Handenarbeid van bejaarde Treinen gaan waarschijnlijk in maart reeds over hoge baan Flip de mensenredder /^rouue!) REGENJASSEN Frankens restaurant worden vele besluiten genomen... DRAAIEN loerismedoor de lucht SNOEIEN DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 SPOORWEGWERKEN IN HEEMSTEDE Ouderavond Christiaan Huygensschool De damcompetitie Ruim verdiende zege voor HDC'ers e: Gr.Houtstraat 2 Haarlem Lezing over Montenegro Klaverjascompetitie voor de bedrijven Belangwekkende uitvoering van Nederlands werk Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Critiek op systeem van garantieprijzen voor melk De „Tjibantjet" is ernstig beschadigd Sporttoernooi voor Rijks kweekscholen in Haarlem Kort nieuws Onlangs hield de Chr. Huygensschool in Haarlem haar eerste ouderavond van dit seizoen. De oudercommissie had als spre ker uitgenodigd de heer A. Luiten, adju dant bij de Haarlemse verkeerspolitie. Deze sprak over het onderwerp: „Ver keersproblemen voor Jong en Oud". Hij wees de toehoorders op de tekortkomingen van vele weggebruikers, waarbij ook de voetgangers niet vergeten werden. Uit de vragen, die naar aanleiding van zijn lezing gesteld werden, bleek wel duidelijk dat meer inzicht in de verkeersregels een drin- gende noodzakelijkheid is. Aan het slot van zijn lezing sprak adju- 1 dant Luiten er zijn voldoening over uil, dat een oudercommissie het verkeerspro- I bleem op de ouderavond aan de orde heeft I gesteld. Hij hoopte, dat hij dit onderwerp, waarvoor uiteraard de beschikbare tijd te kort was voor een volledige behandeling, op een andere avond nog eens mocht toe lichten aan de hand van lichtbeelden en films. De waarnemend voorzitter, de heer Nieuwenhuis beloofde dit gaarne en dankte de spreker voor diens medewerking. Voorts gaf het waarnemend hoofd der Chr. Huy gensschool, de heer W. Roorda, een korte uiteenzetting over het aan deze school ge volgde onderwijssysteem. De Spoorwegwerken in Heemstede be ginnen reeds vorm te krijgen. In het kunst werk aan de Zandvoortselaan in Heemstede kan men langzamerhand werkelijk een stationsgebouw herkennen. Maar niet al leen het haltegebouw, ook de ver hoogde perrons en de rails op de verhoogde baan wijzen er op, dat het nog maar een kwestie van enkele maanden is, voordat de eerste treinen enige meters boven de auto's op de Zandvoortse Laan over de rails zul len stuiven. Dan zullen ook de kruiwagens, de cementmolens en de zwoegende arbei ders verdwenen zijn. Een enkele verroeste staaf ijzer en wat vergeten bielsen zullen dan nog aan de koortsachtige activiteit om en nabij dit omvangrijke project herinne ren. Maar zover is het nog niet. Nog malen de betonmolens hun dagelijkse hoeveelheid cement en zand. Nog rijden 's nachts de grinttreinen over de verhoogde baan om hun lading langs en tussen de rails te stor ten. En altijd lopen de arbeiders, opzich ters, mannen van de Nederlandse Spoor wegen heen en weer, dag en nacht, schijn baar doelloos, maar indirect toch doordron gen van het feit, dat de spoorwegwerken dank zij hun activiteit steeds meer haar voltooiing naderen. Nog moet er hard gewerkt worden, want het plan bestaat om begin maart de eerste elektrische trein over de verhoogde baan te laten rijden. Dan moet ook het haltestation klaar zijn. En dan is ook de tijd aangebroken, dat het eerste kaartje, hetzij een enkele reis of een retourtje, zal worden verkocht aan het plaatskaartenbureau in het nieuwe halte gebouw. Aarden baan gereed De aarden baan is nu gereed. Bovendien zijn de rails gelegd. Nu is het dan zo ver, dat grinttreinen, bestaande uit twintig wa gons met een totale inhoud van driehon- De onderdoorgang ten behoeve van de westelijke randweg is zo goed als gereed. Op het ogenblik worden er belastingsproeven genomen. Twee loco motieven van ieder ongeveer honderd ton zullen gedurende een