le of 2e klas DRUKKER verkoopsters Indonesisch kabinet overweegt „andere wegen buiten de UNO" Politie brengt verdere klaarheid in roofovervallen en inbraken ^5^ De Nieuw Guinea-campagne Masjumi-voorzitter bezorgd voor excessen Recherche onderzoekt de misdrijven tot diep in Duitsland Overhemdenfabriek ervaren directrice ervaren directrice 9 Medische verzorging tijdens het weekeinde Nederlands pleidooi voor technische bijstand Rep rises Charmant Pathetisch einde Meesterlijk Misdaad in de havenwijk Boeiend vervolg Dwaas duo De journaals Tweede aardsatelliet uit Rusland spoedig verwacht Scheepvaart A. CHEMISCHE VAKLIEDEN B. MAGAZIJNBEDIENDE RIJWIELBEWAARDER ZELFSTANDIGE VERKOOPSTER AANKOMENDE VERKOOPSTER VERTEGENWOORDIGER Verf Van Vettewinkel export steno-typiste ZATERDAG 2 NOVEMBER 195 7 H.AARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DJAKARTA (ANP) In een zaterdag uitgegeven communiqué is medegedeeld, dat het Indonesische kabinet de kwestie Nieuw Guinea heeft besproken in het licht van de mogelijkheid van het volgen van andere wegen buiten de UNO. Bijzonder heden werden in het communiqué niet ge noemd. Een lid van de Nationale Raad, waarvan president Sukarno voorzitter is, verklaar de zaterdag, dat het Indonesische volk niet verantwoordelijk is voor het leven en de bezittingen van buitenlanders, zolang zij niet bereid zjjn hun koloniale houding te laten varen. Professor Muhammed Yamin, die dit zeide, voegde daar echter aan toe, dat desondanks Indonesië nog steeds een vreedzame weg voor de oplos sing van het geschil over Nieuw Guinea wil volgen. In een interview met het nationalis tische partij-orgaan „Suluh Indonesia" noemde hij het optreden van de bevolking en de jeugd een gevolg van de arrogante en hooghartige houding van Nederland, dat zijn overheersing van een deel van het Indonesische grondgebied wenst voort te zetten. Mohammed Natsir, de voorzitter van de grote islamietische partij „Masjumi", heeft intussen een beroep gedaan op de re gering, het comité van actie en de bevol king om zich in de strijd om Westelijk Nieuw Guinea te bedienen van middelen, die in overeenstemming zijn met de waar digheid en de aard van het Indonesische volk. In een zaterdag uitgegeven verklaring veroordeelde Natsir woorden als „honden en bandieten", die in verscheidene slag zinnen op de muren waren gebezigd. Deze uitdrukkingen zijn niet in overeenstem ming met het karakter van het Indone sische volk en zullen zeker geen bijdrage kunnen zijn voor de nationale strijd, maar integendeel het ernstige karakter van de campagne omlaag halen. Natsir betoogde, dat woorden die tot moord aansporen, zoals „dood" en „dood hen, die het er niet meer eens zijn", ge makkelijk tot excessen zullen kunnen lei den in de verdere activiteiten van het actie-comité. In dit verband herinnerde de Masjumi-leider aan de bepalingen van de voorlopige grondwet, waarin onder meer verboden wordt, dat men de wo ning van wie dan ook zonder toestemming binnendringt. „Het is ons ernst" Natsir vervolgde, dat er geen twijfel is, dat de Indonesische natie als geheel ver enigd is in haar steun aan de nationale aanspraken op Westelijk Nieuw Guinea. „Zolang deze kwestie, namelijk de terug keer van West-Irian onder de soevereini teit van Indonesië", onopgelost blijft, zal zij een hinderpaal blijven vormen voor betere verhoudingen tussen Indonesië en Nederland. Dit zullen de Hollanders ter dege moeten beseffen en zij zullen deze zaak aandachtig moeten bestuderen, in het belang van het Nederlandse volk zelf". Intussen heeft het dagblad „Pemuda" in Djakarta zaterdag de suggestie geopperd om professor Beerling, die