Sport in het kort TYPEN PONT technisch ambtenaar Heropening Lloyd Bestelwagen Washington schuwt publiciteit over kunstmaan project niet Louis v. Wijk Amsterdamse Beurs Proef met een Thor-raket eveneens mislukt Russen houden vol dat hun raket in Amerika viel A merikanen betwijfelen of er iets te vinden is Japans-Indonesisch akkoord ondertekend Er komt een Indonesische universiteit bij Kioto Spaans vlootvertoon lokt protest van Marokko uit Madrid waarschuwt Rabat tegen hulp aan rebellen Explosies in munitiedepot in Bandung Ontslagen bij DRU te Ulft; invoering 24-urige werkweek Gang van zaken bij „De Kondor" De olie in de Sahara Aartsbisschop Groesz in Hongarije onderscheiden Diplomatiek contact in Djakarta Scheepvaart RECHTSZAKEN KERSTREIZEN 537ste STAATSLOTERIJ 13e lijst 4e klas ..nu.'U y Db^KMBEK 19 5 7 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT CAPE CANAVERAL (UP) Op het lan- ceercentrum op Cape Canaveral in Florida is een onderzoek begonnen naar de oor zaken van het mislukken van het lanceren der eerste Amerikaanse kunstmaan. De ge leerden hebben nog een Vanguard raket gereed, maar naar verluid, zal deze niet afgevuurd worden, voordat de fouten in de eerste gevonden zijn. Met het lanceren van deze raket moet gewacht worden, tot dat de schade op de startplaats door de ontploffing van de eerste hersteld is. De firma die de lanceerbuis gebouwd heeft, laat de schade opnemen. President Eisenhower heeft van het de partement van Defensie een kort verslag gekregen over de mislukte proef. Volgens de perssecretaris van het Witte Huis is de president het niet eens met de democra tische congresleden, die zich kantten tegen de publiciteit die aan de voorbereidingen van deze proef gegeven werden. Vice- president Nixon heeft gezegd het eens te zijn met die critici die meenden dat de publiciteit die aan de poging voorafging, schadelijk was. Dit is echter een onderdeel van onze werkwijze, en ik geloof dat het meer schade berokkend zou hebben als we getracht hadden ons werk te verbergen, aldus Nixon. Hij merkte op dat successen niet verborgen kunnen worden, maar mis lukkingen wel. Dit is een van de voor naamste verschillen tussen de Russische en de Amerikaanse benadering. De Russen hebben niet verteld hoe vaak zij gefaald hebben. „Inderdaad hebben we gefaald, maar dat is wel meer gebeurd en zal nog wel eens gebeuren", zo verklaarde hij. Men leert niet alleen van successen, maar ook van mislukkingen, aldus Nixon. LONDEN (Reuter) Professor F. Davi- taya, vice-voorzitter van de Russische com missie voor het internationale geofysisch jaar, heeft voor radio-Moskou een beroep op de Amerikanen gedaan de overblijfse len van de raket van de eerste Russische kunstmaan, die volgens de- Russen in Alas ka en Noord west-Amerika zijn terechtge komen, terug te geven. Dr. Joeri Pobedonostzef, een vooraan staande Russische raketdeskundige, ver klaarde voor radio-Moskou, dat het raket- deel niet geheel kan zijn verbrand, door dat enige onderdelen, zoals de motor, van staal zijn gemaakt. Dit metaal kan wel tengevolge van hoge temperaturen ver vormen en aan de oppervlakte smelten, maar niet geheel verdwijnen. De eerste kunstmaan, die van aluminium is gemaakt, zal daarentegen geheel verbranden en nooit de aarde bereiken, aldus de geleerde. (AFP/Reuter) Volgens het Sovjet persbureau heeft de Russische academie van- wetenschappen een beroep op alle Amerikaanse geleerden gedaan inlichtin gen te verstrekken omtrent de plaats, waar de raket terecht is gekomen, en alle over blijfselen hiervan, voor zover men die heeft kunnen vinden, op te zenden. Hierdoor 'zouden waardevolle gegevens kunnen wor den gekregen over hetgeen gebeurt, wan neer de satellieten de dichtere luchtlagen van de atmosfeer binnendringen, aldus de oproep. WASHINGTON (AFP/Reuter) Het Amerikaanse departement van Defensie heeft laten weten, dat het van Russische zijde geen berichten heeft ontvangen, als zou het raketdeel in Alaska terecht zijn gekomen. Een woordvoerder verklaarde, dat het departement contact heeft opgeno men met de militaire