BDHC had geen medelijden met ploeg van Alliance Vrees voor ordeverstoringen stijgt naarmate voorraden afnemen Bezinning van vakgenoten op de problemen der Euromarkt gewenst plannen voor nieuwe bollenbeurs in Haarlem verworp en Nederlandse Jazz Federatie opgericht DE HOCKEYCOMPETITIE Werkloosheid in Indonesië Indonesische geruststelling kreeg de reeds gepakte koffers niet open Krappe overwinning van BMHC op Amsterdam 11 „Bloembollencultuur" vergadert Den Haag wil zetel worden van Europees Hof van Justitie Zes gewonden bij brand in de hoofdstad VOORZITTER „BLOEMBOLLENCULTUUR" Hall ontruimde huizen Rubber export gedecimeerd Jean Louis Stuurop debuteerde in Londen Koersen in Hilversum Winterkampioenschap voor Norton Williams Bondsteam Den Haag in Mannheim verslagen Seixas voert Amerikaanse tennislijst aan Zware nederlaag van DWR in waterpolocompetitie MAANDAG 16 DECEMBER 1957 In de vanmorgen in het Haarlemse Con- ■ertgcbouw gehouden vergadering van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is het voorstel van het hoofdbestuur om een extra vakheffing an een half percent voor de bouw van een \euwe bioembollenbeurs in het Frederiks- oark in Haarlem met overgrote meerder heid verworpen. Slechts de afgevaardigden an de afdeling Sclioten-Velsen stemden voor. Het hoofdbestuur zal zich thans op een nieuw voorstel beraden. De voorzitter van „Bloembollencultuur", jhr. mr. dr. O. F A. H. Van Nispen tot Pannerden, heeft hét voorstel op voortreffelijke wijze ver dedigd- Hij verweet de afgevaardigden, dat de vereniging maar blijft „voortsukkelen", als het over de huisvesting van de maan dagse beurs gaat. Hij vroeg zich af, of men mct niet meer constructieve gedachten ter vergadering kan komen, dan alleen maar met negatieve critiek. Stemming over het voorstel achtte de voorzitter niet nodig. Wij weten de uitslag wel". Het is moge lijk, dat de afdeling Hillegom spoedig met ceii voorstel zal komen, om de Hillegomse bioembollenbeurs te vergroten, waardoor dus de zetel van „Bloembollencultuur" toch naar Hillegom zou moeten worden overge bracht. De Hillegomse beurs zou dan aan de vereniging kunnen worden overge dragen. Bij de bouw van „Treslong" is met uitbreiding van de beursruimte in rui me mate rekening gehouden. De besprekingen over het voorstel van het hoofdbestuur tot het instellen van een extra vakheffing van een half percent voor de bouw van een nieuwe bioembol lenbeurs in het Haarlemse Frederikspark werden geopend door een afgevaardigde van de afdeling Anna Paulowna, die het voorstel afwees. De lasten zouden te zwaar worden. De toelichting van het hoofdbe stuur achtte hij pover. Hij vroeg het hoofdbestuur om met nieuwe plannen ter 'tafel te komen. De afgevaardigde van de afdeling Hille gom, de heer Van Til, zei de illusie ge koesterd te hebben, dat het hoofdbestuur het voorstel zou hebben teruggenomen. „Wij mogen onze vrije koninklijke ver eniging niet overleveren aan de machts middelen van het Produktschap voor Sier gewassen". De voorzitter reageerde on middellijk op de bezwaren van de heer Van Til. „U hebt toch allemaal uw zak doeken bij u om de ontroerende woorden van de heer Van Til aan te horen". De voorzitter zei, dat het een onjuiste voor stelling is, de vereniging als „aanhang wagen" van het P.V.S. te betitelen, als de extra vakheffing wordt ingesteld. Want het Produktschap is een apparaat van de vakgenoten, waarvan dus de kwekers kunnen profiteren. Natuurlijk zou de ex tra vakheffing niet aan de niet-leden wor den opgelegd. Of het instellen van een extra vakheffing voor de leden mogelijk is, is nog een niet-beantwoorde juridische vraag. „Vertelt u nu eens niet, hoe het niet moet maar wat het hoofdbestuur wél moet doen", aldus de voorzitter. Namens de afdeling Schoten-Velsen werd ver klaard, dat men met het voorstel akkoord De burgemeester van 'sGravenhage, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, heeft