Haarlemse raad ontevreden over goedkeuringsbeleid Den Haag N SO N Hotel Motie-Spek werd uitgesteld, motie-De Leeuw aanvaard iwy zoom HOUTVESTER X Raadsleden zijn benieuwd naar uitbreidingsplan Spaarndam waarom kijkt u niet eens bij BESPREKINGEN VOLKSHUISVESTING 1 manchester dan een gewone KLt-a Sinterklaas Spek (A.R.) gekant tegen ontsierende reclame in vriendelijke stad Burgerlijke Stand van Haarlem Semi-per manent Demagogie Woningbouwverenigingen MM&ê A mateurtoneel „Assepoester in Wallstreet'*7 Jeugdpsychologisch bureau in discussie Examens DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li De behandeling van het hoofdstuk Volkshuisvesting van de Haarlemse ont- werp-gemeentebegroting heeft woensdagmiddag en -avond, behalve een uiterst somber gestemd overzicht van wethouder Happé (zie elders in dit blad), ook een aantal opmerkingen, verlangens en beschouwingen van de raadsleden op geleverd. Het debat leverde twee moties op: één van de heer Spek (A.R.), waarin teleurstelling en verontrusting wordt uitgedrukt over het achterstallig onderhoud van de woningen van de Haarlemse Stichting voor Woningverbete ring. Op aanraden van wethouder Happé werd deze motie echter uit tactische overwegingen aangehouden. De wethouder zou namelijk binnenkort naar Den Haag gaan om de woningbouw te bespreken. Hij stelde voor de motie later te behandelen. De indiener, de heer Spek, kon zich hiermee verenigen. Na de uitvoerige uiteenzetting van de wethouder over de stand van zaken jn de woningbouw, kwam de heer De Leeuw (Arb.) in tweede instantie met een motie, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het uitblijven van een ministeriële goedkeuring voor de 312 woningen in Parkwijk, waarin verder gezegd wordt, dat behalve de 136 woningen voor Patrimonium óók de 176 voor St. Bavo-Oost dringend nodig zijn en waarin B. en W. worden uitgenodigd de inhoud van deze motie telegrafisch ter kennis te brengen van de minister. Deze motie werd met algemene stemmen aangenomen. De heer De Leeuw (Arb.), die de be schouwingen opende, sprak van een som ber perspectief en drong aan op een op voeren van het bouwtempo. Hij vroeg zich af, of ten aanzien van het opvoeren van de ar'beidsproduktiviteit misschien niet meer gedaan zou kunnen worden door een ge meentelijk bouwbedrijf, of door een bouw bedrijf voor geheel Kennemerland. Voorts vroeg de socialistische spreker zich af hoe het stond met de ophoging in Schalkwijk cn met de verhouding woningwetwoningen -premiewoningen. De heer De Leeuw voelde veel voor een breed opgezet onderzoek naar mogelijke klachten over bestaande woningen tenein de hieruit lessen te trekken voor de toe komst. Ook bepleitte hij een wijs beleid teri aanzien van de huurverhogingen en wilde hij de woningbouwverenigingen zo veel mogelijk zelfstandig maken, opdat zij zo min mogelijk administratieve verleng stukken van de overheid worden. Met deze laatste opvatting konden zich ook de heren Stoffels (V.V.D.), Spek (A.R.) en Van Velsen (K.V.P.) vereni gen. De heer Spek sprak met veel lof over de woningbouwverenigingen en vroeg of er geen mogelijkheid was de deskundi gen in de besturen ervan beter te sala riëren. De K.V.P.-woningbouwdeskundige, de heer Van Velsen, bepleitte een grotere mate van uniformering en standaardisatie in de woningbouw. Ook was hij mèt de heer Hennevelt (Comm.) een voor stander van een betere verzorging op de bouwplaatsen. Ten aanzien van de woning bouwverenigingen merkte de spreker nog op, dat de overheid steeds meer de neiging vertoont deze te bevaderen. Hij vroeg be grip voor een grotere verantwoordelijkheid en zelfstandigheid voor deze verenigingen. Ook meende hij, dat er teveel woning bouwcorporaties in Haarlem waren: in plaats van 23 achtte hij 9 voldoende. Hij klaagde echter over een onjuiste verdeling van de woningen over de