bevelhebbers in het gebied. (UP) Volgens Amerikaanse en Britse sterrenwachten moet de raket in de Stille Oceaan zijn terechtgekomen. DJAKARTA (ANP). - Japan en Indone sië hebben zondagavond een memorandum inzake de herstelbetalingen getekend, zo is te Djakarta bekendgemaakt. Minister president Djuanda Kartawidjaja tekende voor Indonesië en gezant Atary Kobayashi voor Japan. Beide regeringen zullen een aanvang maken met het opstellen var) een verdrag dat daarop betrekking heeft, zo is medege deeld. Men gelooft, dat Japan 230 miljoen dol lar als zuivere herstelbetaling zal verstrek ken, de Indonesische handelsschuld 170 miljoen zal annuleren en 400 miljoen zal betalen in de economische samenwerking. Premier Djuanda verklaarde zondag avond te verwachten dat de kwestie van de herstelbetalingen binnen twee maanden geheel zal zijn geregeld. Hij weigerde cij fers te onthullen. „Wacht tot het memoran dum is gepubliceerd", zei hij. Verder merk te hij op, dat dit dinsdag op zijn laatst.zou worden vrijgegeven. Maandag vertrekt de speciale gezant naar Japan. In een communiqué werd gezegd, dat volledige overeenstemming was bereikt over de principiële punten van de herstel betalingen en de daarop betrekking heb- '-ende aangelegenheden. TOKTO (AFP). - Een deel van de herstel betalingen van Japan aan Indonesië zal vorden gebruikt voor de bouw van een Indonesische universiteit in Japan voor studenten uit Zuidoost-Azië, aldus is zon dag vernomen in kringen, die nauwe be trekkingen onderhouden met de Japanse minister-president, Kisji. De premier is nas teruggekeerd van een reis door Zuid- mst-Azië. Kisji is te Djakarta overeengekomen, dat man 800.000.000 dollar aan Indonesië zal "talen, waarvan de helft in de vorm van 'onomische samenwerking tussen beide "">nden. Voor de bouw van de universiteit is een •*drag van 35.000.000 dollar uitgetrokken, ^ze inrichting voor hoger onderwijs zal m de oevers van het Bawameer bij Kioto -riiron en in 1959 geopend worden. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht heeft verklaard dat een „Thor" raket die zaterdag van de basis op Cape Canaveral afgeschoten was, in zee is ge komen voordat hij het doelgebied bereikt had. Minder ruchtbaarheid WASHINGTON (Reuter) Met het Amerikaanse Intercontinentale ballistische projectiel, de „Atlas", waarmee tot nu toe tweemaal zonder succes een proef is ge nomen, zal binnen tien dagen nogmaals een proef genomen worden, aldus is in Washington meegedeeld. Diplomatieke waarnemers in Washington zijn van mening, dat als deze nieuwe proef met de „Atlas" het „uiterste wapen" van de Amerikaanse luchtmacht voor de komende topconferentie van de NAVO genomen wordt en slaagt, dit het moreel van het Westen aanzienlijk zal versterken. Als de proef uitgesteld moet worden of niet slaagt, zal er zo weinig mogelijk rucht baarheid aan gegeven worden. Het mili taire raketprogramma is altijd veel meer geheim gehouden dan het Vanguardpro- ject, dat niet-militair is. MADRID (Reuter) Zaterdag zyn Spaanse vlooteenheden verschenen voor de haven van de Marokkaanse stad Agadir. In officiële kringen te Madrid is verklaard, dat de Spaanse ambassadeur te Rabat (Marokko) vóór de Spaanse marinedemon stratie krachtig bü de Marokkaanse rege ring had geprotesteerd, omdat bewezen was, dat uit Agadir en het omringende gebied voortdurend versterkingen man schappen, wapens en munitie in de Spaanse enclave Ifni aankwamen. De Spaanse regering waarschuwde de Marokkaanse regering, dat, indien niet on middellijk maatregelen werden genomen om te voorkomen dat de opstandelingen hulp uit Marokko ontvingen, Spanje met alle beschikbare middelen zou optreden tegen de bases van waaruit de aanvallen op Spaans gebied worden begonnen. AGADIR (AFP) De Spaanse vlooteen heden, die zaterdag voor de haven van Agadir, ten noorden van Ifni verschenen, hebben zich later verder naar het zuiden, bij andere Spaanse oorlogsschepen ge voegd. Bij Agadir is een Marokkaans batal jon infanterie gelegerd en staan tien ka nonnen opgesteld. Ondanks de gespannen toestand zijn zaterdagavond zeven