Albert Heijn Jllpincu Nieuw gebouw voor Medisch Controlebureau geopend „Zandvoorterweg kan verbreed worden tot twaalf meter" Haarlems Dagblad Modern winkelen in de AH-SuperMart Aanmeldingsformulier MAANDAG 16 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Kampioene Drommel feestelijk ingehaald ^uperMart flees Burgerlijke Stand van Haarlem Herdenkingsdienst in de Sionskerk Bestedingsbeperking belicht voor dames van V.V.D. Kennemer Rij Centrum officieel geopend Verzorgde uitvoering door Haarlemse Postfanfare W. VOET ZONEN Tweehonderd woonruimten bij de Kennemerweg Werken van Haarlemse componisten voor V.U. Haarlemmer verdacht van diefstal aangehouden Plan Bloemendaals gemeentebestuur: UIT STAD EN STREEK Op hartelijke wijze hebben clubgenoten en talrijke belangstellenden uit de Haar lemse gymnastiekwereld de nieuwe Neder landse turnkampioene gisteravond inge haald. Om half tien arriveerde de stoet aUto's met deelnemers en supporters uit Leeuwarden op het Stationsplein, waar het tamboercorps van Bato gereed stond (met het ijs in de signaalhoorns:) om de natio nale kampioene naar de Grote Markt te begeleiden. Een stampvolle zaal bracht Bep Drom mel, en met haar de andere Bato-Ieden, die'dit jaar in de nationale wedstrijden zulke fraaie resultaten boekten, t.w. Rini de Wolf, Kees de Wolf en Henk de Groot, met toespraken, bloemen en geschenken hulde voor hetgeen zij verricht hadden. Alle sprekers, onder wie de Inspecteur voor de Lichamelijke Opvoeding, de heer S. Heijers, namens de Wethouder van On derwijs en Sportzaken, <en de heer D. Beets, namens de Haarlemse Sportraad, memo reerden de inspanning en het doorzettings vermogen, die ten grondslag liggen aan het bereiken van de hoogste regionen in de sportwereld. Zij wensten de Haarlemse Sportgemeenschap toe, dat de geleverde prestaties een stimulans zouden zijn voor een verdere groei van de sportbeoefening in onze stad. „Het was een zware wedstrijd", ver zuchtte Bep Drommel, „en uit angst om fouten te maken dorst ik me niet te geven. Vooral Nel Fritz heeft het me erg moeilijk gemaakt, voor Dini Krul ben ik niet bang geweest". Bep wist eigenlijk nog niet, hoe ze zich voelde als kampioene: „ik voel het nog 'niet, misschien ook omdat ik niet zo erg voldaan ben na zo'n wedstrijd waarin ADVERTENTIE Alleen dinsdag én' woensdag 17 en 18 december a.s. Gehakt met zakje kruiden en recept 500 gram 148 Schouderkarbonade 500 gram 168 Klapstuk - bij uw hutspot 500 gram 168 SPECIAAL AANBEVOLEN: doorregen runderlappen: haché- vlees, doorregen varkenslappen Uit eigen slagerijen (alleen dinsdag en woensdag) Haagse leverworst 200 gram 39 I r Veiling-verse groenten Alleen dinsdag* en woensdag 17 en 18 december a.s. Hutspot-pakketten - panklaar! 750 gram 29 Jonathans per kilo 79 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Rente plus winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 ONDERTROUWD: 14 dec.: H. J. Jansz en J. M. Stuijt BEVALLEN van een Zoon: 13 dec.: M. C. H. Jansen-van der Zijden; A. Th. W. de Graaf-Diesveld; H. H. de Mari-Karst; A. E. Tiggelman-Waterbolk: G. Th. M. Assendelft-Rooijers; 14 dec.: Chr. G. Koen- Schönthaler. BEVALLEN van een Dochter: 13 dec.: J. C. A. Windt-van Brero; J. Rekman- Snoek. OVERLEDEN: 12 dec.: P. J. van der- Horst, 75 j., Gedempte Oude Gracht; D. J. Muis, 67 j„ Mercuriusstraat; A. van Ba tenburg-van de Kraats, 78 j., Crayenester- laan; M. G. de Vos-Kroon, 80 j., Rolland- straat; 13 dec.: A. Rep, 65 j., Jan Gijzen- kade. De voorzitter van Bato, de heer A. J. Fortgens, wenst Bep Drommel geluk en biedt haar een zuiltje aan. Naast haar kijkt haar clubgenote Rini de Wolf met ongeveinsd plezier toe, even als Kees de Wolf, lid van het Nederlandse (heren)keurcorps. je niet alles geven kunt wat je hebt". Maar verheugd was ze wel, want het is tenslotte een bekroning van een zware en gedegen voorbereiding. Rini de Wolf had een béste dag gehad: „ik heb nog nooit zo heerlijk gewerkt", vertelde ze ons, „wat jammer dat die halve