J Octerno KOLEN Kentering van de hoogconjunctuur merkbaar in grafische industrie Direct v. Fabriek Wijdingsdienst Gramofoon platen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs ADMINISTRATIEF DEMONSTRATEUR VERKOPER nette meisjes Ed. W. Pera Van Lent's autobedrijven PRIMA VERKOOPSTERS LAATSTE VERKOOP FAILLISSEMENTSGOEDEREN Moquettekarpetten Wollen Wiltons Wollen Smyrna's Fraaie Marokkaanse Smyrna's I morgen, zaterdag van 10 tot 6 uur TAPIJTIMPORT INEKE VRIJDAG 10 JANUARI 19S8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT 11 „Royal" wordt niet in gebruik gegeven Werken van Kees Verwey Expositie in Leiden ruim een maand uitgesteld Burgerlijke Stand van Haarlem Weer storm op komst Alle loodsdiensten werden gestaakt Invasie van zeesterren op het strand Scheepvaart „PUZZEL U RIJK" Rozekruisersgenootschap WD EXPOSEREN VANAF HEDEN DE NIEUWE CHEVROLET 1958 HEEMSTEDE TIMMERT U ZELF? naaisters en speciaal pyama-naaisters ongeschoolde vrouwelijke krachten typiste-telefoniste jonge vrouwelijke kracht Een handelszaak kan niet buiten reclame. De beste reclame is adverteren. 105 STUKS f 49 f 89 f 98 f 140 f240 Uit het overzicht van de gang van za ken bij het bedrijfsleven, behorende bij de nieuwjaarsrede uitgesproken door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstre ken blijkt ten aanzien van de grafische industrie dat in het algemeen kan worden gezegd, dat de bedrijfsbezetting goed is geweest en niet veel verschilde met die van 1956. Niettemin was de situatie es sentieel anders, omdat het instandhouden van de orderportefeuille niet vanzelf ging, maar de volle aandacht behoefde. Een ze kere kentering van de zogenaamde hoog conjunctuur was dan ook wel voelbaar. Wat zich echter zeer duidelijk manifes teerde in het jaar 1957 waren de steeds stijgende kosten in het vlak van de lonen, salarissen en sociale voorzieningen, die uiteraard de kostprijs sterk hebben be- invloed. Deze kosten 1 onden of mochten niet in de verkoopprijs worden doorbere kend. Het aantrekken of behouden van vakkundig personeel bleef in het afgelo pen jaar een zaak van zorg en aanhou- NEW YORK Een verdere daling over 1957 van het goederenvervoer veroorzaakte verkopen in de spoorwegsector, die de gehele markt ontwrichtte. Over de gehele lijst deden zich koersdalingen voor. De staalwaarde trof hetzelfde lot als de spoor .gfondsen. Metaalfondsen waren over het algemeen dalend; Chemiewaarden wat flauwer na onregelmatige opening. Ook de auto's moesten terrein prijsgeven. Scheep- en vliegtuigbouwfondsen waren verdeeld. De oliesector was over het algemeen vrij ver laten ondanks enkele sterke plekken. Ta baksfondsen sloten beneden hun hoogste dagwaarden. Voor enkele fondsen in speciale situatie werden winsten zowel als verliezen van 3 dollar of meer genoteerd. Het industriegemiddelde kwam 'van 446,61 op 443,24; spoorwegen van 103,21 op 101,87 en openbare nutsbedrijven van 70,23 op 70,16. Van de 1131 verhandelde fondsen sloten er 373 hoger en 503 lager. De omzet bedroeg 2.180.000 aandelen tegen 1.149.000 op woensdag. (U.P.). AMSTERDAM Over het algemeen genomen' was het een stille dag op het Damrak. De meeste activiteit ging uit naar de hoek van de Philipsaandelen, die iets beneden de koers van woensdag openden op 23872, maar ge leidelijk tot 2407a aantrokken op vraag van publieke zijde. Tegen het slot van de beurs liep de koers terug tot 23972, vrij wel onveranderd bij woensdag. Aanhoudend ongunstig nieuws uit het bedrijfsleven was oorzaak, dat Wallstreet