Nieuwe ruime pyjamafabriek van „Nobelt" aan Parklaan in Haarlem aan cis redactie Notaris H. M. van Weel zeventig jaar Verrassend goed concert door symfonie-orkest „Haerlem" De zaak-Hogerhuis SLOT DEFECT? ZATERDAG 9 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WASSERIJ DUYN AMSTERDAMSE VAART 20 TEL. 11053 Home Decorating Fries toneel Route van intocht van Sint Nicolaas Avondopenstelling in St. Nicolaasperiode Voorgesteld wordt van donderdag 27 november af Hogere subsidie academie economisch onderwijs Inbraak in huis aan Cravenesterlaan POTTER'S LINIA J. W. Henny gehuldigd Twee pogingen tot inbraak in Haarlem afl v. Empelen Haarlems Operakoor met solisten Radiohandelaar door onbekende opgelicht J. L. van Deursen 40 jaar in overheidsdienst De damcompetitie Haarlem OK bezorgde VKD eerste nederlaag Burgerlijke Stand van Haarlem Regenten St. Elisabeths of Grote Gasthuis Op vrijdag 15 november zal de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de officiële opening verrichten van het nieuwe fabriekspand van de n.v. Haarlemse pyjamafabriek „Nobelt" aan je parklaan 125. De opdracht voor de nieuwbouw werd op 31 oktober van het vorig jaar verstrekt en enkele maanden geleden, op 5 augustus, kon een gedeelte van het nieuwe complex reeds in gebruik genomen worden. Toen de fabrieken aan He Leidsevaart te klein werden is de di rectie van „Nobelt" van het standpunt uitgegaan dat in de stad Haarlem, mits centraal gelegen en in de onmiddellijke omgeving van alle bus- en spooraanslui- tingen, de personeelsvoorziening voor een middelgroot bedrijf met vrouwelijk per soneel ruimschoots is verzekerd. Indien het bedrijf althans aan alle moderne eisen voldoet en daarom ook heeft men bij de bouw van het nieuwe complex op 't Phoe- nixterrein gestreefd naar openheid, ruim te, eenvoud, licht, lucht, functionele kleu ren, goede sanitaire installaties en een sfeervolle cantine. Bovendien hebben de architecten J. P. van der Aa en ir. F. C. de Weger uit Rot terdam rekening moeten houden met de technische en commerciële opvattingen die nodig waren om een zo vlot mogelijke produktie te verzekeren. En zij zijn daar volledig in geslaagd, want bij een rondgang door de fabriek, de kantoren en de showrooms wordt dui delijk dat men niets heeft nagelaten om de ongeveer honderd vrouwelijke perso neelsleden een prettige werkkring te ver schaffen. De directie van „Nobelt" heeft overigens, ook in tijden van grote perso- neelsschaarste, nooit moeite gehad om voldoende meisjes en vrouwen voor de ateliers te vinden hetgeen in de confec- tieindustrie een zeldzaamheid is en waar door de leiding van de directeur, de heer A. S. van Cleeff in een bijzonder dag licht komt te staan. De heer Van Cleeff wordt terzijde gestaan door een bekwa- ADVERTENTIE me staf van medewei'kers en medewerk sters van wie mejuffrouw A. Jacoby, de hoofdontwerpster en mejuffrouw T. Storp, leidster, van het begin van de fa briek af, in 1933, deel uit maken van het personeel. De heer Willi Weyl begon in dat jaar op 1 september met een klein fabriekje aan de Leidsevaart met een per soneelsbezetting van ongeveer tien men sen maar nadat in 1935 de n.v. Van Cleeff en Co. uit Rotterdam aan de pyjamafa briek deelnam heeft het bedrijf zich al vrij spoedig uitgebreid. In september 1944 dook het gehele bedrijf met alle grond stoffen en machines onder teneinde inbe slagneming door de bezetter te voorko men. Het ontruimde gebouw werd nood kerk van de gereformeerde gemeente van Zandvoort. Kort na de oorlog, op 1 juli 1945 kon het bedrijf, na de herinstallatie, weer heropend worden. „Nobelt" houdt zich op het ogenblik uitsluitend bezig met de vervaardiging van dames-, heren- en kinderpyjama's en van damesnachthemden en -blouses in het midden en betere genre. Daaronder valt dan ook natuurlijk de nieuwe voorjaars mode die op het ogenblik in de toonka