bestaande ver enigingen, waarbij de confessionele er volgens hem bekaaid afkwamen. Tenslotte vroeg de heer Van Velsen aan dacht voor de jonggehuwden de heer ADVERTENTIE SCHUTTERSVELD PRODUCT 't ietk Haarlem, 27 november 1957 ONDERTROUWD: 27 nov.: D. J. Voete link en C. M. Th. Baars; H. G. H. Hoek en J. J. M. Lansdaal; P. G. Drogtrop en H. van der Velden; V. C. Besnard en E. J. C. de Jong; R. Sj. Bakker en M. P. Osinga; •1. H. A. Bank en G. Th. Trompetter; E. Veen en G. van Twuijver; P. A. Luijten en C. E. van der Veldt; E. van Gelderen en A. W. M. Ruifrok; M. van Selm en Th. M. I. Douwes Dekker; Th. Schilp en S. M. E. van Eeden; E. F. M. Goossens en G. L. Th. M. Kampschöer; M. Kwaak en C. W. van Stein; J. Sikkenk en H. J. Stokman; Th. J. J. Nobels en M. I. Luikelf C. J. van der Wolf en M. G. Schipper; M. Walraven en W. Zegwaard; W. C. Misset en H. Oort wijn; A. J. Deen en H. H. A. Verton; J. van den Heuvel en M. L. van Galen; J. K. van Fucht en E. van Dijk. GEHUWD: 27 nov.: J. A. M. Hommes en Th. E. M. Woerde; J. de Boer en Z. Bruijn; P. J. Oorthuis en A. M. M. van Schie; B. L. van Eijk en H. A. van Hemert;J. L. Kaandorp en C. J. de Jong; H. Schellaars en J. Stevens; P. J. van Es en J. F. Laad- ?tra; J. A. Zwart en M. J. Zuidweg; K. D. Schaap en G. van Gulik; E. Kippersluis en A. Kuvener; B. de Bruin en M. E. Nieu- wenhuis; J. J. Hertog en A. M. Handgraaf; H. J. M. Claessen en A. M. M. A. van der Weiden. BEVALLEN van een Zoon: 26 nov.: J. Lacourt-Lubbers, H. M. van Wakeren- Wassink, I. Chr. Houweling-van Baekel, W. van Stenus-Spijkerman, 2 zoons, Chr. van Jaarsveld-Jurriaans; 27 nov.: C. W. E. Korfage-Rijkelijkhuizen. BEVALLEN van een D o c h t e r: 25 nov.: H. M. La Grouw-Korthout; 26 nov.: M. van Doorn-de Zwarte; 27 nov.: T. Meinsma- Stoffelsma. OVERLEDEN: 25 nov.: P. Voogd, 59 j., Bromostraat, H. J. Dirksen, 67 j., Hazepa- terslaan; 26 nov. J. M. Huijsmans-Noord- huizen, 65 j., Groot Heiligland. Spek (A.R.) zou later hetzelfde doen en sprak de hoop uit, dat veel Haarlem mers animo zouden tonen voor de woning- bouwspaarbrieven van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Dit laatste deed ook de heer Stoffels (V.V.D.), die voorts van mening was, dat de hogere rentevoet bij woningbouwlenin gen zou moeten worden opgevangen door een hogere rijksbijdrage. Hij geloofde dat er een grote behoefte was aan bescheiden en eenvoudige, maar goedgebouwde arbei derswoningen en aan huurwoningen in de particuliere sector. Voor deze laatste was echter de premie te gering. De heer Spek (A.R.) kwam te spreken over de vernieuwingen aan de woningen aan de Harmen Jansstraat van de Haar lemse Stichting tot Woningverbetering. Hij was zeer teleurgesteld over het lange uitblijven van het nodige onderhoud en kwam met zijn eerdergenoemde motie ter tafel, waarvan 'de behandeling later werd opgeschort. Voorts toonde de anti-revolu tionaire spreker zich een voorstander van het instellen van vrouwenadviescommis sies, die kunnen adviseren ten aanzien van nieuw te bouwen huizen. Dit laatste deed ook de heer Henne velt (Comm.), die verder van oordeel was, dat er meer in de winter zou kunnen worden gewerkt en aandacht vroeg voor de bewoners van de onbewoonbaar ver klaarde woningen. Met verontwaardiging sprak hij over de omstandigheid, dat on langs in Haarlem mensen op straat had den moeten slapen. „Kunnen hiervoor geen leegstaande huizen worden gevorderd?" vroeg hij. Het antwoord van de wethouder over de wateroverlast van de woningen in de Hannie Schaftstraat had hem niet be vredigd en tenslotte verzocht hij B. en W. al het mogelijk in het werk te stellen de huurverhoging te niet te doen. De heer W e n s i n g (C.H.U.) was een voorstander van de bouw van semi-perma- nente woningen en vroeg zich af of Haar lemse bedrijven niet in navolging van Rotterdam een woningbouwlening