RIA EN ELIAS RIA ELIAS 98 50 98 98 80 98 DE CARELS BAKKERS wensen U DE BEURS van gisteren Japanse reders helpen Indonesië aan schepen 15 Sovjet-ambassadeur in Bonn gaat niet met kerstverlof „New Statesman" pleit voor vreedzaam samenleven Kroesjtsjevs brief een „eerlijke uitdaging Federale Sovjet-republiek heeft een nieuwe premier Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beur van 16 tot en met 20 december ln Indonesië Reorganisatie Franse radioprogramma's „Captain Cook" met 1030 Nederlanders vertrokken H. Th. Rooswinkel gaat rijksdienst verlaten Vier premières bij „Forum" in Enschede Officiële afzijdigheid Scheepvaart PLAATS EEN GROENT1E ERVAREN STENO-TYPISTE 9 k KERSTSTOLLEN ƒ1.85 KERSTSTOLLEN RECLAME KERSTSTOLƒ0.70 SUPER ROOMBOTER KRENTENBROOD ROOMBOTER KERSTKRANS ROOMBOTER KERSTSTAAF ƒ1.50 ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT gONN (Reuter) Het Westduitse blad gild Zeitung" meldt dat de Russische ambassadeur in West-Duitsland, Andrei Smirnov, van Moskou bevel heeft gekre un voorlopig in Bonn te blijven. Hij zal j*us met Kerstmis niet met verlof gaan. Volgens „Bild Zeitung" is men in kringen, die nauwe betrekkingen onderhouden met je Russische ambassade in Bonn, van me ning dat Moskou aanstuurt op een nieuw onderhoud tussen bondskanselier Aden- nier en ambassadeur Smirnov. Smirnov -ou, na kennis te hebben genomen van de nhoud van Adenauers rede op de topcon ferentie van de NAVO te Parijs, verklaard i,ebben dat Adenauers opmerkingen over je Europese vraagstukken voor een be langrijk deel in overeenstemming zijn met 'hetgeen Adenauer en hij tijdens hun on derhoud voor de conferentie hadden be sroken, aldus het blad. Smirnov heeft iJort voor Adenauers vertrek naar Parijs besprekingen gevoerd met de bondskan selier. Goede vorderingen DUSSELDORF (DPA) De Westduit se ambassadeur dr. Lahr heeft bij zijn aankomst uit Moskou te Düsseldorf mee gedeeld, dat er in de laatste tijd goede vorderingen worden gemaakt bij de Duits- Russische onderhandelingen, zowel inza ke de terugzending van Duitsers uit de Sovjet-Unie als met de economische be trekkingen tussen beide landen. Lahr zei te hopen, dat de Westduitse afvaardiging in januari met nieuwe denkbeelden naar Moskou zal terugkeren. AMSTERDAM Voor de laatste officiële beursdag van deze week heerste er een opgewekte stem ming, met behoorlijke omzetten in de hoek van de aandelen Koninklijke Olie. Zwit serland bracht hier leven in de brouwerij door de stukken op verschillende prijzen uit de markt te nemen. In de morgenuren werd ingezet tot 145,30. Dit bleek te laag, want de koers steeg snel tot 147,80. Op deze prijs opende de officiële beurs. Het hoge peil kon echter niet gehandhaafd 'olijven, doch na een reactie tot 146,70 steeg de koers opnieuw om op f 147,de markt te verlaten. Ten opzichte van don derdag bedroeg de gemiddelde winst ruim 4 gulden, terwijl het fonds 2,50 boven pariteit New York lag. De staatsfondsen ondergingen een lichte reactie op de aanhoudende vaste tendentie van de vorige dagen. Over de gehele linie werd circa 1/8 lager genoteerd. De overige internationale waarden profi teerden van de goede stemming in de olie hoek. Aandelen Philips werden eveneens door Zwitserland gesteund en waren ruim 3 punten hoger. Unilever had van arbi trage-aanbod te lijden. De koers van deze aandelen was in de morgenuren zeer vast op 312, plus 6 pet vergeleken bij donder dag, op geforceerde aankopen door de be- roepshandel. De officiële beurs plukte hiervan de wrange vruchten, want na een opening op 310 bood de markt niet vol doende