Met zege op Rapid verbeterde ADO zijn positie in de eredivisie Twee fouten in de Rapid-defensie Verdienstelijke zege van Haarlem op hard zwoegend Limburgia VSV bleef topploeg Graafschap met een verdiend 3-1 de baas EDO mocht tevreden zijn met 0-0 tegen Excelsior Twee doelpunten van Rigtersbleek bleken te veel voor Stormvogels Drie protesten in de eredivisie Flens, Goedhart en De Graaf scoorden Met betere schutters was VSV-zege groter geweest Gewijzigde voorhoede was schotloos Tegengoal pas vlak voor einde RCH verloor in en tegen Hilversum 9 De uitslagen Zo'n scherpe hoest ABDIJSIROOP; De semi-profs het komende weekeinde Zaterdagvoetbal Jan Derksen staakte de strijd in Gent Zandvoortmeeuwen en PVWA eindigden gelijk MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 ADO heeft de dertiende ronde van de KNVB-voetbal- competitie gebruikt om een iets duidelijker voorsprong te nemen op de groep naaste concurrenten. Zelf wonnen de Hagenaars namelijk met gering verschil (tweeéén) van Rapid terwijl bovendien Enschedé en DOS gelijk speelden respectievelijk tegen Sparta (éénéén) en tegen PSV (tweetwee). Alleen Ajax kwam iets dich tbij de leiders door een krappe nuléén overwinning 0p GVAV. Na deze kopgroep van vijf clubs volgt een rirote middenmoot die zich eigenlijk uitstrekt tot en met portuna en waarin zich MVV. PSV, Sparta, GVAV, Feijenoord, VVV, enzoals gezegd, Fortuna bevinden. Direct daarachter staan BW, Amsterdam en NOAD en de ranglijst wordt gesloten door Blauw Wit, NAC en Elinkwijk, dat weliswaar nog onderaanstaat maar dat weer iets dichter bij de voorlaatste vereniging kwam. De elftallen uit Haarlem en omgeving hebben het over het algemeen niet zo slecht gedaan. VSV haalde in de eerste divisie A het stoute stukje uit om koploper Graafschap met een drieéén nederlaag naar Twente terug te sturen en EDO dwong in deze afdeling Excelsior een nulnul gelijkspel af. In de eerste divisie B won Haarlem van het sterke Limburgia met twee drie en alleen Stormvogels moest tegen Rigstersbleek genoegen nemen met een nederlaag (tweeéén). RGH had een vrije zondag, althans voor de competitie. De belangrijkste wedstrijd van gisteren, die tussen ADO en Rapid, heeft niet zulk best spel opgeleverd, want er was weinig sprake van goed plaatsen, terwijl ook de opbouw van de aanvallen het een en ander te wensen liet. Toch was deze ontmoeting zeker het aankijken waard door de spanning vooral in de vijf minuten voor de rust. De Hagenaars waren direct na het begin iets sterker, hetgeen vooral te danken was aan het opbouwende spel van Clavan, die met zijn gevaarlijke passes keer op keer verwarring zaaide in de verdediging van Rapid waar spil Smeets echter het hoofd koel hield en steeds op de juiste plaats stond. Vijf minuten voor het einde van Cox (Rapid) Clavan (ADO) de eerste helft verliet Van Melis geblesseerd het veld; hü werd vervangen door Janssen, hetgeen zeker geen verbetering was. Toch werd kort hierna het eerste Rapid- doelpunt gescoord, toen Bisschops een scherpe voorzet van Hanncman in een doelpunt omzette. Korte tijd later, ook nog voor de rust, was de stand al weer gelijk, omdat doelman Cox de bal na een hoge voorzet van Den Engelse uit zijn handen liet glippen, waarvan Clavan dankbaar