Hoofd van afdeling Bevolking verlaat Haarlems gemeentedienst Hélène Ludolph en Albert de Klerk ZOekt7Tdrukker via de grammofoonplaat Q.'ïfi.Staiitunïa m Medische verzorging tijdens de Kerstdagen Pontveer aan Veerpolderstraat zal moeten verdwijnen Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad Na veertig jaar trouwe dienst: H. Oderkerk met pensioen DINSDAG 24 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Veel Haarlemmers in de districtsploegen Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES Examens zwemmend redden in Stoops bad Pt* BLDEMLUST LENTE in de WINTER! Buslijnen naar Haarlem en Beverwijk op Oudejaars avond Verkopingen Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem DE DAGEN VAN HET GEMEENTELIJK PONTVEER over het Noorder Buiten Spaarne, dat op werkdagen van zeven uur tot half zeven de verbinding van de Spaarneoevers tussen Veerpolderstraat en Spaarndamseweg onderhoudt, zijn geteld. Zodra de Prinsenbrug gereed is, zal het pontveer gedoemd zijn om te verdwijnen. Na een meer dan veertigjarige staat van dienst. Over de bestemming van de beide motorponten kon men ons nog niets definitiefs mededelen. Er bestaan evenwel, zoals wij reeds eerder hebben bericht, van gemeentewege plannen om met deze vrij komende ponten een veerdienst tussen de Waarderhaven en Transvaalstraat. te gaan onderhouden. Uit ingestelde onderzoekingen is gebleken dat een verplaatsing van het veer naar dit punt gewenst is. Men verwacht namelijk dat er een intensief ge bruik van gemaakt zal worden en bovendien zal de verdere ontsluiting van het industrieterrein in de Waarderpolder er mee gebaat zijn. Deze mening wordt gedeeld door de Stichting tot ontwikkeling van de industrie te Haarlem. Voorlopig blijken echter de financiën van beslissende invloed te zijn voor een eventuele verplaatsing. Maar ook met de nu nog in bedrijf zijnde pontdienst is het bepaald niet van een leien dakje gegaan. ER ZIJN over het pontveer tussen Spaarndamseweg en Veerpolderstraat niet zoveel gegevens bekend. Men moet speu ren in de oude raadsverslagen en dan blijkt dat reeds in 1906 door de Kamer van Koophandel op de wenselijkheid tot het instellen van een pontverbinding over het Noorder Buiten Spaarne werd aangedron gen. Mede met het oog op de uitbreiding van de industrie aan de oostzijde van het Spaarne kwam de Kamer van Koophandel hierop in 1916, toen er nog steeds geen tastbare resultaten waren bereikt, terug. Evenals trouwens in januari 1917. Na deze laatste aandrang blijkt er schot in de zaak gekomen te zijn. Want op 22 februari 1917 dienden Burgemeester en Wethouders bij de raad een voorstel in tot aanschaffing van een veerpont voor de verbinding van de Spaarneoevers tussen Spaarndamse weg en Veerpolderstraat. Uit dit voorstel blijkt dat men aanvankelijk ten noorden van de spoorbrug een voetbrug wilde aan leggen. Maar de daaraan verbonden kosten de spoorbrug moest daartoe verplaatst worden bleken onoverkomelijk. „Grote" afmetingen EEN VEERPONT, die men als voorloper van een brug beschouwde, hetgeen na meer dan veertig jaar eindelijk werkelijk heid zal worden, bleek de oplossing. Men dacht daarbij aan een pont, die voortbe wogen zou moeten worden langs een over de bodem van het Spaarne lopende ket ting en van de volgende afmetingen: leng te negen meter, breedte drie meter en voorzien van klappen ter lengte van an derhalve meter. Bijzonder aardig is de motivering van B. en W. over de gestelde afmetingen. „Deze oogenschijnlijk niet geringe afmetingen zijn noodig, omdat op be paalde uren wij denken aan het uitgaan der fabrieken