lager afkwam, speciaal voor oliewaarden. Hierop paste Europa zich aan. De koers van de aandelen Kon. Olie lag op onge veer 146, 1,20 beneden de slotprijs van woensdag. Duidelijk kwam weer eens naar voren, dat de aandelen Kon. Olie voor specula tieve doeleinden van het publiek blijkbaar te gevaarlijk zijn vanwege de hoge koers, waardoor het fonds zeer kwetsbaar is ge worden. In het eerste halfuur verwissel den slechts een paar stuks van eigenaar. De arbitrage bleef volkomen afzijdig. In Unilever trad, na de vaste stemming van de laatste dagen, een gezonde reac tie in van ongeveer 3 punten. De handel had weinig te betekenen. AKU hield zich prima en was goed prijshoudend. K.L.M. bleef vrijwel onveranderd. De willige stemming in de scheepvaart- hoek is van kort duur geweest. De winst van woensdag moest voor een klein ge deelte worden teruggegeven. Er was in deze sector belangrijk minder te doen dan de vorige dag. Aandelen Koninklijke Boot 3, Nederland, Van Nievelt en Van Ommeren 2 punten lager. De overige fond sen prijshoudend tot 1 punt beneden woensdag. Van de cultures verbeterden Verenigde Deli zich aanvankelijk bijna 2 pet., maar bij het sluiten van de markt kwam de koers weer terecht rond de vorige slot prijs. HVA en Amsterdam Rubber sloten fractioneel hoger. Staatsfondsen waren goed prijshoudend tot een tikje beter. Een tussentijds bericht van de n.v. Nederland- sche Kabelfabriek vermocht in de koers van de aandelen der n.v. geen verande ring te brengen. De koers bepaalde zich op 232. Prolongatie 5 pet. (ANP) Slotkoers Hed gisteren 13.45 3-3%% Nederl. '47 85'/ie 85 3 Nedl 1962/6" 90 903/ie A. K U 153% 153 Calvé Delft 252 252 Van GeldeT Zonen 175 175 K. N. Hoogovens 246 245 Nederl. Ford 176 176 N. Kabelfabriek. 225 225 gew.Philips Gloeil 238% 237% pref.Philips Gloeil 147 147* Unilever 321% 315 Wilton Feyenoord 213% 213 Dordtsche Petrol 716% 709 Kon. Petroleum 145,80 144,— Billiton 180 180 A'dam Rubber 42% 42 K L. M f98,00 99,50 Holl. Amei Lijn 140 139% K. N. S. M 133 131 N. Scheepv. Unie 112% 111% v. Nievelt Goudr 155 154 Phs. v. Ommeren 201 200 H. V. A 88% 88 Verg. Deli Mijen 60% 61 Amsterd. Bank 192% 192 Nat. Handelsbank 72% 72% Ned. Handel Mij 141% 141 Rotterd. Bank 162 161 Twentsche Bank 155% 155%* Anaconda Copper 421/ib 42 Bethlehem Steel 37% 37 U. S Steel 54% 52% general Motors 36 35% Ahell UniOD 64% 64% 'idewater 22% 22% Vorige koers (lende aandacht, hoewel vooral in het tweede halfjaar het personeelsprobleem niet meer zo nijpend was als enige tijd terug. Het verkrijgen van grondstoffen voor dit bedrijf heeft geen moeilijkheden op geleverd. Het handhaven van de bedrijfs bezetting is mogelijk geweest door de uitbreiding van de export. Het op de juis te wijze benaderen van eventuele buiten landse opdrachtgevers, het aanhouden van korte levertijden en levering van goede kwaliteit, zijn de voorwaaarden voor de handhaving dan wel vergroting van het exportvolume. De initiale acquisitiekos- ten zijn echter betrekkelijk hoog en zullen pas na verloop van tijd op de betreffen de opbrengsten kunnen worden afgeschre ven. Ook hier geldt echter: „De Cost gaat voor de Baet uit". Het zal, zoals het zich thans laat aanzien, voor 1958 veel inspan ning kosten om de omzetten van het jaar 1957 te evenaren. Indien dit niet mogelijk mocht blijken, dan is hierbij het onrust barende, dat de loonkosten en allerlei so ciale voorzieningen weinig vermindering zullen ondergaan. Immers, gezien de toch nog altijd bestaande moeilijke situatie ten