echtpaar De moderne vrouw Heemsteedse raadsleden stelden vragen over woningbouw in De Glip Lewenstein Woningbouw middelpunt van debatten in Heem steedse raad J. J.A.v.d. Linden Gramofoon- platen Rijwielbanden H. J. v. d. Meer ser. timmerman flinke meisjes voor alle afdelingen Begrotingsvergadering in december DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs A. Esmeyer VRIJDAG 1 NOVEMBER 19 5 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Redding op proef ZANDVOORT In Zandvoort kregen 171 kinderen polio-prikken Wellicht meer buslijnen naar nieuwe stadswijken Gaillard krijgt ontwijkende antwoorden van de partijen „Na u". is het parool Sancties verwacht tegen Zjoekov meldt „Unita" Scheepvaart 7ATOR- schoenen Bromfietsbanden PROFITEERT VAN ONZE EXTRA LAGE PR 17 ZEN v. DO O RN's Woninginrichting bij Foto Eddy EEN KNECHT N.V. WASSERPEEPERKORN maakt het echt mooie zelf naaimachinehandel Op het strand van Zandvoort heeft de Koninklijke Noord-Zuid Hollandse Redding Maatschappij donderdag proe ven genomen met een nieuw type kanon met reddingslijn. Op de foto gaat juist een raket de lucht in. De leden van de Ileemsteedse gemeen teraad hebben tijdens de donderdagmid dag gehouden vergadering in de tweeën twintig punten tellende agenda aanleiding gevonden steeds weer de diverse aspec ten van de woningbouw ter sprake te brengen. De inzet hiervan werd gevormd door een aantal vragen van de heren Verspoor en Zegwaar t. en het debat werd vervolgens voortgezet door de heer \V e ij e rs (KVP). Bij het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van ver schillende door de gemeente verspreid liggende woningen sprak deze er name lijk zijn bevreemding over uit, dat van twee onder hetzelfde dak gebouwde wo ningen aan de Kerklaan, nummer 5 wèl en nummer 3 niet onbewoonbaar moet worden verklaard. Volgens wethouder Van Lent (KVP) was de oplossing echter vrij eenvoudig; een der huizen was in de loop der jaren aanmerkelijk beter onderhouden. De discussies begonnen echter pas goed bij de behandeling van de door B. en W. voorgestelde verkoop van drie percelen bouwterrein, gelegen oostelijk van de Glip- per Dreef aan een particuliere onder nemer te Badhoevedorp. De heer Z e g- waart (KVP) toonde zich hierover ten zeerste verbaasd, omdat het naar zijn mening onverantwoord is van het schaar se bouwterrein in Heemstede nog enige percelen voor premiebouw beschikbaar te stellen. Bovendien betwijfelde hij het of er in deze gemeente veel gebrek is aan woningen met een huur van ongeveer honderdtwintig gulden per maand. Ten slotte vreesde spreker, dat op deze wijze de verhouding tussen woningwet- en pre mie bouw-woningen enigszins in het ge drang zou komen. Ook de heer Verspoor (Arb) conclu deerde uit dit voorstel, dat deze terrei nen grotendeels voor de duurdere wo ningen zullen worden bestemd. Daarom verzocht hij het college er bij het nieuwe uitbreidingsplan rekening mee te willen houden het evenwicht met woningwetwo ningen weer te herstellen. Nadat de heer Zeelenberg (VVD) nog had verklaard, dat naar zijn over tuiging de verhoudingen in Heemstede allerminst worden scheef getrokken, ge let op de specifieke aard van deze ge meente, beantwoordde wethouder Van Houten (VVD) de opmerkingen, welke zijn portefeuille betroffen. Over de finan ciële zijde dus. Hij vestigde er dan ook de aandacht der leden op, dat deze voorge stelde verkoop ten nauwste verband houdt met de aankoop van terreinen aan de Herenweg; ten zuiden van „Iepenrode". Er kan door de gemeente immers niet worden gekocht, zonder dat men door een vaste lening is gedekt; in dit geval dus het bedrag, dat de terreinverkoop aan de Glipper Dreef zal opleveren. Een an