Centrale Werkplaats aan het werk voor de VARA-speelgoedactie Druk weekeinde in Haarlem voor Sint-Nicolaas BDHC bereikte volgende ronde van Zilveren Roos door zege op Breda Oefenschool voor lichamelijk gehandicapten in Haarlem Schoolgebouw aan Jan Prinslaan in Delftwijk in gebruik brieven aan cle redactie Jaarverslag A.NJ.B. DE HOCKEYCOMPETITIE Uitgifte PEGEM-Haarlem ruim overtekend BAANDAG 2 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Brand onder tribune van RCH op tijd bedwongen „Vondel" vierde het eerste lustrum met cabaret Wachthuisje. Na enige maanden afwach- ;on is dan aan de bushalte te Bentveld nalf november ten slotte een huisje ge- Plaatst. Maar het is een onding, dat niet •ogen regen of koude windvlagen beschut 01 men vraagt zich af wie zo iets hebben ontworpen en goedgekeurd. Er zijn elders oiverse huisjes geplaatst van staalcon- structie met aan achter- en zijwanden glasbedekking en 'n afdak van 1.20 meter. Wat in Bentveld werd gezet be staat uit enkele lompe betonplaten met oen betonnen dak, dat achter en voor zo- Wat 50 cm. uitsteekt en geen zijwanden leeft. De vele honderden passagiers zul- 'en zich afvragen waarom er nu in Bent- v°'d niet net zo'n huisje kon worden ge- 7-et als op diverse andere punten? Er is Ontspanning voor Heemsteedse bejaarden Burgerlijke Stand van Haarlem Ontspanningsavond in „De Blinkert" Max Tailleur op bezoek bij Prins Bernhard In Heemstede reed Goedheiligman over de daken Dolle rit van vrouw zonder rijbewijs door Amsterdam UIT STAD EN STREEK Automobilist dupeerde bediende van benzinestation In 1958 worden 40.000 dienstplichtigen opgeroepen Hagenaar beticht van oneerlijke mededinging Subsidies voor expositie van beelden in Sonsbeek Ook dit jaar heeft het personeel van de Centrale Werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen afdeling Haarlem meege werkt aan de V.A.R.A.-speelgoedactie. Drie maanden lang hebben ongeveer hon- óerd mensen hard gewerkt om van aller lei afval het mooiste speelgoed te ma ken. Andere leden van het personeel heb ben financiëel bijgedragen. Dat leverde een bedrag van vijfhonderd-en-tien gulden op, waarvoor snoepgoed werd gekocht. De tentoonstelling, die men van het gemaakte werk hield, was jammer genoeg alleen op zaterdagmorgen te bezichtigen. Niette min zijn naar schatting vijftienhonderd mensen geweest om de poppenkamer, de wieg, de brandweerauto, de schemerlamp, voetbalspel en vooral de opgeknapte Zondagavond om half negen is de Heem- steedse brandweer op aanwijzing van de veertienjarige Robert Veling, wonende aan de Glipperweg, uitgerukt voor een brand onder de overdekte houten tribune van RCH in het Heemsteedse Sportpark. Onder deze tribune lag een aantal nieuwe plan ken die waarschijnlijk door achteloos weg geworpen peukjes sigaretten in brand ge raakt zijn. Het vuur moet enkele uren heb ben liggen smeulen maar aangezien er geen wind was werd het niet aangewak kerd. De brandweer bestreed het vuur met drie stralen. De tribune werd vrijwel niet beschadigd. De Haarlemse toneelvereniging „Von del" heeft zaterdagavond haar eerste lustrum gevierd met een feestelijke bij eenkomst voor leden en donateurs in ho tel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat in Haarlem. Namens de feestcommissie heette mevrouw D. van der Spek de aan wezigen hartelijk welkom. Na woorden van waardering tot het bestuur van de vereniging te hebben gericht bood zij als jubileumgeschenk van de leden een schrijfmachine aan. De voorzitter van „Vondel", de lieer A. Koster, dankte voor