ƒ49- De Block Benzine Service een DRUKKER SINT-NiCOLAAS-AANBIEDING 24.75 19.75 RJVOLI-MODES Sensatie verkoop A. W. v. GRAAS cXepÊqiió Gymnastiek door vakonderwijzer in vierde klas gehandhaafd DE BEURS van gisteren A ffefll RAPHAEL - PARIS Elizabeth Amsterdamse Beurs BONTMANTELS NAAR MAAT Eggersrnan Sinterklaas komt ook bij ons moderne club meubelen J Jilt ï3'hïsir 9 RAAD VAN BLOEMENDAAL Nederlandse vliegboot na mislukte landing in Haringvliet gezonken Commando-overdracht in Marine Hospitaal De leningsdoeleinden van de P.E.G.E.M. te Haarlem Examens Scheepvaart FOTOMANDEI HILARIUS Oames-' „n KosWotnS AERDENHOUT BOUWTERREIN Steils niet uit t©t morgen wat u heden doen kunt FOTOHANDEL HILARIUS Vultrechterhaarden met glasdeur Oliestookhaarden TöpiQSiHcz FOTOHANDEL HILARIUS FOTOHANDEL HILARIUS FOTOHANDEL HILARIUS f GR.H0UnTR.l34 TELEFOON 13006 zeer bekwame vaklieden voor plaat- en constructiewerk HAAST U HAAST U FOTOHANDEL HILARIUS Les grands parfums de France VRIJDAG 22 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de donderdag onder leiding van bur gmeester dr. D. H. Peereboom Voller ge- houden vergadering van de gemeenteraad Bloemendaal is besloten aan wethou- V, yan Geluk, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, fruit te zenden, "'pe burgemeester betuigde zijn deel neming aan mevrouw Dalmeijer naar aan ging van het overlijd envan de heer W. S. Dalmeijer. Pe raad verleende een krediet voor aan kop van nieuwe vuilnisemmers en hechtte ziin goedkeuring aan een voorstel inzake Jf toekennen van een honorarium aan de architect die plannen ontworpen heeft voor de nieuwe christelijke mulo-school. In antwoord op vragen zette de burge meester de moeilijkheden uiteen waarmee de architect te maken heeft gehad. Hij kreeg opdracht een school te bouwen met dén verdieping, maar hiertegen had de ,-choonheidscommissie bezwaar en de ar chitect moest een laag gebouw ontwerpen. Daarna waren er bezwaren, omdat het ter rein zo klein was. Bij een nieuw ontwerp moest, weer aandacht besteed worden aan een hoger gebouw en toen de architect daarmee gereed was, kwam het bericht binnen, dat het gymnastieklokaal niet ge bouwd mocht worden. Bij het opmaken van de rekening heeft de architect veel medewerking verleend. De wethouder van onderwijs, mejuffrouw dr. Nol te, deelde nog mee, dat de aan besteding reeds gehouden is, maar dat het wachten is op goedkeuring van het rijk. Daarom kan nog niet aan de bouw begon nen worden. Zonder discussie keurde de raad een voorstel van B. en W. goed om mede werking te verlenen aan het bestuur van de St. Josephschool in de aula een afschei ding te maken, waardoor een lokaal ge maakt kan worden. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het voorstel van vier raadsleden om het gymnastiekonderwijs in de vierde klas- jen der scholen voor gewoon lager onder wijs door een vakonderwijzer te hand haven. Twee maanden geleden had de raad om financiële redenen besloten het onder wijs door een vakonderwijzer in de derde en vierde klas voorlopig af te schaffen en B. en W. handhaafden hun mening. Zij- adviseerden in meerderheid, uitsluitend om financiële redenen, het besluit te hand haven. Van de ouders der Julianaschool, die woensdagavond in vergadering bijeen wa ren geweest, was een telegram binnenge komen, waarin zij verzochten het voorstel van de vier raadsleden te aanvaarden. De raadsleden mr. Vliegen (Arbeid) en mr. De Jong Schouwenburg (C. H.U.) bevalen het voorstel aan en namens B. en W. gaf