in een brief aan de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, België, Italië, ,.West- Duitsland, Luxemburg en Nederland, die op het ogenblik te Parijs bijeen zijn, me degedeeld, dat 's Gravenhage in aanmer king wenst te komen als vestigingsplaats van het Europese Hof van Justitie. De ministers zullen in de loop van de volgen de week, naar verwacht wordt, een beslis sing nemen over de zetel van de instellin gen van het Verenigd Europa. Burgemeester Kolfschoten geeft in zijn brief een korte schets van 's Gravenhage als centrum van internationale recht spraak. Hij vraagt welke andere Europese stad zich er als Den Haag op beroemen kan een reeks van conferenties te hebben ontvangen van een zo uitzonderlijke bete kenis voor het internationale recht. De burgemeester wijst op de unieke bi bliotheek van 300.000 delen, alle betrek king hebbend op het internationale recht, die in het Vredespaleis aanwezig is. Hij deelt verder mee, dat 's Gravenhage ge reed staat om alle benodigde accommoda ties voor dit hof, voor de rechters en de hun toegevoegde medewerkers, aan te bieden. In zijn brief aan de ministers wijst de burgemeester voorts op de hoogtepunten van Westerse cultuur, zoals die bijeenge bracht zijn in de Haagse musea en op nieuw tot leven komen in tentoonstellin gen, voorstellingen en concerten, die het gehele jaar door het onafgebroken artistie ke seizoen van Den Haag vullen; op de badplaats Scheveningen, op de meertalig- beid van een groot deel der Haagse bevol king, op de uitstekende bereikbaarheid van de stad met alle moderne verkeers middelen enzovoorts. Tenslotte herinnert burgemeester Kolf schoten aan het feit, dat reeds eeuwen lang het volkenrecht zijn basis en funda ment vond in 's Gravenhage waar Hugo Grotius leefde en werkte, de schepper van het juridisch-klassieke werk „De iure belli ac pacis", waar Baruch de Spinoza werk te, rechts- en staatsfilosoof, en waar de grote Nederlandse Europeaan Desiderius Erasmus over de dwaasheid schreef van vorsten en volkeren, die de oorlog verkie zen als middel om geschillen te beslechten en die de vrede slechts met de mond be minnen. Teneinde tot de vorming van een over koepelend lichaam te komen, is door de gezamenlijke jazzclubs in Nederland tij dens de zaterdag in Utrecht gehouden al gemene vergadering besloten een Neder landse Jazz Federatie op te richten. Als President werd met algemene stemmen ge kozen de heer Guus Jansen jr. Nederlander aangehouden. Volgens de politie van Dortmund zijn te Iserlohn een 37-jarige Nederlander en een 61-jarige statenloze aangehouden onder beschuldi ging van deelneming aan de activiteit van een internationale oplichtersbende. gaat. Wel zou deze afdeling een betere toelichting willen. De heer C. Broeze, sprekende namens de afdeling Beverwijk, zei: „Het aanbod van de gemeente Haarlem is een kluif zonder vet". „De gemeente Haarlem heeft, als het erop aankomt, niet zo veel oog voor de belangen van het bloembollen vak", aldus spreker. De belangen van Haarlem en „Bloembollencultuur" lopen te veel uiteen. Spreker zou graag zien, dat het hoofdbestuur met een plan komt om het huidige Krelagehuis te verbouwen. Opwinding ongegrond „De opwinding over dit voorstel is on gegrond", aldus de voorzitter. De vereni ging heeft eerst van de gemeente Haar lem een paar aanbiedingen gekregen, waarop het hoofdbestuur niet is ingegaan. De voorgestelde plaats aan het vergrote Houtplein is alleszins te aanvaarden. De bouwkosten zullen voor een geschikt ge bouw inderdaad tussen de acht en tien miljoen gulden liggen. Het instellen van een extra vakheffing wordt als de enige mogelijkheid gezien om binnen enkele ja ren het bedrag voor de bouw bijeen te krijgen. „U vond het steeds beter een fa briek te verbouwen". „U wilde geen beurs in Hillegom, gaat u dan op dezelfde weg voort?" De voorzit ter vroeg zich af, waarom men toch wil blijven voortsukkelen wat de