KERSTMIS OP HET PLEINTJE Westelijke landen moeten nog leren „het Westen" te worden HOUTVESTER Aanmeldingsformulier Boeiende analyse van F. Spittel voor Mij. van Nijverheid en Ha ndel manchester 't betlè,! Kerkconcert in de Kloppersingelkerk 'grieven aan de redactie BUITENCENTRUM HET WISSELSEVELD M TECHNOMOBIEL 9 Stille armen te Heemstede J. Plevier gaat binnenkort naar Birma Starre doctrine Mcj. S. van Leeuwen werd kampioene van GIOS fO' O Th. A. G. Bekker voorzitter K.V.P. in Heemstede Brederodeduin verliest twee zusters Cursussen voor jeugdleiders Van mensen en dingen onder de Oamiaatjes Kerstmiddag van Vrouwen Elektriciteitsvereniging Haarlems Bach-Ensemble in de Nieuwe Kerk Damesploeg van HPC te sterk voor VZV-sters UIT STAD EN STREEK Bedrijfsklaverjassen DONDERDAG 19 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De hoofdredacteur van het Financieel Dagblad, de heer F. Spittel, heeft in Brink- mann op een lunchbijeenkomst van het Haarlemse departement van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel een boeiende analyse gegeven van de machtsbalans tussen Amerika en Rus land. Voor een „ophangpunt" van die ba lans ging hij terug naar de ministerscon ferentie van september 1945 van Londen, waarbij het westen voor het eerst bij monde van Byrnes en Bevin een politiek van sussen ten opzichte van de Sovjet unie verwierp. Hij noemde een aantal feiten, dat vervolgens deze lijn tegenover Rusland bevestigde: de Trumanleer van steun aan Griekenland tegen de commu nistische guerilla, waardoor Turkije en de Dardanellen voor het westen- behouden bleven, het Marshall-plan, waardoor Europa economisch op de been werd ge holpen, de oprichting van de NAVO, het moedige ingrijpen van Truman in Korea, de strijd in Indochina, die leidde tot een wapenstilstand met de Amerikaanse stok achter de deur, dat de V.S. bij schending van dit bestand de posities in het Chinese vasteland niet langer zouden sparen, het zenden van de Zevende Vloot naar de wateren van Formosa, toen de Chinese communisten Quemoi en Matsoe bezetten en het zenden van de Zesde Vloot naar de Middellandse Zee, naar aanleiding van het optreden van Mossadeq, Nasser .en de Syrische leiders. Voor vele achtenswaar dige mensen, die volgens de spreker nog altijd blijven dromen van rechtsgelijkheid als basis voor een weldadige ontwapening is dit een teleurstelling. Dat zijn zij, die in de Tweede Wereldoorlog een misdaad blijven zien en niet een stuk realiteit, waarin de wereld zich teweer stelde tegen een neuroticus, die misbruik had gemaakt van het feit, dat andere landen zich ont wapenden. Het Westen heeft volgens de spreker geleerd, geen afstand te kunnen doen van de bewapening. De heer Spittel noemde enige opmer kelijke overeenkomsten tussen het westen cn het Sovjetblok. Het westen ontvangt de stimulansen tot een nauwer aaneenslui- ADVERTENTIE r j' V- ;v.r'. SCHUTTERSVELD PRODUCT 't i&tk ItóXj Het Comité voor Stille Armen te Heem stede mocht sedert de vorige verantwoor ding de volgende bijdragen ontvangen: J.—E. 5.—; E. A.—R. 25.—; J. B. 10.—; J. D. B. 10.—; Mr. A. J. H. 10.—; J. R. d. J. 25.—; N. N. 10.—; H. R. 5.—; N. N. 50.— F. J. G. Z. 5.—; F. W. S. f 10.—; M. A. W. 7.50; J. C. W. 5.—; N. N. 5.—; V. P. W. H. 10.—; v. L. 25.—; S. E. v. S. 5.—; A. v. S. 5.—; H. J. A. 10.—; Zr. B. G. B. 2.50; N. N. 5.—; H. E. v. B.—v. d. S. 10.—; E. en M. B. 25.—; S. C. B. K. 5.—; A. D.—W. 10.—; W. L. 10.—; E. C. v. S.—M. 10.via Handelsblad f 39.F. K. 5.—; A. K. S. 5.—; H. Z. 5.—; Dames B. 5.—; T. H. B. 20.—; F. R. H. R. 25.—; N. N. 1.—; Mevr. K. 5.