ROXY ROXY l Damascus acht de toestand aan de grens minder gespannen UNO-Assemblee voelt zich door Russen en Syriërs bedrogen Waarom minister Luns niet in Straatsburg was f Resultaten van het Belgische vaccin ruiken roken! n ROXY DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 4 NAVO-oefeningen in Zuidwest-Turkije, die tot zondag zullen durenzijn vandaag begonnen Jordanië boycot de Afro- Aziatische conferentie in Cairo De polio-vaccinatie Syrische en westelijke resoluties ingediendmaar de aanneming ervan is onzeker geworden Breng N.-Guineakwestie voor Internationaal hof Russisch professor zag Amerikaanse satelliet Niet kwaad, maar vèr bij ons ten achter Vijftig jonge Hongaren naar Nederland De zaak van de dodelijke pillen in Parijs Sneeuwmannen Hoge onderscheiding voor scheidende procureur- generaal is 'n Roxy?.. ja graag! J ja graag BEIROET, (Reuter) Een woordvoer der van het Syrische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft woensdag te Da mascus verklaard dat de toestand langs de Syrisch-Turkse grens „minder gespan nen" is, aldus berichten, die te Beiroet uit Damascus zyn binnen gekomen. De woordvoerder voorspelde dat Turkije zyn „in het grensgebied samengetrokken troe pen" geleidelijk zal beginnen terug te trekken, waaraan hij echter toevoegde: „Onze voornaamste taak blijft het be trachten van voorzichtigheid en waak zaamheid". De Syrische voorzorgsmaat regelen worden gehandhaafd. DAMASCUS, (Reuter) Een Syrische militaire woordvoerder heeft dinsdag nog gezegd, dat volgens de jongste schattingen Turkije 60.000 soldaten, 600 tanks en veel straaljagers bij de Syrische grens heeft samengetrokken. Bij deze strijdkrachten zouden zich talrijke Amerikaanse advi seurs bevinden. De „week van de verster kingen", die maandag te Damascus zou beginnen, zal binnen enkele dagen reeds een aanvang nemen, aldus de woordvoer der. ISTANBOEL, (UP) Vandaag begint in Zuidwest-Turkije een oefening, waaraan Amerikaanse, Britse en Turkse strijd krachten deelnemen. De oefening eindigt AMMAN (Reuter) Een woordvoerder van de Jordaanse regering heeft gezegd, dat Jordanië beslist niet zal deelnemen aan de komende Afrikaans-Aziatische con ferentie in Cairo. De woordvoerder zei dat de conferentie wordt voorbereid door „communisten of communistischgezinden". De conferentie van december in Cairo staat volgens de woordvoerder los van de in 1955 gehouden Bandoengse conferentie, „welker resoluties door Jordanië worden nageleefd". (UP) Een militaire rechtbank in Am man heeft Tarek Kajali „een gevaarlijk communist", veroordeeld tot vijftien jaar dwangarbeid. Arrestaties in Perzië TEHERAN (AFP) Eenenveertig van de zeventig aanhangers van oud-premier Mossadek, wier arrestatie dezer dagen is bekendgemaakt, zijn op vrije voeten ge steld, aldus is van betrouwbare zijde in Teheran vernomen. De arrestaties werden eind augustus en begin september verricht en wel hoofdza kelijk in de stad Mesjed. De aanhangers van de oud-premier voerden een campagne tegen de regering, die volgens hen bui tenlanders te veel rechten geeft bij het zoeken naar aardolie en de mohamme daanse wet niet voldoende eerbiedigt. (UP) De gearresteerde personen zou den volgens premier Manoetsjer Egkbal „onder invloed staan van een buitenlandse mogendheid". Zij hadden zich schuldig ge maakt aan „samenwerking" met deze mo gendheid en het distribueren van pam fletten. CAIRO (Reuter) Een krijgsraad te Cairo heeft ontbinding gelast van alle or ganisaties van de Egyptische communis tische partij en sluiting van al haar ge bouwen. Verder heeft de krijgsraad der tien communisten veroordeeld tot gevan genisstraffen variërend van drie tot zeven jaar wegens poging tot omverwerping van de regering van president Nasser. Vijf verdachten werden vrijgesproken. Van een speciale medewerker) Het eerste vaccin, dat in ons land ge bruikt werd om kinderen tegen kinder verlamming te beschermen is een Belgisch vaccin. Dit „R.I.T." vaccin heeft een iets andere samenstelling dan het oorspronke lijke vaccin tegen