gebruik maakte. Korte tijd na dé rust viel het beslissende doelpunt, toen eerst spil Smeets een fout maakte, welk voorbeeld door back Brüll nagebootst werd. Rijnvis profiteerde daar dankbaar van (twee-één). ADO trok zich na deze goal in de verdediging terug, waardoor de Limburgers de kans kregen zich te herstellen. Doelman Kok en vooral spil Vgn d?r Meer stonden echter pal. Vijftienduizend toeschouwers hebben in Geleen kunnen constateren d^t de blessure van spil Van der Hart, de vorige week tegen de Belgen opgelopen, niet zo ernstig was, want in de wedstrijd tussen Fortuna en Feijenoord was de international weer eens de grote uitblinker. Het spel stond op een vrij matig peil, maar de spanning ver goedde alles, want in de eerste minuut al trapte de Feyenoorder Veldhoen de bal hard tegen de lat van zijn eigen doel. Na 22 minuten werd het toch één-nul, toer. Jongen na een voorzet van de actieve Angenent raak schoot. Elf minuten later passeerde midvoor Cor van der Gijp doel man Belski (één-één). Na de rust werd de strijd veel sneller. Na twee minuten al scoorde Appel een buitenspeldoelpunt, maar in de 24ste mi nuut kon dezelfde speler er toch voor zor gen dat zijn club een voorsprong nam. Ravensteijn had de bal opgebracht. Hij gaf een hoge pass naar Angenent die de bal doorkopte naar de vrijstaande Appel (twee één). Van der Gijp kwam in de 38ste minuut nog dicht bij de gelijkmaker toen hij Van der Hart passeerde en ook doelman Belski omspeelde. Zijn schot was echter te slap, zodat de zich inmiddels herstelde Van der Hart de bal nog net van de doellijn kon wegtrappen. Scheidsrechter gemolesteerd GVAV is gedurende vrijwel de gehele wedstrijd tegen Ajax in de meerderheid geweest, maar toch moesten de Groningers hun supporters teleurstellen, want Ajax scoorde het enige doelpunt in deze wed strijd. GVAV begon snel en goed. Direct werden de Ajacieden in de verdediging terug ge drongen en het was vooral aan het uit stekende werk van Pieters Graafland te danken dat er geen doelpunten kwamen. Daarbij kwam trouwens uat de GVAV'ers in het veld wel uitstekend combineerden cn keurige aanvallen opbouwden, maar voor het doel, in het strafschopgebied werd het spel steeds te peuterig. Aan de andere kant faalde ook de voorhoede van de Am sterdammers. Linksbuiten Donald Feld- ■nann, rechtsbuiten Ouderland en rechts binnen Van Edel waren volstrekt beneden de maat, Bleyenberg was net voldoende en alleen Van der Kuil was behoorlijk op dreef. Ook na de rust was GVAV sterker, maar toch kreeg Ajax in de negende minuut de gelegenheid om te sporen. Spil Benninga raakte de bal kwijt aan Bleyenberg die onmiddellijk een scherpe pass gaf aan Den Edel, die op zijn beurt doelman Roffel onhoudbaar passeerde (nul-één). GVAV zette direct na dit doelpunt een heftig eindoffensief in in een bijzonder hoog tempo, dat tot het einde van de wed strijd voortduurde. Een minuut voor tijd kreeg GVAV een vrije trap te nemen we- iens een overtreding van Van Mourik op de rand van het strafschopgebied. Links- hack Buist kwam naar voren evenals het grootste gedeelte van zijn ploeggenoten op doelman Roffel na. Zo stonden er dus een entwintig spelers in het Amsterdamse strafschopgebied toen Buist de bal op het hoofd van spil Benninga