Spaanse vissersvaartuigen de haven van Agadir ongehinderd binnengelopen. De Marokkaanse ambassade te Madrid heeft meegedeeld, dat de ambassade bij het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft geprotesteerd tegen de demon stratie van de Spaanse vloot in de Marok kaanse territoriale wateren. De Marok kaanse minister van voorlichting heeft na afloop van een kabinetsvergadering ver klaard, dat het „in strijd met het volken recht" is dat oorlogsbodems een buiten landse haven bezoeken, zonder tevoren de wens hiertoe te kennen te hebben gegeven. Teruggetrokken MADRID< (Reuter-AFP) Het Spaanse ministerie van het Leger heeft bekendge maakt, dat twee ingesloten Spaanse garni zoenen in het zuiden van Ifni op „stellin gen in de achterhoede" zijn teruggetrokken. De Marokkaanse guerillastrijders blijken te sterk, om, mede met het oog op de aan- voermoeilijkheden, de gehele enclave met succes te kunnen verdedigen. Volgens het ministerie hebben de Spaanse troepen tot dusver iedere gecoördineerde actie van de tegenstander afgeslagen. De Spanjaarden, die nergens georganiseerd verzet ontmoe ten, gaan voort met hun zuiveringsacties, aldus de mededeling. Uitzondering RABAT (Reuter) Het Marokkaanse blad „Al Alam" bericht, dat de Marok kaanse opstandelingen de gehele enclave hebben bezet met uitzondering van de voornaamste plaats, Sidi Ifni. Van Marok kaanse zijde te Agadir is vernomen, dat het grootste deel van de Marokkaanse be volking van Sidi Ifni naar Marokko is gevlucht. De rest van de Marokkanen zou op het marktplein zijn samengedreven, waar de Spanjaarden mannen uitzoeken voor het aanleggen van versterkingen. Volgens Al Alam telt de Spaanse vloot voor Ifni zeventien oppervlakteschepen en een aantal onderzeeboten. Aan boord van de schepen bevinden zich soldalen en wapens. Andere Spaanse oorlogsschepen liggen te Ceuta en Tanger, aldus het blad. DJAKARTA (ANP) De legerwoord- voerder in Djakarta, majoor Harsono, deelde maandag mede, dat het legerhoofd kwartier zich in verbinding heeft gesteld met de militaire commandant van West- Java, kolonel Kosasik, na berichten over ontploffingen in het munitiedepot te Bodjokeneng, op 6 km van Bandung. Dit is het grootste depot van geheel Indonesië. Majoor Harsono zeide, dat nog niet kon worden verklaard of de ontploffingen door sabotage zijn veroorzaakt. De legerstaf wacht nog officiële rapporten af. De explosies deden Bandung en omge ving zondagavond 8 uur plaatselijke tijd op hun grondvesten schudden. Zij werden voorafgegaan door een helder licht, dat de gehele stad illumineerde. De bevolking in de omgeving van de opslagplaats zocht in pa niek een goed heenkomen, daarbij opstop pingen in de straten veroorzakend. Binnen tien minuten na de explosies kon digde de plaatselijk militair commandant van Bandung de noodtoestand af, door het doen loeien van sirenes. Na de eerste ont ploffing volgden nog kleinere explosies met tussenpozen van enkele minuten. Zij duurden tot kwart voor elf 's avonds voort. De correspondent van PIA in Bandung, die de eerste berichten telefonisch naar Djakarta doorgaf, zeide dat in bepaalde kringen wordt gemeend, dat de ontploffin gen door sabotage zijn veroorzaakt. Er zijn evenwel nog geen formele inlichtingen be schikbaar over de' juiste oorzaak van de ramp, noch over het aantal slachtoffers. Op het moment van de ontploffing bevon den zich twintig militairen in het depot. Ook Nedop ontslaat personeel Twee belangrijke bedrijven in de Gel derse Achterhoek hebben zich genood zaakt gezien als gevolg van de sedert enige tijd optredende slapte, aan een vrij groot aantal werknemers ontslag aan te zeggen. Het betreft hier de Koninklijke DRU in Ulft en de in Groenlo gevestigde n.v. Nederlandse Apparatenfabriek. De bestedingsbeperking heeft zich, met na me in de gieterij, bij de DRU al geruime tijd doen gelden. Dit is reeds tot uiting gekomen in een onlangs ingevoerde ver korting van de werktijd van 48 tot 32 uur. De orders op industrie-gietwerk bleven evenwel verminderen en andere bestellin gen voor haarden, kachels en dergelijke