de burgemeester in overweging het besluit van september on gewijzigd te laten. Hij zeide het telegram sympathiek te vinden en het voorstel te kunnen begrijpen, maar de financiële toe stand der gemeente is van die aard, dat het noodzakelijk is geen gymnastiek te iaten geven in de vierde klasse door een vakonderwijzer. Met negen tegen zes stemmen aanvaard de de vergadering het voorstel van de vier raadsleden. Op een vraag van de heer Smidt van Gelder (V.V.D.) welke de financiële consequenties van het besluit zijn, ant woordde mejuffrouw Nol te, dat de kos ten 10.800 zullen bedragen. De kans is groot, dat het rijk voor een belangrijk deel in de kosten zal bijdragen. Twaalfkoppige bemanning gered Vanmorgen om tien over elf is tijdens een oefening starten en landen oo het water van het Haringvliet bjj Middelharnis een Martin Mariner vliegboot van de Ko ninklijke Marine verongelukt en gezonken. De bemanning is gered. Het is nog niet duidelijk hoe het ongeval is gebeurd. Volgens ooggetuigen zou het vliegtuig bij een landingsmanoeuvre plotseling heb ben moeten uitwijken voor een Moerdijkse vissersboot waardoor de staart te vroeg met het wateroppervlak in aanraking kwam en afknapte. Met een harde klap. die tot ver in de omtrek was te horen, is het toestel toen in het water gekomen De bemanning die zich op de vleugels van het toestel voorlopig in veiligheid had gesteld, werd spoedig aan boord genomen van een aantal vissersboten. Later zijn de geredde bemanningsleden, tien tot twaalf in getal, overgezet op een veiligheidsvaartuig van de marine. Geen van de bemanningsleden van de vliegboot heeft letsel opgelopen. ln de kantine van het Marine Hospitaal te Overveen had hedenmorgen in tegen woordigheid van de officieren, onderoffi cieren, manschappen en drie hoofdzusters, aan dit hospitaal verbonden, de officiële commando-overdracht plaats van de schei dende commandant de kapitein ter zee-arts, E. W. Creyghton, aan de nieuwe com mandant, de kapitein ter zee-arts Tj. A. de Haan. Kolonel Creyghton zeide, dat nu het moment gekomen was het commando aan zijn opvolger over te dragen, doch alvorens dit te doen, zou hij nog even willen terug blikken op de periode, dat. hij het bevel voerde in dit hospitaal. Op 1 juni 1953 werd kolonel Creyghton commandant, in 1954 bracht Koningin Juliana een bezoek aan dit ziekenhuis. In 1955 werd er meer medische activiteit ontplooid, hetgeen in 1956 zelfs tot enkele problemen aanleiding iaf, vooral ook wat de plaatsruimte voor de patiënten betreft. In 1957 moet nu getracht worden voor die verschillende problemen op de een of andere wijze een oplossing te vinden en spreker sprak de wens uit dat. die problemen in het jaar '958 definitief tot een oplossin- zouden komen, waar de gedachte aan een nieuw ziekenhuis natuurlijk meespreekt. Spreker wilde voorts aan al diegenen dank brengen die met hem hebben samengewerkt. In het bijzonder dankte kolonel Creygh ton de eerste officier in het Marine Hos pitaal, de luitenant ter zee eerste klasse, K.M.R., C. A. E. van Rhee, die steeds zijn rechterhand was geweest. Na deze woorden droeg de scheidende commandant het commando over aan aan kolonel Tj. A. de Haan. Naar aanleiding van het besluit tot in trekking van een vergunning van 7 sep- temer 1897 aan de N.Z.H. over de aanleg en het gebruik van een trambaan en tot het kruisen van de trambaan met de Oos terduinweg en de Mr. Enschedéweg te Aerdenhout met ingang van 1 januari 1958, deelde de burgemeester in antwoord