deze week in een commentaar op de Nieuw Guinea- actie sprak van „intimidatie" en zijn vrees uitdrukte dat het tweede stadium van de actie door „terreur" zou worden geken merkt, onmiddellijk uit zijn functie te ontslaan en naar Nederland terug te zenden. Tijdens het voortgezette onderzoek in de omvangrijke serie inbraken, roofoverval len en diefstallen waarbij de Nederlandse recherche bleek, dat onder meer verband kon worden gelegd tussen de overvallen op pompstations, de inbraak in een juwe lierszaak in de Grote Houtstraat te Haar lem en enkele andere inbraken,onder andere in Zeist en Bilthoven, hebben twee recher cheurs een uitgebreid onderzoek ingesteld tegen de daders, waarvan zich enkele in Duitsland zouden bevinden en naar de goederen, die inmiddels gedeeltelijk naar Duitsland bleken overgebracht. Daarbij is een van de hoofddaders, een zekere H., 48 jaar oud en zonder vaste woon- of ver blijfplaats, die op het punt stond naar Amerika te eclipseren, geaYrésteëïfl. ^Hy heeft een volledige bekentenis afgelegd. HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Beyers, Raamsingel 28, tel. 13164. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; firma Loo- meijer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: Dokter C. R. Post, Rollands laan 35, Overveen, tel. 10367. Aerden- hout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelen- 'ourghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075 bgg 51780'en zuster A. G. Haags- ma, Spiegelenburghlaan 31, Aerden hout, tel. 26994, bgg 27343. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot en met zaterdagmorgen 9 november voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: W. van der Linde, Heemsteedsc Dreef 253, telefoon 34606 en J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleging: Zuster G. Verduyn. Meer en Boschlgan 23, telefoon 39509 (en in de week van zaterdag 2 november tot en met vrijdag 8 november, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208, telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 2 tot en met vrij dag 8 november, des avonds na zes uur). ZANDVOORT: Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Beijers, Raamsingel 28. Haarlem, tel. 13164. Apotheken: Van zaterdag 2 november t/m. vrijdag 8 november na 7 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondags dienst De Zeestraat-apotheek, M. J. Werkhoven-Nieuwenhuis, Zeestr. 71, te lefoon 3073. Echter uitsluitend voor dok tersrecepten en spoedgevallen. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse- straatweg 60, tel. 593. H x ARI,EMMERMEER: Hoofddorp, dokter Bult, telefoon 6320; Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tele foon 220: Badhoevedorp: dokter Sabel: Zwanenburg: dokter Rijnders, Amster damsestraatweg 60 te Halfweg, tel. 593. BENNEBROEK: Artsen: dokter F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 22, tel. Haarlem 26994 (bij geen gehoor 27343). LISSE: Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. De aanloop tot deze omvangrijke affaire blijkt te hebben gelegen bij een paar kleine inbraken in Santpoort en Bennebroek. Daarbij werd duidelijk, dat de werkwijze van het binnendringen door de vermoede lijke daders een grote overeenkomst ver toonde. Toen de politie het spoor na de inbraken in Santpoort naging, leidde dit naar Bennebroek, waar een wachtmeester van de Rijkspolitie belangrijke gegevens had verzameld, waarop contact werd op genomen met verscheidene omliggende korpsen. Ondermeer in Amsterdam en De Bilt werden gegevens vergeleken. De werk wijze bleek inderdaad identiek te zijn. Daar men beschikte over de signalemen ten van sommige