enz. vele personen tegelijk vervoerd zullen moeten worden. Bovendien is bij ruw weer eene pont van eenigszins rui mere afmetingen meer aanbevelens waardig dan een klein pontje met het oog op de veiligheid der passagiers in verband met den sterken golfslag op het Spaarne". Desondanks bleek deze zogenaamde grote" kettingpont in de praktijk niet aan de verwachte eisen te voldoen, want reeds op 13 februari 1919 dienden B. en W. een voorstel in bij de raad om een bedrag van duizend gulden beschikbaar te stellen voor het treffen van enige voorzieningen aan de kettingpont. Wegens kettingbreuk was de pont namelijk verscheidene keren bui ten dienst geweest. Aanvankelijk wilde men voor het over zetten een kleine vergoeding eisen van de passagiers. De tarieven zouden dan op vijf gulden voor een jaarabonnement, tien cent voor een weekabonnement en één cent per overvaart worden gesteld. Deze heffing zou bedoeld zijn om een onnodig gebruik van de pont, bijvoorbeeld door kinderen, tegen te gaan. Tijdens de behandeling van het voorstel van B. en W. tot aanschaffing van de veerpont in de raadsvergadering van 11 juli 1917 is er over dit onderwerp uitvoerig gediscusieerd. Uiteindelijk werd een motie van de heren Groenendaal c.s. om geen veergelden te heffen in stemming ge bracht en met 21 tegen 11 stemmen aange nomen. Zonder hoofdelijke stemming werd daar op door de raad besloten om een bedrag van 4500,ter beschikking van B. en W. te stellen voor aanschaffing van een veer- In Alkmaar zijn na de selectie de districts- ploegen samengesteld, de zaterdag 1 fe bruari 1958 in het Krelagehuis in Haar lem het district Noordholland-Nord zullen vertegenwoordigen op het twaalfdistricten- toernooi. In de districtsploegen is een tien tal Haarlemse spelers en speelsters opge nomen. Tevens zijn de teams niet onbe langrijk in kracht toegenomen door opstel ling van de oud-internationaals Hans- Maas (ex-AMVJ) en A. v. d. Horst (ex- SOS) en de internationaal Corry v. d. Horst-Van Dalen, die vroeger eveneens in het Utrechtse SOS speelde. De samenstelling van de ploegen luidt nu: Dames: J. v. Calmthout (MHBS Haarlem), A. Haverkamp en A. Leeuwen berg (AVC Haarlem), C. v. d. Haar en H. Witkamp (Die Raeckse Haarlem), C. v. d. Horst-v. Dalen (TOG Hoorn), T. Schouw (Madjoe Enkhuizen), J. Turkstra (Smash Castricum) en S. v. Voorst (Catapult Alkmaar). Heren: W. Clay en H. Keur (HVS Haarlem), G. Verheem (Velox Haarlem), H. Wetterhahn (Die Raeckse Haarlem), J. Admiraal (HBS Enkhuizen), J. Elout en J. Oud (Octopus Alkmaar) en A. v. d. Horst (TOG Hoorn) en H. Maas (HBC Heem stede). Jeugd Op het gebied van het jeugdvolleybal tracht het district steeds meer activiteit te ontplooien. In Alkmaar zullen selectie wed strijden plaats vinden waarna zal worden overgegaan tot vorming van jeugdteams. De afdeling Haarlem zal naar deze se lectie afvaardigen: meisjes: Th. v. d. Putten, L. Baay (Die Raeckse), T. Kuipers (HVS) en L. Heemsker, J. Jansen en J. Smit (HBC). Jongens: H. v. Beekum, B. Borman en P. Wetterhahn (Die Raeck se), J. Kooistra (HVS), W. Bijl en J. Ver- kes (Eclecta), H. Biesma (Santpoort) en Jongbloed (De Blinkert). pont ter verbinding van de Spaarne-oevers en de bouw van een veerhuisje. Aldus ging de veerdienst over het Noorder Buiten Spaarne, waarvan wij de officiële datum van de eerste overvaart schuldig moeten blijven, van start. Niet de eerste HET WAS OVERIGENS niet de eerste gemeentelijke veerdienst over het Spaarne. Want bij onze onderzoekingen ontdekten wij dat de vroede vaderen van de Spaarne- stad op 21 maart 1883 het besluit namen om de in verval