kinderverlamming, zoals dat door dr. Salk in Amerika bereid werd. Dit Belgische „R.I.T." vaccin werd in ons land voor het eerst op vrij grote schaal toegepast in Leeuwarden, de eerste stad waar vaccinatie tegen kinderverlamming werd georganiseerd. Het Belgische vaccin is op zijn veilig heid ook door dr. Salk zelf gecontroleerd. Er zijn nu meer dan 250.000 kinderen en volwassenen met het Belgisch vaccin in geënt. Alle mogelijke gegevens zijn ver zameld over de reacties die opgetreden zijn na de vaccinatie. Deze reacties waren wel van zeer onschuldige aard. Het bleek, dat van één per 2000 injecties op de plaats waar de vaccinatie had plaatsgevonden een rood jeukend blaasje ontstond, dat binnen enkele uren weer verdwenen was, zonder enig verschijnsel verder achter te laten. Van één op de 25.000 injecties werd echter een gevoel van algemeen onwel zijn waargenomen. Soms ging dit onwel zijn gepaard met een lichte uitslag welke op galbulten geleek. Deze merkwaardige reac ties kwamen uitsluitend voor bij overge voelige personen. Zij verdwenen zonder verder enig verschijnsel achter te laten. Het is mogelijk, dat enkele bestanddelen van de nieren van apen, die gebruikt wor den om het vaccin te bereiden, de oorzaak zouden zijn van deze verschijnselen bij overgevoelige mensen. In het instituut Pasteur te Brussel en in laboratoria van de universiteiten van Gent en Leuven werd bij in totaal 1500 kinderen nagegaan of zij inderdaad na de vaccinatie stoffen in hun bloed hadden gekregen, waarvan de beschermende werking tegen kinderverlamming afhankelijk is. Het bleek, dat in een belangrijk percentage van de gevallen variërend van 7597% na twee injecties van het vaccin reeds duide lijk in het bloed beschermende stoffen tegen kinderverlamming waren aan te to nen. Gelijk bekend bestaat een complete bescherming uit een totaal van drie injec ties. Dit Belgische vaccin wordt ook in ons land naast het Amerikaanse vaccin toe gepast. Uit de Belgische onderzoekingen is gebleken, dat dit vaccin een bevredigende bescherming geeft zonder schadelijke ge volgen met zich mee te brengen. Behalve in België wordt dit vaccin ook op grote schaal gebruikt in Luxemburg en in West- Duitsland. zondag. Te Istanboel verluidt dat uitslui tend Turkse strijdkrachten gelijktijdig in het grensgebied met Syrië manoeuvres zullen houden. Aan deze oefeningen zou door tanks en vliegtuigen worden deelge nomen. Antwoorden Politieke waarnemers zien de oefening als een antwoord op de Russische ma noeuvres die onlangs in de Kaukasus wer den gehouden en de maatregelen die Syrië langs de grens treft. Aan de vloot- oefeningen voor de Zuidwestkust nemen Britse onderzeeboten van Malta vlieg tuigen van de RAF en marine-eenheden van de Amerikaanse zesde vloot deel LONDEN, (Reuter) De woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zich lovend uitgelaten over de verklaring van de Russische partij secretaris Kroesjtsjev, dat de spanning in het Nabije-Oosten is afgenomen. Hij ver klaarde dat de Britse regering van me ning was, dat de „crisis tussen Turkije en Syrië berust op propaganda en niet op werkelijkheid", waaraan hij toevoegde: „Het verheugt ons dat het ernaar uitziet, dat ook de Sovjet-regering dit standpunt begint in te nemen". PARIJS (Reuter) Volgens Franse di plomatieke waarnemers is het Russische diplomatieke offensief tegen het Westen plotseling tot stilstand gekomen. Zij me nen dat dit is veroorzaakt door het ver loop der recente Turkse algemene verkie zingen, die geen invloed van dit offensief hebben ondergaan. Deze waarnemers voeg den hieraan echter toe dat deze pauze waarschijnlijk uit tactische overwegingen is voortgekomen en dat zij vermoedelijk van tijdelijke aard zal zijn. (Van onze correspondent in New York) Indien er niets onverwachts gebeurt zal het debat in de UNO-Assemblee over de gevaren aan de Turks-Syrische grens met een sisser aflopen. Zelfs vertegenwoordi gers der satellietlanden zeiden in een par ticulier gesprek „Wat een klucht!" Ook af gevaardigden van verscheidene