Sigarenwinkeliers protesteren tegen hogere omzetbelasting FILATELIE Onzichtbaar beter horen! Acht maanden geëist tegen vrouw, die spaarbankboekje vervalste van BOOTZ Boze Indonesische reacties op gemeenschappelij ke verklaring Osmia- de-Luxe Vrees voor invoer van goedkopere Belgische sigaretten De Nieuw Guineakwestie „Als Indonesië zich eens politiek en militair anders zou instellen Bobaby Stedelijk Museum in Amsterdam Binnenbladen verwisseld, waardoor eigen boekje hoger tegoed aanwees E.E.K. 7 Voor 10 miljoen nieuwe uniformen voor de B.B. De overal is niet voldoende representatief Voor een Tip-top feestje MMiMI Bus met radio-actieve stof verdwenen uit Leids laboratorium Twee jaar geëist wegens beroving van automobilist Veilingcmployé zou 26 mille verduisterd hebben Tulpenkoningin heeft tournee achter de rug Kerkelijk Nieuws VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 De Nederlandse Algemene Bond van Sigarenwinkeliers heeft in een telegram geprotesteerd tegen de voorgenomen ver hoging van de omzetbelasting op sigaret- ten en de daarmee vermoedelijk gepaard gaande prijsverhoging. Door deze belas tingverhoging zal de tabaksdetailhandel volgens de bond zeer worden gedupeerd. Voorts meent de bond dat het deel van het publiek met de laagste inkomens het zwaarst wordt getroffen, dat het sigaret- tenverbruik na een tweede prijsstijging sterk zal verminderen. Dit betekent vol gens de bond, dat de te verwachten ho gere belastingopbrengst uit sigaretten niet zal worden gerealiseerd. De verhoog de omzetbelasting zal, zo wordt in het telegram gezegd, voor een groot deel door handel en industrie moeten worden opgebracht. Het gevaar wordt niet denk beeldig geacht, dat deze extra lasten door de industrie op de detailhandel zullen wor den afgewenteld, waardoor de tabaksde tailhandel in een onhoudbare positie zou komen te verkeren. In een gisteren te Utrecht gehouden ver gadering van de Algemene Bond van Si garenwinkeliers deelde de voorzitter, de heer L. P. Jongejans, mede, dat de fede ratie van organisaties van sigarenwinke liers een onderhoud heeft gehad met de Directeur-generaal voor Handel en Nij verheid. Bij dit onderhoud is gebleken dat de minister van Economische Zaken akkoord gaat met de verhoging van de sigarettenprijzen, daar de minister van Financiën een hogere belastingopbrengst uit het tabaksverbruik wil verkrijgen. De minister van Economische Zaken heeft geen bezwaar tegen een hogere winstmar ge voor de detailhandel als uitvloeisel van deze prijsverhoging. De sigarettenin dustrie heeft evenwel de regering te ken nen gegeven dat, nu deze verhoging uit sluitend voor de sigaretten zal gelden, het haar onmogelijk is zowel de prijzen te verhogen met tenminste 10 ct. per pak je als de winst voor de detailhandel te vergroten. Op dit punt, aldus de heer Jon gejans, zijn de onderhandelingen tussen de industrie en de regering afgebroken en wacht de regering af, wat de industrie gaat doen omdat zij niet bij machte is de industrie een prijsverhoging op te leg gen. De heer Jongejans noemde het ge vaar niet denkbeeldig, dat binnenkort in het kader van de nieuwe Benelux- overeenkomst goedkopere Belgische si garetten van eenzelfde kwaliteit als de Nederlandse zullen worden ingevoerd. Hiermede zijn alle partijen schaakmat gezet, aldus de heer Jongejans: de re gering, die voor een verhoogde belas tingopbrengst afhankelijk is van enige prijsverhoging, de industrie, die volgens de Nederlandse sigarenwinkeliers te recht stelt, dat 10 ct. verhoging van de prijzen nodig is om de verhoging van de omzetbelasting met 3 percent op te brengen, en de handel, die tenslotte af hankelijk is van de prijzen- en winst- margêbepalingen van de industrie. De industrie stelt bovendien, dat de verhoogde tabaksprijzen inmiddels de kostprijs per 1000 sigaretten met 1.20 hebben verhoogd. De beslissing over de toekomstige prijs van de sigaretten ligt thans bij de Staten-generaal, daar de mi nisterraad, volgens de heer Jongejans, achter het voorstel van minister