MacMillan biedt Sovjet-Unie een non-agressie-pact aan issêsksm Sukarno vol vertrouwen in waarnemer Sartono vertrokken OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WashingtonMoskou, Parijs niet bepaald opgetogen HET WEER Dr. Fuchs is nog 500 kilometer van de pool verwijderd Na een lunch met Hatta Ook uitnodiging uit Syrië ontvangen Noord-Celebes scheidt zich af Zesentwintig dieren bij boerderijbrand omgekomen ce iTlufXMo vejoret/or/m Stormachtig Weer een afscheiding Succes voor Bar li an Het woord is aan Radio Moskou „Niets nieuws" Roofoverval te Rotterdam Bonn zou Brussel wensen als Europese hoofdstad Sky master uit Albanië in Engeland teruggekeerd Sir Edmund Hillary zal waarschijnlijk als gids dienen op de tocht van depot 700 naar de Ross-zee 72e JAARGANG No 151 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 6 JA NU A R1 1 9 5 S Haarlems Dagblad 502e JAARGANG No 304 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister-president, Harold MacMillan, heeft zaterdagavond in een radiorede de Russen een niet-aanvalsverdrag aangeboden. Hij voegde er aan toe dat dit niets nieuws is, maar dat het geen kwaad kan en dat het een middel is om het vertrouwen te herstellen. MacMillan zei tevens dat Groot-Brittannië bereid is een nieuwe poging te ondernemen om de impasse te verbreken en de weg te effenen voor een top-gesprek tussen de regeringsleiders van Oost en West. Het doet er volgens MacMillan niet toe of dit gebeurt door middel van de Verenigde Naties of door een of andere kleinere bijeenkomst, dan wel via diplo matieke kanalen. Hoofdzaak is dat de rommel, achtergelaten door oude geschillen en onenigheden, wordt opgeruimd, zo zei hij. MacMillan sprak in algemene termen. Het is gewaagd zijn woord uit te leggen als een nieuw gedurfd initiatief, i hoewel de Amerikanen allerminst gesticht lijten door MacMillans voortvarendheid Dc Britse premier legde er de nadruk op dat men niet moet terugschrikken voor nieuwe denkbeelden en methoden, waarbij hjj zinspeelde op de mogelijkheid van een neutrale gordel en van een van atoomvrije zone. Dit is opmerkelijk, aangezien Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, nog enkele weken geleden in het Lagerhuis verklaarde niets van een neu trale gordel te willen weten. Sommigen geloven dat MacMillan zijn minister, die een té onbuigzame indruk maakt, binnen kort zal laten vallen. MacMillan zei verder dat het het doel van de Britse politiek is ten eerste vol ledige handhaving van de kracht van de NAVO en ten tweede onderhandeling en verzoening. „Wij moeten ons niet laten ontmoedigen door mislukkingen in het ver leden, wij zullen het opnieuw proberen", l zo verklaarde hij. MacMillan verdedigde opnieuw de leer van het machtsevenwicht, dat tot elke prijs dient te worden gehand- Zaterdagmorgen is de eerste vrouwe lijke politieagent in Haarlem geünifor meerd op straat verschenen. In de loop van deze maand zullen ook. de overige v\jf agentes, die op 19 en 20 december met goed gevolg het examen aflegden, de beschikking over hun uniformen krijgen waarna, zij bij de diverse post huizen onder leiding van een mentor ingewijd zullen worden in de straat dienst. Na afloop van deze „leerlingen tijd" worden de vrouwelijke agenten ingedeeld bij het bureau Smedestraat. Te Koude kerke Hedenmorgen is de bijstal van de boer derij van de heer W. van den Akker in de Lagewaard te Koudekerk, waarin 19 koeien, 5 pinken, 2 kalveren en 2 paarden stonden, tot de grond toe afgebrand. Hier bij zijn 12 koeien verbrand. Ook de 5 pinken, de beide kalveren en een der paar den kwamen in de vlammen om. Zes koeien die ernstige brandwonden hadden opgelopen, werden afgemaakt. De heer Van