de spontane medewerking, die het be stuur in de loop der jaren van verschil lende zijden heeft mogen ondervinden, hetgeen spreker een bewijs achtte voor het warme hart dat men de vereniging toedraagt. De heer Koster sprak ook woorden van lof tot de dames en heren van het feestcomité voor het door hen verrichte voorbereidende werk. Het caba retgezelschap „De Pompadoers" onder leiding van Puck de Weijze bracht een cabaretprogramma getiteld: „Zin en On zin" op de planken. Vlot, beschaafd en rijk aan geestige vondsten ontmoetten de diverse nummers, waarin uiteraard de humor domineerde, bij de aanwezigen veel waardering. De enkele voordracht waarin de „zin" de boventoon voerde kon het geheel slechts ten goede komen. Met haar nummer „Van in-spin en uit-spuit" oogstte Puck Kwaaitaal, waarin zij al touwtje springend minutenlang een op de lachspieren werkende dialoog hield, te recht veel bijval. Ook de „Drie kleine kleutertjes" ver orzaakten met hun kluchtige praat veel vrolijkheid. Van de overige nummers willen wij nog noemen: ;iDe lichte en de zware muze" en „Het klokje van gehoorzaamheid", waarmede bet programma werd besloten. De mede werkenden waren Rie Krook, Corrie Doets, Puck Kwaaitaal, Marian Habiecht, Loek Lantwaard, Jan van Dijk, Aat Hoes, Bouwe Smit en Puck de Weijze. Voor een lofwaardige begeleiding zorgden Siets Piek, piano, Bert van der Goes, gitaar on Han Prinsen, bas. Tussen de bedrij en door brachten „De Wilaja's" onder leiding van de heer Van Huffel opgewek te mandolinemuziek ten gehore, tiet feest werd besloten met een geanimeerd bal waaraan het Dans- en Showorkest „Ed Williams" medewerking verleende. (Verkort weergegeven) grond genoeg. fietsjes en autopetten, die er nu weer spliksplinternieuw uitzagen, te bekijken. En dat al die cadeaus in de smaak vielen werd duidelijk bewezen, want in de kleine portemonnaies. die ook wax-en tentoon gesteld,werd door menigeen wat geld ge stopt. Zaterdagmiddag om twee uur werd al dat moois al weer ingepakt en naar een koloniehuis in Egmond en Vogelenzang ge stuurd. De afdeling Heemstede van de Algeme ne Bond voor Ouden van Dagen had voor zaterdag in hotel ..Het wapen van Heem stede" aan het Wilhelminaplein een amu sementsavond voorbereid. De voorzitter, de heer Chr. van der Erf besprak in zijn openingswoord de bestaansrechten van cle organisatie. De bond tracht niet alleen de belangen der bejaarden zoveel moge lijk te behartigen, maar het bestuur biedt de leden ook dikwijls gelegenheid tot ont spanning en amusement. Vandaar dat spreker het betreurde, dat nog niet alle bejaai-de inwoners van Heemstede in het ledenregister staan vermeld. Hierna trad het cabai-etgezelschap „Adamson" uit Vijfhuizen op, dat onder leiding van Adam Dolieslagcr de revue „Ahoi Passagieren" voor het voetlicht bracht. Dit uit zeventien taferelen bestaan de programma werd eerder gegeven. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd. Hierbij waren de conférencier Adam Do- lieslager met zijn „Praatjes vullen de gaatjes" en de accordeonist J. Dooren bosch sterk favoriet. Tijdens de pauze werd de bezoekers thee met koek gepresenteerd. Het bestuur had gezorgd voor vervoer per auto van die le den, waarvoor de wandeling naar de zaal teveel moeilijkheden zou hebben opgele verd. HAARLEM, 30 november 1957 ONDERTROUWD: 30 nov.: li. Kuyp en R. Bogaard, J. A. Ph. Hoffmann en E. L. Bongartz. GEHUWD: 30 nov.: G. W. Flach en A. Swaneveld. N. N. de Jong en J. I-Ioogen- doorn. W. L. van Wierst en T. J. C. Kncijnsberg. M. A. Logtenberg en G. A. Nijmeijer. BEVALLEN van een zoon: 30 nov.: R. Kneijnsbex-gKuipers, N. H. Rensen Poelgeest, M. Th. Picax-dVoorzaat. BEVALLEN van een dochter: 30 nov.: E. L. A. Rijndersvan Schoonhoven. OVERLEDEN: 28 nov.: K. Elzenga, 52 j., Tesselschadestraat. 