Hofstra staat. Tijdens de vergadering werd nadruk kelijk verklaard dat men een doorbere kening van de drie percent omzetbelas ting door de industrie aan de detailhan del niet zal accepteren, omdat dit bete kent, dat de winstmarge van de detail handel op sigaretten dan van IO'/ï op VA percent komt. De grossiers in tabaksfabrikaten heb ben de sigarettenfabrikanten inmiddels laten weten niet te zullen medewerken aan de verkoop van die merken, waarop de marges zullen worden verlaagd. De noodwachters van de Bescherming Bevolking zullen nieuwe uniformen krij gen ter vervanging van de blauwe over al. Het ministerie van Binnenlandse Za ken heeft een aantal modellen laten ma ken, die door een instructieblokploeg uit Amsterdam op de diverse daaraan te stellen eisen in de praktijk zullen worden beproefd. Deze beproeving geschiedt on der leiding van een commissie van nood- wachters, die in januari haar advies aan het ministerie zal uitbrengen. Daarna zal een definitieve keuze worden gedaan welk model zal worden gemaakt. Op de begroting voor 1958 van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken is voor de periode tot 1961 tien miljoen gulden voor deze nieuwe uniformen uitgetrokken. De overal heeft in het algemeen wel vol daan, maar had toch diverse praktische bezwaren. Met name was de overal niet representatief als „uitgaanstenue" wan neer de B.B.-ers bijeenkomsten hadden of deelnamen aan wandelmarsen. ADVERTENTIE hebt U beslist Tip van Bootz nodig. Het ver« maarde, echt Nederlandse apéritief, geliefd bij dames èn heren. Opwekkend, hartverwarmend! ADVERTENTIE CHINA. - De Russische oktoberrevo lutie zal ook in Peking-China worden herdacht. Ter gelegenheid van de 40ste De Aditone-hoorbril geeft U onzichtbaar Uw gehoor terug. Het geluid wordt opgevangen daar. waar het hoort: namelijk aan 't hoofd. Geen zichtbare uiterlijke kentekenen, zoals batterijen en snoeren; geen kledinggeruis, maar vrij en onbelemmerd horen. Zó merkt niemand meer, dat U slechthorend bent. De bekende hoorbrillenspecialist GEERVLIET biedt U een keuze uit de beste hoorbrillen. Er zijn nu drie modellen. n.L Luxe model prachtig modern montuur, niet te onderscheiden van een gewone bril. met ingebouwde luistetspoel (vcfor telefoneren, radio en televisie). Voordelig in gebruik. het gehele, boortoestel in ddn oorhaak, gemakkelijke pasvorm, mogelijkheid tot ■..binauraar (met twee oren) horen. N.V. Instrumenthandel v/h fa. n RCCDWI ICT Keizersgracht 411 Amsterdam-C. I ULLlV VLIL I Filiaal: Koningstraat 11, Tel. 16171 Haarlem DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, heeft woensdag verklaard, dat het Australische volk moet beseffen, dat de veiligheid van Australië afhangt van de veiligheid van Indonesië. In een commen taar op recente verklaringen van leden van het Australische kabinet, waarin steun werd gegeven aan het Nederlandse standpunt in het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea tussen Nederland en Indo nesië, zeide de minister aan het Indone sische persbureau Antara, dat als Indo nesië, met of zonder Westelijk Nieuw- Guinea, in politiek of militair opzicht zich anders mocht gaan instellen dan Australië, dit de veiligheid van Australië zeer zeker in gevaar zal brengen. De minister achtte de tijd gekomen voor ADVERTENTIE Geplatinccrdc 14 krt gouden pen met extra duurzame Ojwt-iridium penpunt. Veilig compressor-vulsysteem. Verlies voorkomende veiligheidsclip. V(hsq\ Gedistingeerde kleuren: Russian green en glanzend zwart. f 35.25 - f42.25 - f 52.25. (Osmia standaard-serie vanaf f 17.901 25 jaar schriftelijke garantie tegen slijtage van de penpunt. TJit het Kamerlingh Onnes-laboratorium van de rijksuniversiteit te Leiden is tus sen woensdag 30 oktober on gisteren een loden bus verdwenen, welke 96 staafjes radio-actief kobalt bevat. De uitstraling van deze staafjes levert zeer groot gevaar voor de gezondheid op. De 96 staafjes radio-actief kobalt zijn elk ongeveer 3 cm. lang en 2 mm. dik. Zij lij ken op grijze, iets door oxydatie aange taste