—; J. W. S. 10.—; W. D. 5.—; J. A. J. v. D.—M. 10.—; Coöp. Melk verg. f 50.—; Mr. Dr. M. R. 10.—; J. K. 2.50; Josje 2.50; W. C. W. 100.—; A. J. Z. 25.—; N. S.— v. d. W. 3.—; P. en B. 5.—, totaal I 648.—, zodat nu is ontvangen 2453.60. Opgaven van namen van personen, van wie men meent dat zij voor een uitkering in aanmerking komen, worden gaarne in gewacht. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne uw gif ten in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize Antonis Duycklaan 12 als ten raad- huize. Zijn girorekening is 153308. De heer J. Plevier te Haarlem zal dooi de Technical Assistance Administration van de UNO worden uitgezonden naar Birma om de regering aldaar te adviseren inzake de organisatie van machine-werk - plaatsen en het opleiden van personeel voor het maken van nieuwe onderdelen voor machines. De heer Plevier, die werk zaam is geweest in verscheidene bedrijven onder meer in Indonesië, zal 22 december naar Rangoon vertrekken. De duur van de uilzending is gesteld op één jaar. ting in de NAVO steeds door bedreiging van buiten. Maar ook het oostelijk blok is onder bedreiging tot stand gekomen. Voor de Russen is de westerse bedreiging zeer reëel. Ook de moeilijkheden omtrent het leiderschap treft men zowel bij oost als west. Het oude Europa heeft ernog altijd moeite mee het Amerikaanse leider schap te aanvaarden. Vooral de Suez- crisis heeft dat bewezen. Daarna is met name Engeland er op politiek-geniale ma nier in geslaagd een nieuwe houding in het Atlantische geheel te bepalen. De wes terse machtsvorming is defensief, maar die van het oostelijke blok is volgens de spre ker niet minder defensief, omdat „men zich geen strategie meer kan indenken, die in dit stadium van wetenschappelijke voortschrijding ook maar enig uitzicht kan openen op een totale overwinning. Daar voor zijn de middelen te onberekenbaar. Ideologisch is er echter een verschil van dag en nacht. Daarin is het oosten agres sief en „ons kapitalisme zou ik, hiermee vergeleken, Messiaans willen noemen". De communistische voorwaarde is en blijft het vernietigen van de bestaande machts orde en de vestiging van de dictatuur. Onder kapitalisme verstaat de spreker daar entegen die structuur van de samenleving, die uitgaat van verdeling van de macht, waarbij door de ongelijkheid der delen vanzelf de competitie ontstaat, die dwingt tot spreiding van de welvaart. De heer Spittel duidde dit aan als „nec-kapita- lisme" en zeide, dat dit vérstrekkende gé- volgen dient te hebben voor de jonge landen. Juist door dit principe van de machts verdeling moet aan jonge staten, die om vrijheid vragen, deze ook gegeven wór den. In dit opzicht stelde de spreker zich volkomen op het Amerikaanse standpunt, hoezeer hij ook wilde toegeven, dat de uitvoering van dit principe door de Ame rikanen wel eens wat ongelukkig uitviel omdat er in zulke staten vaak nog geen goede beheerders van macht en kapitaal zijn. Wat het Oosten wil exporteren is in de eerste plaats zijn ideologie. 1-Iet commu nisme heeft echter dit tegen, dat het er nooit op uit kan zijn een slaat te verster ken, maar alles moet doen om deze te verzwakken, een volgens de spreker star re doctrine, die bepaald hinderlijk is voor de uitbreiding der Russische invloeds sfeer. Zijns inziens is men over de kan sen, dat jonge staten door de Sovjet-leer onderworpen worden, dan ook veelal te pessimistisch. Met name in Indonesië bleek hij later in de discussie een com munistische machtsoverneming niet zo zeer te duchten. Een van de stellingen, die de spreker