Indonesië verbiedt de evacué's naar Singapore te vliegen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vluchten van Garuda en de Britse BEA gestaakt S.U.S.-actie had rumoerig besluit HET WEER Afro-Aziatisch secretariaat onder Egyptische leiding Bank Indonesia ontslaat Nederlands personeel Honderden maakten vergeefse reis naar Rotterdam Vurig Den Haag Indonesische exporthandel aangewezen op Nederland Thee en tabak kunnen nog altijd worden gezonden Het woord is aan Parade voor Hoessein '"Urcrc'd wjoret/ouwt/i Kans op sneeuw Binnenkort begin met grondwerk bij Delftplein Notaris verdacht van verduistering - failliet verklaard Diplomatieke handdruk voor president Sukarno Arrestaties na staatsgreep op Ambon, die mislukte Schip met 200 gevangenen onderweg naar Djakarta T.V. PRIJS VERHOGING! Conferentie veroordeelde in een slotresolutie „het imperialisme in al zijn vormen 72e JAARGANG No 148 DONDERDAG 2 JANUARI 1958 302e JAARGANG No 301 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 13293 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur; Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman SINGAPORE (Reuter). De Indonesische regering heeft het ver voer door de lucht van Nederlandse evacués naar Singapore stopgezet. Een woordvoerder van de Indone sische luchtvaartmaatschappij Garu da maakte woensdagavond in Singa pore bekend dat zijn maatschappij geen chartervluchten voor evacués meer zal maken. Hij kon geen reden geven van het verbod. De vluchten van de Argonaut van de „British Overseas Airlines", die bijna veer tien dagen lang tussen Djakarta en Singapore heen en weer vloog, zijn eveneens afgelast op last van de In donesische regering. Onze correspondent in Djakarta meldt dat alle 24 Nederlandse staf-employés van de Bank Indonesia, de Indonesische cen trale bank, per 1 januari 1958 zyn ont slagen volgens een kabinetsbesluit van 28 december. Het besluit werd genomen twee dagen nadat de heer Sjafruddin Prawiranegara, president van de Bank In donesia, Djakarta had verlaten voor een kort verblijf te Palembang. Onder de ont slagenen zy'n drie onderdirecteuren, L. Swaan, P. E. Wiemans en G. Herwig, vijf directeuren van de bankagentschappen in Medan, Pontianak, Bandung, Malang en Semarang en de vertegenwoordiger van het agentschap in Surabaja. De anderen zijn afdelingschefs van het hoofdkantoor te Djakarta. Ook dertig andere Neder landse employés zijn ontslagen. Wij'herinneren eraan, dat bij de sluiting van de zitting van de nationale opbouw- conferentie, die kort geleden werd gehou den, de heer Sjafruddin de waarschuwing liet horen dat de regeringsmaatregelen in gevolge de anti-Nederlandse campagne een economische chaos zouden veroorzaken. Scholen gesloten DJAKARTA (ANP) Naar de cor respondent van het ANP in Djakarta van gezaghebbende zijde verneemt, zijn met In Den Haag is het traditie, reeds in de nacht van oud op nieuw kerstbomen op straat te verbranden. Politie en brandweer houden daarbij een oogje in 't zeil, want deze „vreugdevuren" dreigen wel eens een te grote omvang aan te nemen, omdat de jeugd, als de voorraad kerstbomen is uitgeput, aller lei andere brandstof aansleept om .het vuur festijn gaande te houden. De brandrveer moest „slechts" veertig keer uitrukken om dergelijke brandjes in toom te houden. De politie moest voorts een groepje jongens met de gummistok tot de orde roepen, die denneboompjes uit een plantsoen trok ken om er een vuurtje van te stoken. ingang van 1 januari, in Indonesië 36 Ne derlandse scholen gesloten, onder meer in Medan, Palembang, Djakarta, Bogor, Su rabaja en Malang. Verwacht wordt, dat ook de Nederlandse middelbare scholen in Bandung en Surabaja binnen enkele maanden zullen moeten sluiten. Tot de scholen, welke reeds moesten sluiten, behoorden de Nederlandse