ADVERTENTIE mers van „Nobelt" is uitgestald. Daarbij kan men zien dat de mode voor de he renpyjama's een kleine wijziging heeft on dergaan want behalve de gewone stan daardpyjama vervaardigt men thans ook de shortama een pyjama met korte broek die vooral in de tropen veel aftrek zal vinden. Bij de damesnachtkleding heeft men vooral inspiratie gezocht in Frankrijk waardoor een bijzonder uitgebreide serie modellen over enige maanden op de markt zal komen. De heer Van Cleeff deelde ons tenslotte nog mee dat de Nederlander gemiddeld één pyjama in de drie jaar koopt en dat van al die pyjama's een belangrijk deel uit Haarlem komt kan tot tevredenheid stemmen. Bij de officiële opening zal die tevre denheid, zo verwachten wij, nog wel dui delijk uitgedrukt wooden. Het ruime atelier in het nieuwe be drijfspand van de n.v. Haarlemse pyjamafabriek „Nobelt" aan de Parklaan. GIERSTRAAT 60 - HAARLEM TELEFOON 17654 13 NOV. 1954 13 NOV. 1957 In de tweede jubileumbijeenkomst ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Friese vereniging „Gysbert Ja- picx" kwam niet de eigen toneelgroep, maar die van de Haagse zustervereni ging „Rjucht en Sljucht" voor het voet licht met een merkwaardig toneelstuk, dat gebaseerd is op een gebeurtenis ,die vóór en na de eeuwwisseling de gemoe deren in en ook buiten Friesland in be roering heeft gebracht en waarover des tijds zelfs in de Tweede Kamer harde woorden zijn gevallen. Drie zoons van de weduwe Hogerhuis uit het dorpje Beet gum werden toen in 1895 verdacht van een roofoverval op een bejaarde ren tenier en, na een allerminst objectief on derzoek door politie en justitie, veroor deeld tot langdurige gevangenisstraffen. Vrijwel niemand geloofde aan hun schuld. Maar noch de pleidooien van hun pleit bezorger mr. P. J. Troelstra in het parle ment, noch de schriftelijke bekentenissen van de naar Amerika uitgeweken werke lijke schuldigen vermochten de justitie te vermurwen. De gebroeders Hogerhuis moesten hun onverdiende s$raf uitzitten, op een paar jaren na, die hun wegens bun goed gedrag in de gevangenis wer den kwijtgescholden. In het toneelstuk doet de auteur, D. A. Tamminga, de politieke achtergrond van deze affaire nog eens onverbloemd uit de doeken: de Hogerhui-.en waren socialis ten, en dat was in die tijd voor de (adel lijke) rechters alleen reeds een motief om hen in de cel te zetten. De Friese Hagenaars hebben van dit tendensstuk een indrukwekkende uitvoe ring gegeven, indrukwekkend vooral door de voortreffelijke typering der verschil lende personen, die in deze tragedie een rol hebben gespeeld. En dan denken wij vooral aan de wijze waarop de zeer moei lijke rol van Wybren Hogerhuis coor de heer Sj. Witteveen werd vertolkt, een op merkelijke prestatie, waarvan men voor al in het laatste bedrijf, dat zich geheel in een gevangeniscel afspeelt, sterk on der de indruk kwam. Er kan trouwens van de talrijke overi ge medewerkenden niets dan goeds wor den gezegd. Mevrouw Hartmans-Kijlstra gaf vaak zeer ontroerend spel te zien, in het bijzonder in de scène in het derde be drijf, in de kamer van de rechter-commis- saris, waar de moeder met haar drie zoons geconfronteerd wordt. De figuren van deze rechter-commissaris en zijn griffier waren door de auteur wel in een kwalijk licht gesteld, maar wij moeten wel aannemen dat dit niet ten onrechte is gebeurd, want het stuk berust op his torische gegevens. De regisseur had, on der meer door decors en costumering, de oenauwende sfeer weten op te roepen, waarin de gebeurtenissen in Beetgum zich destijds hebben afgespeeld. Hem komt 'ok een woord van lof toe omdat hij ge waakt heeft tegen chargering, waartoe 'lt stuk zoveel gelegenheid geeft. Daar- oor bleef ook de hoofdfiguur precies bin- an de perken en kregen de verscheide- le aspecten van het gegeven geen over- Ircven accentuering. Een ovationeel applaus heef* de