den Akker, geholpen door een aantal omwonende veehouders, heeft getracht het hevig loeiende vee naar bui ten te drijven. De grote moeilijkheid hier bij was, dat een losgerukt paard in de deuropening was gevallen en daar half bewusteloos bleef liggen. Met vereende krachten werd het dier naar buiten ge bracht, waarna men er in slaagde nog zeven koeien en een stier naar buiten te brengen. Zes van deze koeien moesten worden afgemaakt. Inmiddels was de brandweer er in geslaagd de boerderij te sparen echter kon niet voorkomen worden dat de bijstal geheel verloren ging. Bijstal en vee waren verzekerd. De schade zal stellig niet ver van de 50.000 blijven. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kort sluiting. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439' FERD,. BOLSTR. 48 A'.DAM TEL. 7J7162 NOORSE TRUIEN - SOKKEN VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later opklaringen en enkele buien. Krachtige tot stormachtige westelijke wind. Minder koude nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Volledige weerrapporten op pagina tw6e. haafd om de vrede te bewaren. Wij moeten voorkomen dat een der beide partijen een overwicht krijgt, als gevolg van de uitban ning van sommige wapens en door ver mindering- van andere. Het is verkeerd wanneer één bepaalde vrees wordt weg genomen en door een andere vervangen. MacMillan onderstreepte de noodzaak van een doelmatig systeem van inspectie en beheer in alle landen. De Russen spraken op nieuwjaarsdag vele mooie en vriende lijke woorden, maar meenden zij het wer kelijk? Het is een ontzettende verantwoor delijkheid voor een regering beslissingên te moeten nemen, zonder de Russische be doelingen volkomen te kunnen vertrouwen, zo verklaarde hij. MacMillan besloot zijn rede met te zeggen dat hij het nieuwe jaar in een geest van vertrouwen wilde be ginnen. Hij waarschuwde echter een snelle of dramatische oplossing van de problemen te verwachten. Maar, aldus de Britse pre mier, wij- kunnen de hoop koesteren dat er in 1953 tenminste enige vordering zal worden gemaakt op de weg naar werke lijke vrede. MacMillans betoog was duidelijk afge stemd op de openbare mening, die thans daden eist in plaats van een nieuwe be- wapingswedloop. Tastbare voorstellen zul len waarschijnlijk pas kunnen worden ver wacht na MacMillans terugkeer van zijn reis naar het Verre Oosten, waarvan hy op 14 februari in Londen wordt terugver wacht. Vooral om politiek sterk te staan tegenover Washington, zoekt MacMillan steun voor zyn plannen by de leden van het Gemenebest. Volgens sommigen is het zo goed als zeker dat MacMillan, met of zonder goed keuring van de Verenigde Staten, naar Moskou wil gaan om de Sovjet-leiders persoonlijk over hun bedoelingen te polsen. MacMillan gaf na zijn jongste bezoek aan Washington met een soort van opluchting te kennen dat nu de Verenigde Staten voor het eerst in hun geschiedenis, voor hun de fensie niet meer onafhankelijk zijn, Europa in staat is een grotere politieke invloed uit te oefenen. MacMillan zal de laatste zijn om het Anglo-Amerikaanse bondgenootschap, dat hij na het Suez-avontuur met zoveel moeite heeft hersteld, in gevaar te brengen. Dit betekent echter niet dat Groot-Brittannië zijn politieke bewegingsvrijheid zou op geven MacMillan lijkt zijn kans schoon te zien om, namens een zo groot mogelijk deel van de vrije wereld, diplomatiek de leiding te nemen. Dit zou ook de positie van zijn eigen partij, die versterking hard nodig heeft, ten goede komen. Binnenlands gebruik Het onverwachte voorstel van MacMil lan is volgens onze correspondent in Parijs met weinig geestdrift ontvangen. De rege ring heeft zich tot dusverre van