der winstpunt noemde spreker het feit, dat op deze wijze de terreinen uit handen van eventuele speculanten kunnen worden gehouden. Dit betoog werd voortgezet door de heer Van Lent (KVP), als wethouder van Openbare' Werken, die daarbij eveneens verklaarde, dat in Heemstede stellig niet alleen behoefte aan arbeidswoningen be staat. Toch zullen van de honderdeenen dertig woningen, die in de omgeving van de Herenweg zullen verrijzen, er hondeFd- dertien als woningwetwoningen worden gebouwd. Spreker stelde de raad in het vooruitzicht, dat hieromstrent bij de vol gende vergadering reeds een uitgebreid voorstel in behandeling kan worden ge nomen. Mevrouw Van der Meule n-H o u- w e r (Arb.) informeerde nog naar de mogelijkheid van speciale woningen voor bejaarden waarop wethouder Van Lent haar antwoordde, dat het con cept uitbreidingsplan binnenkort eveneens aan de raad zal worden voorgelegd, zodat de leden zelf kunnen beslissen over de aard der toekomstige bebouwing. Uiteindelijk werd het college zonder hoofdelijke stemming machtiging tot ver koop verleend. De heren Zegwaart en Van der Linden (beiden K.V.P.) ver langden de aantekening te hebben tegen gestemd. Overeenkomst met Haarlem De met de gemeente Haarlem gesloten overeenkomst betreffende levering van elektriciteit ontlokte de raad slechts weinig commentaar, zo meende de heer Ver spoor (Arb.) dat er binnen afzienbare tijd een grote omwenteling zou plaats heb ben bij de centralisatie van energie, gas en elektriciteit, zodat hij het college ver zocht deze toekomstige ontwikkeling nauwlettend te blijven gadeslaan. De heer Zegwaart (KVP) bleek zich te ergeren aan een clausule in de over eenkomst, waardoor werkstaking als overmacht wordt erkend. Dit was naar zijn mening volkomen ongerijmd, omdat immers positief is vastgelegd dat staken voor overheidspersoneel is verboden. Wethouder Van Wijk (Prot. Chr.) maakte hem er echter op attent, dat er helaas meer bepalingen zijn die geregeld worden overtreden. Overigens verklaarde de wethouder nog, dat het college over het contract tevreden is, maar niet vol daan. Er is echter in een prettige sfeer onderhandeld met als resultaat dat beide partijen de conferentiezaal zonder gejuich hebben verlaten. Wel was spreker ervan overtuigd, dat door Heemstede is bereikt wat er te bereiken viel. Dit laatste was de heer Zegwaart (KVP) volkomen met hem eens en hij meende dat de raad alle reden heeft wet houder Van Wijk om zijn beleid dank- De eerste inenting tegen kinderverlam ming van de in 1955 geborenen in Zand voort heeft een zeer bevredigend verloop gehad. In een uur tijds waren 171 van de 221 opgeroepen kinderen de inentende artsen gepasseerd echter veelal niet dan nadat de assisterende wijkverpleegsters de aan dacht van de met enige schroom nader- tredende „slachtoffertjes" van de witte jassen en glinsterende injectiespuiten had den afgeleid door hen te wijzen op een met veelkleurige snoepjes gevulde vaas. De tweede inenting zoals bekend wordt deze na ongeveer een half jaar nog door een derde gevolgd zal over 4 weken, op 27 november, plaats hebben. De ouders zullen hiertoe wederom een oproep ont vangen. baar te zijn. Hij vroeg dan ook een applausje voor hem, dat spontaan door de vergadering werd verleend. Stoelen voor 1500. Verder verleende de raad crediet voor het bijplaatsen van vijf rijen banken in de aula van de algemene begraafplaats, welke kosten door het college waren be groot op ƒ1500.