Oók al aan de sigaar? Minstens f 50.- oude naaimachine ruit tel la Met een lantaarntje zoeken Politieke commissie van UNO nam Westelijke voorstellen aan Russen onderzochten menselijke reactie op gewichtloosheid Russische boycott nog niet afgewend Acht van zestien voelden zich onbehaaglijk KUIPERS NAAIMACHINES DE ONTWAPENINGSKWESTIE Rode Kruis-onderscheiding voor kapitein Schotborgh Jordanië klaagt Israel bij de Veiligheidsraad aan Syriërs beklagen zich over de Turken SAS wil nieuwe landings rechten in Amerika Overleg heden begonnen Hond in Spoetnik II in orde, zegt Moskou Zweeds geleerde acht hartslag niet normaal Loonsverbetering in de mijnen goedgekeurd Klassieke streekdag Premier van Suriname in Nederland Conflict in de P.v.d.A. te Wormerveer Anna Kethly vertrokken hfcfjuMfc; (kbovmufj Akkoord met Moskou zou de Syriërs niet binden Westelijke hulp bij de projecten mogelijk Werkgevers willen de kerstkaarten uitbannen „On-Nederlandse gewoonte die tijd en geld kost Amsterdam iaat ulan voor de IJtunnel niet varen Overleg met het rijk komt thans goed op gang Storing in hoofdkabel Treinverkeer Haarlem- Santpoort vertraagd Koopman staat terecht wegens flessentrekkerij Kerkelijk Nieuws DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 NEW YORK (Reuter) De politieke commissie van de Algemene Vergadering der UNO heeft woensdag met 57 tegen negen stemmen bij vijftien onthoudingen, de gezamenlijke westelijke ontwapenings voorstellen onderschreven. In de desbe treffende resolutie wordt op de subcommis sie voor ontwapening een beroep gedaan, met voorrang te streven naar een akkoord over de zes hoofdpunten van het Weste lijke plan. Een van deze punten is een voorstel voor een „gezamenlijke bestude ring van een inspectiestelsel, dat er voor moet zorgen dat het zenden van voorwer pen buiten de dampkring uitsluitend voor vreedzame en wetenschappelijke doelein den geschiedt". Hoewel voor aanvaarding van een ont werpresolutie in de politieke commissie een eenvoudige meerderheid voldoende is, blijkt uit de stemverhouding over dit ont werp, dat het de steun heeft van meer dan twee derden van de leden der UNO, waar door aanvaarding door de Algemene Ver gadering, waarin evenals trouwens in de politieke commissie, alle 82 leden van de volkerenorganisatie zijn vertegenwoordigd, verzekerd schijnt te zijn. Tegen stemde het Russisch blok en de landen die zich onthielden behoorden bijna alle tot de Afro-Aziatische groep. Intussen wordt er achter de schermen getracht te voorkomen, dat de Russen hun dreigement om het werk van de commissie en de subcommissie voor ontwapening te boycotten, ten uitvoer leggen. Zoals eer der bekend werd willen de Russen alle 82 leden van de volkerenorganisatie aan het ontwapeningsoverleg laten deelnemen. In dia en Canada zijn bezig steun te krijgen voor een uitbreiding van de ontwapenings commissie, die op haar beurt weer de sa menstelling van de subcommissie bepaalt waar het overleg zich de laatste jaren beeft geconcentreerd. Dinsdagavond was °r sprake van een ontwerpresolutie om de commissie met tien leden, te kiezen op "engrafische en politieke basis, uit tp brei den. maar dit aantal zou nu vernvnderd zijn tot een getal tussen de tien en de vijf. Van Amerikaanse zijde is verklaard, dat men niet zal zwichten voor wat „de chan tage" van de Russen wordt genoemd maar naar in gezaghebbende kringen verluidt, heeft Cabot Lodge, de leider der Ameri kaanse delegatie zich toch met een uitbrei ding van de commissie akkoord verklaard. (UP meldt overigens, dat de