ontwikkelde, was dat het Westen een po litieke machtsstrijd op lange termijn en het communisme een strijd op korte ter mijn voeren door het aantasten van de westelijke posities in de jonge staten, die „vrijwel geen andere keus dan neutralisme hebben". v5v s Een van zijn co'ncliïsiès' was "dat hét neo-:kapitalisme niet. mag worden uitge hold door verdeeldheid. Elk der landen zal zijn beleid zondanig moeten rationali seren, dat de westelijke landen waarlijk „het Westen" worden. Wat bijvoorbeeld Frankrijk op de NAVO-conferentie wil verkopen is geen westers belang maar zijn nationale oogmerken in Algerije. De spreker verklaarde dat het Westen terwil- le van zijn positie in de machtsbalans ook aan de Verenigde Staten de laatste be slissing zal moeten overlaten. Geen christelijk feest is zoveel bezongen als het Kerstfeest en in geen enkele peri ode van het kerkelijk jaar is het verlangen naar vocale en instrumentale muziek zo groot als in de kersttijd. De talloze ver halende en lyrisch beschouwende kerst liederen zijn tot een symbool geworden van een vreugde, waarmede de gelovende mens geconfronteerd wil worden tot ver dieping en bevestiging van een, innerlijk weten. In de verwachting van deze erva ring waren dinsdagavond vele toehoorders bijeen op het Kerstconcert, dat door Haar lems Christelijk Mannenkoor in de Klop persingelkerk gegeven werd. In het pro gramma waren enkele koorwerken opge nomen van algemeen christelijke strek king,, maar overwegend was de muziek, die rechtstreeks aan het Kerstgebeuren her innerde. De organist Feike Asma, die aan het concert zijn medewerking verleende, ver tolkte volgens zijn karakteristieke inter pretatieprincipe variaties over een Frans kerstlied van d'Aquin en fragmenten uit de suites „Kerstfeest" no. 1 en no. 2 van Jan Zwart en bracht in eenzelfde stijl een eigen fantasie over kerstzangen ten gehore. Tal van kerstmelodieën klonken door de kerkruimte en gaven de toehoorders door de klank de associatie met de liederentekst. Het was alsof Feike Asma met weelderige akkoorden en een overvloed van beproef de sequensen de kerstviering op dit con cert met kwistige hand en naar believen aanbracht. Haarlems Christelijk Mannenkoor ging onder leiding van zijn dirigent Bernard Verboom exact te werk bij het brengen van de muzikale kerstgedachte. Het koor zong daartoe twee liederen in het Engels, een Hymne met orgelbegeleiding door Feike Asma en zelfstandig drie liederen: „Het is een dach van vrolicheit" in een be werking van Jos de Klerk, „Er ruist langs de wolken" van J. C. Anderson en „Stille Nacht" in de bewerking van Bernard Ver boom, welke vertrouwde zangen bijzonder fraai klonken, ook met de orgelbegelei ding. In gevoelige trant had het koor het concert ingezet met het bekende „Jesu dulcis memoria" van B. Kotke en „Adore te" van Theo van der Bijl. Het optreden van het koor kreeg echter een stralend hoogtepunt met de vertol king van het „Te Deum" van Jan Nieland, een voortreffelijk werk. geschreven met een rijke melodische en harmonische fan tasie en met een uitnemende kennis van de klankmogeliikheden van het mannenkoor in combinatie met de klank van het be geleidende instrument: het orgel. Bernard Verboom bracht zijn zangers tot een prach tige prestatie met de uitvoering van deze hymnische muziek, die aan dit kerstcon cert een bijzondere glans kon geven. Feike Asma sloot zich met de orgelbegeleiding goed bij de zang aan. behoudens de mo menten van een te nadrukkelijk absolu tisme in de sterktenuancering. Het concert, dat door de voorzitter van het koor. de heer