Sterk spel van Donner tegen tijdnood-specialist Ivkov Damesploeg Die Raeckse leed nederlaag tegen Boemerang Sport in het kort HET ZONE-SCHAAKTOERNOOI Orbaan was volkomen de kluts kwijt Sammy Mars overwon in de Finale-prijs pfea, half zware shag" Niemtijer Handig rollen Heerlijk roken DE VOLLEYBALCOMPETITIE Haarlemse ploeg startte bijzonder goed li Hongaars blad ageert tegen Ferenc Puskas Rotterdams voetbalelftal tegen Antwerpen Zweed Ahler leidt NederlandBelgië Drie HFC'ers in Neder lands studentenelftal Geen overwinnaar bij SchotlandWales Koersen op Duindigt De kampioensrit van de KNMV W ater poloprogramma Amateur-voetballers trainen in Amsterdam Van Wissen toegevoegd aan groep kandidaten Geschorst voor het leven Volledige Nederlandse ploeg in Ronde van Spanje Lekker-pittige half zware! Altijd vers in moderne plastic verpakking De halve finales van de turnkampioenschappen onze wederverkopers adviseren n deskundig IJHC verloor van Royal Canadian Air Force Rusland wil ook Winter spelen organiseren Selectiewedstrijden voor interlandwedstrijden Het basketbalprogramma voor komende dagen DONDERDAG 14 NOVEMBER 1957 Donderdag werden in het internationale zone-schaaktoernooi in Wageningen de partijen van de tiende ronde gespeeld. Donner heeft in deze ronde zeer sterk ge speeld. Met wit had hy het op te nemen tegen de tijdnood-specialist Ivkov. De swart-speler bleek zich op deze ontmoeting goed te hebben voorbereid en speelde tegen zijn gewoonte in vrij snel. Het was een konings-indische verdediging, waarin zwart nieuwe wegen koos en vroegtijdig een actie op de damevleugel begon. Donner behandelde de party echter zeer sterk. Hy nam in het centrum de juiste tegen maatregelen. Na Ivkov op de e-lijn een dubbelpion te hebben bezorgd, kon wit zich na afruil der dames op de damevleugel een sterke vrijpion verschaffen. De party werd afgebroken in een toreneindspel, waarin wit over goede winstkansen beschikt. In de voor het leidende peloton belang rijke partij Uhlmann-Trifunovic durfden beide spelers niets te riskeren. Na even subtiel gemanoeuvreerd te hebben werd met een bord vol stukken op de 18de zet de vrede getekend. Er werd in deze tiende ronde over het algemeen vlot gespeeld. Ook Olafsson nam daaraan deel door ditmaal geen taaie hangpartij voor te bereiden. Met zwart be heerste hij in een Siciliaan weldra het bord en zegevierde in een fraaie mat- aanval. Orbaan was volkomen de kluts kwijt. En dat, nadat het er voor hem in het begin niet ongunstig had uitgezien. Een dubieus schijnoffer van Larsen zou hem, indien hij de goede voortzetting had gewaagd, een uitstekende stelling hebben opgeleverd. Zoals het nu ging kreeg zwart zijn aanval en won. Szabo-Teschner Szabo lanceerde tegen Teschner de zo scherpe Samisch-variant van het nimzo- indisch. Zwart offerde een pion en even leek het of de Hongaar moeilijkheden met de ontwikkeling zou krijgen. Szabo loste de problemen evenwel resoluut op, .daarbij de pionvoorsprong stevig vasthoudend. De partij werd afgebroken in een stelling, waarin wit duidelijke winstkansen heeft. De partij Alster-Stahlberg was een ge sloten Siciliaan, waarin zwart het centrum open brak en wit daarmee dwong de kwa liteit tegen een pion te geven. Op het juiste ogenblik gaf zwart de kwaliteit terug en verschafte zich daarmee een sterke vrij-pion. In een stelling, waarin zwart duidelijk voordeel heeft, werd de partij afgebroken. Duckstein-Hanninen Tegen Hanninen bracht Duckstein van uit de Caro-Kann een sterke aanval