Haarlemse woningbouw vertraagd door formeel regeringsbeleid Eisenhower gaat volgens de artsen goed vooruit Boycot van Nederlanders in Oost-Java afgekondigd Tweede Kamer vreest stijging van de werkloosheid HET WEER ée MORRIS (jeforet/oc/tfut// Voor de Stille Armen ONDANKS VERZEKERDE FINANCIERING Wethouder Happé uit in Haarlemse raad scherpe critiek op Den Haag Spraakmoeilijkheid zou geen vorm van verlamming zijn Deze zal duren tot het debat over Nieuw Guinea in UNO voorbij is Het woord is aan Regering zal zo nodig meer geld beschikbaar stellen voor aanvullende werken Twee doden in het verkeer j Verkeersongelukken j DIT JAAR: 1067 DODEN Nixon vervangt Eisenhower op de NAVO-conferentie Regeringsleiders gaan toch naar Parijs Motorschip vlotgetrokken Limiet Transformator gebouw te Assen in lichterlaaie WIE WAT WAAR 1958 jj .j wederom uitverkocht Zwaar bewolkt p 72e JAARGANG No 121 DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 302e JAARGANG No 274 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 TT "|j 11 Tl Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. |m| 1/* I 1 1 ^*kgF ^SP I É^k Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen, prukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- I ÉT J jjj I fcmli T|1 ^j§! B Cjf g[ J lil J Abonnement p. week 59 ct., p. Wartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 A VA JL JL JL A JL kJ A fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Goldsmith: Leer de weelde van weldoen. le verantwoording „Door een dom-automatisch toegepaste ministeriële regel kan Haarlem, ondanks het feit, dat de financiering verzekerd is, niet, of slechts langzaam bouwen. Wij kunnen in deze toestand niet berusten" Met deze woorden gaf de Haarlemse wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer W. F. Happé, woensdagmiddag tijdens de beantwoording op de be schouwingen van de Haarlemse raadsleden naar aanleiding van het hoofd stuk Volkshuisvesting van de Haarlemse ontwerp-gemeentebegroting voor 1958, uiting aan zijn verontrusting over de uitermate sombere perspectieven voor de naaste toekomst wat de toestand van de woningbouw betreft. tooide woningen. In 1959 krijgt Haarlem echter de rekening gepresenteerd voor het geringe aantal woningen, waaraan dit jaar zal zijn begonnen. De wethouder besloot zijn uiteenzetting met de woorden: „Het is beter als Den Haag de stringente contingentering los laat, want het argument, dat deze een overspannin" van de arbeidsmarkt zou voorkomen, waardoor het bouwtempo ge handhaafd zou blijven, gaat niet op, om dat ook bij een loslating van de contigen- tering de bouwtijd niet verlengd zal wor den. (Van onze Kamerverslaggever) Van alle kanten werd gisteren in de Tweede Kamer uiting gegeven aan ongerust heid over een toeneming van de werkloosheid in 1958. In dit opzicht maakte men zich ook bezorgd over een tekort aan objecten voor werkverschaffing, omdat daarvoor, als gevolg van de bestedingsbeperking, alleen goedkope werken in aanmerking zullen komen. Minister Suurhoff antwoordde, dat de regering deze bezorgdheid deelt, maar wanneer in enigszins grote omvang werkloosheid optreedt, zal de regering deze met alle haar ten dienste staande middelen bestrijden. En als het financieel maar even kan, zal zjj meer gelden beschikbaar stellen voor de uitvoering van aanvullende werken. De 69-jarige mevrouw S. van der Z.B. uit Hilversum is woensdagavond bij een hevige autobotsing op de Haarlemmerweg tussen Amsterdam en Halfweg om het leven gekomen. Haar echtgenoot, die de wagen bestuurde, werd door voorbijgan gers ongedeerd uit zijn volkomen vernielde auto bevrijd. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Geuzenveld. De heer Van der Z. reed met een snelheid van omstreeks 75 a 80 km een grotere personenauto voorbij. Uit de tegenovergestelde richting reed uit Amsterdam op dit spitsuur een file auto's, waarvan er een met een snelheid van om streeks 70 km vrij plotseling iets naar links moest uitwijken voor een geheel rechts van de drukke weg stilstaande auto, die pech had. De twee auto's ramden el kaar met volle vaart aan de linkervoor zijde. De auto uit Amsterdam maakte een halve slag en kwam in de rechter berm, zonder dat de inzittenden enig letsel onder vonden. Maar de kleinere auto van de heer Van der Z. kantelde helemaal om zijn lengte-as en kreeg toen bovendien nog een hevige duw van de grote Amerikaanse wagen, die enkele seconden eerder door de heer Van der Z. was gepasseerd. De vernie ling van het kleine wagentje was compleet, toen het tenslotte, bijna op zijn kop voort- schuivend, rechts tegen een boom opbotste. Het stoffelijk overschot van mevrouw Van der Z. werd op vele meters van het wrak aangetroffen. Het ongeluk veroorzaakte een kilometerslange rij van stilstaande auto's op de Haarlemmerweg. Het duurde ruim een uur voor het verkeer weer nor maal was. Op de Coolsingel te Rotterdam stak de 37-jarige mevrouw A. KlismanRegeer uit de Voorthuizenstraat voor het postkan toor van de ene vluchtheuvel naar de an dere over zonder te letten op de van tegen overgestelde richting komende tram van lijn negen. Zij werd aangereden en moest met een schedelbasisfractuur naar het Westerziekenhuis worden vervoerd. Bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. Bij verkeersongelukken in 1957 j j in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1067 personen, van wie 208 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. Giften kunnen worden afgegeven aan onze kantoren Grote Houtstraat 93, Rijks straatweg 2, Haarlem en Lange Nieuw- straat 427, IJmuiden of worden overge schreven op postgiro 273107 onder vermel ding „Voor de Stille Armen" ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 FALCON TWEED REGENJASSEN PARIJS (UP). De permanente raad van de Noordatlantische .Verdragsorgani satie heeft vanochtend eenstemmig beslo ten dat het plan om op 16 december in Parijs een conferentie-aan-de-top te hou den, gehandhaafd blijft. Vice-president Richard M. Nixon zal president Eisen hower op deze conferentie vervangen. In een communiqué werd gezegd, „met spijt vernomen hebbend dat president Eisenhower verhinderd zal zijn de zitting van de Noordatlantische raad in december bij te wonen, heeft de raad besloten dat de bijeenkomst dient plaats te hebben op het niveau dat oorspronkelijk bepaald was. De raad vernam met voldoening dat vice- president Nixon de Amerikaanse delegatie zal leiden. De raad gaf uitdrukking aan zijn beste wensen voor president Eisen howers spoedig herstel". Hoge kringen zeiden dat alle delegaties het van harte eens waren met de aanwij zing van Nixon. LONDEN (Reuter) Het 457 ton meten de Nederlandse motorschip Mercurius H, dat dinsdagochtend aan de kust van Kent vastgelopen was, is woensdagmiddag door een Nederlandse sleepboot vlotgetrokken. De situatie in Haarlem is, aldus de wet houder, op het ogenblik zo, dat van de na gestreefde aantallen van 700 woningwet woningen en 700 premiewoningen, voor slechts 290 woningwetwoningen en 267 pre miewoningen goedkeuringen ontvangen zijn van het ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid. Binnenkort is nog de goedkeuring te venvachten voor 49 woningen in de toren flat in Delftwijk. De wethouder was van mening, dat de hoge rentevoet en de kapitaalsschaarste het voor particuliere bouwers onaantrek kelijk maken te gaan bouwen. De heer Happé herinnerde in dit verband aan de moeilijkheden met de n.v. Hogerveka in Sinnevelt. Er was een kleine kans, dat de gemeente daar zou gaan bouwen en er wa ren tot dusverre steeds onderhandelingen geweest met institutionele beleggers. Éni gen van hen toonden zich enkele weken geleden geïnteresseerd. De kans op suc ces is nog niet verlopen, maar, aldus de wethouder: „Het duurt zo angstig lang". Voorts herinnerde de wethouder aan de NEMAVO, die meegedeeld heeft niet in Sinnevelt te zullen bouwen. De gemeente Haarlem zal alle mogelijke moeite doen om ook op dit terrein een ander plan te verwezenlijken. „Als er geen kapitaals- schaarste was geweest waren er nu in Haarlem 600 middenstandswoningen meer gereed of bijna gereed. In de woningwetsector heeft