plaatste, die hard inkopte. Scheidsrechter Van Leeuwen keurde dit doelpunt echter, tot grote ver dat Pieters Graafland even daarvoor door Benninga gehinderd zou zijn. Scheidsrechter Van Leeuwen moest na afloop van de wedstrijd onder bescherming van politie en GVAV-spelers naar de kleedkamer worden gebracht. De reden hiervoor was, dat de jeugdige Groningse toeschouwers hem trachten te molesteren, j boos als zij waren over een van zynL- beslissingen. Ondanks de bescherming van vijnkwiik politie en spelers incasseerde Van Leeuwen toch nog enkele stompen ^n schoppen van de opgewonden jeugd. VVV kwam er na deze goals iets beter in. Vooral Wilkes en Klaassens deden uit stekend werk en in de twintigste minuut werd het dan ook door Sleven met een kopbal al weer twee-één. Nog voor de rust zorgde Snijders voor de gelijkmaker. In de eerste minuut na de hervatting hielp Van Bergen BW na een drietal cor ners opnieuw aan een voorsprong en pas in de 26ste minuut werd het drie-drie toen Teeuwen de bal inschoot die doelman Van de Burgt net op de doellijn kon stoppen. De scheidsrechter kende echter toch een goal toe, hoewel de grensrechter dit niet met hem eens was. Tegen deze beslissing tekende VVV na afloop protest aan. Strafschop De wedstrijd AmsterdamNOAD, die zondagmiddag in het Olympisch stadion werd gespeeld, heeft een opwindend slot gekregen. Bij de stand nul-één kende scheidsrechter Tuinenburg namelijk in de laatste minuut een strafschop toe aan Amsterdam. Tolmeijer schoot deze in, waardoor de eindstand één-écn werd. De heer Tuinenburg onderbrak met zijn beslissing een felle, onoverzichtelijke scrimmage voor het doel van NOAD. Hij had twee overtredingen geconstateerd: hands van linkshalf Rombouts en onge oorloofd aanvallen van een der NOAD- verdedigers. Na afloop heeft NOAD een protest ingediend tegen het toekennen van de strafschop, evenwel enkele minuten na het verstrijken van de reglementair daar voor toegestane tijd. Op overtuigende wijze heeft MVV in het Olympisch Stadion Blauw-Wit verslagen. Reeds na 20 minuten stond het 0-2 door Toennaer en Ummels. Blauw-Wit lanceer de een offensief, maar werd kort na rust door Coenen verrast (0-3) Koekebakker redde de eer. Eindstand 1-3. Elinkwijk heeft eindelijk weer succes geboekt. Wel nam NAC in Breda na vijf minuten de leiding toen Kraak een terug speelbal van zijn back miste. Mijnals maak te na 'rust gelijk. Kruin scoorde uit een handsbal, maar de scheidsrechter had-het niet gezien en keurde het doelpunt goed. Zo won Elinkwijk met fortuin (1-2). ADO.. Ajax Enschedé Rapid 13 DOS MVV. PSV Sparta GVAV. Feijenoord VVV Fortuna 13 B V V Amsterdam NOAD Zenuwachtig voetbal In een uitverkocht stadion hebben DOS en PSV een wedstrijd gespeeld, die, te oor delen naar het vertoonde spel, aan een promotie-degradatieduel deed denken. Er werd bijzonder zenuwachtig gevoetbald en bovendien floot scheidsrechter Aussum voor elke overtreding, hoe gering ook. waardoor de stemming in het veld ietwat geprikkeld werd. In de eerste helft was PSV iets beter en dat resulteerde al na anderhalve minuut in een doelpunt van rechtsbuiten Van der Heuvel. Na een half uur stelde Dillen Fransen in staat de score tot nul-twee te verhogen, maar dat was DOS te erg. De Utrechtenaren ontwikkelden een heftig offensief dat voor de rust succes had na een combinatie tussen Luiten en Visser (één-twee). Na de hervatting was DOS op nieuw veel sterker. De Eindhovenaren wer den geheel in de verdediging teruggedron gen. Kruiver trok zich als tweede spil naast Brusselers in de verdediging terug en het was wel bijzonder sneu voor de jeugdige international dat. juist hij na tien minuten een bal verkeerd op zijn schoen kreeg, waardoor doelman Bekkering vol komen verrast werd (twee-twee). DOS bleef aanvallen, maar zonder re sultaat. Wel dienden de Utrechtenaren na afloop een protest in tegen een naar hun oordeel wegens een handsgeval niet toe gekende strafschop, maar Ockhuizen slaagde er na afloop niet in de penalty in de touwen te schieten, omdat doelman Bekkering, evenals zovele keren in de wed- stryd, verbluffend snel reageerde. Abe contra Rinus Vijfentwintig duizend toeschouwers heb ben in Rotterdam-, bij de wedstrijd tussen Sparta en Enschedé tevergeefs zitten wach ten op goed spel. Ook Lenstra bleef deze keer onopvallend ronddwalen. Toch kon niet van slecht spel gesproken worden, om dat beide ploegen opbouwend voetbal pro beerden te spelen met goede passes en felle schoten. Na drie minuten reageerde links back Van der Lee al verkeerd op een pass van Seemann, waardoor Voges een laag schot kon lossen dat doel trof (nul-één). Sparta stelde daar, ondanks de pogingen van de snelle Bosselaar, weinig tegenover. Toch werd het na twintig minuten één-ééh omdat Van der Wint de bal na een voorzet liet vallen, waarvan linksbuiten Zaal ge bruik maakte (één-één). Na de rust stond Abe Lenstra op de midvoorplaats, maar hij had weinig in te brengen tegen de robuste Rinus Terlouw. Gescoord werd er niet meer. Voor de rust van de wedstrijd tussen BW en VVV kregen de toeschouwers be halve vrij slecht spel ook vier doelpunten te zien. Na acht minuten stelde Heymans Berkelmans reeds in staat de score te openen (één-nul) en twee minuten latei was het door Van Beurden na et,, pass ontwaardiging van de Groningers, af, om- van Van Hintum al twee-nul. Graafschap H V C D F C Willem II Excelsior D W S Alkmaar 10 SVV Volendam VSV Vitesse A G O V V EDO Helmond R B C Roda Sport S H S Leeuwarden Sittardia Eindhoven Wagen ingen Stormvogels Haarlem Limburgia R C H Volewijckers H D V S Helmondia Xerxes Rigtersbleek Fortuna (VI) K F C 13 9 2 2 20 40-21 13 8 1 4 17 27-14 13 6 5 2 17 27-16 13 8 1 4 17 27-19 13 6 5 2 17 27-23 13 6 2 5 14 30-20 13 6 2 5 14 31-27 13 5 4 4 14 26-27 13 5 3 5 13 24-23 13 6 1 6 13 34-34 13 5 2 6 12 22-19 13 4 4 5 12 18-21 13 3 4 6 10 27-36 13 3 4 6 10 17-25 13 4 2 7 10 17-31 13 3 3 7 9 18-22 13 4 0 9 8 17-33 13 3 7 9 7 14-32 Eerste klasse A 11 8 0 3 16 27-16 11 7 1 3 15 24-11 11 7 1 3 15 30-16 10 5 3 2 13 28-19 11 5 3 3 13 16-13 10 5 1 4 11 19-16 10 4 3 3 11 18-20 10 4 2 4 10 15-17 10 4 1 5 9 20-18 10 4 1 5 9 11-20 11 4 1 6 9 19-23 11. 