geraakte veerdienst op de hoek van het Donkere Spaarne en Kouden- horn, nieuw leven in te blazen. Deze dienst heeft het nadien nog zo'n 35 jaar uitgehou den. Want pas op 10 oktober 1918 werd voorgesteld om dit veer op te heffen. Pen sionering van de veerman en het feit dat op 180 meter van de overzet de Catharij nebrug was gekomen, deden deze eerste veerdienst de das om. En nu eerstdaags de Prinsenbrug gereed komt, en er zodoende weer een veerdienst gaat verdwijnen, wachten de belangheb benden in Waarderhaven, Waarderpolder en ook Haarlem-Noord, met spanning en belangstelling op het moment dat men van gemeentewege zal besluiten om zijn activi teiten op het gebied van overzetten, al of niet, te blijven voortzetten bij de Trans vaalstraat en Waarderhaven. is het bij de Jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm Iedere mm meer U kunt ze opgeven aan onze kantoren: 4.20 ƒ0.28 Grote Houtstraat 93, Haarlem Soendaplein, Haarlem-Noord of aan onze bezorgers. Zondag werd in Stoops bad te Overveen het technisch gedeelte van het bonds- examen zwemmend redden A en B afge nomen. Van de Bloerhendaalse Reddings brigade slaagden hiervoor zeven van de negen kandidaten, namelijk zes voor di ploma A en één voor diploma B. Voor di ploma A slaagden de heren W, Beulink, H. Bosua, A. A. M. van Eekhout, P. E. van Diest, H. Visscher en mejuffrouw R. A. Peters. Voor diploma B slaagde de heer R. Reiss. Op zondagmorgen 29 december, tijdens het zwemuur van de B.R.B. in Stoops bad, zullen achttien leden opgaan voor het jeugdbrevet. ADVERTENTIE i LIS5E Show van bloeiende Hyacinten, Tulpen, Narcissen en Amaryllis. 23—28 DECEMBER HBG-HALLEN - le Kerstd. gesloten TOEN DE HEER H. ODERKERK, die in de laatste oorlog als chef van het Haar lemse gemeentelijke bureau voor de af gifte van persoonsbewijzen heel wat van deze identiteitspapieren voor goede vader lands- en menslievende doeleinden heeft vervalst, later zelf voor de bezetter moest vluchten, had hij geen vervalste papieren voor zichzelf beschikbaar. Papieren, waar aan hij op dat moment meer dan aan iets anders behoefte had. Dit voorval tekent het hoofd van de af deling bevolking en verkiezingen van de Haarlemse gemeentesecretarie, die aan het einde van deze maand wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid van de gemeentedienst zal nemen, meer dan welke uitvoerige persoonsbe schrijving dan ook vermag. H. Oderkerk. Een goede indruk van deze bescheiden, bedaarde, maar tevens energieke en vol ideeën zittende hoofdambtenaar krijgt men na een gesprek met hem, dat ongewild tot uren uitgroeit. Niet omdat de heer Oder kerk zo lang van stof is, maar wel omdat hetgeen hij zegt, geheel los van een be schrijving van zijn werkzaamheden en ambtelijke loopbaan, zo interessant is. Die ambtelijke loopbaan is op zich zelf al interessant genoeg. Begonnen in 1913 als tijdelijke bediende bij de dienst van Bouw en Woningtoezicht, doorliep de heer Oder kerk alle rangen bij de afdeling Burgerlijke Stand en Bevolking, waar naar toe hij een jaar later werd overgeplaatst. In 1947 referendaris en hoofd van de afdeling Be volking en Verkiezingen (welke afdeling zelfstandig was geworden naast de afde ling Burgerlijke Stand), zes jaar later refe rendaris A en in 1956 administrateur. Een ambtelijke loopbaan, die een zekere gelei delijkheid zou doen vermoeden, ware het niet, dat de gehele tweede wereldoorlog erin viel. Niet alleen de moeilijkheden in de oor log zelf telden hiex'bij, maar ook de nasleep ervan, toen in 1945 bleek, dat het gehele bevolkingsregister van de gemeente Haar lem een