Haarlem te kampen met grote teleurstellingen op het gebied van de ministeriële goedkeuringen. De 312 arbeiderswoningen in Parkwijk kunnen nog niet gebouwd worden, omdat er geen medewerking is van het departe ment van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid. Indertijd is van de zijde van het mi nisterie een richtcontingent vastgesteld, dat voor Haarlem neerkwam op de bouw van 1324 woningen, waarvoor subsidie en goedkeuring waren toegezegd, mits de plan nen aan alle eisen voldeden. De plannen voor de 312 woningen in Parkwijk voldeden aan deze eisen, maar toch is tot dusverre de goedkeuring niet verkregen. De reden hiervan is, dat het voor iedere provincie vastgestelde jaarcontingent ver deeld werd in 12 maand-contingenten, waarbij in Noordholland in de eerste vier Woensdagmiddag is de nieuwe brug bij Rhenen geopend met veel vlagver toon. Twee meisjes vonden het maar een kille aangelegenheid zo hoog op die brug. Ze omhulden zich met het dundoek van haar clubvlaggen. Pas toen keken ze blij de wereld in. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S maanden van 1957 de contingenten voor die maanden volledig verbruikt waren. Maar op dat ogenblik waren Haarlem en Amsterdam nog niet aan hun contingenten toegekomen. Verwacht werd, dat in juni bij de toekenning van de volgende maandelijk se contingenten hiermee rekening zou wor den gehóuden. Dit is echter niet gebeurd. De woningen van Parkwijk werden ge splitst in een project van 136 (bestemd voor de woningbouwvereniging Patrimo nium) en een van 176 woningen (voor St. Bavo-Oost). Van de zijde van de Provin ciale Directie is medegedeeld, dat de 136 woningen bij het november-contingent zou den komen en dat de 176 waarschijnlijk pas volgend jaar aan de beurt komen. „Dit was" aldus de heer Happé, „zéér onaangenaam, óók voor de aannemer, die in continubouw zou werken". Er volgden besprekingen in Den Haag, waarbij kwam vast te staan, dat het aantal verplichtingen ook aan een limiet was ver bonden en dat die limiet bereikt was. Met andere woorden: Den Haag zei lakoniek tot de Haarlemse delegatie: „Het potje is op". De besprekingen hierover zijn nog niet afgelopen, zodat er een kleine verwach ting bestaat, dat de 176 woningen van St. Bavo-Oost ook nog dit jaar kunnen worden goedgekeurd. Dit zou dan echter het allergunstigste geval zijn en zelfs dan zou Haarlem dit jaar slechts voor 929 woningen goedkeu ringen hebben ontvangen. Vergeleken met 1956, toen aan 1003 woningen kon worden begonnen betekent dit een achteruitgang. Er zijn op het ogenblik 1035 woningen in uitvoering, zodat het jaar 1958 niet on gunstig zal zijn wat betreft het aantal vol- NEW YORK (UP) De Algemene Ver gadering van de UNO zal vrijdag (16.30 uur Nederlandse tjjd) bijeenkomen om te be raadslagen over de kwestie Westelijk Nieuw Guinea, aldus wordt in het hoofd kwartier der UNO vernomen. DJAKARTA (ANP) Vandaag zijn uit verschillende delen van Indonesië berich ten ontvangen over optreden tegen Neder landse onderdanen en bedrijven. In Sura- baia deelde een woordvoerder van de or ganisatie tot samenwerking tussen jeugd en militairen mede, dat in de twee grootste steden van Oost-Java, Surabaia en Ma- lang een „economische blokkade" tegen de Nederlanders zal worden ingezet. Deze blokkade, die vandaag zou begin nen, noemde hij een „manifestatie van de gevoelens van de bevolking van Oost-Java over de strijd voor de terugkeer van West- Irian" (Westelijk Nieuw Guinea). Deze ac tie zal voortduren totdat de Algemene Vergadering der UNO de behandeling dei- kwestie Nieuw Guinea zal hebben beëin digd. Zij bestaat uit een boycot van de Nederlanders in restaurants, openbare ver voermiddelen, bioscopen en dergelijke. Te gelijkertijd maakte de woordvoerder be kend, dat deze actie door een „tweede golf" zal worden gevolgd, waarbij de blokkade zal worden uitgebreid tot hotels, reparatie inrichtingen, enzovoort. Hij verklaarde uitdrukkelijk, dat de eigendommen der Nederlanders en ook hun persoonlijke veiligheid gewaarborgd zullen zijn en dat van de blokkade zullen