D. A. .T. Spek, met gebed was ingeleid, werd besloten met het ge zamenlijk zingen van het „Ere zij God!" P. Zwaanswijk Na het vorig jaar de GlOS-wisselbeker aan mej. R. Luiten te hébben moeten af staan is mej. S. van Leeuwen er in ge slaagd de beker te heroveren. Ook mej. L. van Rugge zette alle zeilen bij om haar naam nogmaals in de beker gegraveerd te krijgen, doch een wat te eenvoudige oefe ning aan de ringen bezorgde haar een ach terstand, terwijl mej. Luiten haar goede kansen geheel verspeelde door de even- wichtsbalk ontijdig te verlaten. Mej. M. Bloem en mej. N. Hooglugt plaatsten zich respectievelijk op de derde en vierie plaats. Zeven dagen Haarlem n ADVERTENTIE KRUISSTRAAT 33 HAARLEM (Verkort weergegeven) Blnemenbollenheurs. U vindt de ,.bol- lcnmensen" geen zakenlui, nu laat ze maar gaan. Want wat zeggen de bollenmensen? Haarlem wil een beursgebouw met zalen voor sport, goed, maar niet van ons geld. Trouwens: waar zouden de auto's van de beursbezoekers moeten worden gepar keerd? Op de Baan en in de Proeftuin? In Amsterdam is ook zalennood, maar daar trekt de gemeente tenminste geld uit om dat probleem op te lossen. Maar in Haar lem moeten anderen deze kwestie opknap pen. In Hillegom zijn ze er tenminste in geslaagd een beursgebouw neer te zetten. Daar kan Haarlem een voorbeeld aan nemen. Als ze daar een beurs willen heb ben, laten ze dan ook de handen ineen slaan. HILLEGOMMER. (De Haarlemse belangen kunnen best buiten beschouwing blijven. Zoals reeds gezegd: een nieuw beursgebouw zal dan Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal ƒ7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 januari 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen pas rendabel zijn, als het intensief kan worden gebruikt. -Voor het parkeren van de auto's was allang een oplossing gevon den: onder het geprojecteerde beursgebouw zou een grote ondergrondse parkeerruimte worden aangelegd. Overigens niets dan lof voor de voortvarendheid, waarmee men in Hillegom aan de beursbouw heeft gewerkt. Daar wil men in de Bloemenstad best een voorbeeld aan nemen. Red.) A- en H-bommen. Ik heb mij verwon derd over de twee ingezonden stukken, waarin geprotesteerd wordt tegen het vlie gen van Amerikaanse vliegtuigen boven ons land, die A- en H-bommen aan boord hebben. Dit kan toch niet waar zijn? Met zulke gevaarlijke projectielen worden toch geen oefenvluchten boven ons land ge maakt? G. DE BRUIN. (In het door ons gepubliceerde antwoord van minister Staf aan het Kamerlid Bak ker hebt u kunnen lezen, dat de in Enge land gestationeerde Amerikaanse vliegtui gen met A- en H-bommen oefenvluchten maken „boven West-Europa". Blijkens een verklaring van de Amerikaanse regering, eveneens in ons blad opgenomen, zijn de bommen bij deze oefenvluchten „niet op scherp gesteld". Red.) Tijdens de dezer dagen in gebouw „Nieuw Berkenrode" gehouden ledenver gadering van afdeling I van de Katholieke Volks Partij te Heemstede, werd de heer Th. A. G. Bekker als voorzitter gekozen. Deze verklaarde zijn benoeming voorna melijk te aanvaarden, teneinde de afde ling bij de komende verkiezingen een compleet bestuur te bezorgen. Ook werden deze avond drie leden ge kozen voor de onlangs opgerichte gemeen telijke centrale: te weten de heren J. Leu ven, P. G. J. Telen, J. F. A. Wagenaar. Tot plaatsvervangende leden werden be noemd de heren M. Bakker, J. Spann en J. Warmerdam. Bijna overal in Haarlem zijn de etalages versierd met glinsterende ballen en nage- maakte sneeuw en des avonds zijn ze vroeg al weer hei-verlicht. Alles omdat het