werden geannuleerd. Verder deed zich de door Frankrijk afgekondigde invoerbeper king gevoelen en liep het aantal orders op badkuipen uit Duitsland sterk terug. Deze feiten zijn voor de directie van de DRU aanleiding geweest om het perso neel in de komende twee a drie maanden met ongeveer 70 werknemers in te krim pen. De meeste ontslagen zullen vülen in de gieterij-afdeling. Er is thans een 24- urige werkweek ingevoerd. De NEDAP in Groenlo zal de produktie met 10 tot 15 percent verminderen als ge volg van minder orders van overheids wege. Dit heeft de directie genoodzaakt ongeveer 35 personen te ontslaan, onder wie enkele kantoorbedienden. Verder zal br het gewestelijk arbeidsbureau te Win terswijk een verkorte werktijd worden aangevraagd. De directie van aanneming-maatschap- pij „De Kondor" n.v. deelt ten aanzien van de gang van zaken van het bedrijf over het boekjaar 1957 mede, dat in de eerste kwartalen van het jaar de resulta ten bij een behoorlijke bedrijfsbezetting bevredigend zijn geweest. Daarna echter deed de bestedingsbeperking zijn invloed gelden. De ontwikkeling van de politieke situatie in Indonesië vervult de directie met zorgen; de directie vertrouwt er ech ter op dat de resultaten over 1957 niet be neden die van 1956 zullen liggen. De Koninklijke Shell, de British Petro leum en zes Amerikaanse oliemaatschap pijen hebben nieuwe verzoeken ingediend om in de Sahara naar olie te mogen zoeken, aldus is zondag te Parijs meegedeeld. Een woordvoerder van het Franse regerings bureau voor speurwerk op het gebied van olie deelde mee, dat elf verzoeken zijn ingediend voor een gebied rondom Toeg- goert, Laghoeat en Ghardaja. Het gebied, waar deze maatschappijen boringen willen verrichten, wordt op 24 januari vrijgegeven door twee Franse maatschappijen, namelijk de Compagnie Frangaise des Pétroles d'Algerie en de Société Nationale de Recherchés et d'Ex- ploitation des Pétroles en Algerie. WENEN (UP) Radio Boedapest meldt dat mgr. Joszef Groesz, de rooms-katho- lieke aartsbisschop van Kalocza in Honga rije, ter gelegenheid van zijn zeventigste 1 verjaardag, door de Hongaarse regering is begiftigd met een hoge onderscheiding vanwege zijn activiteiten binnen de Hon gaarse vredesbeweging en voor zijn aandeel in de verbetering der betrekkingen tussen kerk en staat. De aartsbisschop kreeg de medaille van de orde van vlag der Hongaarse volksrepubliek tweede klasse van president Istvan Dobi tijdens een plechtigheid in het parlementsgebouw te Boedapest. De aartsbisschop kreeg twee jaar gele den amnestie van een vonnis van vijftien jaar gevangenisstraf. In zijn dankwoord zei hij zich gelukkig te prijzen, dat de betrekkingen tussen kerk en staat goed zijn. Voorts sprak hij er zijn tevredenheid over uit, dat een zeker aan tal geestelijken is toegetreden tot de volks frontbeweging. In de onderscheiding zei hij een beloning te zien voor het werk, dat hij met instemming van de Hongaarse bis schoppen had gedaan. De plechtigheid werd door talrijke leiders van kerk en regering bijgewoond. DJAKARTA (ANP) De Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiger in Dja karta, de heer H. Hasselman, heeft maan dag een bezoek gebracht aan het hoofd van het directoraat Europa van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Lapian. Zaterdag had het hoofd van de afdeling politieke zaken van de Nederlandse missie, de heer G. Disseveldt, reeds een bezoek aan de heer Lapian gebracht. Van geen van beide zijden zijn mededelingen ver strekt over het onderwerp van bespreking. 