Haag- 'e Friezen beloond voor de bijzondere avond, die zij de Haarlemse Friezen heb ben geschonken. ,r. *--- fmSM MitaMI«MÉ8IM sü mm Wm Er is heel wat durf, zelfverzekerdheid en uiteraard ook positieve kwaliteit en handigheid nodig voor een orkest van amateurs om met een programma voor het publiek te komen als dit, waarop het symfonie-orkest „Haerlem" ons vrijdag avond in de grote zaal van Haarlems Con certgebouw vergastte. Dirigent Marinas Adam had er blijkbaar wilskrachtig alles op gezet om het ensemble zijn uiterste mogelijkheden te doen demonstreren. Hij heeft zijn mensen tot werken en studeren gedwongen door het opleggen van een zware verantwoordelijkheid. Dit gold dan in de eerste plaats de begeleiding van het Pianoconcert in bes van Tsjaikofsky, waarmee de Amerikaanse neger-pianist als solist optrad. Begeleiden is voor een orkest altijd een riskante taak. Het eist een volgzaamheid en een steeds ad rem zijn om onvoorziene dingen op te vangen. Nu bleek wel eens een paar keer dat het de solist was die zich aanpaste, wat dan ook de veiligste oplossing betekende. Maar over het alge meen kon hij vrijuit zijn gang gaan, het orkest wist hem best te volgen. Doch afgezien van de vereiste soepelheid bij het begeleiden, is de realisatie van dit sym fonische concert een technisch niet te onderschatten opgave, zowel voor de bla zers als voor de strijkers. Het wekte dan ook het grootste respect, dat de kleurige partituur goedstemmend en zonder al te hinderlijke vergissingen tot klinken kon worden gebracht. Een compliment aan Marinus Adam en aan zijn ijverige ama teurs! De solist Eugène Haynes speelde het zware werk met veel aplomb en tech nische vaardigheid. Uiterlijk heeft hij het vrijwel in zijn macht, innerlijk zal het nog moeten groeien. Wat hij te horen gaf was in ieder geval een zeer goede belofte. De avond was ingezet met de ouverture „Le Domino noir" van Auber, welk opge wekte stuk zuiver klonk, maar nog winnen kan aan ritmische puntigheid. De voor treffelijke blazers die het orkest telt, kre gen een voortreffelijke kans om zich te laten gelden met de Kleine Symfonie voor negen blazers van Gounod, die dit jaar het repertoire van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest is komen verrijken. Het mag een zeldzaam geval heten, dat dit stuk door amateurs vertolkt wordt en dat men na afloop kan zeggen: bravo fluit, best zo hobo's, aardig er afgebracht klari netten, keurig gemusiceerd fagotten, goed gespeeld hoorns! Tenslotte was het een bijzonder prettige belevenis door middel van een zeer ver zorgde interpretatie kennis te kunnen ma ken met de vergeten Eerste Symfonie (c klein, opus 11) van Mendelssohn, die hij op twintigjarige leeftijd te Londen voor het eerst dirigeerde, tezamen met zijn „Mid- zomernachf'-ouverture, welke hij drie jaar tevoren gecomponeerd had. Het bleek een dankbare opgave deze prille muziek met interessante doorwerkingen tot klinken te brengen. Er zou gewezen kunnen worden op menig belangrijk detail van de blazers, dat bijzonder fraai vertolkt werd, maar ook het strijkorkest toonde verrassende kwaliteiten. De aanhef van het Andante was wel zeer treffend van sonoriteit. Al met al is het een voortreffelijke uit voering van „Haerlem" geweest. Adam speelde hoog spel, maar hij heeft zich niet vergist in de mogelijkheden van het orkest, toen hij het waagde zijn mensen met dit zware programma het vuur aan de schenen te leggen. Hij mocht deze avond de vruch ten plukken van een grote inspanning en van zijn kundige leiding. Jos. de Klerk Sint Nicolaas zal op woensdag 13 no vember des middags om vier uur aan de Turfmarkt in Haarlem arriveren. Hij komt per feestelijk versierde boot, het M.S. „Spanje" uit de richting Spaax-ndam. Een speciale feestcommissie en natuur lijk de Haarlemse jeugd zal de goedheilig man een grandioze ontvangst bereiden bij de