huisvesting van de beurs betreft. Een representatieve zetel voor „Bloembollencultuur" is en blijft noodzakelijk. „U komt geen stap verder als u alleen maar tegen bent", zei de voor zitter in zijn met allure voorgedragen toe spraak. „Het gaat hier niet om de belangen van de gemeente Haarlem, het gaat hier om onze belangen", ging de heer Van Nispen voort. „Maar het heeft geen zin om hier te pleiten voor een verloren zaak. Laat u het hoofdbestuur echter niet in de kou staan, maar kom met een constructief plan te voorschijn". De voorzitter vond het zin loos enkele moties in stemming te brengen. He hoofdbestuur zal zich nader over dit ount beraden en met nieuwe voorstellen komen. De begroting voor volgend jaar werd aangenomen. De voorzitter, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, werd onder luid ap plaus voor de komende zes jaar herkozen. In de vacature, ontstaan door het aftreden als hoofdbestuurslid van de heer A. Pries ter sr., werd de heer C. Broeze uit Bever wijk gekozen. Een hevige brand heeft zaterdagavond de derde étage en een zolderverdieping van een woonhuis aan het Oosteinde te Am sterdam verwoest. Twee personen, de 34- jarige A. Bijkerk en de 32-jarige mevrouw Deurlo-Slats, liepen bij deze brand ern stige en vier personen lichte brandwon den op. De brand ontstond door een ontploffing in een vergasser op de derde verdieping. De explosie ging. .gepaard, met een knal, die tot ver in de omtrek was te horen. De ruiten van enkele etalages werden ver splinterd. Een steekvlam zette terstond de derde verdieping in lichter laaie. De brandweer rukte met veel materiaal uit en bestreed de vuurgloed met twaalf stralen. Een der brandweerlieden slaagde erin een anderhalf jarig jongetje op de tweede etage uit zijn bedje te halen, en in veiligheid te brengen. De ouders van het knaapje waren niet thuis. Na anderhalf uur was het vuur nage noeg bedwongen. De brand- en water schade aan het huis en de daarnaast ge legen panden is zeer groot. Een der muren op de derde etage was ingestort. De 34-jarige chauffeur A. Bijkerk, in wiens kamer op de tweede etage de brand ontstond, en - de 32-jarige mevrouw M. Deurlo-Slats, die op de vierde verdieping woont, zijn in een ziekenhuis opgenomen. Vier andere personen waaronder een 21- jarige militair, die te hulp snelde, werden licht gewond. In het huis was een pen sion gevestigd. De anti-communistische „Organisatie ter bescherming van de Griekse onaf hankelijkheid" (EODEA), heeft zich in een gestencild pamflet aansprakelijk gesteld voor de bomaanslagen op Ame rikaanse instellingen in Griekenland. De „EODEA" zegt te streven naar on afhankelijkheid van welk land dan ook en verklaart de buitenlandse poli tiek van de Griekse regering „niet te kunnen volgen, ook niet met betrekking tot Cyprus". De „EODESA" beweert de Amerikaanse voorlichtingsdienst (USIS) in Athene (zie de foto) te heb- politiek'- ben aangevallen „omdat de USIS het misleidende instituut is waarmee de Amerikanen het nationaal geweten corrupt maken". De aanslag op de Amerikaanse vliegbasis werd gepleegd „om de vergeetachtige Amerikaanse regering eraan te herinneren dat de Grieken hun vriendschap in hun harten bewaren, en niet op een stukje papier". De organisatie waarschuwt de Ameri kanen dat nog meer aanslagen zullen volgen, en dat zij uit Griekenland gezet zullen worden, wanneer Washing ton „volhardt in zijn oneerlijke (Van onze correspondent in Djakarta) Niet alleen de buitenlandse, en in het bijzonder de Nederlandse ondernemingen, maar ook de Indonesische zakenlieden en industriëlen nemen met groeiende bezorgd heid de ontwikkeling in Indonesië en spe ciaal op Java waar. Deze groep, die de laatste jaren in aantal en belangrijkheid is toegenomen, ondergaat nu namelijk de invloed van een kettingreactie van resul taten der anti-Nederlandse campagne, wel ke thans werkt als een tweesnijdend zwaard. Ook de Indonesische importeurs