der daders, die de politie op het oog had ein over beschrijvingen van de auto's, waarmee de bende werkte, kon den de verbindingen worden gelegd tussen de gewapende roofovervallen op diverse pompstations, de gouddiefstal in Plaarlem, en enkele andere omvangrijke zaken. Een en ander leidde tot de arrestatie van de twee Bennebroekse broers, de Hillegomse chauffeur en de Haarlemse los-werkman. Hierop heeft de politie verder kunnen bor duren. Buit aan Duitsland Op verzoek van Interpol in Den Haag is op 26 oktober door de Kriminal Polizei in Bonn H. gearresteerd. Intussen bleek, dat een groot deel van de buit naar Duitsland was overgebracht. Hiervan heeft ie re cherche verscheidene partijen achter haald, ondermeer een partij bont afkomstig van een inbraak in De Bilt ter waarde van veertigduizend gulden, sieraden die uit Zeist afkomstig waren en ande. e par tijen gestolen waar. Delen hiervan waren nóg in ons land achtergebleven maar zou den ook over de grens worden gesmokkeld. Het onderzoek in Duitsland naar de ver miste goederen en voorwerpen werd in middels ietwat vertraagd door een plotse ling ingetreden ziekte van een de mede daders, die zich te elfder ure van het leven trachtte te beroven. De Kriminal Polizei in verscheidene grote Duitse steden Is in middels bezig het gestolene verder te ach terhalen. Uit de bekenis van H. bleek, dat in Duits land waren ondergebracht de partij bont. een partij goud uit Zeist en de schilderijen uit hotel „Duin en Kruidberg" in Santpoort. Deze waar is inmiddels in beslag genomen. Men moest hiervoor zoeken in Essen. Keu len. Bonn en Braunsweich. Door het werk van de Nederlandse re cherche in samenwerking met de Duitse kon op deze wijze een groot aantal mis drijven van het laatste jaar. in vele plaat sen gepleegd, tot klaarheid worden ge bracht. Het blijkt, dat de bende ook heeft inge broken in een kledingmagazijn in Hilver sum. De politie vraagt zich nog af, waar al het gestolen geld is gebleven. Het is be kend. dat de verdachten op grote voet leef den, auto's 'huurden en in dure restaurants kwamen. Nog niet bekend is of zij al het geld hebben ongemaakt of nog iets ergens hebben verstopt. De misdrijven zullen in Haarlem wor den berecht. Vier verdachten bebinden zich reeds in het Huis van Bewaring te Haarlem. NEW YORK. (Reuter). De Neder landse afgevaardigde in de economische en financiële commissie van het program ma voor technische bijstand van de UNO, J. P. Bannier, heeft donderdag te New York van de ongerustheid getuigd, die men in Nederland ten aanzien van de fi nanciële vooruitzichten voor dit program ma gevoelt. Hij verzocht de regeringen hun bijdragen voor 1959 eri waar mogelijk nog voor het komende jaar te verhogen. Doelend op de grote bijdrage van Amerika meende Bannier dat dit pro gramma niet steeds voor een zeer groot deel door één landgefinancierd kan blij ven. Hij merkte op, dat de Nederlandse regering haar contributie voor 1958 ver geleken bij 1957 met 25 percent had ver hoogd. (Studio) Wij hebben zelden met zoveel genoegen zitten kijken naar een amusementsfilm als gisteren in Studio naar „De droom van een bakvis". En dat heus niet alleen omdat Romy (Sissy) Schneider, die er een van de hoofdrollen in speelt, omdat men zoveel plezier kan beleven met zo'n alleraardigst meisje is, maar ook omdat men zoveel plezier kan beleven met dit vrolijke verhaal, dat nu werkelijk voor elk wat wils bevat. Het speelt zich voor een belangrijk deel in een groot circus af, zodat men zich kan verlustigen in een waarlijk voortreffelijk circusprogramma, waarin onder meer Lily Palmer het be roemde lied „O, mein Papa" zingt. De be levenissen