zinkdraadjes. De staafjes zijn vier jaar geleden door het Leids academisch ziekenhuis aan het Kamerlingh Onnes-la boratorium ter beschikking gesteld voor onderzoek van diverse natuurkundige ver schijnselen bij zeer lage temperaturen. Zij zijn geborgen in een loden bus van 20 cen timeter doorsnede en 15 centimeter hoogte. De bus met inhoud weegt 20 kilo gram. Het is een raadsel hoe deze loden bus met de radio-actieve stoffen uit het laborato rium verdwenen is. De bus wordt altijd in een kluis opgeborgen wanneer zij niet voor wetenschappelijk onderzoek wordt gebruikt. De loden bus met de draagstangen was eigenlijk te groot voor de bestaande kluis van het laboratorium en daarom was pas een nieuwe kluis gebouwd, waarin de bus wel een plaats kon vinden. Toen men de bus gisteren in deze nieuwe kluis wilde plaatsen, bleek zij te zijn verdwenen. On middellijk werd de politie van de verdwij ning in kennis gesteld. Een direkt ingesteld onderzoek heeft echter tot dusverre geen positieve resultaten opgeleverd. In het laboratorium hebben op het ogenblik ver bouwingen plaats. Het is niet onmogelijk dat daardoor onbevoegden toegang hebben verkregen tot de kelder, waar de bus- was opgeborgen. Het gevaar bestaat, dat de ous ontvreemd is en via opkopers de weg van oude metalen is opgegaan. Zeer ge vaarlijk zou het zijn, wanneer degenen, die de bus hebben weggenomen, de inhoud ergens hebben weggegooid. De kobalt- staafjes zien er uit als stukjes dik ijzer- draad. De stralingssterkte is echter zeer gevaarlijk voor het menselijk lichaam. Heeft men een zo'n staafje enige tijd bij zich, dan kan dit fatale gevolgen hebben. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 25-jarige pak huisknecht en een 26-jarige elektromonteur een gevangenisstraf geëist van twee jaar wegens beroving van een Haagse automo bilist in de nacht van 30 op 31 augustus. De verdachten hadden hun slachtoffer in een nachtclub zien betalen met een biljet van f 100,Zij zagen dat hij in zijn portefeuille nog meer bankbiljetten had en een van hen opperde het plan hem te volgen, teneinde te trachten dit geld in handen te krijgen. Men volgde hem naar buiten, waar bleek dat hij met een auto naar huis wilde gaan. De beide verdachten vroegen hem, welke richting hij uit moest en verzochten hem om een lift. De auto mobilist stond dit toe, waarop beide ver dachten achter in de auto plaats namen. „Hier moeten jullie eruit, jongens", zei de automobilist, toen men op de Valken- boslaan in Den Haag gearriveerd was. In plaats van uit te stappen sloeg een dei- verdachten onverhoeds zijn arm om de nek van de automobilist. Tegelijkertijd pakte de ander de portefeuille van de bestuurder, waarin zich f 400.aan bank biljetten bevond. Bij het uitstappen zei een van de verdachten tegen de ander: „Houd je pistool gereed". De automobilist wachtte zich na deze opmerking wel de rovers achterna te gaan. Wel reed hij onmiddellijk naar het dichtst bijzijnde politiebureau, van waar uit een nachtelijke jacht werd georganiseerd. De beide rovers werden toen echter niet ge vonden, doch zij konden later worden gearresteerd. Thans hadden zij zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. „Wij willen graag veilig over straat gaan", zei de president, die over de brutale over val zeer verontwaardigd was. Beide ver dachten stonden voor het eerst van hun leven terecht. De over hen uitgebrachte reclasseringsrapporten luidden niet ongun stig. Op 19 november zal de rechtbank uit spraak doen. 99 de regering en de volkeren van Australië en Indonesië om zich over het vraagstuk West-Irian kalm te beraden. De minister wees er met nadruk op, dat Indonesië geen gebied wenst over te nemen, dat niet tot dit land behoort, doch het is de plicht van het Indonesische volk om de onafhankelijkheid te eisen voor het voormalig Nederlands-Indië, teneinde „door onze landgenoten in West-Irian niet te kunnen worden beschuldigd zich van hun lot niets aan te trekken". NEW YORK (UP) Dr. Ali Sastroa- midjojo, hoofd van de Indonesische dele