worden nu geconfronteerd met een daling van de activiteit in het zakenleven, als gevolg van de stagnatie in. de scheepvaart. Voorts worden er orders aan industriële ondernemingen geannuleerd. De vrees in het buitenland over de situatie in Indonesië beïnvloedt ook het Indonesische zaken leven. Zo ontving een belangrijke Indone sische auto-importeur, aan wie een Ame rikaanse automobiel-fabriek juist een mil joen dollar-krediet had verleend, een tele gram met het bericht, dat-dit-krediet-voor het ogenblik was ingetrokken. Naast de groeiende bezorgdheid over de economische problemen neemt in Indonesische, speciaal in de beter gesitueerde, kringen verder de vrees voor ordeverstoringen toe als gevolg van de verminderde aanvoer van voedings middelen. Deze groep zou daar zo ver wacht men de dupe van worden. Ondertussen hebben de verklaringen van de afgelopen week, dat de Indonesische regering niet van plan is alle Nederlandse belangen uit Indonesië te verdrijven, zulks overigens in tegenspraak met een vroegere ministeriële verklaring, in Nederlandse kringen in Djakarta niet veel reactie ver wekt Men handhaaft daar het standpunt, dat het beter is dit land te verlaten, waar zij niet gewenst zijn en waar de strijd tus sen communisten en anti-communisten een sfeer van onzekerheid schept met de moge lijkheid van een uitbarsting. Zij, die reeds voorbereidingen hebben getroffen om in de komende tijd te evacueren, hebben hun plannen dan ook niet gewijzigd. In het Concertgebouw in Haarlem wordt vandaag de algemene vergadering van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur gehouden. Een belang rijke bijeenkomst, omdat beslist moet wor den over het voorstel van bet hoofdbestuur tot het doen instellen van een extra vak heffing van een half percent ten behoeve van de bouw van een nieuwe bloembollen- beurs in het Frederikspark in Haarlem. Met deze bouw is een bedrag van acht mil joen gulden gemoeid. Vele leden hebben reeds hun ernstige bezwaren tegen het in stellen van een extra vakheffing, maar ook tegen de bouw van een beurs kenbaar ge maakt. Aan het begin van de vergadering heeft de voorzitter van „Bloembollencul tuur", jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, de leden opgeroepen zich te bezinnen op de vraagstukken, verbon den aan de groeiende Europese economi sche samenwerking. „Visie gevraagd" was het motto, dat de voorzitter boven zijn openingsrede plaatste, daarmee ook doe lend op het te nemen besluit over de beurs- bouw. „Zolang ons vak geen visie kan opbren gen, in de kleine maat blijft, zich geen standing en geen voldoende apparatuur wil aanmeten, zullen wij de boot missen". Voorts zei hij: „De stroomversnelling in de maatschappelijke en economische struc tuur gaat aan de overgrote meerderheid der vakgenoten voorbij, tot zij onvoor bereid zich in de maalstroom bevin den". De heer Van Nispen vroeg zich af, of uit de vakgenoten voldoende afgevaar digden zouden kunnen voortkomen, die het „vak" op internationaal niveau kunnen vertegenwoordigen, die over de vraagstuk ken verbonden aan de economische een wording van Europa kunnen meepraten. „Binnen enkele jaren zullen wij met sierteelt-vertegenwoordigers uit Frankrijk, Duitsland, België enz. aan één tafel zitten om de maatregelen tot het vormen van een Euromarkt te bespreken". Zullen wij de Nederlandse prijs- en teeltbeheersing be houden, komen er Europese vestigings eisen? Vragen, die thans nog in het ver schiet liggen, maar waarop de vakgenoten zich zullen moeten bezinnen. De voorzitter memoreerde het besluit van het Produktschap voor Siergewassen om de reservering uit de overschotten der surplusheffingen ongelimiteerd voort te zetten. Een besluit, dat in de kring der werkgeversorganisaties veel critiek heeft ondervonden. „Dit besluit heeft de p.b.o.- gedachte in werkgeverskringen zeer veel kwaad gedaan. Het vertrouwen in de ver dere ontwikkeling van de p.b.o. is voor meer jaren ondermijnd". De heer van Nis pen stelde de vraag, of het wel geoorloofd en gerechtvaardigd is, een besluit tegen de wil van de bedrijfsgenoten op te leggen. Een gunstig teken is, dat het Produktschap hierover weer met de organisaties in over leg wil treden. Matig jaar Terugziend op het afgelopen jaar conclu deerde de voorzitter, dat voor de expor teurs van een goed tot zeer goed jaar mag worden gesproken, terwijl de kwekers ech ter een zeer matig tot slecht jaar hebben gehad. Als gevolg van de internationale situatie (Suez-kwestie) werd de verkoop aanvankelijk geremd. Uiteindelijk steeg de export tot ongeveer honderdtachtig miljoen gulden. De kwekers waren echter door de trage en onwillige gang van zaken bij de voor inkopen verrast en verontrust. Daardoor en mede door een zeer goede oogst zakten de prijzen daarom. De moeizame handel was van invloed op de al even moeizame totstandkoming van de minimum-export prijzen. Men wil deze prijzen steeds meer het niveau van verkoopprijzen geven. Toch zijn de minimumprijzen niet meer dan een lage bodem in de markt om ineenstorting daarvan te voorkomen. De vakgenoten zullen de buitenlandse minimumprijzen een duidelijker karakter moeten geven, zei de voorzitter tenslotte, waarna hij de leden herdacht, die in het afgelopen jaar aan de vereniging waren ontvallen. De Borsumij bijvoorbeeld heeft haar Nederlandse staf-employé's geadviseerd het land te verlaten. De directie van deze Hollandse maatschappij heeft de kantoren niet meer betreden, sinds zij enige dagen geleden werden overgenomen. DJAKARTA (AFP) In Djakarta staat een groot deel van de Nederlandse panden in de woonwijken leeg, daar de Nederlan ders hun meubels- met het oog op hun repatriëring reeds weggehaald hebben. De procureur-generaal is benoemd tot voor zitter van het comité, dat belast is met het toezicht op en de machtiging tot overdracht van eigendommen. Talrijke Indonesiërs hebben zich zaterdag aan zijn bureau ver voegd om toestemming te krijgen voor het kopen van goederen, die toebehoord hebben aan Nederlanders, die Indonesië gaan ver laten of verlaten hebben. De Nationale Raad van Indonesië heeft onder leiding van"president Sük'arhö"ëëtr voorstel opgesteld, dat aan de regering zal worden voorgelegd en waarin er op wordt aangedrongen de Nederlandse ondernemin gen, die onder beheer van de Indonesische regering zijn geplaatst, weer in bedrijf te brengen. Dit wordt noodzakelijk geacht om stagnatie te voorkomen en de moeilijkheden weg te nemen, die ontstaan zijn door de maatregelen van de regering tegen de Nederlandse ondernemingen. Uit- verscheidene delen van Indonesië wordt gemeld dat Nederlandse onderne mingen aan de militaire autoriteiten zijn overgedragen. Zaterdag zijn 39 van de 59 Nederlandse ondernemingen in Nooi-d-Sumatra onder beheer van de regering geplaatst. Uit Medan wordt gemeld, dat de Nederlandse directeuren van ondernemingen afstand doen van de exploitatierechten, doch eige naars van de ondernemingen blijven, als zij de documenten van overdracht onder tekenen. Uit Malang in Oost-Ja va wordt bericht, dat alle Nederlandse employé's van de elektriciteitsmaatschappij in het oosten van Midden-Java, die eigendom van de regering is, niet meer naar hun werk mogen gaan. Verschillende bladen in Djakarta schat ten het aantal havenarbeiders, dat tenge volge van de regeringsmaatregelen tegen de schepen van de K.P.M. in Tandjong Priok zonder werk is gekomen, op 30.000. Ook dit weekeinde moesten weer talrijke terreinen worden afgekeurd, zodat het vastgestelde hockeyprogramma weer niet geheel kon worden afgewerkt. In de eerste klasse toonde BDHC in Bloemen- daal geen medelijden met het bezoeken de Alliance. Nadat in de eerste helft de bezoeksters nog kans zagen behoorlijke tegenstand te bieden (10), werd het verhoogde tempo de Alliance-dames na de hervatting noodlottig. De Bloemendaalse aanval