over een week Kerstmis is. Alleen in de hele oude straatjes van Haarlem glin- stert niets en gaat het licht 's avonds gewoon uit. Ook in de Oude Raamstraat is alles vlug stil en donker, zonder kerstversiering. Het is een smal straatje, een steegje 1 bijna. De deuren van de lage huizen zijn groen geweest; de verf is er nu bijna af. Er hèn- gen een paar uithangborden, j waarvan de titels nergens meer op slaan. Hier of daar I staat de deur open met in de J donkerte een lange, steile, houten trap zonder loper. Alles is koud, vooral op zo'n wintermiddag voor Kerst.- mis, als het mist en vriest. I Dan zijn er maar een paar kinderen in de straat. Ze hebben meestal geen jas aan. i Wel dikke truien en een lan- ge broek. Van verre is het I lachen of schreeuwen te horen. J In het midden van de Oude 1 Raamstraat ligt een dichtge- vroren plas. Twee kinderen 1 proberen of het ijs hun voe- 1 ten houdt. Het is zó stil, dat 1 het schuren van het leer van 1 de schoenen over het ijs te H horen is. 1 Aan het einde van het straatje wordt het iets lich- j§ ter. Daar is een pleintje. Het jj Nieuwe Kerksplein. In het g midden staat een kerk, een H beetje verloren tussen de 1 kale bomen. De kerk is drie H eeuwen oud. De bruine ste il ncn zijn wit uitgeslagen. De m donkerbruine deuren zijn M kaal. Ook hier is bijna nie- mand en is het stil, zelfs zó, §1 dat men schrikt wanneer cr- gens een vrouw haar mat be- H gint te kloppen. De slagen zijn hard en kort. Men gaat H ze automatisch tellen, j Het lijkt wel of hier alleen jj maar oude mensen wonen M die vanachter hun raam, jj glimlachend alles wat er op jj „hun" plein gebeurt, bekij- jj ken. jj Opeens gaat de zon schij- g nen en alles verandert, wordt g lichter. De bruine stenen van jï De kerk op het pleintje het kerkje worden oranje rood en de wijzers van de torenklok glinsteren. Als er dan ergens een ca rillon gaat spelen is het hier, op dit stille plein, bijna écht Het straatje Kerstmis en niet op de Grote Markt. Al staat daar een grote kerstboom. ff Na afloop van het eerste seizoen van het Haarlemse buitencentrum „Het Wissel- sevcld" op de Veluwe blijkt dat het huis aan de meeste eisen voldoet. Slechts op één punt zijn er ernstige klach ten geweest, namelijk be treffende het water. Deze malaise die zich in het be gin van het seizoen open baarde is niet te voorzien geweest, maar gelukkig kon met een noodmaatregel voor de grote vakantie nog 'n aan zienlijke verbetering wor den bereikt en voorts zal een grootscheepse vernieu wing deze waternood voor het begin van het nieuwe seizoen geheel opheffen. Ook de recreatiemogelijk- ,TT heden van „Het Wisselse- veld" zijn aanzienlijk uitge breid. De garage zal als werkplaats definitief in het spelgebruik van de jeugd worden opgenomen, terwijl het hobbelige veldje ver anderd is in een prachtig grasveld voor volleybal en badminton. Ook het grote speelveld is aanmerkelijk verbeterd en de kampvuur plaats is uitgebreid met een zit- en podiumgedeelte. Daar de capaciteit van het huis definitief is gesteld op vijfenzeventig personen zal de speelzaal in de toekomst permanent als zodanig ge bruikt worden. De betekenis van al deze verbeteringen kan, zo besluit de inspecteur voor de lichamelijke opvoe ding en "jeugdzakèn zijn ver- •3 slag. niet overschat worden, want hierdoor beschikt het Haarlemse terrein op de Ve- Woensdag 1 januari zal een wat verdrietige dag zijn voor de Haarlemse Vereni ging tot Bestrijding der Tu berculose en in het bijzon der voor het sanatorium „Brederodeduin", want dan zullen twee goede krachten hun functies