gatie bij de UNO, heeft Australië er woens dag van beschuldigd te trachten het debat over de kwestie Nieuw-Guinea in de Alge mene Vergadering „afbreuk te doen". Hij zinspeelde in een verklaring op de door Nederland en Australië gepubliceerde gemeenschappelijke verklaring over de toekomst van "Nïeuw-Gülnèa. -Hij- - ver klaarde, dat deze verklaring „diep wordt betreurd" door zijn delegatie. DJAKARTA (ANP) Intussen heeft president Sukarno donderdag gezegd, dat „de mensheid wellicht versteld zal staan" over de „nieuwe koers", die door Indone sië zal worden gevolgd, als de strijd in de UNO voor inlijving van West-Irian in het Indonesische grondgebied mocht mis lukken. Mevrouw Supeni, de voorzitster van de sectie Buitenlandse Zaken van het Indo nesische parlement, heeft donderdag een krachtig protest doen horen tegen de hou ding van de Australische regering „door zich te mengen in het geschil over West- Irian tussen Indonesië en Nederland". Het lid van de Nationale Raad professor Mohammed Yamin beschuldigde Neder land van het leggen van een rookgordijn rondom de kwestie-Nieuw Guinea, han gende de debatten in de UNO over deze kwestie. Dit rookgordijn is bedoeld om de toestanden in Westelijk Nieuw Guinea te verbergen, daar de Nederlanders geen succes hebben gehad in het vooruit brengen van de Indonesiërs in dat gebied. Postbesteler. Het Arnhemse gerechts hof heeft een 51-jarige P.T.T.-besteller uit Hengelo tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij zich een aantal post pakketten had toegeëigend. De Almelose rechtbank had hem tot een jaar en zes maanden veroordeeld. ADVERTENTIE de luier die droog bljjft. In een praatje voor de televisie, werd de nieuwste vinding besproken van een bepaalde inlegluier die voor de jonge en a.s moeder van grote betekenis is. Deze luier, die droog blijft en de eigenschap heeft alle vocht af te geven aan de gewone luier, is een Zwitsers produkt en heeft een vastgestelde ver koopsprijs van 4.95 en 5.95, aan 2 of 3 stuks heeft u voldoende. Het grote voordeel hiervan is dat het huidje niet nat wordt en dus met ge ïrriteerd. Levering nog beperkt bij V&llAfiCCSlt voor BABy en KLEUTER Anegang 46 - Tel. 14651 Gr. Houtstr. 116 - Tel. 13339 De officier bij de rechtbank te Alkmaar heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, geëist tegen de 56-jarige H. P. uit Lan- gendijk, die in de periode van 19551956 als marktbetaalmeester bij de Langedijker groentecentrale ruim f 26 mille zou heb ben verduisterd. P., die op provisiebasis was aangesteld, werd het vorig jaar ern stig ziek. Bij de kasovername door zijn plaatsvervanger bleek er een tekort van 1600 gulden. Een accountantsonderzoek bracht aan het licht, dat P. bedragen van 4000 en tweemaal 10.000 gulden met opzet niet in de boeken had vermeld. Hij had het geld opgenomen en het in zijn huis houden volledig opgesoupeerd. P. bekende. Hij voerde tot zijn verdediging aan dat hij meende te laag gesalarieerd te zijn. Zijn verdediger vroeg vrijspraak op juridische gronden. De rechtbank zal 17 november uitspraak doen. Volgend jaar weer een tournee De 24-jarige Nederlandse tulpenkonin gin 1957, Augusta de Zoete, heeft haar tournee door de Verenigde Staten donder dag beëindigd. Volgens de organisatoren van haar rondreis is deze een succes ge worden. Mejuffrouw De Zoete heeft een tournee van zeven weken langs twaalf „tulpenste den" in de Verenigde Staten achter de rug. De Amerikaanse vertegenwoordiger van het Centraal Bloembollencomité, Gustaaf Springer, noemde haar tournee de „meest geslaagde tournee ter bevor dering van de bollenverkoop in de Verenig de Staten". Augusta verscheen voor radio- en tele visie, hield lezingen voor verenigingen van liefhebbers van tuinieren, bracht be zoeken aan bloemenwinkels en aan func tionarissen van de „tulpensteden". „Ik ontmoette duizenden mensen", ver telde ze, „en zij schenen allen meer over Holland ,en de bollen te willen weten." De heer Springer deelde mede, dat voor volgend jaar nog een tournee langs an- dere steden, ook in Canada zal worden georganiseerd. Het Centraal Bloembollen- comité is reeds begonnen naar een tulpen koningin 1958 te zoeken. Dit is naar men ons van de zijde van het comité meedeel de, een moeilijke opgave. Het Stedelijk Museum te Amsterdam heeft traditiegetrouw een zaal beschikbaar gesteld voor het werk van een Nederlandse schil der. Dit keer is Jaap Wagemaker de ge lukkige. Men kan Wagemakers schilderijen vergelijken met muren of andere opper vlakken, waaraan de tijd met de elemen ten hun werk hebben gedaan. Het is door hem dan zeer kunstig bereikt. Op enkele plekken kan de oppervlakte van Wagema kers schilderijen boeien als die van bij voorbeeld geglazuurde potten dat wel doet, ook zelfs wanneer ze eigenlijk mislukt ge acht moeten worden. Het prentenkabinet van het Stedelijk Museum vertoont tot 13 november grafiek uit de zogenaamde Bauhaus-mappen. Wie geïnteresseerd was in de tentoonstelling van expressionistische grafiek in de Vis- hal te Haarlem vindt hier de gelegenheid zijn kennis aan te vullen. Op het galerijtje tenslotte van de ver koopafdeling van reprodukties wordt aan trekkelijke grafiek van Van Kruiningen, Wiegers en Röling geëxposeerd. Dit keer wil ik vooral wijzen op de etsen van prof. G. Röling omdat ze zo'n prachtig ver volg, zijn .opjzijn indertijd bij Leffelaar ge toonde tekeningen uit het circus. Van een raak verslag steeg Rölings werk tot een schone verbeelding. Bob Butjs Een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onmiddellijke gevangenneming bij de uitspraak eiste de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pit- lo, donderdagmiddag tijdens een zitting van de Haarlemse rechtbank tegen een 32-jarige huisvrouw uit Santpoort, die er van werd verdacht een rijkspostspaar bankboekje te hebben weggenomen, dit te hebben vervalst en vervolgens op vertoon van dit vervalste spaarbankboekje een bedrag van f 100 te hebben opgenomen. De vrouw woonde met haar gezin man en kind van 21 maanden oud in bij een bejaarde dame en haar dochter. Om streeks half mei van dit jaar kwam de vrouw in geldelijke moeilijkheden te ver keren ten gevolge van een rekening voor reparatiewerkzaamheden aan de centrale verwarming ten bedrage van f 120. Zij heeft toen van haar huisgenote een spaar bankboekje weggenomen, waarop een groter tegoed stond dan op het spaar bankboekje, dat zij zelf bezat. Zij heeft daarop de vier binnenbladen in haar eigen boekje vervangen door de vier over eenkomstige bladen uit het weggenomen boekje. Met behulp van het vervalste boekje heeft zij vervolgens bij het post kantoor in Santpoort-dorp f 100 opge nomen, die zij ten eigen bate heeft ge bruikt. Als getuige was de kantoorhouder van het postkantoor verschenen, die ver klaarde, hoe de posterijen de vervalsing hadden ontdekt. Dit was pas later ge beurd door het hoofdkantoor van de Rijkspostspaarbank tijdens de vergelijking van de totaalposten met de rekening courant. De officier van Justitie roemde in zijn requisitoir het vele en moeilijke werk, dat de postrecherche heeft verricht om de verduistering aan het licht te brengen. Hij had kennis genomen van het rapport van de reclassering, dat over het algemeen een gunstige indruk van de verdachte had ge geven, maar aldus voegde mr. dr. Pitlo hieraan toe: „Dergelijke rapporten zijn bijna altijd in majeur gesteld". Hij sprak van een vooropgesteld plan met het oogmerk een oude dame te be stelen en noemde de wijze waarop dit werd gedaan onbeschaamd. De verdediger, mr. C. Berkhouwer, be twijfelde of met de handelwijze van zijn cliënte de staat was benadeeld. Hij was van mening, dat de oude dame de enige benadeelde was. Overigens hechtte hij wél waarde aan het reclasseringsrapport. „De verdediging kan er toch niets aan doen dat een gunstig rapport is uitgebracht", verzuchtte hij. Verder was hij van me ning, dat een huisvrouw en moeder heel wat op haar kerfstok moet hebben, voor dat men haar naar de gevangenis kan verwijzen. Hij schreef de gewraakte daad van zijn cliënte toe aan de maatschappe