weerstand en liep de koers snel terug tot 305 pet. Bij het scheiden van de markt werd 306 pet genoteerd, vrijwel on veranderd bij de vorige slotprijs. AKU was goed prijshóudènd. De K.L.M. kon zich 1 gulden verbeteren op 94. .Scheepvaarten waren aan de lage kant, In een dunne markt leden Holland-Ameri- kalijn 4, de K.P.M. 3 punten verlies. De overige fondsen waren circa 1 punt lager. Van Nievelt opende 2 punten boven don derdag, doch kwam tegen het slot op 139, dus vrijwel onveranderd. Dit fonds ver loor sedert de emissie in het begin van 1957 op een basis van 150 pet, plus claim a 600 circa 70 punten. In de cultures ging vrijwel niets om en de koersen stelden zich om en nabij het vorige slot. Gisteren was er voor het eerst notering voor de 4,4 miljoen gulden 4 1/4 pet obli gaties Rotterdam. De koers werd vernomen op 89 a 89 U. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK Het koersniveau was dalend en de meeste fondsen sloten op hun laagste dagwaar den. De spoorwegfondsen hielden zich echter uitstekend; Kansas City Southern steeg bijna een dollar en New Haven ver stevigde zijn positie. Verder werden er over het algemeen uitsluitend verliezen genoteerd, op enkele individuele uitzon deringen na zoals Addressograph dat bij na drie dollar opliep en Procter and Gamble. De oliewaarden daalden; fracties tot meer dan een dollar. De chemiewaarden waren iets minder vast tot flauw; vlieg- luigbouwfondsen onregelmatig evenals de autofondsen, waarvan Chrysler meer dan 2 dollar moest prijsgeven. Bij de openbare nutsbedrijven sloten enkele fondsen hoger. De beurs werd beïnvloed door het uitblij ven van lager disconto en ongunstig econo misch nieuws van Chrysler Corp., dat een sterke produktiebeperking aankondigde, en van „Ward's Automotive Reports", dat een autoverkoopdaling in 1958 van 8.6"/o verwacht. Ook de industrieën die toe leveren aan autoproducenten werden hier door beïnvloed: de staal-:, metaal- en rub ber-bedrijven. Het industriegemiddelde kwam van 431,26 op 427,20; voor spoor wegen van 97,37 op 96,92 en openbare nuts bedrijven van 67,92 op 67,95. De omzet bedroeg 2.500.000 aandelen tegen 2.740.000 donderdag (UP). (Van onze correspondent in Londen) In zijn commentaar op de brief van de Russische partijsecretaris Kroesjtsjev aan het socialistische weekblad „New States man" sluit het blad zich aan bij hetgeen de voormalige Amerikaanse ambassadeur te Moskou, George Kennan, voor de BBC heeft verkondigd, namelijk dat het ver keerd is aan te nemen dat de brieven van de Russische staatslieden geen element van oprechtheid zouden bevatten. Men kan, na Hongarije en andere gebeurtenissen, de Russen vele dingen blijven verwijten, maar het enige waar het op aankomt, aldus het hoofdartikel, is dat deze Sovjet-brieven uiting lijken te geven aan een oprecht verlangen om een catastrofe te voorkomen. We kunnen zwakke plekken aanwijzen in Kroesjtsjev's betoog. We kunnen onze ver achting uitspreken over vele dingen in het Sovjet-regime. Maar indien wij als ant woord slechts onze bewapening opvoeren en waterstofbommen uitdelen, betekent dit dat wij de weg van zelfmoord hebben ge kozen, aldus dit blad. Kroesjtsjev's oproep tot vreedzame wed ijver tussen de beide wereldsystemen is een eerlijke uitdaging, voortkomend uit zijn diepe overtuiging dat het communisme voortreffelijker is dan de westelijke re geringsvormen. Hieruit vloeit volgens het blad voort, dat de Sovjet-Unie niet, zoals het Pentagon het Amerikaanse departe ment van Defensie lijkt te menen, bezig Is een onverhoedse overval, a la Pearl Harbour, voor te bereiden, die zou los barsten op het ogenblik dat haar militaire overwicht doorslaggevend is geworden. De Russische bewapening zou volgens het blad slechts ingegeven zijn door een diep-inge- wortelde vrees voor het Westen. Vandaar dat er weinig kans op bestaat, dat Rus land, evenmin als het Westen overigens, zonder meer bereid zal zijn tot een ont wapeningsovereenkomst, welke beiden van de macht berooft om agressie af te weren. Territoriale beperking Maar er zijn sterke gronden te geloven dat Rusland er naar verlangt het militaire gevaar territoriaal te beperken. Om deze reden gelooft het blad dat Kroesjtsjev op recht is in zijn steun voor het nieuwe Poolse plan voor een atoomvrije zone in Midden-Europa, om de spanningen te ver minderen. Kroesjtsjev's pleidooi voor een politieke regeling, gegrond op een weder zijdse erkenning van de bestaande toe stand is iets, waarop ook Kennan aan dringt, namelijk het opgeven van het denk beeld dat thans onzinnig lijkt, om het communisme „terug te rollen" door zulk een overweldigend militair overwicht door de NAVO te ontplooien, dat het Westen de Russen zijn wil kan opleggen. De Sov jet-Unie moet niet behandeld worden als een agressieve wetbreker, maar als een stabiele wereldmacht. Een topgesprek kan slechts slagen op grondslag van erkenning van eikaars rechten en belangen, aldus de „New Statesman". MOSKOU (Reuter) Het Sovjét-pers- agentschap „Tass" meldt, dat Frol Koz- lov, lid van het presidium van het centrale comité der Russische communistische par tij, tot premier van dc Russische federale republiek is benoemd, als opvolger van Mihail Jasnov, die eerste vice-premier is geworden. De mutatie is geschied op last van het presidium van de Opperste Sovjet (parlement) der Russische federale re publiek, die meer dan drie kwart van het gebied der Sovjet-Unie bestrijkt. Zij strekt zich uit van het noordelijkste gedeelte van Rusland tot de Zwarte Zee in het zui den en van Kaliningrad in West-Rusland tot in Oost-Siberië. Mede-zeggenschap (AFP) Het centrale partijcomité heeft een resolutie aangenomen waarbij de rechten en voorrechten van de vakver enigingen aanzienlijk worden uitgebreid. Voortaan moet het staatscomité voor ar- beids- en loonzaken (toegevoegd aan de ministerraad) samen met het presidium van de raad van vakverenigingen belang rijke beslissingen nemen. De leidende eco nomische organen moeten de aanwijzin geen van de vakorganisaties in arbeids- en levensomstandigheden van de werkne mers in aanmerking nemen. De periodie ke conferenties van producenten worden een permanente instelling, onder leiding van de vakverenigingen, teneinde de ar beiders nauwer te betrekken bij de vergro ting van de produktiviteit Havengebouw. De gemeenteraad v, i Amsterdam heeft zich garant gesteld voor de lening van f 8.250.000, die de n.v. „Het havengebouw Amsterdam" heeft aange gaan voor het stichten van een havenge bouw aan de De Ruyterkade, waarin onder meer de scheepvaartvereniging „Noord", de dienst der havens en handelsinrichtin gen en de havendienst worden gehuisvest. Volgend jaar wordt met de bouw begon nen. Burgemeester. Met ingang van 1 jan. is benoemd tot burgemeester der gemeen ten Goudriaan en Ottoland de heer M. Visser, commies ter gemeentesecretarie van Aalten. De heer Visser is 41 jaar en lid van de Anti-revolutionaire partij. Laagste Hoogste koers koers Mg. Kunstzijde Unie135% 138*4 /an Berkel's Patent 164 1661* Van Gelder Zonen 169 166 Kon. Ned. Hoogovens230 236 Ned. Kabelfabriek 220 22J Philips 220 226 /2 Unilever 305 322 Wilton-Fijenoord 188 J9* Kon. Petroleum