worden uitgezonderd geestelijken, dok toren, hospitaalpersoncel, onderwijzers en Indonesiërs van Nederlandse afkomst. Volgens een bericht van radio-Palem- bang werden in Pendopo, het centrum van de Amerikaanse Standard Vacuum Olie maatschappij, twee Nederlanders door 1500 jongelui in een optocht door het plaatsje gevoerd en aan de autoriteiten uitgeleverd. Zii waren op heterdaad be trapt, toen zij tijdens de vijf minuten stil te op maandag jongstleden, aanplakbil jetten met slagzinnen over de bevrijding van West-Irian van een muur scheurden. De beide Nederlanders, wier namen nog niet bekend zijn, worden door de politie voor nader onderzoek aangehouden. In een telegram aan de centrale re gering in Djakarta drong de jeugd van Pendopo er op aan, dat zij het land zullen worden uitgezet. MANCHESTER (Reuter) De „Man chester Guardian" merkte donderdag op, dat men er zich op kan verlaten, dat de Nederlanders materieel méér voor de eilandbewoners van westelijk Nieuw-Gui- nea zullen doen, dan president Sukarno naar alle waarschijnlijkheid in staat zal zijn te doen. Minister Suurhoff vond de cijfers van de werkloosheid nog niet alarmerend. Ook op het hoogtepunt van de overspanning van de arbeidsmarkt waren er nog enkele tienduizenden werklozen. Er is altijd sei zoenwerkloosheid. Eind oktober was de werkloosheid nog niet van betekenis, uit gezonderd in de ontwikkelingsgebieden in het noorden van het land en in het zuid westen van Brabant. De bedoeling van de bestedingsbeper king is een einde te maken aan de over spanning op de arbeidsmarkt. Maar bij het vaststellen van het bedrag voor aan vullende werkgelegenheid in 1958 is de minister ervan uitgegaan, dat de beste dingsbeperking slechts het verbroken evenwicht zou herstellen en niet tot een noemenswaardige stijging van de werk loosheid zou leiden. De kapitaalschaarste heeft echter het „Het Nederlandse bewind over Westelijk Nieuw-Guinea is ontegenzeglijk wat de vertegenwoordiger van Malakka in de Verenigde Staten noemde een „rudimen tair kolonialisme", aldus dit liberale blad. Als zodanig moet het om het zacht uit te drukken de Aziaten, die vervuld zijn van de Bandunggeest, wel prikkelen. Bo vendien heeft Indonesië, als opvolger van Nederlands Oost-Indië, met zijn aanspra ken op dit gebied juridisch een sterker zaak dan het Westen over het algemeen erkent, hoewel het die niet heeft bevor derd door zijn methoden van onderhande ling". „Alles bijeen is het moeilijker om met deze aanspraken te sympatiseren dan, laat ons zeggen, met die van India op Goa". „De Nederlanders hebben op zijn minst evenveel recht als de Indonesische minis ter van Buitenlandse Zaken om te spreken van „onze broeders in West-Irian" want de bevolking van het eiland is niet door ras, taal en zelfs niet in haar cultuur ver want aan de Indonesiërs". (Van onze correspondent) ASSEN Een felle brand in het trans formatorgebouw van het Drentse Provin ciaal Elektriciteitsbedrijf te Assen heeft vanmorgen niet alleen de stad Assen in het duister gezet, maar ook het bedrijfs leven ontwricht. Fabriekspersoneel, dat vanmorgen naar het werk toog, kon on verrichter zake naar huis terugkeren. Ook Smildc tot het Oranjekanaal, Norg en Ubbena en tussenliggende plaatsen met uitzondering van Vries zijn stroomloos. Het is niet onwaarschijnlijk dat het stroomloze tijdperk enkele dagen zal aan houden, aangezien door de brand grote schade is aangericht. Tegen zes uur vanmorgen zag een em ployé van een naastgelegen fabriek een grote steekvlam uit het transformatorge bouw komen. Kort daarop stegen enorme rookwolken op uit het gebouw. Een hoe veelheid van drie ton olie, die gebruikt wordt voor koeling van de transforma toren, had vlam gevat. Tegen half zeven laaide het vuur hoog op en om acht uur vanmorgen was de brand op zijn hevigst. Enorme vuurtongen zetten de wijde omgeving in een rode gloed. De Asser brandweer, die met veel mate rieel was aangerukt, kon ook met de nevel spuit tegen de geweldige brand weinig uitrichten. Om twaalf uur was het vuur nog niet geblust. effect van de