tegen de zwarte koningsvleugel tot ontwikke ling. Om het vege lijf des konings te red den zag zwart zich genoodzaakt de kwali teit te geven. Het was maar van korte duur. Wit wikkelde elegant af en besliste de partij in zijn voordeel. Reeds kort na de opening stalcen Clarke en Niephaus de boel bij elkaar in brand. Als bluswater moest wit er stuk-offer te genaan gooien. Het mocht niet baten. On der het nemen van eigen veiligheidsmaat- De bekende internationale voetballer Fenrenc Puskas is tijdens de Hongaarse revolutie naar het westen gevlucht. Daar Hongarije op deze wijze echter een groot aantal van zijn beste voetballers verloor en men vooral de afwezigheid van Puskas betreurt, heeft de Hongaarse Voetbalbond hem verlokkelijke aanbiedingen gedaan als hij maar terugkomt. Intussen is niet iedereen in Hongarije het met deze taktiek van „vergeven en vergeten" eens, vooral niet het blad „Bihari Naplo", dat nu tegen Puskas begint te ageren en schrijft: „Als iemand in oktober 1956 naar het westen vluchtte, dan is hij een vluchteling en wordt hij als zodanig behandeld behalve Puskas. En als iemand zich aldaar door kapitalistische bladen laat interviewen en daarbij op ons regiem scheldt, dan noemen wij hem een verrader behalve Puskas. Als men zo iemand niet te pakken kan krijgen, kan hij in alle geval niet naar Hongarije terug- regelen slaagde zwart er in wit té dwingen zijn tot een ruïne teruggebrachte konings stelling prijs te geven, waarna de ge bruikelijke executie volgde. In een Spaanse partij had Trojanescu tegen Kolarov lange tijd de beste papieren zonder deze evenwel te kunnen verzil veren. De partij werd afgebroken in een stelling, waarin wit nog een minimaal voordeel bezit. De resultaten De uitslagen van de partijen uit de tiende ron de luidden: Trojanescu (Roem.)Kolarov (Buig.) afgebr.; Lintblom (Noorw.)—Olafsson (IJsl.) 01; Clarke (G.B.)Niephaus (W.-Duitsl.) 01: Orbaan (Ne- derl.)Larsen (Den.) 01; Uhlmann (O.-Duitsl.) Trifunovic (Joegosl.) remise; Donner (Ned.)— Ivkov (Joegosl.) afgebr.; Alster (Tsj.slow.)— Stahlberg (Zweden) afgebr.; Szabo (Hong.) Teschner (W.-Duitsl.) afgebr.; Duckstein (Oos tenrijk)—Hanninen (Finland) 10. Na de tiende ronde luidt de stand: 1. Szabo 8',2 pnt. plus 1 afgebr. partij; 2. Larsen 8 pnt.; 3 en 4. Uhlmann en Trifunofic 7 pnt.; 5. Donner 6 pnt. plus 1 afgebr. partij; 6. Olafsson 5V> p. pl. 2 afgebr. part.; 7. Stahlberg 5 p. pl. 1 afg. partij; 8. Duckstein 5 pt.; 9. Ivkov 4'i pt. plus 1 afgebr. partij; 10. Teschner 4 pnt. plus 1 afgebr. partij; 11 en 12. Kolarov en Trojanescu 3V-. pnt. plus 2 afgebr. partijen; 13. Alster 3Vê pnt. plus 1 afgebr. partij; 14, 15. lfi. Hanninen. Niephaus en Clarke 3Vz pnt.; 17, 18. Orbaan en Lintblom 1 pt. Ferenc Puskas keren behalve Puskas. Wie in oktober of november tegen het regiem ageerde, wordt ter verantwoording geroepen. Velen hebben op grond daarvan hun baantje verloren, anderen zitten in de gevangenis of in een interneringskamp maar Pus kas roepen wij toe: kom naar huis terug, alles is vergeven. Men hoort zelfs dat hij zijn villa terug zal krijgen en een espresso bar op de koop toe Het is goed dit te weten niet alleen voor Puskas. Voor de wedstrijd Rotterdam-Ant werpen op 16 november in Rotterdam le spelen is de Rotterdamse ploeg als volgt samengesteld: doel: Tap (SVV); achter: Visser (Sparta) en Van der Lee (Sparta); midden: Verhoeven (Sparta), Van der Hoek (Feijenoord) en De Koning (Sparta); voor: Van Ede (Sparta), Meyers (Feijenoord), Meerman (Feijenoord), Rij vers (Feijenoord) en Cor van der Gijp (Feijenoord); reserves: Muhring (Sparta), Osterholt (Feijenoord), Bak (Feijenoord) en Bosselaar (Sparta). Een beeld van het skigebied bij de „Zugspitze" bij Garmisch in Duitsland, waar het wintersportseizoen nu is be gonnen met de strijd om de reuzen slalom. Op de voorgrond de Duitse skiër Hans Hacklinger tijdens de afdaling. De wedstrijd NederlandBelgië, die zondag 17 november in het Feijenoord- stadion wordt gespeeld, zal worden geleid door de Zweedse scheidsrechter S. Ahlner. Zijn landgenoten G. Lindberg en B. Lun- dell zullen hem als grensrechters assis- teren. Scheidsrechter van de wedstrijd tussen de beide jeugdteams (1820 jaar) zater dag op het terrein van NAC in Breda is de heer A. Aalbrecht (Hoek van Hol land). Het Nederlandse studenten-voetbalelf tal, dat zaterdagmiddag 16 november op het HVV-terrein in Den Haag tegen het Belgische studententeam zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Van der Lee (HFC). Achter: Dekker (HFC) en Opdencamp (Kimbria). Midden: Van Bruggen (DFC), Van Eek (Hercules) en Wijkhuizen (HFC). Voor: Fabels (Be Quick, Gr.), Boskamp (AFC), Smedema (Wageningen), Van de Weg (HVV) en Duson (Quick, Hg). Reserves: Bakker (HVV), Dijkstra (HW), Van der Borg (Forward) en Van Steensel (Robur et Velocitas). De interlandvoetbalwedstrijd Schotland- Wales, die woensdagmiddag in Glasgow is gespeeld, is geëndigd in een gelijk spel: 1-1. De ruststand was 1-0 voor Schot land. De nauwelijks 43.000 toeschouwers, die naar Hampden Park waren gekomen,za gen een teleurstellend Schots elftal, dat tenslotte nog blij moest zijn met de pun- tenvei'deling. Rechtsbinnen Bobby Collins opende na 13 minuten de score, maar Wa les herstelde zich en nam langzaam maar zeker het initiatief. Het duurde evenwel tot 15 minuten voor het einde, voordat Terry Medwin van Tottenham Hotspur voor de gelijk maker kon zorgen en alle ploegen van de „home-countries" hebben thans twee wed strijden gespeeld. Ierland leidt met 3 pun ten, gevolgd door Engeland en Schotland, die twee punten hebben. ADVERTENTIE WmmM1 f£> <p -J& 111 WÉÈÊf - ^^WËr I iH I HL mmrwm y v>,Ifr 'y. jf De uitslagen van de op woensdag gehouden draverijen op Duindigt (liedadigheidsmeeting) luidden: Gelukpri.ls (2040 m.): 1. Varisienne 1.32.9; 2. Van H 1.33.-; 3. Titan Pluto 1.31.6. Winn. f3.20; pl. f 2.80. f 6. f 2.40; gek. f 15.50; cov. f 12.30. Succesprijs (2100 m.): 1. Uranium H 1.25.3; 2. Vanity Hanover 1.30.-; 3. Trekduif S 1.27.5. Winn. 6.80; pl. 1.80, 1.50. 2.60; gek. 19.20; cov. 6.10. Ondersteuningsfondsenprljs (2000 m.): 1. Rudolf G 1.25.2: 2. Morning Star 1.23.-: 3. Rita du Maire 1.25.9: Winn. 7.10; pl. 2.20, 2.50, 1.70; gek. 9.40; cov. 10. Flnaleprijs (2100 m.): 1. Sammy Mars 1.24.4: 2. Peterhof 1.22.9; 3. Rolandus 1.26.8. Winn. 2.40 (stal); pl. 1.70, 1.30. 2.90; gek. 6.40; cov. 3.50. De uitslagen van de rennen luidden: Geschenkenprijs (1900 m.): 1 Monpti: 2. Young Nicky; 3. Rose des Vents. Winn. 3.50; pl. 2.10, 1.50; gek. 4.30; cov. 2.60. Weldadigheidsprijs (1900 m.): 1. Aquavit 2.03; 2. Hykala; 3. Clemenceau. Winn. 5; pl. 1.90. 1.90: gek. 7.50; cov. 3.10. Voor de sport-door de sport-prijs (1900 m.): 1. Cicero 2.11; 2. Wervelwind; 3. Douce France. Winn. 3.80; pl. 1.50. 