Afro-Azia tische landen hebben het gevoel, dat de Russen kunstmatig spanning hebben ver wekt en weer even plotseling afgeblazen toen Kroesjtsjev dinsdag kwam klinken op de Turkse receptie. Wylen Visjinski heeft eens de cynische opmerking gemaakt, dat hij als recht beschouwde, wat voordelig voor de Sovjet-Unie is. De UNO-Assem blee heeft de indruk gekregen, dat Kroesj tsjev het met de waarheid niet nauwer neemt dan de inquisiteur Visjinski met het recht. Zonder dat er iets is veranderd verklaarde Kroesjtsjev eenvoudigweg, dat de spanning en het oorlogsgevaar zijn af genomen. Dit heeft het aanzien van de Sovjet-Unie in deze kring geen goed ge daan. Doordravend op het aangegeven pad heeft Syrië toch een resolutie ingediend, welke beoogt een commissie van onder zoek uit zeven landen naar het grensgebied te zenden. In de huidige omstandigheden zal deze resolutie echter nauwelijks meer dan de stemmen der Arabieren plus die der communisten krijgen, wat lang niet genoeg is om aangenomen te worden. Ca nada, Denemarken, Japan, Noorwegen, Paraguay, Peru en Spanje hebben daarop een resolutie ingediend, welke beoogt de partijen tot elkaar te brengen, zo nodig met hulp van de secretaris-generaal, die desnoods zelf naar Turkije en Syrië zal gaan. Deze resolutie maakt een betere kans, doch het is niet zeker of de Assem blee morgen nog ongerust genoeg is om zulk een resolutie te aanvaarden. De Britse vertegenwoordiger zei zich af te vragen of er na Kroesjtsjev's verzeke ring dat er geen oorlog zal uitbreken nog enigerlei actie van de Assemblee nood zakelijk is. Waarom de Russen deze ma noeuvre op touw hebben gezet is onbe kend. Het resultaat is in ieder geval dat hun aanzien in vele neutrale landen is ge daald. Hier staat evenwel tegenover dat het Russische optreden de positie der re gering in Damascus wel heeft verstevigd. Tevens hebben de Russen met de Syriërs een akkoord gesloten over technische bij stand, dat Moskou in Syrië groter invloed geeft dan Washington ooit heeft kunnen bereiken. De Russische manoeuvre heeft de splitsing in het Arabische blok wel ver groot, doch tevens de Russische invloed in Syrië en Egypte versterkt. Nevelgordijn? Wellicht heeft Kroesjtsjev nog bij-oog merken gehad. De kunstmatige crisis kon dienen als nevelgordijn tijdens de verjaar dag van de Hongaarse opstand en tijdens de voorbereiding van de val van Zjoekov. In New York is men van oordeel, dat er Nationalistisch China TAIPEH (UP) De nationalistisch Chi nese regering heeft woensdag verklaard, dat zij er voor is het Nederlands-Indone sische geschil over Nederlands Nieuw Guinea aan het internationale hof van justitie voor te leggen. Tiet ministerie van Buitenlandse Zaken in Taipeh verklaarde, dat het de kwestie beschouwt als „een geschil om een gebied tussen Nederland en Indonesië". Het mi nisterie hoopt, dat het internationale ge rechtshof in Den Haag een oplossing zal kunnen vinden, die in het belang is van de inwoners van Nederlands Nieuw Guinea. Ofschoon in de buitenlandse politiek van nationalistisch China steun wordt gegeven aan nationale zelfbeschikking, is „er in dit geval geen sprake van een dergelijke eis, ndch bestaat er een zichtbare beweging naar dit doel door het volk van West- Irian", aldus het ministerie. hier geen sprake is van een ideologische strijd doch zuiver van een strijd om de macht. Niettemin verheugen diegenen in de satellietlanden die naar wat groter vrij heid streven, zich erover dat Kroesjtsjev nummer één schijnt te blijven. Hij moge onscrupuleus zijn, door zijn actie tegen de stalinisten is hij wel gedwongen de man te blijven van het vrijer regime en het losser verband met de satellieten. In het com munistische kamp in New York heeft men de indruk dat Kroesjtsjev zijn wil zal door zetten. (UP) De vertegenwoordiger van India, de minister van Defensie Krisjna Menon, merkte tijdens het UNO-debat op dat geen land ooit om een commissie van onderzoek vraagt als het niet nodig is. Wanneer een land klaagt over een bedreiging van zijn