week op het viaduct blijven staan. derd kubieke meter, in het holst van de nacht onder het licht van tal van schijn werpers de nieuwe spoorlijn oprijden om hun lading te storten. Het grint dient als ballast voor de rails. Overdag wordt het met behulp van schop pen onder de rails geschoven, nadat deze met krikken zijn opgelicht. Vervolgens komt de stopmachine, die het grint onder de rails samenperst. Nu worden ook de betonnen perrons aan de westzijde boven de onderdoorgang in de Zandvoortselaan ontkist. Op de oostelijke perrons worden al betonnen platen aan gebracht. Deze platen worden op het ter rein zelf gestort. Hetgeen uiteraard de vlotte voortgang van het werk bevordert. De betonplaten worden met een autokraan omhoog gehesen en op de perrons gede poneerd. In de derde week van november zullen de bovenleidingportalen in de grond wor den gezet. Half november komt de dienst van Seinwezen naar de Spoorwegwerken om de kabels te leggen voor de automa tische beveiliging. Er woédt naar gestreefd de eerste elek trische trein op 3 maart over het spoor LeidenHaarlem (het oostelijke spoor) te laten rijden. Twee weken daarna zal het westelijke spoor in gebruik worden geno men. Zand, sand, zand Dat het zandstorten voor de aarden baan veel werk heeft gekost laat zich begrijpen. In totaal is hiervoor ongeveer 167.000 ku bieke meter zand noodig geweest. Nu kan een zandauto ongeveer zes kubieke, meter vervoeren. Dat wil dus zeggen, dat de zand- auto's meer dan 27.800 keer moesten rijden van de plaats, waar het zand was opgesla gen, naar de spoorwegwerken en weer even zovele' malen terug. ADVERTENTIE Ott El na Dealei Tempeliers- straat 68 Haarlem tel. K 2500-21164 ADVERTENTIE In zijn uitwedstrijd tegen H.D.C. den Helder is de Haarlemse Damclub er in ge slaagd op overtuigende wijze zijn meer derheid in de uitslag 155 tot uitdruk king te brengen. Toch heeft deze ontmoe ting in den beginne een spannend verloop gehad. Vooral H.D.C. den Helder streed bijzonder fel om alsnog aan een zo goed als zekere degradatie te ontkomen. Na ruim twee uur spelen bleken de spelers van de thuisclub echter te veel van hun krachten te hebben gevei-gd. Aan verschil lende borden kwamen de Haarlemmers in het voordeel, waarmede snel een 60 voorsprong werd genomen. Algemene hila riteit ontstond toen bord 5 van den Helder in de spanning van de strijd hij ver keerde evenals zijn tegenstander in tijd nood vier zetten achtereen verzuimde een winnende rondslag te nemen. Hij bleef schijven offeren, juist nog op tijd wist hij daarna de vergeten rondslag uit te voeren en won tenslotte. De gedetailleerde uitslag luidde: H.D.C. den HelderH.D.C. Haarlem, C. Leitbrand N. Blom 11; J. de VriesH. T. Luif 02; D. HooyengaJ. W. v. Dartelen 02; D. v. d. BergJ. H. Meure 02; J. StolbH. Teunisse 20; J. Beerman G. Zeeuwe 02; J. ZijderveldC. Schel- faut 20; H. Stijf hoornJ. Bus 02; J. v. d. MolenJ. v. Looy 02; W. BosA. Douma 02. Totaal 515. H.D.C. den Helder is nu uitgespeeld. Met het povere resultaat 0 punten uit 7 wed strijden degradeert deze vereniging naar de eerste klasse. V.K.D. nog ongeslagen Blijkens de ruime overwinningen die V.K.D. tot heden in de competitie eerste klasse district Kennemerland heeft be haald, beschikt deze vereniging thans over een tiental uitstekende dammers. Moest V.K.D. verleden jaar nog in een degradatie wedstrijd zijn plaats in de eerste klasse verdedigen, in de nu lopende competitie prijkt dit tiental met drie achtereenvol gende overwinningen aan de top van de ranglijst. Damclub Sportief was namelijk ook niet opgewassen tegen V.K.D. en ging met 155 ten onder. H.D.C. II blijft de kampioenskandidaat op de voet volgen om bij een misstap van V.K.D. onmiddellijk de kans te grijpen. B.D.C. heeft de kracht van H.D.C. II in eigen omgeving moeten ervaren. H.D.C. II won met 164. Haar- len