De vogeltrek zet door in brede vluchten behalve bij harde wind Schilder A. J. Grootens teraardebesteld Onze collectie gordijn- en hekledingsstoffen 1958 is beslist ongeëvenaard! A DRAIJER ZILFA Kindercircus „Bambino" biedt goed vermaak KIJK NAAR DE LUCHT Groeiende belangstelling Tweede polio-„prik" in derde week van november Jan Mul voorzitter van adviescommissie Herfsttentoonstelling van NJN in Haarlem Kees Verwey exposeert in Arnhem en Leiden voor Volksuniversiteit Cafébezoekers slaan opschepperneer Anton Strikkers veertig jaar orkestmusicus Dierenbeul veroordeeld Generaal Hasselman nam afscheid Prinsenbrug begin van volgend jaar gereed V R T.T D A G 1 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dat er dit jaar zoveel spreeuwen langs de kust trekken, zal zijn oorzaak wel heb ben in de weersomstandigheden. Er is weinig oostenwind geweest, zodat er wei nig of geen hoge trek waarbij de vogels rechtstreeks over zee naar hun doel vlie gen is voorgekomen. De wind was over het algemeen net iets te hard voor de vogels om zee te kiezen. Zo trad er een enorme stuwing aan de kust op. Op Schouwen had men een dag later dan hier, dus zaterdag en zondag, de hoogste dag totalen van spreeuwen. Zondag liepen de aantallen spreeuwen, die op de posten in Bloemendaal aan Zee en in IJmuiden in de eerste twee morgenuren werden ge teld, nogal uiteen. In Bloemendaal noteerde men 7800 spreeuwen tot 9 uur en in IJmui den ongeveer twee keer zoveel. Bij laatstgenoem de post kwam een gedeelte uit het binnenland, uit noordoostelijke richting. De mogelijkheid bestaat, dat het Noordzeekanaal hen als richtlijn gediend heeft. Er was daar meer zeewaartse trek dan in Bloemendaal. Zou den de pieren het hen gemakkelijker gemaakt hebben zee te kiezen? In Twente en bij Tilburg trokken er in deze dagen ook grotere aantallen spreeuwen door. Hoewel de spreeuwen wel de voornaam ste plaats innamen, was het aantal vinken ook nog groot. In bovengenoemde periode werden er op de kustpost 15.000 waarge nomen. De vinkentrek gaat dit jaar nog laat in oktober door. De overige waar- nemers in het land meldden allen ook nog sterke vinkentrek. De vorige week berichtten wij reeds, dat de kramsvogel- trek was ingezet. Zondag 20 oktober in de namiddag zag men bij De Cocksdorp op Texel troepen kramsvogels uit de richting van Vlieland komen, die op de weilanden neerstreken. Op woensdag 23 oktober, toen in Santpoort en in de Waarderpolder troe pen kramsvogels langs trokken, werden er op de Veluwe duizenden trekkend gezien. Donderdag en vrijdag daarop werden zij opgevolgd door de koperwieken. Die don derdagavond, toen het windstil nevelig zacht weer was, zijn er vele tienduizenden koperwieken overgekomen. Niet alleen in de omgeving van Haarlem hoorde men deze lijsters in het duister overvliegen, maar ook in Wageningen en in Hengelo, zodat mag worden aangenomen, dat de koperwieken in een zeer breed front over ons land trokken. Deze trek, die tussen half negen en tien uur die avond het hoogtepunt bereikte, ging door tot laat in ADVERTENTIE origineel juwelierspleet W. VOET Zn. Grote Houtstr. 165, Haarlem Tel. 12136 Tot de aardigste vormen van jeugdamu- sement behoren nog altijd de programma's, welke als een kindercircus aan het jeug dige publiek worden gepresenteerd. Of schoon het allerminst topartiesten zijn, die aan dergelijke programma's hun medewer king verlenen en de prestaties dus nimmer zullen doordringen tot de piste van Strass burger of Mullens, kunnen zij zich toch geven zoals zij zijn en doordat de kinderen in de zaal meestal nog te weinig hebben gezien om vergelijkingen te maken, zijn zij al spoedig tot een spontane bewondering geneigd. Dit alles is volledig van toepassing op het kindercircus „Bambino", dat onder lei ding van mr. Janno woensdagmiddag in een uitverkocht Minerva Theater een daverend succes behaalde. Met eenvoudige middelen, zoals het kleurige zetstuk op de achtergrond en de gebruikelijke