1.40; gek. 4.80; cov. 3.30. Totalisatoromzct: 46.803.05. De jaarlijkse kampioensrit van de KNMV, die vrijdag en zaterdag wordt gehou den, heeft een geheel ander karakter ge kregen. Er zal ditmaal geen nachttraject in voorkomen. Daardoor wordt de lengte van het parcours aanmerkelijk korter en de rit wellicht ook enigszins lichter. Vrijwel alle seniorrijders hebben inge schreven voor deze tweedaagse betrouw- baarheidsrit; ook vele junioren, onder wie vier zijspancombinaties, hebben zich aan gemeld. In totaal komen ongeveer 100 rijders aan de start. Van hen komen alleen de senioren in aanmerking voor de vier kampioenstitels (motoren tot 175 cc, van 175 cc tot 250 cc, boven 250 cc en zijspanklas- se). De voorgeschreven gemiddelde snel heden variëren van 36 km/uur tot 48 km/ uur, naar gelang van de categorie en de klasse, waartoe de rijders behoren. I-Iet programma van de op zaterdag 16 november in het Sportfondsenbad in Haar lem vastgestelde waterpolocompetitiewed- strijden luidt: Dames derde klasse: HVGB 2Watervrienden. Heren tweede klasse: HVGB 2DAW 2. Dames eerste klasse: DWTHaarlem. Dames-bekercompetitie HPCWaterlelie. Centrale wintercompe titie heren: HVGBDe Robben. Maandag 18 november is in het Velser- bad in IJmuiden vastgesteld de wedstrijd: VZVNeptunus. Dinsdag 19 november zijn in Zaandam vastgesteld: dames tweede klasse: WaterlelieVZV. Heren eerste klasse: NereusDWT en in het Sportfond senbad in Haarlem: dames derde klasse: HPC 2DWT 4. Heren derde klasse: Haar lem 2—DWT 2. .v Vi 11.aè Zesenveertig amateurs uit West I en Zuid II zijn geselecteerd voor de gedecen traliseerde trainingsbijeenkomsten in hun districten, die op vrijdag 15 november be ginnen, respectievelijk op het terrein van WA in Amsterdam en in het Maurits-sta- dion in Geleen. De training in Amsterdam wordt geleid door bondsoefenmeester Ka- rel Kaufman, die in Geleen door de heer H. Verhardt, de trainer van Maurits. Voor de oefenbijeenkomsten in Amster dam, die wekelijks zullen worden gehou den, zijn uitgenodigd: Van 't Kaar (ZVV), Van Wieringen (WA), Koswee, Hollander, Van der Stolpe (allen Zeeburgia), J. van Alphen, Vooistra (beiden Holland), Schaft, Keizer (beiden OSV), Dorst (DOG), Peters ('t Gooi), Van Delsink (HMS), Zonjé (DEM), Amende, Priezen (beiden Amsterdam), Bogaard, Kick, De Ruiter (allen De Vole- wijekers), Boskamp (AFC), Westra (Ajax), Steur (Volendam), Morelisse (Velox), Van Eek, Van Straten (beiden Hercules), Zout- berg, Amussen en Den Tender (allen DWV). Voorts zal Stroo van Vlissingen aan de training op het VVA-terrein deelnemen. Hij verblijft voor militaire dienst in Am sterdam. De MVV-speler Fons van Wissen is door bondscoach Elek Schwartz alsnog toege voegd aan de groep van spelers, waaruit het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen België wordt samengesteld. Van Wis sen zal vanavond in Den Bosch deelnemen aan de laatste centrale trainingsbijeen komst. Een Hongaarse rechtbank heeft, aldus het avondblad „Esti Hirlap", een merk waardige straf opgelegd aan Sandor Koe- rosi, een fanatieke voetballiefhebber. Koe- rosi had zich erg opgewonden over de scheidsrechter, die een wedstrijd leidde in de plaats Szentes. Na afloop stormde hij daarom op de arbiter af en sloeg hem. Nu mag Koerosi van de rechter zijn gehele verdere leven geen voetbalwedstrijden meer bijwonen. De organisatoren van de Ronde van Spanje, die van 30 april tot en met 15 mei 1958 wordt gehouden, hebben Kees Pelle- naars uitgenodigd met een volledige Ne derlandse ploeg aan de 'Vuelta' te komen deelnemen. Pellenaars zal dezer dagen een bespreking hebben met de organisa toren teneinde o.a.te vernemen uit hoe veel renners een volledige ploeg bestaat. 