3 3 5 9 14-19 10 2 4 4 8 8-15 11 2 4 5 8 11-17 11 1 5 5 7 9-18 10 1 3 6 5 13-24 Eerste klasse B 11 7 2 2 16 32-21 10 6 3 1 15 27-16 11 6 3 2 15 27-18 10 6 1 3 13 18-12 11 5 3 3 13 29-20 11 6 1 4 13 27-19 11 6 0 5 12 18-16 11 4 4 3 12 22-19 11 4 3 4 11 23-24 11 4 2 5 10 19-21 11 3 3 5 9 19-20 11 3 3 5 9 16-24 11 3 1 7 7 17-25 11 2 3 6 7 15-25 11 2 3 6 7 16-34 11 2 1 8 5 15-26 Eredivisie: ADORapid 21, Blauw WitMVV 13, SpartaEnschedé 1—1, DOS—PSV 2—2, GVAV—Ajax 0—1, NAC—Elinkwijk 1—2, BW—VVV 33 (o.p.v. BW), AmsterdamNOAD 11 (o.p.v. NOAD), FortunaFeijen oord 21. Eerste divisie A: RBCWillem II 1—1, VSV—Graafschap 3—1, HVC—Vo lendam 41, EDOExcelsior 00, DWS I —SVV 3—1, Alkmaar—DFC 2—1, Roda SportHelmond 11, AGOWVitesse 04. Eerste divisie B: WageningenSit tardia 30, HelmondiaLeeuwarden 22, Limburgia—Haarlem 2—3, Hermes DVSXerxes 11, VolewijckersFor tuna (VI.) 00, EindhovenKFC 21, RigtersbleekStormvogels 2—1. Haarlem heeft op een hard zwoegende Limburgia-ploeg een verdiende zege we ten te behalen. De aanvallen van de be zoekers, hoewel die over het algemeen niet zo talrijk zijn geweest, waren In ieder geval wel gevaarlijker en meer dan eens moest de Limburgia-verdediging al le zeilen bijzetten om de talrijke aanvallen af te slaan. Reeds onmiddellijk kreeg Limburgia en kele kansen, maar zoals gedurende de ge- VSV heeft De Graafschap een alleszins verdiende 31 nederlaag toegebracht. Geen moment hebben de oostelijke voetballers ons kunnen overtuigen van hun leiders kwaliteiten, want zowel hun voorhoede als hun verdediging verdiende niet meer dan het praedicaat middelmatig. V.S.V. kwam ongetwijfeld heel wat beter voor de dag. De roodwitte verdediging was stukken hechter dan die van De Graafschap en in de voorhoede kwamen vooral Dolder, Van der Heyden en Post tot zeer behoorlijke prestaties. Alleen het schieten was vooral voor de rust niet best. Was dit wel het ge val geweest, dan zouden de roodhemden reeds met de rust een voorsprong hebben gehad. De Graafschap liep dermate hard van stapel, dat de VSV-verdediging de groot ste moeite had zich staande te houden en Kluin en Jansen reeds in de eerste minu ten de kans kregen hun club de leiding te geven. Beiden bleken echter hiervoor niets te gevoelen. Na deze oostelijke „prelude" kwarn V.S.V. in actie. De voorhoede zat „fel" op de bal en het feit, dat VSV al spoedig een paar hoekschoppen mocht nemen, toonde aan, dat Jochems c.s. hun handen vol had den aan de roodwitte aanvallen, die in deze periode veel gevaarlijker waren. Toen de scheidsrechter echter het buitenspel staan van Jansen over het hoofd zag en de V.S.V.-defensie even weifelde, kreeg De Graafschapper linksbinnen een prachtige kans. Tot V.S.V.'s geluk schoot hij echter tegen de lat. Toen er 25 minuten gespeeld was, liet Jochems zich vervangen door Weigraven. Veel verandering bracht dit niet. V.S.V bleef in de meerderheid en kreeg de beste kansen. Voor het oostelijke doel gekomen, raakten Dolder c.s. echter de kluts kwii' en kon een Graafschapper steeds weer red ding brengen. Tegen de rust kwam De Graafschap weer wat beter op dreef, maar tot daden, de leiders der afdeling waardig, brachl men het over het geheel niet. Toeb zouden de Oosteliiken door toedoen van Sluiter de leiding genomen hebben, als Geerlofs niet op fraaie wijze redding had gebracht. De tweede helft was zes minuten oud. toen de zoveelste V.S.V.