Dit weekeinde toch een „invasie" van Hollanders in Dieppe Alle in het Kanaal vissende loggers mochten de haven binnen Fanfarekorps êih\ Mo|!ern w'nl(e'en I 'n Albert Heijn Wilhelmina Reeds 211 Hoe is de stand morgen? 322 „Sten DIVH£ NAALDKUNST ANTIVRIES Van Lent's Autoservice VISSERS WAREN ONTSTEMD tmr Verongelukte vliegboot gelicht Ton de Leeuw besprak zijn radiofonisch oratorium „Job" voor de KNTV Sint Nicolaas bij de W atervrienden I. G. Far ben wijst verzoek van Auschwitzcomité af fH4 AH-SuperMart ^uperMart vlees Super Mart Plannen voor oprichting van Joodse ontspannings vereniging in Haarlem Harmonieorkest „Haarlem" vierde feestelijk zijn eerste lustrum Damclub ..Hillegom" eindigt op laatste plaats 7 Mej. W. Vonfelde gehuldigd Afscheid Noordhollandse tuberculosebestrijding Driemaal Churchill Jeugd van SIZO vierde leuk feest MAANDAG 2 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT TEGEN ALLE VERWACHTINGEN in heeft de Franse kanaalhaven Dieppe dit weekeinde toch nog een invasie van Hollanders beleefd en wel een invasie vaD twee kanten: van zee en van landzijde uit. Inplaats van het oorspronkelijk vastgestelde maximum aantal schepen van dertig, liepen namelijk zaterdag meer dan 40 Nederlandse loggers Vlaardingers, Katwijkers en Scheveningers de als vanouds zo gastvrije haven van Dieppe binnen, waar zij in lange rijen meer den in de bassins Duquesne en de Paris. De invasie van land uit werd teweeg gebracht door een bus vol vissersvrouwen, voornamelijk uit Scheveningen, die 'de lange reis over land hadden gemaakt om man, verloofde of zoon in deze vreemde maar gastvrije omgeving te ontmoeten. Meer dan 20 Nederlandse vissersvrouwen wandelden dit weekeinde langs de zonnige havens of mengden zich tussen de bedrijvige Dieppoises, die in de drukke Rue Grande hun inkopen voor het weekeinde deden. Het onderwerp van gesprek in Dieppe was dit week eind dé kwestie-Dieppe, met andere woorden de door de Redersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij ingevoerde beperking van het aantal schepen, dat de haven van Dieppe mag binnenlopen. Met wie en waar men zaterdag en zon- dav in Dieppe een gesprek aanknoopte, al spoedig kwam dé kwestie ter sprake. Een onverwachte wending in deze aan gelegenheid deed zich vrijdagavond laat in de avond voor. Schippers van loggers, die 'eeds hadden besloten naar Le Havre op te stomen, om daar evenals het vorige weekeinde de zondag te blijven overliggen, namen met grote verbazing kennis van een via de scheepsradio van het hospitaal kerkschip „De Hoop" in Dieppe omgeroe pen mededeling van de heer I. Thurmer. vertegenwoordiger van de Redersvereni- ojng te Dieppe, dat in het komende week einde alle in het Kanaal vissende schepen de haven van Dieppe konden binnenlopen, in totaal zouden tenminste 60 schepen in de haven ligplaats kunnen nemen. Als •notief voor dit gewijzigde standpunt werd ^gegeven het inderdaad bijzonder fraaie •erfstweer, waardoor de risico's bij het innenlopen tot het uiterste zouden wor den beperkt. Bovendien werd het tijdstip van het binnenlopen in de haven van Dieppe zo danig vastgesteld, dat de loggers recht- streeks uit zee komend, zonder ligplaats te nemen in de voorhaven, de bassins zouden kunnen binnenlopen. Naar het oordeel van de vertegenwoordiger van de Redersver eniging waren de risico's namelijk vooral gelegen in de reparatiewerken. die op het ogenblik in de voorhaven worden uitge voerd. Reacties baggermolen, een aantal bakken en enkele sleepboten, die gedurende de weekeinden in de binnenhaven liggen, maar op werk dagen nog meer ruimte in de voorhaven in beslag nemen. Zou de loggervloot bij stormweer de haven van Dieppe binnen lopen, dan gebeuren er onherroepelijk on gelukken. zo luidde hun opinie. Het lijkt niet geheel toevallig, dat de verzachting van de maatregel samenviel