bestedingsbeperking aan zienlijk versterkt. De laatste paar weken zijn er ook tekenen van verminderde werk gelegenheid door inkrimping van buiten landse opdrachten als gevolg van ver scherpte concurrentie, dat onderstreept de noodzaak van produktieverbetering. Het is moeilijk te voorspellen hoe groot de omvang van de werkloosheid zal zijn in 1958, maar een stijjing zou minister Suurhoff niet verbazen. Dat behoeft niet direct alarmerend te zijn, maar het nood zaakt wel tot het overwegen welke maat regelen genomen zouden moeten worden. Er zouden meer aanvullende werkobjec- ten kunnen worden uitgevoerd, maar dan moeten de geldmiddelen daarvoor vrijge maakt kunnen worden. Overigens kan een inzinking van de bedrijvigheid niet alleen met aan vullende werkobjecten worden bestreden. Bij werkloosheid van enigszins grote om vang zal de regering deze met alle haar ten dienste staande middelen bestrijden en als het financieel maar even kan meer gel den beschikbaar stellen. Van alle kanten was gevraagd of er vol doende werkobjecten in voorraad zijn om een toeneming van de werkloosheid op te vangen. Voor een werkloosheid van enige omvang, antwoordde minister Suurhoff, zijn er thans voldoende plannen in porte feuille, zeker als er geldmiddelen kunnen worden vrijgemaakt om ook enige dure objecten uit te voeren. Voor de komende maanden is een redelijke tewerkstelling verzekerd. Door de overspanning van de arbeidsmarkt zijn overigens niet veel plannen voorbereid kunnen worden. Een belangrijk punt van het debat vorm de weer de particuliere beroepskeuzebu reaus. Reeds tweemaal heeft de Kamer een motie aangenomen voor een recht vaardige subsidiëring. Er moet nu einde lijk iets gebeuren, betoogde de heer Zwa- nikken (K.V.P.), die wederom een motie aankondigde, waarvoor hij op de steun zou kunnen rekenen van de heer Van Eibergen (A.R.). Een nieuwe uitspraak van de Kamer vond mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) geen zin hebben, hoewel zij van mening blijft dat het particuliere initiatief gelijke kansen dient te hebben als de bureaus van de overheid. Zij was het eens met de heer Van Lier (P.v.d.A.) dat de minister in ieder geval in het komende jaar met een definitieve financiële regeling moet ko men. Mej. Ten Broecke Hoekstra had het ook over de gelijke beloning van vrouwen en mannen voor gelijkwaardige arbeid. Zij meende dat hier wel iets aan gedaan had kunnen zijn bij de jongste loonsverhoging, die mocht variëren van 3 tot 6 percent- Dat de vrouwen toen niets hebben bereikt komt, zei de woordvoerster van de V.V.D.omdat er geen vrouwen meepra ten bij de onderhandelingen over de col lectieve arbeidsovereenkomsten. Daarom vond zij het dringend nodig dat de vi-ou- wen lid worden van een vakvereniging en doordringen in de besturen. Zijn er al eens vrouwen benoemd in een ondernemings raad? Ook mej. Lemaire (P.v.d.A.) be pleitte een snellere verwezenlijking van de gelijke beloning van vrouwen en man nen voor gelijkwaardige arbeid. Tegen de studie over een verkorting van de arbeidsweek had de heer Van Dis (S.G.P.) bezwaar omdat de Pijbei zegt: „Gij zult zes dagen arbeiden". Vandaag vervolgt minister Suurhoff zijn gisteravond afgebroken rede. <XXXXXXX»OCCCCCOOCOC*XXXXXX3COOCOCCOOOOC»CCOC>ICCCCOCCCO->' Bij het ter perse gaan van dit num- mer was de kleine extra oplage van ons premieboekje reeds uitverkocht. Wij p zullen trachten alsnog een aantal jaar- boekjes voor onze lezers te verkrijgen. DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD/ 8 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8. XCCOCÖOOOCXOCC00003COOOCCCCCOCGCCC03ÖOCOCCCCCOCÖMQOOCO WASHINGTON (Reuter). In een dok tersverklaring: is gisteravond gezegd, dat president Eisenhower tot dusver uitstekend voortuit gaat. Hij heeft een goede nachtrust gehad. Gisteren heeft hij geschilderd, ge praat met familieleden en met naaste medewerkers. De perschef van het Witte Huis heeft meegedeeld, dat het spreken Eisenhower nog kleine moeilijkheden ople vert, maar dat het veel is verbeterd. De perschef zei dat de president niet over