veiligheid is het verkeerd niet te luisteren, zo zei hij. Ter gelegenheid van het afscheid van generaal B. R. P. F. Hasselman als chef van de Generale Staf is gisteren in Soesterberg een défilé en een parade ge houden. Tevoren nam generaal Hasselman de inspectie af van de opgestelde onder delen, zowel van de parate troepen als van de depots en scholen, die tezamen alle wapens en dienstvakken van de Konink lijke Landmacht vertegenwoordigden. De totale troepensterkte bedroeg 5000 man. Er waren veertien vaandels en vier standaar den bij ingedeeld. In het rijdende gedeelte bevonden zich 150 voertuigen, zes Chaffee- tanks en 34 Centurion-tanks, vier muziek korpsen, zes tamboerkorpsen, een jacht hoorn- en een trompetterkorps. Foto's: Zware tanks (boven) en witge- helmde marechaussée (onder) trekken aan generaal Hasselman voorbij. Protest. De voorzitter van de Wereld federatie tot Bescherming van Dieren, dr. mr. W. Hugenholtz, heeft bij het gemeen tebestuur van Antwerpen geprotesteerd te gen het zogenaamde „papegaaienrennen", dat in die stad bedreven wordt. Hierbij worden de vogels in een kooitje wegge schoten. Er zouden plannen bestaan om dit „spel" op de komende wereldtentoon stelling te introduceren, tegen- welk voor nemen de wereldfederatie ook haar stem zal verheffen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft geantwoord op de vraag van de Tweede Kamerleden Schmal, Van der Goes van Naters, Goedhart, Korthals, Fens, Schuijt, Patijn, Biesheuvel en Duyn- stee, waarom hij op 22 oktober niet aanwe zig is geweest bij de vergadering van de Raad van Europa, hoewel hij voorzitter is van het comité van ministers. De minister verklaart, dat hij tijdens zijn verblijf te New York van de voorzitter der Raadgevende Vergadering een brief van 10 september ontving, waarin hij werd uitgenodigd in zijn kwaliteit van voorzit ter van het Comité van Ministers aanwezig te zijn bij de politieke debatten, welke ge durende de eerste week der zitting in Straatsburg zouden worden gehouden. Daarbij werd de minister tevens uitgeno digd om, voorafgaande aan deze debatten, het supplementair jaarrapport van het Co mité van Ministers aan de Raadgevende Vergadering aan te bieden. Bij brief van 30 september heeft de mi nister hoezeer ook het belang van een nauw contact tussen het Comité van Mi nisters en de Raadgevende Vergadering er kennende de voorzitter moeten berich ten tot zijn leedwezen verhinderd te zijn aan deze uitnodiging gevolg te geven, mede wegens de in dezelfde periode in het kader der O.E.E.S. te Parijs te houden ministe riële besprekingen inzake de eventuele instelling van een Europese vrijhandels zone. De minister meende te mogen aannemen, dat andere leden van het Comité van mi nisters bij de debatten in Straatsburg aan wezig zouden zijn, aangezien de voorzitter der Raadgevende Vergadering in zijn brief tevens mededeelde, dat verscheidene mi nisters verklaard hadden het voornemen te hebben de debatten bij te wonen. Pas op 16 oktober bereikte de minister tijdens zijn verblijf te Parijs de medede ling van de voorzitter der Raadgevende Vergadering, dat het supplementair jaar rapport op een latere datum dan oorspron kelijk voorzien, namelijk op 22 oktober, in behandeling zou worden genomen. Door inmiddels niet meer te wijzigen ambtsver plichtingen was het de minister tot zijn leedwezen niet meer mogelijk op deze op zo korte termijn ontvangen mededeling in te gaan. Zulks werd telefonisch via de Nederlandse vertegenwoordiger te Straats burg ter kennis van de voorzitter gebracht. Pogingen om alsnog een ander lid van het Comité van Ministers bereid te vinden tot aanbieding van het aanvullend rapport moesten om dezelfde reden zonder resul taat blijven. Wel zijn, bij de op 22 oktober en volgende' dagen door de Raadgevende Vergadering gehouden debatten over de Europese integratie en de vrijhandelszone aanwezig geweest de Belgische minister van Economische Zaken, de Britse minis ter, belast met de onderhandelingen betref fende de vrijhandelszone, en de