met de komst van vertegenwoordigers van de vakbonden van de vissers en een ver tegenwoordiger van de Nederlandse rege ring in Dieppe. Niet alleen de heren A. de Boon en J. van der Toorn van de Centrale van Zeevarenden en de heren C van der Wal en J van Beelen van de Christelijke Bond. maar ook de heer A. Thurmer, vis serijconsulent van het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening, arriveerden vrijdag in Dieppe en bleven daar dit weekeinde. De heer A. Thurmer voerde diverse besprekingen met Franse autoriteiten en verklaarde naderhand, dat „wanneer er al sprake was van misver standen bij de Franse autoriteiten, deze nu in ieder geval uit de weg waren geruimd Wat betreft de in het vervolg te voeren gedragslijn met betrekking tot. het toelaten van Nederlandse loggers in Dieppe, ver wees men ons naar een verklaring, welke in de loop van zaterdagavond zou worden uitgegeven aan de schippers van de vis sersvloot. Deze verklaring zou veel duide lijk maken, zo werd ons gezegd. Met enige verbazing namen wij zaterdagavond ken nis van deze verklaring, die als volgt luidde: 1. „In de loop van de week zal bekend worden gemaakt het aantal schepen, dat aanstaande zaterdag ligplaats kan vinden in de haven van Dieppe. 2. In geval van slecht weer blijft van kracht, dat alleen de 30 met name bekend gemaakte schepen een ligplaats kunnen krijgen." Of deze verklaring alle misverstanden op de vloot heeft opgehelderd, durven wij te betwijfelen Gezellig in de stad Hoezeer ook onderwerp van gesprek, de kwestie van het aantal toegelaten schepen in Dieppe was niet in staat het verblijf van zeshonderd Nederlandse zeelui in het zonnige en daardoor minder grauwe Dieppe te overschaduwen. Temeer niet, nu enige tientallen vissersvrouwen uit Nederland hun mannen op vreemde bodem verwel komden Op dezelfde manier, waarop zij in Scheveningen of Vlaardingen de tas aan de arm inkopen doen, zo trokken gearmde echtparen al spoedig het op za terdagmiddag zo drukke stadje in, om in kopen te doen Natuurlijk, de Franse taal is een moeilijkheid, maar zolang je je han den nog hebt, belanden de gewenste voor werpen toch wel in de boodschappentas. Het trefnunt in Dieppe is „het zaaltje" in de Rue de la Barre, die voortreffelijke pleisterplaats, waar op het ogenblik domi nee W A. B. Hagen uit Katwijk aan Zee en ds. W Diepersloot uit IJmuiden en niet te vergeten hun echtgenoten, prachtig werk voor de Nederlandse vissers ver richten De domineesvrouwen zorgen er voor. dat de druk pratende of schrijvende vissers van tijd tot tijd worden gelaafd met koffie en thee en de dominees beheren de afdeling ansichtkaarten en postzegels. Oude bekenden, die elkaar in geen jaren hebben gezien, komen elkaar hier tegen en zetten hele bomen op over de goede oude tijd Honderden Nederlandse vissers zaten zaterdagavond in het zaaltje in Dieppe bijeen, pratend, schrijvend en een spelletje spelend Vol aandacht luisterden zij allen toen dominee Diepersloot de avondsluiting verrichtte en vol toewijding zongen zij enkele Psalmen en Gezangen Zondagmor gen was het zaaltje ook weer geheel bezet bij de door ds. Hagen geleide kerkdienst. ADVERTENTIE de waré Vaderlandse De reactie op de Nederlandse loggervloot in het Kanaal op deze mededeling was zeer verschillend. Sommige bemanningen na men rustig kennis van dit bericht en be sloten de volgende morgen „met doktij" de haven van Dieppe binnen te varen, zoals .