commen taar onthouden en verwacht wordt dat de Franse vertegenwoordiger in de perma nente NAVO-raad het officiële standpunt woensdag zal onthullen. Op veel steun zal MacMillan van Franse zijde vermoedelijk niet moeten rekenen, ofschoon men in Parijs in beginsel zeker sympathiek staat tegenover pogingen het gesprek met de Russen te verhaasten. Maar deze Britse poging, zo luidt de overheersende opinie in Parijs, riekt toch iets te veel naar binnen landse politiek. MacMillan zou voorname lijk zijn tegenstanders willen bewijzen, dat hij niet willoos aan het Amerikaanse lijntje loopt, en dus ook zelf wel initiatie ven durft te nemen. De Franse pers herinnert voorts aan de vriendschapsverdragen waarmede Londen en Parijs beide al met Moskou zijn ver bonden en de algemene indruk is hier wel dat men het zeker liever had gezien dat de weg, die het Westen na de jongste NAVO-conferentie verder volgen moet, in onderling overleg zou zijn uitgestippeld. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S DJAKARTA (ANP, Reuter, AFP en UP) President Sukarno van Indonesië is maandagochtend per vliegtuig naar India vertrokken. Hij maakt een buitenlandse reis van zes weken, waarop hij zes landen in Azic en Afrika zal bezoeken. Naar van welingelichte zyde te Damascus wordt vernomen, heeft de Syrische zaakgelastigde te Djakarta president Sukarno een uit nodiging van president Koewatli overge bracht om, als hy binnenkort een bezoek brengt aan Egypte, ook Damascus aan te doen. President Sukarno heeft zaterdag anderhalf uur geluncht ten huize van de oud-vice-president Mohammed Hatta, op uitnodiging van deze laatste. Naar onze Londense correspondent be richt is het zo goed als zeker, dat Mac Millan, die morgen naar Pakistan en India vertrekt, en Sukarno in New Delhi elkaar als gasten aan het diner bij Nehroe zullen ontmoeten en een bespreking zullen voeren. (ANP) In een afscheidsboodschap op Kemajoran zeide de president: „Zij. die een hekel aan Indonesië hebben, hebben gezegd, dat ik uit het land word ver dreven. Doch tussen de eerste minister, de chef-staf van de landmacht, en ik mag daaraan nog toevoegen de chefs van sta ven van de lucht- en zeemacht en het hoofd van de staatspolitie heerst er een volmaakte eenheid. Wij allen trekken de zelfde lijn bij de organisatie van het. land in overeenstemming met de idealen van de onafhankelijkheidsproclamatie van 1945. en om het land voor mogelijke on gelukken te behoeden". Voor zijn vertrek had Sukarno zijn da gelijkse bezigheden als president overge dragen aan de voorzitter van het parle ment, mr. Sartono. die de vorige maand als waarnemend president werd beëdigd. Het gezelschap van de president bestaat uit tien personen. Daartoe behoren de mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. Su- bandrio, de militaire commandant van Noord-Sumatra, luitenant-kolonel D.iamin Gintings en de resident van Bali. Sutedjo. Do militaire commandant van de Moluk- ken, luitenant-kolonel Pieters, die aan vankelijk ook de president zou verge zellen, bleef achter. In een afscheidsrede sprak premier D.iuanda de hoop uit, dat. de president tij dens zijn rustkuur in het buitenland niet zal worden gehinderd door gedachten over de situatie in het land. „Ik vertrouw dat de regering de situatie onder controle zal houden", aldus Djuanda. Sukarno zeide alle vertrouwen te heb ben in mr. Sartono „en daarom voel ik mij kalm. als ik het land verlaat". De burgerlyke gouverneur van Noord- Celebes heeft maandag bevestigd, dat zjjn gebied zich met ingang van 1 januari van de provinsie Celebes, welke Makassar als hoofdstad heeft, heeft afgescheiden. Hy zeide aan vertegenwoordigers van de plaatselijke