op een vraag van ir. T i r i o n (V.V.D.) mee, dat er onderhandelingen gaande zijn tus sen de gemeente en de N.Z.H. over de aan koop van de trambaan. Hierop zal later een pad voor fietsers en bromfietsers ge maakt kunnen worden. Over de prijs zijn de partijen het nog niet eens. Verwacht kan worden dat de gemeente eigenaresse van de grond zal worden. Bij de ingekomen stukken was een brief van het ministerie van Financiën over het verlenen van een subsidie voor de aankoop van het landgoed Elswout. Mevrouw Poulus (V.V.D.) merkte op, dat geen toezegging wordt gedaan over bij drage in het exploitatietekort. De burgemeester antwoordde, dat de mogelijkheid bestaat ieder jaar een bij drage aan te vragen. De burgemeester nodigde de leden van de gemeenteraad uit deel te nemen aan een bezoek aan Elswout op zaterdag 7 december. In antwoord op een vraag van mevrouw Poulus over de resultaten van de polio inenting deelde wethouder mr. H ij s z e- 1 e r (A.R.) mee dat 239 kinderen voor in enting in aanmerking kwamen. Zeventien zijn wegens ziekte, principiële bezwaren van de ouders of wegens verhuizing niet opgekomen. AMSTERDAM Het Damrak was flauw voor aandelen Koninklijke Olie, die na een opening op 153,80 inzakten tot 152,7C tegen woens dag 157,20 als slotprijs. Het fonds lag ruim 2 gulden onder pariteit New York. De flauwe tendentie was hoofdzakelijk toe te schrijven aan gebrek aan kooporders Het publiek was eerder met een paar stukjes aan de markt, maar zelfs hier te genover was de vraag niet voldoende om steun aan de koers te geven. De arbri- tage bleef vrijwel uit de markt na het ver lies dat woensdag geleden werd, toen de arbitrageanten vóór hadden gekocht op verwachting van hogere koersen in Wall Street. In plaats in hoger kwamen de koersen veel lager, om zich tegen het slot weer iets te herstellen. Van deze schrik was de arbitrage nog niet goed hersteld en gaf er nu dan ook de voorkeur aan zo weinig mogelijk te ondernemen. Aan delen Koninklijke Olie sloten vrijwel op het laagste punt van de dag. In sympathie met de flauwe stemming in de oliehoek waren ook aandelen Philips ruim twee punten lager. Unilever daalde van 327Va tot 325 en verloor ten opzichte van woensdag bijna vijf punten. AKU was ruim 1 percent lager. Aandelen KLM, die direct na de intro ductie indertijd ter oeurze op 110.—, 120.— bieden waren, om vervolgens tot bijna f 140.— te stijgen, werden nu op f 96.— afgedaan. Dit is de laagste prijs sedert de introductie. De scheepvaarten brokkelden verder af en leden over vrijwel de gehele linie ver liezen van ongeveer 1 percent. Cultures waren verlaten en fractioneel lager. Staatsfondsen waren bi., de opening we derom vast voor de staffellening 1 pet.) maar in het verdere beursverloop werd deze winst met een kwart percent gere duceerd. Aandelen n.v. Billiton Maatschappij 2 werden op 195 percent vernomen tegen woensdag 188 percent. Door een bekend commissiehuis ..-as opnieuw de aandacht op deze aandelen gevestigd. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK De koersen ondergingen hun grootste stijging van dit jaar. Het industrie-gemid delde kwam van 433 37 op 439.80: dat voor spoorwegen van 100.83 op 102.70 en dat voor openbare nutsbedrijven van 65.92 op 66.83. De omzet bedroeg 2.900.000 aandelen tegen 2.400.000 op donderdag. Van de 1.177 verhandelde fondsen sloten er 772 hoger en 188 lager. De oplopende tendens spreidde zich uit over de gehele markt, waarvan de totale aandelenwaarde toenam met meei dan drie miljard dollar. Vlak na opening bleef de ticker zelfs enige tijd bij de transacties achter. De spoorwegwaarden volgden de ontwikke ling maar stroef, om daarna weer iets van de winsten prijs te geven op berichten over verminderd vrachtvervoer. De staal- waarden hadden een goede dag. Allied Chemical en Du Pont de Nemours stegen in de Chemicaliëngroep elk meer dan 3 dollar. American Telephone liep het ver lies van donderdag weer in op de bekend making van de uitgifte van 720 miljoen dollar converteerbare obligaties. (U.P.) In aansluiting op het bericht over de o- bligatie-uitgifte door de PEGEM-Haarlem (zie pag. 7) vernemen wij over het doel dezer uitgifte, dat de vennootschap met het oog op de gestadige ontplooiing van de elektriciteitsvoorziening der provincie Noordholland en van de gemeenten Am sterdam en Haarlem, over de nodige middelen wenst te beschikken teneinde de noodzakelyke vergroting van de capaci teit van produktie- en distributiemidde len aan de eisen te doen aanpassen. De gelden ter verkrijging uit de door de ven nootschap aangegane lening zullen voor de financiering van een deel van deze ver groting van de capaciteit worden aange wend. Opneming der obligaties in de beursno tering zal worden aangevraagd. De lening is aflosbaar vanaf 15 december 1968 in 20 gelijke jaarlijkse termijnen ad 1.000.000 door uitloting a pari. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing is slechts toege staan vanaf 15 december 1968. De levering van energie door de PEGEM aan de n.v. Nederlandsche Spoorwegen vindt haar voedingspunten in de leverings- gebieden in de provincie Noordholland en de gemeenten Amsterdam en Haarlem. De Spoorwegen hebben met het oog op een ongestoorde uitoefening van hun bedrijf een groot belang bij een ononderbroken energielevering. Ter verzekering hiervan heeft de PEGEM zich verplicht te allen tijde voldoende vermogen met daarbij be horende reserve in de aan de PEGEM stroomleverende centrales (benevens de voor de levering benodigde distributie-in richtingen) beschikbaar te doen zijn. De levering van 113 miljoen kw. aan de n.v. Nederlandsche Spoorwegen in 1956 is slechts een klein deel van de elektrici teitslevering door de centrales van de pro vincie Noordholland en de gemeenten Am sterdam en Haarlem, aldus het prospec tus Slotkoers gisteren 3 Va °/o Nederl. '47 82% 3 Nedl 1962/64 87°/i6 A. K. U, 148% Calvé Delft 266/ Van Gelder Zonen I8IV2 K. N. Hoogovens 240 Nederl. Ford 181 N Ka bel fabriek 233 gew.Philips Gloeil 238% pref.Philips Gloeil 136/ Unilever 326 Wilton Fijenoorö 199 Dordtsche Petrol. 725 Konkl Petroleum f 153.20 A'dam Rubber 49% K. L. M f96.— Holl. Amer Lijn 138 N. Scheepv Unie 127 Phs. v. Ommeren 201 H. V A 91 Verg. Deli Mijen 52% \msterd Rank 190 Ned. Hardel Mij 140/2 Rotterd. Bank 160% Twentsche Bank 160/ Anaconda Copper 44% """tMphem Steel 38'/» U. S. Steel 54 General Motors 35/ Shell Union 66 Tidewater 21% Vorige koers Heden 13.45 uur 82 87"/ie 148/4 266 181 238 181 234 240 136/ 328/2 200 735 f 155.