Mr. Wensing beheersvorm stelt vragen over Coo rnher tly ceum Om een te geven,hoeft het geen/ 'avond te zijn Ronson Lezing over „grandeur" bij het Franse toneel Wanorde bij voorverkoop van plaatsbewijzen Sieraad aan Nassaulaan Geslaagd NAALDKUNST WARME OVERJASSEN Voorzitter ridder in orde van H. Gregorius Help de kinderen D.M.c. 11 a<XXXXX>OOOCOOCOOOOOCOCOCOCOCOOCOCOOCOCCCOCOCOOCOOCXX)COO STADSSCHOUWBURG Balletvoorstelling voor Geloof en Wetenschap Feest in bejaardentehuis Beide wethouders stellen zetel ter beschikking Feestavond K.A.B. ZAHDVOGRT Chr. Politie-ambtenaren komen bijeen UIT STAD EN STREEK Cabaretvoorstelling va» ,,'t Helm" Advocaat-generaal bij de Hoge Raad DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De onlangs door ons gesignaleerde onge rustheid die er heerst bij de ouderver eniging van het Haarlemse Coornhert- jyceum ten aanzien van de nog altyd niet aangevangen bouw van het vierde en laatste gedeelte van het schoolgebouw en de plannen, die deze oudervereniging heeft, volgens welke gepolst zou worden by het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen in hoeverre men tot een wy- ziging van de beheersvorm van het Coorn- hertlyceum zou kunnen komen, heeft het Haarlemse raadslid mr. A. W e n s i n g (C.H.U.) aanleiding gegeven tot het stellen van enige schriftelijke vragen aan het col lege van B. en W. Mr. Wensing vraagt of het college ermee bekend is, dat de oudervereniging van het Coornhertlyceum een verband legt tussen j de vertraging in de bouw en de beheers- vorm van de school en of B. en W. het leg- gen van zulk een verband juist achten. Voorts vraagt het christelijk-historische raadslid, of het college kan meedelen of men zich reeds heeft georiënteerd over de I mogelijkheid om het Coornhertlyceum om te j zetten in een bijzondere school en tot welk resultaat deze oriëntering heeft geleid. „Acht uw college", aldus gaat de brief van mr. Wensing verder, „zulk een om zetting mogelijk, voor het beoogde doel dienstig en ook overigens te overwegen? Voor het geval uw college de vraag niet bevestigend beantwoordt, welke moge lijkheid ziet uw college in verband met i de in de Memorie van Antwoord bij de ontwerpbegroting dienst 1958 door hen ge stelde urgentie om binnen afzienbare tijd tot deze bouw te komen, mede in de overweging dat de terzake reeds gedane I investeringen onvoldoende x-endement op- I leveren zolang de bouw niet is voltooid?" Voorts vraagt mr. Wensing of het juist is, dat het college gemeend heeft van het aanbod van een geldlening door bemidde- ling van de oudervereniging gedaan op de i voorwaarden van het zogenaamde rente- j gamma geen gebruik te kunnen maken. Tenslotte vraagt het ï-aadslid, of zodra (ADVERTENTIE ^ccooocccccoocccococccccccocccccocoococco in Mohair, Velours en Tweed van 68.tot 189.- de overige moeilijkheden van de kapitaals voorziening iets mochten zijn verminderd alsnog gebruik zal worden gemaakt van het aanbod dat hij een te waarderen bewijs van goede burgerzin noemt voor opgesteld, dat het aanbod dan nog van kracht is en of door het aanbrengen van voor het ogenblik aanvaardbare beper kingen de mogelijkheid van afbouw van het schoolgebouw wellicht kan worden vei-groot. De voorverkoop van plaatsbewijzen voor de vijf voorstellingen, die het cabaretge zelschap van Wim Kan van zatex-dag 9 november tot en met woensdag 13 novem ber in de Haarlemse Stadsschouwburg zal geven, is dinsdagochtend met enig gerucht gepaard gegaan. Tengevolge van een bij zonder grote toeloop was er in de hal van de schouwburg een zekere wanorde, welke nog werd vex-groot nadat er volgnummers waren uitgereikt, die niet toepasselijk ble ken te zijn. Van verschillende zijden be reikten ons hiei-over klachten. Abusievelijk wordt waarschijnlijk