aanzien van het verkrijgen van geschoold personeel, zal de ondernemer er niet licht toe overgaan vakkundig personeel bij het teruglopen van opdrachten te la ten afvloeien. Bovendien zal het moeilijk, zo niet onmogelijk, zijn om bepaalde so ciale voorzieningen, die geen wettelijke of reglementaire grondslag hebben maar een zekere traditie zijn geworden, bij een min der goede gang van zaken niet te conti nueren. Hierbij mag echter stellig niet worden ontkend, dat bij de werknemers volledig begrip zal bestaan voor de pro blemen, die zich zullen voordoen indien de tijdens de afgelopen jaren voortduren de voorspoedige gang van zaken een min der gunstig verloop zal hebben. De heren D. A. J. Spek (A.R.) en mr. A. Wensing (C.H.) hebben enige tijd ge leden in hun kwaliteit van lid van de ge meenteraad van Haarlem aan het colle ge van B. en W. vragen gesteld over de plannen inzake afbraak van hotel „Royal aan het Stationsplein. Zij informeerden of er een mogelijkheid bestond het gebouw nog niet af te breken, maar het tijdelijk af te staan aan de diaconie der Hervorm de gemeente tijdens verbouwing van het rusthuis aan de Jansstraat. B. en W. hebben geantwoord, dat een ingebruikgeving van het voormalige hotel Royal" voor langere duur niet in hun voornemen ligt. Spoedige afbraak is ge wenst teneinde te komen tot de in etap pes uit te voeren reorganisatie van het Stationsplein. B. en W/ merken op, dat het gebouw in slechte staat verkeert en dat voor gebruik van langere duur vele voorzieningen nodig zouden zijn. Voorts antwoorden B. en W. dat met de diaconie der Hervormde gemeente te Haarlem besprekingen zijn gevoerd over de tijdelijke huisvesting van bejaarden tijdens de voorgenomen verbouwing van het rusthuis aan de Jansstraat. Daarbij is ook het voormalige hotel „Royal" ter sprake gekomen. Volgens B. en W. is voor een en ander echter een oplossing gevon den, waarbij door de diaconie van „Royal" is afgezien. Van de zijde der diaconie der Hervorm de gemeente Haarlem vernemen wij, dat de mededeling, dat een oplossing gevon den is, niet juist is. Er zijn wel bespre kingen gevoerd om de bewoners van het rusthuis tijdens de verbouwing elders on der te brengen, maar een oplossing is nog niet tot stand gekomen. De onderhande lingen worden nog voortgezet en het staat nog niet vast, waar de bewoners tijdelijk ondergebracht zullen worden. Daarbij spelen de financiën een rol. Er is niet al leen geld nodig voor de verbouwing, maar ook voor het tijdelijk onderbrengen van de bewoners. De uitgebreide tentoonstelling van wer ken van de Haarlemse schilder Kees Ver wey, die op 1 februari in „De Lakenhal" te Leiden zou worden geopend en zou du ren tot 3 maart, is uitgesteld. De opening zal plaats hebben op vrijdagavond 7 maart door de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot. De sluitingsda tum werd bepaald op 15 april. De dich ter Jan Engelman zal bij de opening een inleiding houden. De expositie zal de beneden- en de bovenzalen van het mu seum in beslag nemen. De catalogus ver meldt ongeveer honderd nummers, zowel vroeg als fecent werk. De expositie van werken van Verwey, die onlangs in Arn hem werd gehouden, heeft bijna twee maanden geduurd en trok een groot pu bliek. Er werden bijna vijfduizend bezoe kers genoteerd. HAARLEM, 9 januari 1958. ONDERTROUWD: 9 jan.: H. A. H. Fins- Ier en P. Folkers. GEHUWD: M. J. van Breukelen en J. J. E. de Groot; A. G. Chr. A. Henneman en A. J. M. Coomans; J. C. Zwaneveld en W. Metselaar; A. F. Maaskant en H. