FILATELIE KERKDIENSTEN Operaballet met één noviteit van gisteren ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Geestig Kolossaal Niet schieten Prolongaties en reprises Journaal Medische verzorging tijdens het weekeinde Duet „Romeo en Julia" van Serge Lifar Nieuwe voorzitter Gewestelijke V.V.V. Inbraak in Den Haag LISSE Raad vergadert „Frida Blokzijl" bij Norfolk aan de grond DE BEURS AMSTERDAM NEW YORK Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 18 tot en met 22 november 14 so% (Cinema Palace). Een kostelijke Franse film over de legendarische gentle- man-inbreker Arsène Lupin, die in het begin van deze eeuw in de Franse hoofd stad zijn operatieterrein had en die de po litie steeds te slim af was. Misschien heeft hij werkelijk geleefd, misschien is hij al leen maar een figuur geweest, die in de rijke verbeelding van een schrijver van avonturenromans heeft bestaan. Hoe het zij, in deze film leeft hij werkelijk in de bijzonder knappe creatie van Robert Lamoureux, die deze rol zo geestig speelt, dat in dit geval ieders sympathie aan de de kant van de misdadiger Lupin staat. Want het is bijzonder genoeglijk te zien, hoe deze ogenschijnlijk eerzame Parijse burger, in allerlei verrassende vermom mingen, welgestelde Parijzenaars van hun kostbare schilderijen en juweliers van hun kostbaarste stukken beroofde. Maar zijn dolste avontuur is dat in een kasteel van niemand minder dan de Duitse keizer, (een prachtige rol van O. S. Hasse), die hij ook een paar miljoen lichter maakt. En het wordt en passant ook in de film wel duidelijk gemaakt, dat hij zijn geluk voor een groot deel aan charmante vrouwen had te danken, voor wie hij blijkbaar on weerstaanbaar was. Met een bewonderens waardige zorg voor details heeft men de sfeer van de goede oude tijd, waarin dit avontuurlijke verhaal zich afspeelt, voel baar weten te maken. De fraaie kleuren zijn daarbij mede essentieel. (R o x y) Men kan zich verbazen over de trucages in de film „Het monster van Venus", waarin fantasie en techniek hand in hand gaan om een griezelgeschiedenis te creëeren, die in deze dagen der Spoetniks zeker tot de verbeelding zal spreken. Een raket keert terug van een bezoek aan de planeet Venus.Ze brengt een dierlijk wezen dezer planeet mee. Op onvoorstelbare wijze neemt dit dier zulke kolossale afmetingen aan, dat het als een waar monster de aard bewoners bedreigt. Het kost heel wat moeite om het onschadelijk te maken. De effecten zijn beurtelings huiveringwekkend en grotesk. Van maandag tot en met donderdag gaan BELGIë. - Ter herinnering aan het feit, dat Adolphe Max (1869-1939), in leven burgemeester van Brussel, acht tien jaar geleden overleed, hebben de Belgische posterijen een postzegel van 2.50 fr. -f 1 fr_ (blauw) in omloop ge bracht met zijn portret. De toeslag kom t ten goede aan het „Nationaal Huide fonds Adolphe Max". Tot 11 januari 1958 is de zegel aan alle Belgische post kantoren verkrijgbaar. FINLAND. - Ter herdenking van de beroemde Finse komponist Jean Sibe lius (1865-1957), die op 20 september j.l. overleed, wordt een postzegel van 30 mk. (grijs en zwart) uitgegeven. De zegel zal voor het eerst verschijnen op 8 december a.s., de 92ste geboortedag van de komponist. 5 VERENIGDE NATIES. - Ter ere van het Internationaal Bureau voor Atoom- s energie geeft de postdienst van de UNO 3 op 10 februari 1958 twee postzegels uit j in de waarden 3 cents (groen) en 8 cents (blauw). Beide zegels vertonen het V.N.- - embleem, dat licht op een atoom werpt. Dit als symbool van het vreedzaam ge bruik van atoomenergie, waaraan het', 3 bureau zijn werkzaamheden wijdt. Het 8 ontwerp van de zegels staat op naam 3 van de Fransman Robert Perrot, lid van het UNO-secretariaat te New York. AUSTRALIë. - Op 10 februari van hel volgend jaar geven de Australische posterijen twee frankeerzegels van 5l/t d. (bruinrood) uit, beide met als cen traal ontwerp de binnenplaats van het oorlogsmonument te Canberra. Op de zegel ziet men respectievelijk links en rechts hiervan een matroos en een vlieger en op de andere zegel een in fanterist en een „Marva". we met Johny Weissmuller naar „Het eiland der Pygmeeën". (L i d o). Aanvankelijk denkt men bij het zien van de film „Liefde als lokaas" dat achter deze titel een verhaal schuil gaat van een charmant schoolmeisje dat verstrooid door het leven fladdert, veel pret maakt en op school de vreemdste dingen uithaalt. Na een minuut of tien weet men echter beter. Het meisje blijft weliswaar charmant maar zij raakt be trokken in een strijd tussen twee bendes, een strijd waarin zij geheel onwetend de hoofdrol moet spelen. Van dat moment af verloopt het hele verhaal wat traag. Regisseur Ralph Habib heeft kennelijk ge tracht de spanning tot het uiterste op te voeren maar op den duur begint men zich ongeduldig af te vragen wanneer er nu eindelijk eens geschoten wordt en wanneer de twee bendes elkaar te lijf zullen gaan. Het duurt tot vlak voor het einde. Er val len een paar doden en ook de held van het verhaal haalt het verlossende „Fin" niet levend. Geen happy ending dus. De voornaamste rollen in deze film worden ge speeld door Danny Carrel, Louis Jourdan en Roger Hanin. Het zijn er veel deze week. Rembrandt vertoont „Monpti" nog een week. Studio geeft een hervertoning van „De ondergang van de Graf Spee". In Luxor kan men de slagvaardige Eddie Constantine aan het werk zien in „Het mysterie der twee vrou wen" (tot en met zondag) vervolgens in „Die man is gevaarlijk" (maandag en dins dag) en tenslotte als „Blake helpt een handje" op woensdag en donderdag. Frans Hals laat „Handelaren in meis jes" weer opdraven. Tot en met zondag treft men des avonds in Minerva de film, gewijd aan Charles Lindberg „The Spirit of St. Louis". In de matinees toont George Formby dat ,,'t Zit in de lucht". Maandag natuurlijk zouden we haast zeggen volgt een herhaling van „Als de dauw hangt, komt er regen". Polygoon brengt een korte en weinig zeggende reportage van het bezoek van Koningin Juliana aan Leeuwarden, ver volgens ziet men enkele treffende beelden van de kunststoffenbeurs, compleet met plastic-vleugel en voorts tonen de Neder landse fabrikanten van dames-confectie- kleding hun nieuwste collecties. Uiteraard ontbreekt ook NederlandBelgië niet in dit journaal, waarbij de cameramensen er in slaagden alle zeven doelpunten te „schieten". HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteed- se Dreef 11, Heemstede, telefoon 35521. Apotheken: Frans Halsapotheek. Frans Halsplein 1, telefoon 11180; apotheek Bu- zink, Lange Veerstraat 19, telefoon 11000. BENNEBROEK: Artsen: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502—618. ZANDVOORT: Artsen: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, tele foon 3355. Wijkverpleegsters: zuster S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn. Heemsteedse Dreef 11, Heemstede. Tel. K 250035521. Apotheken: Van zaterdag 23 t/m vrijdag 29 november na 7 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst: De Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 7 uur. BLOEMEND AAL: Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 57458. Ovcrveen: Dokter J. A. Hollan der, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: Dokter J. Tjakkers, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, tel. 02502618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 30 no vember voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalsweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-Dorp, telefoon 025608284 en Apotheek Schotsman. Binnenweg 206208, Heemstede, tele foon 38320. HEEMSTEDE: Artsen: P. M. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, telefoon 39903 en R. J. P. Muller, Raadhuisplein 9, telef. 38103. Wijkverpleging: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en in de week van zaterdag 23 november tot en met vrijdag 29 novem ber, des avonds van zes tot elf uur). Apotheek: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206208, telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 23 november tot en met vrijdag 29 november, des avonds na zes uur). HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, telefoon 6220; Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, telefoon 280; Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. Halfweg: dokter D. A. Rijnders te Halfweg, tel. 593. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, Amsterdamse- straatweg 60, tel. 593. LISSE: Artsen. A. J. Duymaer van Twist, Hee- reweg 295, tel. 3453. Met wederom een pretentieuze „presen tatie" van leden en leerlingen „aan de stad Amsterdam" heeft het Ballet van de Nederlandse Opera vrijdagavond in de hoofdstedelijke Stadsschouwburg het nieuwe seizoen geopend, dit keer de me dewerking van het orkest genietend, met Anton Kersjes als dirigent. Door interne moeilijkheden heeft het nogal lang ge duurd voor de definitieve samenstelling van het gezelschap bekend gemaakt kon worden. Hanny Bouman, tot dusver eer ste soliste, heeft haar contract niet ver lengd. In een van Frankrijk nagebootste hiërarchische waardigheid marcheerden thans Maria Sylvaine en Martin Scheepers als laatsten die de eersten zijn in de ge lederen. Het zou misschien onbillijk zijn al te veel critiek uit te oefenen op de „Suite Milly Gramberg en Martin Scheepers in „Romeo en Julia" van Serge Lifar. én blanc" van Serge Lifar en „Palais de Cristal" naar George Balanchine, omdat bij de vertoonde reprises van deze bal letten door ziekte (onder meer van Hans van Manen) enkele bepaald niet gunstig werkende verschuivingen in de bezetting nodig waren. Namens de directie werd clementie gevraagd voor Chris Toren bosch, die pas enkele uren voor het be gin van de voorstelling bericht had gekre gen als plaatsvervanger te moeten optre den. De begane vergissingen zal iedereen hem natuurlijk van harte vergeven, want hier wreekte zich een fout van het systeem waarvoor hij niet verantwoordelijk is: het gebrek aan doublures. Uit vrees dat deze ongelukkige gang van zaken niet zonder uitwerking is gebleven op het oordeel in het algemeen, zal ik mijn commentaar op de verrichtingen van de debutanten in delen van deze balletten tot een volgen de, laten wij hopen gunstiger gelegenheid uitstellen. Het Operaballet heeft zelf een extra handicap bij de kunstzinnige ont wikkeling gekweekt: te moeten werken voor een gelet op de even luide als misplaatste bijvalsbetuigingen niet in artistieke zaken geïnteresserd publiek. Intussen is het repertoire uitgebreid met „Romeo en Julia" van Serge Lifar op het gelijknamige symfonische gedicht van Tsjaikofsky, waarvoor Karei van der Elburg (de eigenlijke naam van de dan ser Carel Elvin) goedgeslaagde kostuums ontwierp. Het is een pas-de-deux met fi guratie, waarin men een poging kan zien om de gevoelscurven bij de dramatische hoogtepunten van Shakespeare's niet ge noemde stuk zichtbaar te maken in sier lijke beweging. Lifar maakte dit duet in 1942, toen hij in geschrifte zijn instem ming met een aforisme van Oscar Wilde betuigde, volgens hetwelk het in de kunst niet op de waarheid maar op de stijl aankomt. Vandaar de doorlopende stile ring van spelmomenten, zoals het duel, de serenade onder het balkon en de dub bele sterfscène uit misverstand, waarbij dan nog een romantische epiloog is aan geknoopt ter uitwerking van de gedachte, dat de liefde over de dood triomfeert. Een dergelijke, al te moedwillige vereenvou diging is alleen mogelijk, indien men er van uitgaat dat de toeschouwer zoveel van het verhalende onderwerp weet, dat hij het ontbrekende gemakkelijk kan invul len. Meer dan een stenografische verta ling kan ik er niet in zien. Wat de stijl aangaat, treft een merk waardige overeenkomst met de zoge naamde „vrije" manier van dansen, zo als men die reeds lang van Kurt Jooss en sinds kort van José Limon kent. Mis schien komt het hierdoor dat dit minia tuurballet wel een dankbare opgave is voor Nederlandse vertolkers. Martin Scheepers wist met een nobele allure, technisch gemakkelijk tegen de eisen op gewassen, het geaffecteerde en ge maniëreerde, dat Lifar zelf in de eerste titelrol demonstreerde, te vermijden. Mil ly Gramberg, een der veelbelovende krachten van het Operaballet, dat over heel wat goed materiaal beschikt, kreeg als Julia haar eerste grote rol en kweet zich daar bevredigend van, de emotione le aspecten gevoelig in beweging registre rend, heel licht ook, waardoor vooral het juveniele tot uiting kwam, maar nog zon der uitstraling. David Koning Wegens zijn benoeming tot burgemeester van Rozenburg heeft de heer J. C. Aschoff te Santpoort bedankt als voorzitter van de gewestelijke Bond voor Vreemdelingen verkeer voor Zuid-Kennemerland. De heer Aschoff zal als bestuurslid worden opge volgd door de heer D. van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Bennebroek. Het ligt in de bedoeling, dat de heer Van der Hoop van Slochteren na enige tijd de voorzittersfunctie zal vervullen! Uit een huis aan het Belgische plein in Den Haag is voor 12.500.aan juwe len en voor 4500.aan contacten gesto len. De inbraak werd gepleegd door het inslaan van het ruitje in de voordeur waarna deze deur werd geopend. Toen de bewoners tegen het middernachtelijk uur thuis kwamen, ontdekten zij de dief stal. ZONDAG 24 NOVEMBER 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. Kroon, van Spaarn- dam-West. 3: Consistoriekamer. Hongaarse dienst. Ds. J. Kerekes, van Waverden. 