20 nov.: P. Schous, 2 d., Dunklerstraat. J. L. Melchers, 82 j., Maer- ten van Heemskerkstraat. G. Maarsen, 87 j„ Hof van Egmond. Op initiatief van mevrouw Tonny Ol denburgDe Nobel is zaterdagavond in de recreatiezaal van het verzorgingshuis van „De Blinkert" te Haarlem een ont spanningsavond voor de bejaarden van de Blinkert gegeven. De heer J. van Boekhoven, secretaris van de algemene Stichting voor Huisves ting van Bejaarden, sprak een openings woord, waarin hij mevrouw Oldenburg dank bracht voor haar geste. Het gezelschap, bestaande uit mevrouw Oldenburg en zeven medewerkers, bx-acht vervolgens een gevarieerd programma van muziek, zang, dans en goochelen. De pianist, Max Nathan, speelde een Spaanse dans van Moszkowski en walsen van Brahms en van Chopin. Bijzonder aar dig was het optreden van het in fleurige kostums gestoken cowboy-trio, gevormd door mevrouw Oldenburg en de heren Henk Stolk en Jo van Veen. Een komisch schetsje, gespeeld door de heren Jo van Veen, Cor van Schie en mevrouw Olden burg had eveneens succes. Wim van Es heeft met zijn knappe goocheltoeren de oudjes versteld doen staan. Kees Albers werkte als accordeonist mede aan het muzikale gedeelte van het programma, waarvan het optreden van de bariton Ge- rard Hurkmans, aan de vleugel begeleid door de heer Nathan, het hoogtepunt vorm de. Er werden enige aria's van Mozart, Bizet en Donizetti, alsmede „Standchen" van Schubert, ten gehore gebracht. Met het dansen van de Valeta en de Kruispolka oogstten mevrouw Oldenburg en de heer Max Nathan veel succes. De heer J. de Haan, bestuurslid van de „Vrienden van de Blinkert" en van het bejaardendorp „De Blinkert", dankte na afloop het gezelschap voor het gebodene, in het bijzonder de initiatiefneemster, me vrouw Oldenburg, die hij bloemen aan bood. Prins Bernhard heeft zaterdag Max Tailleur en zijn echtgenote op Soestdijk ontvangen. De Amsterdamse moppenver- teller bood de prins zijn nieuwste lang speelplaat aan en vertelde met groot suc ces een reeks van zijn nieuwste moppen. Voorts schonk Tailleur de prins de film, die hij tijdens zijn bezoek aan Nieuw Gui nea heeft opgenomen. Toen Tailleur met zijn vrouw het paleis verliet had hij voor zijn „Doofpot-verbond" een zevende lid gewonnen. Vier zeer vooraanstaande figu ren uit het Nederlandse bedrijfsleven ma ken er samen met de beide directeuren van de „Doofpot" reeds deel van uit. „U schenkt zilvei-en anjers, hoogheid," zei Max Tailleur daax-bij tot de prins, „maar ik geef soms gouden doofpotjes en wel. aan die belangrijke personen, die ik heb mogen ontmoeten en die voor mij heel veel betekenen." Hij bood daarop de pi'ins ook een gouden doofpotje aan en vroeg hem of hij het verbond de hoge eer waardig wilde keuren er het zevende lid van te wox'den. Prins Bexmhai-d accepteer de niet alleen dit lidmaatschap, maar bo vendien het aanbod aanwezig te zijn bij de geheime bijeenkomst van de zeven le den, die eenmaal per jaar in een restau rant „ex-gens in Nedex'land" samen een gezellige avond doorbrengen. Zaterdagmiddag hield het corps van leerlingen en oud-leerlingen van de Haar lemse H.T.S. voor de vierde achtereen volgende keer een Sint Nicolaasfeest voor de minder bedeelde kinderen uit Haar lem. Al vier jaar lang wordt dit feest ieder jaar gehouden en het