-18 overwin ning. In de dames-overgangsklasse ging de sti'ijd tussen de reserves van The White Stars en Sportclub Haarlem. Na een span nende en dikwijls veel te harde strijd slaagden de Stars-reserves er in de laatste De algemene vergadering van de Neder landse IJshockey Bond, die dinsdagavond 22 oktober in Utrecht is gehouden, heeft een belangrijk besluit genomen, namelijk de doorvoering van de splitsing van de bond in twee afdelingen: een afdeling natuurijsbanen, die zich belast met de or ganisatie van de ijshockeysport op natuur ijsbanen en een afdeling kunstijsbanen, welke zich uitsluitend zal bezighouden met ijshockey op kunstijsbanen. Beide afdelingen zullen in samenwer king met elkaar optreden onder de vlag van de N.IJ.B., bestuurd worden door een eigen bestuur en overkoepeld worden door een hoofdbestuui-, dat Nederland onder andex-e in de L.I.H.G. (Ligue Internationale de Hockey sur Glacé) zal vertegenwoox-- digen. Het hoofdbestuur werd als volgt samengesteld: mr. J. A. C. Bierenbroods pot (Amsterdam, voorzitter); dr. C. G. P. Bendien (Den Haag, secretaris); H. de Kloet (Den Haag, penningmeester); J. Eldering (Haarlem) en S. Franken (Tilburg). Het afdelingsbestuur voor de kunstijsbanen wordt geformeerd door de afgetreden be- stuurdei-en van de N.IJ.B. met uitzonde ring van de heer De Blank, die niet her kozen werd. minuten in nog een 25-18 zege te behalen. Ook bij de heren in de hoogste klasse van de Haarlemse competitie ging de strijd tus sen teams van Sportclub Haarlem en The White Stars. In deze wedstrijd bleef de spanning tót de laatste minuten en het einde bracht de Stars slechts een 25-23 overwinning. De nieuwe vereniging HCK is donderdag avond in de laagste klasse gestart en hoe wel de Kinheimers met een duidelijke 30- 14 nederlaag genoegen moesten nemen, waren de prestaties in deze eerste ont moeting zeker hoopvol. De uitslagen waren: De resultaten Dames: Antilopen 3Aui'ora 20-15, White Stars 2—SC Haarlem 2 25-18, HOC 4— Typhoons 3 16-13; The TyphoonsHOC 17-45. Heren: HCK-'The White Stars 3 14-30, SC Haarlem 2White Stars 2 23-25, ZBVS —HAV (Den Helder) 57-36. Vanavond komt om acht uur in het Kre lagehuis het team van The Flamingo's binnen de lijnen tegen KVH uit Den Hel der en om kwart over negen binden de HOC-heren de strijd aan met het Haagse DECO. Gisteravond is in Haarlem een begin ge maakt met de wedstrijden om het „Zilve ren Biljart" tussen „Rembrandt" en „Hof van Holland". De stand van de eerste avond is 68 voor „Hof van Holland". De resul taten waren als volgt: Miedema 35 35 22 7 1.59 2 Deen 25 19 22 5 0.86 0 Hartman sr. 45 43 36 5 1.19 0 Bleekveld 45 45 36 6 1.25 2 Kloos 75 43 28 12 1.71 0 Bleekveldt 45 45 23 6 1.60 2 Krant 35 33 31 6 1.06 0 Hartman 45 45 31 7 1,45 2 Toepoel 30 30 27 6 1.11 2 Emmerich 45 38 27 8 1.40 0 Couzin 35 22 19 5 1.15 0 Van Dam 35 35 19 8 1,84 2 Hurkmans 45 38 34 10 1.11 0 Emmerich 45 45 34 5 1.32 2 Volgende week donderdag- en vrijdagavond wordt de wedstrijd voortgezet. Het bestuur van de Stichting Neder landse Hippische Sportbond heeft zich be raden over dc wenselijkheid en de even tuele mogelijkheden om Nederlandse rui ters te doen deelnemen aan de Olympische Spelen van 1960 in Rome. Het bestuur is daarbij tot dc conclusie gekomen, dat aan uitzending van combinaties naar de samen gestelde wedstrijd niet behoeft te worden gedacht. Terreinmoeilijkheden, geringe be langstelling en nog andere factoren zijn daar de oorzaak van. Voor de onderdelen dressuur en springen ligt de situatie echter gunstiger. Het ver trouwen is gewettigd, dat zich in de naaste toekomst enige dressuurruiters zodanig zullen kunnen ontwikkelen, dat deze op de Olympische spelen een behoorlijk figuur slaan. Wat het. springen betreft, stelt bet be stuur voorop, dat de grote meerderheid van de huidige topruiters over drie jaar te oud zal zijn om ons land nog met succes op de Olympische Spelen te kunnen ver tegenwoordigen. Het bestuur heeft dan ook gemeend de blik te moeten richten naar de jongeren. Het plan bestaat een 12-tal jeug dige ruiters uit te nodigen zich te prepa reren op deelneming aan de Olympische Spelen. Het ligt in het voornemen hiervoor een instructeur aan te wijzen, die de ruiters regelmatig zal bezoeken en met advies terzijde zal staan. Daarnaast zullen er van tijd tot tijd oefeningen in clubverband worden gehouden. DAMES WEDSTRIJD. Op het terrein van MVV in Maastricht zal zaterdagmid dag 16 november een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen een Nedei'lands en een Duits dames-voetbalelftal.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15