— 48/ f 94.50 138 125/ 200/a 91 53 190 140/2 160 160/ 45 38 54 35% 67/ 22 Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld: „Experimentele niertuberculose" de heer R. Dijkhuizen geb. te Groningen. Doctoraalexa men rechten: mej. B. H. Koperberg en de heer G. J. Bartman, beiden te Amsterdam. Lelden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Onderzoe kingen over plantengroeistoffen'' de heer C. van de Weszeringh, geboren te Veenendaal en thans wonende te Breda. Gepromoveerd tot doctor in de wis-en natuurkunde op proefschrift getiteld: „A factorial analysis of distribution in three species of diplopods" de heer C. A. Barlow, ge boren te Leamington (Canada) en thans wo nende te Leiden. Doctoraalexamen sinologie, mevr. E. H. Dekens-Granpré Molière, Leiden; D. R. Jonker, Apeldoorn. Aardijk, 22 te Houston verw. Aldabi, 21 te Antwerpen. Alwaki, 22 te Djibouti. Amsteldiep, 22 te Mena Al Ahmadi verw. Anker, 21 v. Vlissingen n. Hampton Roads. Alcor, 22 te Rotterdam. Aagtekerk, 21 v. Marseille n. Cadiz. Abbedijk, 22 te Portland. Algol, 22 te Rio de Janeiro. Alkaid, 22 v. Bremen n. Hamburg. Amstellaan. 22 v. Balbao n. Los Angeles. Averdijk, 21 te Rotterdam. Amstelsluis, 21 200 m. n.o. Mozambique n. Durban. Alphard, 21 te Bahia. Amstellaan,, 21 te Cristobal. Alioth, 21 240 m. n.n.o. St. Paulsrock n. Recife. Angolakust, 21 te Antwerpen. Balong, pass. 21 Straat Messina n. Napels. Bloemfontein, 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Bogowonto, 20 v. Pandjang n. Padang. Blitar, 21 te Rotterdam. Bengalen, 22 te Baltimore. Bengkalis, 22 v. Port Said n. Genua. Bennekom, 22 te Landskrona. Both, 21 te Kalianget verw. v. Surabaja. Britsum, 21 100 m. w. Kreta n. Port Said. Bussum, 21 8 m. n.w. Daedalusrif n. Rastanura. Breda, 20 500 m. z.w. Azoren n. Port of Spain. Caltex Rotterdam, pass. 21 Ouessant n. Sidon. Castor, 22 te Pointa Pitre. Charis, 21 te Mobile. Calt. Nederl., 21 41 m. o.n.o. Pantellaria n. Pernis. Cinulia, 21 100 m. w.n.w. K. Commorin n. Calcutta. Coryda, 21 200 m. n. Semarang n. Sydney. Congokust, 21 te Douala ver\v. Delfland, pass. 21 Ouessant n. Amsterdam. Daphnis, 22 te Maracaibo. Delft, 22 te Maracaibo. Dinteldijk. 22 te San Francisco. Duivendrecht, 21 te Trinidad. Eenhoorn, 21 te Chios. Eemdijk, 21 te Rotterdam. Eemiand, 21 te Itaja. Esso Rotterdam, 21 te Port Said. Elizabeth B, 21 100 m. z.w. Ouessant n. Houston. Eos, 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Friesland, 21 op rede Damman. Grootekerk, 21 v. Antwerpen n. Amsterdam. Guineekust, 21 v. Freetown n. Dakar. Groote Beer, 21 v. Melbourne n. Aden. Ganymedes, 23 te Curaqao verw. Hoogkerk, pass. 21 Lissabon n. Duinkerken. Houtman, 22 te Semarang verw. Hispania, 21 v. Rotterdam n. Bilbao. Helder, 22 te Antwerpen. Hestia, 21 te Amsterdam. Helicon, 22 v. Caripito n. Baltimore. Hera. 20 840 m. n.n.o. Barbados n. Europa. Hydra, 20 430 m. o.n.o. Bermudas n. Amsterdam. Ivoorkust, 21 te Antwerpen. Jacob Verolme, pass. 21 Wight n. Aruba. Jason, 22 v. New York n. Curasao. Jupiter, 22 te Rotterdam. Japara KRL, 21 te Tj. Priok verw. v. Semarang. Kara, 21 te Istanbul verw. Karimun, 22 te Surabaja v. Semarang. Katelysia, pass. 21 Kp. Finisterre, 29 te Port Said verw. n. Mena Al Ahmadi. Korovina, 21 v. Kielerkanaal n. Rotterdam. Kenia, 21 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Kryptos, 22 te Curacao. Koningswaard, 21 te Abadan v. Durban. Kota Baroe, 21 v. Kielerkanaal n. Rotterdam. Krebsia, 21 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Kalydon, 21 te Port Said n. Mena Al Ahmadi. Kcnnemerland, 21 100 m. z.z.w. St. Vine. n. Bahia. Kermia, 26 te Curasao verw. Leersum, 20 v. Yokohama n. Vancouver Br. Col. Lindekerk, pass. 21 Straat Ormoes n. Djibouti. Leto, 21 v. Mobile n. Rotterdam. Langkoeas. 