-. Alleen gaf de heer Zee lenberg (VVD) te kennen over een dergelijke prijs verbijsterd te zijn. Burgemeester Van Rappard beken de daarop, dat het college dagelijks aan dergelijke schokken bloot staat, waar het de kosten betreft. Hij lichtte dit toe door erop te wijzen, dat de gemeenteraad straks na de verkiezingen met twee leden zal worden uitgebreid. Ten gevolge hier van zullen ook twee nieuwe stoelen voor de raadzaal aangeschaft moeten worden die, omdat zij met de hand vervaardigd worden, niet minder danvijftienhon derd gulden zullen kosten. Mevrouw Van der Meulen-Hou- w e r (Arb.) sprak haar grote voldoening nog uit over de tot stand gekomen subsi dieregeling voor gezinsverzorging en ge zinshulp, waardoor deze nuttige instellin gen nu eindelijk het vlak van de armen zorg kunnen verlaten. Verder meende zij in de begroting bij het kleuteronderwijs een overschot te hebben ontdekt, dat zij voorstelde te bestemmen voor de kleuter helpsters. Ten slotte leverde de rondvraag niets anders op dan de mededeling van de voorzitter op een desbetreffende informa tie, dat het college zal trachten de begro tingsvergadering in de eerste helft van de cember te doen plaats hebben. De directie van de NZHVM onderzoekt op het ogenblik de mogelijkheid om te komen tot een betere bediening van de zich uitbreidende en van de nieuwge vormde stadswijken zoals Haarlem-Oost, Sinnevelt en Delftwijk, door verlenging van de routes van de reeds bestaande bus lijnen en/of uitbreiding van het aantal lijnen. Aldus delen B. en W. van Haarlem in hun Memorie van Antwoord mee op de vraag of er een busdienst is te verwaai ten over de Prinsenbrug zodra deze ge reed is. Voorts wordt overwogen een tweede lijn tussen Haarlem-Noord en Haarlem-Oost te creëren, hetzij via de Prinsenbrug, het zij via de Catharijnebrug of de Langebrug. Voorlopig is deze kwestie echter nog m PARIJS. (AFP-Reuter). De rooms- katholieke volksrepublikeinen hebben zich bereid verklaard zitjting te nemen in de regering-Gaillard als ook de socialisten en conservatieven meedoen. In het andere geval zullen zij zich opnieuw op hun hou ding beraden. De conservatieven hebben te kennen gegeven, dat zij in beginsel de formateur gunstig gezind zijn. Zij zullen pas een definitieve beslissing nemen als zij weten hoe de houding van Gaillard te genover de voornaamste problemen is. De socialisten hebben zich bereid verklaard Gaillard te steunen. Of zij zitting in zijn regering zullen nemen, zal zondag wor den uitgemaakt op een partijvergadering. Gaillard, die de bijnaam „de Sfinx" heeft gekregen omdat hij zo weinig me dedeelzaam tegenover de pers is, zou een delegatie van de volksrepublikeinen heb ben verteld dat hij in Algerije de politiek wil voeren, die de socialist Mollet aan de Nationale Vergadering heeft voorgesteld. Dat zou betekenen, dat hij het wetsont werp voor zelfbestuur weer ter tafel zal brengen. Het is op 30 september door de Nationale Vergadering verworpen. Gail lard wil er evenwel meer garanties voor de Europese minderheid aan toevoegen. (U.P.). Volgens het links-radicale blad „L'Express" heeft president Coty een boodschap aan de Assemblée opgesteld, waarin hij verklaart te zullen aftreden wanneer de huidige kabinetscrisis niet snel tot een oplossing wordt gebracht Het bericht is nog niet bevestigd, maar er zijn politici in Parijs die een dergelijk ultimatum van de president reeds enige tijd verwachtten. LONDEN. (Reuter) De correspondent van het Italiaanse communistische blad „Unita" te Moskou meldt dat men sancties kan venvachten tegen maarschalk Zjoekov. De correspondent van het Deense com munistische blad „Land og Folk" bericht dat Zjoekov „volkomen alleen" stond met zijn opvatting van het partijwerk in de Russische strijdkrachten. Radio-Moskou zond vrijdag verscheidene malen in de uitzending voor het binnen land een artikel van de Chinese maarschalk Lioe Po-Tsjang in het Pekingse Volksdag blad