pers, dat de nieuwe provincie Noord-Celebes, met Menado als hoofd plaats, niet langer administratieve banden met de provincie Celebes heeft. In Indonesische persberichten werd op gemerkt, dat Manoppo nog niet officieel door de centrale regering als gouverneur van de provincie is geïnstalleerd. Manoppo zeide binnenkort naar Djakarta te zullen gaan om besprekingen te voeren met de minister van Binnenlandse Zaken. Henk Rondonuwu, naast Ventje Sumual. een van de leiders van de „Permesta-beweging" in Oost-Indonesië die haar zetel in Menado heeft, heeft intussen Amerikaanse pers berichten tegengesproken, als zou deze- beweging streven naar de vorming van een federale staat Indonesië. Het aantal gearresteerde personen, ver dacht van medeplichtigheid aan de aanslag op president Sukarno op 30 november te Djakarta, is thans gestegen tot 71 als ge volg van een arrestatie var acht burgers en militairen. Het is nog niet bekend wanneer de verdachten voor een rechtbank moeten verschijnen, zo meldde onze correspondent in Djakarta. DJAKARTA, (ANP) In een door hem te Tandjungkarang, in Zuid-Sumatra ge houden openbare redevoering, heeft de militaire commandant van Zuid-Sumatra, luitenant-kolonel Barlian maandag ont huld, dat West-Duitsland aan Zuid-Suma tra een lening van 25 miljoen Mark heeft aangeboden. Barlian voegde hieraan toe, dat West-Duitsland dit geld onmiddellijk beschikbaar zou stellen, als de monetaire raad in Djakarta aan de Westduitse rege ring bepaalde garanties zou verstrekken. Volgens Barlian heeft de centrale regering haar standpunt in deze aangelegenheden nog niet vastgesteld. (Reuter) De militaire leiding in Dja karta heeft zaterdag bekendgemaakt, dat 9 januari in de Indonesische hoofdstad een reeks militaire oefeningen zal beginnen. Volgens een militaire woordvoerder zijn deze nodig „gezien de huidige officiële noodtoestand in Indonesië en ook om onze nationale waakzaamheid te verdubbelen". Zes vrijwilligèrsdivisies van voormalige guerrillastrijders ter „bevrijding van West- Irian" zijn in Djakarta geïnstalleerd, aldus heeft het persbureau Pia maandag gemeld. Twee divisies waren op Sumatra ge vormd, één in Djakarta, een in West-Java, een in Centraal-Oost-Java en een is sa mengesteld uit bewoners van de Oost- Indonesische eilanden. De adviseur van de guerrillastrijders, kolonel Mustopo, ver klaarde volgens Pia, dat het winnen van het betwiste gebied de sleutel tot de wel vaart van het Indonesische volk is. (ANP) De Indonesische procureur- generaal Suprapto heeft zaterdag een waarschuwing doen uitgaan, speciaal ge richt tot Nederlanders in Indonesië op on dernemingen of hun ondergeschikten, dat zij zich zullen hebben te onthouden van daden van sabotage, met de bedoeling om het werk op overgedragen ondernemingen te verlammen of te belemmeren. Overtre ders van dit verbod worden bedreigd met zware straffen. Duits spreekwoord: Zelfs de kleinste paling gaat door het leven in de overtuiging, dat hij eens een walvis zal zijn. MOSKOU (Reuter). Volgens radio-Mos kou bevat MacMillans voorstel „niets nieuws". „De Sovjet-Unie doet reeds ver scheidene jaren dergelijke voorstellen", ..Indien een Britse conservatieve eerste minister zo iets voorstelt, kunt u er zeker van zijn dat hij ertoe gedwongen werd. Klaarblijkelijk vindt MacMillan het toch te gewaagd geen acht te slaan op de wen sen van zijn volk", aldus radio-Moskou dat verder nog opmerkt, dat men in Wash ington koel, om niet te zeggen met weer zin tegenover het voorstel staat. (Reuter-AFP) - Het Russische persbureau heeft MacMillan „ruwe anti-Russische aanvallen en verdraaiing van de feiten verweten. MacMillan poogde in elk opzicht het besluit van de Britse