-aanval een geluks- doplount opleverde. Toen trapte n.l. links achter Wevand hard tegen de toelopende Van Deursen. waarna de bal langs de ont hutste Gerritsen in het doel verdween fl— 0). Hoewel van een veldmeerderheid hun nerzijds nu niet direct sprake was, behiel den de V.S.V.'ers toch het beste van het spel en waren hun aanvallen in ieder ge val gevaarlijker, waartoe het onzekere spel van de Oostelijke defensie zeker het zijne bijdroeg. In de zestiende minuut resul teerde dit in een doelpunt van de voet van Bredevelt na een goede voorbereiding van Post (2—0). Vijf minuten later profiteerde Jansen van een fout van de scheidsrechter, die een huitenspelgeval over het hoofd zag (21). Dit doelpunt gaf De Graafschap moed en kort hierna was Geerlofs opnieuw gepas seerd, maar toen voorkwam Pieters kop pend een zeker schijnend doelpunt. De V.S.V.-defensie kon nu volop aan de slag, j doch het trio Spaans-Pieters-Schoon stond zijn mannetje. Zeven minuten voor het einde viel de be slissing. Toen gaf Van Deursen na een pass van Dolder de bal op tijd af aan Van der Hey len en deze gaf Gerritsen geen kans (31). Toen gaf De Graafschap zich gewonnen. hele ontmoeting zou blijken, hadden de aanvallers te veel tijd nodig, zodat de ro buste verdediging van Haarlem voldoen de gelegenheid kreeg om in te grijpen. Nadat Flens en Goedhart het doel enke le malen op de verkeerde plaats hadden gezocht, kwam na vijf en dertig minuten het eerste doelpunt, toen Brokx goed voor doel plaatste en Flens met een uitsteken de kopbal Jacobs passeerde (nul-een). Limburgia kwam hierna even in het offensief, maar verder dan een pracht schot van Ewe, dat door keeper Snijders werd gestopt, kwam het niet. Na de hervatting was Limburgia het meest in de aanval, maar ook toen zag de thuisclub ondanks haar overwicht geen kans om door de verdediging van Haarlem heen te breken. Wel kreeg Lim burgia enkele kansen en mocht zij ver scheidene corners nemen, maar telkens weer kwam de achterhoede van Haarlem zegevierend uit de strijd. Intussen bleven de uitvallen van de be zoekers zeer gevaarlijk. Na vijf en twin tig minuten kwam het tweede doelpunt tot stand toen Brokx de bal goed voor doel bracht en Goedhart voor de juiste afwerking zorgde. De Limburgers zagen hierna hun zwoegen eindelijk beloond door een doelpunt van Beerendonk. Direct na deze goal werd Limburgia wel alle illusies ontnomen, want De Graaf zorgde voor het derde doelpunt. Limbur gia xwam tenslotte nog aan een tweede goal, doordat Sybrandi in eigen doel school (twee-drie). ADVERTENTIE maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. U bent er het vlugst van af met 'AKKER 'SIROOP Met het dubbelblanke gelijkspel tegen Excelsior mocht EDO tevreden zijn. De Haarlemse club verdi'nde geen overwin ning en zou er een party daar wel recht op hebben doen gelden, dar, zou het onge twijfeld Excelsior zijn. omdat de Rotter dammers vooral in de tweede helft dui delijk in de meerderheid waren. Maar juist in deze periode kwam het Rotter damse doel enkele malen meer in gevaar te verkeren clan het heiligdom van Teun van den Berg. Het waren twee volkomen machteloze aanvalslinies die in het Noorder Sport park opereerden. B.., de Rotterdammers ontbrak Dörr op het appèl wegens ziekte, zodat de voorhoede van Excelsior enorm aan kracht had ingeboet Tegen de EDO- defensie, waarin Van Dijk weer uitblonk en rechtshalf Plaiziei de nodige steun verleende, kreeg de Rotterdamse voor