door velen de direc tie hiervoor aanspx-akelijk gesteld. Om opheldering te kunnen geven over een misverstand hebben wij bij de directie een toelichting gevraagd. Ons werd medege deeld, dat er inderdaad een uitzonderlijk grote toeloop is geweest, welke niet on middellijk kon worden verwerkt. In de lange rij bevond zich iemand, die het wachten kennelijk te lang duurde, de rij heeft verlaten en korte tijd later is terug gekeerd met een stapeltje volgnummers. Om te proberen een systeem te bewaren heeft de betrokkene deze nummers opge deeld. Niet iedei-een kreeg wat, maar dat verontrustte aanvankelijk niemand, want algemeen vex-keerde men in de veronder stelling, dat deze volgnummers door een personeelslid van de schouwburg waren verstrekt. Enkele mensen, die in het bezit waren van een volgnummer, berekenden hoe laat zij ongeveer aan de beurt zouden komen en verlieten de schouwburg. Toen zij terugkeerden bleek echter, dat mensen zonder volgnummers aan de beurt waren en aan de beurt bleven ook al toonden zij aan het loket hun volgnummers. De direc tie is er vervolgens in gemengd en deze heeft, na zich van de toedracht op de hoog te te hebben gesteld, de onrustig geworden wachtenden in de hal ingelicht. Men was verbaasd, maar ieder heeft de zaak met gevoel voor humor opgevat. De man, die de organisatie zelf in handen had genomen was niet meer aanwezig. Het is begrijpe lijk, dat hij het hoogste nummer zelf heeft gehouden. Een aantal mensen heeft de verklaring van de dii-ectie niet meer ge hoord en voor hen is dit bericht in de eer ste plaats bestemd. De directie heeft ons ook nog meegedeeld, dat de organisatie van de kaartenverkoop zal worden veran derd. Eenzelfde grote toeloop zou verwacht kunnen worden bij de voorstellingen, die het gezelschap van Wim Sonneveld over enkele maanden in Haarlem geeft. De directie zal er evenwel voor zorgen, dat het publiek niet te lang bij de kassa hoeft te wachten De Franse schrijver en litteraii'e criti cus Henri Clouard hield woensdagavond in het gebouw Wilhelminastraat 22 in Haarlem onder auspiciën van Les Confé rences Frangaises een lezing over de be tekenis van de „gx-andeux-" bij het heden daagse Franse toneel. De heer Clouax-d ging daarbij uit van een aantal voox-beelden uit de moderne Franse toneellitteratuur, waai-bij uit de dialogen een sterke menselijkheid spreekt of een mengsel van passies op hoog ni veau, voortgesproten uit het fatalisme van de klassieke Grieken of als tegenstelling hiervan uit het christelijk geloof. Een on derscheid naar de grandeur te maken is moeilijk: vele stukken uit de hedendaag se toneellittex-atuur tonen een noblesse, heroiek of diepe menselijkheid, die voort komen uit geheel verschillende motieven en die uitgaan van geheel vei'schillende uitgangspunten. Als voorbeeld noemde de heer Clouard het stuk „Caligula" van Albert Camus, waarbij de titelheld van de schrijver een superioriteit krijgt, die hem het leven en de maatschappij doet uitdagen. Toch is zijn opstand een negatieve: zijn idealis me is vergeefs en zijn idealen wox-den dan ook niet gehonoreerd. Een geheel an dere „grandeur" wordt in de stukken van Paul Claudel bereikt, die het klimaat voor zijn karakters uit de bijbel en een mystisch getint katholicisme heeft ge schapen. Uit zijn toneelwerken spi-eekt een allesomvattend geloof, een heroiek die verwantschap vertoont met de klassieke ti-agedie. Slechts het theologische element is nieuw: bij de klassieke tragedies werd de mens gemeten volgens psychische maatstaven, bij Claud d komt daarbij een religieus element. De heer Clouard illustreerde zijn betoog aan de hand van enige dialogen uit twee wei-ken van Clau del. Een andere figuur uit de Franse to neellitteratuur, die van een gi-ote chris telijke