op rentegamma-basis zouden kunnen aangaan voor woningen, die voor hun eigen per soneel zouden zijn bestemd. Tenslotte vroeg hij zich af of niet kon worden bevorderd, dat leden van woningbouwverenigingen woningen zouden kunnen kopen en be pleitte hij woonsplitsing op basis van vrij- wrilligheid. Mevrouw Smit z-P e p e r (Arb.) wilde meer voorlichting, waarbij het publiek op de hoogte zou worden gesteld welke gun stige consequenties vast zitten aan het vrijwillig verwisselen van een groot huis voor een kleiner. In Rotterdam krijgen deze mensen onder meer later de volledige verhuiskosten terug. Zij bepleitte verder de belangen van de alleenstaanden en bejaarden. „Kan het college niet bevorderen, dat alleenstaanden ook bij het woningbureau ingeschreven worden?" vroeg zij. De heer F i b b e (V.V.D.) hield een plei dooi voor de eigen woning, vooral voor de jongelui. De heer B 1 o k d ij k (Arb.) meende, dat het bouwbedrijf teveel versnipperd is en te weinig genormaliseerd en gestandaar diseerd en verklaarde zich tegen semi- permanente woningen. De heer Van der Veldt (K.V.P.) wil de, als er maar enige mogelijkheid toe is, woonruimte laten vorderen en bepleitte de belangen van de woningbouwvereniging Bloemendaal, waar het onderhoud van de woningen in een even slechte staat ver keert als bij de Haarlemse Stichting voor Woningverbetering. Wethouder Happé begon zijn beant woording des avonds met een aanval op de heer Hennevelt, die naar zijn mening bij de vragen over de invloed van de beste dingsbeperking op de bouw van woning wetwoningen misleidend had gegoocheld met cijfers en woorden. „Ik vind dit dema gogie van de ergste soort", aldus de wet houder, die vervolgens overging tot de bespreking van het differentiatieschema bij de woningbouw. Voorts was de heer Happé bij de beant woording over de vragen betreffende de wooneisen van oordeel, dat men in de eer ste plaats op een zo economisch mogelijke wijze te werk dient te gaan, daarbij con tact zoekend met goed-organiserende aan nemers en architecten. Voorts zegde de wethouder toe dat aan de wateroverlast in de woningen aan de Hannie Schaftstraat zo spoedig mogelijk iets gedaan zal worden. Een groot gedeelte van zfón ruim 2'/* uur durend betoog wydde de heer Happé aan het vraagstuk van de woningbouwvereni gingen. Als antwoord op de vragen van de heren Spek, Stoffels, De Leeuw en Van Velsen was de wethouder van mening dat het teveel aan woningbouwverenigingen in de eerste plaats de neutrale organisaties betreft. Hy zei wel veel waardering te hebben voor het werk dat de woningbouw corporaties in het verleden hebben ge presteerd, maar tevens was hij van oor deel dat op het ogenblik vele (kleine) ver enigingen te weinig spankracht hebben. Zo is het, aldus spreker, tegenwoordig noodzakelijk in een dergelijke vereniging een technische, juridische en administra tieve deskundige onder te brengen, waar door uiteraard van de zelfwerkzaamheid van de besturen weinig terecht komt, te meer daar de financiële armslag van diverse woningbouwverenigingen te klein is om dergelijke specialisten aan te stellen. Daarom stelde wethouder Happé dat men van de zijde van de gemeente op verzoek van de nationale woningraad enige drang op de woningbouwverenigingen zal uit oefeningen door slechts woningen uit te geven aan dié corporaties die over een gezonde basis, van bijvoorbeeld vijftien honderd tot tweeduizend woningen, be schikken. Voorts ging spreker uitvoerig in op de vraag van de heer De Leeuw over de op hogingen voor de woningbouw in Schalk wijk en daarbij deelde hij mee dat er een brief aan het ministerie is gericht met de vraag om een extra-uitkering uit de woningbouwlening. Wethouder Happé zeide vervolgens dat B. en W. op het ogenblik nog geen plannen hebben om over te gaan tot het uitspreken van de wenselijkheid van een