-ij dit nu al een reeks van jaren hebben gedaan. Andere schippers daarentegen waren zo ontstemd over de naar hun me ning ongemotiveerde maatregel van het vorige weekeinde, dat zij dc oorspronke lijk op Le Havre verlegde koers hand haafden. Zo gebeurde het, dat van de ruim 69 Nederlandse loggers in het Kanaal on geveer tweederde naar Dieppe en de rest naar Le Havre opstoomde. Het vorige weekeinde, toen slechts der tig daarvoor speciaal aangewezen vaar tuigen gerechtigd waren in de haven van Dieppe ligplaats te nemen, zetten meer dan 50 Nederlandse loggers koers naar Le Havre en volgens bekwame Scheveningse schippers is alles prachtig verlopen. Er- was geen enkele wanklank en het meren van de schepen in verschillende havens verliep zonder incidenten. Was het aantal schepen voor Dieppe niet uitgebreid, dan zou ongetwijfeld eenzelfde aantal schepen Le Havre hebben opgezocht om daar het weekeinde door te brengen. Met de vrijdagavond laat afgekondigde maatregel die het karakter draagt van :en tijdelijke regeling, welke elk week- "inde verandering kan ondergaan is de rust onder de bemanningen van de vissers chepen nog niet teruggekeerd. Zij zijn al- 'm-minst overtuigd door het argument, dat -oor de reparaties aan de voorhaven een dergelijke beperking van het aantal sche- noodzakelijk is Daarbij wijzen zij op zeer geringe omvang van de herstel- orkzaamheden en op de reacties van de "ransen, die de door de Nederlanders af kondigde maatregel overdreven achten. De reparatiewerkzaamheden beperken zich 'ot een gedeelte van de kademuur aan de oordziide van de voorhaven en wel over sen afstand van naar schatting 100 tot 150 meter. Ten opzichte van vorige jaren was le aanlegruimte in de voorhaven slechts n geringe mate verminderd. Wij hebben deze opinie kenbaar gemaakt aan degenen, die mede-verantwoordelijk heid dragen voor de gang van zaken in Dieppe en kregen toen ten antwoord, dat in de beoordeling omstandigheden moeten worden betrokken, welke op dat ogenblik - namelijk zaterdag en zondag niet konden worden overzien. Behalve met het opgebroken gedeelte van de kademuur moet rekening worden gehouden met een ADVERTENTIE SPLIJTZiJDE èn KOORDZIJDE ONTBIJTLA.KENS v.a. 7.55 SCHORTJES v.a. 4.85 COCKTAILSCHORTJES v.a. 6.95 KAPJASJES v.a 1.98 BREITASSEN 2.95—3.95 NAALDENKOKERS 2.55—3.15 KLUWENHOUDERS 1.65—2.25 GROTE HOUTSTRAAT - naast Luxor Een bergingsbedrijf 'is erin geslaagd de 'liegboot te lichten, die bij' Middelharnis was neergestort. Het wrak is in de takels van een drijvende bok naar Papendrecht vervoerd. Voor de afdeling Haarlem van de Ko ninklijke Nederlandse Toonkunstenaars vereniging heeft de componist Ton de Leeuw zaterdagavond in een der vergader zalen van restaurant Brinkmann, zijn ra diofonisch oratorium „Job" gedemon streerd. Dit werk werd verleden jaar met de Prix Italia onderscheiden. De auteur besteedde geruime tijd om zijn toehoorders in de geheimen van zijn klankmateriaal in te wijden, alvorens zijn ingeblikt orato rium compleet te laten horen. Hieruit kon men afleiden hoeveel trucs en spitsvondig heden er aan dat laboratoriumwerk vast zitten. En daar men hier met een „instru mentarium" te doen heeft, dat tenslotte alle geluid en dan in oneindige ver scheidenheid te pas kan brengen, ver mag ik de idee niet van mij af te zetten, dat ook het toeval bij dit soort componeren een rol speelt. Er zijn natuurlijk al een heleboel foefjes bekend, die als de canon van het systeem kunnen gelden, maar voor ieder, die zich met de elektronische muziek inlaat, is het een eretaak wat nieuws te verzinnen of te ontdekken. Ton de Leeuw behoort nog niet tot de orthodoxe aanhangers van deze geluids kunst, die haar als een volkomen abstracte aangelegenheid voorstaan, maar hij ge bruikt alleen haar middelen om suggestieve effecten aan een vrij normale wijze van componeren toe te voegen. Trouwens, de opzet om een oratorium te construeren, dus menselijke stemmen in te voeren die concrete gedachten zullen vertolken, ver wijdert hun reeds van de ortodoxe voor standers van het fenomeen geluid, dat totaal ontmenselijkt is. Bovendien brengt Ton de Leeuw ook een normaal orkest te pas. Uiteraard worden zowel de timbres van die menselijke stemmen als de klank der