wegens het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd neerleg gen. Dat zijn de hoofdzuster, mej. Th. W. Moquette en de eerste verpleegster zuster S. J. v. d. Zeeuw. Beide zusters hebben haar opleiding aan het Grote Gasthuis in Haar lem genoten. Na een jaar aan het sanatorium in Davos ge werkt te hebben, kwam zr. Moquette op 18 oktober 1927 op „Brederodeduin". Zr. Van der Zeeuw was er toen al; die was tegelijk met de ope ning van „Brederodeduin" op 17 september 1927 in functie getreden. Zr. Mo quette was toen nog geen hoofdverpleegster. Pas op 15 februari 1929 volgde zij de eerste hoofdverpleegster, zr. Cornelia van Bakergem, op. Op verzoek van verschil lende secties van de Haar lemse Raad voor de Jeugd is er besloten gedurende de periode van januari tot juni 1958 een aantal cursussen te organiseren voor de scholing van leiders en leidsters van het Haarlemse jeugdwerk. Tijdens deze cursussen kan men van alles te weten ko men over verenigingstech niek. spelen in en rond het clubhuis, handenarbeid, het leiden van kinderkampen, terwijl men voorts op de eerste bijeenkomst in het stadhuis op 3 januari kan leren wat men met de nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelasting te maken heeft. Men kan zich voor de diverse cursussen vóór 21 december opgeven bij het secretariaat van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, Kleine Houtweg 47, telefoon 10101. luwe over mogelijkheden die vrijwel nergens in Ne derland worden aangetrof fen. I Sedert enige dagen rijdt op de Nederlandse wegen een technomobiel van de ANWB waarop een grote, nauwkeu rig aanwijzende snelheids meter is gemonteerd. Deze service is bedoeld om auto mobilisten en berijders van scooters en motorrijwielen in de gelegenheid te stellen zonder tijdverlies hun snel heidsmeter te controleren. Deze „rijdende snelheids meter" rijdt bijna voortdu rend met een file auto's ach ter zich aan en daarom doet de ANWB een vriendelijk be roep op de weggebruikers om niet langer achter de techno mobiel te blijven rijden dan noodzakelijk is en een veilige remafstand te bewaren. Óp maandag 23 december komt de technomöbiel in de buurt van Haarlem. De wagen ver trekt dan om half twee uit Den Haag en rijdt via Haar lem en de Velsertunnel naar Alkmaar, Leeuwarden en Groningen. llllH^ De leden van de afdeling Haarlem en omstreken der Nederlandse Vrouwen Elektriciteitsvereniging hielden dinsdag middag in de stemmig versierde Muziek zaal van café-restaurant Brinkmann te Haarlem een kerstmiddag. De presidente, mevrouw R. van der NoordMagré, sprak over het onderwerp „Wat betekent Kerstmis voor ons?" Kerst mis vormt bij de december-belevenissen het hoogtepunt, aldus mevrouw Van dei- Noord. Evenals ten tijde van Christus geboorte leven wij thans in een donkere tijd. Het leven op aarde heeft een diepe zin en eeuwigheidswaarde. Zij die geloven aan het Licht en in de rotsvaste liefde van God. hebben echter niets te vrezen. Trots alle duisternis zal dat grote licht toch steeds blijven schijnen. Nadat alle aanwezigen, met pianobege leiding van mevrouw H. G. HessenHeek, gezamenlijk „Stille Nacht" hadden ge zongen, droeg mevrouw M. BackerBreed uit Schagen „De klokkengieter", toneelspel in drie bedrijven van Antoon Coolen voor. Mevrouw Backer slaagde er in de per sonen, die in dit stuk voorkomen levendig voor haar gehoor op de planken te zetten. Haar voordracht maakte zoveel indruk, dat een applaus aan het slot uitbleef, het beste compliment, dat men mevrouw Backer kon geven. Met enkele toepasse lijke woorden vertolkte de presidente