middel bare scholen in Medan en Bogor. De chris telijke middelbare school in Djakarta werd gecombineerd met de neutrale middelbare school in de hoofdstad. In Medan, Palem bang, Malang, Surabaja en Djakarta wer den de ULO-scholen gesloten, in de an dere plaatsen waren het lagere scholen. De twee Nederlandse lagere scholen in Kebajoran, de satellietstad van Djakarta, werden begin december nog bezocht door 535 leerlingen. Na de kerstvakantie zullen niet meer dan 130 leerlingen dc enige Ne derlandse lagere school, die er dan nog is overgebleven, bezoeken. Men verwacht echter, dat zelfs dit cijfer nog te hoog zal zijn geschat, omdat de laatste paar weken vele kinderen Indonesië hebben verlaten. Varen onder escorte? SINGAPORE (Reuter) Het 11.400 ton metende passagiersschip „Nieuw Holland" van de K.J.C.P.L. is woensdag van Singa pore vertrokken naar Melbourne tezelf dertijd dat ook de Australische torpedo- bootjagers „Anzac" en „Tobruk" de haven van Singapore verlieten. Een woordvoerder van de Britse marine zei,.dat er geen ver band bestaat tussen het vertrek van de schepen. Volgens de „Straits Times" had den de scheepsofficieren medegedeeld, dat een Indonesische kanonneerboot wachtte met het bevel om de boot in beslag te nemen. Het vertrek van de „Nieuw Hol land" is deze week twee keer uitgesteld. Het agentschap van de maatschappij, waartoe het schip behoort, sprak deze be richten tegen en een woordvoerder van de koninklijke marine in Singapore zei dat de Australische torpedobootjagers rou tine-oefeningen in de wateren van Singa pore doen. Een officier van de „Nieuw Holland" deelde op een vraag naar de be richten mee: „Mij is opdracht gegeven niets te zeggen. Ik kan het niet bevestigen of ontkennen. Ik heb een slot op mijn mond". SYDNEY (UP) Volgens het te Sydney verschijnende dagblad „The Sun" is er een „diplomatieke storm" opgestoken over het feit dat de „Anzac" en „Tobruk" de „Nieuw Holland" door de Java-zee heb ben geëscorteerd. De Australische minister van Marine Davidson zou tegenover „The Sun" verklaard hebben: „het is nogal een delicate situatie. Ik kan op dit ogenblik geen verklaring afleggen". De minister had niet willen zeggen wat de orders voor de commandant van de beide Australische oorlogsschepen waren. SINGAPORE (UP) Ook van Indone sische zijde is tegepgesproken, dat de Nieuw I-Iol'land" bescherming zou behoe ven. De militaire attaché van Indonesië in Singapore noemde het bericht „fantas tisch". DJAKARTA (Reuter) Het Indonesi sche leger heeft bekendgemaakt dat de uitvoer van bepaalde Indonesische export goederen via Nederland zal blijven ge handhaafd. Staf-chef Nasution gaf hiertoe machtiging in een verordening van 16 december, die woensdag werd bekendge maakt, waarin stond dat tabak en thee van Nederlandse ondernemingen onder mi litair toezicht als altijd nog naar Neder land konden worden gezonden. Nasution zei dat het de eerste maanden nog on mogelijk zou zijn de handel via Nederland te vermijden. Eerder had de regering aan gekondigd dat men zou trachten de han delsbanden met Nederland te verbreken en met andere Westeuropese landen aan te knopen. Districtsbevelhebbers kregen opdracht ervoor te zorgen dat geen Nederlandse ex porteurs bij de uitvoer betrokken blijven en dat er geen betalingen in guldens wor den aangenomen. (Reuter) Volgens de jongste week- balans van de Bank Indonesia zijn de Indonesische goud- en deviezenreserves de afgelopen week van 13,19 percent ge daald tot 12,63 percent van de geldcircu latie en andere opeisbare verplichtingen. In deze periode zijn de voorschotten aan de regering met 673 miljoen toegenomen tot 15.023 miljoen rupiah. De geldcirculatie steeg met 179 miljoen tot 13.713 miljoen. De activa van het deviezenfonds liepen met 104 miljoen terug tot 1.693 miljoen rupiah. De