orkestinstrumenten op dezelfde wijze behandeld als de meer abstracte geluiden, zodat ook die meestal gedeformeerd via de luidspreker ons gehoor bereiken. Maar dit zijn tenslotte elementen waar mee muziek te maken is. En de indruk, die het werk van De Leeuw wekt, is dan ook die van een muzikaal-dramatische concep tie, die alleen kunstmatig geïllustreerd en effectrijk opgewerkt is met wat de elek- tro-techniek weet te distribueren en per saldo met de idee muziek slechts in verre relatie staat. Ik geef toe dat er in het ora torium „Job" geluidseffecten voorkomen, die het bij de onbevangen luisteraar vol strekt „doen". Als zodanig wil ik hier noemen het suggestieve geluid van een voorbijtrekkende karavaan in de woestijn. Maar wanneer ik mij realiseer hoe dat alles tot stand komt, voel ik mij toch bij de neus genomen. Eigenlijk wordt betreffende deze dingen veel te veel gepraat en verklaard. Zodra men de trucs kent, waardoor het ongeken de ontstaat, is het wonderlijke er af en weet men zich geconfronteerd met een wereld, die zich hoe langer hoe meer van de natuur der dingen verwijdert. Jos. de Klerk Verduistering. In Meppel is de 30- jarige winkelchef van een ijzerhandel aan gehouden, die verdacht wordt van ver duistering van een grote hoeveelheid goe deren en geld ten nadele van zijn werkge ver. Een partij uit de ijzerwinkel afkom stige goederen werd in de woning van de aangehoudene in beslag genomen. Het bekende fanfarekorps „Wilhelmina" te Santpoort heeft zaterdagavond in de grote zaal van hotel „De Weyman" weder om blijk gegeven van zijn prijzenswaar dige muzikale activiteit. Voor een audi torium van donateurs en genodigden gaf het ensemble onder leiding van zijn diri gent Jan Groot een concert, waarvoor met werken van Ord, Hume, Boedijn, Meyer beer en van andere componisten een aan trekkelijk en in veel opzichten ook veel eisend programma was samengesteld. Ik ben er van overtuigd, dat „Wilhelmina" gezien de aard van de muziek zich ge ducht heeft moeten voorbereiden. Jan Groot heeft echter op zijn mannen kunnen rekenen en het resultaat van de uitvoe ringen, die ik heb kunnen horen, heeft hiervan in veel opzichten kunnen getuigen. De leden van „Wilhelmina" hebben zich aanzienlijk bekwaamd in de moeilijke kunst vip het bespelen van koperen blaas instrumenten. Onder hen bevond zich zelfs een trombonist, Ernst Munsterman, die het aandurfde om de solo in „The return" (in de bewerking van G. Mol) te vertolken. En met succes! Voor zover de akoestische omstandigheden dit toelieten kon men wel vaststellen hoe de dirigent er naar streef de een uitgebalanceerde orkestklank te bereiken, waarbij de specifieke timbres van het fanfarekorps goed tot hun recht aan de bariton, de trombones, de hoorns en konden komen. Ik denk hier bijvoorbeeld ADVERTENTIE Denk om uw auto tijdig met te vullen! Klaar terwijl u wacht. H EEMSTEDE Sint Nicolaas heeft zondagmiddag een kort bezoek gebracht bij het feest dat in het Sportfondsenbad in Haarlem, als af sluiting van het vijfentwintigjarig jubile um, door de Haarlemse Watervriendtn werd gehouden. Nadat de Sint door de jeugd was ontvangen kreeg hij verschil lende flitsen van het veel omvattende Watervrienden-werk te zien. Hierna vrueg het bezoek van het circus „Zeepakoe" dö aandacht van de jeugd. Na afloop moch ten de kinderen een verrassing in ont vangst nemen. De „I G Farbenindustrie" heeft een ver zoek van het internationale Auschwitzco mité om schadevergoeding aan niet-joodse gevangenen uit Duitse concentratiekam pen, die in de tweede oorlog bij de „I G Farbenindustrie" hebben gewerkt, van de hand gewezen. Voormalige joodse dwang arbeiders ontvangen wel een schadever goeding. Het internationale Auschwitzco mité, waarin oud-gevangenen uit zes lan den vertegenwoordigd zijn, treft voorbe reidingen voor het voeren van een proces tegen de „I G Farbenindustrie. ADVERTENTIE c I 3 en 4 dec. a.s. Gehakt met zakje kruiden en recept, 500 gram 148 Klapstuk 500 gram 178 Rolpens 100 gram 42 SPECIAAL AANBEVOLEN: I Hachévlees, doorregen varkens- lappen, ribcarbonade. UIT EIGEN SLAGERIJEN: 4 lunchworst150 gram 39 ALLEEN DINSDAG EN WOENSDAG, 3 en 4 dec. a.s. 