finales in Zwolle zo'n strop voor me waren. Als ik daar wat beter aan de brug gewerkt had, was ik met de resultaten van vandaag nog wel een paar plaatsen hogerop terecht gekomen. Ja, als.volgend jaar de kampoenschappen (die in Haarlem zullen plaatsvinden) eens een plaatselijke aange legenheid gaan worden bij de dames dan zal ons dat niet eens zo erg verbazen! In de Sionskerk aan de Eksterstraat in Oud-Schoten is zondagavond een dank- en herdenkingsdienst gehouden ter gelegen heid van het feit dat deze kerk vijf jaar geleden in gebruik werd genomen. De dienst werd geopend met het zingen van het eerste en tweede vers van psalm 105, waarna ds. J. Kroon voorlas uit psalm 103 en het vijfde hoofdstuk van de brief aan Efeze. Ds. G. H. van de Woord die ver volgens preekte, baseerde zijn toespraak op psalm 103 „Looft den Heer, mijn ziel, en vergeet geen van Zijn weldaden". Dank en blijdschap vervullen ons wan neer wij terugzien op de zegenrijke ar beid die in de afgelopen vijf jaren in de Sionskerk tot stand is gebracht", aldus spreker. Bij de dankbaarheid om het ver kregen bezit wordt echter maar al te vaak vergeten God te loven voor zijn ze geningen; men heft eerder een klaagzang aan dan een lofzang. Gedenken behoort tevens een danken te zijn en dat is zeer zeker van toepassing indien men zich de jaren herinnert welke de bouw van de Sionskerk voorafgingen, zo meende ds. Van de Woord. Twintig jaar geleden wer den de kerkdiensten van deze Hervormde gemeente in Oud-Schoten in een gang van een school aan de Rijksstraatweg gehou den. Van 1938 tot 1952 deed de gymnastiek zaal van de Koningin Emmaschool aan het Roerdompplein in Haarlem-Noord nog dienst als kerkgebouw. Ondanks talrijke moeilijkheden kon echter in maart 1952 de eerste paal voor de Sionskerk in de grond worden geslagen. Spreker zei dat zeer veel dank verschuldigd is aan degenen die er toe hebben meegewerkt dat de bouw fondscommissie steeds tijdig aan haar fi nanciële verplichtingen heeft kunnen vol doen. Er is dus bij dit eerste lustrum van de Sionskerk alle reden om aan het woord van de psalmist gevolg te geven en God te danken en Zijn weldaden niet te vergeten, aldus eindigde ds. Van de Woord zijn toespraak. Schotens Christelijk Ge mengd Koor onder leiding van de heer Geert de Boer zorgde met enige liederen voor een passende muzikale omlijsting van deze herdenkingsdienst. Na afloop van de dienst werd in de Jeugdkapel een filmstrook vertoond, waarop verschillende belangrijke mo menten tijdens de bouw van de Sionskerk waren vastgelegd. Ds. Van de Woord sloot met een woord van dank tot de aanwezi gen voor hun belangstelling de bijeen komst. Mevrouw P. H. Smits—Witvliet, raads lid voor de V.V.D. in Oegstgeest, heeft dezer dagen in restaurant Van Aken in Haarlem voor de vrouwen in de V.V.D., groep Kennemerland. gesproken over „Bestedingsbeperking en subsidie". Spr. schetste wat aan de maatregelen tot be perkingen van de bestedingen was voor afgegaan. De openbare werken zullen thans in een langzamer tempo moeten worden iutgevoerd. Ook het rijk laat grote openbare werken uitvoeren. Voor 1958 en daarna staan bijvoorbeeld op het pro gramma de drooglegging van de Marker waard, de verbindingsweg naar Lelystad en de uitvoering van het Deltaplan. Vervolgens sprak mevrouw SmitsWit vliet over de subsidieverlening. Deze sub sidies zijn noodzakelijk geworden omdat het particulier initiatief thans te kort schiet. Door de belastingpolitiek van de laatste jaren kan men, aldus spr., niet meer veel geld voor liefdadige doeleinden uit trekken. Bij de bezuinigingspoli tick zullen allereerst de subsidies voor culturele doel einden verminderen. Zaterdag heeft onder grote belangstelling in de manege aan de Zijlweg 285 in Haar lem de officiële opening plaats gehad van het Kennemer Rij Centrum waaraan een wat. verlaat Sint Nicolaasfeest was gekop peld. Na een uitvoerige toespraak door Sint Nicolaas en een dankwoord van de heer H. C. Broekman, die zich tevens tot zijn mede-directeur de heer H. H. A. Zoetman richtte, volgde er een uitgebreid program ma waarin alle onderdelen van de paar densport, voor zover die althans in een manege mogelijk zijn. werden gedemon streerd. Vooral het optreden van de poli tieruiters, aangevoerd door inspecteur G. J. Endlich, oogstte een bijzonder groot suc ces. Na afloop van de uitvoering werden de festiviteiten tot laat in de nacht, voort gezet in restaurant „Roozendaal" in Over- veen. Zaterdagavond gaf de Haarlemse Post fanfare onder leiding van haar dirigent Jan Groot een uitvoering in de Gemeente lijke Concertzaal, waaraan ook het tam boerkorps van de muziekvereniging met een speciaal nummer deelnam. Met haar marsmuziek, met en zonder de kleine staf, kwam het fanfarekorps effectrijk voor het publiek. Jan Groot wist er een stevige, ritmische, pittige cadans aan te geven en, vooral in de Zillertaler-mars, met een zeer verzorgde nuancering een goed afgewogen klank te bereiken. Er was blijkbaar veel studietijd besteed aan een fantasie op „In 't witte paard" van Benatsky, aan de „Kloostertuin" van Ketèlby en aan een potpourri op melodieën van Johann Strauss. Originele fanfaremuziek als „Cor tege et Carillon" van Barat en de concert mars „Paix et Liberté" van Delhay wekte vooral goede indrukken. Aan deze stukken was de studie die zij vergden zeker niet verspild. Zij kregen vertolkingen waar mee de Haarlemse Postfanfare haar rang kan ophouden. Vooral „Paix et Liberté" verliep zeer vlot en met passende agogiek. Ook met een fragment uit „l'Arlésienne" van Bizet in bewerking van Adr. Nieman werd een goede beurt gemaakt. Het optreden van het tamboerkorps ver liep voortreffelijk, beginnend met een effectrijke dynamische roffel, evolueerde de slagwerkprestatie met enige buiten- model-marsen om uiteindelijk deel te ne men aan de door het korps gespeelde Saint-Triphon-mars van Arthur Ney. Al zo toegerust en afgericht kan de Postfan fare met succes op straat défilé houden. De avond werd besloten met een variété programma onder de titel „Vrolijkheid in wintertijd". Jos. de Klerk ADVERTENTIE Uw leven lang zult U trots zijn op Uw All Risk schadedekking over de gehele wereld. Het wereldvermaarde Zwitserse klassehorloge - beroemd om zijn verfijnde elegance en feilloze, con stante precisie. In duurzaamheid onover troffen in prijs binnen Uw bereik Zie de rijke ALPINA collectie bij Anegang 15 - HAARLEM In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaai zal opnieuw het voorstel van B. en W. aan de orde komen tot vaststelling van het ontwerp partiëel uitbreidingsplan in onder delen „Kennemerweg" nabij de grens van Velsen. Er wordt voorzien in het schep pen van tweehonderd woonruimten, het aanleggen van een kinderspeelplats en het bouwen van een school. De voormalige garenblekerij, die thans als woonhuis aan de Kennemerweg 7 is ingericht, zal be houden blijven. Van belang is dat het plan voorziet in de bouw van woningen. De gemeente be schikt over weinig grond voor woningen, omdat zij een landelijk karakter moet be houden en als er plannen gemaakt wor den komen er meestal bezwaren. Opge merkt wordt dan dat het natuurschoon vernield wordt. In het nieuwe plan zijn woningen van allerlei types gedacht, namelijk voor be jaarden, twee aaneen gebouwde woningen, vier aaneen gebouwde woningen en enige flatgebouwen. In totaal zullen er twee honderd woonruimtes tot stand komen, bestemd voor ongeveer zevenhonderdvijf- tig personen. De nieuwe wijk zal aansluiten op die van de reeds bestaande in de gemeente Velsen. Met het Velsens bestuur is overleg gepleegd. De Haarlemse componisten Sas Bunge, Albert de Klerk en Paul Chr. van Weste ring zijn overeengekomen enkele van hun werken te laten uitvoeren door kunste naars, die zij daartoe zelf uitnodigden. De eerste avond waarop dit zal geschieden is vastgesteld op 27 februari onder auspiciën van de Haarlemse afdeling der Volksuni versiteit in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. De violiste Ruth