Oosten rijkse minister van Economische Zaken, welke ministers ook aan deze debatten hebben deelgenomen. Geen verplichting Overigens wil de minister eraan herin neren, dat er geen enkele verplichting voor de voorzitter van het Comité van Ministers bestaat, bij de debatten aanwezig te zijn. Voor wat de herfstzittingen van de Raad gevende Vergadering betreft, bestaat ter zake bovendien geen gebruik van dien aard. Voor zover de minister bekend is, heeft de laatste jaren slechts éénmaal een voorzitter van het Comité van Ministers de herfstzitting van de Raadgevende Ver gadering bijgewoond, namelijk in 1956. Wél bestaat de gewoonte, dat de voor zitter van het Comité van Ministers in de voorjaarszitting van de Raadgevende Ver gadering het door het statuut voorgeschre ven jaarrapport van het Comité van Mi nisters aan de Raadgevende Vergadering aanbiedt met een rede, waarin tevens enige voor de Raad van Europa van be lang zijnde kwesties worden behandeld. Zulks is ook dit jaar geschied, bij welke gelegenheid de minister optredende als voorzitter van het Comité van Ministers, vragen, die naar aanleiding van het rap port door een aantal leden van de Raadge vende Vergadering waren gesteld, heeft beantwoord. De toezending van een aanvullend jaar rapport is niet door het statuut voorge schreven. Deze procedure is destijds door het Comité van Ministers ten behoeve van de Raadgevende Vergadering ingevoerd, ten einde deze in de gelegenheid te stelllen reeds over de eerste helft van het verslag jaar een voorlopig inzicht te verkrijgen in de jongste ontwikkelingen. Verrassend Indien de Raadgevende Vergadering be sloot dit aanvullende rapport, dat haar door het Comité van Ministers werd toege zonden, zonder meer terug te zenden, om dat het niet door de voorzitter van het Comité van Ministers persoonlijk kon wor den aangeboden, zulks terwijl er geen re gel of gewoonte van dien aard bestaat, dan kan de minister een dergelijke verrassen de beslissing slechts betreuren. LONDEN (UP) De Russische natuurkun dige prof. Anatoli A. Blagonravov heeft volgens radio-Moskou in een interview met een Russisch tijdschrift verklaard, dat „de Amerikanen het op het gebied van raketten niet kwaad doen, maar ver by hun Russische collega's ten achter staan". Hun manier, aldus de professor om raket ten te lanceren van een ballon af is on getwijfeld van belang. Het is een goed kope methode, maar zy heeft ook nadelen. De professor was in Washington, toen de Russische kunstmaan de lucht in ging. Hij vertelde, dat de Amerikanen toen zo mededeelzaam geworden waren, dat zij hem hadden toegestaan een blik te wer pen op de Amerikaanse satelliet, zij het dan een zeer haastige blik. Hij betwijfelt of de Amerikanen in staat zullen zijn in december hun eerste expe rimentele kunstmaan te lanceren vanwege het feit, dat de raketten, die de kunstmaan in zijn baan moeten brengen, zich nog in een experimenteel stadium bevinden. LONDEN (Reuter) De Moskouse cor respondent van de Londense „Daily Wor ker" meldt, dat de Russische autoriteiten van plan zijn op 7 november, de veertig ste verjaardag van de oktoberrevolutie, een tweede, grotere Spoetnik de lucht in te zenden. Men moet er evenwel rekening mee houden, aldus de correspondent, dat het lanceren van allerlei omstandigheden afhankelijk is, zodat vertraging bij de ver wezenlijking van de plannen kan ontstaan. Er is nog niets officieel bekendgemaakt. De Spoetnik UTRECHT (ANP) Vandaag zal de raket van de kunstmaan te zien zijn om 18.00 uur op ongeveer 41 graden hoogte in het noordwesten. De kunstmaan zelf verschijnt later en is alleen met een kijker te zien. Meteoren LONDEN (UP) Het hoofd van de grote Engelse radio-telescoop bij Manches ter, professor A. C. B. Lovell, heeft ver klaard, dat zich op het ogenblik veel licht gevende unimeteoren bewegen in de rich ting van de aarde. Hij verwacht, dat veel mensen, die deze zullen zien neerkomen, zullen aannemen, dat de Spoetnik naar be neden komt. Zijn persoonlijke mening is, dat de Russische kunstmaan