van Romy Schneider (die in deze film Anna heet) zijn nauw ver weven met de gebeurtenissen in dit circus, waarvan een oom, die in zijn jeugd het ouderlijk huis ontvluchtte, de directeur blijkt te zijn. Hij brengt heel wat leven in de brouwerij, in casu op een ver jaars partij in Anna's ouderlijke woning, tot grote woede van een stel bazige tantes en tot grote vreugde van drie ooms-pantoffel helden, die niet van de zijde der bekoor lijke vrouwelijke circusartiesten zijn weg te slaan. De enige die dit allemaal niet zo leuk vindt is Anna's jeugdvriend, maar tenslotte komt ook hij aan zijn (romanti sche) trekken. De charme van deze alleraardigste film wordt nog verhoogd door de fraaie kleuren. (L u x o r) Het begin van de in Korea spelende film „De hel der verlorenen" is veelbelovend en doet enigszins denken aan die andere oorlogsfilm: „A walk in the sun". In beide films gaat het om de tocht van een kleine gevechtseenheid naar een bepaald doel, waarbij de mannen onop houdelijk aangevallen worden door vijan delijke strijdmachten. Ook de dialogen tussen de soldaten in „De hel der ver lorenen" herinneren even aan die in de andere film, maar daarna houdt alle ver gelijking op. Bleef „A walk in the sun" sober tot het einde, de film over het Koreaanse strijd toneel werkt naar een dramatisch einde toe, dat enigszins pathetisch aandoet. Een kleine gevechtseenheid onder bevel van een luitenant is van de Amerikaanse hoofdmacht geïsoleerd. De mannen pro beren een heuvel te bereiken, die door de Amerikanen bezet moet zijn, maar moeten daartoe door vijandelijk gebied marche ren. Bij de heuvel aangekomen blijkt het hun dat deze inmiddels door de vijand bezet is, waarna een gevecht volgt, dat slechts drie Amerikanen in leven laat. Het einde van de film toont de luitenant, die in afwachting van aantrekkende troe pen (of het Amerikaanse of vijandelijke zijn wordt in het midden gelaten), een lijst van namen van gesneuvelde soldaten voor leest, die naar zijn mening voor een deco ratie in aanmerking komen. (Rembrandt) Over „Porte des Lilas" leest men ons prijzend oordeel elders in dit nummer. (L i d o) De Newyorkse havenwijk herbergt allerlei ongure elementen: bij voorbeeld dure heren, die aan het hoofd staan van een vakbond voor havenarbei ders. Zij deinzen voor de gemeenste prak tijken niet terug. De havenwijk wordt ech ter niet alleen nu en dan door deze gang sters in opschudding gebracht. De veel besproken jeugd-„gangs", zoals de „Dig gers", opereren in de wijk. De „gangs" lig gen constant met elkaar overhoop, de ene keer gaat het om een meisje, de andere maal doodeenvoudig omdat de jongens van de ene „gang" zich op het gebied van de andere wagen. Deze „clubs" en de cor rupte praktijken van vakbondsleiders worden belicht in „Gangsters van acht tien", een film, die het gebeuren in de gore havenwijk op overtuigende wijze aan de kaak stelt, zij het dat het slol wat zwak is en enigszins afbreuk doet aan de indruk, die de rest van de film maakt. De zeven tienjarige Jimmy, leider van een jeugd club", verzoent zich dan met zijn vader, nadat hij deze eerst had verlaten. Hij is verzeild geraakt in het net van een gang ster-vakbondsleider. Zeer tot misnoegen van de invalide vader, die bezig is een bo nafide vakbond op te richten. Maar de ploegbaas van de eerlijke havenarbeiders wordt vermoord. En Jimmy legt, onder pressie van de gangster-vakbondsleider, een valse getuigenis af om de moorde naar vrij te krijgen. De jongens van de „gang" lokken hun leider uit het dure huis van de gangster. Als deze de verdwijning ontdekt kan die alleen maar met de re volver worden gewroken. In de