O.K. bracht K.N.C. een 11—9 neder laag toe, overigens heeft K.N.C. met het bereiken van deze uitslag aangetoond, dat het lang niet kansloos is. Tweede klasse De resultaten van de voor de tweede klasse competitie gespeelde wedstrijden luidden: Stabiel—B.D.C. II 14—6; V.K.D. IISportief II 7—13 en H.D.C. III—Sta biel 6—14. Damclub Stabiel koerst met vier gewon nen wedstrijden rechtstreeks op een kam pioenschap af. De spanning in deze afde ling blijft echter onverminderd voortdu ren, want ook damclub Zandvoort is nog ongeslagen. Met zes punten uit drie wed strijden bezet Zandvoort de tweede plaats. H.D.C. III heeft met 6 punten uit 4 de aansluiting verloren. Als u aarzelt tus sen een prachtige petty-coat en een beeldige blazer, ga dan naar FRANKENS restau rant. Daar zult u bij een bijzonder fijn etentje het juiste besluit nemen. Lunehroom-Restaurant Tl BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: A. Heijslek en E. Stoffer; B. Enthoven en A. C. Stijns; B. J. van Gastelen en J. W. van der Aar; Th. van Excel en A. A. M. Roeien; H. F. Rijn- ders en A. A. Oskamp; C. J. de Jong en P. Hulsebosch. GETROUWD: J. F. Schepers en D. M. Kersten; J. W. G. van Doorn en A. M. E. van Schagen; G. Adrian en A. R. Hoorn; A. van Wirdum en C. Appel. GEBOREN: Angelique Louise Maria, d. v. L. P. M. Goulmij en F. PI. M. Schutter; Clara Johanna Maria, d. v. J. C. M. Bou- nians en PI. M. Th. Pot; Petra, d. v. P. N. Olthoff en C. A. A. Doorman. OVERLEDEN: Mevrouw A. M. W. van Elst-Meijer, 70 jr.; wed. O. Matthieu-Hof- zumahaus, 85 jr.; G. G. P. M. van Zon, 4 jr. (v.); mej. M. H. B. Barkey Wolf, 27 jr.; mevrouw J. Kramer-Slenders, 77 jr.; mej. M. Beekman, 73 jr.; A. P. van de Nes, 82 jaar. Voor leden van de afdeling Bloemen- daal en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft dr. J. B. de la Faille dinsdagavond in „Rusthoek" te Blocmen- daal een causerie gehouden over „Monte negro en de Zuidslavische meren". Duide lijk heeft hij laten uitkomen hoe onher bergzaam dit gebied van Joegoslavië is, met zijn kale rotsen en hoge, vaak be klemmende bergen met weinig planten groei, waar men de natuur nog in haar meest zuivere vorm kan ondergaan en dat nog niet door vele toeristen wordt be zocht, zoals dit met de rest van Joego slavië met name vooral de Adriatische kust, het geval is. De heer De la Faille vertelde van het zuidelijk deel, het bergland van Monte negro met zijn vele kloosters uit de der tiende en veertiende eeuw en zijn kerken, en van Zuid-Servië met zijn rijke geschie denis, waar de tijd lijkt te hebben stilge staan en. waar de .bevolking door de eeuwen heen steeds van de Turkse over heersing te lijden heeft gehad. De Turkse invloed is er nog zichtbaar aan de slank oprijzende minarets in de steden. De Tur ken hebben deze kloosters en kerken ver nield, omdat zij als Mohammedanen geen andere godsdienst naast zich duldden. Vandaar dat men later op sommige plaat sen kerken hoog in de bergen is gaan bou wen, waarvan spreker verscheidene voor beelden liet zien. In de grotere kloosters treft rnen nog prachtige muurschilde ringen aan uit de elfde en twaalfde eeuw met afbeeldingen van de vroegere heersers en van kerkelijke en bijbelse onderwerpen. Koning Alexander heeft veel gedaan om deze kloosters te restau reren. Daardoor is er iets van de Byzan tijnse cultuur bewaard gebleven. Behalve Serviërs treft men er ook Albanezen, Grieken, Moslims en zigeuners aan. Na de pauze vertelde de heer De la Faille over een Nomadenkamp, waar de bewoners in kegelvormige hutten wonen en vee hun enig bezit vormt. Soms wei den zij kudden van niet minder dan twin tigduizend schapen. Hij heeft zijn gehoor prachtige plaatjes laten zien van de woes te schoonheid van de meren van Ohrid en Doiran en tenslotte enige artikelen van zijn hand voorgelezen over zijn ervaringen tijdens een