artisticiteit getuigt is Georges Bernanos, wiens werken een woi-steling weerspiegelen tussen tedei-heid en gratie. Uit diens werk memoreerde de heer Clouard de geschiedenis van de zestien Karmelitessen, die geguillotineerd wor den, met zuster Blanche als centrale fi guur. Hiei-in wordt balans geschapen tussen moed en angst, waai-bij het geloof en de trouw uiteindelijk triomfex-en. Dit werk van een epische natuur neigt tot een pathetische lyi'iek: spx-eker noemde Hen- i-y de Monthei-lant een „gewapend ka- raktei-". Zijn stoïcisme sprekend uit „Port Royal" is op een bepaalde wij ze riddei-lijk en heldhaftig. Uit „Le Maïtre de Santiago" las de heer Clouard enige dialogen vooi-, evenals uit „Elec- tre" van Jean Giraudoux, wiens wei-k hij poëtisch cn feeëriek of i-eëel in net ir reële noemde. Het gedeelte, dat uit het laatstgenoemde werk werd voorgedragen was de dialoog tussen Hector, de vex-de- diger van de vrede en Ulysses, de man die de oox-log heeft aanvaard. Tenslotte noemde de heer Clouard „Antigone" van Jean Anouilh, als een protest tegen het noodlot, dat door zijn zuiverheid heroïsch wordt: het stuk is een voortdurende wor steling cm de hoop te redde' Tenslotte tx-ok de heer Clouax-d nog eni ge vex-gelijkingen met het oorspronkelijke werk van Sofokles, waarna hij nog één keer bij Albert Camus terugkeerde en met enige fragmenten uit diens werk aantoon de, dat zelfs een „grandeur" in bitterheid kan bestaan, evenals een nobele uitbeel ding van het menselijke leven en het langs revolutionaix-e weg streven naar gerechtigheid, zoals in sommige toneel werken van Jean-Paul Sartre wordt ge toond. Met de nieuwe montering van „hes Sylphides Het Nederlands Ballet heeft woensdag avond met veel succes een voorstelling voor de leden van de vereniging „Geloof en Wetenschap" gegeven in de Haarlem se Schouwburg, waarbij men ondanks de handicap van een klein toneel tot alles zins aanvaardbare prestaties kwam. In plaats van de in het programmablad aan gekondigde choreogx-afie door Rudi van Dantzig op de 29ste symfonie van Mozart kreeg men op verzoek van het bestuur „Les Sylphides" van Michael Fokine op muziek van Chopin met Marianna Hi- larides, Willy de la Bye en Jaap Flier te zien, hetgeen de première voor Haar lem betekende van de nieuwe montering van deze populaire suite. Voor een deel zal het wel aan de „nuchtere" belichting hebben gelegen dat het decor van Natalja Gontsjarova niet de indruk maakte, die men ervan verwachtte. Ook haar aankle ding van „De Vuurvogel" leverde name lijk ,niet het spx-ookjesachtig-suggestieve effect op dat elders wel wordt bereikt. De uitvoering van het dansante gedeelte was prima. Linda Manez demonstreerde overtuigend haar geschiktheid voor de ti telrol, al beantwoordt zij qua type zeker niet aan het ideaal. Na de pauze heeft men zich bij „Ca- dettenbal" van David Lichine op allerlei door Antal Dorati samengevoegde muziek van Johann Strauss kostelijk vermaakt. Niettemin werd er aanleiding gegeven tot de opmerking, dat men zich enerzijds voor overdrijving en andex-zijds voor verwate ring moet hoeden. Ook wijzigingen van de rolbezetting tijdens een uitvoering, zoals op deze avond plaats hadden, lijken mij weinig aanbevelenswaardig en niet juist tegenover het publiek. Het is te hopen, dat men zich een volgende keer de weelde van orkestbegeleiding kan permitteren. Dan zou men misschien ook kunnen ko men tot een samenstelling van een pro gramma, waax-in de pure dans represen- tatiever voor deze tijd vertegenwoordigd is. „Geloof en Wetenschap" heeft met het Nederlands Ballet een verheugende sa menwerking opgebouwd, wiarbij thans het stadium is bex-eikt van rijpheid voor de eigenkrachtige bewegingskunst ter aan vulling van het x-omantische tijdverdrijf. ADVERTENTIE