middagvoorstellingen draait in Lido deze week een lachprogramma, met als hoofdfilm „Houten koppen" van Stan Laurel en Oliver Hardy. Voor de „ken ners" is het voldoende te zeggen dat ..Hou ten koppen" begint met de wachtlopende soldaat Stan, die niet weet dat de oorlog al twintig jaar afgelopen is. Voor de niet- kenners is het even ingewikkelder: die moeten zich voor-bereiden op groteske avonturen van de dikke en de dunne, die aan een onafscheidelijke verbondenheid van harte het. onvermogen paren om elkaar ook maar in het geringste het leven draag lijk te maken. „Houten koppen" toont de twee vrienden op hun best. Verder is er in het lachprogramma een filmpje over een man, aan wie alles mislukt, een leuke tekenfilm over „burenliefde" en een gooi-, smijt-en-alles-maar-kapot spektakelstuk. (Frans Hals) „Onveilig signaal" (Le rouge est mis) is weer een Franse film over de Parijse onderwereld, haar svsteem, haar bewoners en hun methoden. Het ver haal is van de man, die ook „Du Rific i chez les hommes" schreef. De verfilmde versie daarvan heeft veel bekendheid gekregen en wordt in besprekingen van soortgelijke films nog vaak ten voorbeeld gesteld. „Du Rififi" heeft van de Parijse onderwereld inderdaad eigenlijk al alles laten zien, de manier waarop was verrassend. Die ver rassing moet men dus niet. verwachten in het nu vertoonde verhaal. Het is echter be slist niet minder boeiend. Als men de film beschouwt als een vervolg blijkt, dat zij de vergelijking met „Du Rififi" kan door staan. Ze toont trouwens Jean Gabin in de belangrijkste rol. Hij speelt een garage houder, die in zijn vrije uurtjes bankover vallen pleegt. In beide hoedanigheden is hij meeslepend. Aan de typeringen van zijn vrienden en collega's is veel aandacht besteed en uiteraard evenzeer aan de spanning. Hier en daar is het verhaal wat onnodig „hard", maar die ogenblikken zijn sporadisch. (Cinema Palace) Het komie kerige tweetal Dean Martin en Jerry Le wis gaan „Op weg naar Hollywood", na dat zij door een toeval samen de winnaars zijn geworden van een knal!ige, grote rode „slee" van een auto. Zij doorkruisen Ame rika van kust tot kust en vermaken zich met de wagen als kinderen met een speel goedautootje. Het tweetal raakt natuurlijk verzeild in de meest dwaze situaties en zorgen er met hun capriolen voor. dat het publiek aan het schaterlachen blijft. Uit eindelijk komen zij nog wel heelhuids in de nederzetting van dure filmsterren en iets goedkopere -sterretjes aan, botsten daar ietwat figuurlijk gesproken tegen twee lieftallige meisjes op en zien geen bezwaren, deze te trouwen. Jerry loopt zelfs in de armen van de voor velen verleidelijke Anita Ekberg. Je moet maar boffen. (Minerva). In de avondvoorstellingen ziet men tot en met zondag de prachtige film „Gervaise". In de matinees laat Danny Kaye ons lachen in „Knock en wood" Maandag volgt een herhaling van de gees tige film „Stalag 17". Dinsdag en woensdag volgt de spectaculaire verbeelding over „Alexander de Grote". (R o x y) Ook Kirk Douglas is ons al eens eerder als „The Indian Fighter" verschenen. Men weet waar men aan toe is. De strijdbijlen suizen door de lucht! Revolvers en vuisten komen te pas aan „Johnny knapt het op", een film die maandag wordt ingezet. Adjudant-generaal. Met ingang van 1 november is de eerste adjudant van de Koningin, tevens chef van het Militaire Huis, de generaal-majoor van de grote staf C. F. Pahud de Mortagnes. benoemd tot adjudant-generaal van de Koningin. Hem is toegekend de titulaire rang van luitenant-generaal. Polygoon geeft ons deze week uit het binnenland een kijkje op velerlei specta culaire gebeurtenissen. Men is dat