weegt een deel van zijn werk aan anderen over te dragen. De artsen weten nog steeds niet, aldus de perschef, of de aanval is veroorzaakt door een bloedstolsel of door een bloedvatkramp. De ziekte is lang niet zo ernstig als de hartaanval van september 1955. De spraakmoeilijkheden van de pre sident zijn volgens de dokters geen vorm van verlamming. Eisenhower is woensdagochtend, na bij na onafgebroken tien uur te hebben gesla pen, uitgerust ontwaakt, aldus een mede deling van generaal-majoor dr. Howard Snyder, de voornaamste lijfarts van de president. Dr. Snyder verklaarde: „Alles gaat goed. Er kan nog niet worden gezegd, waaraan de president eigenlijk heeft ge leden". Beroerte of niet? WASHINGTON (UP) Het feit dat de lijfarts van Eisenhower, Snyder, voor leken onduidelijk is in zijn verklaringen over de gezondheidstoestand van de president, wordt hem door talrijke Amerikaanse huisdokters kwalijk genomen. Volgens huisdokters wordt een „trombose" of een „kramp" in een ader in de hersenen, door de meeste artsen een lichte beroerte ge noemd en is zulk een defect in de bloeds omloop meestal het beginpunt van een attaque. Huisartsen en specialisten in Washington zijn van mening dat Snyder weigert om gewone, door leken gebruikte woorden te gebruiken. In een officiële pu- blikatie van het „National Heart Institu te" bijvoorbeeld worden krampen in een Haarlems Dagblad-Opr. Haarl. Crt. 500.Gevonden in hal H. D. 10. H. J. M. B. 25.—; J. A. v. A. 2.50; F. S. N. 5,—; Dr. J. W. H. 15,—; S. D. 10.—; P. A. D. 10.—; H. D. 5.—; NV. „U" 100.Mr. H. W. S. 15.—J V. 10.—; P. E. S. 25.—; Mr. H. E. P. 5.mevr. E. S. 25.G. M. S.-de G. ƒ15.—; A. A v. B. B.-K. ƒ15.—; O. V. ƒ10.—; H. M. J. ƒ10.—; T. G. ƒ2.50; N.N. 2.50; Techn. Pers. H'lems Dagbl. ƒ30; K. f 5.—; F. v. d. G. 25.—; A. W. B. 5.—; mr. W. ƒ10.—; N. N. ƒ3.—; A. K. ƒ5.—; Loket H. D. ƒ5.—; P. G. 10.—; S. B. 2.50; P. 25.—; O. ƒ10.—; M. ƒ10.—; P. J. W. ƒ.2.50; T. P. 10.—; D. H. S. 10.—; Black en Weertje 2.50. Dag totaal 988. ader in de grote hersenen aangeduid als oorzaken van beroerten. Vice-president Nixon heeft op een pers conferentie meegedeeld, dat de vooruit zichten op herstel van de president uit stekend zijn. Hij ziet er goed uit, is even helder van geest als altijd en brandt van verlangen weer aan het werk te gaan. Nixon zei dat Eisenhower aan een portret heeft geschilderd van prinses Anna, doch ter van koningin Elizabeth van Groot- Brittannië, aan de hand van een foto van de prinses. Nixon neemt waar Nixon zei, dat de president hem heeft verzocht dezelfde taken op zich te nemen als in 1955 na Eisenhowers hartaanval. Deze taken zyn voor het grootste deel ceremonieel. Ook houden zij in, dat h\j voorzitter is van de vergaderingen van het kabinet en de nationale veiligheidsraad. Het nemen van besluiten blyft voorbe houden aan de president. Eisenhowers predikant heeft het Ame rikaanse volk verzocht vandaag, de natio nale feest- en dankdag in de Verenigde Staten, te bidden voor het herstel van de president. De vier kleinkinderen van Eisenhower zullen, zoals was afgesproken, heden op het Witte Huis met hun grootouders het traditionele diner van „Thanksgiving Day" gebruiken. De kinderen zullen vergezeld worden door de. zoon en schoondochter van de president, majoor en mevrouw John Eisenhower. NEW YORK (Reuter). - De Newyorkse effenctenbeurs heeft woensdag over de gehele markt een krachtig herstel te zien gegeven, waarbij het algemene koerspeil ongeveer drie punten steeg. Het bericht over de vooruitgang in de toestand van Eisenhower gaf Wallstreet woensdagoch tend het vertrouwen terug na de vele ver kooporders, die dinsdag tegen slot los wa ren gekomen. SC<:«»MCCOOOOCCCO->IOOCCCODC»XXXCOCCOOOOOOCCC03COOO(X'T VERWACHTING, medegedeeld door g het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van p donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk wat motregen. Matige e wind tussen west en noordwest. Weinig verandering in tempera- p tuur. 8 Volledige weerrapporten op pagina twee.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1