7: Ds. W. M. van Asperen. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45 Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. H. Doop 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. H. Avondmaal. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dienst 10.30: Jeugddienst. Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. 4.30: Padvindersdienst o.l.v. Ds. S. M. A. Daalder, Doopsgez. pred. 7: Ds. Joh. Bronsgeest. Met medewerking van het „Bach-Ensemble", o.l.v. George Robert. Cantate 111. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dienst. 10.45: Dhr. A. F. Beeks. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ing. van Merlenstraat. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Gebouw Vryz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: Vicaris J. Juckema. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan 24. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost. Zomerkade 10: 'Dhr. R. Wijers. West, Leidsevaart 10: Wika W. Veenstra. Centrum Oude Groenmarkt 10: Dhr. E. Kool. Eglise wallonne, Begijn hof 30. 10 h. 30: Service présidé par le Pas teur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Church of England, Kinderhuissingel. 3.30 p. m. Evening service. The Lord Bishop of Fulham. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst. Dinsdag 19.30: Bijbe- studie o.l.v. Br. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bidstond t.h. Spoorwegstraat 4 rd. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensd. 7.30: Bidstond Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomst met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking Broeder- kerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. grondslag. Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. N. v. Selm, van Vinkeveen. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk van Garderen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstr. 6. 10 en 7: A. Hoekendijk, Heemstede. Zuster van de Reclassering Vrouwen. Medewerking Zangkwartet. Woensdag 8: Bijbellezing. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. A. W. F. Waardenburg, van de „Herdershof", Heerde. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Herman Spoor. Dinsdag 8: Bijbelbespreking en Bid stond. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Afscheidssamenkomst fam. J. Schultz, die naar Nieuw-Guinea ver trekt, o.l.v. Rev. W. Könemann. Zang door Mevr. Bouhof, IJmuiden. Vrij Evang. Ge meente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. van Gent. Donderdag 8.15: Bijbellezing en Bid stond Ds. A. H. v. Gent. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. Schutz. 12: Zondagsschool. Vereniging De Vrije Gemeente, Rest. Brink- rnann. 10.30: Dr. H. Jansen. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Prof. Dr. W. J. Kooiman, van Amster dam. Verenigde Doopsgez. Gemeente. Grote Houtstraat 43. 10.30: Jeugddienst o.l.v. W. Dorrepaal. Haarlem-O., Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk. Zomerkade 161. 19.30: Dr. C. Spoelder Geref. Kerk. Viering H. Avondmaal. Wilhel- minakerk, Ged. Oude Gracht 5759, 10 en 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk. Richard Holkade 125. ló en 5: Ds. L. Hoorweg. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9 en 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Dhr. G. Planting, Amsterdam. 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 19.45: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei- ligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsamen komst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Brigadier J. H. Salomon. Vergadering van Gelovigen, Ged O. Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbel bespreking. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. J. Goezinne, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsd. 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-kapel, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat 1213: Zon dagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Ver schillende sprekers. Donderdag 8: Gebeds samenkomst. Voor gemeenteleden. Imma- nuël-kapel, Nieuwe Kruisstraat 14 10: Dhr. G. Mik, van Amsterdam. 10: Zondags school. 7.30: Jeugddienst o.l.v. dhr. Arend Venema. Dond. 8: Broeder- en Zustercontact Vrijdag 7: Jeugddienst voor 814 jaar 7.45: Idem 1530 jaar. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. E. Schuurman. 10.30: Colenso straat 2. Zondagsschool. Woensdag 7.30: Meisjesclub Colensostraat 2. Donderdag 8: Bidstond Schotersingel 99. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Onderlinge samenkomst met bijbel- school. 7: Bijbelvoorlichtingsdienst. 8: Evan gelisatiesamenkomst. Woensdag 8: Gemeen teavond voor allen met de Br en Zr. van A'dam en Utrecht. Duvenvoordestraat 61 zw. Maandag 7: Jeugdsamenkomst o.l.v. B. Ri chardson. 8: Bijbellezing. Spr. B. Richardson Woensd. 3: Bijbelvertelling voor de kleuters Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Jehovah's getuigen, Kamerlingh Onnesstraat 83. 5.306.30. Wol straat 7. 7.30—8.30. Donderdag 7.30—9.30. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. S. Lubinsky, Amsterdam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Ds. A. A. Wildschut, van Amster dam. Jeugddienst. 7: Ds. G. Koch. Immanuël- kerk. 10: Dr. H. van der Loos. Zondagsschool 12: Marnixschool, jeugdhuis en kleutersch. Colensostraat. Sionskerk. Eksterstraat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. Jac. Poort. 7: Ds. G. H. v. d. Woord Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (1216 j.) In de raadsvergadering die maandag in Lisse wordt gehouden, zal de raad een voorstel te behandelen krijgen over ver koop van grond aan het Elektriciteitsbe drijf Hillegom-Lisse-Sassenheim, kortweg H.L.S. genaamd. Deze maatschappij wil in het nieuwe deel van het dorp een trans formatorhuisje bouwen. B. en W. stellen de raad voor tot verkoop van de grond over te gaan. Verder stellen B. en W. de raad voor een garantie te verlenen tot een bedrag van ruim achtduizend gulden voor de bouw van een nieuw diaconessenhuis in Leiden. Het pand Stationsweg 37 staat op de nominatie onbewoonbaar verklaard te worden. Zondagsschool. 10.30: Charlotte de Bourbon- school" (P. C. Boutensstr.) voor kinderen ten Westen van Rijksstraatweg; Elout v. Soe- terwoudeschool (Muiderslotweg). Kon. Em- maschool (Raafslraat). Ned. Prot. Bond, Ber kenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. B. Gree- vink, Evang. te Rijsoord. Dinsdag 8: Bijbel bespreking, Maasstraat 8. Woensdag 8: Op wekkingssamenkomst. Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal (overweg). Dinsdag 2.15: Ge zinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. 7.45: Toortsdragers. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk in geb. N. P. B., Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. A. Bos. Jehovah's getuigen, geb. N. P. B„ Berkenstr. 10. 6.457.45 Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp, Jeugddienst. 19: Bijz. samenkomst. Ds. A. F. L. van Dijk. Purmerend). Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem, Em., Den Haag. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak''. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. H. Avondmaal. Koediefslaan 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk. 10 en 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Heren weg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's getuigen. Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.30— 9.30: Praktische toerusting voor de predi king van het evangelie. Maandag, Ir. Lely- laan 63. 89: Huisbijbelstudie. Donderdag Crayenestersingel 7. 8—9: Huisbijbelstudie AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Voor kinderen van 512 j. 10.30: Theo van Eeghen-Instituut. Relig. Kring, Eikenlaan 5f 10.30: Prof. G. J. Sirks, Rem., Leiden. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. P. de Haan, Antwerpen. 10.15: Ds. W. van Limburgh. 7: Ds. J. v. d. Be rg. IJmuiden. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Cand H. A. van Bottenburg, Hilversum. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk 9.30: Ds. B. van Gelder. 11: Dr. J. G. Schreuder, van Amsterdam. Opendeur Dienst. 19: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. Zondagsscho len. 11: Kleuterschool, Boslaan 12 en 11: Jeugdhuis. Donkerelaan 10. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. G. Kroes, Luth., Haarlem. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. IJ. van der Zee, van Nieuw-Vennep. 7.30: Ds. G. Toornvliet. (Dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagavondstilte. 19.3019.45: Or gelspel door de heer Egbert Vos. 19.45 20.15: Dr. G. Snijders, Herv. Pred. te H'lem. Zondagsschool. Ramplaankwartier: 12 tot 13: Gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrix- school, G. Schoolmeesterlaan. Julianakwar- tier: 10.15 tott 11.15: Koningin Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. IIILLEGOM. Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk geen opgaaf ontvangen. Jehovah's getuigen, Nutsgebouw, v. d. En delaan. 2.303.30: Gemeensch. Bijbelstudie. Dinsdag 810: Praktische opleiding voor de prediking. Donderdag, Oosteindelaan 42. 89: Huisbijbe'istudie. Donderdag. Gele Vin- kestraat 61. Nw. Vennep. 89: Huisbij belstudie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. D. C. van Wijngaarden. 7: Herdenking jubi leum C.J.M.V., Ds. H. J. van Heerden, van Scheveningen, lithurg Ds. D. C. van Wijn gaarden. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds H. Luikinga, van Zaandam. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. A. van Boven. 10.30: Dezelfde, Gezins- dienst. Abbenes. 9.30: Ds. L. C. Baljé van Vijfhuizen. 4.30: Ds. J. A. v. Boven. Bethel- kapel. 10: Ds. H. M. Cnossen, van Amsterdam 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee. 3: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. E. J. Brugman, van Amsterdam. 7: Ds. J. P. E. C. Eerhard, van Hillegom. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang, SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. P. Brakman, Naarden. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.4519: Zangdienst. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10: Ds. G. H. van Wil- lenswaard. Remonstrantse-Doopsgezinde Ge meenten, gebouw „Spaarnberg". Wüstelaan 75. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, Medew. van het kerkkoor. 19: Geen dienst. 10.30: Jeugdkapel in de nieuwe consistorie. Spr. de heer J. Jongkind. Kapel Woodbrookers, Bentveld. 10.45: Mej. Da. W. H. Buijs. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg 10 en 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen schapsbond, huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. Jehovah's getuigen. 2: Wachttoren studie in veilinggebouw „De Witte Zwaan", Dorpsplein 2. Woensdag 8: Huisbijbelstudie Koninginneweg 44. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 5: Vic. J. Schipper. Ned. Prot. Bond 10: Ds. H. N. Bierman, van Voorburg. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten, H. Avondmaal. 5: Dezelfde H. Avondmaal en nabetrachting. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Oud-Geref. Gemeente 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 7.30: Leesdienst. LONDEN (UP) Het 249 ton metende Ne- derlandse vrachtschip „Frida Blokzijl» is voor de kust van Norfolk in de Noord zee vrijdag aan de grond gelopen. Er is geen onmiddellijk gevaar en de beman ning is aan boord gebleven. Een deel van de lading zal waarschijnlijk moeten wor den gelost om het schip weer vlot te ma- ken. De „Frida Blokzijl" behoort aan Mul- Ier en Retsma n.v. uit Vlaardingen en was op weg naar Nederland met 250 ton gerst aan boord. De reddingboot van Wells is des avonds uitgevaren, nadat een vezoek om hulp bin nen gekomen was van het schip. Gemeld werd, dat het schip op drie kilo meter van de kust aan de grond was ge- lopen. Het schip werd weer vlot gebracht maar de wind en het tij dreven het op.' nieuw naar het strand. Er zullen vandaag wederom pogingen worden gedaan, het schip vlot te krijgen. De verlichting van de credietreserves ter verruiming van de geldmarkt in de V.S. begint in Wallstreet vastere voet te krij gen. De omzetten waren donderdag belang rijk hoger dan de