uit, waarin gezegd wordt dat de Sov jet-strijdkrachten „geheel onder het poli tieke leiderschap van de communistische partij" moeten staan. Aan het begin van de donderdagmiddag gehouden vergadering van de Heemsteedse gemeenteraad werd door de voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard medegedeeld, dat door het college van de heren Zegwaart (K.V.P.) en Verspoor (Arb.) een aantal schriftelijke vragen was ontvangen, dat betrekking heeft op de woningbouw in De Glip. In dit verband herinnerde de voorzitter aan het reglement van orde, dat voorschrijft deze vragen binnen een termijn van drie weken eveneens schriftelijk te beantwoorden, zo dat de leden desgewenst in de eerstvol gende raadsvergadering nader op de aan de orde gestelde kwestie kunnen terug komen. Bovendien zal gelijktijdig aan elk raadslid een afschrift van deze antwoor den worden toegezonden, met welke voor gestelde procedure de vergadering zich volledig akkoord verklaarde. De vragen van de heer Verspoor luidden als volgt: 1. Welke maatregelen hebben B. en W. getroffen om de bouw der woningen aan de Glipper Dreef te bespoedigen, na de daarover meermalen in raad en commissies gestelde vragen? En tot welke eventuele resultaten hebben deze maatregelen geleid? 2. Wanneer is de opleveringstermijn overschreden, of hebben B. en W. aanlei ding gevonden deze termijn te verlengen? En zo ja, op welke gronden en met welke termijn? 3. Hebben B. en W. kennis genomen van het feit. dat door de regering een be drag van vierhonderdduizend gulden ter beschikking wordt gesteld, teneinde het doorwerken aan bouwwerken gedurende de winter mogelijk te maken? En zijn door hen reeds pogingen aangewend voor de woningbouw aan De Glip en ook voor de achtenveertig in aanbouw zijnde woningen van de firma Bakker de nodige gelden te verkrijgen, waardoor de mogelijkheid tot stagnatie door vorst tot een minimum kan worden beperkt? 4. Is bij de voorlopige vaststelling der huren al rekening gehouden met eventueel reeds verhoogde exploitatiekosten, voort spruitende uit de te late oplevering van het werk? De heer Zegwaart had de volgende vra gen ingediend: 1. Op welke datum had het complex van 114 woningen, dat aan de Glipperweg in aanbouw is, opgeleverd moeten worden? 2. Hoeveel woningen zijn op het ogen blik gereed om bewoond te worden? 3. Op welk tijdstip zal het gehele com plex gereed zijn? 4. Kunnen Burgemeester en Wethouders maatregelen treffen, waardoor de opleve ring kan worden bespoedigd? 5. Kan uw college ook mededelen hoe veel renteverlies zal worden geleden door te late gereedkoming van dit complex en welke gevolgen dit renteverlies heeft voor de huren van deze woningen? 6. Is het juist dat de eenentwintig ga rages, behorende bij deze woningen reeds gereed zijn en er momenteel slechts elf verhuurd kunnen worden, omdat voor de overige garages geen gegadigden kunnen worden aangewezen, daar er nog geen be woners zijn? 7. Acht u het ook onjuist, dat de volg orde is toegepast van eerst garages afbou wen en daarna woonhuizen? 8. Wie is naar uw mening aansprakelijk te stellen voor de huurderving van de nog niet verhuurde garages? 9. Is uw college bereid alles te doen wat mogelijk is om te voorkomen, dat ten gevolge van de veel te late oplevering van dit complex en het geruime tijd onver- huurd blijven van een aantal garages, de huren van deze woningen extra hoog zul len worden? Aagtedljk, pass. 31 Straat Messina n. Genua. Abbekerk, 31 te Alexandrië. Alioth, 30 te Bremen. Aludra, 3/11 te Rotterdam verw. Alwaki. I'll te Amsterdam. Ameland. 1/11 v. Lyttleton n. Curacao. Amstelbrug. 31 te Huil verw. v. Londen. Amstelkroon. 