corps heeft er veel dankbaarheid door geoogst. De gelden voor deze middag werden ver kregen uit de opbrengst van een kien- avond en van een actie, die op de school zelf is gevoerd. De kinderen kregen niet alleen speel goed, gemaakt door de leerlingen van de H.T.S.maar ook kledingstukken. Vele bedrijven hebben, om het feest te doen slagen, hun hulp aangeboden. En het feest is geslaagd. Zaterdagmid dag was de Kroonzaal van Brinkmann gevuld met een zeventigtal kinderen, die de tijd voor de aankomst van Sint Nico- laas bekortten met het zingen van enkele Sint Nicolaasliedjes. Getooid met feestmutsen zaten ze daar op hun stoelen, met gezichtjes, die inder daad blonken van verwachting. De liedjes werden uit volle borst meegezongen en de geschenken, die Sinterklaas na een klein toespraakje tot de kinderen uitdeelde, werden met vreugdegebaren in ontvangst genomen. Bij „Flora" Sint Nicolaas bezocht zaterdagmiddag ook de speeltuinvereniging „Flora". Om ongeveer drie uur kwam de goedheiligman per boot aan bij de Emmakade, waar de kinderen van de speeltuinvereniging Sint Nicolaas een hartelijk welkom toexriepen. Na zijn aankomst maakte de Sint, vooraf gegaan door het trommelkorps van de speeltuinvereniging „Frans Hals" een rondgang door de buurt. Daarna werd er in de tuin een Sinterklaasmiddag ge houden. In Oud Schoten Het clubgebouw van de speeltuinver eniging „Het Vondelkwartier" aan de Ver- gierdeweg in Oud-Schoten was zaterdag middag bevolkt met ongeveer tweehonderd kleuters van vier tot en met zes jaar, die daar met kloppend hart de komst van Sint Nicolaas en zijn zwarte knechten verbeid den. In afwachting van de komst van de hoge bezoeker werd een filmpje gedraaid, maar het was duidelijk dat de kinderen er met hun gedachten niet helemaal bij wa ren. Zij leefden pas helemaal op toen er op de deur werd gebonsd en de Sint voorafge gaan door twee breedlachende Zwarte Pie ten, die gul handen vol pepernoten en an der lekkers rondstrooiden, binnenschreed, waar de voorzitter van „Het Vondelkwar tier", de heer D. v. Mei-kenstein hem wel kom heette. Hier en daar was de spanning van het ogenblik een kleuter toch wel te machtig maar de tx-aantjes verdwenen als sneeuw voor de zon bij het gezicht van de malle fratsen die de Zwarte Pieten ten toon spi-eidden. Nadat gezamenlijk enkele Sinterklaasliedjes waren gezongen, moesten enige boosdoenertjes bij Sint op het matje TJit het jaarverslag van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond, afdeling Haarlem en omstreken blijkt dat de finan ciële positie van de afdeling bijzonder gunstig is hetgeen in grote mate het ge volg is van de door de leden van de afde ling ontplooide activiteiten, waardoor ve le particulieren en instellingen ertoe over gingen steun te verlenen. Het revalidatie- fonds kon hierdoor belangrijk worden ver strekt zodat op ruimere schaal dan vroe ger hulp kon worden geboden in de vorm van invalidewagens, prothesen en andere hulpmiddelen. Teneinde tot een beter afgerond geheel te kunnen komen op het gebied der reva lidatie van gehandicapte personen, wei-den in de loop van het jaar 1956 diverse be sprekingen gevoerd. Het resultaat hier van was dat op 29 november 1956 een bij eenkomst werd belegd met de plaatselijke orthopaeden, de px-ovinciale revalidatie- In Delftwijk aan de Jan Prinslaan in Haarlem-Noord is een fraai gebouw tot stand gekomen dat bestemd L voor twee scholen voor lager onderwijs en wel de Prof. Kohnstammschool (openbaar ondei'- wijs) en de Charlotte de Bourbonschool (christelijk