vorige dagen door me rendeels kooporders, waardoor de markt hoger sloot. Het Damrak was donderdag nog aan de flauwe kant voor aandelen Kon. Olie. Dat de markt gisteren in Am sterdam hoger was, wekte dan ook geen verwondering, daar de slotkoers voor deze aandelen 5/8 dollar hoger uit New York kwam. Toch viel de koers van de olie- aandelen op 155.50 gulden tegen. Deze prijs betekende wel een winst ten opzichte van donderdag van 2.50, maar lag nog 1.50 beneden pariteit New York. De handel bleef van beperkte omvang, ook al toonde Londen belangstelling voor de oliewaar den. In de morgenuren daalde de koers van 157 tot 155 door aanbod van Zwit serse zijde. In de Philipshoek had de vraag de over hand, waardoor een winst van een dikke twee punten kon worden genoteerd; Uni lever sloot eveneens 2 punten hoger. AKU draaide om de vorige slotprijs; KLM ver loor wederom 1.30 en boekte een nieuw laagterecord. Scheepvaarten waren fractioneel lager behalve voor Scheepvaart Unies, die 3 pet verloren. Cultures sloten merendeels be neden donderdag. In de staatsfondsen trad een reactie in na een vaste opening voor de stafellening op 82 3/4 tot 82 1/4 onveranderd bij don derdag. Aandelen Algemene Handelmaatschappij van Onroerende Goederen werden gead viseerd op 68, vorige koers 69 3/4, op het gedaalde winstcijfer. Vrijdag werd inge schreven op 10 miljoen 6 pet 15-jarige obligaties-'ten laste van de n.v. Provinciaal en Gemeentelijk Utrechtsch Stroomleve- ringsbedrijf (n.v. PEGUS), waarvan reeds 3 miljoen op inschrijvingsvoorwaarden was geplaatst. Voor de inschrijving be stond ter beurze zeer grote belangstelling. N.V. Billiton wederom 1 pet. hoger op 196. Prolongatie 5 pet. (ANP). De koersen liepen aanvankelijk 1 tot meer dan drie dollar op en zakten toen wat in bij winstnemingen in verband met het naderend weekeinde en dekkingen. De stijging werd ingezet op het nieuws dat de luchtmacht boven Nieuw-Mexico kunst matige meteoren heeft gelanceerd. De olie waarden trokken sterk de aandacht en no teerden bij hun hoogste dagwaarden win sten van in enkele gevallen meer dan drie dollar, waarvan een flink deel kon worden behouden. De chemicaliën, vliegtuigbouw-, rubber- en autowaarden en enkele indivi duele fondsen waren vast. Er werden flin ke koerswinsten gemaakt door een groot aantal fondsen in speciale situatie. Bij de raketfondsen werd voor Douglas een winst van drie dollar genoteerd. North American Aviation was ook actief evenals Curtiss- Wright dat weer opliep na de nog onver klaarde inzinking van donderdag. Bij de chemicaliën rees Du Pont de Nemours drie dollar Grotere autoproduktie veroorzaak te vraag, waarvan onder andere Ford pro fiteerde met een stijging van één dollar. American Viscose was vast in de textiel- groep. De handel bleef een weinig bij die van donderdag tei achter. Na het nieuws ovei de kunstmatige meteoren nam de activi teit toe; ook in de oliesector. De activiteit van Curtiss-Wright werd verklaard door een gunstige winstverwachting die een on veranderd dividend waarschijnlijk maakt. Het industriegemiddelde kwam van 439,80 op 442.68; dat voor spoorwegen van 102,70 op 103,46 en dat voor openbare nuts bedrijven van 66,83 op 67,10. Van de 1.166 verhandelde fondsen sloten er 753 hoger en 222 lager. De omzet bedroeg 2.850.000 aandelen tegen 2.900.000 op donderdag. (UP). Vrijdag 22 november 1957 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever1) Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ned Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdarh Ri.bber H. V A Ver. Deli Maatschappijen 3V2% Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3% Nederland 196264 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) ex 5%°/o interim dividend. Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 22 nov. 148J4 154J4 14814 - 5% 174 17514 174 180 183 180 3 237 2471/2 237 13 233 239 237 2 237 24414 240% - 214 3241/2 334% 327 y2 2% 199 204 199 3 152,40 160,— 155,80 3,85 13714 1421/2 138% 4% 126 129% 126 - 2% 124 131% 124% - 6% 199V2 209 199% - 9/ 49 54 49% - 2H 9014 92% 91% 51 '/a 54 52 V2 - 3A 83% 82'/S2 2»/S! 89 89% 89VI« 873/ie 87»/i« 87'Vss Aandelen 5.756.069,- Aandelen 5.330.135,- Obligaties 10.406.020,— Obligaties f 9.972.186,-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10