f l*2-29 49,60 Holland-Amerika Lijn 122 }38 Kon. Ned. Stoomboot Mij. 117 Ned. Scheepvaart Unie 103 llf Van Ommeren 192 26i Amsterdam Rubber40/2 40 /4 'IV. A86 91/2 Ver. Deli Maatschappijen 52 Staffellening 1947 845* 85% S% Invest, cert. Nederland 89 /is 90 .4 1% Nederland 1962—64 87 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen S 8.764.771, Deze week (voorl.) Aardelen 6.821.137, Vrijdag 20 decern' 1 1957 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 13 dec. 137 2% 164 4 159 11 236 4 220 9 223% Vs 307% 16% 190% 147,30 3,— 124 12 117 1% 103% 11-% 194 c% 43% 7% 88 4% 84% »/m 89 H ss/st 88% 1 Obligaties 11.458.233,- Obligaties 11.654.400,- Q o 8 ....In Indonesië is de toestand niet 8 x alleen tengevolge van de laatste ontwik- i kelingen moeilijk voor sommige Neder- 8 landers. Laten we het geval nemen van 8 een thans drieënzestigjarige dame, die p haar man vier jaar geleden in Indonesië 8 verloor en toen niet meer in haar on- 8 derhoud kon voorzien. Zij voelde zich p 8 als vrouw alleen niet meer veilig en 8 repatrieerde, ofschoon zij nooit eerder 8 0 in Nederland was geiveest. 8 Zij kwam hier als het ware in een S 8 vreemd land. Een land, waarvan het 8 8 klimaat haar slecht bekwam en waar 8; 8 zij zich moest aanpassen aan andere 8 8 levensgewoonten. De voeding bijvoor- 8 beeld was voor haar ook al een pro- 8 bleem. 0 Zo zit deze vrouiv geheel alleen in Haarlem, in haar vaderland weliswaar, 0 doch zo volkomen vreemd en verlaten, 3 dat zij - ook al zou zij over ruime mid- 8 delen beschikken - te beklagen zou 8 moeten zijn. Doch dat geldgebrek maakt X alles nog veel troostelozer. Wat zal Kerstmis voor deze vrouw 8 worden? 8 8 Een kleine liefdegave kan haar mis- 8 8 schien wat vreugde geven. Uw gift voor 8 „Stille Armen" is voor dit en dergelijke 8 gevallen bestemd! Wacht niet langer, g 8 stort uw bijdrage of geeft haar af aan onze lokettenGironummer 273107 on- 'p 8 der vermelding „Stille Armen". VelenS 8 gingen u reeds voor! p, xxxoococ>cocooooocococoooooooocooooooccccocoodocooocooc>o! Van 29 december af ondergaan de pro grammaspreiding en het zendernet van de Franse omroep een ingrijpende verande ring. Voortaan zal men in Frankrijk drie zen dernetten met afzonderlijke programma's kennen, namelijk France I, France II en France III. De zendergroep France I is te vergelijken met het bestaande programma Paris-Inter, dat. door de krachtzender Allouis op de lange golf wordt verbreid. De zender zal voortaan permanent in de ether zijn, dus ook 's nachts. Het programma France I zal gekenmerkt worden door de eerste plaats welke de informatie (nieuwsdienst, actualiteiten, commentaren) daarin zal innemen, tewijl het voorts het programma van de specifiek radiofonische produkties zal zijn. De zendergroep France II-Régional zal gewijd zijn aan de ontspanning en ver strooiing, waarin de bijdragen van de regionale stations zullen worden ge ïntegreerd. „Kunst en cultuur" tenslotte zal het devies zijn van de zendergroep France Ill- National, waarin ook de thans afzonder lijk bestaande hoge-kwaliteitsprogramma's van de FM-zenders zullen worden opge nomen. De zendergroep France II zal van half zeven 's morgens, France III van zeven uur tot middernacht te beluisteren zijn. DJAKARTA (ANP) Vanmorgen om tien uur plaatselijke tijd hebben zich in Tandjong Priok 1.030 Nederlanders inge scheept op het Engelse troepentransport schip „Captain Cook", dat door onze rege ring is gecharterd om Nederlandse évacués uit Indonesië naar Amsterdam over te brengen. Het schip is tegen het middaguur vertrokken. Zestig