onderwijs). Vanmiddag is het gebouw officieel in gebx-uik genomen en vanmorgen zijn de leerlingen alvorens zij de klassen betrokken op de speelplaats bij eengekomen. De Nedei'landse vlag wex-d gehesen en de h ofden der scholen, de he ren N. Kuipers (Prof. Kohnstammschool en F. Braaksma (Chax-lotte de Bourbon- school), hebben korte toespraken gehou den. 1-Iet gebouw is ontworpen door ir. H. A. EEN PASSAGIER. Breuning, hoofdingenieur bij Openbare Het nieuwe schoolgebouw aan de Jan Prinslaan vormt een fraai onderdeel van Delftwijk, ivaar in enkele jaren honderden huizen lol stand zijn gekomen. Werken en de heer H. W. van Kempen, architect te Bloemendaal en het werk is uitgevoerd door het bouwbedrijf V. de Vries te Haax-lem. Er zijn twee vleugels tot stand gekomen, ieder bestaande uit drie verdiepingen. Elke vleugel bevat zes klasselokalen, benevens een handenar beid- en speelwerklokaal. Wegens ruimte gebrek kunnen laatstgenoemde lokalen niet voor het doel gebruikt worden en zul len zij voor normale klassen bestemd wor den. arts, hoofden van gemeentelijke diensten, de Haarlemse Ziekenfondsen, het Neder landse Rode Kruis en de stichting „Ex- Animo", om hulp te verkrijgen tot stich ting van een oefenschool voor lichamelij ke gehandicapten", welke onder medische leiding zal komen te staan van dokter J. G. v.d. Sluys te Bergen, revalidatie-arts voor de provincie Nooi'dholland. Het doel van de op te richten oefen school is door oefening en training de re validatie te bevorderen van prothesedra gers en zo mogelijk van lijders aan neuro- musculaii-e aandoeningen Deze taak kan vervuld wox-den: a. Naast individuele be handeling, b. In het vervolg op een indi viduele behandeling, c. In het vervolg op verblijf in een revalidatiecentrum, d. als zelfstandige oefengelegenheid. De deelneming aan de oefeningen zal uitsluitend op medische indicatie plaats vinden. De Haax-lemse Ziekenfondsen wer den bereid gevonden hun medewerking te verlenen, door de deelneming als physi- sche thex-apie te beschouwen. Van de zij de der geneesheer-directeur van de GG en GD werd zeer veel medewex-king onder vonden. Een aanvx-age voor subsidie is reeds bij de gemeente ingediend en men hoopt binnen niet al te lange tijd met de ze school in het gebouw van de GG en GD aan de Nieuwe Gracht te beginnen. „Ze trokken me aan mijn haren uit de auto" zei een 26-jarige eigenaresse van een café in de Amsterdamse binnenstad verontwaardigd tot de leden van de recht bank te Amsterdam. „Dat is best mogelijk, maar het was be slist nodig na haar dolle en hoogst gevaar lijke nachtelijke rit. Ze gaf geen gehoor aan ons stopteken, reed met een snelheid van honderd kilometer slingerend over de Overtoom en ze had geen rijbewijs" ver klaarden twee agenten van politie. De officier van Justitie eiste tegen de vrouw honderd gulden boete wegens door rijden na het stopteken, veertien dagen hechtenis wegens het roekeloos rijden en 50.boete en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid wegens het niet bezitten van een rijbewijs. De vrouw was in de nacht van 4 novem ber na een stopteken van de politie zo hard doorgereden, dat de politiemannen, die de achtervolging inzetten, niet durf den passex-en uit angst voor een aanrijding. Men moest de sirene laten loeien om het verkeer te waarschuwen voor de slinge rende wagen. Deze reed met een snelheid van 100 a 110 km over de Overtoom en de Amstelveenseweg en draaide, bij het nemen van de bocht naar de Koninginne weg een hele slag om. Pas toen konden de agenten de vrouw