zeker geneigd te zeggen van de voetbalwedstrijd tussen de parlementariërs, waarvan de laatste opname heel geestig de voetbal moeheid demonstreert, die zich van een der vaderlandse backs meester maakte. Een mode-show zal vooral de dames in ver rukking brengen. De terugblik op de mode uit de twintiger jaren is bepaald een vondst. Interessant is het te zien hoe witte kool tot zuurkool wordt. Het fabricage proces, op de voet gevolgd, is zeer instruc tief. Men slaat voorts nog de duwboot gade, welke de Rijn gaat bevaren en na gelukte vaart in serie geleverd wordt. Ook het buitenlands journaal volgt vele zaken van nabij. De raket bijvoorbeeld, welke aan een ballon opgelaten, deze door klieft om het hoger op te zoeken. De in gebruikneming van de zender voor radio Vaticano geschenk der Nederlandse ka tholieken is niet vergeten. Evenmin de staking in Parijs. Actueel en een beetje wrang komt men ook Zjoekov nog presen teren in de dagen van zijn glorie. Het Fox Movietone Journaal wijdt ook aandacht aan de raketten en Parijs. Een domme indruk maakt de reportage van de landen- wedstrijd BelgiëFrankrijk. De commen tator ziet namelijk de Belgen voor Fran sen en de Fransen voor Belgen aan. Gouverneur. Met ingang van 1 no vember is benoemd tot gouverneur der re sidentie de luitenant-generaal C. J. Valk van het wapen der artillerie. CAMBRIDGE (UP) Alle waar nemingsposten van de „operatie moon- watch" in de Verenigde Staten hebben op dracht gekregen uit te zien naar een twee de Russische satelliet. Dit heeft de plaats vervangend directeur van het Smithso nian Astrofysisch Observatorium te Cam bridge in Massachussets, dr. J. Allen Hy- nek, medegedeeld. De opdracht houdt verband met een Russische aankondiging, dat getracht zal worden op 7 november een tweede satel liet te lanceren. De laatste maal, dat de satelliet en de raket zijn waargenomen was op 30 oktober, door het Boyden-obser vatorium in Bloemfontein. De doorgaans goed ingelichte Moskouse correspondent van „l'Unita", het orgaan van de Italiaanse communistische partij, schreef, dat de feestelijkheden ter ge legenheid van de veertigste verjaardag van de revolutie wellicht zullen worden bekroond door het lanceren van een twee de aardsatelliet. In bepaalde Moskouse kringen circu leren volgens het blad geruchten dat „zelfs een nog meer opzienbarend project" zal worden ondernomen. Aagtedijk, 1 te Genua. Algenib, 1 te Marseille. Alkaid, 1 In Straat Messina n. Toulon. Annenkerk, 1 te Adelaide. Arendskerk, pass. 1 Kp. Finisterre n. Duinkerken. Aagtekerk, 1 v. Penang n. Aden. Amsteldiep, 2 te Port Said verw. Amsteldijk, 2 te Antwerpen verw. Amstellaan, pass. 1 Ouessant n. Curacao. Aalsdijk, 1 v. New York n. Baltimore. Aalsum, 1 v. Mombasa n. Tandjong Priok. Abbekerk, 1 v. Alexandrië n. Genua. Alblasserdijk, 2 te Mobile. Alhena, 1 v. Santos n. Montevideo. Amstelland, 2 te Buenos Aires. Averdijk, 1 v. Brownsville n. Le Havre. Attis, 1 te La Guaira, v. Aruba. Banda. 2 te San Francisco. Bantam, pass. 1 Azoren. Beninkust, 1 te Antwerpen. Blitar, 1 v. Genua n. Marseille. Bonita, 1 v. Cristobal n. Guayaquil. Breda, 1 v. Hamburg te Bremen verw. Balanghari, 2 te Makassar verw v. Ampenan. Bennekom, 31 310 m. z.w. Pto. Rico n. Tampa. Caltex DelCt, pass. 1 zuidp. Sicilië n. de Thames. Caltex Nederland, 1 v. Kopenhagen n. Sidon. Caltex Rotterdam, pass. 1 Kp. Villano n. Sidon. Caltex Pernis, 2 te Bahrein. Camitia, 1 te Stockholm. Cirrus (weerschip), 1 te Rotterdam. Calamares, 1 v. Mobile n. Cristobal. Cartago, 1 Panamakanaal gepass. n. New York. Cradle of Liberty, 31 v Pta. Cardon n. R'dam. Crania, 31 v. Curacao n. Punta Cardon. Dongedijk, 2 te