3'A Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 82% 87 H 140 25814 174 230 172 227 23214 140 320 19014 764'/2 157.40 40 >4 97.50 138'/« 10814 201 88 53 190 13214* 156)4 154 4514 WA 53 '/2 35s/t« 12% 24 Heden 13.45 uur 82 87-yg 141 258 174 230 170 225 225 140 320 190 752 154.10 3814 97.50 136 101 198 87 52 191 1301- 157 152 4414 3754 53 35% 71% 24 ALBERT THOMAS. Tijdens atletiek wedstrijden in het Olympisch stadion in Melbourne verbeterde de jonge Australi sche atleet Albert Thomas het nationale record op de drie mijl, dat met 13 min. 27.4 sec. op naam stond van John Landy. De 22-jarige Australiër liep de 4857 meter in 13 min. 25.9 sec. en bleef daarmee 1.5 sec. onder het record van zijn landgenoot. KOSTER. Koster van de Trekvogels uit Den Haag heeft de regionale cross, die even buiten Dordrecht is gehouden, ge wonnen. Over het 6600 meter lange en zware parkoers, dat grotendeels door pol derland ging, noteerde Koster een tijd van 19 min. 13.8 sec. Aagtekerk 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbedijk, 8 te San Francisco. Alamak, 7 te Rotterdam. Alblasserdijk, 7 te Rotterdam. Aldabi. verm. 7 v. Antw., 8 te Rotterdam verw. Alhena, verm. 9 v. Ilheos, 27 te Antw. verw. Alnati, verm. 10 V. B. Aires. 16 te Rio de Janeiro verwacht. Ameland, 7 te Rotterdam. Amsteldiep, 8 te Bandar Shapur. Ampenan, 8 te Rotterdam. Argos, 7 v Saloniki, 9 te Istanbul verw. Ariadne, 9 te Amsterdam. Artemis, 7 v. Amsterdam n. West-Indië Attis, 9 te Antiqua. Axeldijk, 9 te Norfolk. Bali, 7 v. Pladju n. Singapore. Balong, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Bintang, 7 v. New York n. Amsterdam. Boskoop, verm. 10 v. A'dam, 26 te Trinidad verw. Bloemfontein, 10 te Antwerpen verw. Breda, 6 te La Guaira n. Maracaibo. Britsum, 9 v. Dubai n. Bahrein. Callisto, 9 te Kopenhagen. Caïtex Leiden, 8 180 m. o. Bahrein n. Suez. Caltex Pernis, 8 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 8 v. Suez n. Abadan. Caltex Utrecht, pass. 9 Ras Al Hadd n. Rotterdam. Camerounkust, 9 te Lagos. Charis, 8 te Trinidad verw. Cistula, 8 te Madras. Clavella, 9 te Geelong. Corilla, 11 te Singapore verw. Corvda, 10 te Brisbane verw. Crania, 6 900 m. n.o. Martinique n. Curagao. Dongedijk, pass. 8 Mona Pass. n. Cristobal. Dorestad, 6 300 m. o. Kp. Hatteras n Cabimas. Eemdijk, 9 te Rotterdam. Elizabeth B, 8 te Houston. Eos, 9 te Tunis. Esso Den Haag, pass. 8 Malta, 9 Kp. Bon n. Antw. Gaasterkerk, pass. 8 Gibraltar n. Boulogne. Giessenkerk, 7 te Alexandrië. Gooiland, 9 te Montevideo. Groote Beer, pass. 9 Port Sudan n. Suez. Haarlem. 7 v. Amsterdam n. Bremen. Hathor, 8 te Rotterdam. Hermes, 9 te Emden. Hydra, 7 v. Amsterdam n. Bremen. Ittersum, 8 te Amsterdam. Ivoorkust, 8 te Amsterdam. Jagersfontein, verm. 9 v. Port Elizabeth, 12 te Durban verw. Japara KRL, 9 te Penang. Johan v. Oldenbarneveit, 13 te Amsterdam verw. Joseph Frering, 7 te IJmuiden. Kabylia, 9 v. Rotterdam n. Oslo. Karimata, 8 te Semarang v. Tjeribon. Keizerswaard. 8 te New York. Kellia, 7Ae Rotterdam. Kieldrecht. 6 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Koningswaard, 6 v. L. Marques n. Diego Suarez. Koratia, 9 te New York. Krebsia. 7 te Rotterdam. Laagkerk, 8 v. Port Said n. Aden. Lawak, 9 v. Port Said n. Malaga. Lekhaven, 9 te Bahia Blanca. Leopoldskerk, 8 te Damman. Lindekerk, 7 v. Port Said n. Tripoli. Lissekerk, 8 te Dar Es Salaam. Lombok, 9 te Germaines. Maasdam, verm. 8 v. R'dam, 16 te N. York verw. Marneiloyd, 8 v. Semarang n. Padang. Mentor, 8 te Paramaribo verw. v. Port of Spain. Merwelloyd. 7 v. Port Said n. Genua. Molenkerk, 7 v. Rotterdam n. Calcutta. Mijdrecht, 8 v. Mëna Al Ahmadi n. Houston. Musilloyd, 9 te Singapore v. Penang. Nias, 8 1c Hongkong. Nieuw Amsterdam, 7 te Santa Lucia. Noordam, 7 v New York n. Rotterdam. Noordzee, 8 v. Houston n. Brownsville. Oostkerk, 8 v. Marseille n. Duinkerken. Oranje, 8 v. Colombo n. Aden. Oranjefontein, 12 te Las Palmas verw. v. K'stad. Oranje Nasau, 9 te Amsterdam. Oranjestad. 7 v. Dover n. Madeira. Orestes, 8 dw. Terccira Azoren n. Emden Orion, pass. 8 Ouessant n. Hamburg. Osiris, 7 v. Maracaibo n. Haiti. Ovcrijsel, 9 te Tanga. Ovula. 9 te Singapore. Peperkust, 7 te Rotterdam. Pieter S, 9 te Rotterdam. Poelau Laut, 7 v. Amsterdam n. Indonesië. Poseidon, 9 te La Guaira. Prins Alexander, 8 v. Quebec n. Bremen. Prins der Nederlanden. 11 te Madeira ve; Prins Willem V, 7 te Oran. Purfina Hellas, 9 te Port Said. Purmerend. 9 te Buenos Aires. Raki, 6 v. New Orleans n. Baltimore. Roebiah, 9 te Belawan. Roggeveen, 8 te Napier. Rijndam, 7 v. Port Au Prince n. New York. Salatiga. 