overheids- bouwbedrijf en verder besprak hij in het kort de verdeling van de woningen, spe ciaal met betrekking tot de werkende vrouwen, de bejaarden en de jonggehuw den. Na zijn instemming te hebben betuigd met de redenering van de heer Stoffels over het rentepercentage, ging spreker vervolgens over tot het antwoord aan de heer Spek ten aanzien van de ingediende motie. Uit enkele telefonische gesprekken was de heer Happé duidelijk geworden dat Ge deputeerde Staten wachten op Volkshuis vesting en dat Volkshuisvesting weer wacht op Gedeputeerde Staten. De heer Happé kondigde aan dat hij zelf naar Den Haag zou gaan om voor deze kwestie een op lossing te vinden en hij verzocht de heer Spek dan ook de motie voorlopig te laten liggen. Tegen het einde van zijn betoog besprak de heer Happé de afwijzende houding van de gemeente tegenover de demonstranten die in den Hout de nacht hebben door gebracht en voorts beantwoordde hij de vragen van de heer Fibbe over de wonin gen van de Kleine Middenstander. Na de replieken ging men over tot de puntsgewijze behandeling die geen moei lijkheden opleverden. ADVERTENTIE jj Want u geeft hem of haar op 5 december dit grote compliment: „Alleen het beste was goed genoeg voor jou U geeft 's werelds edelste aansteker. _U geeft een Ronson 1. VIKING butaangas aansteker met regelbare vlam ideaal voor pijp, sigaar en sigaret 2. ESSEX, de new look in lighters' nieuwde elegante vorm nieuwde draaibare bodem (gemakkelijk vullen!) 3. QUEEN ANNE, de zwaar verzilverde tafelaansteker in koninklijke stijl. 4. CADET, de extra voordelig geprijsde Ronson-voor-jonge-mensen. en laat u ook de andere Ronsons tonen: N stuk voor stuk méésters van vorm, allure en precisiet U kunt kiezen uit Ronsons van 14.50 tot 65- WORLD'S GREATEST LIGHTER; jSÊf &K Alleen Imp. en Service Afdeling William Rikkers Handelsonderneming N.V., Beurs, Damrak, Amsterdam Woensdagavond heeft de Haarlemse ge meenteraad een begin gemaakt met de behandeling van Hoofdstuk VI van de be groting, Openbare Werken. Daarbij bleek dat de raad over het algemeen niet onte vreden is over het beleid van B. en W. ten aanzien van deze dienst maar toch waren er nog wel enige wensen die vooral be trekking hadden op de verbetering van de wegen hij de Prinsenbrug, de zorg voor Spaarndam cn de ontsierende reclame in verschillende delen van de stad. De heer Blokdijk (Arb.) vroeg zich af of er geen kans was op verbetering van de aan- voerwegen naar de Prinsenbrug bijvoor beeld door het verwijderen van de obsta kels in de Spaarndamseweg zoals de klap- brug bij de Holland Nautic. Voorts vroeg hij de aandacht van B. en W. voor Spaarn dam dat in de toekomst waarschijnlijk zal uitgroeien tot een watersportcentrum en dat daaraan aangepast zal dienen te wor den. De heer De Landmeter (C.H.U.) vroeg B. en W. hoe het staat met de huis vesting van bejaarden in het door de ge meente aangekochte hotel „Royal" en in aansluiting daarop wilde hij weten of er bij B. en W. plannen bestaan om indien voor de bejaarden een andere oplossing wordt gevonden over te gaan tot het slopen van dit pand waardoor het verkeer aanzienlijk meer ruimte gaat krijgen. De heer Spek (A.R.) drong eveneens aan op het zo spoedig mogelijk voltooien van verbeteringen ten behoeve van het verkeer waarbij hij doelde op de aanslui tingen van de westelijke randweg. Voorts oefende de heer Spek enige critiek op de diverse gemeentelijke instanties die om de beurt in bepaalde straten aan het gra ven slaan waardoor de bewoners van die straten gedurende lange tijd hun eigen straat nauwelijks kunnen inkomen. Ten slotte besloot hij zijn aanmerkingen op de Haarlemse straten en wegen met het wij zen op het slechte wegdek van de Delft laan waarop bij regenachtig weer grote plassen ontstaan, vooral tot ongerief van de wielrijders op de ventweg van deze