tenslotte de dankbaarheid der aanwezigen. Het Haarlems Bach-Ensemble zal op tweede Kerstdag medewerking verlenen aan de dienst in de Nieuwe Kerk, die daar in de ochtend zal worden gehouden en waarin ds. J. A. de Klerk zal voorgaan. Onder leiding van de heer George Robert zal worden uitgevoerd Cantate 122 van Jo- hann Sebastian Bach: „Das neugeborene 1 Kindelein". De water polocompetitie Voor de bekercompetitie dames KNZ werd in IJmuiden VZVHPC gespeeld. De Heemsteedse dames bleven hun gastvrou wen verre de baas. Nadat Marleen Smit voor HPC de score had geopend, volgde er nog een doelpunt van Wicky Hofman aleer VZV een tegendoelpunt scoorde. Hierna kwam HPC wederom flink voor het VZV- doel opzetten en bracht Marleen de rust stand "op één-drie. Ook in de tweede helft bleef HPC met haar snelle aanvallen verwarring stichtten in de VZV-verdediging. Marleen Smit (2) en Wicky Hofman brachten de HPC-voor- sprong op zes-één. Toen verkreeg VZV nog een speelstersmeerderheid daar Els van DamKloots het water werd uitge stuurd. De helft van de wedstrijden voor Nieuws in het kort DAW HVGB HPC Water lo VZV gespeeld. De stand is: 3 0 0 6 9—0 2 0 0 4 6—1 2 0 1 4 5—6 0 0 3 0 1—4 0 0 3 0 1-11 In de Haarlemse Bedrijfs-klaverjascompetitie waren de uitslagen van de afgelopen week als volgt: Hoofdklasse: L. Coster—PTT 120—130, Stork— Figee 118—134, BeijnesMeer Zicht 120—128, DKC GEB 124—126. Ie klasse A: OW—SAC 116—112. DSH—GEB 2 124—108, DKC 2—Nederland 138—114, VMB—PTT 2 126—130. Ie klasse B: PTT 3—Stork 2 112-128, Meerzicht 2—CPTT 120-120. HSMSAC 2 118—126, DSK 2— Boru 126—118. 2e klasse A: H. cn PlantsoenenUnion 100—140, GEB 3—DKC 3 116—122, Figee 2—HSM 2 132-126. 2e klasse B: SAC 3—PTT 124—128. Stork 3—Ne derland 2 124—126, Boru 2-DKC 4 130—122, Figee 3—O. Slachth. 116—112. 3e klasse A: Nederland 3—VMB 2 128-122. Union 2—OW 2 118—120. Haarl. Dagblad—Figee 4 124—126, O. Slachth. 2—H. en Plants. 2 128—114. Raad van beroep. Bij Koninklijk Be sluit van 10 december 1957 is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van de Raad van Beroep te Haarlem: mr. dr. J. van Bruggen, oud-voorzitter van de Ver zekeringskamer en plaatsvervangend voor zitter van de Raad van Beroep te Am sterdam. Kerstfeest en Kerstwyding. In het kerkgebouw van de Nederlandse Protes tantenbond aan de Postlaan te Heemstede zal op zondag 22 december des avonds het Kerstfeest voor de kinderen van de zon dagsschool worden gegeven. Maandag 23 december is er in ditzelfde gebouw des avonds een Kerstwijding. Hierbij wordt ten gehore gebracht instrumentale muziek, zang, declamatie en een Kerstverhaal. Goedkeuring G.S. Dezer dagen is door Gedeputeerde Staten van Noordholland het partieel uitbreidingsplan Midden-Duin en Daalseweg, bij de Mesdaglaan te Bloemen- daal, dat de bouw van een viertal wo ningen omvat, goedgekeurd. Kerstspel. Op vrijdag 20 december zal 's avonds in de aula van het Christelijk Lyceum een kerststuk: „Het kleine Kerst spel" worden opgevoerd door leden van de Hervormde Jeugdkapel Heemstede-West. Humanistisch Verbond. Van de zijde van het Humanistisch Verbond wordt ons medegedeeld, dat de voor 20 december in ons blad aangekondigde lezing door de heer J. A. O. Brackman over toekomst voorspellingen door omstandigheden niet kan doorgaan. De eerstvolgende bijeen komst onder auspiciën van dit verbond heeft plaats op zondagochtend 22 decem ber in resturant Brinkmann. Prof. dr. T. T. ten Have zal dan spreken over „De waar digheid van de verschillende levensover tuigingen".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9