Indonesië verstrekt geen visa meer aan Nederlanders OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Regering bezorgd Arbeiders namen kantoor van KPM in Djakarta in bezit „Belangrijke personen" opgepakt na de aanslag op Sukarno Hammarskjoeld wordt vandaag in Jeruzalem verwacht Directie weigerde overdracht" Hatta bij intensief bera.ad van militaire en burgerlijke leiders Oranje ongestoord weg Zaakgelastigde Maramis ontmoet Subandrio Hogere temperatuur Boycot bij P.T.Ten Garuda-maatschappij Herauten van Kerstmis Hulp aan landgenoten in Indonesië Het woord is aan van SPINAZIE Voor de Stille Armen Nieuwe directeur-generaal Vage Jordaanse toezegging over samenwerking begeleid door omineuze Egyptische ruggesteun &ee MORRIS beforet/oc/fai// PR. PREES Boekingen voor lucht- en zeereizen naar Indonesië afgezegd Motorrijder verongelukt V erkeersongelukken I DIT JAAR: 1081 DODEN j Twee doden door gasverstikking 72e JAARGANG No 125 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (g lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 3 DECEMBER 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 278 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. \y. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (ANP/UP/Reuter). De anti-Nederlandse manifesta ties in Indonesië, zowel van officiële als van onofficiële zijde, volgen elkaar snel op. De bevoegdheid van de Indonesische vertegenwoordiging in Den Haag om visa voor Indonesië te verstrekken werd door de regering in Djakarta ingetrokken en ook de reeds verstrekte visa werden ongeldig verklaard, hetgeen tot gevolg had, dat maandagmiddag een aantal artsen en technici niet met de Willem Ruys naar Indonesië konden vertrekken. De passagiers, die wel meereizen, zullen in Singapore moeten debarkeren. Vandaag hebben leden van de Indonesische vakbond van scheepvaart- personeel het hoofdkantoor van de K.P.M. in Djakarta bezet en het aan wezige Nederlandse personeel urenlang vastgehouden. Op het gebouw werd de rode vlag gehesen. De regering, waarbij van Nederlandse diplo matieke zijde onmiddellijk werd geprotesteerd, aanvaardde geen verant woordelijkheid voor dit optreden, maar de vakbondsleden verklaarden in opdracht van de autoriteiten te handelen. ff De leiders van de vakvereniging van K.P-M.-personeel, die aangesloten is bij de communistische federatie van vakbonden „Sobsi", J. Mamessa en W. Tomasoa, deel den aan de arbeiders, die zich voor het hoofdkantoor van de K.P.M. aan het Mer- dekaplein hadden verzameld mede, dat het Indonesische personeel van de maatschap pij alle agentschappen van de K.P.M. in geheel Indonesië heeft overgenomen. Na een vergadering met de leden van de vakvereniging, brachten de leiders een bezoek aan de directie, van wie zij de ondertekening van een „acte van over dracht" eisten. De president-directeur van de K.P.M., de heer J. F. P. de Geus en de overige leden van de directie weigerden zonder meer. Volgens latere berichten heeft de politie de vakverenigingsleider Mamessa en Tomasoa aangehouden, terwijl het K.P.M. gebouw onder militaire bewaking is ge steld. Gemeld werd., dat de vakvereniging reeds Indonesische employé's had aange wezen om de leidende functies in het be drijf over te nemen. Het hoofd van de immigratiedienst te Djakarta heeft op een bijeenkomst van vertegenwoordigers van scheepvaartmaat schappijen te Tandjong Priok inmiddels ook meegedeeld, dat van maandag af geen Nederlander meer in Indonesië wordt toe gelaten. Ook Nederlandse bemanningsleden van vliegtuigen en schepen, die Indonesië aandoen, mogen geen Indonesische grond betreden. Uitzonderingen kunnen evenwel worden toegestaan. Op het Nederlandse passagiersschip „Oranje" van de maatschappij Nederland, dat dinsdagochtend uit de haven van Tand jong Priok zou vertrekken, had men met moeilijkheden