kostuums werd toch onmiddellijk de vereiste sfeer opgeroepen, waardoor het de traditionele clowns, jongleurs en andere optredenden niet moeilijk viel de kinderen de illusie van een „echt" circus te geven. Uiteraard werden de jeugdige toeschouwers voort durend in het gebeuren op het toneel be trokken, zoals bij de modewedstrijd, waar enkele „heren'' voor hun „dames" slechts met behulp van enkele kranten een origi neel toiletje moesten ontwerpen. Onge bruikelijk waren de resultaten in ieder ge val, waarbij de enthousiaste pogingen der mededingers zelfs de volwassen toeschou wer plezier bereidden. Een ander succes nummer was „Betty, de wonderkoe", dat een variatie bleek te zijn op een oude vondst van Buziau, minder virtuoos uitgewerkt natuurlijk, maar toch met groot genoegen door de kinderen bekeken. Te vens was het opmerkelijk hoe nauwlettend de jeugd het gebeuren op het toneel blijft volgen. Want op een moment dat mr. Janno de scherpzinnigheid der kinderen even onderschatte en bij een zijner trucs het pakje met zakdoeken tamelijk nonchalant achter het scherm deponeerde, waren er zeker tientallen toeschouwers die deze kleine onhandigheid onmiddellijk „door" hadden. Zij verzuimden niet mr. Janno hierop direct luidkeels attent te maken. In zekere zin was dit jammer, want het is een aardige truc, die bij de juiste behan deling stellig effect zal bereiken. Heden middag is dit programma, eveneens in het Minerva Theater, herhaald. de nacht en 's morgens vroeg in het donker werden ook weer trekkende koperwieken gehoord. Op de post aan de Boulevard passeerden er aanvankelijk slechts weinig, maar na ongeveer negen uur vlogen deze lijsters in grote getale langs de zeereep. Die morgen ging er een ononderbroken stroom van allerlei soorten vogels over: vooral spreeuwen, vinken, koperwieken, leeuweriken en ringmussen vlogen in ge mengde troepen over grote breedte van de kuststrook. Het was heel moeilijk waar nemen en tellen. Voordat men de ene troep ontleed had was de volgende er al weer. Van de koperwieken werden er van 9 tot 12 uur 6000 genoteerd. Een waarne mer in Noordholland ten westen van de Zaanstreek zag die morgen ook duizenden koperwieken in breed front over de wei landen trekken naar het zuidwesten. Dit jaar kenmerkt zich ook door zeer sterke leeuwerikentrek. De leeuwerik laat zich wel het minst beïnvloeden door het weer en laat zich niet gauw weerhouden over zee te trekken. Vrijdagmorgen was er langs de kust een sterke trek van deze vogels. Van 9 tot 12 uur werden er aan de Boulevard 1100 geteld, terwijl er die dag in de Waarderpolder ruim 700 in een uur werden genoteerd. De waarnemers in an dere delen van het land meldden eveneens flinke trek van veldleeuweriken, behalve de waarnemer in Hengelo, die er slechts één zag. Ook de roeken en kauwen komen nu in grotere aantallen langs en gedurende de hele dag trekken ze dwarrelend over het middenduin. Het aantal bonte kraaien blijft nog gering. Troepjes kool- en pimpel mezen passeren nog regelmatig, zij het in kleinere aantallen. Ook worden er nog ge regeld ringmussen en sijsjes gezien. De trek van Vlaamse gaaien is sterk afge nomen en ook graspiepers komen nog maar in kleine aantallen door. Van houtduiven- trek spreken alleen de waarnemers in Hengelo en Tilburg. Over deze plaats trokken ook weer buizerden. In Hengelo zag men e< r troep van 15 van deze grote roofvogels hoog overvliegen en in Til burg zag men hoe ongeveer twintig bui zerden zich omhoog schroefden om dan zeilend zuidwaarts af te zakken. Zij weten de opwaartse luchtstromingen goed te ge bruiken. Maandag was het aardig om te con stateren hoe de verschillende langs de kust trekkende vogelsoorten op de harde zuidwestelijke wmd reageerden. De roeken en kauwen vlogen over het strand langs de duinvoet, terwijl de kleine mantel meeuwen iets hoger vlogen, gebruik ma kend van de opwaartse wind langs het duin. Nog hoger vlogen de veldleeuwe riken. De