laan die keer op keer bij het passeren van auto's een onvrijwillig bad krijgen. Vervolgens stapte de heer Spek over op de plaatsing van grote reclameborden op het Kennemerplein die naar zijn me ning het stadsschoon in niet geringe mate ontsieren. „Ik heb niets tegen reclame", zo riep hij uit, „wanneer men tenminste het vriendelijk aspect van d? stad bewaart en dat gaat nu juist op deze manier ver loren". De heer Hennevelt (Comm.) sprak als zijn mening uit dat de uitvoering van de openbare werken in ieder geval door gang moet blijven vinden en hij verzocht B. en W. er bij de regering op aan te drin gen meer geld voor dit doel ter beschik king te stellen. De heer Van Velsen (K.V.P.) trok zich vooral de naar zijn oordeel onjuiste plaats voor de te bouwen nieuwe H.T.S. aan het terrein ten westen van de spoor lijn Haarlem-Bloemendaal aan. Naar de mening van dit raadslid zou het gebouw, dat tien miljoen gulden gaat kosten, be ter tot zijn recht komen op de plaats waar thans de gemeentelijke ijsbaan ligt. Voorts stelde de heer Van Velsen voor om voor het te ontwerpen Stationsplein een prijs vraag uit te schrijven zodat men een dui delijk beeld zal krijgen van mogelijkheden die dit plein gaat bezitten en tenslotte be pleitte hij het plaatsen van kunstwerken langs de openbare weg, een nauwere sa menwerking met de omliggende gemeen ten, de uitgave van een tijdschrift voor Zuid-Kennemerland en de bestudering van de problemen samenhangend met de uit breiding van Spaarndam. De heer Prikkel (Arb.) en Schippers (K.V.P.) wezen tenslotte nog op de ont siering van de bewegende lichtreclames die voorts naar hun oordeel bovendien af leidend zijn voor het verkeer. Vlak voor het sluiten van de vergadering stelde de heer Schippers nog de vraag of B. en W. wellicht enkele nadere medede lingen kunnen verstrekken over de stand van onderhandelingen over de verbinding Heussensstraat-Zijlweg. ADVERTENTIE ^woninginrichting Nwe Spiegelstr. 34-40 Amsterdam Een beoordeling van de voorstellingen, welke de Haarlemse Toneel Club dinsdag en woensdagavond in de stadsschouwburg heeft gegeven van de Amerikaanse come- die „Assepoester in Wallstreet", wordt in niet onbelangrijke mate beïnvloed door de appreciatie van het genre toneelstuk. En nu moet ik beginnen met te zeggen dat ik de schepping van Howard Teichmann en George S. Kaufman wat de vorm betreft, niet kan bewonderen. Ze hebben mij te ijverig van Thornton Wilder en Arthur Miller afgekeken. Ze bootsten hen trouw hartig na met alleen dit verschil, dat ze hun scènes doorgaans laten steken in wat Balthasar Verhagen het motorisch moment noemde en dat is geen klein verschil. Er is dus wat de vorm aangaat niets nieuws onder de zon. Ik houd niet van zo'n vorm als ze geen forma formantis is, de vorm, die de inhoud formeert. Tegen het feit, dat ze dit keer een blijspel geldt, kan men moeilijk bezwaar hebben. In het komische is „Assepoester in Wallstreet" een afspiegeling van „the American way of life", vooral dan van het zakendoen. Er wordt gechargeerd, maar met mate. En de figuren van de ontwapenend naïef-eerlijke Laura Partridge en het energieke buskruit vat Edward Leon Mc. Keever zijn voor meer dan alleen een typering vatbaar.... als men er de geschikte actrice en acteur voor heeft. Wat ik in de voorstelling van de H.T.C. ditmaal onder regie van Johan Greter miste, was nu precies wat het stuk zijn charme verleent: Amerika. Dat is iets wezenlijks wat met uiterlijke benaderin gen in costumering en decor niet valt te suggereren. Dat moet er zijn. Zeker, wan neer ironie en persiflage de rol overnemen van de menselijke tragiek, die we uit Mil ler, Tennessee Williams en Wilder kennen. Het is dan helemaal een kwestie van stijl. Hun Nederlandse afkomst konden de H.T.C.'ers niet loochenen. Daarmee miste de voorstelling perspectief. Men zit