hoede praktisch geen enkele kans, maai ook EDO's voorhoede, wederom in een gewijzigde opstelling, was niet bij machte het Lagerwaard c.s. bepaald lastig te maken. Wel werd er hard en snel ge- Stormvogels heeft zich in de eerste helft laten verrassen door Rigtersbleek, dat een voorsprong van twee-nul nam. Want die achterstand bleek voor de IJmuide- naren te groot om in te halen. In de twee de helft was Stormvogels wel in de meer derheid, maar verder dan een doelpunt van C. Groot, dat enkele minuten voor afloop werd gemaakt, kwamen de bezoe kers in Enschedé niet. Twee doelpunten van Rigtersbleek betekenden dus de ne derlaag voor de Stormvogels. Die doelpunten werden gemaakt door Trooster, de enige amateur in de Ensche- dése ploeg, die in de dertigste en in de veertigste minuut met mooie boogballen doelman De Graaf versloeg. Bij het eerste doelpunt miste spil Luppens finaal toen Snijders uit een vrije schop de bal voor het doel plaatste en Trooster volkomen vrij kwam. Hadden de IJmuidenaren hun kansen even vlot ge bruikt, dan was de zaak met de rust nog niet verkeken. Maar Brom faalde toen hij voor een leeg doel stond en de bal over de lat schoot. C .Groot kwam nog dich ter bij een t: effer, maar doelman Van Tellingen keerde het schot nog net met de voet. Het beste voetbal speelde Stormvogels na de rust. Langzaam bouwde de ploeg zich een meerderheid op; zelfs Luppens en Jansen sr. zaten soms vlak achter de voorhoede. Maar de Enschedéërs die be ter speelden dan in voorgaande ontmoe tingen, gaven weinig kansen weg en in de aanval van de IJmuidense ploeg zat te weinig variatie, ook toen C. Groot mid voor ging spelen en Jansen jr. rechtsbui ten werd. Vier minuten voor het einde viel de tegengoal van Stormvogels. Het doelpunt zat al enige tijd in de lucht, maar Van Tellingen had zich al enkele keren moedig op de bal geworpen. Nu kon hij er echter niet meer bij, want Groot kopte van dichtbij in het doel uit een aanval van rechts. Dit doelpunt had een incident en enke le onverkwikkelijke laatste minuten tot gevolg. Vanaf de perstribune was niets ongeoorloofds te zien, maar Groot, die bij de kopbal ook de paal raakte, was van mening dat Van Tellingen hem een klap in het gezicht had gegeven. Jammer was dat misverstand, want de wedstrijd werd overigens in de beste verstandhouding gespeeld, mede dank zij de goede leiding van scheidsrechter Dreimüller. Twee Spartanen belagen Van der Wint, maar de Enschedese keeper geeft geen krimp. Het KNVB-programma voor de semi profs voor het komende weekeinde luidt: x Eredivisie: MVV--ADO, Enschedé 8 Blauw Wit, PSV—Sparta, Ajax—DOS. i VVVNAC, FeijenoordAmsterdam, Rapid—Fortuna en Elinkwijk—GVAV. S Eerste klasse A: Graafschap—RRC. Volendam—VSV. Excelsior—HVC, SVV g —EDO, DFC—DWS. Helmond- -Alk- maar, VitesseRoda Sport en Willem II AGOVV. Eerste klasse B: Leeuwarden—Wage ningen, Haarlem- -Helmondia, Xerxes Limburgia, Fortuna (VI.)