spreeuwen en vinken volgden het duindal, laag vliegend in de luwte van de zeereep. Bijzondere waarnemingen zijn deze week die van een pestvogel, een notenkraker en een havik in de omgeving van Haarlem. Een groepje Hilversumse volgelkenners is donderdagochtend met grote kijkers uit gerust enthousiast naar de Genestetlaan in de radiostad getogen om getuige te kun nen zijn van een bijzonder schouwspel. In de boompjes vol rode bessen, die langs deze laan staan, bleek namelijk een hele kolonie pestvogels te zijn neergestreken. Het waren er zeker twintig. Pestvogels zijn in ons land slechts sporadisch te zien en dan gewoonlijk alleen in de wintermaan den. Zij zijn zo groot als spreeuwen. Hun tekening en kleur is prachtig. Op de kop dragen ze een fiere rose-bruine kuif. Hun broedgebied is noord-Scandinavië, met name Lapland en Finland. De exemplaren in Hilversum zijn onder de vogels waar schijnlijk „displaced persons". Zij zijn mogelijk uit de gemeenschap gestoten we gens overbevolking. Dit is althans de meest voor de hand liggende verklaring voor hun verschijning in ons land in deze periode Donderdagmiddag werd de heer A. J. Grootens, de „nestor" der kunstschilders uit Haarlem en omgeving, die maandag op 93-jarige leeftijd na een langdurige ziekte in Bloemendaal overleed, door familie en vrienden, waaronder vele leden van „Kunst zij ons Doel", waarvan de over ledene erelid was, op de Algemene Be graafplaats aan de Bergweg te Bloemen daal ten grave gedragen. Onder de aan wezigen merkten wij onder meer op de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H Peereboom Voller, de heer J. T. van Steen- wijk van het Overveense raadhuis, ir. G. Friedhoff en diens echtgenote en de schil ders H. F. Boot, Jan Wiegman en Joh. Ph. Hoogwout. De schilderes, mevrouw Cath. Ruyse- naarsKlees, voerde in de aula het eerst het woord en memoreerde, dat zij van „Tom" Grootens, zoals zijn vrienden hem noemden, niet alleen tekenen en schilderen had geleerd, maar dat zij ook steeds veel vriendschap en steun van hem had onder vonden tijdens gesprekken, die bij hem werden gekenmerkt door een bezonken wijsheid Daarbij had hij een nooit aflaten de werklust en ijver, die zijn familie en vele vrienden tot voorbeeld strekten, want zijn werk was zijn leven, aldus mevrouw Ruysenaars, een steeds zoeken naar schoonheid. Daarom moet de langdurige ziekte wel een kwelling voor deze immer bezige kunstenaar zijn geweest. De schilder Joh. Ph. Hoogwout uit Sant poort sprak namens de collega's van K.Z.O.D. een afscheidswoord. „Wij allen hadden veel waardering voor je werk en voor ie levendigheid, waaraan wij ons hebben getoetst". Door pastoor dr. A. A. Olierook werd de absoute verricht. Aan het graf dankte de schoonzoon van de overledene, de heer Spruyt, voor de belangstelling van de vele toegewijde vrienden tijdens de ziekte en bij het overlijden van zijn schoonvader. Speciaal betrok hij daarin de directrice, mevrouw Brust, en de verpleegsters van het rusthuis „Ons Thuis" aan de Noorder- Stationsweg te Bloemendaal, die de heer Grootens hebben verpleegd. NIEUWE SPIEGELSTRAAT 34-40 AMSTERDAM ADVERTENTIE In de week van 18 tot 23 november zal aan Haarlemse kinderen de tweede in jectie tegen de polio worden gegeven. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de tweede „prik" in de week van 11 tot 16 november te geven, doch met het oog op de heersende, doch wel afnemende A- griep werd het beter geacht de vaccina tie een week later te stellen, zodat zoveel mogelijk kinderen dan een „prik" kunnen krijgen. De vaccinatie, waarbij de eerste van de drie injecties werd gegeven, had een bijzonder vlot verloop wat voor een belangrijk deel te danken was aan de werkwijze van het personeel. Opgeroepen waren in totaal 11260 kinderen. Hiervan hebben 8182, of 72.66 percent, de eerste injectie gekregen. In ongeveer twintig percent van alle gevallen werd bericht van verhindering gezonden. Zeven per cent van de