sneed keer op keer door de Al- liance-verdediging en mej. M. Dekker (3 maal) en mej. L. Dekker zorgden er voor dat het einde kwam met een verdien de 50-overwinning van het technisch uitstekend spelende BDHC. In het Bloe mendaalse elftal waren ook nu weer de speelsters W. Niekerk en R. Dijkstra bij zonder goed op dreef. De BDHC-reserves deden na een uit stekend gespeelde wedstrijd tegen het Haagse HDM eveneens prima werk en vooral verdedigend was de BDHC-speel- ster R. Vermaat prachtig op dreef. Door doelpunten van P. Niekerk en J. Brom mer nam de thuisclub een 20-voor- sprong en de bezoeksters kregen geen ge legenheid meer nog wijziging in deze stand te brengen. Het Rood Wit-elftal heeft met drie in valsters uitkomend tegen HCG geen enke le winstkans gekregen. Reeds in de eerste helft nam de thuisclub een verdiende 30- voorsprong, welke stand na de hervatting nog werd opgevoerd tot 50, waarmede tevens het einde kwam. Ook het Straw- berries-elftal heeft op eigen terrein danig teleurgesteld door met duidelijk verschil te verliezen van HHIJC (31). Gelukkig deden de HBS-dames het ook deze week weer uitstekend: 31-zege tegen de HGC-reserves. Voor HBS werden de doel punten gescoord door M. Overweg, J. Huismans en M. Hofman. Zoals verwacht behaalde Ever Swift ook deze week weer de volle winst (62), welke prestatie ook werd geleverd door het elftal van Zandvoort in de moeilijke uit wedstrijd te Wormerveer (3—0), zodat ook Zandvoort op de bovenste plaats bleef. Bfj de heren behaalde BDHC in eigen omgeving tegen het onderaan bengelende Amsterdam slechts een kleine overwin ning na een zeer matige wedstrijd. De Bloemendalers hadden een voortdurend veldoverwicht en nog voor de thee kon Bouwman het BMHC-elftal een voor sprong geven (10). Ook na de hervat ting bleven de Bloemendalers domineren, doch ondanks dikwijls voortreffelijk werk van enkele BMHC-spelers kon de voor sprong toch niet meer worden opgevoerd. De stand luidt: Volgens exporteurs van rubber zou de omzet van rubber in de afgelopen dagen nauwelijks een tiende bedragen van de normale dagomzet, hetzelfde zou gelden voor de handel in thee. De handel in de overige produkten van de Indonesische cultures zou in feite stil liggen. De rubber, die in de grootste havens van Indonesië ligt opgeslagen, wordt ech ter nog steeds verscheept, omdat de scheepsverbindingen tussen deze havens nog niet verbroken zijn. Maar in de havens van de buitengewesten, die vroeger werden aangedaan door de schepen van de K.P.M., hopen de voorraden zich op. De exporteurs hadden uit Bandjermasin (Zuid-Borneo) bericht ontvangen, dat er in deze plaats 3500 ton rubber op verscheping ligt te wachten. SINGAPORE (Reuter) De „Singapore Free Press" schreef dezer dagen, dat de Indonesische aanval op de Nederlandse be langen ernstige schade heeft toegebracht aan de investeringshonger der Aziatische landen. „Het onwettig inbeslagnemen van parti culiere belangen om de grillen van indivi duele leiders te bevredigen, heeft de voor naamste vrees van beleggers dat er voor de investeringen weinig zekerheid bestaat als gevolg van de onstabiliteit van de on mondige regeringen bevestigd", aldus het blad. De Nederlandse violist Jean Louis Stuurop maakte zondagmiddag zijn de buut in de Londense „Wigmore-Hall". Naar aanleiding van dit eerste optreden in Engeland ontving Stuurop een uitnodi ging van de B.B.C. en tevens een uitnodi ging voor een optreden als solist met or kest in de Royal Festival Hall. De uitslagen van de koersen in Hilversum luidden: Pokerprijs (1960 m.): 1. Varisienne 1.31.8; Vliegenvanger S 1.30.2; 3. Vainqueur 1.29.4. Winn 2.60; pl. 1.20, 1.80, 1.30; gek. 9.80; cov. 8.20. Kaartprijs (2380 m.): 1. Uncle Mars 1.32.2; Toscanini 1.31.7; 3. Trixy 1.32.2. Winn, j 2.20; pl 1.40, 2.—. 4.10: gek. 6.50: cov. 5.90. Kruisjasprijs (1960 m.): 1. Vina Van Barke 1.28.5; 2. Vrijdag 1.28.8; 3. Victrlx V 1.29.