UMlM BONTCOLLECTIE OOR JULLIE Eefje en de kersttafel KINDEREN KNUTSELEN VOOR KERSTMIS Boeken rond Kerstmis Voor de DINSDAG 24 DECEMBER 1957 Erbij keuze uit tachtig PAGINA ZEVEN Met de feestdagen verwachten de huis- ven. De sucade in gelijkmatig dikke plak- genoten een gezellig samenzijn. Om de feestvreugde te verhogen wordt vaak door de huisvrouw zelf allerlei feestelijks klaar gemaakt, zowel voor het theeuurtje als voor de warme maaltijd. Kerstgebakjes 16 stuks) 200 gr. (2 kopjes) bloem, 150 gr. boter of marga rine, 90 gr. (bijna 1 kopje) basterd suiker, zout, poedersuiker, jam, een stuk sucade en rode pilletjes of rood musketzaad. De bloem, de boter of margarine, zout en de gezeefde basterdsuiker in een kom doen. De boter of' margarine met een mes klein snijden. De ingrediënten met een koele hand tot een gelijkmatig deeg kne den Zandtaartvormpjes inboteren en met bloem bestuiven. Het deeg in de vormpjes jes snijden. De sucadeplakjes in de vorm van hulstblaadjes of denneboompjes snij den. met een weinig jam bestrijken en op de taartjes plakken. Voor versiering nog enkele rode pilletjes of musketzaad aan brengen. Bij voorkeur voor garnering de donkere glanzende sucadeschil gebruiken. Kerststerren (6 personen). 1 liter melk, 50 gr. (A kopje) griesmeel, 80 gr. (3/4 kopje) suiker, 50 gr. (10 eetlepels) mai- zena, 1 eiwit, zout; enkele geconfijte kersjes, VA dl. (1 kopje) water, 50 gr. (At kopje) suiker, 12 gr. (VA eetlepel) aardappelmeel. Hét griesmeel met de suiker en wat zout vermengen. De melk aan de kook brengen op een klein deel na. Onder roeren het drukken, zodat deze voor 2/3 deel ge- griesmeel in de melk strooiem De massa vuld worden. De vormpjes in een matig 5 minuten laten doorkoken. De maizena Maak het u met kerstmis zo gezellig mogelijk; bloemen en planten kunnen daartoe zo prachtig bijdragen. De tafel kan een aardige en passende versiering krijgen. U kunt het net dure bloemen doen, maar het kan ook op een eenvoudige manier zonder dat het handen vol geld be hoeft te kosten. Let u eens op de afbeel ding; een vierkant plankje is al voldoende en daarop bindt u dan maar een prop voch tig veenmos; de bloemist kan u er mis schien wel aan helpen. Een grote witte kaars in het midden en nog drie kleinere. In het mos en vooral bij de voet van de kaarsen kunt u dan wat sparreappels vast maken. Besproei die niet met kalk; dat staat niet aardig. Verder kan de tuin nog wat takjes groen op leveren en misschien kunt u anders wel voor wat rode bestakjes van de hulst bij de bloemist terecht. Een paar takjes bonte hulst kunnen het geheel nog aantrekkelijker maken. Inplaats van een plankje kunt u zo'n stukje ook maken in een laag schaaltje en dat is misschien nog wel zo gemakkelijk. In de groene gem berpot staan natuurlijk gele narcissen, maar wilt u het meer in de traditionele kerstkleuren houden, dan zullen rode tul pen er ook uitstekend in voldoen. G. Kromdijk HÉ SM warme oven met onderwarmte plaatsen. met de achtergehouden melk aanmengen De taartjes in VA uur gaar laten worden ?n onder r0^en blJ de puddingmassa gie- en - liefst op een treefjè - laten afkoe- ten. De pudding nog even aan de kook len. De poedersuiker over de taartjes ze- brengen Het eiwit stijf slaan en bij ge deelten tegelijk voorzichtig door de pud- ding scheppen. De massa overdoen in een paar met water omgespoelde platte borden of een braadslede tot een hoogte van -1 a l'A cm. De pudding koud laten worden en keren. Met een stervormige koeksteker of borst- plaatvorm sterretjes uit de pudding ste- ken. Op elk sterretje in het midden een De tongetjes uit de mond van pure einde van de middag, beladen met kerst- half gec0nfijt rood kersje leggen. Op het iiver waren ze woensdagmiddag bezia sterren> gevouwen mandjes en engelen met iaatst wat bessesapsaus om de sterren gie- ijver waren ze woensaagnuaaag nezig een ]Urk van taartranden de deur uitging. ten. De rest van de saus erbij preSenteren, een hele schare kinderen, bijeengekomen We hebben over grote en kleine schou- Bessesapsaus. Het aardappelmeel met in het pand van de Commissie voor ef wSfg^VnïeïskSs naa^dTleuke Wa; watef ,aan™engGn' De ,rest .Y.an het r en warnge jongensKuiijes naar ae ïeuKe water met het bessesap en de suiker aan Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting resultaten, die onder de handen groeiden. de brengen Onder roeren het vocht aan de Lange Margarethastraat te Haar- ?ov^t ^fglazen lem. Die ijver gold de kerstversieringen, klonk af en toe een stem van een der Kerstpudding (6 personen) 'A liter kou die de ieucrd en nok enkele moeders leidsters: -Kijk' nu vouw ïe deze twee de gekookte of flessemelk, 1/8 1. slag- 1 §c ele m cceis hoeken nog om en ziedaar, je hebt een r00m, 1/4 blikje mandarijntjes, 50 gr. leerden maken. ster." (5 eetlepels) suiker, 18 gr. 10 blaadjes) Geen plekje was onbezet en heel wat witte gelatine, 1 citroen, zout. 1 1 We Wlllen graag enkele dingen opnoe- De gelatine 15 minuten weken in ruim tafels moesten worden bijgesleept om men, die aardig zijn en gemakkelijk: en koud water. Een weinig melk, heet laten iedereen te kunnen laten deelnemen. g°edko°P kunnen worden gemaakt, worden en van het vuur af de suiker, wat Daarvoor zult u met de kinderen misschien zout en de uitgeknepen gelatine erbij voe- Reeds bij het binnenkomen werd je in nog wel een middagje vrij kunnen maken. gen. De massa doorroeren tot de suiker en de kerstfeer gebracht: in een hoek Dat zijn dan bijvoorbeeld de slingers van de gelatine opgelost zijn. De rest van de sterren, gemaakt van metaalpapier, dat u melk erbij gieten. De mandarijnen laten brandde de kerstboom, die versierd was per meter kunt kopen, maar ook vindt in uitlekken en halveren op eeri paar na, die met zelfgemaakte feestelijkheden en op sigarettendoosjes of als bekleding van vooi de garnering dienen. De citroen uit- o soeppakjes. Kleine 3 cm) vierkantjes persen en met het mandarijnenvocht bij gedekte tafels en langs de wanden hiervan vouwt u tweemaal schuin om; dan de melk schenken. t slaat men het vierkantje weer open en De room met een lepel suiker stijf klop- sti aaide de stemming van het seizoen je vouwt het zodanigi dat er vier puntjes ont_ pen Iets room achterPhouden voor garne. ook al tegemoet. staan. Deze sterretjes kunt u, afgewisseld ring. Het melkmengsel voorzichtig door met één centimeter lange stukjes van de room roeren. De gesneden mandarijntjes doorschijnénde limonaderietjes aan een toevoegen. De puddingmassa, als ze dril- rode katoenen draad rijgen. lig begint te worden, nog even omschep- Van vier sterretjes, aflopend van groot pen en in een met olie ingevette pudding- hartig haar broertje aan de hand meevoer- tot klein en met de puntige kant naar vorm overdoen. De pudding keren als ze de. „Natuurlijk niet alles, maar wel een boven, kunt u grappige pyramidetjes ma- 'stijf geworden is, en garneren met manda- heleboel," was het antwoord van een ken en het wordt nog mooier als u de rijntjés en slagroom, lerares. De eenvoudigste dingen, waar kleine peutervingers wel raad mee weten, zijn dan ook volop aan de orde geweest en het was een opgetogen schare, die aan het „GAAN WE DAT ALLEMAAL maken?' vroeg een kittig donker meisje, dat trouw- soorten WAT ZULLEN WE voor mantel dragen nu de dagen echt koud worden en we ons moeten wapenen tegen de gure wind en vrieslucht. Een mantel met bontkraag, wat voor dit seizoen dé grote mode is? Of een echte bontjas, die de draagster zoveel chique en bekoorlijkheid geeft, en die niet zoals zoveel ten onrechte menen, té kostbaar is. Hoe wonderlijk u dit mis schien in de oren mag klinken: er be staan bontsoorten, die redelijk laag in prijs liggen en toch zeer sterk zijn. Nemen we bijvoorbeeld het zachte mouton van het Zuid-Amerikaanse schaap, dat duur zaam is, lekker warm en zeer qharmant. Naast de bruine naturel kleur zien we het ook in