V.S. het nog niet ingediende voorstel van India de ontwapenings-commissie van de UNO tot 21 leden uit te breiden reeds bij voorbaat hebben afgewezen). De Indische afgevaardigde Menon deelde mee, dat hij thans niet om een stemming zou vragen over het Indische voorstel, dat betrekking had op een uit breiding van de commissie en de subcom missie voor ontwapening. De commandant van de afdeling Curagao van het Nederlandse Rode Kruis, luitenant kolonel dr. P. J. Allaart, heeft aan kapitein C. W. G. Schotborgh van de afdeling Curagao voor zijn vertrek naar Aruba de medaille van verdienste in zilver van het Nederlandse Rode Kruis uitgereikt voor zijn werk voor de Hongaren. Toen hij zich tijdens het uitbreken van de Hongaarse opstand in Europa bevond heeft hij onmid dellijk zijn diensten ter beschikking gesteld en werd hij benoemd tot commandant van de Nederlandse Rode Kruis colonne in Wenen. Tezamen met de Zwitsers behoor den de Nederlanders tot de eersten die in Budapest doordrongen. Het werk dat daar onder zijn commando is gedaan was aan leiding tot het verlenen van de Nansen- medaille aan de Liga van Rode-Kruisver enigingen in Genève, een zeer zeldzame onderscheiding. MOSKOU (AFP). - Men heeft in Rusland reeds proeven genomen met vrijwilligers, die tijdens vluchten in speciaal ingerichte vliegtuigen in een gewichtloze toestand verkeerden", aldus de schrijver Alekseëv in een artikel over de nieuwe kunstmaan, gepubliceerd in het Russische blad Troeb. Deze onderzoekingen over de uitwerking van een toestand zonder zwaartekracht op de mens achtte de schrijver van groot be lang, omdat vastgesteld was dat het men selijk gestel aan een gewichtloze toestand kan wennen en men na verloop van korte tijd zijn bewegingen weer voldoende mees- NEW YORK (Reuter) Jordanië heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad schrif telijk om een spoedbijeenkomst verzocht ter behandeling van de Jordaanse klacht over Israëlische grensschendingen in het niemandsland bij Jeruzalem. (De stafchef van de UNO in Palestina heeft gerappor teerd, dat zowel Israel als Jordanië het niemandsland hebben geschonden.) (AFP-Reuter) Syrië heeft in een brief aan secretaris-generaal Hammarskjöeld verklaard, dat Turkse militairen de grens met Syrië hebben geschonden en „provo cerende daden" hebben bedreven. Voorts wordt gezegd, dat maandag tweemaal on geïdentificeerde vliegtuigen boven Syrië hebben gevlogen. DAMASCUS (Reuter) In Damascus is melding gemaakt van drie incidenten. Turkse militairen zouden daarbij de grens zijn overgestoken en teruggedreven. Tien Turkse soldaten zouden vier paarden op Syrisch gebied hebben gestolen. Syrië-Israel De Syriërs maken voorts melding van een incident aan de grens met Israel. Is raëliërs die in de gedemilitariseerde zone bij het Meer van Galilea begonnen te ploegen werden door dorpelingen terug gedreven. Dit zou de derde Israëlische „agressie" in twee dagen zijn geweest. JERUZALEM (AFP) Volgens een Is raëlische militaire woordvoerder is woens dag een Israëlische politieman gedood en een arbeider gewond, doordat Syriërs het vuur openden op arbeiders. Israel zal hier over een klacht indienen bij de gemengde Israelisch-Syrische bestandscommissie. Van Israëlische zijde wordt gezegd dat Syrië nimmer de Israëlische zeggenschap over het gebied, waar de aangevallen politie post zich bevindt, heeft aangevochten. Palestijnse vluchtelingen BEIROET (AFP) Het UNO-bureau voor de Palestijnse vluchtelingen heeft in zijn jaarlijkse rapport een dringend beroep op de UNÖ-leden gedaan, er