Antwerpen. Erinna, 1 v. Penang n. Singapore. Esso Nederland, pass. 1 Kp. Finisterre n. Fawley. Eemdijk, 1 v. New Orleans n. Le Havre. Ena, 1 v. Belem n. Punta Cardon. Fairsea, 29 v. Melbourne n. Southampton. Felipes, pass. 1 Straat Sunda n. Sibolda. Giessenkerk, 1 v. Shanghai n. Cebu. Guineekust, 31 v. Monrovia n. Grand Bassa. Gabonkust, 2 te Lagos. Groote Beer, 2 te Aden verw. Gaasterland, 2 te Las Palmas. Groote Kerk, pass. 1 Ouessant. Houtman 1 v. Tanga te Zanzibar verw. Hathor, 2 te Alexandria. Heemskerk, 1 te Antwerpen. Hera, 1 te Paramaribo verw. Hispania, 2 te Rotterdam. Helicon, 29 te Philadelphia. Hilversum. 31 v. Suez n. Mena. Jagersfontein. 1 te Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 v. Melb. n. Sydney. Jason, 1 te La Guaira v. Oranjestad. Kalydon, 2 te Rotterdam verw. Kinderdijk, 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Katelysia, 10 te Stanlow verw. n. Ardrossan. Korovina, 7 te Rotterdam verw. Kabylia, 2 te Port Said. Karimun, 1 v. Colombo n. Belawan. Khasiella. 1 v. Punta Cardon n. Landsend. Kieldrecht, 2 v. Mombasa n. Tanga. Karimata, 1 105 m. w.n.w. Malta n. Port Said. Koningswaard, 1 735 m. w.n.w. K'stad n. Durban. Lekhaven, 1 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Laagkerk, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Lemaire, 2 te Hongkong verw. v. Shanghai. Meerkerk. 1 dw. Algiers n. Antwerpen. Maashaven, 1 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Meliskerk, 2 te Port Swettenham. Modjokerto, 1 op rede Belawan. Moordrecht, pass. 1 Muskat n. Mena Al Ahmadi. Mapia, 2 te Suez verw. v. Aden. Mentor, 1 v. Willemstad te Pto. Cabello. Mitra, 10 te Brisbane verw. Minjak, 2 te Maumere v. Bima. Naess Commander, pass. 1 Kreta n. Fawley. Orion, pass. 2 Kp. Finisterre n. Alexandrië. Oldekerk, 1 v. Rotterdam, 2 te Antwerpen. Osiris, 1 te Rotterdam. Ondina, 11 te Mena Al Ahmadi verw. Ouwerkerk, 1 in Straat Messina n. Port Said. Pr. Fred. Hendrik, pass. 1 Beachyhead n. Londen. Prins Alexander, 1 te Rotterdam. Papendrecht, 1 v. North Weymouth n. Curagao. Pendrecht, 1 v. Port Said n. Nynasham. Phrontis, 1 v. Port Said n. Liverpool. Prins Frederik Willem, 2 te Toronto. Prins Philips Willem, 1 te Kingston (Ontario). Prins Willem V, 1 v. Montreal n. Le Havre. Peperkust, 1 rede Accra v. Lagos. Perna, 15 te Abadan verw. v. uour. Marques. Raki, 1 te Alexandrië v. Port Said. Stentor, 1 te Curagao verw. Salatiga, 31 600 m. o.n.o. Marcus eil. n. L. Angeles. Senegalkust, 1 te Amsterdam. Stad Dordrecht, 1 nog te Palermo. Siberoet, 1 v. Cheribon n. Rangoon. Straat Torres, 2 te Colombo verw. Stad Utrecht, 1 v. Rotterdam n. Kirkeness. Schie, 2 te Volos. Stad Amsterdam, 2 ten anker bij Cardiff. Straat Singapore, 1 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Titus, 1 te Antwerpen. Tawali, 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Tara, 2 te Bahia Blanca. Tero, pss. 1 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Tiba, 3 te Antwerpen verw. Ternate, 1 v. Port Said n. Rotterdam. Vivipara, 2 te Cowes. Waal, 1 v. Rotterdam n. Norrkoping. Willem Ruys, 1 te Belawan n. Colombo. Willem Ruys, pass. 2 Sabang n. Colombo. Woensdrecht, 1 te Suez. Wonosobo, 2 te Dubai. W. Alt. Jones. 1 400 m. o. Zanzibar n. Ph.delphia. Waterman, pass. 1 Kp. Finisterre n. Piraeus. IJssel, 2 te Puerto Cabello. Zeeland KRL, 1 v. New York n. Bona. Zuiderkruis, pass. 1 Dakar n. Kaapstad. Zuiderkerk, pass. 1 Gibraltar n. Marseille. KLEINE VAART Atlas, 31 v. Malta n. Piraeus. Bab T. 30 te Sundsvall v. Ostrand. Brouwersgracht, 31 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Draco, 31 v. Lissabon n. Amsterdam. Eljo, 31 v. Rouaan n. Glasgow. Elsa, 31 te Antwerpen v. Zaandam. Inspecteur Meliema, 1 v. Sfax te Boness verw. Joost, 29 v. Zaandam n. Gefle. Kaap St. Vincent. 