grijs, beige en antraciet. Bijzon der licht en soepel maar niet solide is het bont van de mol (in het Frans taupe) waarvan de Nedei-landse soorten nog het beste zijn. Veulen daarentegen is weer erg sterk en hoewel niet iedereen van de glad de glanzende mantels houdt, kan men er jarenlang plezier van beleven en zal het vooral de grote maten aantrekken omdat Beige Indisch Lam, uitgevoerd in nieuwe mode-lijnen. het zo mooi afkleedt. Sealskin of seal (zeehond) treffen we dit seizoen zeer veel aan. Met de pi-achtige levendige huid van zilvergrijs met vlekken, kan men verras sende effecten bereiken. In dit materiaal èn persianer zagen we het meest de mo derne lijnen doorgevoei-d. Laag aange brachte ceintuur, vaak door lussen ge haald, grote afstaande kraag, waarin een hoog opstaand colletje, dat ons tegen de ergste wind beschermt, grote knopen in allerlei variaties en mouwen wijd poffend mode-tinten geverfde buik worden met grote omslagen of strakke aaneenge sloten manchetten. Toch kunnen degenen, die zich slechts eens in de acht jaar een bontjas aanschaffen, zich beter aan een klassiek model houden! Zeehond wordt ook in andere tinten o.a. zwart en bruin geverfd, maar het zilvergrijs met strepen is door zijn apartheid en verfijning wel het meest te appreciei-en en geeft de draagster charme, ondanks de grote stug heid van het materiaal. Een bondsoort die het ook altijd goed doet is de bisam (mus kusrat); de donkei-bruine rug en de in apart verwerkt en zijn zeer geschikt voor korte, zowel als lange mantels. Heerlijk licht in gewicht, maar niet zo sterk is de zobelfeh; ze is afkomstig van het grijze velletje van de eekfioorn uit Rusland en wordt in diverse kleuren in de handel ge- bi-acht. TOT EEN VAN DE DUURSTE en meest begerenswaardige bontsoorten behoort wel wel persianer, de huid van het pasgebo ren lam van het karakulschaap. De grijze houden hun natuurlijke kleur en de zwar te worden nog even zwart nageverfd. De mooiste soorten hebben een vaste langge rekte krul en een diepe glans en zijn zeer kostbaar. De poten worden apart ver werkt (persianer pattes) en vertonen geen krul, maar een moirée-achtig effect. Dit is slechts een kleine greep uit de bontcol lectie, die ruim 80 soorten telt, en als u dan bedenkt dat die met een grote fan tasie in allerlei variaties verwerkt worden, dan is bont niet alleen een bescherming tegen de kou, maar voorai ook oen sieraad! De orlon-jas daarentegen is dan wel goedkoop en onverslijtbaar, maar is niet levend en rijk van aanzien. Het blijft een imitatie en mag niet de pretentie heb ben bont te zijn. KATY Het licht schijnt overal is een kerstboek dat vol staat met korte kerstverhalen, ge dichten, knutselwerkjes, aardige puzzels en andere opgaven. Dit kerstboek, verschenen bij Ploegsma in Amsterdam en geïllustreerd door Tiny van Asselt, is bestemd voor kinderen tus sen 6 en 14 jaar en leent zich bijzonder goed tot voorlezen. Het verschijnt dit jaar voor de zevende keer en bevat bijdra gen van Mien Labbei'ton, M. H. Graaff- Bresters, D. A. Cramer-Schaap, J. M. H. Spies-Pietei-se, Claire Jallois, Marie Schmitz, M. J. D. Halbertsma-Blanson Henkemans, Martha de Vries en H. Th. Janssen. Als de verhalen gelezen zijn, zullen de kinderen nog enkele prettige uren hebben met het laatste hoofdstuk: Zelf aan het werk. Hier leren zij een kandelaar, een kerstengeltje en een kandelaartje maken. Daarna kunnen zij door goed nadenken of mooi kleuren en het insturen van hun werk allerlei prijzen winnen. binnenrandjes dichtplakt. Van goudkleurig metaalpapier zagen we zonnetjes: drie cirkels in opeenvolgende grootte op elkaar geplakt met ingeknipte franje aan de rand. Boven een kaarsvlammetje- in de boom danste een dubbele halve maan, met aan kleine rode draadjes vier kleine sterretjes als die van de slinger. Wanneer u een lange reep dun papier, tienmaal langer dan breed, als een harmo-. nica vouwt, een schuin hoekje wegknipt en aan de