31 100 m. w.n.w. Malta n. Pt Said. Amstelland, 1/11 te Montevideo. Amstelvaart, 31 v. Yokohama n. de Ver. Staten Annenkerk, 31 594 m. w. Adelaide n. Adelaide. Appingedijk, 31 v. Montevideo n. Paranagua. Ariadne, 1/11 te Amsterdam. Artemis. 31 v. Oranjestad n. Curacao. Astrid Naess. 31 40 mijl z.w. Kuria Muria eil naar Mena. Alwaki, 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Axeldijk, I'll te Antwerpen. Baud. 1/11 te Tj. Priok verw. v. Singapore. Bennekom, 30 60 m. z.o. Trinidad n. Tampa. Bengalen. I'll te Kingston. Bintang, 31 v. Abadan n. Halifax. Boissevain. 31 v. Durban n. Port Elizabeth. Bonita. 31 te Cristobal. Borneo. 31 v. Colombo n. Suez. Boskoop, pass. 31 Azoren n. Barbados. Breda, 31 te Hamburg n. Bremen. Britsum, 31 te Londen verw. v. Amsterdam. Caltex Nederland. 31 te Kopenhagen. Caltex Pernis, 211 te Abadan verw. v. Suez. Caltex Rotterdam, pass. 31 Ouessant n. Sidon. Caltex The Hague, 31 v. Bahrein n. Gothenburg. Camitia, 31 20 m. n. Ruegen n. Stockholm. Celebes. 31 v. Mobile n. Houston. Cinulia, I'll te Malta n. Bombay. Cistuia, pass. 31 Gibraltar n. Malta. Coolsingel, 1/11 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Coryda, 31 v. Pladju n. Tandjong Priok. Cottica. 31 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 31 v. Pta. Cardon n. R'dam. Dorestad, 30 60 m. w. Ouessant n. Curacao. Eemland. 3/11 v. Recife n. Rio de Janeiro. Eenhoorn. 31 v. Antwerpen n. Alexandrië. Eerema, 31 250 m. z. Kreta n. Beyrouth. Esso Den Haag. pass. 31 Aden n. Antwerpen. Esso Nederland. 3/11 te Fawley verw. Felipes. 31 v. Pladju n. Sibolda. Friesland KRL, 1/11 te Beyrouth. Ganymedes, 1/11 v. Amsterdam n. Barranquilla. Ghanakust. 31 te Douala verw. v. Winneba. Gooiland, 30 te Amsterdam. Guineekust, 31 te Grand Bassa. Hathor, 31 v. Piraeus n. Alexandrië. Heemskerk. 31 135 m. z.w. Ushant n. Antwerpen. Hermes, 31 te Port Au Prince verw. Hera. 30 290 m. w.n.w. Paramaribo n. ParamariDO. Hestia. 31 v. Puerto Ordaz n. Amsterdam. Hilversum, 1/11 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Hoogkerk. 31 630 m. o. Seychellen n. Aden. AMSTERDAM De hogere slotkoers uit Wallstreet voor aandelen Koninklijke Olie was de aanlei ding, dat de prijs voor deze aandelen op het Damrak aan de betere kant was en boven pariteit Amerika. Op het dieptepunt voor aandelen Koninklijke Olie van ver leden week, toen gehandeld werd op 153, tegen nu ongeveer 170.is dus een be langrijk herstel ingetreden. Dit kan niet gezegd worden van de overige internatio nale waarden als Unilever en Philips; deze fondsen zijn indertijd tegen hogere koersen in Amsterdam voor Amerikaanse rekening uit de markt genomen. Het is in Amerika gebruikelijk, dat bij de geringste terugslag aldaar men zich het eerst ontdoet van de in portefeuille zijnde buitenlandse aan delen waar verlies in zit. Deze druk ligt bijna dagelijks, zij het in geringe mate, in de hoeken van aandelen Philips en Uni lever. Ook komt vaak aanbod van deze zijde voor in de scheepvaartsector. Aan gezien de vraag voor deze fondsen meestal niet sterk genoeg is om het aangeboden materiaal gemakkelijk te kunnen verwer ken, ligt het voor de hand, dat een koers stijging met heel veel moeite gepaard gaat. Dit beeld vertoonde de markt thans weer eens duidelijk. Terwijl aandelen Ko ninklijke Olie verhandeld werden tussen de 169.40 en 170.vergeleken bij de slotkoers van woensdag van 167.10, lag Unilever na een koers van 341, op 338 V2 1 punt lager vergeleken bij woensdag. Philips deed een poging om met een aardig koerswinstje de markt te verlaten en kwam op 238 3/4, maar sloot op ongeveer 237, waarmee slechts 1 punt winst op woensdag werd geboekt, AKU was min IV2 pet, terwijl KLM goed uit de bus kwam met een winst van 