'Mi De damesploeg van Die Raeckse heeft gisteravond de eerste nederlaag in de hoofdklasse geleden. Landskampioene Boemerang verliet met een 31 zege het Krelagehuis. Het was een wedstryd met een opmerkelijk spelverloop. Die Raeckse won met beter volleybal de eerste set, maar speelde in de overige sets ogen schijnlijk gedeprimeerd, liet het initiatief volkomen aan de Amsterdamse gasten, die met vinnige slagen de Haarlemse dames volkomen in de verdediging drukten. Twee maal wisten de rood-witten zich aan het overwicht van de landskampioenen te onttrekken, namelijk aan het eind van de derde set en in het midden van de laatste set, maar toen was het reeds te laat om nog een gunstiger resultaat te bewerkstelligen. Die Raekse startte bijzonder goed, nam een 3—0 en een 5—2 voorsprong, maar moest enkele harde serves van internatio naal Wies v. d. Putten laten passeren (55). Boemerang bleef echter de mindere van de gastvrouwen en na 85 en 88 bracht Corry v. d. Haar met enkele scherpe opslagen Boemrang opnieuw in moeilijk heden (117). Toen was er time-out voor de Amsterdamse dames: 127, 128 en 1210. Een onderbreking voor rekening van Die Raekse bleef echter zonder resul taat. Strakke serves stelden Die Raeckse voor onoplosbare problemen en de gast vrouwen kwamen achter met 1312. Uit stekend was het spel van de kleine aal- vlugge internationaal Tilly de Boer van Boemerang. Maar tijdig kon Die Raeckse zich herstellen en won in overeenstemming met de verhouding de eerste set met 1513. Minder Hoewel Die Raeckse in de tweede set al direct de mindere bleek van Boemerang, kwam dit aanvankelijk in de score-verloop niet tot uiting: 12, 25 en 55. Het aangeven bij Die Reackse liet veel te wensen en had tot gevolg dat de aanval volkomen verlamde en alleen Boemerang aan het woord kwam. De gasten toonden toen hun kunnen, bouwden goed op en sloegen er lustig op los en alleen Gonnie Takken wist in het achterveld van op vangen. Corry v. d. Haar, die in de eerste set een gave partij speelde, stapelde fout op fout. Met de gedecideerde setstand 15-6 bracht Boemerang de balans in even wicht. 80 achter De derde set verschilde in spelbeeld met de vorige vrijwel niets. Vermelding ver diende een prachtige rally, waarbij beide partyen verdedigend knap werk lieten zien. Die Raeckse kwam achter met 80 en even later keken de Haarlemse dames tegen een 123 achterstand aan. Het vervangen van mejuffrouw Ter poorten door mej. Hoogeveen deed het team eerder schade dan goed. Toch leefde men aan Haarlemse zijde even op toen Die Raeckse zich aan de druk wist te onttrek ken en inliep tot 139. Het offensief kwam echter te laat om de zege van Boemerang nog in gevaar te brengen: 1513. Rumoerig In de laatste game stoof Boemerang weer snel op een zege af (61). Maar bij zonder harde serves van Hannie Witkamp brachten de Amsterdamse dames tot capi tuleren en toen nam Die Raeckse een 76 voorsprong. De arbitrage van de Alk- maarse scheidsrechter was de gehele wed strijd al niet sterk geweest, maar deze maakte een fout door op appelleren van beslissing te herroepen, met het gevolg tumult bij vrijwel iedere nog te nemen be slissing. Die Raeckse ging door deze prikkeling feller spelen en kwam zelfs voor met 116. Maar het geroutineerde Boemerang was nog geenszins uit het veld geslagen en kwam na een time-out terug. De zenuwen gingen een woordje mee spreken bij de gastvrouwen en na 1212 en 1313 moest Die Raeckse alsnog de set. afstaan (1513). Het was geen slecht, maar ook geen hoogstand duel dat de tal rijke toeschouwers