voor te zorgen dat het bureau zijn taak kan voortzetten. Het aantal vluchtelingen, voor wie het bureau zorgt, bedroeg op 30 juni van dit jaar 930.000, elfduizend meer dan een jaar daarvoor. De vluchtelingen die zijn ver deeld over Egypte en de strook van Gaza, Jordanië, Libanon en Syrië, verzetten zich nog steeds tegen plannen voor een perma nente vestiging. WASHINGTON (UP) In Washington zijn woensdag luchtvaartonderhandelingen begonnen tussen de V.S. en de Scandina vische landen. De S.A.S. wenst een permanente ver gunning om van Scandinavië via de Noord pool op Los Angeles te vliegen. Zij wil voorts landingsrechten in San Francisco en Seattle. Drie jaar geleden werd een tijdelijke overeenkomst getekend, volgens welke de S.A.S. het recht kreeg via de Pool op Los Angeles te vliegen. Deze overeenkomst moet thans worden vernieuwd. Aangenomen wordt dat dit punt geen moeilijkheden zal opleveren. In de V.S. bestaat echter scherpe tegenstand tegen elke overeenkomst, waarbij de landings- vechten van buitenlandse luchtvaartmaat- s<-'happijen worden uitgebreid, getuige de j moeizame onderhandelingen die Nederland begin van het jaar in Washington voerde. Twee Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen, de Pan American Airways en de Transworld Airways hebben het recht via de Noordpool op Scandinavië te vlie gen. Tot dusverre hebben zij geen gebruik gemaakt van deze rechten. De toestand van de hond in de Spoetnik is nog bevredigend, aldus heeft het Sov jet-persbureau Tass woensdagavond ge meld. Tass zei voorts, dat de tijd, welke de Spoetnik II nodig heeft om rond de aarde te gaan, langzamer minder wordt dan die van het meedraaiende raketgedeelte van de eerste kunstmaan. Daardoor kan worden verwacht, dat de nieuwe kunst maan aanzienlijk langer in de lucht blijft. De Spoetnik II heeft thans voor een rond gang 103,6 minuten nodig. Hedenochtend vroeg was zij 54 maal rond de aarde ge gaan, de eerste kunstmaan 500 en het ra ketgedeelte 502 maal. De Spoetnik II is woensdag in verschei dene delen van de wereld door sterrekij- -kers of met het blote oog waargenomen. Volgens de correspondent van ..de jTimes" in Stockholm, heeft professor Nils Lannek" van de Zweedse veeartsenij- kundige school uit het door het Russische u c ie°r p blad „Pravda" gepubliceerde cardiogram opgemaakt, dat de hartslag van de hond liXQTnCnS in de tweede Russische kunstmaan niet normaal is. Hij meent, dat dit te wijten is aan een inspuiting met een kalmerend middel. ter is en zich kan oriënteren. De gewicht loze toestand had men slechts voor 45 seconden tot stand kunnen brengen. Van de 16 proefpersonen hadden acht zich minder prettig gevoeld. Een van de 16, een geleerde, had verklaard dat de toe stand van gewichtloosheid voor de mens de volmaakste vorm van rust is. Toch hadden vijf piloten zich gevoeld alsof ze een vrije val maakten dan wel met het hoofd omlaag vielen. Een had zich „lucht- ziek" gevoeld. Dr. Vitaly Romadin, die in een uitzen ding van radio-Moskou niet verder werd aangeduid dan als een „Russisch geleerde", zei, dat de snelheid van de tweede satelliet - 8000 meter per seconde - meer dan vol doende is, om een „Spoetnik" buiten de aantrekkingskracht van Mars te krijgen. Dus, zei hij, raketten, die op Mars zouden landen, zouden zonder moeilijkheden weer terug naar de aarde kunnen worden ge schoten. De minimale beginsnelheid op Mars. zei hij, is 5000 meter per seconde, terwijl zij óp de aarde 11.300 meter is. Romadin gaf ook nog een paar bijzon derheden over de tweede „Spoetnik", die het