8 te Portland. Saloum, 7 v. Dakar n. Ziguinchor. Sc'nelpwijk, 8 te Maracaibo. Schie, 7 v Rotterdam n. Tunis. Schiedijk, 7 te Rotterdam. Sev. Seas. verm. 4 1 v. R'dam, 12/1 te N.York verw. Sibajak, 9 te Melbourne. Sirrah. 9 te Bahrein verw. v. Bombay. Soestdijk, 6 720 m. o.n.o. Kp. Race n. New York. Solon, 7 v. Oranjestad n. Willemstad. Sommelsdijk, 8 v. Halifax n. Antwerpen. Stad Arnhem, 7 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 8 te Piombino. Stad Maassluis, 9 te Rotterdam verw. Stad Schiedam, 7 v. Rotterdam n. Savona. Stanvac Pendopo, 9 te Djakarta verw. Statendam, 7 v. Rotterdam te New York verw Statue of Liberty, 6 v. Philadelphia n. Pt. Said. Stentor, 7 v. Ciudad Bolivar n. Pto. Ordaz. Straat Lombok, 9 te Port Elizabeth Sumatra, 9 v. Aden verm. n. Belawan. Tabinta, 9 te Bona. Tara, verm. 11 v. Rotterdam n. Bremen. Tarakan, 9 te Colombo. Taria, 7 v. Amsterdam n. Abadan. Ternate, 8 te Marseille. Texel, 8 te La Guaira. Tiberius, 6 460 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Titus, 9 te Fort de France. Thelidomus, pass. 7 Gibraltar n. Rotterdam. Trajanus, 7 v. Amsterdam n. Funchal. Trompenberg, 8 te Rotterdam. Van Cloon, 11 te Singapore verw. v. Hongkong. Waal. pass. 8 Gibraltar n. Wismar. W. Alton Jones, 8 250 m. n.o. Azoren n. R'dam. Waterland, 9 te Montevideo. Waterman, 4 v. Sydney, verm. 18 v. Djakarta, 10/1 te Rotterdam verw. Westerdam, verm. 7 v. Djakarta, 16 te New York verwacht. Westland, 8 te Amsterdam. Wieldrecht, 3 v. Bremen n. Sidon. Willem Ruys, 9 te Pt. Said, 23 te Djakarta verw. Willemstad, 9 v. Port of Spain n. Plymouth. Woltersum, 7 v. Rotterdam op proeftocht. Wonogiri, 11 te New Orleans verw. Wonosari, 8 te Charleston. Zaankerk, 9 te Antwerpen. Zeeland. 8 te Penang. Zuiderkerk, 8 te Adelaide. KLEINE VAART Atlas. 6 te Rotterdam n. Genua. Bab T, 3 v. Hudiksvall n. Zaandam. Bloemgracht, 7 te Antwerpen v. Londen Brouwersgracht 6 v. Amsterdam n. Abo Draco, 6 v. Tarragona n. Palmas. Eljo, 6 te Waterford. Elsa, 4 'v. Gefle te Hudiksvall. Flevo, 6 v. Rotterdam'n. Gibraltar. Kaap Falga, 6 v. IJmuiden n. Ostrand. Kaap St. Vincent, 4 v. Ostrand te Alhob Leliegracht, 7 v. Rotterdam n. Kotka. Midas, 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Netta, 8 100 m. z. Genua n. Algiers. Pavo, 6 v. Gent n. Kalmar. Phidias, 7 v. Valencia n. Cadiz. Ponza,*5 v Stockholm n. Sundsvall. Tilly, 6 v. Zaandam te IJmuiden. Strabo, 6 v. Ceuta n. Patras. SLEEPVAART Clyde, 6 60 m. n.w. Kp. S. Antonio n. Maracaibo. Ebro, 6 v. Maassluis n. Terneuzen. Friesland, 6 210 m. z. Haiti n Trinidad. Gele Zee, 9 80 m. n.w. Finisterre n. Terneuzen. Hudson, 9 te Nemours. Oceaan, 6 360 m. o.z.o. Bermuda's n. Ravenna. Poolzee, 6 560 m. o.n.o. Paramribo n. Freetown. Thames, 9 te Suez. Tyne, 6 140 m. z.o. Kreta n. Rotterdam Zeeland, 6 180 m z.w. Fayal n. Genua. Enige en algemene kennisgeving De Heer en Mevrouw VAN DER NOORD AA POPPINGA geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon JOHN SIMON Heemstede, 6 dec. 1957. Binnenweg 112. De Heer en Mevrouw ENGEL—DRENTH geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter en zusje BRIGITTE-MARIA Loeki Lex Grote Houtstraat 181, H'lem. Tijdelijk: Diaconessenhuis. Heden nam God van ons weg onze lieve moeder en grootmoeder JANNA RASKER- GUIKEMA op de leeftijd van 89 jaar. „De Here is mijn sterkte en mijn psalm, Hij is mij tot heil geweest." Assen: H Rasker W. H. A. Rasker- de Vries Pijnacker: L. M. Rasker Oostburg: B. F. Rasker P. S. E Rasker- Reijckers Haarlem: J. A. Rasker en kleinkinderen Haarlem. 6 december 1957 Wagenweg 204. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben dinsdag 10 december te 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Heemstede. Vertrek sterfhuis te 11 uur. Heden ging van ons heen na een kortstondige ziek te. onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder ELISABETH FREDERIC Elisabeth Frederica Cecilia Kuijken weduwe van Aart van den Berg op de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam: Haarlem: A. C. F. van den Berg Heemstede, 8 dec. 1957. Groenendaaikade 6 Condoleance-adres: Haarlem, Zaanenstraat 76 De overledene is opge- baard in een der rouw ka- mers Zijlweg 63, bezoeken van 2-4 uur en des avonds van 7.308 uur. Dc teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 11 december te 12.30 uur op de Noorderbegraaf plaats. Na een kortstondige ziek te is heden, tot onze grote droefheid, zacht en kalm overleden, na gesterkt te zijn door de genademid delen van de H. Kerk, onze lieve broer, zwager en oom FRANZ AUGUST VOSS in de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam: C. A. Voss. Haarlem. 8 december 1957 Voorhelmstraat 43 rood. De H.H. Uitvaartdiensten worden aan God opgedra gen op woensdag 11 de cember a.s. in de Paro chiekerk van O.L. Vrouw Rozenkrans (Spaarne). De stille H.H. Missen te 7.30 en 8.10 uur en te 9.30 uur de plechtige gezongen Re quiem, waarna de begra fenis zal plaats vinden vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof „St. Bar bara" (Soendaplein) te Haarlem omstreeks 10.30 uur. Rozenkransgebed dins dagavond te 8 uur in de Parochiekerk. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het ziekenhuis St. Joan nes de Deo, Maerten van Heemskerkstraat 2. H. D. C. A. Immink Dinsdagmiddag GEEN SPREEKUUR Arts RECHTSKUNDIGE HULP Echtscheiding, dagvaardin gen. strafzaken, en alle voor komende Bur. Kraneveld. Zijlweg ii kant. 9-5; 's av. 7-8, tel. 20707 De Rechter-Commissaris j„ het faillissement van NV Koper en Messing Walsbe' drijven, Haarlem, Leidse vaart 14 heeft bepaald, dat de schuldvorderingen bij de Cu rator moeten zijn ingediend vóór 22 december 1957 en dat de verificatievergadering zal worden gehouden in het Gerechtsgebouw, Paleis van Justitie, Jansstraat 81 alhier op vrijdag 10 januari 1953 des namiddags 2 uur. De Curator, Mr. Reyer K. P. Kalbfleisch Kruisstraat 1. Haarlem. Dag- of avondles Aanvang deze week Haarlem. Oude Gracht 71 INS1 2 dag. BRUSSEL, vertr. 25 dec. 5 dag. PARIJS, vertr. 22 en 25 dec. Vraagt reisprogramma Fa. BOUCKAERT, straat 9. Telefoon 19992. Rozen- op DINSDAG 10 DEC., 's middags te 3 uur van onze geheel gemoderniseerde DAMES- en HERENKAPSALON Hierdoor zijn wij nog beter dan voorheen in staat u een vlotte, vakkundige behandeling in een hyper moderne omgeving te garanderen. VELE MALEN BEKROOND Tel, 16169 - v. Oosten de Bruynstr. 209 TE KOOP Volstrekt enige kennisgeving Heden overleed, 72 jaar oud, onze lieve zuster en tante, mejuffrouw MARIA ELDERENBOSCH Oceanside (N. Y.): H. C. Elderenbosch M. Elderenbosch-Deas Amersfoort: Dr. P. A. Elderenbosch H. M. Elderenbosch-Pel en kinderen. Bloemendaal, 7 dec. 1957. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 11 de cember om 11 uur op de Algemene Begraafplaats a. d. Bergweg te Bloe mendaal. L.T.K. 600, bouwjaar 1956, ca. 12.000 km gelopen en in prima staat. Te bevragen: Coöp. Verbruiksver. „HORA-EST". Bakenessergracht 3. Haarlem, telefoon 17136. GEMEENTE HAARLEM Bij het gemeentelijk energiebedrijf, afdeling elektrische centrale, kan worden geplaatst een ambtenaar in de rang van Vereist wordt het bezit van een diploma elektro-techniek van een M.T.S. of een gelijkwaardige opleiding. Jaarwedde 5.064,60 tot ƒ7.240,56 (6 éénjaarlijkse periodieke verhogingen), inclusief compensaties A.O.W. en huurver hoging. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Verplichte storting voor pensioen. Eventuele kindertoelage en/of verplaatsingskosten over eenkomstig rijksregeling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding, vroegere en huidige werkkring, alsmede opgave van refe renties, inzenden aan de burgemeester van Haarlem binnen 9 dagen na plaatsing van deze advertentie, lp de omslag vermelden: Sollicitatie A/8-10. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping. HOGE PRIJZEN 15807 16579 16873 169&6 18180 18721 19178 20482 21215 21452 21977 PRIJZEN VAN ƒ80.— 954 738 888 1025 2248 99) 3031 690 4295 5087 795 6010 571 7U37 8095 957 8004 567 10186 11062 716 170 755 262 463 998 057 122 761 852 386 777 117 233 955 227 231 746 752 393 399 099 109 813 928 663 710 168 324 876 889 854 973 267 395 240 '253 856 387 468' 504 116 269 362 374 899 987 895 910 913 456 495 540 399 470 526 624 780 373 421 510 266 286 963 986 ö.