kortste kant met de schaar grillige figuurtjes uitknipt, dan wordt dit gevalle tje als u het uitvouwt en een rijgdraad haalt door het rechte uiteinde, een heel fragiele witte ster. Nog een andere .ster? Twee rondjes van met goudpapier beplakt karton, waartussen rondom stukjes van limonaderietjes in verschillende lengten met plasticlijm zijn bevestigd. VERGULDE NOTEN en sparappels kent u natuurlijk allemaal, maar ook die grap pige voorwerpjes van stro, die in de Scan dinavische landen zo populair zijn? Als materiaal hiervoor kunnen de strooien hul zen van wijnflessen dienen. Korte stukjes, enkele malen kruiselings over elkaar ge legd en met een rood draadje bijeengebon den of twee di'iehoekjes om en om op elkaar gelegd, zodat er een zespuntige ster ontstaat, ook weer met rode draadjes bij eengehouden. zijn maar enkele mogelijk heden, die door eigen fantasie vast we) aangevuld kunnen worden. Van de boom naar de tafelversiering. We werden bepaald vertederd door een allerliefst engeltje om naast de borden te zetten. Ze bestond enkel uit een rode geplisseerde jurk van een papieren cirkel gevouwen, had een kraal als hoofdje (een rond stukje kurk kan ook), een rode puntmuts op en twee dubbele witte vleugeltjes. Vierkante rode papieren lantaarntjes met uitge spaarde tulpmotiefjes en voorzien van een waxinelichtje verspreidden een romantisch licht. Heel eenvoudig te maken is ook een karton of triplex zilvergekleurd rondje met twee gaatjes, waardoor een rood lint is gehaald, een spijker om de kaars op te prikken en wat takjes groen erbij. De sneeuwman, vervaardigd van het karton van een closetrol, waarop een prop papier wordt bevestigd en bekleed met watten, heeft als voetstuk een leeg kleef- pleisterrolletje. Sleeën van lucifersdoosjes, bekleed met crêpepapier en gevuld met kleine snoepjes, kunnen hier en daar op tafel worden gezet. ALS WANDVERSIERING: een met rood crèpepapier omwoelde klex-enhanger de dwarsstok tegen de muur met di'ie rode linten, één voor en twee opzij, versierd met takjes groen, kaarsen en sterretjes. We kunnen u uit ervaring verzekeren, dat het geheel bijzonder feestelijk aandoet. En tot slot klokken van verzilverde cactuspotjes, omgekeerd opgehangen aan rode linten tussen groene takken alweer een vondst, die niet in de papieren hoeft te lopen. Mocht u er nog meer van willen weten, dan kunt u terecht bij de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, Frans Halsstraat 7, Haai'lem. U kunt er ook allerlei vouwbladen en patronen krij gen, onder andere van een papieren kribbe, engelen en koningen. Het enthousiasme van de jeugd, die wij bezig hebben gezien, zal dan ongetwijfeld ook uw huiskamer binnenkomen. Tineke Raat De Londense haarstilist Richécreëer de op het hoofd van mej. Shirley Townsend deze kerstcoiffure in de stijl van Madame de Pompadöur. wmm HET HELE JAAR door stonden er kinderen te kijken voor de speelgoed winkel van meneer Dalman. Er was altijd wel iets te zien: poppen, treinen, autootjes. Maar nooit stonden er zoveel kinderen als wanneer het kerstfeest werd. Dan zette meneer Dalman in zijn etalage een grote tafel vol zilvex-en klokjes, ballen en slingers neer. De kersttafel noemde iedereen dat en van vroeg tot laat zag je kinderen wijzen op de prachtige dingen die ze wel alle maal in hun kerstboom zouden willen hebben. Dit jaar werd er nog meer over de kex-sttafel gepraat dan andex-s en er stonden nóg meer kinderen, want zo iets moois als nu midden op de kerst tafel lag had nog nooit iemand gezien. Het was een engeltje van heel dun glas, haar haar en haar vleugels, die ze wijd uitsloeg, vingen al het licht van de lampen in de winkel en het leek net of het engeltje zelf een vlam was die boven alle mooie dingen uitdanste. „Als je zó iets toch eens in je kerst boom had!" Dat dachten alle kinderen die. het engeltje hadden gezien. Op school en thuis- moest iedereen erover horen. Er waren ook kinderen die er niet over