te kampen door de algemene staking van Indonesiërs tegen Nederlandse maatschappijen. Havenarbeiders wilden niet laden en ook Indonesisch personeel van het schip deed aan de staking mee. Het schip kon echter vandaag met een ver traging van 3'/2 uur naar Nederland ver trekken. De immigratie-ambtenaren maakten alle inreisvisa voor de passagiers, die met ver lof naar Nederland vertrokken, ongeldig. Met het oog daarop zag één van de passa giers van de reis naar Nederland af, omdat hij er de voorkeur aan gaf in Indonesië te blijven, waar hij een betrekking heeft, dan in Nederland werkloos te worden. Er is van geen enkel incident tijdens de insche ping melding gemaakt. DEN HAAG (ANP). - De Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Mara mis, is dinsdag per trein naar Parijs ver trokken voor een „spoedconferentie" met be Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr. Subandrio. Deze komt op te rugreis uit New York naar Djakarta in de loop van dinsdag in de Franse hoofd stad aan en zal daar overnachten. De heer Maramis zal aan minister Subandrio rap port uitbrengen over de in de laatste dagen ontstane situatie in ons land en verdere besprekingen voeren over de ontwikkelin gen na de behandeling van de kwestie Nieuw Guinea in de UNO, voorzover die de verhoudingen tussen Indonesië en Neder land betreffen. Ter illustratie van de reac ties in ons land op de jongste Indonesische maatregelen tegen Nederland zal hij onder meer exemplaren van een groot aantal Nederlandse dagbladen van maandag aan de Indonesische minister overhandigen. Een woordvoerder van de Indonesische VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Overwegend droog weer met opklaringen en hier en daar mist. Meest zwakke wind uit westelijke richtingen. Dezelfde of iets hogere temperaturen, maar in de komende nacht voor namelijk in het zuiden van het land nog lichte vorst. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S vertegenwoordiging imDen Haag verklaar de, dat niet alleen de reeds verstrekte visa, maar ook de „re-entry permits" ongeldig zijn verklaard, hoewel daarover nog een definitieve beslissing door de Indonesi sche autoriteiten in Djakarta zal worden genomen. De Indonesische vertegenwoordiging in Den Haag heeft zich garant gesteld voor de financiële consequenties daarvan. Zo zullen de salarissen aan deze door de Indo nesische regering gecontracteerde specia listen worden doorbetaald totdat door de regering in Djakarta en henzelf een nadere beslissing zal zijn genomen en de door het niet vertrekken ontstane schade worden vergoed. In antwoord op vragen of verdere maat regelen van de Indonesische regering ook een verbreking der diplomatieke betrek kingen tussen Indonesië en Nederland zul len inhouden deelde de woordvoerder mede, dat tot dusverre over een dergelijke stap geen berichten van de regering in Djakarta bij de vertegenwoordiging zijn ontvangen. Onze correspondent in Djakarta meldt: Indonesische werklieden van de K.P.M. hebben, nadat zij bezit hadden genomen van het hoofdkantoor van deze scheep vaartmaatschappij, meegedeeld, dat zij dit hebben gedaan om te voorkomen, dat men K.P.M.-schepen die zich momenteel in de Indonesische wateren bevinden, opdracht zou geven koers te zetten naar havens buiten Indonesië, bijvoorbeeld Singapore. Naar wy voorts uit Djakarta vernemen mogen telegrammen van Indonesië naar 't buitenland niet meer in de Nederlandse taal worden gesteld. DEN HAAG. Bij de opening vanmor gen van het radio-telefoonverkeer tussen Indonesië en Nederland is gebleken, dat de dienst in Indonesië gesloten was, zo deelt men van de zyde der centrale directie der P.T.T. mede. Over het telc- graafverkeer was bij de Nederlandse P.T.T. nog niets bekend. DJAKARTA (ANP) Het hoofdkantoor van de Indonesische luchtvaartmaat schappij Garuda Indonesian