procent der passagiers zijn Indische Nederlanders. Er zijn 630 kin deren onder hen. De inscheping had een zeer vlot verloop. Ook de Indonesische autoriteiten verleen den alle medewerking. De passagiers mochten zoveel bagage meenemen, als zij wilden. De dekken waren overstroomd met koffers, manden enz. In Surabaja, vanwaar drie dagen geleden een schip met repatriërenden vertrok, mocht elke passagier slechts een klein koffertje als bagage meenemen. De heer H. Th. Rooswinkel, administra teur bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, staffunctio naris der afdeling Jeugdvorming en Volksontwikkeling, zal, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op 31 december uit 's rijksdienst treden. In een bijeenkomst ten departe- mente op donderdag 19 december heeft de heer Rooswinkel afscheid genomen. Hij werd toegesproken door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, mr. J. M. L. Th. Cals en de chef der afdeling Jeugdvorming en Volksontwik keling, de heer E. A. Schüttenhelm, die beiden de werkkracht, het idealisme en het voortdurend en met succes ijveren van de heer Rooswinkel voor de vrije jeugd vorming en met name in de laatste jaren ook voor de amateuristische kunstbeoefening in het licht stelden. Het operagezelschap „Forum" in En schede heeft grote plannen voor het sei zoen 1958-1959. Niet minder dan vier pre mières staan op het programma. In de eerste plaats „De Hugenoten" van Meyer beer, welke op 21 februari 1836 haar eer ste uitvoering beleefde en zo'n succes werd, dat de Koning van Pruisen de com ponist tot hofkapelmeester benoemde, vervolgens „De Toverfluit" van Mozart, dat indertijd evenals „Carmen" ter gele genheid van de opening van de Twentse Schouwburg in Enschede werd opgevoerd onder directie van Chris Burgers. Voorts „Der Wildschütz", een komische opera van Lortzing, waarvan in 1842 in Leipzig de première ging en- tenslotte „Tosca", een dramatische opera van Puccini, wel ke in 1900 in Rome de première beleefde. Voor dit seizoen wordt nog ingestudeerd „Serva Padrone" van Pergolesi, een werkje dat uit twee delen bestaat en dat ook in de kleinste plaatsen gebracht kan worden. DJAKARTA (Reutel De Indonesi sche minister van Scheepvaart, Nazir, heeft vrydag in het parlement meege deeld, dat goedkeuring is gehecht aan het gebruik van een Russische lening van 100 miljoen dollar om schepen, in het bijzonder Russische, aan te kopen. TOKIO (UP) De Vereniging van Japanse reders heeft vrijdag mede gedeeld, dat zij spoedig een commissie zal instellen om het uitlenen van schepen aan Indonesië in overweging te nemen. De re dersvereniging kwam met de Indonesische consul-generaal overeen, deze commis sie in het leven te roepen om ervoor te zorgen dat Japanse scheepvaartmaat schappijen gezamenlijk optreden en te voorkomen dat individueel aanbiedingen aan Indonesië worden gedaan voor het leveren van scheepsruimte. Volgens goedingelichte zegslieden zal de Indonesische regering en delegatie naar Japan zenden om formele onderhandelin gen te voeren. Men liet duidelijk uitko men dat Japan Indr esië op „particulie re" basis van schepen zal voorzien. Indonesië heeft om ongeveer tachtig schepen van 500 tot 750 deadweight ton gevraagd. Japans-Amerikaans overleg WASHINGTON (UP) De Japanse ambassadeur Koisjiro Asakai en de Ame rikaanse assistent-minister van Buiten landse Zaken, Walter Robertson, zijn het er over eens geworden, dat zakenbelan- gen in hun respectieve landen niet aangemoedigd zouden moeten worden om al te snel de plaats in te nemen van Ne derlandse firma's, die gedwongen worden uit Indonesië te vertrekken. Maar Ame rikaanse en Japanse functionarissen zijn er allen van overtuigd, dat zakenbelan- gen van hun twee landen eventueel de ge legenheid zullen krijgen er veel toe bij te dragen, dat het vacuüm, door het uitwijzen van de Nederlanders ontstaan, op te vul len, zo werd in Washington vernomen. Alamak, 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Alblasserdijk, 21 v. R'dam n. Havana via Antw. Algenib, 20 v. Karachi n. Aden. Alioth. 