ernaar te kijken. Men keek er niet doorheen. De zaal was wel geamuseerd ik zal zeker niet beweren dat er niet toneel werd ge speeld maar daarmee werd het gemis nog niet de wereld uit gewerkt. En dat geeft te denken: waarom koos men juist dit stuk? Het is te begrijpen, dat na het vooraf gaande een bespreking van de spelpresta- ties altijd moet gezien worden tegen de achtergrond der geringe waardering voor die keuze. Zelfs regisseur Greter kon aan de feiten niets veranderen. Hoogstens de suggestie zo sterk mogelijk opvoeren om het geheel het Amerikaanse aanzien te geven, dat het tekort aan innerlijke ge aardheid compenseert. Hij trof het dat mevrouw C. M. L. Wijt-De Meijer mevrouw Partridge zo alleraardigst speelde. Ze gaf de figuur een algemeen menselijk karakter mee, dat in alle omstandigheden ons wel behagen verwierf. Ook Leo Straus gaf zijn Edward Keever alle krachtige impulsen, die de man nodig heeft. Hij zat er soms tegenaan, maar dat kon moeilijk anders. Over het algemeen was er stijl. Ik kan dat niet van het viertal intrigerende heren beweren, die de kopstukken vormen van de „General Trust". Ph. Bloemendal en P. B. Domhoff bevielen nog het meest, de eerste, omdat hij zijn tekst geestig uit speelde, de tweede, omdat hij de illusie van de aan hobby's verslaafde zakenman waar maakte, maar naar de verschijnings vorm bleven de heren mr. B. R. Frerichs en mr. M: C. Wijt onder de maat. Mr. Wijt Haarlemse raad. Bij de puntsgewijze behandeling van het hoofdstuk Volksgezondheid van de Haarlemse ontwerp-gemeentebegroting voor 1958 vroegen mevrouw Scheltema- C o n r a d i (VVD) en de heren Wen sing (CHU) en Vissers (KVP) woens dagmiddag naar de bespreking in de com missies over de taken van het jeugd psychologisch bureau voor beroepskeuze. Zij noemden het teleurstellend, dat er nog nooit een bespreking had plaats gehad, ondanks het feit, dat de vertrouwelijke rapporten over beide bureaus al meer dan een jaar in het bezit van de com missieleden zijn. „Laten wij niet wachten tot deze rap porten oudbakken zijn", merkte mevrouw Scheltema-Conradi op. De heer Voogd (Arb.) getuigde van zijn grote waardering voor de bureaus en achtte het gunstig, dat er even rust in deze zaak kwam. Hij wilde zich niet bij de opmerkingen van de drie eerder genoemde raadsleden aansluiten en hij was ook geen voorstander van een niet- uitbreiden van de bureaus. Mej. B o 1 s i u s (KVP) was deze laatste mening ook toegedaan, al had zij kritiek op de wijze van behandeling van deze zaak door het college van B. en W. De voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, was van mening, dat de kwestie uiterst ingewikkeld is, mede door de nauwe verwevenheid van beide bureaus met de G.G.D. èn met de afdeling Onderwijs, maar voegde hier aan toe: „Het is helemaal niet zo, dat wij de zaak maar laten betijen". Tenslotte deelde hij mee, dat een nader rapport nog steeds in be werking is. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot arts: mej. C. M. Breman en de heren W. P. J. Botman en C. J. Roijer, allen te Amsterdam. Artsexamen le gedeelte: A. M. J. Moers, P. G. Oe. J. Lammes. C. C. Delprat, R. J. M. Croughs en W. J. van Duivenboden. ADVERTENTIE -AMSTERDAM onze specialiteit Allerlei aan 't Spit f. 4,50 o/d vleugel GINO FUSCO paste zeker niet in dit stuk. Een aardige jonge meisjes-rol noteerde ik van mevrouw A. A. Wurpel-Luyt. Mr. J. Roggeveen ver vulde de rol van verteller met zin voor de humor van zijn tekst, al werd die op den duur doorzichtig. Mejuffrouw L. A. van Elk typeerde vaardig een veelzijdige Frangaise. Het ingewerkte televisie-journaal was natuurlijk amusant, maar meer dan anek dotische betekenis had het, vooral door het niet syncroon lopen van het geluid, zeker niet. Zoiets vereist perfectie. P. W. Franse

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11