autobusrit door Montenegro en over zijn aankomst te Pee. Wegens ziekte van de voorzitter, mr. E. J. W. Top. heeft de penningmeester, ir. W. van den Broek de spreker ingeleid en na afloop dank gebracht. In de Haarlemse Bedrijfsklaverjascoinpelitie Is de strijd weer begonnen. Ook nu bestaat veel be langstelling voor deze competitie. De resultaten uit de eerste wedstrijden waren als volgt; Hoofdklasse: PTT—Figee 116—134. Laurens Coster—GEB 130—102, Stork-Meer Zicht 122 116. DKC—Bevnes 120—126, Meer Zicht—Laurens Coster 116—124, GEB—PTT 116—132. Beynes—Fi gee 136-116, DKC—Stork 130—106. Ie klasse A: PTT 2—SAC 130—114, DW 1— Ne derland 114—120, DKC 2DSH 118-114, PTT 2- DSH 112—136, Nederland—SAC 112—134, GEB 2- OW 122—108, DKC2-VMB 118—126. Ie klasse B: SAC 2—CPTT 122—112, HSM-Bo- ru 132—130, Meer Zicht 2—Stork 2 124-120. DSH 2PTT 3 124—108. PTT 3—CPTT 128—112, Boru- SAC 2 98—134. DSH 2-Meer Zicht 2 134—112. 2e klasse A: GEB 3—Laurens Coster 2 92-142, Union—DKC 3 124-114, Figee 2—HAC 138—100. Laurens Coster 2H. en Plants. 116130, HSM 2 —Union 120-126. HAC 1—DKC 3 126-130. Figee 2—GEB 3 132—112. 2e klasse B: Stork 3—SAC 3 130-114, Boru 2— PTT 4 124-T-126, Openb. Slachthuis—Nederland 2 116-128, Figee 3—DKC 4 142-98, Nederland 2— -Boru 2 106—128, Opb. Slachth.—PTT 4 114—130. Figee 3 108—128. SAC 3—DKC 4 134—104, Stork 3 —Boru 2 106—128, Opb. Slachth.—PTT 4 114—130. 3e klasse A: Union 2— I-I. en Plants. 2 121-112. VMB 2—OW 2 106—126. OW 2—Nederland 3 124 108, H. en Plants. 2—Figee 4 136—114, Union 2- Haarl. Dagblad 122-106. Donderdag 14 november geeft de Chris telijke Oratoriumvereniging onder leiding van George Robert in het Haarlems Con certgebouw een uitvoering van Nederland se composities. Het programma vermeldt de Psalm 84 van Sem Dresden (eerste uit voering in Haarlem) en de Missa in es van Willem Andriessen. Solistische medewer king wordt verleend door de sopraan Cor- ry Bijster, de alt Aafje Heynis, de tenor Wiebe Draayer en de bas Emile Linssen. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest zorgt voor de begeleiding. Piet Halsema bespeelt daarbij het orgel. In het Haarlems tehuis voor ouden van dagen, Scho tersingel 2, woont sinds vijf jaar de drieëntachtigjarigc heer W. Noordhoek. Vroeger voor hem is het al zóveel jaren geleden was hij bloemenkweker. En nog al tijd is hij dol op bloemen maar helaas kan hij doordat zijn ogen slechter worden, de verschillende plantjes en bloemen niet meer onder scheiden. Met een vriend die helaas overleden is schreef hij verscheidene fa brieken en firma's aan met het verzoek deze bedrijven te bezichtigen. Zij keerden van deze excursie altijd weer enthousiast terug. Mijnheer Noordhoek voelde zich na de dood van zijn vriend een beetje eenzaam, maar al gauw kon hij, met behulp van de directrice van het tehuis, die hem gereedschap verschafte, zijn oude hobby: knutselen weer beginnen. Van die dag af heeft de heer W. Noordhoek niet meer stil gezeten. Hij maakte lijsten voor schilderijen, een maquette van het huis, naai dozen enz. Als materiaal ge bruikte hij sigarenkistjes, die hij bij het station haalt. Hij sneed zo'n kist in kleine repen, waarin hij dan weer boogjes kerfde. Zo ontston den ook de tralies van een vogelkooi, zijn laatste werk. Tien weken lang, zowel des morgens, des middags en des avonds, sneed, knipte en plakte de heer Noordhoek, zodat hij alleen des nachts niet werkte: 't woord „mid dagdutje" kende hij niet. „Villa Emma" heet de kooi, die voor 't grootste gedeelte uit sigaren-kistjes-hout be staat. Het dak is van witge schilderd karton, dat keurig netjes in schubjes is geknipt. In de ramen van de deuren zit blauw glas, en ook het knopje op het drinkbakje, dat aan de zijkant bevestigd is, is blauw. Op het mooie geschubde dak zit een groen trappetje, dat naar een groen torentje leidt. Ieder