19 nog steds te Puerto Acevedo. Amstelbrug, 20 v. Kaapstad n. Dakar. Amsteldiep. 21 v. Basrah n. India. Amstelland, 20 te Amsterdam. Arendsdijk, 20 v. Antwerpen n. New Orleans. Arcndskerk, 21 te Port Sudan. Attis, 20 te New Orleans verw. Balong, 20 v. Amsterdam n. Marseille. Barumun, 24 te Singapore verw. Batjan, 20 v. Belawan n. Ceylon. Bengkalis, 20 v. Karlshamn n. Amsterdam. Boschkerk. pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Breda. 20 te Cumana verw. v. Maracaibo. Britsum, 19 te Kuwait verw. Caltex Leiden, pass. 20 Malta n. Rotterdam. Caltex Pernis, 20 v. Rotterdam n. Perzische Golf. Caltex Utrecht, pass. 20 Malta n. Rotterdam. Camerounkust, 20 535 m. n.n.w. Dakar n. A'dam. Captain Cook, 18 v. rede Singapore n. Glasgow. Carrillo, 20 v. Panamakanaal n. Mobile. Cartago, 21 te Cristobal. Cinulia, 2/1 te Curasao verw. Cistula, 22 te Singapore verw. (c.a. 25 d. dokken). Clavella. 20 v. Gladstone n. Geelong. Cradle of Liberty, 20 520 m. n.w. Ascencion naar Philadelphia. Cor.vda, pass. 20 Thyrsday elL n. Singapore. Crania, 26 te Rotterdam verw., daarna n. Lissab. Daphnis, 21 te Rotterdam verw. DeLft, 20 te Bremen. Dorestad, 19 300 m. n.o. Sombrero eil. n. R'dam. Kernland, 21 te Amsterdam. Ena, 20 v. Pta. Cardon n. Recife. Esso Nederland, 21 te Fawley verw. v. Port Said. Esso Rotterdam, 21 te Fawley. Fravizo. 21 te Amsterdam. Gabonkust, 20 v. Le Havre n. Amsterdam. Haarlem, 18 te Amsterdam. Hecuba, 25 te Rotterdam verw. Helena, 20 te Hamburg. Helicon, 20 v. Guanta n. Cumana. Hera, pass. 19 Geurnsey n. Port of Spain. Hermes, 21 te Rotterdam verw. Hilversum, 19 330 m. n.o. Mona eil. n. Pt. Cardon Hispania, 20 v. Bilbao n. Rotterdam. Hydra pass. 20 Dover n. Guanta. Ilos, 28 te Rotterdamv erw. Ivoorkust, 20 v. Dakar n. Freetown. Karimata, 19 v. Balikpapan n. Makassar. Keizerswaard, 4/1 te Bordeaux verw. v. P. Caraon. Kelletia, 25 te Pointe Noire verw. v. Pta. Cardon. Kennemerland, 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Kertosono, 20 v. Durban, 21 te Lorenzo Marques. Kieldrecht, 19 130 m. o. Monrovia n. Las Palmas. Koningswaard, 21 te Abadan. Kopionella, 20 te Malta. Kosicia, 20 te Rotterdam verw. Kota Baroe, 20 v. Singapore n. Tandjong Priok. Krvptos, 7/1 te Curagao verw. Laèrtes, 21 te Singapore verw. v. Rejang Rivier. Larenberg, pass. 20 Gibraltar n. Genua. Lekhaven, 21 te Buenos Aires. Liberty Bell, 22 te P. Cardon verw. v. Ph.delphia. Liev Vrouwekerk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Maashaven, pass. 20 Kp. Finisterre n. Las Palmas Macoma, 22 te Abadan verw. Marnelloyd. 20 v. Padang n. Rotterdam. Maureen, 22 te Londen verw. Meerkerk, 22 te Port Elizabeth verw. Meliskerk, 21 te Pangan Iban. Mentor. 19 1120 m. n.o. Paramaribo n. Lissabon. Merwede. 21 v. Las Palmas n. Newcastle. Molenkerk, 21 te Port Said. Nieuw Amsterdam. 20 v. N. York n. St. Thomas. Notos, 17 dw. Tunis n. Bougie. Ommenkerk, 20 v. Amsterdam n. Oost-Azie. Ondina. 