ï'ege- ring goed te praten om Brits gebied be schikbaar te stellen voor Amerikaanse ra ketten en vluchten boven Groot-Brittannië van Amerikaanse bommenwerpers met waterstofbommen toe te staan, aldus Tass. OTTAWA (Reuter) Lester Pearson, de voormalige Canadese minister van Buiten landse Zaken, aan wie de Nobelprijs voor de vrede is toegekend, heeft het voorstel van MacMillan een goed denkbeeld ge noemd. ROME (Reuter). In Italiaanse regerings kringen is het voorstel van MacMillan voor een niet-aanvalsverdrag gunstig ontvan gen. Men is evenwel van oordeel, dat een dergelijk pact niet behoorlijk gewaarborgd kan worden zonder dat eerst het „kern probleem" van de Duitse hereniging wordt opgelost. BONN (Reuter). Diplomatieke kringen in Bonn hebben de rede van MacMillan over het algemeen gunstig beoordeeld. Den Haag zwijgt In Den Haag onthoudt men zich voorlo pig van commentaar op het voorstel van MacMillan. De regering wenst eerst de tekst van de redevoering te bestuderen, alvorens haar standpunt te bepalen. In politieke kringen wijst men er echter op dat MacMillan zijn voorstel, volgens be richten uit Londen, kennelijk niet in zijn functie als eerste minister heeft gedaan. In het algemeen toont men zich nogal gere serveerd over het nieuwe „verzoenings plan". Men wijst ook op de afwijzijnde reactie van de regering in Washington. In de Robert Fruinstraat te Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag door enkele mannen een roofoverval gepleegd cp de 48-jarige houtbewerker F. L.'van Beek. Op zijn hulpgeroep kwamen enkele voetgangers aansnellen, die hem in reeds bewusteloze toestand aantroffen. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis ver voerd. dat hij hedenmorgen reeds kon ver laten. De daders heeft men nog niet kunnen opsporen. Een Amsterdamse hengelaar is erin geslaagd de „springende snoek" uit Vinkeveen aan de haak te slaan. Aan die haak zat een voorn van anderhalf pond. De snoek zelf woog dertig pond. Drie kwartier duurde de strijd voor de snoek zich gewonnen gaf. De hengel boog door onder het gewicht van de snoek en de kracht, waarmee de vis zich verzette. Men ziet een juweeltje van een snoeksprong op de foto in beeld gebracht. BONN (UP) De Westduitse staatsse cretaris van Buitenlandse Zaken, Walter Hallstein. heeft zich bedektelijk ervoor uit gesproken, dat Brussel de zetel van alle Europese organen wordt. Weliswaar wil de hij geen „officieel" .regeringsstandpunt ten opzichte van het vraagstuk vertolken, doch hij verklaarde dat minister Von Brentano het beginsel huldigt van een en kele hoofdstad voor de executieve en legis latieve organen. Op de vraag welke van de kandidaat-steden zovele organen, en zo veel duizenden functionarissen zou kunnen herbergen antwoordde hij: „Ik geloof dat Brussel dat zou kunnen." Hallstein verwacht, dat er nog hard ge vochten zal worden voor de instelling van een hoofdstad. „Nationaal egoïsme," zo zei hij, zal heus nog wel het hoofd opste ken. Als men er toch toe zou overgaan, de organen over de verschillende steden der zes landen te verdelen, dan zal de bondsrepubliek proberen, te bereiken dat een dier organen en een belangrijk or gaan in een Duitse stad gevestigd wordt. Straatsburg PARIJS (UP) Gedurende de zitting van de Raad van Europa, van 13 tot 17 januari, zal een speciale dagelijkse vlieg- dienst Parijs-Straatsburg worden onder houden. Op 15 maart wordt de dienst per manent. BOURNEMOUTH (Reuter) De Britse Skymaster, die dinsdag door Albanese straaljagers gedwongen werd in Albanië te landen, is zaterdag na een tussenlan ding te Brindisi op het vliegveld Hum bij Bournemouth aangekomen met de zes le den van de bemanning. De bestuurder heeft