1.30. Scheepvaarten waren om en nabij het vorig slot, met bijna geen omzetten. In staatsfondsen was het aanbod van dien aard, dat hiertegenover vrijwel geen vraag stond, hetgeen in de koersen, die over het algemeen iets lager noteerden, tot uitdrukking kwam. Van de cultures bestond er iets vraag voor Amsterdam Rubber 4- 2 pet. Donderdag werd de inschrijving geslo ten op de 10 miljoen 6 pet. 15-jarige obligaties a 100 pet. ten laste van de n.v. Provinciaal en Gemeentelijk Utrechtsch Stroomleveringsbedrijf. De inschrijvingen waren, zo werd van bevoegde zijde mede gedeeld, uitermate bevredigend. Prolon gatie 5 pet. De woningbouwlening was fractioneel hoger. (ANP). NEW YORK Een sterke vermindering van de spoor wegvrachten was een rem op het beurs- verloop, dat anders vermoedelijk algemeen stijgend zou zijn. De spoorwegfondsen rea geerden terstond op de gedaalde vracht- cijfers en andere groepen zakten onder hun hoogste dagwaarden. Bij de spoor wegfondsen deden zich verliezen voor die in sommige vallen bijna twee dollar be droegen. De vliegtuigbouwfondsen vielen terug na wederom een goede stijging. De autofondsen sloten een weinig lager on danks de sterke produktiestijging. Koper aandelen leden van winstnemingen. De olies waren onregelmatig met Gulf 01 Amerada hoger. Ook enkele individuele fondsen, die aanvankelijk tot 3 dollar hoger genoteerd stonden, werden onregel matig. De tabaksfondsen waren vast, maar ook zij zakten van hun hoogste dagwaar den. Over het algemeen had de beurs meer aandacht voor ongunstig dan voor gunstig nieuws. De sterk gedaalde spoorbevrach- tingen bleken het keerpunt ter beurze. Berichten over goede koperafzetten en de hogere prijzen op de Londense metaal markt werden aanleiding voor winst nemingen die de koersen na verscheidene oplopende beursdagen terugdrongen. Het industriegemiddelde kwam van 440,28 op 441.04; dat voor spoorwegen van 111,69 op 110.94 en dat voor openbare nuts bedrijven van 65.48 op 65.75. De omzet be droeg 2.170.000 aandelen tegen 2.060.000 op woensdag. Van de 1.176 verhandelde fondsen sloten er 500 hoger en 389 lager. (UP). 3% Nederl. *47 3 °/o Nedl 1962/64 AKU Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabrlek. gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fljenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A. Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mtj. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 79H 87'/t. 155% 270 180il» 253 187 243 236 135 338 200 783% 169,00 59% 102,— 141% 134% 211 96 60 188% 146 158 162 48% 41% 557% 38% 69% 25'% Heden 13.45 uur 79 H 861$/w 151 270 180 253 187 242 234 135* 334 200 765 165 59 104,90 141 134 211 96 60 188 146 158 162 47% 40% 55 38% 69% 24% Hydra, 31 te Puerto Limon v. Cristobal. Isis, 1/11 te Curacao. Jagersfontein. 30 v. Amsterdam n. Bremen. Jason, 31 v. Aruba n. La Guaira. Ittersum, 1/11 te Brownsville verw. v. Galveston. Kara, 31 v. Algiers n. Tripoli. Karimata. 31 dw. Algiers n. Port Said. Kalinga. 31 v. Genua n. Vado. Kellia, 31 v. Gefle. 3/1.1 te Rotterdam verw. Kenia, 31 v. Las Palmns n. Curacao. Kennemerland, 31 v. Bremen n. Hamburg. Kertosono, 31 v. Los Angeles n. Cristobal. Krebsia. 31 v. Kaapstad n. Curacao. Kinderdijk, 31 te Rotterdam. Koningswaard, 30 420 m. z. St. Helena n. Durban. Korenia, 2/11 te Geelong verw. Kota Inten, 1/11 te Kobe verw. Krebsia, 31 te Kaapstad verw. Kryptos, 31 v. Curacao n. Cabimas. Laagkerk, 31 te Rotterdam verw. Laertes. 1/11 te Padang verw. Larenberg, 31 te Buenos Aires verw. Lekhaven. 1/11 te Las Palmas. Lekkerkerk. 1/11 te Milos. Lindekerk, 31 te Basrah. Lombok. 31 v. Cristobal n. Los Angeles. Louis Lantz, 31 bij Kaap Finisterre n. Rotterdam. Malea. 