aanhouden. Haar echt genoot zat naast haar. Hij mocht de auto niet besturen omdat hem zijn rijbewijs was ontnomen. De vrouw heeft nooit een rijbe wijs gehad. De rechtbank zal op 16 december uit spraak doen. komen om woorden van vermaning in ontvangst te nemen. Zij moesten hun be lofte om voortaan beter op te passen be zegelen met het zingen van een liedje, wat dan ook met zichtbare opgeluchtheid werd gedaan. Onnodig te zeggen dat de zakjes met lekkernijen, die d.e Sint na n af scheid achterliet, bij zijn jeugdige bewon deraars veel aftrek vonden. In het Concertgebouw werden geduren de de twee dagen van het afgelopen week einde ongeveer twaalfhonderd kinderen verrast. Het feest werd georganiseerd door de St. Nicolaas- en Excursievereniging „Haerlem". Sinterklaas op het dak Het bestuur van de Jan van Goyenstraat- vereniging te Heemstede moet over uit stekende relaties met Sint Nicolaas be schikken, om hem ertoe te bewegen over de daken een tocht te ondernemen. Het was zatei'dagmiddag voor de zesde maal dat hij in gezelschap van zijn knecht op het dak verscheen. Dit attractieve schouw spel trok opnieuw duizenden belangstel lenden. Het kwam ons zelfs voox-, dat de belangstelling zaterdag groter dan ooit is geweest. De politie had afdoende maat regelen getx-offen om door omleiding van het verkeer een veilig verblijf te garan deren, waardoor het bezoek geheel zonder incidenten kon verlopen. Precies op de vastgestelde tijd werden straat- en etalageverlichting gedoofd en verschenen in het licht van de, op het dak gerichte, schijnwerpers de bekende sil houetten van Sint Nicolaas en Zwarte Piet, door de kinderen luidkeels toegejuicht en toegezongen. Vervolgens kon men de beminnelijke toon beluisteren, waarmee de „hoogge plaatste" gast zich via de microfoon tot de verzamelde jeugd heeft gericht, waarbij het vriendelijk vermaan ditmaal evenmin ontbrak. Hoe het ook zij, deze dakentocht is elk jaar opnieuw een fantastisch schouwspel, dat de volwassene weer aan zijn kinder dromen doet herinneren. Nieuw was dit maal de aanwezigheid van de technische staf van het televisie-journaal, zodat deze dakentocht dinsdagavond via het beeld scherm zal worden herhaald. Nieuws in het kort Buurtbelang AerdenhoutBentveld. Donderdagavond 12 december zal de heer J. J. Oltmans in café-restaurant „Boeken rode" te Heemstede voor Buurtbelang AerdenhoutBentveld spreken over Land en volk van Zweden. Zijn lezing zal wor den geïllustreerd met lichtbeelden. Ook zal een kleurenfilm worden vertoond. „Oost en West". Donderdagavond 12 december spreekt dr. J. I. S. Zonneveld in het concertgebouw in Haarlem voor de Koninklijke Vereniging „Oost en West" over de Nederlandse Antillen. Een bediende van een benzinestation op de rijksweg naar Den Haag bij voormalig Overschie is zondag de dupe geworden van een oplichter. Er reed een kleine auto voor, waarvan de eigenaar verzocht de tank te vullen. De bediende deed dit, maar toen er moest worden afgerekend het ging om een bedrag van 16,70 gulden stopte de bestuurder hem een zakdoek in de hand. „Vlug, vlug, maak die zakdoek nat", riep de man, mijn vrouw is niet lekker geworden. De bediende zag, dat er een vrouw met gesloten ogen naast de be stuurder zat. Hij repte zich naar binnen en maakte de zakdoek nat. Toen hij terug keerde was er van de auto geen spoor meer te bekennen. Een motorrijder, die bij het benzinestation stond, wilde de achtervolging inzetten, maar kon zijn mo tor niet vlug genoeg aan de gang krijgen. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, maar de zwarte volkswagen kon niet meer worden achterhaald. Volgend jaar zullen ongeveer vgertigdui- zennd dienstplichtigen voor het eerst onder, de wapenen worden gei-oepen bij de Ko ninklijke Landmacht. Er zullen volgend jaar zes lichtingen zijn. Per lichting wor den tussen de zes en zevenduizend Neder landers opgex-oepen. De data van opkomst zijn 6 februari, 9 april, 10 juni. 6 augustus, 2 oktober en 2 december. In de hockeycompetitie ging BMHC bij de heren op bezoek bij SCHC, van welke tegenstander in de thuiswedstrijd over tuigend werd verloren. Zoals verwacht na men de momenteel uitstekend op dreef zijnde Bloemendalers nu revanche voor deze nederlaag (2-0), doch deze wedstrijd werd slechts vriendschappelijk gespeeld, zodat BMHC in de toekomst nog eens op bezoek moet bij SCHC en deze ontmoeting dus als een nuttige training kan beschou wen. Het elftal van BDHC behaalde in de eerste ronde voor de Zilveren Roos-beker competitie in de uitwedstrijd tegen Breda een volkomen verdiende 4-0 overwinning. De Bloemendaalse dames moesten met enkele invalsters aantreden, doch de ge wijzigde voorhoede liet voortreffelijk spel zien en vooral de grotere techniek van de BDHC-ploeg ga/ in deze ontmoeting de doorslag. De Bloemendaalse rechtshalf mej. W. Niekerk was in deze wedstrijd de beste speelster van het veld. Ook de BDHC-reserves waren in Breda binnen de lijnen en zoals verwacht zag de thuisclub geen kans het de bezoeksters bijzonder lastig te maken. Ook de Bloe mendaalse resex-ves kwamen met een overtuigende 4-1 overwinning huiswaarts. AllianceGroen Geel (dames) In deze ontmoeting behaalde Alliance tegen Groen Geel vooral dank zij een twee tal fraaie doelpunten van invalster V. Hissink een kleine overwinning (2-1). Beide pax-tijen wogen goed tegen elkaar op en de bezoeksters zagen na de rust die reeds met een 2-0 voorsprong van Alliance inging nog kans de achterstand te verklei nen. Rood WitKraaien (dames) Het Rood Wit-elftal speelde een uitste kende wedstrijd en dank zij de grote pro- duktiviteit van mej. P. Rühl, welke Rood Wit-speelster de hattrick verrichtte, be haalde de thuisclub een verdiende 3-1 ze ge, waardoor Rood Wit zich voor de vol gende ronde plaatste. HurleyStrawberries (dames) Strawbex-ries heeft op het moeilijk te bespelen Hurley terrein nog veel moeite gehad beide winstpunten te behalen en slechts dank zij een gi-otere techniek zijn de Velsense dames hierin nog juist ge slaagd (3-2). Nadat de thuisclub een voor sprong had genomen zorgde mej. Bom voor de gelijkmaker (1-1). Na de hervat ting nam Hurley weer de leiding, doch nu waren doelpunten van de Stx-awberries- speelsters Roggeveen en Nijssen voldoen de voor de zege. HIC—HBS (dames) Op een hard veld heeft HBS een kleine zege behaald tegen HIC (3-2) door welk resultaat de HBS-daxnes de volgende ron de voor de Amsterdam-beker hebben be reikt. De doelpunten werden voor HBS ge scoord door M. Overweg (2x) en L. de Wilde (lx). SpiritStrawberries (heren) Spirit heeft niet veel plezier beleefd van het bezoek van de Strawberries, want de Velsenaren hebben duidelijk het klasse verschil getoond. Reeds spoedig werd door de bezoekers een ruime 3-0 voox-sprong ge nomen en ofschoon Spirit hierna de ach terstand nog tot 3-1 kon verkleinen, was dit voor Strawberries slechts het sein er nog een schepje op te doen. Dit hoge tem po had nogmaals dx-ie doelpunten tot ge volg en vooral Van Offenbeek was met zijn hattrick in deze ontmoeting bijzonder pro- duktief (6-1). S V'35Alliance (heren) In deze