Iies- seling en pianist Sas Bunge geven dan een uitvoering van de Phantasie voor vi ool en piano van Albert de Klerk. Sas Bunge zal dan ook eigen composities spe len en voor de begeleiding zorgen bij door Leon Combé uit te voeren liederen van Albert de Klerk en Paul Chr. van Weste ring. Voor de leden van de Volksuniversi teit staat op 13 maart in het Frans Hals museum een uitvoering door het dames kwartet „Pro Arte" op het programma. Dit kwartet behaalde in 1955 de Grand Prix International op het zangconcours in Darmstadt en in 1954 de Grand Prix Con- sevatoire in Parijs. Het gezelschap zong ook met veel succes in Denemarken en Luik. Verdacht van diefstal van koper is dooi de rijkspolitie aangehouden een 26-jarige Haarlemmer. Het koper is ontvreemd bij de suikerfabriek te Halfweg, alwaar de Haarlemmer tijdens de campagne werk zaam was. De man is in verzekerde be waring gesteld. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-N. van "de Nederlandse Christen- Vrouwenbond houdt donderdag 19 decem ber haar kerstwijding in het Hervormde Jeugdhuis, Schoterweg 83 en de afdeling Haarlem-centrum op vrijdagavond 20 de cember in de Begijnhofkapel. ADVERTENTIE In de foyer van de Haarlemse Stads schouwburg was zaterdagmiddag een groot aantal genodigden van het bestuur van de stichting „Medisch Controlebureau" bijeen voor de officiële opening van het nieuwe kantoorgebouw in de Tempeliersstraat. Voornamelijk waren het artsen en andere belangstellenden uit medische kringen, alsmede diverse vertegenwoordigers van het ziekenfondswezen. Namens het ge meentebestuur van Haarlem was aanwe zig de heer W. C. Bakker, wethouder van Financiën en Volksgezondheid. Men. had voor deze gebeurtenis de foyer van de Stadsschouwburg als plaats van samen komst bestemd, omdat het te openen ge bouw niet op een dergelijke receptie was berekend. Het gebruikelijke welkomst woord werd uitgesproken door de heer N. C. J. Steffelaar, vrouwenarts te Haarlem en voorzitter van de stichting „Medisch Controlebureau", die na de aanwezigen hartelijk te hebben begroet, een uitvoerig overzicht gaf van de motieven, die nu zeven jaar geleden tot de oprichting van het bureau hebben geleid. Om in vakter men te blijven noemde hij de stichting een „kunstverlossing". Vervolgens herin nerde spreker nog even aan de verschil lende gebouwen, waarin het kantoor in de loop der jaren was ondergebracht, waarbij hij de huisvesting op het Frans Hals plein als redelijk, maar onvoldoende beschouwde. Vandaar dat de heer Steffelaar zich bijzonder ingenomen toonde met het nieuwe bureau, dat niet alleen efficiency aan schoonheid paart, maar ook ten opzichte van de stadsuitbrei ding en de omliggende gemeenten stellig ideaal is gelegen. Verder werden dank woorden gericht aan het adres van het gemeentebestuur, voor de vlot verleende vergunningen en tot het administratieve personeel, dat ondanks de verhuizings moeilijkheden geen enkele stagnatie had doen ontstaan. Ten slotte was spreker er van overtuigd dat het nieuwe gebouw een vruchtbare samenwerking met het Haar lemse ziekenfondswezen ten goede zal ko men. Wethouder W. C. Bakker wenste op zijn beurt de stichting namens het gemeente bestuur met een dergelijk fraai kantoor gebouw van harte geluk. Er was een ge bouw totstandgekomen, waarop spreker als wethouder verklaarde bijzonder jaloers te zijn. Want hierdoor wordt immers weer eens de nadruk gevestigd op de situatie van het gemeentelijk gebouw in het Ke naupark, dat nog slechts „met behulp van palen op de been kan worden gehouden". Volgens spreker een typisch voorbeeld van de slechte en onvoldoende wijze, waarop sommige diensten in de stad nog zijn ge huisvest. De heer Bakker complimenteer de de stichting met de nieuwe en ideale werkruimte, welke ongetwijfeld tot zegen kan zijn voor de stad, bij de bevordering van de volksgezondheid. De derde spreker was mr. P. de Jong; voorzitter van de Haarlemse ziekenfond sen, die eveneens zijn grote bewondering over de bouw en