22 te Houston. Loppersum, 20 v. Amsterdam n. Bremen. Lieve Vrouwekerk, 21 te Aden. Lemaire, 21 te Surabaja verw. v. Semarang. Mariekerk, 21 v. Yokohama n. Shimigui. Meliskerk, 21 v. Hongkong n. Shanghai. Modjokerto, 21 v. Surabaja n. Balikpapan. Mylady, 21 te Jacksonville. Moordrecht, pass. 21 Lissabon n. Duinkerken. Musilloyd, pass. 21 Bona n. Port Said. Maaslloyd, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Muiderkerk, 21 te Amsterdam. Malea, 22 te Miri verw. Maashaven, 21 100 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Mariekerk, 21 v. Yokohama n. Shimigui. Mentor. 21 te New York v. Philadelphia. Malvina. 24 te Singapore verw. Naess Commander, pass, 21 Kreta n. Fawley. Nias, 22 te Kobe verw. Nestor, 21 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 21 v. Rotterdam n. New York. Ootmarsum, 21 v. Hamilton n. Houston. Orion, pass. 21 Limassol n. Kavalla. Oranje Nassau, 22 te Oranjestad. Orestes, pass. 21 eil. Margarita n. Puerto Ordaz. Ouwerkerk, 21 v. Singapore n. Bangkok. Oberon, 21 50 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. Pieter S. 21 v. Rotterdam te Swansea. Polyphemus, 22 te Surabaja verw. Pr. Willem George Frederik, 22 te Detroit verw. Purmerend, 21 v. Curacao n. Punta Cardon. Polydorus, 22 te Baltimore. Prins Willem V, 22 v. Rotterdam n. Hamburg Pygmalion. 22 te Ciudad Trujillo. Rempang, 21 v. Port Said n. Genua. Ridderkerk, 21 te Genua verw. Raki, 21 v. New York n. Charleston. Rotti, 21 v. Marseille n. Genua. Sidajoe, 22 v. Surabaja te Makassar verw. Stad Amsterdam, pass. 21 Wight n. IJmuiden. Stad Utrecht, pass. 21 Noordkaap n. Emden. Stad Dordrecht, 21 te IJmuiden. Slamat, 22 te Abadan. Sommelsdijk, 22 te Philadelphia. Stad Alkmaar, 22 te Melilla. Stentor, 21 v. Port Au Prince n. Kaap Haitien. Sabang, 21 40 m. z. Rangoon n. Singapore. Sarangan, 22 te Baltimore verw. Sirrah, 21 375 m. w. Karachi n. Bombay. Sloterdijk, pass. 21 Nantucket n. Antwerpen. Stanvac Lirik, 21 v. Sungeigerong n. Surabaja. Statye of Liberty, 20 600 m. z.z.o. St; Helena naar Philadelphia. Salaliga, 17 te San Francisco. Straat Lombok, 22 te Fremantle verw. Tiberius, 20 v. Puerto Padre n. Holland. Tibia, 21 v. Lagos n. Trinidad. Telamon, 22 te Carupano. Tiba, 21 v. Antwerpen n. Rotterdam. Trajanus, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Tibia, 21 v. Lagos n. Trinidad. Vasum, 21 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Van Waerwijck, 22 te Lour. Marques verw. Weltevreden, 22 te Penang verw. v. Pt. Swettenh. Wieldrecht, 21 40 m. n.n.w. The Broth, n. Bremen. W. Alton Jones, 20 350 m. z.z.o. Bermuda naar Philadelphia. Wonogiri, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Waterland, pass. 21 Beachyhead n. Rio de Janeiro. Zeeland KRL, 21 te Port Said verw. Zijpenberg, pass. 21 Kaap Sint Vincent n. A'dam. Zonnewijk, 22 v. Rotterdam n. Makata. Zaankerk, 21 te Genua. KLEINE VAART Bab T, 18 Kiel gepass. n. Stockholm. Bebox, 21 te Hamina v. Sluiskil. Boreas, pass. 19 Gibraltar n. Savona. Brouwersgracht. 20 v. Helsinki n. Mantyluoto. Elsa, 20 te Zaandam v. Aholmen. Flevo, 20 te Amsterdam n. Kopenhagen. Heerengracht, 20 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Ilias, 20 te Famagusta n. Tel Aviv. Ispecleur Mellema, 20 dw. Gotland n. Hamina. Joost, 19 v. Zaandam n. Skoghall. Kaap St. Vincent. 