aankomst aan de Turfmarkt waar Sint Nicolaas aan wal zal komen. Daar stapt hij in een crèmekleurige calèche die getrokken wordt door vier paarden. Voor afgegaan door de Haarlemse Postfanfare zal de stoet langs de volgende route door de stad trekken: Turfmarkt, Ged. Oude Gracht, Grote Houtstraat, Grote Markt, Jansstraat, Jansweg, Kennemerplein, Kruisweg, Kruisstraat, Krocht, Bartel- jorisstraat, Grote Markt, Koningstraat, Gierstraat, Grote Houtstraat, Verwulf t. Aankomst bij het Verwulft om ongeveer drie uur. Het Comité Centrum Belangen, verte genwoordigend de belangrijkste winkel straten, alsmede de kring Haarlem van de Raad van het Grootwinkelbedrijf, heeft de gemeenteraad verzocht aan de winke liers van de gemeente Haarlem vergun ning te verlenen tijdens de St. Nicolaas- verkoop hun zaken langer voor het publiek open te stellen volgens de regeling, welke door de gemeenteraad in de afgelopen ja ren is goedgekeurd, te weten openstelling van de winkelzaken tot 22 uur van woens dag 27 november tot en met woensdag 4 december en openstelling van de winkel zaken, welke volgens wettelijke en-of ge meentelijke regeling op woensdagmiddag gesloten moeten zijn, op de woensdagen 27 november en 4 december. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat blijkens de Winkelsluitingswet 1951 de verplichte woensdagmiddagsluiting op 4 december 1957 niet geldt. In tegenstel ling met verleden jaar toen ontheffing van de verplichte woensdagmiddagslui ting op 5 december 1956 verleend werd, is er thans naar de mening van B. en W. geen sterk motief voor openstelling op woensdagmiddag 27 november 1957. In verband met de omstandigheid, dat op woensdagmiddag 27 november een aantal winkels gesloten moet zijn, komt het B. en W. gewenst voor de bijzondere verlen ging van de verkooptijd voor de St. Nico laasperiode dit jaar te laten beginnen op 28 november 1957. Overigens hebben zij tegen inwilliging van het vermeld ver zoek geen bezwaren, zodat zij de gemeen teraad voorstellen winkeliers in de gele genheid te stellen de winkels van donder dag 28 november tot en met woensdag 4 december tot tien uur des avonds geopend te houden. Het bestuur van de Stichting voor Voortgezet economisch onderwijs te Haar lem heeft de gemeenteraad verzocht de subsidie van f 1.500 te verhogen tot f 2.500. De kosten zijn toegenomen, terwijl de subsidiebedragen gelijk bleven. B. en W. schrijven de raad, dat als men bedenkt, dat in het algemeen bij avond scholen de personeelsuitgaven het begro tingsbeeld beheersen, dat het dan duide lijk is, dat de subsidiebehoefte van deze instelling sterker wordt. Hoewel de cur susgelden voor de academie met 25 per cent zijn verhoogd, waren deze niet vol doende om de gestegen uitgaven te dek ken. Daarom stellen B. en W. voor de subsidie te verhogen. Vrijdagavond is ingebroken in eer huis aan de Crayenesterlaan in Haarlem. Men kwam binnen door aan de achterkant een ruit in te slaan en zo de deur te opener Er wordt een groot aantal bijouterieën waaronder vele waardevolle ringen en armbanden vermist. ADVERTENTIE Een plaag voor de predikant en voor wie naar hem luisteren. Dat hoesten is niet nodig als U tijdig een doosje Potter's Linia koopt. Een prima middel tegen hoest en keelpijn. Voorkomt be smetting. Bij alle Apoth. en Drog. 55 cent per doosje. Bij zware verkoudheid, bronchi- J tis of catarrh neem dan Potter'n Catarrh Pastilles, per doos fl 1.10 De rode pastilles met de snelle xoerkxno Imp. Fa, H. ten HERKEL HILVERSUM De heer J. W. Henny, die gisteren veer tig jaar directeur was van het Leidsch Dagblad, is ter gelegenheid van dit feit 's morgens op hartelijke wijze gehuldigd door de uitgebreide kring van medewer kers in het bedrijf, waarbij ook aanwezig was de voorzitter van het departement Leiden van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, die de heer Henny de zilveren