inrichting van het nieuwe bureau onder woorden bracht. Mr. De Jong stelde vast, dat voor de toekomst nog een uitermate belangrijke taak is weggelegd en besloot met de wens, dat de reeds be haalde grote successen in dit nieuwe ge bouw voortgang zullen mogen vinden. Ook werden nog gelukwensen uitgespro ken door de heer W. C. van der Laan, chirurg en voorzitter van het specialisten bureau, die het personeel van dit nieuwe bureau in zekere zin als medische werkers beschouwde. Namens de huisartsen werd het bestuur der stichting gecomplimen teerd door de heer F. J. C. Westerweel, arts te Spaarndam, die verklaarde dat de huisartsen zich bijzonder verheugden in dit nieuwe kantoor. Nadat architect W. Buma, mede namens zijn collega H. W. Brakel, het bestuur had bedankt voor het vele begrip, dat zij bij de uitvoering van hun taak mochten ont moeten, werd de rij van sprekers besloten door de heer D. Heymans, directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en ge zondheidsdienst te Haarlem. Hij wees hier bij op de uitstekende contacten tussen het „Medisch Controle Bureau" en de ge meentelijke diensten, waardoor talrijke goede besluiten in het belang van de volksgezondheid konden worden genomen. Spreker was er dan ook van overtuigd, dat het nieuwe gebouw in belangrijke mate zal kunnen bijdragen in de geneeskundige verzorging der Haarlemse inwoners, die bij een der ziekenfondsen zijn aangesloten. De heer Steffelaar heeft de diverse spre kers niet meer kunnen beantwoorden, daar hij inmiddels telefonisch voor een patiënt was weggeroepen. In zijn plaats heeft mr. De Jong zich met deze taak belast. Na het beëindigen van deze officiële opening stelde men de genodigden in de gelegenheid het nieuwe kantoorgebouw te bezichtigen. Met het oog op het grote aan tal aanwezigen moest dit bezoek in groep jes geschieden. Bij het indienen van een bezwaarschrift bij de Kroon tegen het streekplan Zuid- Kennemerland heeft het gemeentebestuur een tekening in het vooruitzicht gesteld over de loop van de Zandvoorterweg in Aerdenhout en de aansluiting op Heem stede en de westelijke randweg nabij de thans in aanbouw zijnde tunnel. Deze teke ning is thans gereed en voor de leden van de gemeenteraad ter visie gelegd. Na de besprekingen in de gemeenteraad van Bloemendaai hebben wij reeds bij zonderheden meegedeeld over de plannen die het gemeentebestuur koestert. Van groot belang is daarbij de verandering na bij de Viersprong en de Haringbuis. De gemeenteraad heeft in principe reeds be sloten tot aankoop van deze oude tolga.ar- derswoning, maar het definitieve besluit moet nog worden genomen. Bij de behan deling van het voorstel tot aankoop van de Haringbuis is reeds meegedeeld, dat ter plaatse een tunnel onder, de weg gemaakt zal worden voor het rijwiel verkeer en dat de bestaande trambaan tussen de tram halte bij de Viersprong en de gemeente grens van Zandvoort bestemd zal worden voor fietsers en bromfietsei's in beide richtingen. Voor de Viersprong heeft het gemeente bestuur in samenwerking met de stede- bouwkundige jhr. ir. De Ranitz een mooie oplossing gevonden. Het verkeer van Zand voort gaat naar een nieuw aan te leggen weg in de richting van de westelijke rand weg. Vandaar kan deze weg gevolgd wor den zowel ten westen van Haarlem als door het zuidelijk deel van de stad. Ter hoogte van de Spiegelenburgerlaan komt vol gens de gedachten van het gemeente bestuur een aftakking naar de Zand- voortselaan in de gemeente Heemstede, niet. ver van het viaduct bij de halte Heemstede-Aerdenhout. De aftakking is dus uitsluitend bestemd voor het lokale verkeer van en naar Heemstede en de weg naar de westelijke randweg voor het ver keer naar het. noorden. Haarlem en Am sterdam. De bestaande weg Haringbuis viaduct is bestemd voor fietsers en brom fietsers. Politiebureau De gemeente Bloemendaai heeft reeds geruime lijd plannen een nieuw politie bureau in Aerdenhout te bouwen, omdat de post aldaar in verval is geraakt. Bij het besluit om in