passiva daalden met 31 miljoen tot 1.964 miljoen rupiah. Rabelais: Alles komt op tijd voor hem die wach ten kan. Koning Hoessein van Jordanië heeft in de omgeving van Jericho een parade afgenomen van Saoedi-Arabische troe pen, die, onder zijn persoonlijk com mando, in zijn land zijn gelegerd. De jonge vorst inspecteerde de troepen van het buurland, staande in een jeep ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 3439 FERD, BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 71716.2 SUèDE DAMES HERENJASJES De organisator van de SUS-actie, de Rotterdammer A. M, Bergers, zal wel ver bijsterd zjjn geweest door de gevolgen van zijn laatste stunt: de onthulling van het geheim in de SUS-krant, die om de lotenverkoop van de actie „Sla uw slag" (c stimuleren in een oplaag van meer dan drie miljoen exemplaren over het gehele land was verspreid. Door die „onthulling" in de oudejaarsnacht via een K.R.O.- uitzending zijn vele honderden ten onrechte in de mening komen te verkeren, dat er voor hen ten kantore van de heer Bergers in Rotterdam een aanzienlijk bedrag gereed lag. Zij kwamen uit alle delen van het land naar de Maasstad, waar zij echter moesten ervaren dat het geheim van de krant geheimzinniger was dan zij hadden gedacht. Zij vertrokken weer, niet alleen een illusie maar ook de soms vrij grote kosten van hun vervoer naar Rotterdam armer. Het telefoonverkeer in het westen van het land werd na de radio-uitzending volledig gestagneerd. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden met in het binnenland op de meeste plaatsen droog weer, maar aan de kust mogelijk en kele sneeuwbuien. Vannacht lichte vorst en hier en daar mist; morgen overdag tempera turen om het vriespunt. Weinig wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Naar wij vernemen zal binnen niet al te lange tyd begonnen worden met de grond- verbeteringswerken nodig voor de aanleg van de nieuwe aansluiting van de ryksweg VelsenHaarlem op de Delftlaan by het Delftplein te Haarlem. Dezer dagen is voor deze grondverbete ring een aanbesteding gehouden. Laagste inschrijfster was de n.v. aannemingsmaat schappij v.h. Bolsenbroek uit Bloemendaal. De gunning van het project heeft nog niet plaatsgehad, maar nadat dit zal zijn geschied zal met het werk een aanvang worden gemaakt. Kuikens verbrand. In Bennekom zijn 500 kuikens om het leven gekomen, door dat een der hokken van een pluimveehou der in vlammen opging. De brand is ont staan, doordat gloeiende kolen' uit een kachel vielen, die in het hok werd ge stookt. Bij de „onthulling" werd namelijk be kend gemaakt dat men nummer 50.000 in Rotterdam moest opbellen. Deze mede deling had tot resultaat dat de door de vele telefonische nieuwjaarswensen toch al zwaar belaste verbindingen bijna twee uren lang volkomen werden geblokkeerd. In Amsterdam vormden zich voor de inter- locale telefooncellen zelfs lange rijen van wachtenden. De Amsterdamse plaatselijke telefoondienst zag zich voor extra moei lijkheden geplaatst, omdat vele op prijzen beluste hoofdstedelingen, die blijkbaar niet hadden begrepen, dat het Rotterdamse i nummer 50.000 moest worden opgebeld, j hetzelfde nummer in het Amsterdamse net draaiden en daardoor uitkwamen op een dienstlijn der telefooncentrale Amsterdam- Oost. Telefoon geblokkeerd Wat was nu de oorzaak, dat voor zovelen het nieuwe jaar met een teleurstelling be gon? In de SUS-kranten was een tekening afgedrukt, die in 150 van de 3.015.000 exemplaren kleine afwijkingen vertoonde. Het telefoonnummer, dat in alle SUS-kran ten behalve deze 150 was vermeld, bestond niet. Dit was echter het nummer dat hon derden draaiden. Daardoor werd een deel van het Rotterdamse net geblokkeerd, zo dat men ook geen gehoor kreeg wanneer men het nummer van de heer Bergers draaide, dat in