ontmoeting bleek Alliance tech nisch te sterk voor de thuisclub en hoewel de rust slechts met een kleine 2-1 voor sprong inging, hadden de bezoekers een voortdurend veldoverwicht. Na de hervat ting wederom een sterk aanvallend Allian- ce-elftal dat met een doelpunt van H. van Dam de zege geheel veilig stelde (3-1). BMHC IIEechtrop (heren) De eerste helft van deze ontmoeting wees er zeker niet op dat de bezoekers een grote zege zouden gaan behalen. Rust: nul-nul. Na de hervatting profiteerde Eechtrop rijkelijk van het grote veldover wicht en vooral dank zij een drietal fraaie doelpunten van Hans Groen keerden de Beverwij kers met een grote 6-1 overwin ning huiswaai-ts. Ook in de onderbond werden nog talrij ke wedstrijden gespeeld en Saxenburgers kon zich door een kleine zege tegen de Rood Wit resex-ves op de bovenste plaats handhaven. Rood Wit behaalde een zege tegen BMHC en deelt nu in de andex-e klasse de boven ste plaats met Alliance IV, welk team met een puntenverdeling tegen HBS genoegen moest nemen. Tijdens een actie, welke rijks- en ge meentepolitie voert tegen het oneerlijke gebruik van de aanduidingen „blind" en „minder valide" bij de verkoop van bor stelwerk en textiel is thans proces-verbaal opgemaakt tegen een 35-jarige Hagenaar. Hij zal worden vervolgd op grond van het wetsartikel inzake de „oneerlijke mededin ging". De geverbaliseex-de maakte aanvankelijk deel uit van een verkooporganisatie, die Haarlem als hoofdzetel heeft en waarvan de vex-koopleider kort geleden een proces verbaal heeft gekregen Nog niet zo lang geleden heeft de Hage naar echter een eigen verkooporganisatie opgericht. Een van de colporteurs, die hij in dienst had genomen, heeft in de maand oktober speciaal het Westland bewerkt. In deze tijd immers hebben de tuinders veel materiaal nodig voor het onderhoud van hun kassen. De colporteur heeft een grote hoeveelheid bokkepoten, teerkoppen en kwasten aan de tuinders vei-kocht. Welis waar moesten de kopers veel meer betalen dan bij de leveranciei-s, van wie zij ge woonlijk hun onderhoudsmateriaal betrok ken, maar dat extra-geld hadden zij graag voor het goede doel over. De rijkspolitie heeft verscheidene van de geleverde pro- dukten aan een onderzoek ondei-worpen. Daarbij is gebleken, dat men met fabrieks- goed had te maken, dat was betrokken via de verkoop-organisatie van een Haagse werkplaats. De blinden en minder validen, die daar werken, hebben echter niet het minste profijt van de gemaakte winst. Die werd opgestreken door de geverbaliseerde met zijn colporteux-s, terwijl ook de direc teur van de organisatie, waarbij de pro- dukten werden ingekocht, er niet slechter op is geworden. De Hagenaar heeft een volledige bekentenis afgelegd. Op de uitgifte van 20 miljoen 6 pet. 30-jarige obligaties ten laste van de Pro vinciale en Gemeentelijke Elektriciteits maatschappij (PEGEM) te Haarlem is voor een dusdanig bedrag ingeschreven, dat bij de toewijzing een aanzienlijke reductie zal moeten worden toegepast. Het feit, dat de regering geen bezwaar ziet tegen verlening van een rijkssubsidie tot een maximum van vijftienduizend gul den in een eventueel tekort van de vol gende in Sonsbeek in Arnhem te houden internationale tentoonstelling van beeld houwwerken, is voor de provincie Gelder land reden niet langer afwijzend te staan tegenover de haar gevraagde garantie van vijfentwintigduizend gulden De raad der gemeente Arnhem zegde reeds een garantie van tachtigduizend gulden toe.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11