20 v. Niigata n. Yokohama. Oranjefontein, 20 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oranje Nassau, 20 v. Dover n. Port of Spain. Orestes, 21 te Rotterdam verw. Orion, 21 te Rotterdam verw. Osiris, 20 v. New York n. Curaqao. Perna, 22 te Djibouti verw. n. Perz. Golf. Polydorus, 24 te New York verw. Polyphemus, pass. 20 Colombo n. Djibouti. Prins Casimir, 20 v. Belfast, 21 te Londonderry. Pr. Will. George Frederik. 20 v. Le Havre n. Antw. Prins Willem III, 20 v. R'dam n. Civita Vechia. Prins Willem V, 20 te Taragona. Purfina Nederland, 20 rede Portland. Pygmalion, 19 v. New York n. Norfolk. Roepat, pass. 20 Gibraltar n. Bilbao. Roggeveen, 21 te Dunedin. Rondo, 20 v. Claveria n. Honolulu. Rijndam, verm. 21 v. Le Havre n. Rotterdam Rijnkerk, 20 v. Bahrein n. Kuwait. Senegalkust, pass. 20 Dover n. Amsterdam. Soestdijk, 19 v. Baltimore n. Moreheadctty. Sommelsdijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Gouda, 22 te Newport. News. Statensingel, pass. 20 Scillys n. Rotterdam. Stanvac Talang Akar, 21 te Sungeigerone verw. Statue of Liberty, 20 te Port Said n. Amsterdam. Stentor, 18 te New York. Steven, 21 te Alicante. Straat Johore, 20 v. R'dam (proefvaart) en terug. Sumatra, 20 v. Penang n. Port Swettenham. Sunetta, 27 te Port Moresby verw. Tara, 21 te Port Said verw. Taria, 20 te Port Said. Tegelberg, 20 v. Okinawa n. Hongkong. Telamon, 20 te Maracaibo verw. Tero, pass. 20 Kp. Frio, 8/1 te Antwerpen verw. Theobaldius, 26 te Port Gentil verw. Tibia, 27 te Dakar verw. n. Abidjan. Towa, 20 v. Villa Constitution n. Necochea. Trajanus, 19 640 m. w. Canar. eil. na Barbados. Waal, 24 te Rotterdam. W. Alton Jones, 20 240 m. wm.w. Alexandrië naar Mena. Westertoren, 22 te Auckland verw. Westland, 19 180 m. z. St. Vincent n. Montevideo. Zaanland, 20 v. Amsterd. n. L. Palm. en B. Aires. Zonnekerk, 20 v. Rotterdam n. Sydney. SLEEPVAART Ebro, 19 v. Bordeaux n. Rotterdam. Gele Zee, 19 te Terneuzen. Hudson, pass. 19 eil. Guernsey n. Gent. Humber, 17 v. Savannah n. Texas. Noordzee, 19 40 m. n.w. Dakar n. Port Harcourt. Oostzee, 19 380 m. n.o. Paramaribo n. N. Palmira. Poolzee, 20 te Freetown. Titan, 20 op weg naar Noorse „Solgry" in nood ter hoogte van Doggersbank. T*" A.s. maandag op de markt Donderdag zijn wij NIET op de markt. FLANELLEN IIERENPYJAMA'S maat 48 t.e.m. 56 FLANELLEN HERENPYJAMA- JASSEN, m. 48 t.e.m. 56 ZWANENDONS DAMESPYJAMA'S gebloemd met effen broek in 4 kleuren, maat 40 t.e.m. 48 g van 10.80 voor ZWANENDONS NACHTHEMDEN, maat 40 t.e.m.' 54 ZWANENDONS NACHTHEMDEN, *5$ gebloemde, maat 40 t.e.m. 52.. 1 De u allen bekende GEZOND HEIDS HERENFLANELLEN M van 5.98 bieden wij u thans aan voor (kleine kleurafwijking) De naam staat op de kraam Zoekt U een motor m prima staat? NEDERLANDSCHE CONSERVENFABR. N E C O N.V. Trawlerkade 29 - IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding met goede kennis van de moderne talen, Toetreding tot pensioenfonds mogelijk. Uitvoerige sollicitaties met getuigschriften te richten aan de afd. Pers.zaken. Event, mondelinge afspraken telefonisch Dit jaar brengen zij u een keur van meesterlijke Kerstattracties, die uw Kersttafels tot hoogtepunten der beide feestdagen zullen maken Een greep uit onze bijzondere f eestaanbieding: met zuiver amandelspijs ©n J O.— rijk gevuld w.aD met zuiver amandelspijs $.7I> met zuiver amandelspijs Voor de feestdagen het brood, dat langer vers blijft, dus: TIP-TOP-brood, want TIP-TOP-brood, gesneden en verpakt, is en blijft het allerbeste op dit gebied. Zijlstraat 12 Gr. Houtstraat 102a Kruisweg 56 Barteljorisstraat 35 Bosch en Vaartstraat 32 Gen. Cronjéstraat 79zw Rijksstraatweg 36 Oude Groenmarkt 22 H. Schaftstraat 23

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11