Airways in Djakarta kreeg dinsdag van haar agent schap in Bandung bericht, dat aan Neder landse passagiers vervoer met GIA-vlieg- tuigen is geweigerd. Een woordvoerder van de GIA deelde mede, dat Nederlandse passagiers alleen met toestemming van de regering van de vliegtuigen uit Bandung gebruik mogen maken. Hij zeide echter niet te weten, of deze maatregel in geheel Indonesië is genomen. De Nederlandse piloten van de GIA heb ben volgens de woordvoerder dinsdag normaal dienst gedaan. ADVERTENTIE Voor Sint-Nicolaas-geseh@nken Tit lil II IIInlItlllN ELEGANTE TASSEN EN BYOUX GR. HOUTSTRAAT 18a HAARLEM TELEFOON 20415 De stichting „Hulp aan landgenoten in Indonesië", heeft naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen in Indonesië beslo ten, overleg te plegen met aanverwante organisaties en verenigingen over de wijze waarop onder leiding der stichting, naast de maatregelen welke de overheid zal nemen, de particuliere hulp aan de land genoten in Indonesië zal worden georgani seerd en gecoördineerd. Het ligt in het voornemen een beroep op de bevolking van Nederland te doen, in de geest zoals na de Hongaarse opstand werd gedaan. De kerstbomen zijn er weer aan het Singel in Amsterdam. De foto laat er geen twijfel over bestaan. Maar de stad zelf lijkt wel opgelost in de mist. De Munttoren schijnt te zweven alsof hij ergens is weggehaald en hier ter illu stratie neergezet: hèt attribuut voor de couleur locale. Maandagavond kwam uit Djakarta op Schiphol aan de constellation Tilburg het laatste K.L.M.-vliegtuig, dat onder normale omstandigheden, zondagoch tend vroeg, van het vliegveld Kemajoran is vertrokken. Inayat Khan: Een zelfzuchtig mens kan zich niet voor stellen dat iemand onzelfzuchtig is; daarom verdenkt hij steeds de onzelf zuchtige van onoprechtheid. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische kabinet is maandagavond in bijzondere vergadering bijeen geweest ter bespreking van de mislukte moordaanslag op presi dent Sukarno, kwesties betreffende de werkzaamheden van de commissie van zeven inzake het leger en de actie tot „be vrijding van Nieuw Guinea". In een na middernacht uitgegeven communiqué wor den geen bijzonderheden meegedeeld over de behandelde onderwerpen. Minister president Djuanda Kartawidjaja zei slechts dat de aangelegenheden nog „van geheime aard" waren. Er werd ook aan deelgeno men door het hoofd van de buitenlandse handel, Ismael Tjaheb. De garnizoenscommandant van Djakarta, luitenant-kolonel Dachjar, heeft maandag avond gezegd, dat er „belangrijke per sonen" zijn onder „een aantal" mensen, die op verdenking van deelneming aan de moordaanslag op president Sukarno in hechtenis zijn genomen. Hy wilde echter niet zeggen hoeveel mensen zyn gearres teerd en hij wilde evenmin namen noemen, daar de zaak nog in onderzoek is. Goedbewapende veiligheidspolitie be waakte maandag de residentie van oud- vice-president Hatta. Ook de huizen van de ministers waren onder strenge bewaking gesteld. De militaire autoriteiten namen maatregelen om eventualiteiten in ver band met de mislukte aanslag op president Sukarno te voorkomen. Door dé aanslag zijn er tot nu toe negen doden en honderd vijftig gewonden. President Sukarno en oud-vice-president Hatta hebben inmiddels in het presiden tiële paleis een ontmoeting gehad met de andere leden van de commissie voor het oplossen van legerkwesties, namelijk: pre mier Djuanda Kartawidjaja, vice-premier dr. Leimena, de chef-staf van het léger, generaal-majoor Abdulharris Nasution, oud-minister van defensie Sultan Hameng- kubuwono de Negende van Djogjakarta en de minister van gezondheid, kolonel Azis Saleh. Theorie TOKIO (UP) Volgens in Tokio ver kregen privé-inlichtingen wordt in Indo nesië rekening gehouden met de mogelijk heid, dat communisten de hand hebben ge had in de