vogeltje, dat in deze kooi mag wonen, is uitermate te benijden. „Natuurlijk behoort mijn heer Noordhoek tot een van de actiefste bewoners, het is een man, die zich zelf altijd bezig houdt", vertelde de directrice, mejuffrouw W. M. E. de Klerk, maar hij is zeker niet de enige". Dat bleek duidelijk tijdens de week vakantie, die de ouden van dagen op 14 ok tober hadden. Want toen knutselden de mannen niet meer, maar voetbalden, en de vrouwtjes stonden te springen bij het volleybal net in plaats van te breien en te naaien. De enige tijd geleden op gerichte afdeling Haarlem van de Nederlandse Kring voor Draaiorgelvrienden is overgegaan tot het stichten van een exploitatiefonds 1958 met behulp waarvan men wil trachten binnen kort in het bezit te komen van een eigen stads- of ver enigingsorgel. Men gaat na melijk van het standpunt uit dat de feestelijke sfeer in de stad door middel van de draaiorgelmuziek in geen geval mag verdwijnen te meer ook omdat door deze muziek de belangstelling van de buitenlandse toeris ten voor Haarlem zeker verhoogd wordt. Tevens zou, aldus de Draaiorgelvrienden, het or gel op nationale feestdagen, bij collectes voor een lief dadig doel, bij buurtfeesten en personeelsavonden dienst kunnen doen. Het bestuur van de af deling Haarlem heeft aan twintig grote Haarlemse ondernemingen verzocht om financiële medewerking voor de oprichting van de stichting „Stadsorgcl Haar lem" en deze stichting zou zich in de toekomst wan neer er eenmaal voldoende geld zal zijnmoeten be lasten met de aankoop van een voor Haarlem geschikt orgel. Daarvoor heeft men zich overigens verzekerd van de technische bijstand van mr. Romke de Waard, de voorzitter van de Neder landse Bond van Draai orgelvrienden. De afdeling Haarlem ver klaart overigens pertinent dat men de twee bestaande Haarlemse orgels in geen geval concurrentie wil aan doen en men wekt tenslotte alle Haarlemmers die zich voor deze plannen interes seren op zich in verbinding Op zondag 3 november zal jhr. dr. J. C. Mollerus in het j Rembrandt Theater in j Haarlem om elf uur in de j morgen spreken over het onderwerp „Toerisme door de lucht". Een gekleurde ge- luidsfilm, „Mensen die de wereld kleiner maken", en een groot aantal lantaarn plaatjes in kleuren die spe ciaal voor deze lezing zijn gemaakt zullen het gespro ken woord aanvullen. De spreker, die in mei van dit jaar werd geïnstalleerd als skipper of the flying Dutch man en die in augustus de openingsvlucht met de DC 7C (de „Zuiderzee") naar Canada meemaakte behoeft nauwelijks aan de Haar lemmers te worden voorge steld want in de loop der jaren heeft hij reeds der tien onderwerpen, het rei zen betreffende, behandeld. Zondag begint hij dus aan z'n veertiende serie praatjes. Een van onze lezers be klaagt zich erover dat in diverse straten van het Bos- en Vaartkwartier halve trottoirs in beslag worden genomen door takken en twijgen van rozen- en li gusterhagen. Het is deze lezer zelfs overkomen dat hem de bril van het hoofd werd gestoten door een tak en hij vraagt dan ook te recht of er misschien iets aan te doen is. Jazeker, antwoordt daarop de po litie, de bewoners zijn ver plicht de takken van de heesters, bomen en heggen te snoeien. De politie let daar al op en gaat er boven dien nog eens extra aan dacht aan besteden. „Mag ik mij even voorstel len? Mijn naam is Flip. Hoe maakt u het? Met mij 'goed. Dank u". De zwarte, witge le stellen met de secretaris van de afdeling Haarlem, de heer C. Alta, Rijksstraat weg 132, tel. 53416. ■1111111111 befde poedel, die zich zo juist aan u voorstelde, is al vier jaar de „huisgenoot" van mevrouw C. Kroon Jongerde aan de Zaanenlaan. Altijd heeft mevrouw Kroon de poedel met liefde behan deld. Maar sinds vorige week kan de hond in het geheel geen kwaad meer doen en lllllllllllllll ADVERTENTIE AUTO-RADIO vanaf ƒ177.