het telefoonboek stond en dat weer verschilde van zijn „geheime" nummer in de 150 kranten. Daardoor ont stond onrust onder de „prijswinnaars" in verscheidene delen van het land, die met de organisator telefonisch contact zochten. Men wendde zich tot de politie in Rotter dam, die uiteraard ook geen raad kon schaffen. Inmiddels waren uit vele plaatsen van het land in gecharterde voertuigen „prijs winnaars" gearriveerd bij het SUS-kantoor aan de Heemraadsingel in Rotterdam, waar de politie in allerijl een luidspreker-auto had gestationeerd. Óp grond van de mede delingen uit de luidsprekers kwamen de velen weldra tot de teleurstellende conclu sie, dat zij een vergeefse nachtelijke tocht naar Rotterdam hadden gemaakt.... Vergeefse reis Een gemoedelijke Rotterdamse politie agent, die omtrent het „geheim" was inge licht, moest steeds weer het weinig prettige nieuws aan de nieuw aangekomenen ver tellen. Zo nu en dan kon hij echter ook iemand feliciteren. Urenlang stond het voor het kantoor van de heer Bergers zwart van de mensen. Naar hun mening was de ont hulling van het „geheim" te snel of te on duidelijk geschied. Een P.T.T.-ambtenaar uit Amsterdam was na de radio-uitzending tot de verkeer de conclusie gekomen, dat hij 500 gulden had gewonnen. Daar zijn dienst op 1 ja nuari om acht uur 's morgens begon en het geld binnen 24 uur moest zijn geïncasseerd, huurde hij een auto-met-chauffeur, waarin hij met vrouw en twee kinderen naar Rot terdam reed. In de Maasstad moest hij echter ervaren dat hij de instructies die via de radio waren gegeven, niet juist had op gevolgd. In plaats van 500 gulden rijker kwam hij een weekloon (de huur van de auto) armer in de hoofdstad terug. Een aantal Groningers meende eveneens op prijzen recht te hebben. Zij huurden een autobus en kwamen bij het krieken van de eerste dag van het nieuwe jaar in Rotterdam aan. Ook zij werden echter te leurgesteld. Velen konden hun teleurstel ling maar moeilijk verkroppen en met an dere vermeende prijswinnaars die uit alle delen van het land arriveerden, groepte men urenlang voor het kantoor van de heer Bergers samen. Niet goed geluisterd De heer Bergers is van mening, dat de grote toeloop van onfortuinlijkën niet door een onduidelijke onthulling via de radio veroorzaakt kon zijn. Zijns inziens had men niet goed geluisterd, of was men te overhaast naar Rotterdam vertrokken, zon der zeker te zijn van een prijs. Natuurlijk heeft het tijdstip van de ont hulling van het geheim veel misverstanden in de hand gewerkt. Tien minuten over twaalf begon de radio-uitzending. Men kan de sfeer, die op dat moment in de huis kamers heerste, op zijn zachtst gezegd als „rumoerig" aanmerken. Wanneer dan in een vlot tempo een aantal aanwijzingen wordt gegeven, wordt het gevaar dat mis verstanden ontstaan, wel heel groot. Ook is niet onmogelijk dat men bij de onthulling van het geheim de intelligentie van de gemiddelde SUS-krantenbezitter te hoog heeft aangeslagen. De stunt was be slist niet eenvoudig en de onthulling kan voor sommige deelnemers aan deze SUS- actie zeker moeilijkheden hebben opge leverd. De Haarlemse rechtbank heeft de in Amsterdam kantoorhoudende en in Heem stede woonachtige notaris G. A. R. failliet verklaard. De notaris, die verdacht wordt van ver duistering van ruim 300.000,heeft zich enige dagen geleden bij de Amster damse politie gemelc' De politie is nog bezig met een uitgebreid onderzoek naar de juiste omvang van de bedragen, die door de notaris zouden zijn verduisterd. Tot .echter-commissaris in het faillisse ment is benoemd mr. N. Smits en tot curator mr. A. Th. E. Kastein, advocaat en procureur te Amsterdam. DJAKARTA (ANP) - President Sukarno heeft op een nieuwjaarsreceptie te Dja karta gezegd, dat 1958 voor Indonesië het jaar zal zijn, waarin geen