20 te Harlingen v. Waya. Midas, 21 te Amsterdam n. IJmuiden. Nero, 20 v. Valencia n. Malaga. Pavo, 20 te Ala v. Ostrand. Phidias, 20 30 m. n.n.w. St. Vincent n. Tanger. Plato, 21 50 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Ponza, 19 te Valdemarsvik v. Vestervik. Schippersgracht, 21 op Thames n. Londen. Strabo, 20 te Hamburg n. Amsterdam. Tilly, 19 v. IJmuiden n. Ostrand. SLEEPVAART Barentszee, 20 240 m. n.o. Rio Grande n. Nueva Palmira. Blankenburg, 20 v. Rotterdam n. Port Harcourt, Ebro, 19 te Teneriffe. Friesland, 20 150 m. n.o. westp. Cuba n. Trinidad. Hudson, 22 v. Port Said n. Nemours. Loire, 22 37.43 n. 8.13 o. naar Djakarta. Noordzee, 20 240 m. n.w. Teneriffe n. Teneriffe. Oceaan, 22 v. Port Arthur n. Ravenna. Oostzee, 22 20.39 n. 83.15 w. naar New Orleans. Poolzee, 22 18.40 n. 77.08 w. naar Freetown. Thames, 22 26.21 n. 56.40 o. naar Daz-eiland. Zeeland, 21 te New York. BEAUTIFLEX 6/6 lens 3,5 225.— lens 2,8 295.— Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 WantelSsRegencoa« 'ovkM«moE* tgÉ Door bijzondere omstandigheden te koop: Gunstig gelegen terrein in het plan Bovenweg. Groot plm. 850 m2. Eventueel met geheel goedgekeurd plan voor moderne semi-bungalow. Inl. Mej. IJzerman, mak. N.B.M., telefoon 26223. Bij le klas BONTZAAK kunt u thans bestellen alle soorten BONTMANTELS, klaar en naar maat, speciaai in het betere genre. Ook prachtige STOLA'S. Zeer aantrekkelijke beta lingscondities (maandel. Girostortingen). Brieven onder nummer 7013, aan het bureau van dit blad. Onze collectie GOUD. ZILVER en UURWERKEN is nog zeer aantrekkelijk en.... let vooral eens op de prijzen van GR. HOUTSTRAAT 164 FODORCORD Reflex camera 6/6, lens 3,5 ingebouwde zelfontspanner 119.— Grote Houtstraat 102 Telefoon 10866 Uw naam en me'kartike'en moeten voo'tdi. ene onde' de aandacht van het publiek wo'den qehouden Alleen rpnolmaiin adverteren kan Hit bewp/pr JAARSMA - DAVO - BRONCO enz. in diverse vooraanstaande merken. Betaling desgewenst v.a. pl.m. f 4.per week Hannie Schaftstr. 39, Tel. 11470 Schoterweg 44 Tel. 54282 HAARLEM SAMOCA KLEINBEELD-CAMERA Gekoppelde afstandsmeter, lens 3,5 f 110. Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 GROTF SORTERING FOTOALBUMS v.a. ƒ4.25 Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 Wij zagen bij Piet. in de zak: Sigarenaanstekers Vulpotloden Asbakken E.H.B.O.étuis Portefeuilles Elektrische klokjes Nagelgarnituren Snoep Sigaren en Sigaretten, enz. VOOR ONZE VASTE BENZINE KLANTEN! LANGE HEREN VEST 34 HAARLEM FODOR vergrotingsapparaat kleinbeeld 125. Idem 6x6 165.— Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 Op kleine HUISDRUKKERIJ wordt gevraagd met alle voorkomende werkzaamheden be kend. Ook gepensioneerde krachten komen in aanmerking (event, gedeelt. dagtaak). Zelfstandige, afwisselende werkkring. Brieven onder no. 7020, aan het bureau van dit blad- Machinefabriek en Constructiewerkplaats SPI ER IN GS N.V. - Beverwijk vraagt voor 6poedige indiensttreding Soil, aan ons kantoor: Pijpkade 36, B'wijk, telef. 3283 of Lijsterstraat 42 te Haarlem en Zandvoorterweg 7 te Aerdenhout, telef. 26639 CHIQUE BLOUSE van zeer zware kwaliteit katoen 4 kleuren maat 38 fm 48 ORLON VESTJE iwinset 36.75 9 kleuren GROTE HOUTSTRAAT 55 TEL. 16297 Aangekocht wegens opheffing van een groot meu- bileringsbedrijf EEN GROTE PARTIJ (kuipmodel) in prachtige keurcombinaties, afgestoffeerd in schuimrubber Zo lang de voorraad strekt. Normale prijs 89.nu voor L. VEERSTRAAT 28 - Tel. 21379 - HAARLEM GLANSAPPARAAT 24 x 30 Compleet met glansplaat f 29.50 Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 lEJFBJ|BJfgJ[S'fBJ[BJ[iIli'BJrSJfBlfiBJiBJfBJfgJfBJlBlfBJfBJrBlrgJfBJ[Blf@JlBliallB) Af: lip PARFUMERIE Grote Houtstraat 128 - Tel. 20536 PARFUMERIE Zandvoortselaan 75 Tel. 36827 Heemstede

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3