aanslag op president Sukarno. Volgens deze theorie, die nog niet op haar juiste waarde geschat kan worden, zou pre sident Sukarno een belangrijke politieke omwenteling overwegen. Er zou een nieuw kabinet moeten komen onder premier- of vice-premierschap van de voormalige vice- president Mohammed Hatta, een gezworen anti-communist. Diens aanwezigheid in de regering zou een sterke dam betekenen tegen de uitbreiding van de communis tische invloed. Er bestaan echter meei theorieën over de bedoeling van de aanslag. De fanatieke Darul Islam kan er achter zitten, maar ook is het mogelijk, dat de Soendanezen van Westjava, die vrijwel sinds de verkrijging van onafhankelijkheid overhoop hebben gelegen met de centrale regering, bij de aanslag waren betrokken. Het wordt opmerkelijk geacht, dat op de aanslag geen uitbarsting van volkswoede tegen vreemdelingen is gevolgd. Van talrijke staatshoofden zijn telegram men van gelukwensen met het overleven van de aanslag aan Sukarno gezonden en uitingen van deelneming met de slacht offers. Amerika bezorgd Intussen blijkt men in Washington voor de komende Indonesische koers niet zo op timistisch te zijn als in de reeds vermelde speculatie uit Tokio. De autoriteiten in Washington hadden gehoopt, dat stappen als die, welke zondag tegen Nederlandse zakelijke belangen zijn aangekondigd, ver meden konden worden. Men twijfelt er niet aan, dat de Indonesiërs in staat zijn hun economische sancties tegen de Neder landers volledig uit te voeren, daar Neder land niet in een positie lijkt te verkeren daar ook maar iets tegen te doen. Ook in Washington vraagt men zich af of Djakarta er wel verstandig aan doet zulk een koers te gaan varen, in verband met de moge lijkheid, dat die tot economische chaos zou kunnen leiden. Indonesië, een land met chronische moeilijkheden wat buitenlandse valuta betreft, is wat betreft dé inkomsten uit zijn exporten voor 40 percent afhan kelijk van door de Nederlanders beheerste belangen. De Nederlanders zijn op een aantal manieren verbonden aan de econo mische structuur van het land. ADVF.RTENvrv dag Een fijne-keuken gerecht: Geurige (uit blik) mei gevulde of harde eieren en nootmuskaat. 4e verantwoording Mevr. M. J. v. T.-B. 50; P. H. 40; mevr. wed. B. VI. S. 30; C. H. A.-E. 27.50; mevr. A. B.-W. 25; dr. D. M H 25; H J. D.-S. 25; H. R. 25; dr. C. S. 10; mevr. H. Z.-d. S. 10; „Hinvo" 10; J. V. 10; mr. J. W. K. 10; R. C.-H. 10; mevr. wed. W. A. v. d. H-v E 10; J F. 7.50; P. C. K. 5; dr. M. N.-V. 5; J Th. v. B. 5; II. de H. 5; J. B.-H f 5; mevr W. M. G. K. ('5; M. F. P. de B. N.-S. 5; mevr. B. P. 5; W. J. P. T.-de K. 5; F. E. de N. B. 5; A. E. 5; P. S. 5; mevrouw J. M. E. B.-V. f 2.50; A. J. B. 2.50; W. v. d. M. 2.50; mevr. J. H. L.- v. d. G. 2.50; mevr. W. J. S.-N. 10. Mevr. P. 10.—; mevr. G. v. B. 5. N. N. 2.50; I. P. 5.—; C. IC. 5.—mevr. X.Y.Z. 2.50; van tante Nel 7.50; H. J. f 5.—; J. M. M. f 5.—; H. W. v. H. 5.—; Tonny 5.—; N. N. 5.—; Haro 2.50; Zr. A. D. 2.50; M. D. K. 5.—; mevr. K. 5.—; D. D. 2.50; F. G. 2.—; F. f 2.70; Dames M. 6.—; B. K. 2.50; Wed. v. P. 10.—; N. N. 1.—; v. d. V. 1.—; M. W. 5.—; N. N. 2.50; G. B. 1.—; H. J. V. 20.—; A. M. B. f 1.— P. v. A. 2.50; E. C. 2.50; Mcj. W. K. 5.—; H. F. IC. 2.50; E. B. J. W. 5.—; Dagtotaal f557.20. In het geheel is thans bij ons blad bin nengekomen een bedrag van f 2994,45. Giften kunnen worden afgegeven aan onze kantoren Grote Houtstraat 93, Rijks straatweg 2, Haarlem en Lange Nieuw- straat 427. IJmuiden of worden overge schreven op postgiro 273107 onder vermel ding „Voor de Stille Armen". Jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburch zal de, door de benoeming van drs. E. II. van der Beugel tot staatssecretaris, open gevallen plaats van directeur-generaal voor economische en militaire aangelegen heden van het ministerie van Buitenlandse Zaken met ingang van 15 januari gaan innemen. Jhr. Van Vredenburch is sinds 1956 hoofdvertegenwoordiger in Londen van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. ADVERTENTIE BARIELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 STURKA JACKS - PANTALONS AMMAN (UP) Dag Hammarskjoeld, de secretaris-generaal van de UNO, zal vandaag van Amman doorreizen naar Is rael, waar hij met premier Ben Goerion en de minister van Buitenlandse Zaken me vrouw Meir zal beraadslagen. Gisteravond is te Amman een korte bekendmaking over het bezoek van Hammarskjoeld aan Jor danië uitgegeven. Hieruit is niet gebleken dat de Jordaanse regering zijn standpunt inzake de Israëlische konvooien naar de Scopus-berg bij Jeruzalem, en de waar nemende leider van de UNO-bestandseom- missie, kolonel Leary, gewijzigd heeft. Wel werd verklaard dat Jordanië nauw met de bestandscommissie zal blijven samen werken. (Reuter) Kort voordat de besprekin gen tussen Hammarskjoeld en Rifai maan dag zouden worden hervat, heeft de Egyp tische zaakgelastigde te Amman de minis ter meegedeeld, dat de regering te Caïro het standpunt van de Jordaanse regering deelt in de herroeping van de erkenning van het hoofd van de UNO-waarnemers, kolonel Leary, en de klacht, dat Israel de gedemilitariseerde enclave van de berg Scopus versterkt. (AFP) Het hoofd-van de Jordaanse delegatie bij de gemengd Israelisch-Jor- daanse bestandscommissie, luitenant-kolo nel Izhak, zal worden vervangen door Rachid Aoureikat, zo deelt men van offi ciële zijde in Amman mee. Waarnemers in Amman zijn geneigd deze vervanging te beschouwen als een gebaar van goede wil. (Reuter) Luitenant-kolonel Flint, het hoofd van de UNO-waarnemers in het ge bied van de berg Scopus, nam maandag deel aan de besprekingen van Hammars kjoeld. Een UNO-woordvoerder deelde maandag te Amman mee, dat de bespre kingen niet anders zijn dan een uitwisse ling van inzichten. De secretaris-genen?al heeft geen andere uitvoerende bevoegd heid in deze kwestie, dan die, welke hem in de bestandsovereenkomst woidt ge geven. Men meent tp weten dat Hammars kjoeld tevreden is over de ontvangst die hem door de Jordaanse autoriteiten is be reid en vooral over het begrip waarvan de minister van Buitenlandse Zaken Rifai blijk heeft gegeven. Israëlische klacht JERUZALEM (Reuter) Israel heeft Jordanië beschuldigd van voortdurende schending van het akkoord over de berg Scopus door het zenden van soldaten naar de Jordaanse enclave van de gedemilita riseerde zone en door de aanleg van ver sterkingen in het gebied, zo is meegedeeld door een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken. Frans aanbod AMMAN (UP) Ondanks het ontbreken van diplomatieke betrekkingen sinds de Suez-oorlog heeft Frankrijk aangeboden 95 miljoen gulden te investeren in Jor daanse projecten. Dit geld zou verschaft worden via de Franse bank onder garantie van de staat. Er wordt geen enkele voor waarde verbonden aan dit aanbod. De Fransen verzoeken slechts geplaatst te mogen worden op de lijst van mogelijke cpntractanten voor de projecten. Dertien Franse firma's worden als contractanten aangewezen. Het aanbod wordt bestudeerd. (Reuter) Een Jordaanse krijgsraad heeft de communistische leider Foead Bakleh tot zestien jaar gevangenisstraf met dwang arbeid veroordeeld, op beschuldiging van ondermijnende activiteiten, zo is te Am man officieel bekendgemaakt. Bij de aanvang van de vergadering van de Tweede Kamer heeft de minister president dr. Drees een verklaring afge legd omtrent de gebeurtenissen in Indo nesië. „Bij de Kamer", zei hij, „zal de wens leven van de regering iets te vernemen omtrent de wijze waarop in Indonesië tegen de Nederlanders wordt opgetreden en betreffende hetgeen dezerzijds daar tegen gedaan wordt. Wat geschied is, is in hoofdzaak uit de pers bekend. De K.L.M. wordt belet haar vluchten op Indonesië voort te zetten, hoewel de vergunning daartoe nog niet is afgelopen". De minis ter-president herinnerde vervolgens aan de 24-uurs staking, aan het vei bod tot vertrek en binnenkomen van Nederlanders en voorts merkte hij op, dat tegen de Ne derlanders individueel maatregelen wor den genomen. Welke gevoelens ons bezielen is duide lijk zeide de minister. Deze handel wijze is niet alleen in strijd met het vol kerenrecht, maar ook met het gewone mensenrecht. De regering meent thans niet te moeten treden in concrete medede lingen omtrent hetgeen kan worden ge daan. Ik moet mij beperken tot de verze kering, dat de regering met geheel ons volk in diepe bezorgdheid is. Nederland zal het mogelijke doen om voor de belangen der Nederlanders in Indonesië te waken. Wij zijn niet geheel zonder hoop dat de Indone sische regering zal inzien, dat het verbre ken van de laatste banden met ons land niet enkel ons zal treffen, maar ook Indo nesië zal schaden. De voorzitter heeft hierna de minister president bedankt voor zijn mededelingen en het vertrouwen uitgesproken, dat wan neer nadere mededelingen te doen zijn, de regering de Kamer daarvan op de hoogte zal brengen. Hierna is de vergadering voor enige ogenblikken geschorst. Tijdens de mededeling waren mede aanwezig de mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns en de minister van Justitie prof. mr. I. Samkalden. Drieënzestig Nederlandse passagiers van de „Willem Ruys" hebben gistermid dag korte tyd voor het vertrek van het schip het zekere voor het onzekere geno men en hun passage geannuleerd. Hun hutbagage konden zy mee aan wal nemen. Hun ruimbagage moesten zij aan boord laten; het was niet mogelijk, dat die nog uit de ruimen werd opgediept. Even over vyf uur is het schip toen vertrokken met nog aan boord 68 Nederlanders die het er maar op wagen en blijkbaar hopen dat tijdens de reis van drie weken de zaken een goede keer nemen en 124 buiten landers. Van het hoofd van de immigratiedienst te Djakarta had de hoofdvertegenwoordi ger van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd in Indonesië de mededeling gekregen, dat aan Nederlanders het binnenkomen van Indonesië zou worden geweigerd. Dit gold ook voor hen, die met verlof waren en een vergunning voor terugkeer hadden gekregen. Om half drie, toen de inscheping begon, werden alle passagiers door middel van een stencil hiervan op de hoogte ge bracht. Maandagmiddag laat is de super-constel- lation van de K.L.M., de PH-LKU (Photon) van Schiphol vertrokken met Singapore in plaats van Djakarta als eindbestemming. Voor dit toestel waren oorspronkelijk elf passagiers van Amsterdam naar Djakarta geboekt. In de loop van de dag waren vyf annuleringen by de passage van de K.L.M. binnengekomen. De K.L.M. heeft 300 pas sagiers met bestemming Djakarta en Schip hol als beginstation voor de eerstvolgende twee weken geboekt staan. Op de Baarlosestraat te B 1 e r i c k is de 29-jarige ongehuwde W. S. uit Baarle met zijn motor in botsing gekomen met een bestelauto. De motorrijder kwam tegen een boom en liep zodanige verwondingen op, dat hij korte tijd later aan de gevol gen' is overleden. Het ongeluk gebeurde toen de motorrijder de bestelwagen tracht te in te halen en deze laatste linksaf sloeg. Bij verkeersongelukken in 1957 j j in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1081 j personen, van wie 211 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. In de afgelopen nacht zijn te hunnen huize in Den Haag door gasverstikking om het leven gekomen mr. B. Th. A. Wes- terouen van Meeteren en zijn echtgenote. Mr. Westerouen van Meeteren is kabi netssecretaris geweest van üe gouverneur- generaal van het voormalige Nederlands- Indië.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1