terugkeer moge lijk is. Hij zei te hopen, dat voor de wereld het nieuwe jaar het jaar zal zijn, waarin er geen terugkeer mogelijk is van het streven naar wereldvrede. De president, die eraan herinnerde, dat, hij het vorige jaar dat van de beslissing had genoemd, zei, dat het nieuwe dat van de uitvoering zal zijn. De nieuwjaarsreceptie in het staatspaleis te Djakarta, werd bijgewoond door mi nisters, leden van het corps diplomatique en hoge ambtenaren. Onder de vierhon- peUC&ac* derd personen die de president de hand drukten, bevond zich het hoofd van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoor diging te Djakarta de heer Hasselman. Er waren nog vier Nederlanders aanwezig. De strijd van Indonesië voor de terug gave van West-Irian is, aldus de president, in feite een bijdrage tot de wereldvrede, daar vreedzame co-existentie van kolo niale en onderdrukte volken niet mogelijk is. Verder zei Sukarno, dat zijn land streeft naar een onafhankelijke en actieve buiten landse politiek en dat het zich niet zal aansluiten bij een blok. Hatta afwezig Mohammed Hatta, de vroegere vice- president, was niet aanwezig. Zijn naam kwam wel voor op de lijst van genodigden. Premier Djuanda heeft in zijn functie van minister van Defensie op oudejaars avond in een toespraak voor de Indo nesische radio de leden van de Indone sische strijdmacht aangespoord het nieuwe jaar met vertrouwen, opgewektheid en vastberadenheid tegemoet te treden. Hij zei er niet aan te twijfelen dat de toekom stige problemen met behulp van het volk en de strijdkrachten zullen opgelost wor den en dat Nieuw-Guinea uiteindelijk onder Indonesische soevereiniteit zal komen. De minister van Scheepvaart, Nazir, heeft verklaard dat de verbroken eiland verbindingen overzee omstreeks maart hersteld zullen zijn. Hij verklaarde dat Indonesië behalve Japanse schepen ook vaartuigen van andere landen zou charte ren om de scheren van de K.P.M. te ver vangen. DJAKARTA (ANP) Uit een Indonesisch legercommuniqué dat woensdag op Am- bon is uitgegeven blijkt dat medio decem ber pogingen zijn gedaan om de regionale regering van de Molukken en de Indone sische provincie West-Irian (Nieuw-Gui nea) omver te werpen. Volgens het com muniqué was op 13 december een aantal legerofficieren en burgers gearresteerd omdat „duidelijk bewezen was dat zy poogden de wettige regering van de Mo lukken en West-Irian omver te werpen". Het communiqué was uitgeg .ven door het provinciaal militair bestuur van de eilandengroep tussen Celebes en westelijk Nieuw-Guinea. De arrestaties waren ver richt „in het belang van de binnenlandse veiligheid en in het kader van de bevrij ding van West-Irian". Te Djakarta werd uit Ambon vernomen dat verscheidene bedrijven en onderne mingen sedert de mislukte staatsgreep onder zware militaire bevaking waren ge steld. Onder de gearresteerden bevinden zich een majoor, kapitein, twee luitenants, een arts, voorlichtingsofficier, een onder wijzer en drie andere burgers. Bevoegde gezagsdragers op Ambon wezen er met nadi-uk op dat de aanslag niet door de verbannen leiders van de „Republiek der Zuid-Molukken" was geïinspireerd. Transport Volgens In Djakarta uit Makassar ont vangen berichten, is de „Batanghari" uit Ambon in Makassar aangekomen, met 200 gevangenen, allen leden van de „Repu bliek der Zuid-Molukken" en van de op standige Darul Tslam-beweging. Het schip is met dit transport op weg naar Djakarta. De inspecteur van politie, die het tran sport begeleidt, weigerde enigerlei verkla ring af te leggen, toen hem naar de reden van het overbrengen der gevangenen werd gevraagd. De militaire woordvoerder in Djakarta, majoor Harsono, heeft verklaard, dat de legerleiding geen officiële rapporten heeft ontvangen over berichten, als zouden ge hele pelotons van het leger