>6 630 506 527 682 783 553 554 798 075 090 150 168 574 655 961 978 249 375 424 581 189 197 230 234 746 826 964 209 267 424 472 553 598 612 253 288 646 668 709 296 561 593 12094 100 219 220 277 476 544 911 13078 333 385 387 579 735 895 977 L4077 098 316 370 483 506 631 727 891 902 976 987 15008 100 153 246 275 281 464 522 654 657 750 854 868 895 898 16113 130 410 776 79S 847 866 874 917 980 17009 162 296 464 465 556 654 655 672 930 996 18048 128 659 846 895 944 997 19033 037 080 148 217 340 376 384 415 450 519 619 651 653 692 698 747 865 879 929 967 822 860 883 20087 117 200 233 245 476 678 923 949 21076 084 263 311 410 497 509 533 732 896 972 981 1041 234 655 756 2054 265 561 927 8003 407 662 873 4008 283 501 679 5003 252 523 737 6020 202 515 702 899 TÜ06 249 489 683 887 8052 323 565 839 9035 200 445 726 10008 292 697 977 11038 262 545 045 107 293 316 660 700 764 768 084 089 288 291 563 582 932 959 090 160 418 420 680 728 901 927 056 112 290 292 504 509 692 696 009 028 338 344 558 569 803 810 024 069 276 281 516 524 729 734 918 936 061 066 289 316 498 530 698 701 911 925 070 203 345 363 676 679 844 891 041 078 207 223 528 564 808 824 026 033 308 352 712 723 987 063 084 287 327 647 670 144 154 350 363 701 711 791 804 121 169 305 361 645 654 965 170 178 427 467 750 769 941 948 115 129 394 403 512 588 703 728 031 038 347 372 603 621 824 849 078 081 294 300 535 544 743 748 101 127 349 358 549 563 703 744 92S 208 229 368 384 703 717 895 938 092 100 301 353 582 585 834 942 037 055 383 385 766 783 NIE 182 191 203 211 219 382 468 541 556 565 715 732 743 745 750 810 817 886 981 993 173 195 245 249 252 369 409 413 427 485 708 842 867 900 903 TEN 189 285 481 491 771 791 962 965 210 235 410 412 613 629 815 828 069 103 3S1 416 627 648 866 877 091 113 410 416 562 591 779 782 305 345 390 504 512 557 800 824 840 973 237 258 276 419 448 482 656 669 673 938 947 985 152 172 251 423 469 500 668 699 713 894 930 945 153 181 201 443 450 504 606 669 691 783 804 847 159 160 169 195 236 427 431 442 480 483 598 620 642 643 660 748 762 802 852 868 236 250 260 271 301 464 535 539 546 551 735 777 780 807 825 110 127 169 181 190 382 396 409 412 425 626 658 668 698 699 94S 990 061 068 177 241 243 408 514 546 591 630 790 856 895 897 953 880 993 12015 118 134 142 183 198 350 358 360 372 374 386 440 461 471 482 486 489 499 505 519 631 642 682 761 783 786 802 852 868 878 914 13000 13004 007 031 102 110 140 162 190 191 211 244 298 301 312 323 369 402 403 418 419 423 453 473 510 540 545 546 555 563 570 593 596 630 661 676 689 715 725 776 792 839 864 960 981 987 14017 040 066 072 075 093 096 110 116 151 163 169 235 274 307 30S 328 349 377 390 403 405 407 411 447 454 464 582 594 617 654 668 715 720 726 728 743 787 789 791 851 978 981 982 10026 077 131 166 213 216 217 225 245 268 --- - -396 423 434 469 492 499 500 513 523 542 550 617 641 704 760 780 810 907 966 969 094 101 121 140 166 219 251 372 373 427 438 520 523 544 763 774 776 782 794 843 875 1(1009 054 145 165 344 353 368 370 577 601 611 634 890 919 948 970 17018 U52 053 059 324 360 563 564 867 876 888 894 18009 023 032 061 209 265 269 288 461 480 505 514 615 628 633 635 791 801 830 878 19001 057 064 096 368 397 412 433 608 634 650 731 948 950 957 958 20051 061 083 086 186 190 194 231 336 352 395 448 551 557 565 604 849 850 857 863 21005 078 081 082 240 279 307 317 495 520 534 557 714 721 747 749 968 183 378 665 976 066 687 936 070 330 524 636 884 098 443 758 976 091 234 452 638 890 093 342 561 762 195 216 302 320 325 387 402 409 433 504 675 694 853 861 886 083 091 690 734 973 981 074 120 334 367 53S 543 677 698 968 982 115 161 489 520 796 853 115 132 250 265 460 478 663 703 906 997 114 119 355 365 564 568 788 791 101 164 217 736 755 774 982 133 156 174 388 419 438 550 579 590 710 735 770 197 232 316 528 546 556 901 903 904 134 152 165 '284 303 313 479 538 548 737 804 811 161 173 227 415 427 444 575 643 712 892 957 958

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10