voorgeschoteld hadden gekregen. HVS won HVS had met het Amsterdamse Forto weinig moeite hoewel de niet op volle kracht spelende Amsterdammers de Haar lemmers alle mogelijke tegenstand boden. HVS beschikt momenteel over een sterke combinatie en kon het dan ook rustig spelend af. De setstanden werden 157, 15—10 en 15—12. De ontmoeting tussen Velox en Reva kwam te vervallen. Velox heeft zich door interne moeilijkheden uit de over gangsklasse competitie teruggetrokken. Wij komen later nog even op deze zaak terug. De drie wedstrijden in de eerste klasse eindigden allen min of meer verrassend in een gelijk spel. Bij de heren moest Eclecta tegen CIOS zich tevreden stellen met een puntenverdeling; (CIOSEclecta) 159, 815, 815 en 158. He damesteam van Gios bedwong Die Raeckse 2: 159, 1416, 815 cn 1512 en OVRA speelde de eer ste sets zo fanatiek dat De Blinkert alleen in de eerste sets de volle winst behaalde: 15—4, 15—12, 1—15 en 7—15. De uitslagen luidden: Heren: CIOSEclecta 22; HVSForto 3—0; HVS 4—PSCB 2 3—0, Boru—OSS 1—3, De Blinkert—AW 4—0, Set up 2— De Blinkert 3 13, DSSSpaarnestad 2—2, WIK 2—Rotor 3—0. Dames: Die RaeckseBoemerang 13, GiosDie Raeckse 2 22, Set upHBC 2 1—3, Eclecta 2—OG 2 4—0 SSO—VVSH 3—0, OVRA—De Blinkert 2—2, Gios 2— HBC 3 2—2, OSS 2—Die Raeckse 5 0—3, WIK—JBS 1—3, PWN—Boru 2—2. Zondag 17 november worden in de Bui tensociëteit in Zwolle de halve finales van de Nederlandse turnkampioenschappen verwerkt, waaraan, uitgezonderd de Ne derlandse kampioene Leny Lens die door een rugblessure enige maanden rust moet houden, door alle prominente turnsters en turners wordt deelgenomen; 18 heren en 24 dames strijden om een plaats in de fi nale die voor de heren op 1 december in de Energiehal in Rotterdam en voor de dames op 15 december in de Harmonie in Leeuwarden wordt gehouden. Voor de dames is de wedstrijd in Zwolle bovendien belangrijk omdat aan de hand van de daar bereikte resultaten de natio nale ploeg wordt samengesteld die op 23 november in Ath (België) tegen de Bel gische dames uitkomt. ADVERTENTIE De voor de competitie om de Cun- ningham-beker geldende ijshockeywed- strijd tussen IJHC (Den Haag) en de Royal Canadian Air Force Flyers, die woensdag avond in Den Haag is gespeeld, is door de gasten met 52 gewonnen. De tussenstan den waren: 02, 21, 02. In Moskou is bekend gemaakt dat Rus land op het IOC-congres, dat in het voor jaar van 1959 in München wordt gehou den, zich niet alleen voor de Zomerspelen, doch ook voor de Olympische Winterspe len van 1964 kandidaat zal stellen. De Russen noemen Moskou, Leningrad en Serdlowsk als de steden, die aan de voorwaarden voor het organiseren van Winterspelen voldoen, doch maken niet duidelijk hoe aan de door de internatio nale Skifederatie gestelde eis van een par cours van 3,5 km lengte met een hoogte verschil van 900 meter tegemoet kan wor den gekomen. Ter voorbereiding voor de dames-zaal handbalwedstrijd NederlandDuitsland op 7 december in Eindhoven, en de heren ontmoeting SaarlandNederland op 15 december in St. Ingbert, worden zaterdag 16 november in de veilinghal in Kwints- heul selectiewedstrijden gehouden. Zij zul len worden gevolgd door twee trainings weekends, te houden op 23/24 november en 30 november/1 december. De bonds technische commissie van het N.H.V. heeft de volgende spelers en speel sters uitgenodigd: Dames: A. van Veen (Brunhilde), J. van Lent, M. de Neef, H. de Jong, M. Das en L. Schwencke (Hygiea), I. v. d. Velde, M. Poldermans, B. Muller (Athene), A. Kanne en B. Kanne (Zeeburg), N. Bos, G. van Bezij, G. van Slageren (Niloc), N. van Hooff (W.L.C.), F. van Ginderen en N. van Gen- nip (P.S.V.), F. Neggers (D.E.S.), R. Kra- mer-Leupen (U.D.I.), M. Klapper (Sagitta). Heren: S. de Jong (Blauw Wit), J. Rid derbos en F. v. d. Heijden (Niloc), H. Leu- pen (U.D.I.), J. Kuipers, A. Mastenbroek en H. Horselenberg (Olympia-Hengelo), J. Koelemans en J. de Vaan (D.E.S.