en e„n groot aantal burgers in verzet zijn gekomen te gen het plaatselijke militaire bestuur in Noord- en Midden-Celebes. In deze be richten was gemeld, dat 2.Q00 mensen, waaronder burgerlijke ambtenaren en militairen in Midden-Celebes hun woon plaatsen hadden verlaten om gewapende tegenstand te bieden aan de plaatselijke autoriteiten die deel uitmaken van de zo genaamde „Permesta-beweging", die zich vorig jaar in maart aan het gezag der centrale regering en staat onttrok onder leiding van de voormalige militaire com mandant van Oost-Indonesië luitenant- kolonel Ventje Sumual. Volgens uit Bandjarmasin ontvangen be richten zijn tijdens gevechten tussen troe pen van het Indonesische leger en gewa pende benden in het regentschap Kota- baru, in Zuid-Borneo, veertig opstande lingen gedood. In een te Bandjarmasin uit gegeven legercommuniqué is medegedeeld, dat voor dit laatste succes van het leger in Borneo, reeds 166 rebellen waren gedood en 60 gevangen genomen tijdens zuive ringsacties op grote schaal tussen april en december. ADVERTENTIE PROFITEER' NU NOG vóór de prijsverhoging ingaat en geniet 20 EXTRA KORTING Ziet. de K.I.M.-advertentie elders in dit blad. CAIRO (AFP) De Afrikaans-Aziati sche conferentie in Cairo heeft besloten tot oprichting van een permanent secreta riaat, dat in Cairo zal zetelen. Aan het hoofd hiervan komt een Egyptische secre taris-generaal te staan, die zal worden bijgestaan door tien secretarissen, afkom stig uit Kameroen, communistisch China, Ghana, India, Indonesië, Irak, Japan, Soe dan, Syrië en de Sovjet-Unie. Voorts is te Cairo een broederschapsraad van Afri kaanse en Aziatische volken opgericht, waarin Afrikaans en Aziatisch land zal zijn vertegenwoordigd door een afgevaar digde. De raad zal zaterdag voor het eerst in Cairo bijeenkomen. (UP) In de slotzitting van de Afrikaans- Aziatische conferentie te Cairo is op nieuwjaarsdag met algemene stemmen een eindresolutie aangenomen, waarin „het imperialisme in al zijn vormen en mani festeringen, militaire en politieke ver dragen, militaire hulp, voorwaardelijke economische hulp en de vestiging van buitenlandse bases" worden veroordeeld. Groot-Brittannië wordt veroordeeld wegens „ongetelde wreedheden tegenover het volk van Jemen" en zijn „misdaden in Kenya". Frankrijk voert, blijkens deze resolutie, in Algerije „een politiek van wreedheden en uitroeiing", en de Verenig de Staten „mengen zich in de onafhanke lijkheid van de Arabische landen" door het plan van Eisenhower en het pact van Bag dad. Westelijk Nieuw-Guinea wordt vooi Indonesië opgeëist. Anti-westers De strekking van de solidariteitsconfe- rentie was bepaald anti-westers. Een voor stel van de organisator van de conferentie, Anoep Singh uit I^dia, om een nieuwjaars- resolutie in gematigder bewoordingen aan te nemen werd op Russische aandrang verworpen. „De vredelievende volken van de Sovjet-Unie zouden door zulk een reso lutie op voet van gelijkheid komen met de Amerikaanse oorlogshitsers", was het Rus sische argument. Een poging van de Tu nesische afgevaardigde om „de Ameri kaanse theorie van het machtsvacuüm" te veroordelen inplaats van het Eisenhower- plan met name te noemen, werd ook ge torpedeerd. Tenslotte wordt de Verenigde Staten en Groot-Brittannië gevraagd de proeven met kernwapens ogenblikkelijk te verbie den. In maart zullen massale demonstra ties worden gehouden tegen de Ameri kaanse H-bomproeven op Eniwetok in de Stille Oceaan. (Reuter) De resolutie maakt geen mel ding van steun aan de politiek van „posi tieve neutraliteit", zoals was aanbevolen door een subcommissie. Wel wordt er In de resolutie gezegd dat het principe van vreedzame coëxistentie het beste middel is om de internationale spanning te doen afnemen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1