opgegeven kinderen bleef zon der opgaaf van reden weg. De heersende griepepidemie was er de oorzaak van, dat zo'n groot aantal kinderen, dat wel voor de vaccinatie was opgegeven, de eerste „prik" nog niet heeft gehad. Zonder de nadelige invloed van de A- griep zou vermoedelijk negentig tot 95 percent van de opgeroepen kinderen zijn ingeënt. In de week, dat de tweede injectie zal worden gegeven, komen ook de kinderen, die thans nog voor de eerste maal moeten worden gevaccineerd, aan de beurt. Deze kinderen zullen in de loop van december de tweede injectie ontvangen. De derde en laatste injectie zal in mei of juni van volgend jaar worden gegeven. In het eerste halfjaar van 1958 zullen ook kinderen uit andere jaargangen dan die van de jaren '52„ '53, '54 en '55 wor den gevaccineerd. Thans wordt de inen ting van deze kinderen voorbereid. Prof. van der Leeuwprijs 1956 De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de heer Jan Mul in Haarlem benoemd tot lid en voor zitter van de commissie van advies voor de toekenning van de Professor van der LeeuwpJüjs 1956. De benoeming is geschied in verband met het overlijden van de heer Sem Dresden, die van 12 juni 1957 tot 30 juli 1957 als voorzitter van deze commissie optrad. Als lid is aan deze commissie toe gevoegd mr. G. L. F. Landré te Amstel veen. Vandaag, morgen en zondag houdt de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie een grote herfsttentoonstelling in het schoolgebouw aan de Sophiastraat 2d in Haarlem. Op deze expositie die bijzonder overzichtelijk is ingericht kan men een uit stekende indruk krijgen van wat er in Haarlem en omgeving groeit en bloeit. Vooral aan paddestoelen, vogels en het strand wordt speciale aandacht besteed. Naast het zuiver natuurhistorische as pect zal de bezoeker die tot deze tentoon stelling vrij toegang heeft, een goede in- druk kunnen krijgen van de doelstellin gen van de N.J.N. Dit is namelijk een neutrale vereniging waarin alle jongeren van twaalf tot drieëntwintig jaar die be langstelling hebben voor de natuur wel kom zijn. De tentoonstelling is vrijdag en zater dag geopend van 11 tot 21.30 uur en zon dag van 11 tot 18 uur. ADVERTENTIE 3UIST NU Is hel tyd om te planten. ESgA. BOOMKWEKERIJ /Lj 4 P|Pk HERENWEG 103 B A Heemstede, Tel. 36301 Zaterdag 16 november wordt in het Ge meentemuseum in Arnhem een tentoon stelling geopend van werken van de Haar lemse schilder Kees Verwey. Deze expo sitie zal een keuze bevatten uit zijn werk, dat deze zomer al in de Haarlemse Vishal te zien was, aangevuld met enkele nieuwe wei-ken en het grote schilderij „Maska- rade", dat in Haarlem geen plaats kon krijgen. De expositie in Arnhem, die duurt tot 6 januari, zal bij de opening worden ingeleid door de directeur van het Frans Halsmuseum de heer H. P. Baard. Daarna zal een overzichtstentoonstelling van wer ken van Verwey worden gehouden in het museum De Lakenhal in Leiden. Deze ex positie zal van geheel andere aard zijn. Men kan haar bezichtigen van 1 februari tot 18 maart. Dit is het schilderij Maskeradevan Kees Verwey, een groot doek, waarvoor in de Vishal te Haarlem geen plaats was, doch dat nu in Arnhem te zien zal zijn. Tijdens de dondei-dagavond in het Frans Halsmuseum in Haarlem gehouden le denvergadering van de Volksuniversiteit kon worden vastgesteld, dat de belang stelling voor de cursussen bijzonder ver heugend is. Voor sommige cursussen was de animo bij de inschrijving zo groot, dat niet alle belangstellenden konden worden toegelaten. De cursus „Voordracht kunst" is dit seizoen niet doorgegaan. Bij wijze van proef had het bestuur deze cursus op een middag geplaatst, doch er bleken niet veel personen te zijn, voor wie deze tijd goed uitkwam. In een vol gend seizoen zal deze cursus 's avonds doorgaan. Het ligt in de bedoeling in de komende tijd iedere maand een culturele film te vertonen. Op 21 november woi-dt de leden een bijzondere filmavond geboden. Dan zal de film