px-aatten, maar er wel voort durend aan dachten. Eefje bijvoor beeld. Zij was de eerste die de winkel was binnengegaan om te vragen hoe veel h<?t glazen engeltje kostte. Ze was er een beetje van geschokken: „Eén gulden vijftig" had meneer Dalman ge zegd en Eefje was bang dat haar moe der dat misschien wel erg veel zou vin den voor één engeltje. Maar wie weet. In de week voor kerstfeest wist de hele school de px-ijs al. Sommige vonden het veel geld, anderen niet. „Weet je het zeker?" vroeg Rietje Lis aan Eefje. „Natuurlijk weet ik het zeker. Ik heb het toch zelf gevraagd!" „Jammer",-zei Rietje Lis zacht, „ik had het zó graag willen hebben, maar dat is veel te duur voor ons. Stel je voor: één gulden vijftig!" „Dan koop je iets andex-s", zei Eefje vlug. Ik wou dat als het kerstfeest werd, de mensen groot en klein, de mensen wit en bruin en zwart of wat ze ook maar zijn rondom één kerstboom zouden staan, alleen maar heel stil staané Ze hoefden niet te zingen, dat is zo gauw gedaan. Alleen ihoésten ze knikken, ja; knikken met hun hoofd, alsóf élk mens de ander voor altijd iets belooft. Alleen naar klokken luistren, stil luistren hand in hand. en wat ze daaruit hoorden vertellen in hun land. De boodschap van die klokken klonk dan voor iedereen en bleef voor altijd zingen door heel de wereld heen. Mies Bouhuys „Ja maar, dat engeltje..." zei Rie tje, „weet je, ik heb drie klein-- zusjes en iedere avond voor ze slapen gaan, vertel ik ze over het engeltje. We had den het samen willen kopen, maar ja. Toen Rietje weg was zuchtte Eefje van opluchting. Gelukkig, die zou het tenminste niet kopen. Want ze had zelf een kans op het engeltje. Haar moe der had beloofd dat als haar kex-strap- port echt heel goed was, dat ze dan misschien, ja, heel misschien het en geltje kopen mocht. Vier keer per dag ging Eefje kijken of het nog niet weg was. Nee hoor, het lag er nog. Een paar keer zag ze Rietje Lis ook bij de etalage staan, mét de kleine zusjes. Eefje liep toen maar vlug door want ze vond het een beetje zielig voor die kleintjes als ze zouden horen dat niet zij, maar Eefje het engeltje in haar boom zou hebben. En toen, op de dag voor de kerstrap porten uitgedeeld zouden worden, ge beurde er iets. Om vijf uur 's middags werd er gebeld. „Doe jij eens open, Eefje", zei moeder, „dat zal de krui denier zijn". Eefje, die in die dager vreselijk haar best deed, holde naar de deur. Voor haar stond Rietje Lis met een zware mand. „Wat kom jij doen?" vroeg Eefje verbaasd, want Rietje was geen vrien dinnetje dat wel eens spelen kwam. Rietje Lis lachte. „Ik kom de bood schappen brengen van de kruidenier. Ik help met bezorgen". „Waaróm doe je dat?" vroeg Eefje verwonderd. Rietje lachte weer. „Ik verdien er geld mee", zei ze, „en ik mag het zelf houden. Weet je wat ik er voor koop?" Nou, dat had Eefje allang geraden, zo gauw Rietje over geld begon. Ze zei niets, maar nam haar de mand uit han den. „Wil je niet weten wat ik ervoor koop?" vroeg Rietje. „Nee", .ei Eefje strak, „waarom zou ik het willen weten?" Ze deed de deur achter Rietje dicht. En de volgende dag kwam het kerst- x-apport. Eefje had goede cijfers, moe der was tevreden en oxh vier uur ging Eefje mèt één gulden vijftig de Winkel van meneer Dalman in. De kindéren die buiten stonden zagenopeens hét hoofd van meneer Dalman in de etala ge verschijnen. Hij keek, toén nam hij een stok met een haakje en viste hëel voorzichtig het prachtig glazen engel tje van de kersttafel af. Het zweefde door de lucht tot vlak bij de hand van meneer Dalman die het 0 zo voorzich tig beetpakte en uit de etalage ver dween. „Oooh.zeiden de kinderen buiten en ze wezen allemaal naar 't lege plekje op de kersttafel. Toeh Eefje uit de win kel kwam met een pakje, dat ze heel voorzichtig in twee handen droeg, lie pen er wel tien kinderen achter haar aan. Ze keken allemaal jaloers naar het pakje in vloeipapier en een paar vroegen of ze morgen