's avonds na 6 uur 4 Biefstuk100 gram 67 4 VEILING-VERSE GROENTEN I 3 en 4 dec. a.s. Gesneden andijvie 750 gram 29 Jonathans, middelgroot p kilo 89 SPECIALE SINT-NICOLAAS- 4 AANBIEDING: Verkrijgbaar 's avonds na 6 uur, A op dinsdag S en woensdag 4 dec.: LEUKE, OPGEMAAKTE FRUITBAK1ES *1 vanaf f 2.50 3 Garantie voor kwaliteii Laagste netto prijzen Rente plus winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 niet te vergeten de bugels, waarom Wil helmina" te benijden is. Het effect van deze klankkleuren was een voornaam element bij de vertolking van de „Marche aux flambeaux" van Meyerbeer en van de overture „La dame blanche" van Boieldieu en tenslotte ook van de mars „In Vrijheid" van C. J. N Cori. waarméde het muzikale gedeelte van deze concertavond werd besloten. De overture van Boieldieu werd wel een zeer onver biddelijke toetssteen van de technische capaciteiten van de korpsleden. Doch afge scheiden van enige onduidelijkheid in de afwerking was de uitkómst van de proei gunstig en een voldoening gevende belo ning voor het korps zelve. Na de pauze hebben de aanwezigen zich kunnen amuseren met een cabaretpro gramma. dat door „De drie musketiers" werd aangeboden. F. Zwaanswijk Enkele Joodse jongelui in Haarlem heb ben het plan opgevat een Algemene Joodse Jeugdontspanningsvereniging op te richten voor jongeren van ongeveer zestien jaai en ouder. Daar er zelfs onder het kleine aantal Joodse jongelui, dat hier in Haarlem en omstreken woonachtig is, nog een zekere verdeeldheid van principes bestaat tracht dit initiatief-comité al deze mensen in een groot plaatselijk verenigingsverband bij elkaar te brengen. Men stelt zich op het standpunt, dat Joodse Orthodoxe groepen (Agoedisten) in een ontspanningsvereniging zeer goed kun nen samenwerken met Joodse Politieke groepen (Mizrachisten, Zionisten) en dat dit aanleiding kan geven tot zeer interes sante debatten. Op 28 november was het vijf jaar ge leden, dat het harmonie-orkest „Haarlem" werd opgericht. Het ensemble was de voortzetting, onder een andere naam en in een andere samenstelling, van het muziek korps „Excelsior". De beste tradities van dit korps werden in het nieuwe harmonie-orkest voortge zet en waren een basis, waarop verder kon worden gebouwd. Dat heeft men dan ook met de energie van de orkestleden, gestimuleerd door de geestkracht en door de muzikale activiteit van dirigent J. Gor ter, grondig gedaan. Er was alle reden om het eerste lustrum te vieren en men vond een vorm hiervoor met het feestconcert, dat zaterdagavond in de gemeentelijke Concertzaal werd gegeven. Men heeft het de jubilerende muziekvereniging op deze avond aan hartelijke blijken van mede leven niet laten ontbreken. In het bij zonder mocht het orkest deze ondervin den uit de kringen van de Haarlemse so cialistische beweging, met name de af deling van de Partij van de Arbeid, de Haarlemse Bestuurdersbond en de Vrou wengroep. Een enveloppe met inhoud voor de aanschaffing van een korpsvaandel en enkele marspartituren behoorden tot de stoffelijke feestgaven. Namens de Haar lemse bond van Muziekverenigingen sprak de heer A. Cnossen gelukwensen uit, te vens zijn respect vertolkend voor het korps, dat onder de plaatselijke ensembles een positie van betekenis heeft verwor ven. De voorzitter van „Haarlem" beant woordde de sprekers op vlotte wijze. Hij gaf een overzicht van de verenigings jaren sinds de oprichting en sprak zijn voldoening uit over de prima conditie van het orkest, waaraan men nu ook een eigen