erepenning van deze maatschappij aanbood. Van het personeel kreeg de heer Henny een fotografische uitrusting en een projektor ten geschenke. Des middags werd in „De Beukenhof" te Oegstgeest een receptie gehouden, waar zeer velen door toespraken en geschenken blijk gaven van hun grote waardexdng voor de persoon en het werk van de heer Henny. Vrijdagavond om kwart voor tien werd een surveillerende hoofdagent aangeroe pen door een bewoonster van een huis aan de Leidsevaart in Haarlem die de agent vertelde dat zij op het dak van haar serre iemand had horen lopen. Zij had daarop het huis doorzocht en was tot de ontdek king gekomen dat de deur van haar slaap kamer aan de binnenzijde was afgesloten. De politieman klom met behulp van een ladder aan de buitenkant de kamer binnen waar hij constateerde dat de kamer met een knip op de deur was afgesloten. Er werd echter niets vermist. Toen de rechercheurs bezig waren met het doorzoeken van het huis kwam uit de Wilhelminastraat een melding dat er een poging tot inbraak was gedaan in een notariskantoor. Toen de politie daar arri veerde vertelden de bewoners van de twee de verdieping, die de agenten hadden ge waarschuwd, dat zij beneden iemand had den horen lopen. In het notariskantoor brandde trouwens ook licht. Er werd echter niets vermist. De politie heeft deze beide zaken in onder zoek. ADVERTENTIE ADVERTENTIE UW BLOEMENGESCHENK zal gewaardeerd worden naarmate de indruk die het maakt op degene die het ontvangt. Een stukje ware bloemsierkunst kost niet meer dan Iets dat u overal ziet. BLOEMENMAGAZIJN HEEMSTEDE, BINNENWEG 18, TEL. 3-80-80 Het Haarlems Operakoor, ontstaan door een fusie tussen de koren „Bel Canto" en „II trovatore", geeft woensdag 20 novem ber een uitvoering in het Haarlems Con certgebouw. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Greet Koeman, de tenor Chris Scheffer en de bas Gerard Groot. Het orgel wordt bespeeld door Jan Hibbering, de vleugel door Johan Kat. Het programma vermeldt fragmenten uit ver scheidene beroemde opera's. Het geheel staat onder leiding van Bep Ogterop. Een onbekende man heeft een Haar lemse radiohandelaar opgelicht voor een bandrecorder van zevenhonderd gulden. Bij drie radiozaken bestelde hij een grote radio die hij op een adres in Aalsmeer liet bezorgen. In de derde zaak nam hij bovendien een bandrecorder zonder te be talen mee. In Aalsmeer wist men op het opgegeven adres van niets af. De heer J. L. van Deursen, technisch hoofdambtenaar eerste klasse bij Bouw en Woningtoezicht te Haarlem, hoopt za terdag 16 november het feit te vieren, dat hij veertig jaar in overheidsdienst is. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan bij de Provinciale Waterstaat van Noordholland en op 1 augustus 1919 werd hij benoemd tot tijdelijk inspecteur bij Bouw- en Wo ningtoezicht te Haarlem. Een jaar later kreeg hij zijn vaste aanstelling. Op 1 ja nuari volgde zijn promotie tot hoofdin specteur en op 1 januari 1955 tot tech nisch hoofdinspecteur eerste klasse. Inmiddels heeft de heer Van Deursen de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en op 31 demcember zal hij de gemeente dienst met pensioen verlaten. Nu damclub Haarlem O.K. kans heeft gezien VKD met 15-5 te kloppen, beleeft de damcompetitie eerste klasse district Kennemerland weer een spannende strijd om het afdelingskampioenschap. De wijze waarop het tiental van Haarlem O.K. er in geslaagd is zijn kans om met V.K.D. gelijk te komen, te gebruiken dwong bewonde ring af. Aan vrijwel alle borden werden de V.K. D.'ers gedwongen in de verdediging te gaan. Het offensief van de thuisclub was echter zo doortastend, dat V.K.D. tenslotte moest capituleren. Overigens wel een te leurstelling voor V.K.D., want bij winst zou deze vereniging de titel voor zich hebben opgeëist. De gedetailleerde uitslag luidde: Haar lem O.K.V.K.D.: H. SchuringaP. Mul 