principe tot aankoop van de Haringbuis over te gaan is meegedeeld, dat een nieuw politiebureau gebouwd kan worden nabij de plaats, waar de tramhalte is geweest. Dit punt wordt van groot belang geacht, omdat van daaruit diverse punten van Aerdenhout bereikt kunnen wor den. In de praktijk is gebleken, dat. de Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt. Zti'dié eich met ingang van 1 janna ri 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 81 december 1957 gratis. Dit geldt alleen voor ntenwe kwartaalabonné's dus niet voor omzettine van wpek- in kwartaalabonr.Pinenien Viersprong een prachtig centrum is. In het bureau kan ook een gerage gebouwd worden voor de brandweer en een verdie ping kan bestemd worden voor de bouw van twee woningen voor leden van het politiepersoneel. Nabij de Klapheklaan zal gelegenheid bestaan een twintigtal wonin gen en vijfentwintig garages te bouwen. Indien het plan van het Bloemendaalse gemeentebestuur verwezenlijkt zal wor den wordt de Zandvoorterweg in Aerden hout twaalf meter breed over de gehele lengte. Hij is uitsluitend bestemd voor het auto- en motorverkeer Een ventweg is niet nodig, want alle villa's langs de weg hebben een inrit en leveranciers kunnen gemakkelijk met hun wagens inrijden. Ook is een smal rijwielpad gedacht, dat echter uitsluitend gebruikt mag worden voor bewoners van de Zandvoorterweg en voor hen die naar de villa's moeten. Het gemeentebestuur heeft de plannen gemaakt omdat het. van mening is dat de door de provincie geprojecteerde en or, het beheersplan geplaatste weg door het noor delijk deel van Aerdenhout overbodig is. Als de Zandvoorterweg twaalf meter breed wordt is hij geschüU voor het verkeer op drukke zomerse dagen. Mocht het nood zakelijk- zijn dan kunnen de Eikenlaan, de Van Vollenhovelaan, de Spechtlaan, de Merellaan en de Zuidlaan afgesloten wor den; het verkeer kan geleid worden naar de Leeuwerikenlaan en de Viersprong, waar op drukke dagen politieagenten aan wezig zijn om het verkeer te regelen. Bij de Leeuwerikenlaan zal het verkeer naar Den blaag geregeld worden. Op de Zandvoorterweg zijn parkeer plaatsen en bushaltes buiten de rijweg ge projecteerd De weg kan een fraai aan zien behouden en zal als verkeersader pas sen in het woonoord Aerdenhout. Het gemeentebestuur hoopt een steentje bijgedragen te hebben bij de oplossing van de toekomstige verkeersplannen. Mocht de Zandvoorterweg in de verre toekomst het verkeer toen niet kunnen verwerken dan zou nog gebruik kunnen worden gemaakt van het plan-De Ranitz, dat voorziet in de aanleg van een weg van Aerdenhout in zuidelijke richting naar Haarlemmermeer en Zuid-I-Iolland. Nieuws in het hort- Kerstcantate. Op tweede kerstdag voert het gereformeerd-evangelisch zang koor „Maranatha", met medewerking van de solisten meviouw Alewijn, sopraan en Hans Okel, orgel, de kerstcantate „Bij de kribbe" uit in de Wilhelminakerk op de Gedempte Oude Gracht .e Haarlem. Het geheel staat onder leiding van de dirigent •Toh. Silvis. Ds. D. J. Roos zal de declama tie verzorgen. Dezelfde kerstcantate zingt het koor op zondag 22 december voor de gedetineerden in het Haarlemse Huis van Bewaring. Wijziging spreekuur. De wethoudei van Sociale Zaken van Haarlem, de heer A. J. M. Angenent, zal in plaats van don derdag 19 op woensdag 18 december om tien uur spreekuur houden. Aanrijding. Zaterdagochtend om half negen heeft zich op de kruising Fontein laan-Hertenkamplaan in Haarlem een on geluk voorgedaan, waarbij een personen auto, die van de Fonteinlaan kwam en linksaf de Hertenkamplaan in wilde slaan, tegen een 45-jarige bromfietser uit Heem stede reed. De bromfietser moest met een uit de kom geschoten linkerarm opge nomen worden in de Mariastichting. De oorzaak van deze aanrijding is niet be kend. De politie verzoekt getuigen, zich met haar in verbinding te stellen. IJsbaan geopend. Vandaag zal de Haarlemse ijsbaan Eindenhout geopend zijn. I,

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9