tamboerkorps heeft weten te verbinden. Uiteraard werd dirigent J. Gorter om zijn grote verdiensten voor het orkest extra in het zonnetje gezet. Na dit feestelijk intermezzo, dat gevolgd was op de inleidende uitvoering van de mars „Washington Grays" van C. S. Gra- fulla. werd het programma met de gelief de ouverture „Een morgen, een middag, een avond in Wenen" van Franz von Sup- pé voortgezet De uitvoering toonde tal van uitstekende musiceerprincipes. zoals verzorgde expressieve dynamiek, melo dische vormgeving, mooi evenwicht in het aanwenden van de instrumentale kleuren, waarmede een harmoniekorps zo bevoor recht is en verder de aandacht voor een goede ritmiek Zo kon het gebeuren, dat de muzikale kwaliteiten van Suppé's veel gespeelde ouverture opnieuw konden over tuigen. De hierop aansluitende kleine suite voor harmonie-orkest van F. H Schorer bracht de toehoorders in een mo derner muzieksfeer Het werk werd in oktober op hei prestatieconcert voor Haar lemse muziekverenigingen reeds met suc ces gespeeld. Ook bij deze gelegenheid kwam het orkest met de suite uitstekend voor de dar*. In het bijzonder heb ik met genoegen geluisterd naar de Blues, welk fragmeni nraehtig beheerst en met fraaie foon werd geblazen Het is trouwens wel het best geslaagde de»] van deze suite, als "o-nnositie beschouwd. Het muzikale gedeelte van de avond werd besloten met het eerste optreden van het tambherkorps. dat nu al stevig voor de da°- kwam en dat ook in de toekomst «mor Haarlem" met zijn geaccentueerde •••tmiek van betekenis zal zijn. Na de nauze heeft een cabaretgezelschap met een afwisselend nrogramma ervoor gezorgd Hat de feestelijke stemming van deze avond een hoogtepunt kon hereiken. F. Zwaanswijk Door een nederlaag van 14-6 tegen hef Haarlemse .Oosterkwartier" is de damclub Hillegom' in de competitie op de laatste -laats geëindigd, iets wat de Hillegommers in twaalf jaar niet is overkomen. De teleurstelling zal misschien iets wor den verzacht door de mogelijkheid, dat de degradatie dit jaar niet wordt toegepast. ADVERTENTIE Gelukkige Gezichten dank zij uw St. N i c o I a a s - aankopen in de ANEGANG I Laat ook Uw hart mee kloppen en bereidt nóg meer minder-bedeelden op 5 december een verrassing. Let daarom op de thermometers ln de Anegang en vraagt u met ons af: Mejufrouw W. Vonfelde heeft zaterdag morgen tijdens een huldiging in het ge bouw van het Consultatiebureau tot be strijding van de tuberculose aan de Ge dempte Oude Gracht te Haarlem onder vonden hoe haar werk gewaardeerd is.-Van 1915 af heeft zij haar krachten gegeven aan de tuberculosebestrijding en van 1 februari 1925 af is zij districts-huisbezoek- ster. In het bijzonder werkte zij in het dis trict Velsen, waaronder vallen de gemeen ten Velsen, Zandvoort, Heemstede, Bloe- mendaal, Bennebroek en Haarlemmermeer. Dr. I. Wessel en dr. O. H. Dijkstra voer den het woord namens de Noordhollandse Vereniging tot bestrijding der tuberculose; als dank voor haar werk ontving mejuf frouw Vonfelde een geschenk in envelop pe, een gepolitoerd notenhouten radio- tafeltje en een porseleinen wandbord, ver meldende de jaren van haar werkzaam heden voor de tuberculosebestrijding. Dr. A. P. N. de Groot sprak als genees kundig inspecteur voor de volksgezondheid in de provincie Noordholland en burge meester mr. G. C. van der Willigen bracht mejuffrouw Vonfelde dank namens dok toren, patiënten, wijkverpleegsters en Witte Kruisbesturen uit Haarlemmermeer voor haar werk. Namens het district Velsen voerde dr. W. C. Spruitenburg het woord en hij bood namens artsen en personeel een langspeel plaat aan en mejuffrouw dr. M. de Vries memoreerde namens het bureau Hoofd dorp de goede samenwerking. Uit naam van de medewerkenden van het district Haarlem overhandigde dr. J. Stoffelsma een tweetal langspeelplaten. Vijf zusters uit het district Velsen brach ten mejuffrouw Vonfelde een zanghulde, waarna namens patiënten, oud-patiënten, doktoren, wijkverpleegsters en kruisver enigingen een radiotoestel met pick-up en een geschenk in enveloppe werden aan geboden. Ook voerden enkele oud-patiën ten het woord. Voorts heeft zuster M. van Driel Krol uit naam van de verpleegsters van alle districten uit de provincie een langspeelplaat aangeboden. Uit de toespraken kwam tot uiting op welke bijzondere wijze mejuffrouw Von felde haar taak heeft vervuld. Dat was later ook het geval toen velen op de recep tie verschenen. Subsidiëring „Forum". Het operage zelschap „Forum" zal in het seizoen 1957 1958 achttien voorstellingen in Gelderland geven, waaronder drie in Arnhem en drie te Nijmegen. Voor dit seizoen wil de pro vincie Overijsel een subsidie van vijftien duizend gulden geven, hetgeen tienduizend gulden minder is dan het gevraagde be drag. De provincie Gelderland wil even eens een subsidie van vijftienduizend gul den geven. vierd. De voorzitter van het jubileum-comité, de heer J. Valkenburg, wist met een gees tig welkomstwoord de aandacht van de beweeglijke toeschouwers, direct te boeien. Namens de jeugdleiders betrad de heer W. Peet het podium om de gelukwensen van de jeugd aan het bestuur over te brengen. Dat ook de jeugd aan dit jubileum een blijvende herinnering wilde verbinden, werd tot uitdrukking gebracht door de aanbieding van een prachtige clubvlag aan de voorzitter van S.I.Z.O, de heer A. de Graaff. Het Nationaal Jeugdvariété „Rang" wist met een vlot programma de jeugd een on vergetelijke avond te bezorgen. Charles op de grote voetbal had wel de meeste be langstelling van het jeugdige publiek. De wedstrijd Holland-België gaf de jeug dige voetballers de gelegenheid het hunne aan het slagen van de avond bij te dragen. Deze kans hebben zij uitstekend benut, want de Hollandse en Belgische spelers kwamen door de geweldige aanmoedigin gen tot grote prestaties in hetbeschuit eten, uitslag 2-3. Dank zij de mooie staaltjes van goochel kunst en het. paleis van de Maharadja en de dolle capriolen van de clowns hebben de jeugdige voetballers van S.I.Z O. zeker een prachtige herinnering aan het zilveren jubileum van hun vereniging. ADVERTENTIE ~*RoTTeVdTm?7ï YiT i n gTsfBT SLiA UW $L&£| (zeg maar gewoon„SUS") tij en vraag Uw winkelier loten a f 1per stuk. ""■I Do opbrengst van SUS-4 is bestemd voor do Stichting „Kath. Noden". Winkeliers kenbaar aan SUS-affiches zullen U gaarne helpen, zo lang de voorraad strekt. rs: Want U weet het zo langzamerhand wel, dergelijke akties :J: zijn regelmatig vóór de gestelde tijd uitverkocht. 5 woonhuizen of goederen f 25.000,- p.st. Auto's - t-j T.V.-toestellen. 5000 waardevolle prijzen (bel.vrij) Tussen haakjes: kostbaar charmant spannend, 't langstdurend gj f"; en toch goedkoop St. Nicolaas geschenk. fej SUS - Heemraadssingel 303 - Rotterdam - Giro: 1961 j-1] ilsiL,1 j-.v-.UL vli "JU9 Uinis,er /üjjii'Ü.1 li.i LLP.L Sir Winston Churchill heeft zaterdag in zijn landhuis te Chartwell bij Wes terham in het graafschap Kent zijn 83ste verjaardag gevierd. Voor het huis werd een foto gemaakt van het echt paar Churchill met zijn gast, veld maarschalk burggraaf Montgomery (naast Lady Churchill), en hun zoon Randolph en hun kleinzoon Winston Zilveren jubileum De zaal van hotel „Flora'' te Hillegom werd zaterdagavond bevolkt door de jeugd van de voetbalvereniging S.I.Z.O., die op haar wijze het zilveren jubileum heeft ge- g ln deze tijd van grote uitgaven voor geschenken en verrassingen: EEN KLEINIGHEIDJE KAN ER OOK NOG WEL AF 8 Stort Uw gift voor de „Stille Armen" 8 op ons gironummer 273107 of deponeer haar aan het loket van een onzer 8 kantoren. XXJOCOCOOOCOOOOMCOiOCOCOODCOOCOOaXCOOCOOOOOOOOOOOOOCO i

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13