vorige weekeinde met succes werd gelanceerd. „In een paar seconden", zei hij, „kan de opstijgende raket verscheidene miljoenen kilowatt energie ontwikkelen, meer dan de capaciteit van de machtigste Russische energie-centrale in Koeibysjev Hij vergeleek, die energie met die, voort gebracht. door een trein van verscheidene duizenden wagons, die 320.000 ton zouden wegen en zich zou voortbewegen met een regelmatige snelheid van 45 km per uur. De minister van Economische Zaken heeft in overeenstemming met zijn ambt genoot van Sociale Zaken en Volksgezond heid, zijn goedkeuring gehecht aan de op 30 oktober door de Mijnindustrieraad vast gestelde verordeningen inzake de invoering van een bijzondere premieregeling voor het ondergrondse mijnpersoneel en een loons verhoging voor bepaalde bovengrondse Het Nederlandsch Klassiek Verbond, dat thans bijna 3200 leden telt, zal zaterdag 9 november zijn jaarlijkse streekdag in Bre da houden. Het programma bevat een ont vangst door het gemeentebestuur in het cultureel centrum „De Beyerd", de bezich tiging van het zich in het stadhuis bevin dende schilderij „Las Lanzas" van Velas quez, een lezing door prof. dr. G. H. Blan ken over: „Byzantium, schakel tussen oud en nieuw Griekenland" en een gemeen schappelijke maaltijd, opgeluisterd door prestaties van gymnasiasten. De lezing en het diner worden gehouden in kasteel Bouvigne. Met meer dan 24 uur vertraging is de Superconstellation „Pegasus" van de K.L.M. woensdagavond laat, komende uit Paramaribo, op Schiphol geland. Aan boord bevonden zich onder meer dr. J. H. E. Ferrier, voorzitter van de raad van ministers van Suriname, en mr. dr. R. H. Pos, gevolmachtigd minister van Surina me in Nederland. De „Pegasus" had met motorstoring 24 uur op Santa Maria ge staan. Pas nadat onderdelen uit Amster dam per vliegtuig naar Santa Maria wa ren gezonden, kon de machine zijn vlucht via Lissabon en Genève naar de thuisha ven voortzetten. Dr. Ferrier is naar Neder land gekomen om et de Nederlandse regering overleg te plegen over de finan ciering van het Brokopondoplan, dat in enkele onderdelen zal moeten worden ge wijzigd. Nog deze maand zal een begin worden gemaakt met de aanleg van een weg naar Brokopondo. Voorts is men be gonnen met de opleiding van 250 jongelui met de bedoeling, dat men zo spoedig mogelijk over geschooid technisch perso neel zal beschikken. ADVERTENTIE De heer Joh. B. Prinse, leider van de P. v. d. A.-fractie in de gemeenteraad van Wormerveer, heeft bedankt als lid van deze partij. Hij heeft verklaard lid van de raad te blijven tot de nieuwe verkiezingen, waaraan hij met een eigen lijst zal deel nemen. Reeds geruime tijd bestond er on enigheid tussen de heer Prinse enerzijds en het bestuur van de plaatselijke afdeling en de raadsfractie anderzijds. De heer Prinse werd verweten dat hij in de raads vergaderingen „te agressief en te eigen gereid" was en voorts dat hij buiten de raadsvergadering de partijbelangen door kruiste. ADVERTENTIE geven wij voor uw (hoe oud en lelijk deze ook is) indien u bij ons gedurende november een NECCHI koopt KLEINE HOUTSTRAAT 112 TELEFOON 11142 - HAARLEM Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot arts mevrouw L. A. Ruys-Jetses, Aerdenhout; mej. V. M. van der Wal en de heren F. Th. Wol- koff, K. S. Boen en A. van Stuyvenberg, allen Amsterdam. Kort voor haar vertrek uit ons land heeft de ex-minister van staat van Hon garije, mevrouw Anna Kethly, vanochtend aan de voet van het nationaal monument op de Dam te Amsterdam de vele bloemen gelegd, die