onoverzichtelijke chaos vertoonde. Dat was de toestand, die de heer Oder kerk bij zijn terugkeer in 1945 vond. Het was hem namelijk niet gegund geweest de gehele oorlog op het stadhuis te blijven werken. Nadat hij in de eerste jaren van de oorlog tal van door de bezetters gezochte landgenoten valse persoonsbewijzen had verstrekt, moest hij in maart 1942 zelf on derduiken. Hij heeft in de jaren, die volg den, overal in Nederland gezeten en het was pas in 1945, dat hij weer te voorschijn kon komen. Toen de heer Oderkerk weer op het stad huis kwam heeft het heel wat inspanning gekost aan de staf van de afdeling bevol king om alles voor de verkiezingen van 1946 weer in orde te brengen. Haarlem eerste Daarna vroeg de incorporatie van het kiezersregister in het persoonskaarten systeem de aandacht van de heer Oder kerk, die inmiddels chef van de afdeling Bevolking en Verkiezingen was geworden. Hiermee, was Haarlem aan de spits komen te staan van alle grote gemeenten. Het zelfde gold voor de mechanisatie van het apparaat, die in 1949 op initiatief van de heer Oderkerk ter hand werd genomen. Om aan de steeds toenemende vraag naar gespecificeerde inlichtingen tegemoet te komen werd het bevolkingsregister in 1950 vastgelegd op metalen plaatjes, die voor zien waren van verschillende ruitertjes. Dank zij de citograaf een vernuftige machine is het thans mogelijk in een recordtempo alle mogelijke gewenste in lichtingen over de bevolking van Haarlem te verkrijgen. Daarna bleek het wegens ge brek aan tijd en ruimte noodzakelijk te zijn alle gegevens vast te leggen door middel van de microfotografie. Toen al deze verbeteringen in Haarlem een succes bleken te zijn volgden ook de andere grote gemeenten in ons land het voorbeeld van de Spaarnestad. Bij deze successen slaat de heer Oder kerk zich zeker niet op de borst: „Wij waren het eerst, dank zij de inspanningen van ons allemaal. Ik geloof niet zo aan de „ik-mens". Waar het tenslotte om gaat zijn de „wij-mensen". Door zijn grote ervaring op het gebied van de mechanisatie van het bevolkings register trad de heer Oderkerk vaak op als adviseur van andere gemeenten. Hij had zitting in tal van commissies, die het vraagstuk bestudeerden. Van de Vereni ging van Citograafgebruikers is hij jaren lang voorzitter geweest en is hij onlangs tot ere-voorzitter benoemd. Van dat alles neemt hij echter afscheid. „Ik kap ermee, ofschoon men mij wel ge vraagd heeft nog een jaartje aan te blijven. Ik heb dat echter op mijn afdeling nooit aangemoedigd en wil het zelf nu ook niet doen", zegt hij vastbesloten. Hij zal na 1 januari overigens genoeg te doen hebben. Hij is dol op tuinieren en hij heeft een grote volière. Ook zal hij meer tijd om te lezen krijgen. „Maar dan goede boeken", voegt hij eraan toe. De heer Oderkerk bewondert evenwich tigheid en blijmoedigheid en gelooft dat alles door een hoger plan bestierd wordt. Hiermee houdt zijn besluit verband om bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd af scheid te nemen van zijn werk. De receptie heeft plaats op vrijdagmid dag 27 december om vier uur in de ridder zaal van het Haarlemse stadhuis. Bij een grammofoonplatenindustrie in Den Haa^, zijn een aantal opnamen uitge bracht met uitvoeringen, waaraan mede werking werd verleend door twee Haar lemse kunstenaars, de sopraan Hélène Lu dolph en de organist Albert de Klerk. Al lereerst noemen we twee cantates van Johann Sebastian Bach: „Süsser Trost, mein Jesus kommt" en „Ich bin ein guter Hirt". De uitvoerenden zijn Hélène Lu dolph sopraan, Wilhelmina Matthès alt, Tom Brand tenor, Herman