over de Hongaai-se opstand „Hongarije in vlammen" worden ver- toond. Tot leden van het dagelijks bestuur werden herkozen de heren mr. H. P. Baard en A. Vlas. Ir. J. W. Ph. Bosman en dr C. Spoelder wei-den herkozen als leden van het algemeen bestuur. In de vacature, ontstaan door het aftreden van mevrouw C. van Bockhoven-Geuzebroek werd gekozen mevrouw mr E. Scheltema- Conradi. De jaarverslagen werden uitgebracht. Het jaarverslag van de secretaresse, me vrouw A. B. Eigeman-Roos, schenkt aan dacht aan de fusie tussen de Volksuni versiteit en de Haarlemse Kunstgemeen schap. Op 30 juni 1957 waren er 3012 leden. Het aantal personen, dat in het seizoen '56-'57 aan cursussen en derge lijke deelnam bedroeg 8070. Nimmer te voren bestond zo'n grote belangstelling voor de bijeenkomsten. De groeiende be langstelling voor het werk van de Volks universiteit stemt het bestuur tot dank baarheid. Door de uitbreiding van het cursuswerk baart echter de financiële po sitie steeds meer zorgen. Het wordt daar om steeds moeilijker cursusleiders aan te trekken. „Man je schept te veel op". Dat kreeg woensdagavond een 41-jarige Haarlemmer in een café in het Haarlems stadscentrum van twee nog onbekende bezoekers te ho ren. De man had blijkbaar staan opsnijden wat de bezoekers in het geheel niet aan stond. Zij kregen woorden met de Haar lemmer, en het bakkeleien liep uit op een fikse ruzie. Zeer tot misgenoegen van de caféhouder, die vreesde, dat zijn interieur van de onparlementaire discussie zou heb ben te lijden. De caféhouder sprong daarom tussen de ruziënde mannen, waarna de Haarlem mer het café verliet. Korte tijd later stap ten ook de twee nog onbekende bezoekers op. Aangenomen wordt, dat zij de „op schepper" hebben gevolgd en hem met een hard voorwerp een klap hebben gegeven. In het café hoorde men een harde schreeuw. De kastelein en een paar bezoe kers renden naar buiten en vonden de Haarlemmer bewusteloos op het wegdek liggen. De man is, vermoedelijk met een zware hersenschudding, naar het St. Joan nes de Deo overgebracht. Naar de hard handige cafébezoekers wordt gespeurd. Afscheid van het N.Ph.O. In november van het jaar 1917 was er bij de Haarlemse Orkest Vereniging toe vallig een vacature voor een tweede klari nettist. Anton Strikkers in Den Bosch kwam dat ter ore, hij kwam naar Haarlem, kreeg een aanstelling en is sedertdien gebleven. Dinsdag wordt hij door het bestuur van het Noordhollands Philharmonisch Orkest gehuldigd omdat hij in het orkest veertig jaar de klarinet heeft geblazen. De juiste datum voor dit jubileum valt echter op 2 november. Wie Anton Strikkers morgen dus graag een hand wil geven moet in de middag tussen twee en vijf naar de Dyse- rinckstraat 84 in deze stad. De heer Anton Strikkers heeft ongeveer zeven dirigenten voor hetzelfde orkest meegemaakt, hij heeft ook veel musici zien komen en gaan, te veel om zich nog alle namen te kunnen herinneren. Hij is gebleven en heeft nooit aanleiding gezien van werkkring te ruilen. Hij is altijd blij geweest met dit orkest te kunnen meespe len, om het spelen en om de collegiale sfeer, die er onder alle dirigenten steeds heeft geleefd. De kansen om meer op de voorgrond te treden zijn er wel geweest, maar hij liet ze voorbij gaan, hij was te vreden met z'n positie, eerst bij de tweede klarinettisten, daarna gedurende drieën twintig jaar als eerste klarinettist en toen hij eenmaal de leeftijd had om opzij te gaan voor de jongere generatie is hij weer een stoel naar achteren geschoven en speelde weer de partijen waarmee hij be gonnen was, tot nu toe. Zijn carrière als orkestmusicus is nu officieel beëindigd en hij kan terugkijken op een voor het groot ste deel gelukkige tijd, waarin hij „spelen derwijs" kennis maakte met een enorm en veelzijdig repertoire, met beroemde di rigenten zoals Mengelberg en Bruno Wal ter, met Hendrik Andriessen toen deze nog in Haarlem woonde en Strikkers liet spe len in een kamermuziekensemble