haar zijn aangeboden tij dens haar verblijf van een week in ons land. Er waren enkele boeketten bij met rood-witgroene linten de nationale kleu ren van Hongarije die zij had ontvan gen van in ons land verblijvende Honga ren. Mevrouw Kethly is in Nederland de gast geweest van de Partij van de Arbeid, mede ter gelegenheid van de herdenking van de Hongaarse opstand in november van 't vorig jaar. Hedenmiddag is zij naar haar huidige woonplaats, Brussel, terug gekeerd. ADVERTENTIE is de juichkreet van snoepend Nederland. Fruittella is het heerlijk frisse en... zachte snoepje waarvan alléén van Melle het geheim kent In 3 smaken aardbeien - sinaasappel citroen. Hellebaardiers van de Tower te Lon den, de „Beefeaters", in schilderachtige Tudor-uniformen gestoken, hebben maandagavond voor de opening van het Brits parlement door koningin Elizabeth hun jaarlijkse inspectie van de kelders van het paleis van West minster verricht, om te kijken of er zich geen opvolger verstoken had van Guy Fawkes, die in 1605 heeft gepro beerd een bomaanslag op het parlement te plegen. De wacht kreeg een lantaarn mee om de speurtocht te verlichten. Dinsdagavond barstten - zoals gebrui kelijk op de vijfde november - in Groot-Brittannië 220 miljoen stukken vuurwerk, pijlen, voetzoekers en don derbussen uiteen. Brandstapels laaiden op, in tuinen en op de „greens" (speel weiden). Ze dienen wekenlang als alge mene vuilnishoop, waarop alles wat brandbaar is, wordt gedeponeerd. Boven op de brandstapel prijkte het evenbeeld van Guy Fawkes, met flam bard op het hoofd en lantaarn in de hand. Geen kind en geen gezin ont trekt zich aan het Guy Fawkes-ritueel. Tussen het geknal door hoorde men de ratelende bel van de uitrukkende brandweer. DAMASCUS. - (Reute De Syrische premier, Sabri el Assali heeft in een persgesprek verklaard dat de Syrisch - Russische economische overeenkomst geen beletsel is voor het sluiten van der gelijke verdragen met westerse landen „mits deze zijn gegrond est op het ge lijkheidsbeginsel". De Syrische minister van nationale economie, Khalil Kallas, heeft met nadruk ontkent, dat de Syrisch- Russische overeenkomst inzake econo mische steun geheime clausules zou be vatten. Hij verklaarde, dat dp van de Sovjet-Unie te verwachten kredieten on der Fe overeenkomst or geveer zeshonderd miljoen Syrische eondei. zouden bedragen. In antwoord op vragen zei Kallas, dat de overeenkomst nog moet worden goed gekeurd door de Syrische raad voor de nationale economie, waarin de regering, de nationale bank en de kamers van koophandel zijn vertegenwoordigd en ver volgens door de Syrische regering. Daar na zou een afzonderlijk contract moeten worden gesloten met de Sovjetautoritei ten voor elk afzonderlijk project. Minis ter Kallas deelde mede, dat de overeen komst Syrië niet de verplichting oplegt alle negentien projecten uit +e voeren, Syrië is evenmin verplicht alle projecten uit te voeren met medewerking of deel neming van de Sovjet-Unie. (AFP) Het Syrische parlement heeft met algemene stemmen het akkoord met de Sovjet-Unie aangaande economische en technische samenwerking bekrachtigd. Het Verbond van Nederlandse Werkge vers heeft besloten ten strijde te trekken tegen het euvel der kerstkaarten-lawine, in de hoop. dat dit voorbeeld navolging zal vinden. Want, zo zeggen de werkge vers, het zenden van kerstkaarten is een on-Nederlandse gewoonte, die tijd en geld kost. en die een ondraaglijke belasting van het apparaat der posterijen veroorzaakt, waardoor de normale post dikwijls met vertraging