NAAIMACHINE Een klein gezelschap amateurs heeft dinsdag de bewoners van het Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Schotersingel te Haarlem een genoeglijke ontspannings avond bezorgd. Het dubbel-mannenkwar- tet „Harmonie" uit Santpoort onder lei ding van de heer Arends oogstte bij de circa honderd bejaarden veel bijval. De schetsjes en zang van de dames Oud en Nieuwenhoven droeger. eveneens bij tot de gezellige stemming. Een hartelijk ap plaus viel ten deel aan de twaalfjarige Henny van Gog voor haar aardige accor- deonspel, waarbij zij geassisteerd werd door haar elfjarig broertje Johnny, die geen moeite had de zaal met enkele door hem gezongen populaire liedjes mee te laten zingen. De directrice van het tehuis dankte aan het slot van de avond de le den van het gezelschap hartelijk voor hun belangloos optreden. U/O. Otl Kina Dealer David Koning Jubileum Wit-Gele Kruis Vandaag viert bet Wit-Gele Kniis in Haarlem het vijfentwintig jarig bestaan. De voorzitter, de heer R. M. J. A. Schlat- mann, die vanaf de oprichting de vereni ging heeft geleid, is bij deze gelegenheid benoemd tot ridder in de pauselijke orde Eén van de kleinste bijou teriefabriekjes in Nederland dat van de heer H. van der Splinter aan de Nassau laan in Haarlem bestaat twee jaar. Een ondernemend man, deze heer Van der Splinter. Toen hij achttien was ging hij naar Duitsland en hij keerde drieënhalf jaar later als volleerd goudsmit terug. Hij mocht zich toen al vak man noemen. Hij vestigde zich in Zand- voort, gespecialiseerd in goud en zilver, werkte er graag, maar verhuisde toch naar Haarlem, om er een zaak uitsluitend gericht op sieraden te beginnen. Dit paste in het toenmalige Haarlem, want men sprak al gauw van „dat artistieke zaakje van Splinter". Toch keek de heer Van der Splinter verder, hij wilde een eigen atelier, waax-in hij dus alles zelf kon doen, behalve het gieten der modellen, waarvoor nu eenmaal iedere goudsmit afhankelijk is van de gieterij. In 1955 vond hij zijn ideaal. Een kleine werkruimte, een vroegere winkel aan de Nas saulaan kwam leeg te staan, en de heer Van der Splinter zag zijn kans. In twee jaar tijd breidde hij zijn wex-kplaats uit tot een bedrijf met vijf man personeel en eigen mate riaal en machines. Inmiddels levert hij aller lei sieraden aan België, Duitsland en Engeland. Voordat het echter zover is, moeten db sieraden een uitgebreide behandeling on dergaan. Van de „ruwe" ma terie tot het eindprodukt is een lange weg, geplaveid met vakmanschap en liefde voor de edele metalen en alles wat de vrouw siert. Het metaal woi'dt verzilverd, geëmail- van de H. Gregorius. Dokter J. H. van Beers viert eveneens een jubileum; hij is een kwart eeuw bestuurslid. De jubi larissen zijn vanmorgen gehuldigd. De feestelijkheden wex-den vanmox-gen in gezet met een plechtige heilige mis in de dekenale kerk aan de Jansstraat, opge dragen door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, met assistentie van deken W. N. Zijlstra en secretaris J. P. J. Solle- veld. Tijden- een feestelijk ontbijt, dat daarna in het medisch centrum aan het Kenaupark volgde, maakt mgr Huibers gewag van zijn grote waardex-ing voor het verdienstelijke werk van het Wit-Gele Kruis, dat een kwart eeuw geleden klein is begonnen, maar is uitgegroeid tot een waardevol wex-k ten behoeve van de ge- zondheidszox-g. „De kruisvereniging is van onschatbare waax-de voor onze stad", aldus de bisschop, die de gx-oei van de vereniging voor een belangrijk deel toeschreef aan de onver flauwde activiteit en ijver, waarmee de voorzitter, de heer Schlatmann, vanaf de oprichting het Wit-Gele Kruis heeft geleid. „Het werk voor de gezondheidszorg is apostolaatswerk. De opofferende liefde, die hiervoor nodig