lijke ellencl nummer één, de samenwo ning en bepleitte een voorwaardelijke straf. „Zwijntjesjager" Tegen een 24-jarige machinebank werker uit Velsen eiste de officier van Justitie één jaar gevangenisstraf zonder aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van het consultatie bureau voor alcoholisme. Deze man zou in mei van dit jaar vier bromfietsen hebben weggenomen in Vel sen en Wormer en deze ten eigen bate hebben verkocht. Mr. dr. Pitlo zei, dat men in ons land geen sympathie placht te hebben voor „zwijntjesjagers" en meende, dat zeker geen sympathie besteed moest worden aan een dief van bromfietsen, die „im mers zoveel duurder zijn dan fietsen". De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, vroeg de rechtbank zijn cliënt ge legenheid te geven zich te verbeteren en bepleitte toekenning van aftrek van de tijd, die zijn cliënt in voorarrest heeft doorgebracht en een grotere preventieve hechtenis. De president, mr. E. J. W. Top, bepaalde de uitspraak van beide zaken op 21 no vember. ADVERTENTIE WILT U een gegarandeerd goed Costuum, Sportcombinatle of Overjas GA DAN Eerst Even Kijken bij Grote Houtstr. 156 hk Kerkstr. DUS: BIJ DE KLEERMAKER Ned. Herv. Kerk Beroepen te Madrid (New York, U.S.A.) (Scotch Presb. Church) G. J. Guertsen te Utrecht; te Loppersum dr. J. M. S. Baljon te Blankenham. Geref. Kerken Aangenomen naar Scharnegoutum S. J. Verveld, laatstelijk Doopsgez. predikant te Den Horn (Gron.), die bedankte voor Dus- sen (N.Br.) en voor Zoutkamp (Gron.). Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Aangenomen naar Enschedé-Zuid H. Bremmer te Zwolle. verjaardag dezer omwenteling zullen herdenkingspostzegels worden uitgege- ven, waarvan hieronder een aantal I exemplaren zijn weergegeven. FINLAND. Het Finse Rode Kruis be-\ staat dit jaar 80 jaar en naar aanleiding van deze gebeurtenis geven de Finse posterijen op 25 november een serie van drie waarden uit, n.l. 10+2 mk. (olijf-- groen), 20 3 mk (roodviolet) en 30 5 mk (grijsblauw). De zegels dragen alle, dezelfde voorstelling: de Rode-Kruis- vlag en opschrift „1877-1957", Ze zijn'', ontworpen door mevrouw Signe Ham- marsten-Jansson. Honderd jaar geleden werd de be--: roemde Finse actrice Ida Aalberg gebo- ren. Ter herinnering hieraan verschijnt 4 december een postzegel van 30 mk (roodbruin en violet). De zegel heeft een', oplage van 2 miljoen exemplaren. ZWITSERLAND. Op 30 november zullen de jaarlijkse „Pro Juventute"- 3 postzegels in omloop worden gebracht. 8 De serie omvat, evenals vorig jaar, vijf waarden. Het zijn de 5 5 rp (bruin- p achtig karmijn), 10 10 rp (olijfgroen, g bruin, oranje en geel), 20 10 rpi (blauwachtig rood, donkerbruin en geel), 3 30 10 rp (bruin, blauwgroen en geel- 8 groen) en 40 10 rp (blaxiw, donker- p bruin, lichtbruin en rood). De zegel van p 5 rp herdenkt de 250ste geboortedag p van de beroemde wiskundige Leonhard p Euler (1707-1783); op de overige waar- 8 den zijn insekten voorgesteld en wel op 8 de 110 rp de posthoornvlinder, op de 20- rp de bonte bessenvlinder of Harlekijn, op de 30 rp de gouden tor en op de 40 rp het rode weeskind. Dr. U TSCHLBiSN DISPOST WEST-BERLIJN. De Westberlijnse 'p posterijen geven op 16 november a.s A twee nieuwe frankeerzegels uit in de 8 waarden 30 pf (grijsgroen) met het slot g Pfaueninsel en 60 pf (bruin) met het ge bouw van de Kamer van Koophandel i en Fabrieken en de Beurs. Voorts komt i een zegel van 20 10 pf in omloop ten j gunste van het „Muttergenesungswerk" waarop het portret van mevrouw Elly P Heuss-Knapp is afgebeeld. De eerste p dag van uitgifte is 30 november a.s. p AUSTRALIë. Naar aanleiding van dei eerste vlucht „Rond de wereld", diei- binnenkort door de Qantas Empire Air- b ways zal worden gehouden, geven de'< Australische posterijen op 20 november a.s. een postzegel van 2 sh (donker- p blauw) uit met als motief een Super Constellation boven een deel van de 8 globe. >MOOOOX)OC»ODOOKXX»cocccocccxxxodco-OOOOO?C<x^.-:^XOOO^

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7