aankomt. Het zijn dus stoffe lijke belangen, die men bedreigd acht. maar dit betekent niet, dat het verbond geen oog heeft voor de gevoelens, die bij het zenden van kerstkaarten aan de orde (kunnen) zijn. Over het algemeen mag echter worden aangenomen, aldus het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, dat men het goed met elkaar meent. Dat blijkt wel bij talrijke gelegenheden zoals jubilea in het maatschapplijk leven, verjaardagen en andere gedenkwaardige dagen in het oersoonlijke leven. Dat er aan dit alles nog een papieren lawine van kerstkaarten moet worden toe gevoegd. wil er echter bij de werkgevers niet in. Een kerstkaart moge louter een vriendelijk gebaar zijn, maar het schept toch maar verplichtingen voor de ontvan ger. De beleefdheid eist. dat hij „iets terug doet". En dat betekent, dat ook hij dus kaarten gaat zenden. Het sturen van zulke kaarten versierd met sneeuw, hazen, konijnen, sparrebomen of kerstmannen - is een uit de Angelsaksi sche landen overgewaaide gewoonte. „Daar moeten wij van af, omdat het een volkomen overbodig euvel is", aldus het Verbond van Nederlandse Werkgevers. In de Amsterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag de heer Van Sandiek (Prot Chr.) de urgentie en de noodzakelijkheid van de tunne1 onder het TJ in twijfel ge trokken. Hij gaf B. en W. in overwe ging de tunnelplannon voorlopig maar in portefeuille te houden. Wethouder van 't Huil antwoordde dat de urgentie van deze tunnel door velerlei instanties is vastgesteld, zelfs door de mi nister. Er hebben zi Ti geen omstandig heden voorgedaan, die een wijziging in het standpunt ten aanzier van de tunnel zouden wettigen De vergroting der pon ten, de derde pontve-binding, de Velser- tunnel hebben geen soulaas gebracht voor het steeds toenemende verkeer over het IJ. Ook Je Schellingwouderbrug zal op de duur niet veel verlichting brengen, want het verkeer neemt veel sterker toe, dan volgens vele berekeningen, onder an dere die van de commissie-de Vos van Steenwijk, was verwacht. Het technisch overleg tussen rijkswa terstaat en de Dienst der Publieke Wer ken is thans goed op gang gekomen. Bin nenkort zal met de minister overlev wor den gepleegd over het vraagstuk van de kostenverdeling. Op de afdeling tunnel bouw bestuderen de ambtenaren de in schrijvingen op dit ->roject en bereiden zij het technisch overleg voor, opdat, zo dra de huidige financiële moeilijkheden van de baan zijn, het werk snel kan wor den hervat, al us verklaarde de wethouder voor Publieke Werken. Het treinverkeer tussen Haarlem en Santpoort heeft woensdagavond enige ver traging ondervonden doordat zich een storing voordeed in een ondergrondse elektrische hoofdkabel, waardoor de sig nalen en de automatische overwegbomen niet werkten. De toring, die om zes uur optrad kon pas om half elf worden opge heven. De trein, die om 18.18 uit Haarlem naar Santpoort zou gaan, is uitgevallen, zodat de reizigers van deze forensentrein op de volgende moesten wachten. Deze trein was met het oog op het spitsuur druk bezet, zodat enige reizigers de bus naar IJmui- den namen. De latere treinen konden weer rijden, zij het dat zich op het baanvak HaarlemSantpoort een vertraging van vier a vijf minuten voordeed, tengevolge waarvan de treinen over het genoemde traject ongeveer een kwartier deden. Bij het uitvallen van de stroom vielen alle automatische halve overwegbomen vanzelf neer, waardoor een grote mate van veiligheid werd bereikt, maar tengevolge waarvan het wegverkeer enige vertraging ondervond. Eerst hebben