2-0, G. LuskeF. Visser 2-0, J. KroonP. Hollenberg afgebroken, doch in een winst stelling voor V.K.D., F. BerkemeierD. Rump 2-0, Ch. VisseR. Kok 1-1, F. Mol- lemaH. Rump 2-0, H. v. d. WerfTh. Kok 2-0, K. GroenewoudA. Masteling 0-2, H. Rozijn—G. Faay 2-0, A. ZwaabTh. van Wort 0-2. Totaal 15-5. De overige uitslagen in deze afdeling waren: Damclub HillegomHDC II 10-10. Op voortreffelijke manier heeft Hillegom dit gelijke spel tot stand gebracht. KNC boekte in een aantrekkelijke en spannende wedstrijd tegen Sportief een 11-9 over winning. De stand luidt nu: 1. V. K. D 5 4 0 1 8 2. Haarlem O. K. 4 3 0 1 6 3. H. D. C. II 4 2 1 1 5 4. K. N. C 3 1 1 1 3 5. 3 0 2 1 2 6. 4 1 0 3 2 7. B. D. C. 3 0 0 3 0 Verkort weergegeven) „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Geeft u heden op als lid voor 1958 met direct ingaande rechten. ONDERTROUWD, 8 nov.: W, H. Glas en H. M. van den Berg; W. J. Slenders en C. E. M. van Zanten. GEHUWD, 8 nov.: H. M. John en M. A. P. Grootenboer; L. W. de Vree en A. W. Kra nenburg; J. Boudri en N. C. M. Leeuwe. BEVALLEN van een zoon: 7 nov.: L. L. M. Marbus-Van der Linden. BEVALLEN van een dochter: 6 Nov.: M. J. Smits-Selhorst; J. Tesselaar-Van der Zouw; 8 nov.: M. F. van den Berg-Van Wijk; W. Th. M. Brasser-Bakker. OVERLEDEN 6 nov.: H. J. Th. Hendriks, 76 jr., Rijksstraatweg; F. W. Kohier, 85 jr. Pijnboomstraat; J. Wijkhuizen, 69 jr., Ro- zenprieelstraat; M. den Oudsten-Akker man, 64 jr., Graafschapstraat; 7 nov.: G. Koedijker, 60 jr., Oranjeboomstraat; Th. Jukes, 74 jr., Westkolk. Op zondag 17 november hoopt een zeer bekende ingezetene van Bloemendaal, no taris H. M. van Weel, zeventig jaar te worden. Hij is de enige notaris in deze gemeente en ruim tweeëndertig jaar in Bloemendaal woonachtig, eerst geduren de vijf jaar als kandidaat-notaris en daar na ruim zevenentwintig jaar als notaris. Zijn notariaat is hoofdzakelijk een boedel notariaat en voor tal van Bloemendaalse families heeft hij al actes gepasseerd. Notaris Van Weel werd op 17 novem ber 1887 te Gorinchem geboren, deed exa men voor kandidaat-notaris in 1911 en was als zodanig werkzaam te Vlissingen tot mei 1925; tevens was hij aldaar plaats vervangend voorzitter van de Raad van Beroep en gedurende de eerste wereld oorlog reserve-eerste-luitenant der artille rie. Sedert juni 1925 was de heer Van Weel als kandidaat-notaris werkzaam ten kan tore van notaris J. H. Wildervanck de Blécourt te Bloemendaal en hij werd tot diens opvolger als notaris ter standplaats de gemeente Bloemendaal benoemd bij Koninklijk Besluit van 26 februari 1930. De heer Van Weel is ook notaris van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland; te zijnen overstaan werd op 5 april 1950 verleden de akte van op luchting van de Stichting „het Nationale Park de Kennemerduinen". Voor de voor bereiding van die oprichting heeft hij tal van conferenties gevoerd. Behalve zijn praktijk vervult notaris Van Weel tal van functies. Zo was hij van 1946 tot het periodiek niet meer her kiesbaar zijn in 1950 lid van het hoofdbe stuur der Bx-oederschap van Notarissen in Nederland en heeft hij deze Broeder schap op verscheidene buitenlandse con gressen, die in 1947, 1948 en 1950 in Frank rijk (Aix-les-Bains) en in Spanje (Ma- iVotaris H. M. van Weel drid) werden gehouden, vertegenwoor digd. Gedurende ongeveer vierentwintig jaar was hij bestuurslid van de ring Haar lem van die Broederschap en gedurende de laatste twaalf jaar lid van de Kamer van toezicht op de notarissen en kandi daat-notarissen in het ax'rondissement Haax-lem. Op 26 februari 1955 heeft notaris Van Weel tijdens een zeer druk bezochte re ceptie in zijn woning aan de Bloemen- daalseweg 86 zijn zilveren jubileum als notaris gevierd. De heer Van Weel zal op zijn zeventigste verjaardag uitstedig zijn. Wanorde in de Schouwburg. Het is voor de hand liggend, dat