31 v. Bunju n. Balikpapan. Marisa. 31 220 m. n.w. Seychellen n. Tamatave. Marnelloyd. 1/11 v. Savona n. Port Said. Malvina. 10 11 te Kawasaki verw. Meerkerk. 31 Kaap Bon gepass. n. Antwerpen. Mentor. 31 te Willemstad verw. v. Cd. Trujillo. Merwede. I'll te Takoradi. Metula. 31 v. Pladju n. Bangkok. Montferland, 30 te Amsterdam. Murena, 1/11 te Yokohama. Naes Commander. 31 95 m. w. Sidon n. Fawley. Nieuw-Holland, 31 v. Djakarta n. Bali. Noordam, 31 te New York. Notos, 30 te Mostaganem n. Oran. Ondina, 31 v. Suez n. Perzische Golf. Ophir, 1/11 te Singapore verw v. Belawan. Oranjefontein, 30 400 m. n.o. St. Helena n. K'stad. Orestes, 1/11 te Curacao verw. v. Port of Spain. Orion, pass. 31 Ouessant n. Barcelona. Ouwerkerk. 31 noordp. Corsica gepass. n. Pt. Said. Overijsel. 1/11 te East-London. Pendrecht, 1/11 te Nynashar. Perna, 31 v. L. Marques, 15/11 te Abadan verw. Pieter S, 31 te Swansea. Poelau Laut, 30 te Amsterdam. Pr. d. Nederlanden, 30 v. Barbados n. Plymouth. Prins Alexander, Ml te Rotterdam verw. Prins Casimir. 31 te Toronto verw. v. Montreal. Prins Johan Willem Friso, 31 te Rotterdam. Purfina Hellas, 31- 260 m. n.o. Aden n. Suez. Purmerend, pass. 31 Azoren n. Texac City. Purmerend. pass. 31 Azoren n. Texas City. Rita. 31 te Pladju. Roggeveen. 1/11 te Singapore verw v. Tj. Priok. Rijndam, 1/11 te New York verw. Saloum, 31 te Dakar. Sarpedon, 31 te Mobile verw. Schie. 31 v. Istanbul n. Volos. Senegalkust. 1/11 te Amsterdam. Soestdijk, 31 te Albany verw. Solon. 28 v. Houston n. New Orleans. Stad Delft. 1/11 te Singapore verw. Stad Gouda. 3/11 te Emden verw. Stad Leiden, pass. 31 Gotland n. Emden. Stad Rotterdam, 30 te Amsterdam. Stad Vlaardingen. 31 140 m. n.n.w. Trondheim naar Emden. Stanvac Ogan, 1/11 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo. 1 11 te Sungeigerong verw. Statendam, 31 v. Southampton n. New York. Statue of Liberty, 31 228 m. o.n.o. Aden n. Mena. Steenwijk, 31 390 m. n.w. Flores n. Holland. Stentor, 1/11 te Curacao. Steven, 31 440 m. o.z.o. Kp. Race n. Montreal. Tabian, 31 v Marseille n. Le Havre. Tankhaven I. 1/11 te Bangkok verw. Tara, 31 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Telamon, 31 te Mobile verw. v. Maracaibo. Texel, 1/11 te Rotterdam. Thelidomus. 1/11 te Singapore. Themis. 31 te La Guaira verw. Theobaldius. 1/11 v. Saltend n. Curacao. Tiba, 31 Kaap Finisterre gepass. n. Antwerpen. Tiberius. 27 te Houston. Tibia. 31 250 m. z.z.w. Freetown n. Accra. Tjikampek, pass. 31 z.p. Madagascar n. Durban. Tjiluwah, 1/11 te Semarang. Van Cloon, 31 v. Semarang n. Pt. Swettenham. Van Neck. 3 11 te Lyttleton verw v. Wellington. Vivipara, 2/11 te Cowes verw. Waterman, pass. 31 Ouessant n. Piraeus. W. Alton Jones, 31 700 mijl n.o. Zanzibar naar Philadelphia. Westertoren, 31 v. Yokohama n. Miri. Willem Ruys. 31 v. Singapore n. Belawan. Wonogiri, 31 45 m. z.w Kreta n. Napels. Zaankerk. 1/11 te Dar Es Salaam verw. Zonnekerk, 1/11 v Aden n. Massawa. Zuiderkerk. 31 v. Lissabon n. Marseille. Zuiderzee. 31 te Venetië. KLEINE VAART Appingedam, 31 te Eastgoodwin n. Lissabon. Bab T. 30 te Ostrand v. IJmuiden. Badzo, 31 v. Rotterdam n. Londen. Elsa, 30 v. Zaandam n. Antwerpen. Ilias. 31 te Kopenhagen n. Amsterdam. Joost, 29 v. Zaandam n. Gefle. Julia Mary. 30 te Manchester. Kaap St. Vincent, 28 v Gefle n. Zaandam. Lijnbaansgracht, 30 v. Tarnoviken n. A'dam. Lucas Bols II, 31 5 m. n.o. Texel n. Helsinki. Midas, 30 v. Genua n. Livorno. Pavo, 30 v. Kotka n. Zaandam. Plato, 30 te Amsterdam n. Rotterdam. Ponza, 31 te Gjedser n. Zaandam. Prinsengracht. 30 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Schippersgracht, 30 v. Amsterdam n. Helsinki. Strabo. 