— INBOUW en REPARATIE Koninginneweg 6 - Telefoon 14024 Tijdens de dinsdag in Rotterdam gehou den jaarvergadering van de C.M C., de grootste leverancier van consumptiemelk in het westen, van ons land, heeft de voor zitter ernstige critiek geuit op het systeem van twee- garantieprijzen voor melk. zoals de minister van Landbouw dit op verzoek van het Landbouwschap toepast. Naar het oordeel van de voorzitter is een dergelijke meer-prijzenstelsel principieel fout in een tijd, waarin wordt gestreefd naar eco nomische integratie van West-Europa. Het is voor de veehouders, waar de lage ga rantieprijs geldt, moeilijk te aanvaarden, dat zij doordat zij mede door een per fecte bedrijfsvoering een lage kostprijs weten te bereiken een prijs ontvangen, die f 1.80 per kg melk lager ligt dan de prijs, die in overig Nederland wordt be taald. De C.M.C. zette in het boekjaar '56/'57 voor ruim f 143 miljoen om. De veehou ders leverden bijna 538 miljoen kg melk met een vetgehalte van 3.64 pei'cent. Het Nederlandse schip „Tjibantjet" dat op 22 september tijdens een welvelstorm aan de ingang van de haven van Hongkong aan de grond is gelopen, blijkt ernstig be schadigd te zijn. Berging van het schip zal waarschijnlijk een gevaarlijke karwei zijn, die verscheidene maanden zal duren. Het zal eerst nodig zijn een groot gedeelte van de lading van het schip te bergen. De leerlingenvereniging van de Rijks kweekschool in Haarlem houdt gedurende de komende vakantiedagen een groot sport toernooi, waaraan behalve door de organi serende Haarlemse school, nog zal worden deelgenomen door de Kweekschool (Den Helder), Da Costa Kweekschool (Bloemen- daal) en de Hervormde Kweekschool (Am sterdam). Verleden jaar was de organisatie van dit jaarlijkse evenement in handen van de Helderse kweekschool, die met slechts een 'verschil van twee punten op Haarlem be slag legde op de wisselprijs. Ook nu staat de deelnemers weer een geducht program ma te wachten met o.a.: voetbal, handbal, hockey, basketbal en volleybal. De veldsporten zullen worden gehouden op de gemeentelijke sportterreinen aan de Kleverparkweg en de Kleverlaan op donderdag 31 oktober vanaf 13 uur; op vrijdag 1 november eveneens vanaf des middags 13 uur worden in het Krelage- huis de zaalsportwedstrijden gespeeld. wordt hij verwend als een baby-tje. Want mevrouw Kroon houdt het erbij, dat Flip het leven heeft gered van haar, van haar bejaarde moeder en haar broer. Vorige week waren dezen op een nacht bedwelmd geraakt. Flip rook argwaan en ver liet zijn nachtelijke rust plaats in de salon om zijn slapende bazin te waarschu wen. Flip sprong op het bed van mevrouw KroonJon gerde, sloeg met zijn poten angstig op bed en hoestte wat. Blaffen kon de bedwelm de hond al niet meer. De poedel bleef net zo lang be zig, totdat zijn bazin wakker werd. Snel kon zij haar sla pende moeder en broer waar schuwen, waarna ijlings bij buren werd aangeklopt en een dokter werd gebeld. Is het te verwondei-en, dat Flip nu nog meer dan voorheen wordt vertroeteld? illlH'" ADVERTENTIE in poplin en gabardine van 59.75 tnt 1?5_ Belangrijke archiefstukken. Nu Delft de beschikking heeft gekregen over een nieuw archiefdepot krijgt het een groot aantal archiefstukken terug welke in het laatst der vorige eeuw naar het Algemeen Rijksarchief in Den Haag waren overge bracht. Dit zijn de oude rechterlijke ar chiefstukken, lopende van 1536 tot 1811 en de archieven van de wees- en momboir- kamers (15501852). Daarnaast krijgt het Delftse archief nu ook de beschikking over de archieven van de in Delft gefun geerd hebbende notarissen (15741842) en archivalia van de St. Hippolytus- of Oude Kerk te Delft, welke zich uitstrekken over een periode van 13481572. In totaal is het vierhonderd meter archief dat naar Delft komt.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15