nog geruime tijd rond de aarde zal blijven cirkelen. De regering heeft besloten nogmaals een groep Hongaarse vluchtelingen in ons land toe te laten. Het betreft hier een vijftigtal jeugdige vluchtelingen, die thans verblij ven in een Zuidslavisch kamp. Het ligt in de bedoeling dit kleine contingent onder te brengen in Nederlandse gezinnen. De leef tijd van deze Hongaren, meisjes en jon gens, varieert tussen de veertien en acht tien jaar. Het proces in Parijs tegen twee chemici, die door de uitgifte van een bepaald ge neesmiddel de dood van meer dan hon derd mensen veroorzaakt hebben, werd woensdag beheerst door de getuigenver klaringen van twee deskundigen. Een hunner, prof. Lebreton, verklaarde, dat het belangrijkste bestanddeel van „Stalinon" het bewuste medicament al 88 jaar bekend staat als een gevaarlijk vergif. Tal van standaardwerken over farmacie en chemie noemen de organische derivaten van tin vergiftig. Dat was in lijnrechte strijd met de be wering van verdachte Feuillet, die had gesteld, dat, toen hij in 1954 Stalinon uit vond, tinderivaten nog niet als vergif wer den aangemerkt. De outillage van het laboratorium was volgens Lebreton volstrekt verouderd, de temperatuur-controle werd niet nageleefd en de machine, die de pillen maakte was niet in staat, de grondstoffen gelijkmatig dooreen te mengen. Dit moge verklaren waarom een. aantal pillen uit de vroegste produktie geen of weinig tin bevatten. Er was namelijk sprake van proeven met het geneesmiddel op patiënten in een zie kenhuis, die er geen schadelijke gevolgen van ondervonden. De eer van de overheidscontrole op ge neesmiddelen werd zo hoog mogelijk ge houden door getuige Charles Vaille, die ten tijde, dat de fabricagevergunning voor Stalinon werd afgegeven, hoofd van de centrale dienst van het ministerie van Volksgezondheid was. Vaille vertelde, dat een Amerikaanse deskundige hem verzekerd had dat er in Frankrijk minder ongelukken met genees middelen gebeurden dan in de Verenigde Staten. Vaille sprak over de „catastrofe" met de eerste toedieningen van het Salk- vaccin in de Verenigde Staten. De betrokken commissie, aldus Faille, had zich tot het verlenen van een ver gunning voor Stalinon laten beïnvloeden door het gunstige rapport van dr. J. Mou- genot, die het middel in den beginne op vele patiënten had geprobeerd zonder na delige gevolgen. Mougenot, aldus Vaille, is een van de grootste geneeskundigen van Frankrijk. Dit was overigens dezelfde dr. Mougenot, die dinsdag van de rechter te horen kreeg: „U hebt een ziekenhuis, geen asiel voor Guinese biggetjes!" KATMANDOE (AFP). - Er bestaan in de Himalaja niet alleen verschrikkelijke, maar ook èrg verschrikkelijke sneeuw mannen, zo heeft de Lama Peenjabajra, abt van het klooster van de Dalai Lama te Katmandoe in Nepal na een uitge breid onderzoek verklaard. Volgens hem leeft de erg verschrik kelijke sneeuwman op hoogten van meer dan 4000 meter. Dit monster is 4 tot 5 meter hoog, een vleeseter en als hij de kans krijgt, een menseneter. De minder verschrikkelijke sneeuwman is ruim 2 meter hoog, leeft op hoogten van 3 tot 4000 meter en is zowel vlees- als plan- teneter. Men ziet hem wel in het dal van Baroen. Gelukkig is er ook een minder ver schrikkelijke sneeuwman, die maar 1 meter 70 hoog is en die alleen maar planten eet. zo heeft de abt verklaard. De minister van Justitie heeft vanmor gen op zijn departement ontvangen jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, aan wie per 1 november eervol ontslag is verleend uit zijn functie van procureur- generaal bij de Hoge Raad. De minister heeft de scheidende procureur-generaal meegedeeld, dat hem de onderscheiding van commandeur in de orde van de Neder landse Leeuw is toegekend. De versierselen van deze hoge onderscheiding werden hem door de minister uitgereikt. ADVERTENTIE Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen 3 Roxy Rook Redenen Dubbel gefermenteerd 1 Dubbel gezuiverd Standvastige melange

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6