is, stemt tot dankbaar- heid", zei mgr. Huibers, die onder applaus meedeelde, dat dé voorzitter is benoemd tot i-idder in de pauselijke orde van de H. Gregorius. Nadat de bisschop de heer Schlatmann de versierselen, behorende bij de oi-de, had opgespeld, sprak de voorzitter een dank woord „Ik heb niets meer dan mijn plicht gedaan. Het was een voorrecht, dat ik dit voor de zieken mocht doen. Steeds heb ik mij laten leiden door deze ene intentie: de liefde voor de naasten, en speciaal voor de zieken", zei de heer Schlatmann, die in de hoge pauselijke ondex-scheiding niet alleen een waardering zag voor hemzelf, doch voor alle bestuurs leden, de medewerkers en medewerkstèrs, die hun krachten aan d" gezondheidszorg wijdden. Namens het bestuur sprak de secretaris, leerd, geschilderd en daarna gebakken in de oven. Naast het bedrijf floreert de huis vlijt in het gezin Van der Splinter. Mevrouw namelijk heeft een der bewerkingen het schilderen op zich genomen, en naar de huis kamer verplaatst, waar zij vrijwel de gehele dag om ringd is door haar verfpot ten. „Paradijsvogels", „orchi deeën", „damesparapluitjes" en „Bambi's'.' Het laatste produkt, de „shawlclip", een idee van de heer Van der Splinter zélf, is welhaast een seizoenartikel, omdat het juist in dit winde rig jaargetijde schoonheid en nuttigheid in zich verenigt. Hetgeen we ook kunnen zeg gen van het bedrijf van de heer H. van der Splinter zelf. In de Memorie van Ant- W woord van B. en W. van g Haarlem op de vragen van m de raadsleden treft men 173 |j bladzijden bijzonder wijze g woorden aan. Op pagina 123 g vonden wij echter een alinea g die ons bij eerste lezing iet- g wat verbaasd de wenkbrau- M wen deed optrekken. g Op de vraag namelijk of j§ B. en W. een verslagje kun- g nen overleggen over het z.g. g cultux-ele uur van de h.b.s.-B g antwooi-den B. en W. onder g meer: g „De proefneming met dit jj nieuwe lesuur mag geslaagd g wox-den genoemd. Door ziek- g te van twee der drie docen- g ten moest het in de tweede g helft van de cux-sus 1955g 1956 helaas enkele keren g vervallen. Het voortduren jj van de ziekte van een hun- g ner en het vertrek van de g andere, alsmede het grote jj tekort aan leraren waren g oorzaak dat dit lesuur in de jj cursus 19561957 niet in het programma kon wox-den jj opgenomen. Dit tekort bij g toeneming van het aantal g leerlingen maakt dit ook g voor de cursus 19571958 g onmogelijk. Men hoopt dit m lesuur echter in de toekomst g weer te kunnen invoeren." m De vereniging Kinderhulp, afdeling Haarlem, heeft bij Koninklijk Besluit haar naam mogen veranderen in Ver eniging Kindex-hulp, afdeling Haarlem en Noordholland benoorden het IJ. En dat brengt een niet geringe uit breiding voor het werk van het bestuur en de leden met zich mee, want nu immers neemt het aantal aan de ver eniging toevertrouwde kin- dex-en aanmex-kelijk toe en men zal dus opnieuw een groot aantal pleegouders die nen te zoeken. Voorts, en dat is een bijzonder belangrijk punt, zijn de kosten aanmex-- kelijk verhoogd. Daar kan echter iets aan gedaan wor den want het secretariaat is gaarne bereid begunstigers en pleegouders in te schrij ven. Dat moet dan gebeux-en bij de secretaris in de Laan van Boreel 14 te Bloemen- daal, terwijl men verder gif ten kwijt kan op postreke ning 243200, ten name van de penningmeester van de vereniging Kinderhulp, post Aerdenhout. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: L. G. Verburg en E. Goldschmeding; J. W. van Hummel en M. van Soest; J. A. Ringers en C. Elffers; D. van Haarlem en A. V. Dijkstra; J. J. Rut- te en Th. J. M. Heemskerk. GETROUWD: J. J. Suerink en W. C. M. Breukels; F. J. M. Hootsmans en B. M. Corbee; J. G. Schuddeboom en A. M. van Wingerde; D. Nieveld en J. M. Kiveron; P. E. Mijnarends en J. Panjer; J. E. Wijd- ooge en N. P. E. Hox-stink. GEBOREN: Gerda Louise, d. van A. Th. de Jager en J. H. Hirs; Johannes Hendrik, z. van J. van Hateren en G. van der Veen. OVERLEDEN: G. Th. Brouwer, 73 j.; S. J. Smit, 79 j.; J. van Dam, 69 j.; Wed. M. L. Duisterhof-Hendriks, 89 j. LISSE De beide wethouders der gemeente Lis- se, de heren J. W. A. Lefeber (openbare werken) en A. Tibboel (sociale zaken) zullen bij de aanstaande gemeente raadsverkiezingen hun zetel beschikbaar stellen. Twee vertx-ouwde figuren zullen heengaan. De heer J. W. A. Lefeber werd in de oorlogsjax-en, toen hij raadslid was, door bux-gemeester jhr. F. v. Rijckevox-sel (thans burgemeester van VughU gevraagd hem bij te staan, speciaal om de dienst van openbare werken van advies te die nen. De heer Lefeber deed dat en toen later de wethouder van openbax-e werken, de heer P. Warmeidam, overleed, baarde het geen vex-wondering, dat men de heer Lefeber als zijn opvolger benoemde. De heer Lefeber kreeg een zware en vaak ook ondankbare ':aak. De dynamische gx-oei van Lisse na de oorlog eiste vee) van hem. Talloze besprekingen wegens aankopen van gronden werden door hem gevoerd en tot een goed einde gebx-acht, dank zij de vele relaties, die de heer Lefe ber had. Door zijn zakelijk inzicht ver- de heer W. van der Willige, een dankwoord wierf hij het vertrouwen en aanzien van tot de voorzitter en diens echtgenote. De heer Schlatmann ontving namens de ver eniging een gouden polshorloge. Mevx-ouw Schlatmann werd met een bloemwerk be dacht. Een huldebetoon werd ook gebracht aan dokter J. H. van Beers, die 25 jaar bestuurslid is. Hem werd een grammofoon aangeboden. Enige sprekers voei-den nog het woord, lieten diverse feiten uit de geschiedenis van de jubilerende vereniging de revue passeren en spraken woorden van waar dering tot het bestuur en de medewerkers, inzondex-heid tot de jubilarissen. Namens de medewerkers en medewerksters werd het bestuur een klok en een zilveren siga rettendoos voor de bestuurskamer aange boden. Vanmiddag hield het bestuur van de ju- bilex-ende vereniging in hot medisch cen trum een x-eceptie, die druk werd bezocht. Lezing over archeologie. De Archeo logische Wex-kgemeenschap voor westelijk Nederland houdt op 15 november een bij eenkomst in café-restaurant Brinkmann te Haax-lem. De heer F. E. Farwerck zal dan een lezing houden over 't onderwerp: „De Zweedse rotstekeningen". vrijwel alle Lissers. Behalve waardering heeft het hem aan ci-itiek niet ontbroken. Dat is in de commissie voor de bedrijven gebleken. We vernamen, dat er plannen bestaan, dat hij x-eeds voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen vermoedelijk met ingang van 1 januari zijn zetel be schikbaar zal stellen. Bij de heer Tibboel, de wethouder van sociale zaken, liggen le redenen van het bedanken op een ander vlak. De heer Tibboel is reeds 75 jaar cn bovendien is zijn gezondheid de laatste tijd niet goed. Daarom kon hij de begrotingsvergadering van enkele weken geleden wegens gezond heidsredenen niet bijwoneii. De heer Tib boel is bijna een kwar eeuw geleden tot raadslid gekozen. Hij is tien jaar wethou der van sociale zaken en volgde in 1947 wethouder Kingma op. Voor de heer Tib boel was het sociale terrein geen vreemd gebied. Hij had als diaken der hervorm de gemeente reeds een lange staat van dienst en heeft als wethouder van sociale zaken in Lisse bijzonder verdienstelijk werk verricht. De heer Tibboel was ook ambtenaar van de burgerlijke stand en deed dat werk op zijn eigen geestige en toch ernstige wijze. Ruim 800 paren heeft hij in de echt verbonden. Als wethouder van sociale zaken was hij tevens voorzit ter van het bestuur van de Dienst van Sociale Zaken. Tijdens de laatste be- stuursvergadering in oktober werd hij gehuldigd wegens zijn tienjarig voorzit terschap. Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank te Lisse is in de maand oktober ingelegd 47.740,01 en terugbetaald 68.728,01. De leden van de afdeling Lisse van de K.A.B. hebben woensdagavond in het K.A.B.-gebouw aan de Schoolstraat ge noten van een uitstekend opgevoerd to neelstuk. De toneelgi-oep „Nut en Genoe gen" gaf een vertoning van „De Vreem deling" van Anton Coolen. „Nut cn Genoegen", die ook in het ver leden op uitstekende wijze uitvoeringen verzox'gde, speelde sterk. Vooral W. v. Dijk als de vreemdeling, Peter Berg en Willy Schenk dienen genoemd te worden. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, de heer J. de Koning. De afdeling Zandvoort van de Bond van Christelijke Politie-ambtenaren in Nedei'land heeft zich belast met de orga nisatie van een contact-avond voor de leden van de afdeling Haarlem, Heemste de, Bloemendaal en Zandvoort, welke zal worden gehouden op woensdag 27 novem ber in restaurant Zomerlust te Zandvoort. Een employé van L. Smit Co's Interna tionale sleep- en bei'gingsdienst te Rotter dam zal vertellen over zeesleepvaart in het algemeen en de bei'ging van de door Egypte eind vorig jaar in het Suezkanaal tot zinken gebrachte schepen in het bij zonder. Na de pauze zal de film: „The cruel sea" worden vertoond. Partij van de Arbeid De ifdeling Zandvoox-t van de Partij van de Ai-beid houdt vrijdag in „Ons Ge bouw" aan de Brugstraat een „praatavond". Het resultaat van de gehouden actie „Ideeënbus" zal tijdens deze bijeenkomst worden besproken. Nieuws in het kort Fietser verward in visnet. Dinsdag avond omstreeks halfqegen reed een fietser op de Vijverweg nabij de Ing. Bispinck- laan te Bloemendaal. Dwars over de weg was tussen twee bomen op ongeveer twee meter hoogte een visnet gespannen. De fietser die dit net te laat opmerkte, raakte er in verward. Toneelvoorstelling. De toneelvereni ging van Sociale Zaken te Haarlem geeft op 21 november des middags in het gebouw St. Jan op het Teylerplein in Haarlem een tonèélvoórstellïng voor ouden van dagen van het blijspel „Blijf zitten waar je zit" van August van Zuylen. Des avonds wordt de voorstelling herhaald voor het personeel van de dienst van Sociale Zaken. ADVERTENTIE 3IXN3133AGV lost alle cadeauproblemen op! ALLE KLEUREN vindt u bij Alle 321 kl. koord- èn splijtzij GROTE HOUTSTRAAT naast LUXOR Voor de stichting „Culturele kring 't Helm" zal op donderdag 21 november in theater Monopole een cabaretvooi-stelling worden gegeven, waarmede het winterpro- gramma van ,,'t Helm" wordt geopend. Het cabaret-ensemble Jelle de Vries zal de voorstelling verzorgen met een pro gramma onder de titel: „Boven de acht tien". De medewerkenden zijn o.m. Ans van Brandenburg. Jan Staal, Ria Kuyken, Wim Romein en Chris van de Velden. Mr. dr. M. S. van Oosten, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, is benoemd tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad. Mr. Van Oosten, die in 1909 te Kiel Win deweer werd geboren, studeerde aan de Leidse univex-siteit, waar hij in 1938 pro moveerde. Vóór zijn promotie was hij van 1933 tot 1939 waarnemend ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Schiedam en Rotterdam, van 1939 tot 1942 ambtenaar van het O.M. te Leeuwarden, en van 1942 tot 1945 substituut-officier van Justitie te Rotterdam. Sinds 1955 was hij advocaat- generaal bij hef gerechtshof te Arnhem en sedert 1 maart 1957 raaösheei in dit hof. Gen. Cronjéstraat la - lb Tempeliers straat 68 Haarlem tel. K 2500-21164 WORLD'S GREATEST LIGHTER Alle«n Imp. en Service Afdeling: William Rikken Hendelsondememrng N.V., Beun, Damrak, Amsterdam

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13