-. Winn ƒ9; pl. 1.90, 1.60 1.50: gek. 11.30; cov. 6.10. Pandoerprijs (2860 m.): 1. Sinjeur Hanover 1.29.9; 2. Siera Hanover 1.29.3; 3. Sandra 1.28.7 Winn. 24.20; pl. 5.10. 2.20, 2.40; gek. 52.60; cov. 7.80 Klaverjasprijs (1980 m.): 1. Regina Spencer 1.25.3; 2. Tiende van Zora 1.25.3; 3. Rhea 1.27.2 Winn. 5.10; pl. 1.50, 1.90, 1.90; gek. 10.60: coc. 6.30 Hilversum's winterkampioenschapprijs (2440 m.): 1. Norton Williams 1.24.2; 2. Double Six M 1.23.6: 3. Quite Henv 1.25.-. Winn. ƒ8.60; pl. 2.20 2.10, 2.90; gek. 26.40; cov. 6.30. Bridgeprijs (1960 m.): 1. Spencer Jr. 1.29.-; 2 Rose Axworthy G 1.28.9; 3. Royal Heny 1.28.9 Winn. 4.—; pl. 2.40. 3.50, 7.—; gek. 5.70; cov. 14.80 Canastaprijs (1960 m.l: 1. Petxonel Spencer 1.25.4: 2. Quick Fire 1.25.5; 3. Rethy Hollandia 1.25.6. Winn. 10.20; pl. 3.-, 2.90, 3.10; gek. 8.70 cov. 7.80. Totalisatoromzet 125.437. Het bonds-ijshockeyteam „Den Haag heeft de return wedstrijd tegen Mannheim voor de Cunningham-beker met 6-5 ver loren. De tussenstanden waren: 3-1, 1- en 2-2. Mannheim speelde zonder zijn interna tionals Guttovski en Kurt Sepp. Deson danks bereikte het aanvankelijk een 31-voorsprong. Nadat in de tweede pe riode de stand 43 was geworden forceer de Manhheim opnieuw een ruime marge 63. Maar in de slotfase verweerde het bondsteam zich fel. Door goede combina ties en grotere snelheid deden d Hage naars de spanning geheel terugkeren. Het strafbankje was weer druk bezet: gedu rende 30 minuten. Dat ook in de Verenigde Staten de laat ste jaren maar weinig nieuw tennistalent tot ontwikkeling is gekomen, komt in de ranglijst van 1957 duidelijk tot uiting. De eerste plaats werd toegekend aan de 34 jarige oud-Wimbledon-kampioen Vic Seixas. Seixas bezette deze topplaats in 1951 en 1954. Verleden jaar was hij derde. Nummer één van 1956, Ham Richard son, werd niet geplaatst wegens gebrek aan gegevens. De Davis Cup-partner van Seixas, Herb Flam, behield de tweede plaats en Dick Savitt, die verleden jaar, om dezelfde reden als Richardson nu, niet geplaatst werd, neemt de derde plaats in. Gil Shea is vierde, Barry Mackay vijfde, Ron Holmberg zesde, Bernard Bartzen zevende, Whitney Reed achtste, Alejan- do Olmedo (een Peruaanse student aan de universiteit van Zuid-Californië) negende en Grant Folden tiende. De Wimbledon- en Amerikaanse tennis kampioene Althéa Gibson is bij de dames als eerste geplaatst. Brough klom van de derde naar de tweede plaats en Dorothy Knode, die vorig jaar als zesde stond ge klasseerd, is nu derde. Zij wordt gevolgd door Darlene Hard, Karol Fageros, Iriam Arnold, Jeanne Arth, Sally Moore, Janey Hopps en Mary Ann Mitchell. Delftse studenten Laren BMHC Be Fair SCHC TOGO HHIJC Hilversum Amsterdam 9—15 10—14 9—12 10—10 8— 8 9— 8 10— 8 9— 5 10— 4 De BMHC-reserves waren op eigen ter rein niet opgewassen tegen Alliance, want nadat de eerste helft nog met dub- belblanke stand werd afgesloten, ver hoogde Alliance na de hervatting het tem po, hetgeen resulteerde in fraaie doel punten van Bonarius, Knötschke en Van Dam. Het was uiteindelijk Boom die de eer voor BMHC nog kon redden. De Strawberries-heren hebben de kans om de Laren-reserves achter zich te laten voor bij laten gaan, want in eigen omgeving kwamen de Strawberries-heren niet ver der dan een puntenverdeling (11). Zoals verwacht heeft het uitstekend spe lende Eechtropteam zeer duidelijk re vanche genomen voor de eerder geleden nederlaag tegen AMVJ. De bezoekers na men de leiding, doch nog voor de rust scoorde Nico Groen tegen. Een soloren van Hans Groen na de hervatting beteken de een 21-voorsprong voor Eechtrop en ofschoon een strafbully onbenut bleef, was het toch Erik van der Woude die een fraaie uitval op de juiste wijze afwerkte (3-1). DEM behaalde tegen de Eechtrop-re- serves een 20-overwinning. De Ever Swift-heren kwamen met de hakken over de sloot (10). Het is zaterdag in het Sportfondsenbad in Haarlem een doelpuntrijke avond