als de kerstboom zou staan, mochten komen kijken naar het engeltje. Eefje knikte maar wat en liep haastig door; toen ze in de jverte Rietje Lis met twee zware manden uit de kruide nierswinkel zag komen, sloeg ze gauw een zijstraatje in. Nee, ze was toch niet zo blij met het engeltje als ze gedacht had, zelfs niet toen haar moeder 't en geltje bekeek en zei, dat ze nog nooit zo'n mooie kerstboomversiering had gezien. En ook niet toen ze 's avonds samen met vader en moeder de kerst boom versierde. „Zég jij maar waar het moet han gen, Eefje", zei vader, die boven op een stoel naast de boom stond. Eefje wees, maar toen het engeltje hing, merkte ze dat het niet genoeg licht ving. Het leek net of er helemaal geen schittering meer in de vleugels en het haar was. „Nee pap, daar!" Ze wees een ander plekje aan. „Nee, toch niét", zei ze even later, want wéér waren de vleugels en het haar dof als gewoon glas. „Raar kind, het hangt prachtig", riep haar moeder, „kijk toch eens hoe het schittert!" Maar Eefje zag het niet, óók niet toen vader het nog eens verhing. „Ik zie het niet... ik zie het niet", zei ze zenuwachtig en opeens barstte ze in tranen uit. „Maar kindje... kom dan eens hier staan... kijk nou toch eens hoe prach tig het glinstert!" Eefje schudde haar hoofd. „Nee, dat is het niet", zei ze... „ik kan het niet zien... het wil niet glinsteren voor mij, omdat. „Nou, vertel nou toch eens", zei moeder, „waai-om zie jij het engeltje niet net als wij het zien?" En toen kwam het hele verhaal, over de kersttafel, over de gesprekken op school en toen over de zware mand van Rietje Lis en de kleine zusjes die het verhaal van het engeltje iedere avond opnieuw moesten horen. „En zie je... zie je nu wat er gebeurd is?" zei Eefje, „nu is het engeltje boos, voor mij wil het geen licht geven." „Zou je graag willen dat het engel tje weer als een vlam door de lucht schoot?" vroeg haar vader. „Kom dan maar-". Hij nam Eefjes hand en met het en geltje in de andere hand liepen ze sa men naar de gang. Zonder een woord te zeggen trok hij Eefje haar jas aan, trok haar. muts over haar oren, lachte even naar moeder toen hij zelf in zijn jas schoot en ging samen met Eefje naar buiten. „Weet je wel waar Rietje Lis woont?" vroeg hij. Eefje knikte. Het was niet ver. Door het verlichte raam, waarvoor de gordijnen open waren keken ze in de kamer. Kijk, daar waren Rietje en haar drie kleine zusjes bezig de kerstboom te versieren. Vader legde een vinger op zijn lippen. Eefje knikte en ze begreep wat hij be doelde. Ze legde heel voorzichtig het engeltje in de vensterbank en toen tik te ze met haar vinger tegen de ruit. Tik tik tik, Eefje dook weg, vader stond om de hoek. Vlakbij zich hoorde Eefje de stemmen van Rietje en de drie zus jes. Hadden ze het engeltje gezien? Ja hoor, het raam ging open... „Oooo!" zei de stem van Rietje, zó blij en zó verbaasd dat Eefje er om lachen moest. Ze hoorde de kleine zusjes jui chen en toen ze heel voorzichtig over eind kwam en naar binnen gluurde zag ze net hoe Rietje het engeltje boven in de kerstboom hing. En kijk nou toch eens, kijk dat engeltje eens! Het schit terde en vonkte als een vlam die boven alle mooie dingen uitdanst. Als 'n vlam waar je warm van werd, zodat een klein meisje buiten voor het raam niet eens merkte dat ze in de koude kerst nacht stond. Mies Bouhuys Deze kerstboomversiering kun je zelf gemakkelijk maken. 1. is een paardje gemaakt van pijpeschoonmakers; 2. is een spiraaltje van een pijpeschoonma- ker; 3'. een ster van karton, overtrokken met zilverpapier, aan beide kanten een stukje rond, gekleurd papier, vastgezet met een kraal en daardoor een draadje; 4. is een hoedje van een kurk met een rond stukje karton als rand, met een speld kun je er een kraal op prikken en 5. is een klokje van karton aan een rijtje kralen. Het klokje kun je weer omwikkelen met zilverpapier.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19