—HDVS. KFC —Volewijckers, Stormvogels—Eindho ven, RCHRigtersbleek en Sittardia SHS. werkt, maar technisch stond de strijd op een laag peil. Het eerste goede schot kreeg v. d. Berg pas na 25 minuten te verwerken van de Excelsior rechtsbinnen Damen en slechts eenmaal kwam doelman Den Hertog aan de andere zijde in moeilijkheden toen Bel- froid plotseling alleen op hem afstormde. Maar de EDO-midvoor struikelde en de Rotterdammers konden weer adem ha len. Wel kreeg EDO een zware domper toen Petteerson in onzachte aanraking kwam met de schoen van Visser. Met een kaakblessure verliet Petterson het ter rein en werd vervangen door Leo Kops. Even scheen het in de Haarlemse voor hoede beter te zullen gaan, want de eerste tien "minuten van de tweede helft kwa men de Haarlemmers enkele malen ge vaarlijk voor de Rotterdamse doelmond. Een kopbal van Belfroid werd door doel man Den Hertog fraai gestopt en korte tijd daarna kon de Rotterdamse goalie met grote moeite een schot van Kops on schadelijk maken. Maar dit waren de eni ge ogenblikken, waarin EDO's voorhoede de harten kon verwarmen. Excelsior werd gaandeweg sterker, maar ook de Rotterdamse combinaties bleven zonder resultaat, omdat aan de afwerking alles mankeerde en Nijman eenmaal kans zag voor een leeg duel hoog over te schie ten. Spannend was de s'rijd wel in de laat ste fase maar doelpunten werden er niet geboren. RCH heeft de vrije zondag gebruikt met het reizen naar Hilversum om daar een vriendschappelijke wedstrijd tegen de club van die naam te spelen. Reeds na een minuut keek RCH tegen een één--nul- achterstand aan door een fout in de ach terhoede. Vooral in technisch opzicht wa ren de Haarlemmers daarna echter duidelijk de meerderen van de Hilver summers. Mul had pech toen hij een fraai schot door de lat gekeerd zag. Henke maakte t echter na twintig minuten éénéén van. Tien minuten voor rust maakten de Hil versummers dankbaar gebruik van het té laconieke optreden van de Haarlemse defensie. Hun linksbinnen gaf zijn ploeg voor de tweede maal de leiding. Na de hervatting noteerden wij een prachtige kopbal van Nanaï en een niet minder fraai schot van Biesbrouck. Beide belandden echter tegen de lat. Gescoord werd er verder niet meer. «ooooccoccco3dccokxxx»=ccoooooc«xxxx»30oooocoooccooco Jan Derksen heeft wegens een verwon ding de strijd in de zesdaagse van Gent ge staakt. Zijn ploeggenoot Gerrit Schulte heeft daarna een koppel gevormd met de Belg Vannitsen. Van het uitgebreide programma in de KNVB-zaterdagmiddagcompetitie is niet veel terecht gekomen. In de derde klasse werd in het geheel niet gespeeld en In de vierde klasse ging de ontmoeting Telefo- niaKromhout wegens terreinafkeuring niet door. Kinheim verloor van Lisser Boys, maar Zandvoortmeeuwen bereikte een verdienstelijk gelijkspel. In de wedstrijd tegen PVWA had Zand voortmeeuwen ongetwijfeld het beste van het spel en de één -nul voorsprong bij de rust, verkregen dorr Ellenkamp, was vol op verdiend. PVWA trachtte door fors spel in de tweede helft de zaak tp forceren maar pas in de laatste minuten gelukte het Simons de gelijkmaker te scoien (één één). Kinheim gaf Lisser Boys in de eerste helft uitstekend partij en bij de rust lagen de partijen gelijk (1—1). A. Bax had voor de Wijkenaren gescoord. Na de pauze was de thuisclub sterker. Het werd uiteindelijk vier-één voor de Lissenaren, die de leiding behielden. De stand is: Liss. Boys CSCA PVWA Kromhout Kinheim 9—15 8—14 9—11 8— 9 9— 9 VI. en Vaard. 88 SVOW 9— 5 Zandvoortm. 95 Telefonia 70

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11