gezegd, even binnen het Albanese luchtgebied gevlogen te hebben. (UP) De in Polen geboren piloot Ma rian Kozubski vertelde dat de bemanning naar een hotel in Berat gebracht was, waar ze een vorstelijke behandeling genoten. LONDEN (Reuter) Dr. Vivian Fuchs, de leider van de expeditie naar de zuid pool van het Britse Gemenebest, heeft be richt dat hij 19 januari de pool hoopt te bereiken, indien er zich geen grote terrein- moeilijkheden voordoen. Fuchs verklaarde voorts, dat. voordat Hillary de pool be reikte. beide groepen nuttig radiocontact onderhielden. Fuchs bevindt zich met de zijnen op ongeveer vijfhonderd kilometer van de pool en op een hoogte van twee duizend meter. De moeilijkheden waren over een afstand van honderd kilometer groot geweest door scherpe ijsruggen. Zo ver het oog reikt strekt dit terrein zich nog steeds voor de mannen uit. Dr. Fuchs meldde nog. dat zijn groep per dag, waar in men dertien tot vijftien uur onderweg is, gemiddeld 32 kilometer aflegt. De ex peditie is zondag ongeveer zestig kilo meter gevorderd. WELLINGTON fReuter) - Charles Bowden, voorzitter van de commissie van de Zee van Ross, die de Nieuwzeelandse expeditie in het zuidpoolgebied leidt, heeft verklaard dat Sir Edmund Hillary „als de tijd daarvoor rijp is" naar bevoor- radingspost no 700 zal vliegen om dr. Fuchs te ontmoeten. Hillary zal dan op het laatste gedeelte van de tocht van de expeditie van Fuchs als gids fungeren. Sir Edmund en drie van zijn metgezellen zijn met twee „Neptunes" van de Ameri kaanse marine in de basis van Scott aan de Ross-zee aangekomen. Het vijfde lid van Hillary's expeditiegroep. Peter Mul- grew, is aan de zuidpool achtergebleven voor het onderhouden van radioverbin dingen met de groep van dr. Fuchs. Het voornaamste gedeelte van de Nieuwzee landse ütrusting is aan de zuidpool ge bleven. De Nieuwzeelanders spraken met grote waardering over de gastvrijheid, die hun van Amerikaanse zijde aan de zuid pool was betoond. De Amerikanen zagen de expeditie pas, toen zij vlakbij hun ba sis was gekomen. De Amerikaanse onder zoekers hadden niet vermoed dat de Nieuwzeelanders zich zo snel verplaats ten. Minder vermoeiend (AFP) Bij haar aankomst had de ex peditie nog levensmiddelen voor tien tot vijftien dagen. De laatste week van hun tocht waren de Nieuwzeelanders voortge trokken op een hoogte van 3.000 meter en bij een temperatuur van 30 tot 34 graden Celsius onder nul. De laagste temperatuur was ongeveer 42 graden onder nul ge weest. Sir Edmund noemde de tocht naar de zuidpool minder vermoeiend dan de bestijging van de Mount Everest. (UP) Sir Edmund schat dat zijn deel in de expeditie twee miljoen heeft gekost, en dat -to totale onderneming, het Britse aandeel meegerekend, vijf miljoen zal kosten. Hillary reisde op een zonne-kompas. Alleen in de voorste tractor werd genavi geerd. De chauffeurs van de twee volgen de konden hun vehikels lezend of zelfs doezelend in het spoor van de eerste trac tor houden. De meeste dagtochten werden gemaakt tussen zeven uur in de avond en acht uur in de ochtend de pool liet weinig verschil merken tussen dag en nacht omdat de navigatie-omstandig- heden dar het best waren. Meestal schoot Hillary tweemaal per dag „een zonnetje". Eerste leeft nog OSLO (UP) De eerste mens die voet aan de zuidpool zette, de 85-jarige Noor Olaf Bjaaland, heeft Sir Edmund een fe licitatietelegram gezonden. Bjaaland ging voorop in het laatste deel van de tocht die de expeditie van Roald Amundsen in de cember 1°11 naar de zuidpool ondernam. Op het punt van bestemming aangekomen trad hij terzijde om Amundsen de Noorse vlag te laten hijsen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1