-Eind- hoven), P. van Duursen, A. van Hell en J. Walker (Hellas), Polman (Esca), J. Tromp en A. Martine (Aalsmeer). De resultaten van de Haarlemse hoofd klasse-basketbalteams zijn niet onbevre digend, alle herenploegen slaagden er in winstpunten te behalen, terwijl Typhoons zelfs nog in de kopgroep in de hoofdklasse B een plaatsje heeft gevonden. Donderdag avond om acht uur komt het Amsterdamse studententeam U.S. in het Krelagehuis op bezoek, zodat de Haarlemmers weer uit stekende winstkansen krijgen. Het team van Flamingo's ontvangt vrijdag om acht uur eveneens in het Krelagehuis het Hel- derse Zeemacht, welke ploeg bij de Ne derlandse kampioenschappen de tweede plaats bezette en ook dit seizoen weer een lastige tegenstander is. Antilopen gaat zaterdagavond in Den Haag op bezoek bij het sterke SSD, terwijl het Santpoortse ZBVS in de RAI in Am sterdam een bezoek brengt aan Thor. Het programma luidt: Donderdag: (Krelagehuis) Dames: IHJ 2—HOC 4, HOC 3—Anti lopen 3, ZBVS—HOC 2. Heren: ZBVS 2—IHJ 2, Typhoons 3— IHJ 3, TyphoonsUS (A'dam) 20 uur, White Stars 2Rapiditas '31. Vrijdag: (Krelagehuis) Dames: Typhoons 3RCH 2, Exercitia RCH, Rapiditas '31—White Stars 2, White StarsThe Typhoons. Heren: HOC 2Typhoons 2, SC Haar lem 3HCK, Flamingo'sZeemacht (Den Helder) 20 uur. Zaterdag: (Houtrusthallen) SSDAntilopen (heren), DECOSC Haarlem (heren). Zaterdag (RAI, A'dam) Thor—ZBVS. MANCHESTER UNITED-DUKLA PRAAG UITGESTELD. De wedstrijd tussen Man chester United en de Tsjechoslowaakse kampioensclub Dulka Praag voor de eer ste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker, die woensdag op Old Traf- ford in Manchester zou worden gespeeld, is uitgesteld in verband met het overlijden van president Zapotocky van Tsjechoslo- wakije. Wanneer het duel nu wordt ge houden is nog niet bekend. AJAX VERLOOR. Ajax heeft in Dussel- dorp een vriendschappelijke lichtwedstrijd gespeeld tegen Fortuna Dusseldorp. De Duitsers wonnen met 32, nadat de rust met 30 was ingegaan. De Amsterdamse doelpunten kwamen na rust van Van Ham en Bleyenberg. De wedstrijd werd door 4.000 toeschouwers bijgewoond. INTERNATIONAAL TOERNOOI. De Amersfoortse zwem en poloclub AZ en PC heeft voor zaterdag 4 en zondag 5 januari een waterpolotoernooi uitgeschreven, waar voor uitnodigingen zijn gezonden aan de Duitse club Rote Erde, HZ en PC (Den Haag), Neptunus Arnhem, Neptunus Amersfoort en het officieus Nederlands ze vental De Kikvorsen. ENGELAND—BELGIë (JEUGD). De jeugd voetbal wedstrijd EngelandBelgië is met 20 door de Engelsen gewonnen. De ruststand was 00. DERKSEN. Jan Derksen, wereldkam pioen der sprinters, heeft in de Deutsch- landhalle in Berlijn een sprint wedstrijd ge wonnen. Tweede werd de Duitser Potzern- heim, derde de Zwitser Plattner en vierde Arie van Vliet. WIM SNOEK VERLIEST. De Neder landse halfzwaargewicht Wim Snoek, die op het ogenblik in Zuid-Amerika verblijft, heeft gisteravond, door het ingrijpen van de scheidsrechter, verloren van Sugar Boy Nando. Snoek werd verscheidene malen gevloerd. I

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11