men een grote toe loop van publiek kan verwachten wan neer een theaterdirectie een artiest als Wim Kan uitnodigt op te treden. De Schouwburgdirectie mei'kte afgelopen dinsdagmox-gen zoiets blijkbaar pas tegen elf uur (Nebbisch!). Als deze directie dan niet zo bij de tijd is tijdig volgnummers uit te delen, laat ik dat dan eens doen. Zo gezegd zo gedaan. Nummers waren snel gekocht. En uitgedeeld. U maakt in uw ax-tikel (gepubliceerd donderdag 7 november) de opmerking „De man die de organisatie zelf in handen had genomen, was niet meer aanwezig. Het is begrijpelijk, dat hij zelf het hoogste num mer heeft behouden". Nu, verdiend had ik het wel, volgens sommigen uit het pu bliek, maar ik deed zulks niet, getuige het feit, dat ik op de gaanderij de plaatsen 23, 25 en 27 kon bemachtigen. Heus niet de beste. De volgende keer hoop ik het beter te doen en mijn kansen waar te nemen meer in overeenstemming met uw bex-ichtgeving. Laten we hopen, dat het niet nodig is en de wakkei'e directie maat regelen zal hebben genomen. Met dank voor de plaatsing. H. JONKER Hieraan moet worden toegevoegd, dat in ons bericht van donderdag 7 november een ontkenning is weggevallen in de regel, die door de heer Jonker wordt geciteerd Er had moeten staan: „De man, die de organisatie zelf in handen had genomen, was niet meer aanwezig. Het is begrijpe lijk, dat hij het hoogste nummer niet zelf heeft gehouden". De heer Tonker blijkt de bedoeling van de opmerking ech ter niet te hebben misverstaan. Wij schre ven dit naar mededelingen van de direc tie. Indien de opmerking onjuist is past hier een verontschuldiging. Er zijn overi gens meer reacties bij ons op tafel ge komen waaruit blijkt, dat de heer Jonker volledig te goeder trouw is opgetreden en waarin ook de directie gebrek aan organi satie wordt verweten. In ons bericht van donderdag hebben wij reeds opgemerkt-, dat de leiding van de Stadsschouwburg de regeling van de kaartenverkoop zal ver anderen bij gelegenheden, waarvoor een grote toeloop kan worden verwacht. Der halve lijkt het ons niet noodzakelijk de brieven van andere lezers te publiceren. Red. Kunstmaan en raket. Ik bewonder wat al is bereikt met kunstmanen en raketten en ik hoop vurig dat de dag mag aanbre ken, waarop de ruimtevaarders de maan mogen bereiken. Mogelijk vinden de mannen van we tenschap sporen van leven, fossielen, ge raamten, inscripties of zelfs het mannetje in de maan. Wellicht komt een restaurateur in bin nen- of buitenland op het idee op de me nukaart een Kunstmaanvla en Raketsoep te lanceren. H. STRAATMAN Zuid-Afrika. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van 1 november over op richting van een comité ten behoeve van rechtzoekenden in Zuid-Afrika, lijkt het mij beter ten behoeve van ons eigen volk, dat geen geld bezit en daardoor geen recht kan verkrijgen een comité in ons eigen land op te richten. Wij strijden ook voor de rechten van de mens en hebben ook recht op morele en financiële steun om recht te kunnen krijgen. Er wordt voor de radio niet voor niets gespx-oken over het onrecht dat er heerst. Laat ieder zijn eigen boontjes doppen. Hij die in andermans tuintje wiedt, ziet het onkruid in zijn eigen tuintje niet. ABONNEE. H. J. L. Klein Schiphorst legt. zijn functie neer De heer H. J. L. Klein Schiphorst, die vijfentwintig jaar regent is geweest van het Sint Elisabeths of Grote Gasthuis, heeft te kennen gegeven dat hij wegens zijn leeftijd niet voor een herbenoeming in aanmerking wenst te komen. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een op volger gekozen worden. Als kandidaat bevelen B. en W. aan de heer J. A. Schip pers. Ook treden af mevrouw T. Kerkhoff- Pet, mevrouw mr. E. A. J. Scheltema- Conradi en de heren W. C. Bakker, W. Mensink, en mr. Th. A. Wesstra. Zij zijn allen hei-kiesbaar.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3