dat on der zijn leiding stond, en waaraan hij voor al een grote bewondering heeft overge houden voor de muziek van Brahms. In die tijd is hij ook lessen gaan geven aan de Volksmuziekschool en aan het Haar lems Muziek Instituut. Daarmee gaat hij gewoon door en af en toe zal hij in het Noordhollands Philharmonisch Orkest nog meespelen als invaller. Dat is een af spraak, die Henri Arends zeker graag heeft gemaakt, want een klarinettist die Op 28 juli hebben twee opgeschoten jon gens in Vleuten een egel met benzine over goten en in brand gestoken. De egel kerm de van pijn. Een van de jongens moest zich verantwoorden voor de Utrechtse politie rechter. Wegens zijn moeilijke financiële positie werd hem overeenkomstig de eis slechts een boete van 25 gulden opgelegd. In een bijeenkomst in de Julianakazer- ne te 's Gravenhage heeft generaal B. R. P. F. Hasselman gisteravond afscheid ge nomen van de officieren van het hoofd kwartier. Zijn opvolger als chef van de generale staf, luitenant-generaal G. J. Le- fèvre de Montigny, sprak de scheidende generaal toe en overhandigde hem een zilveren asbak met het stafembleem, als mede een zilveren lucifersdoos met de af beelding van het hoofdkwartier. In de tuin van het hoofdkwartier werd generaal Hasselman een taptoe aangebo den. Het personeel van het hoofdkwartier bood een commandovlag aan. De Prinsenbrug over het Spaarne zal in het begin van 1958 in gebruik worden ge nomen. Voor de aansluiting van de brug met de Amsterdamse Poort is een nieuw viaduct in de spoorbaan Haarlem-Amster dam nodig, waarvoor de Nederlandse Spoorwegen een schetsplan uitwerken. Zo lang de weg-verbeteringen niet gereed zijn, moet worden verwacht dat de toe gangswegen de verkeersstroom niet in voldoende mate kunnen verwerken, aldus delen B. en W. van Haarlem aan de ge meenteraad mee. Het tunnelverkeer haar de Prinsenbrug zal gevoerd worden via Vondelweg- Spaarndamseweg. De voorlopige plannen voor verbetering van deze weg liggen ge reed. De uitvoering is afhankelijk van het beschikbaar zijn van gelden. Aanvankelijk zal het verkeer geleid worden via Delft laan, KleverparkwegStaten Bolwerk Prinsen Bolwerk. Voorbereidingen worden getroffen om te komen tot het opruimen van de bruggen in de Spaarndamseweg bij het voormalig complex van de Holland-Nautic en de Paul Krugerkade. B. en W. hebben de gemeenteraad mee gedeeld, dat technisch de aanleg van een verbinding van de Amsterdamse Poort door de Dubbele Buurt naar Haarlem- Zuid op niet al te lange termijn technisch uitvoerbaar is. Er dienen dan echter per celen grond met opstallen door de gemeen te te worden verworven. Het bedrag, dat gemoeid is met de reconstructie van het wegvale Amsterdamse Poort-Buitenrust- brug wordt op ongeveer 4.7 miljoen gulden geraamd. Haarlem-Zuid Naar de mening van B. en W. zal de ver keerssituatie in het zuidelijk deel van Haarlem niet verslechteren door de op heffing van de tram Amsterdam-Zand- voort. Het ligt in de bedoeling nog dit jaar de verkeerssituatie op het Houtplein te verbeteren. Tevens is een plan ge maakt voor verbetering van het traject Houtplein, Baan, Frederikspark, Rus tenburgerlaan. veertig jaar het orkest trouw is geweest, kent het door en door en blijft nog wel enige tijd een kracht waarop men kan re kenen, ook al weet die kracht zelf, dat er niet meer onafgebroken op hem gerekend .wordt. - ADVERTENTIE DE AFGELOPEN WEEK is er een zeer sterke trek geweest, maar dinsdag en woensdag stond er een te harde zuidwesten wind, en passeerden er geen vogels. Het aantal trekkende spreeuwen is sterk toegenomen. Van 23 tot 28 oktober werden er op de post aan de Boulevard niet minder dan 94.000 genoteerd. Vrijdag en zaterdag waren in deze trek de topdagen. De vogels passeerden soms in enorme troepen van 1000 tot 3000 exemplaren. Als bijzonderheid werd ook een geheel witte spreeuw in deze trekkende scharen gezien.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15