30 v. Lissabon n. Gibraltar. Tilly, 30 v. IJmuiden n. Ostrand. SLEEPVAART Barentszee. 30 370 m. n.o. Paramaribo n. Nueva Palmira. Ebro, 30 dw. Finisterre n. Lissabon. Thames, 30 60 m. n.n.w. Perim n. Daz-eil. Tyne, 30 320 m. z.w. Bombay n. Alexandrië. Witte Zee. 23 v. Port Moresby n. Singapore. Zeeland, 28 v. Houston n. New Orleans. Zwarte Zee. 20 bij s.s. Captain George gearriv. (a.d. grond bij eil. Maio. Kaap Verd. eiL). Zuiderkapel, Zuiderstraat 15 j Zondag 10 u., 5 u. en 8 u.: 8 uur: Jeugdsamenkomst. Sierlijk lopen en gemakkelijk lopen berusten op het „geheim" van Hier ziet u één mo dieus model uit onze verrassende JATOR- collectie. Alleenverkoop voor Haarlem Tussen vier muren Kleine Houtstr. 8 - Tel. 14563 De Trekvogels Wedding Ring Russ Hamilton Hevea, Vredenstein. Dunlop. alle maten v.a. f 5.95 Alle maten REGENBROEKEN Nieuw: Lucia K.M.-teller Snelheidsmeter voor Rijwielen f 14.40 Rijwielreparatie Veilig, vlug, voordelig alléén SCHAGCHELSTR. 7 Tel. 12430 Remember you' re mine Pat Boone (45 tr.) Last train to San Fernando Johnny Duncan and The Blue Grass Boys Te koop of te huur gevr.: Huis te Haarlem in of nabij Centr., hetw. ben. inger. kan worden tot kan toor en boven woning. Evt. vrij huis beschikb. op goede stand. Brieven no. 6881. b. z. a. bekend met nieuwb. en burgerwerk. Br. no. Part Chauffeur b.z a bij zakenman met drukke werkzaamh. m. onderhoud wagen bekend. Brieven no. 4259 Wensing's adv. bur.. Tempeliersstraat 32. Het DIACONESSENHUIS HAARLEM zoekt voor het tehuis voor rustende zusters een fl. Verpleeghulp voor pl.m. 4 uur der dag. Mondelinge of schrifte lijke sollicitaties aan de Besturende Zuster. Gevraagd: voor dagelijks schoonhouden van een school te Hillegom. Werktijden v. maandag t/m. vrijdag na 4 uur en zaterdag na 1 uur. Goed loon en goede sociale voorwaarden. Alleen zij, die in Hillegom woonach tig zijn gelieven hierop te re flecteren. Brieven no. 6890. l-pers. Divanbed, 15 jaar garantie 22.75 1-pers. Jeugdmatras 29.75 2-pers. 47.50 Binnenvering matrassen 1-pers. 52.50, 2-ps. 89.50 1-pers. vol plastiek Matras 49.50 1-pers. Wollen Deken 16.65 - 2-pers. 24.75 Modern 3-zits Bankstel, verende kussens 475.—, ƒ375.— Massief eiken Goth. Huiskamer, wollen bekL, royaal Dressoir, Schuiftafel 780.— Prachtig zware Clubstellen vanaf ƒ325. Eethoek, Ronde tafel, 4 Stoelen ƒ335. Enorme collectie Kloostertafels 87.50. 67.50, 62.50, 55.—. 47.50, 35.— Ruime sortering Rookfauteuils compl. m. kussens 125.—, ƒ110.—. ƒ87.50. 65.— Haardfauteuils vanaf 45.— Rooktafels met verlichting 42.50 Pracht collectie Kapstokken 24.75, 21.75, 17.75 Radiomeubels v.a. 49.75 Slaapkamerkleedjes 8.75 Enorme collectie Rookfauteuilkussens ƒ42.50. 39.75. ƒ33.75, 29.75 Salon- en Huiskamerkarpetten diverse prijzen. U slaagt beslist voordeliger bij Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem - Telefoon 55382 MAANDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN Crediet-service aanwezig. METALEN OPBERGDOZEN VOOR DIA'S inhoud 50 st. 4.95, 100 st. 8.95 en 150 st. 11.95 ZIJLSTRAAT 41 a t.o. het Postkantoor. In RUTECK'S CAFETARIA. Kruisweg 22-24 te Haarlem kan worden geplaatst: in algemene diens! Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden zijn te verkrijgen op zaterdag 2 november van 11 tot 14 uur en verder dagelijks in bovengenoemde zaak. vraagt Aanmelden dagelijks tussen 9—5 uur: Blekersvaartweg 43 Heemstede. BERNINA Op zo'n practische naaimachin* van LEWENSTEIN kunt u voor de a.s. herfst en winter, zonder moeilijkheden en voor delig van alles maken. De merken LEWENSTEIN - BERNINA - DÜRKOPP of NAUMANN zullen wij u gaarne demonstreren. ANEGANG 29 TELEFOON 12472

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19