28 v. Gefle n. Zaandam. Midas, 31 v. Livorno n. Napels. Notos, 31 v. Oran n. Rotterdam. Pavo, 31 v. Kotka n. Zaandam. Poza, 23 v. Skutskaer n. Zaandam. Tilly, 30 v. IJmuiden n. Ostrand. SLEEPVAART Clyde, 31 v. New Orleans n. Maracaibo. Hudson, 31 355 m. o.n.o. Ras Fartak n. Antw. Humber, 31 te Port Harcourt. Loire, 31 v. Lübeck n. Tandjong Priok. Rode Zee, 31 55 m. o.n.o. Gibraltar n. Rotterdam. Thames, 31 t.h.v. Perim n. Daz eil. Perz. Golf. Zeeland, 31 te Ochoriasbay (Jam.) n. N. Orleans. MERCK SHARP NEDERLAND N.Y. NIJ VERHEIDS WEG 60 - HAARLEM In ons bedrijf kunnen geplaatst worden: Vereist wordt: 1 practische ervaring in een chemisch bedrijf 2. bereidheid tot werken in ploegendienst 3. leeftijd 2545 jaar. Geboden wordt: interessante goedbetaalde betrekking in modern bedrijf. Zaterdags vrij. Bij voorkeur met enige ervaring. Normale werkuren. Sollicitaties te richten aan: Directie. GROOT BEDRIJF te Haarlem zoekt op korte termijn een in het bezit van een erkenning als rijwiel handelaar annex-reparateur. Kleine woning bij stalling aanwezig. Sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent leeftijd, genoten opleiding, vroegere werkkring etc. te richten onder no. 6889 aan het bureau v. d. blad in het Zuiden des lands vraagt voor spoedige indiensttreding bekend met de confectie van het klassieke overhemd en weekenders. Tevens mogelijkheid tot plaatsing van een die zal worden belast met de confectie van damesblouses en pyama's. Uitvoerige sollicitaties, welke discreet zullen worden behandeld, te zenden onder no. 203.210, aan BOLREK, Koningsplein 1, Amsterdam. DAMESHOEDEN CAPRICE GROTE HOUTSTRAAT 69 - vraagt: en Aanmelden maandag 4 dezer, van 116 uur. Dameskleding en Pelterijenhandel Firma H. KOSTER GROTE HOUTSTRAAT 19 - HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding: zelfstandige en aankomende voor japonnen, mantels en tailleurs. Prettige werkkring en goed salaris verzekerd. Sollicitaties schriftelijk of mondeling: GROTE HOUTSTRAAT 19 - HAARLEM Jongeman, 24 jaar. ongeh., i.b.v. rijbewijs B.E., Mulo- dipl., zoekt betrekking als in de verpakkingsbranche. Goed bekend met polyaethyleen. Verkoopsbewijzen aanw. Een en ander door bijz. omstandigheden. Br. no. 4267 Wensing's Adv.bur., Tempeliersstraat 32. GEVRAAGD DRUKKERIJ TEEUWEN, Nassaustraat 22 Pharm. fabriek vr. v. spoed, indiensttr. op haar kantoor ACTIEVE VROUWELIJKE KRACHT in staat zelfst. alle voork. kantoorwerkzaamh. te verrichten. Opl. tenminste Mulo (mod. talen en boekhouden). Bekendh. met export strekt tot aanbeveling, terwijl accuratesse en een ontwik keld verantwoordelijkheidsgevoel gehonoreerd worden. Brieven onder no. 6906 bur. v. d. blad. Wij vragen voor onze afdeling om correspondentie in de moderne talen vlot te kunnen opnemen en uitwerken. Eigenhindig geschreven brieyen bevitttnde volledigs gegevens worden onder ver melding ven kenletters l.C. gssrne ingewscht bij de sfd. personeelztken ven de n.v. Vernis- en Verffsbriek v/h H. Veltewinkel Zonen, postbus 17S te Amsterdem-C. tot vraagt voor de Turbinemotorenafdeling op Schiphol MONTEURS, BANKWERKERS. Daarnaast bestaat de mogelijkheid plaatsing van TECHNISCHE HANDLANGERS. Enige technische handvaardigheid en er varing zijn vereist. Schriftelijke sollicitaties aan KLM, Dienst Personeelszaken Nederland, Schiphol. Op enveloppe vermelden7.8. Mondelinge sollicitaties aan het KLM- Passagekantoor, Leidseplein, Amsterdam, 's woensdags van

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3