politie-agenten het verkeer bij de overwegen geregeld, maar omstreeks zeven uur werd dit door spoorwegpersoneel gedaan. Met behulp van rode lampen werd het verkeer ge waarschuwd. De wagenvoerders van de treinen, die het zonder hulp van optische seinen moesten stellen, hebben de dienst kunnen uitvoeren door voorzichtig en iets langzamer dan normaal te rijden. Het opzoeken van de storing heeft de meeste tijd gevergd: het traject moest sectie voor sectie worden nagemeten. Toen de storing gevonden was, heeft de tech nische dienst van de Nederlandse Spoor wegen snel gewerkt, waardoor om half elf het normale treinverkeer kon worden hervat. Ex-promotor van goudberging uit de Lutine De in november van het vorig jaar aan gekondigde plannen tot berging van het goud uit de Lutine zijn ter sprake geko men bij de behandeling door de rechtbank te Amsterdam van de zaak tegen een 59- jarige koopman uit Amsterdam. Hem was flessentrekkerij (het voor 45.000 gulden goederen bestellen doch niet betalen) ten laste gelegd als directeur dan wel enig aandeelhouder van de in mei failliet ver klaarde n.v. Interocean. Als getuige a dé charge werd over de Lutinekwestie ge hoord een 71-jarige ingenieur uit Bussum, die destijds directeur was van de n.v. Ne derlandse Duik- en Bergingsmaatschappij. De koopman zou als promotor voor de fi nancieringsregeling voor deze bergings poging optreden. De ingenieur verklaarde, dat hij het grootste vertrouwen in de ver dachte als promotor had gehad. Op grond van een publikatie in een Amsterdamse krant over verdachtes reputatie aldus de ingenieur hadden de commissarissen van de bergingsmaatschappij ontslag ge nomen. Zelf had hij daarna ook de relaties met de koopman verbroken. De bedoeling was geweest dat een Lutine-syndicaat zou worden gesticht, waarna de bergingsmaat schappij opdracht tot uitvoering van de berging van het goud zou krijgen. De ver dachte zou drie percent van de emissie voor de financiering der berging krijgen. De curator in het faillissement van de n.v. Interocean deelde mede dat verdach- te's privé batig saldo op 1 januari 53 cent had bedragen. Er is een schuld van 30 mille. Een der rechters merkte tegen de verdachte op: „U had voor een ton toe komstverwachtingen, vijf cent op zak en voor 35.000 gulden schuld". De rechtbank zal op 27 november de zaak voortzetten. Ned. Hcrv. Kerk Beroepen te Pijnacker (toez.) H. K. Stauttener te Mijnsheerenland. Beroepen te Uithuizen (toez.) H. C. van Itterzon te Anjum. Geref. Kerken Tweetal te Groningen-Oost (vac. F. Vroon) C. Ch. Griffioen te Voorthuizen en H. van der Wey te Emmen. Tweetal te Harlingen H. J. van Duinen te Willemstad en G. W. H. Peddemors te Dirkshorn. Beroepen te Duncan (Br. Columbia, Ca nada) (Chr. Ref. Church) L. T. Schalk wijk, laatstelijk predikant te Krimpen a.d, Lek-Krimpen a.d. IJsel, woonachtig te Ede. Tweetal te Amsterdam (vac. R. C. Har der) dr. F. H. von Meijenfeldt te Leiden en C. W. Thijs te Voorburg. Beroepen te Kampen (vac. L. J. Wielen- ga) G. van Doornik te Nijmegen. Beroepen te Appingedam (vac. A. J. Janssens) E. Jansen te Aduard; te Gorre- dijk H. Alting te Wijckel: te Leek H. Veen- stra te Veenwoudsterwal. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Leeuwarden (vac. M. Hol- trop) A. Hilbers te Enschedé-West en M. Vlietstra te Eemdijk. Bedankt voor Deventer W. van 't Spijker te Drogeham voor Doornspijk B. Bijle- veld te Noordeloos. Evang. Lnth. Kerk Beroepen te Dordrecht J. A. Roskam te B everwij k- Velsen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3