ge worden. De heren van DWR werden met dubbele cijfers door De Robben verslagen en de reserves van DWR moesten een zeven-nul nederlaag van DW'T 2 incasse ren; ook DWT 3 is flink op schot geweest, zij versloegen NVA 2 met acht-drie. Het eerste beren-team van DWT werd door Nereus geklopt maar ook de DWT-dames boekten een overwinning. Dg strijd van de DWT-dames ging te gen HVGB dat DWT de overwinning niet cadeau heeft gegeven. In de eerste helft was het slechts Paula van Bruggen die een DWT-aanval met succes kon afwerken. In de tweede helft brachten Ton Scheerder en Ria Metzelaar de DWT-voorsprong op drie nul, waarna Hennie Brouwer van een voor zet van Maayke Fuykschot gebruik maakte om de eer voor HVGB te redden. Voor de centrale wintercompetitie da mes heeft DWT uit gespeeld tegen ZIAN. Nadat DWT een voorsprong van twee-nul had behaald, moesten zij deze prijs geven en zelfs kwam ZIAN nog met een drie twee overwinning uit de strijd. In deze af deling is nu de helft gepasseerd en de stand luidt: HZC 4 4 0 0 8 28 8 Robben 4 4 0 0 8 22 7 RDZ 5 2 2 1 6 21 15 DWT 6 3 0 3 6 19 17 ZIAN 5 2 1 2 5 16 17 Het IJ 4 2 0 2 4 13 14 't Gooi 5 1 1 3 3 11 30 Nereus 5 1 0 4 2 15 21 Nept. Amf. 4 0 0 4 0 7 24 Heren In de wedstrijd DWRDe Robben, die voor de afdeling A van de centrale winter competitie "'erd gespeeld, werden er in de eerste helft door de DWR-doelman negen schoten gestopt, terwijl hij er ook nog en kele tot hoekworp verwerkte. Drie schoten van Lamme en één van De Wit waren hem echter te machtig, zodat met een Rob ben-voorsprong van vier-nul aan de twee de helft werd begonnen. Ook toen bleef De Robben goed samenspelend de DWR- verdediging bestoken. Bij de stand nul-zes, verkregen uit een doorslag van Lamme en een strafworp genomen door De Wit kreeg Wisker een strafworp te nemen waarmede de Robben-doelman weinig moeite had. Nadat Luchs tweemaal het DWR-net had laten trillen deed Wisker het beter en was het eerste DWR-doelpunt een feit. Met de stand eennegen en nog een tiende seconde te spelen kreeg Lamme een straf worp te nemen waarmede het tiental doel punten voor De Robben werd volgemaakt. De stand in de afdeling is: GERMAR. De 22-jarige atleet Manfred Germar Europees recordhouder op de 100 m, 200 m, 110 yards en 220 yards is door de Westduitse sportjournalisten ge kozen tot „sportman van het jaar". IMPANIS WON. De Belg Impanis heeft in Brussel de stayerswedstrijd over 100 km (vier manches van 25 km) om de „Grote Prijs van de Belgische Wielerbond" ge wonnen. Hij had 9 punten. Wereldkam pioen De Paepe (Belg) werd met 10 pun ten tweede, Dolf Verschueren (Belg) met 12 punten werde. Robben ZIAN HPC Meeuwen HVGB Dolfijn Sleutelstad WDR 10 8 35 28 21 26 10 11 4 2 0 0 9 0* 11 13 13 13 22 19 18 25 28 Vier strafpunten geïncasseerd. De wedstrijd DWT-Nereus werd ge speeld voor afdeling B van de bekercom petitie KNZB. In deze ontmoeting heeft Nereus revanche genomen op een in een thuiswedstrijd geleden nederlaag van twee drie. Uit een tam schot van Gregorius en uit een daarna genomen strafworp door dezelfde speler had Nex-eus een tweenul voorsprong aleer een ver schot van Wes terman na een tikje van Van Driel in het Nereus-doel verdween. Na de hervatting zette DWT alles in om de gelijkmaker te forceren hetgeen uitliep op een strafworp voor Scheepsbouwer waarmee de Nereus-voorsprong tot drie een werd vergroot. Toen kreeg Roozekrans een strafworp te nemen die jammerlijk naast geschoten werd. Hieruit trok Nereus op het DWT-doel af en voordat DWT kon ingrijpen had Gregorius er eenvier van gemaakt, waarna met een ver schot uit de DWT-achterhoede de eindstand twee vier werd. Voor dezelfde afdeling heeft Haarlem in Leiden tegen LZC gespeeld, waar zij met drienul werden verslagen. De stand luidt: NEREUS 3 3 0 0 6 20 3 LZC 3 2 1 0 5 7 3 DWT 3 1113 7 6 Haarlem 4 1 0 3 2 311 VZV 3 0 0 3 0 3 17

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3