Schey bas, het koor van de Nederlandse Bachvereni- ging, het Amsterdams Kamerorkest en Hubert Bahrwaser fluit, Haakon Stotijn hobo en hobo d'amore, Leo van der Lek hobo, Tom de Klerk fagot, Carel van Leeuwen Boomkamp cello-piccolo, Johan de Nobel cello, Bernard Spieler contrabas en Albert de Klerk orgel. Het geheel staat onder leiding van dr. Anthon van der Horst. Beide opnamen werden gemaakt in het oude kerkje van Loenen aan de Vecht, dat sinds 1948 een nieuw orgel van Flentrop bezit, aangezien het oude in 1945 bij een brand werd vernield. De akoestiek in dit kerkje is uitstekend. Hélène Ludolph en Albert de Klerk werkten daar ook sa men voor een opname van de aria „Ich folge dir gleichfalls mit freudigen I Schriften" uit de Johannes Passie van Jo hann Sebastian Bach met medewerking van de eerste fluitist van het Radio Fil harmonisch Orkest en de aria „Gotte ver- saget alles Leben" uit de cantate nr. 187 van Bach met hobosolo van Haakon Sto tijn. Tevens verschenen op de plaat be spelingen door Albert de Klerk op oude orgels in Irrsee en Steinhausen, waar De Klerk tijdens een reis door Zuid-Duitsland gedurende de afgelopen zomer verbleef. Het zijn composities van Claude Balba- tre, te weten „A la venue de Noël" en „Joseph est bien marié" en van Nicolas le Bègne, namelijk „Noël pour l'amour de Marie" en „Laissez paistre vos bestes". Ook speelde Albert de Klerk in het kerkje van Loenen nog voor een opname met het Amsterdams Kamerorkest onder leiding van Anthon van der Horst van het Vijfde Orgelconcert van Thomas Arne en het Negende Orgelconcert van Handel. Alleen of met Haakon Stotijn liet hij daar tevens opnamen maken van oude meesterwer ken: sonate in c-moll voor hobo en orgel van Vivaldi, sonate in a-dur en sonate in e-moll voor hobo en orgel van Willem de Fesch, Adagio in d-moll voor orgel van Vivaldi-Bach, Aria en Giga voor orgelsolo van Jean Baptiste Loeillet en sonate in e-moll voor hobo en orgel van Santo Lapis. voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 ADVERTENTIE Op oudejaarsavond zullen de buslijnen HaarlemIJmuiden en IJmuidenBever wijkVelsen-Noord beperkt worden gere den. De laatste bus uit Haarlem vertrekt om 0,00 uur naar IJmuiden; de laatste bus terug gaat om 0.40 uur. Daarvoor wordt van 21 uur af in beide richtingen een 20- minutendienst gereden. Tussen Beverwijk en Velsen-IJmuiden wordt na 20.40 een halfuurdienst onderhou den. De laatste bus vertrekt om 0.30 naar Beverwijk en wacht bij het station Bever wijk op de trein-aansluiting. De laatste bus gaat terug om 23.50 uur. De uitslag van de onlangs in het Notaris huis te Haarlem gehouden verkopingen luidt: Noorder Stationsweg 21, Bloemendaal. 11 800, opgehouden. Madoerastraat 4, 6, 8, 10, Heemstede, 16.000, J. Scholte. Eerelmanstraat 3, Heemstede, 10.500. Mw. H. P. den Engelse-Jansen. Eerelman straat 5, Heemstede 11.000, F. H. van Emmerik. Bronsteeweg 46, Heemstede, 8.000, A. G. Cobel. Voorhelmstraat 40 zw. en rd„ Haarlem, 9.000, H. I. van der Goor. Voorhelmstraat 43 zw. en rd., Haar lem, 8.500, N. Vermeul. Timorstraat 43, Haarlem, 4.500, C. J. Gieli. Timorstraat 35, Haarlem, 5.600, N.N. Javastraat 35, Haarlem, 2.800, H. Th. Fibbe en Zoon qq. Zijlweg 43, 43 rd en 43 a, Haarlem, 15.000, N.N. KL Houtweg 83 zw. en rd., Haarlem, 19.500, opgehouden. Bloemen- daalseweg 309, 311, Bloemendaal, 11.800, opgehouden. Floresstraat 20, Haarlem, 12.800, opgehouden. Havenstraat 8, Heemstede, 9.600, B. Verwey. Slagers poort 1, Haarlem, 2.700, H. I. van Goor. Oranjeboomstraat 135 c rd. en zw., Haar lem, 6.205, H. I. van Goor. Toneelkapper. De toneelkapper W. van Olphen, 63 jaar, is op 1 januari een halve eeuw in zijn vak en tevens vijfentwintig jaar in dienst van de firma D. H. Michels in Amsterdam. De jubilaris zal op die dag gefeteerd worden bij de Toneelgroep Theater in Arnhem, waar hij thans werk zaam is. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 januari 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 december 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen VOLLEDIGE SORTERING SUCCES AGENDA'S Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 HAARLEM, 23 december. ONDERTROUWD: 21 dec.: E. Overdijk en R. de Vries; 23 dec.: L. P. Verlinde en J. E. A. van Aken. GEHUWD: 21 dec.: F. A. M. Wink en F. Spiero; J. C. Jongebreur en M. E. Sper wer; J. W. Duisenberg en C. M. K. Honne- bier; C. Grooters en H. Wilmink; J. K. van Fucht en E. van Dijk; A. J. Jager en G. W. M. Schreuder; H. Èstarippa en I. Bouma; 23 dec.: J. A. van Vliet en H. J. M. Pelser; L. J. C. Henskens en W. H. M. Schouten; L. B. van Dijk en A. van Dijk; G. Meer- veld en Th. J. de Graaf; A. J. Deen en H. H. A. Verton; M. Kabel en M. Face; J. Sprengers en B. Brants; W. de Jong en R. Idema. BEVALLEN van een zoon: 19 dec.: M. Veldhuis-Boot; 20 dec.: Chr. G. Brou wer-Schut; 21 dec.: W. J. van der Zande- Peettoom; 22 dec.: A. Eichelberg-Groene- veld; C. M. van der Brugge-Brouwers; J. H. van Lieshout-Van Deventer; 23 dec.: G. J. van Hengel-Kok; G. van den Broeke- De Vries. BEVALLEN van een dochter: 18 dec.: A. S. Jansen-Rozenhart; 19 dec.: C. W. Strijker-Dekker; W. Vonck-Post; 20 dec.: J. Koning-Jongejan; R. H. van Haeringen- Schoo; 21 dec.: G. G. M. van der Wel-Ho- man; J. P. J. Koedijker-Kok; W. J. Maes- Van Schagen; 22 dec.: E. G. O. van Veen- Schönhage; A. Langereis-Van de Gruiter; C. de Kwaadsteniet-Kluijt; I. C. Haan- Huysman; A .A. Moore-Kuurstra; E. C. C. Went-Roodenrijs; 23 dec.: W. J. van der Kamp-Van Leeuwen; W. A. Landaal-Hen- zen. OVERLEDEN: 19 dec.: S. Folkersma, 46 j., Colensostraat; F. Landman, 75 j. Hélène Swarthstraat; 20 dec.: S. van Nor- de-Jansen, 66 j., Madioenstraat; D. F. Po- pall, 80 jaar, Westerhoutpark; F. Kuckler, 78 j., Kamperlaan; L .M. van Wiedijk-Van Fulpen, 79 j., Bakkerstraat; 21 dec.: A. Wildschut, 60 j., Dr. Schaepmanstraat; H. Th. C. Bückmann, 73 j., Kleverparkweg; C. Timmer, 73 j., Generaal Joubertstraat; A. Spoor, 52 j., Maerten van Heemskerk straat; J. Gerres-Schippers, 81 j„ Soenda- straat; P. Groenevelt-Zwemmer, 73 j., Ka- merlingh Onnesstraat; 22 dec.: Q. Schou ten, 68 j., Palmstraat; W. A. Marcelis- Freriks, 80 j., Crayenesterlaan. Burgemeester A. Leggers van V^orm,er is dezer dagen voor de hoogste klas van Jisp gaan staan om de leerlingen les ervaring op te doen. te geven, over de gang van zaken in een gemeentebestuur. Daarna ging de klas naar het stadhuis om praktische HAARLEM: Artsen: Men raadplege uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Eerste Kerstdag: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13147; Tweede Kerstdag: J. Westerman, Leidsevaart 74, Haarlem, telefoon 1211J. Apotheken: Dinsdag, Eerste Kerstdag (gehele dag), en Tweede Kerstdag (tot 18 uur): Park Apotheek, Kleverparkweg 13, telefoon 11793. Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500 10502; Bosch- en Vaart Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Eerste Kei'stdag (na .18 uur) en Tweede Kerst dag (gehele dag): Marnix Apotheek, Marnixstraat 65, telefoon 56357. Firma Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, telefoon 10175. Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. BENNEBROEK: Artsen. Eerste Kerstdag: F. de Graaf. Rijksstraatweg 53. telefoon 300. Tweede Kerstdag: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, telefoon 2502—430. Wijkverpleging: Beide Kerstdagen zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 618. ZANDVOORT: Artsen: Eerste Kex'sdag: P. Vijlbrief. Ho- geweg 43, telefoon 3355. Tweede Kerst dag: J. van der Meer, Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleging: Eerst Kerstdag: Zuster A. M. C. Hogenbosch, Julianaweg 25, te lefoon 2826, zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Tweede Kerstdag: Zuster A. Langeveld, Gast huishofje 27, telefoon 2791. Zuster S. M. de Wilde, Zeesti-aat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Beide Kerstdagen: zuster G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenartsen: Eerste Kerstdag: J. Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, tel. 13174. Tweede Kerstdag: J. Westerman, Leidse vaart 74, Haarlem, telefoon 12111. Apotheken. Van zaterdag 21 december tot en met vrijdag 27 december na 7 uur 's avonds avond-nacht-zondag en Kerstdagendienst: De Zandvoortse Apo theek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagavonds om 7 uur. BLOEIVfÏNDAAL: ArtselU Beide Kerstdagen: C. Eenhoorn, BloemMldaalseweg 17, telefoon 54003. Overveeï»: Beide Kerstdagen: W. D. van Oldenborgh, Blcemendaalseweg 223, Overveen, telefoon 50158. Aerdenhout: Eerste Kerstdag: C. Kroon, Burg. den Texlaan 12, Aerdenhout, telefoon 26073. Tweede Kerstdag: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, telefoon 27570. Wijkverpleging: Beide Kerstdagen, Zus ter J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloe mendaal, telefoon 50075 b.g.g. 51780. Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburgh- laan 31, Aerdenhout, telefoon 26994 b.g.g. 27343.Op Eex-ste Kex-stdag tel. 51663. Apotheken: Voor de avond en nacht diensten zijn voor spoedeisende gevallen geopend tot zatex-dagmorgen 28 decem ber: De Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 57903, Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-Dorp, telefoon 025608284. Aerdenhout: Vanaf 25 de cember 18 uur tot zatei-dagmoi-gen 28 december, de Heemsteedse Apotheek Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197. HEEMSTEDE: Artsen: Eerste Kerstdag: P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903; R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550. Tweede Kerstdag: A. J. van Ravenswaay, Zandvoox-tselaan 70, telefoon 27913. A. G. Degenaar, Pieter de Hoogstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleging: Eerste Kerstdag: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, tele foon 39509: Tweede Kerstdag: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33. telefoon 36389. Apotheken: Eerste Kerstdag: Aerdenhout Apotheek, Zandvoox-tslaan 164, telefoon 26772 (geopend tot des avonds zes uur). Tweede Kerstdag: Heemsteedse Apo theek, Binnenweg 98, telefoon 38197. (Van woensdag 25 tot en met zaterdag 28 december, des avonds na zes uur). LISSE: Artsen: Eerste Kerstdag: F. Haase Jr., Heereweg 337, telefoon 3685. Tweede Kerstdag: H. A. Holl, Veldhorststraat 50, telefoon 3155. HALFWEG: Artsen: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, telefoon 454 (beide Kerstdagen). HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: Arts, beide Kerstdagen: J. A. H. Bult, Hoofdweg 667, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: Arts, beide Kerstdagen: E. van der Weg, telefoon 280. HILLEGOM: Arts. Beide Kerstdagen: dr. A. van der Kaaden, tel. 5114.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7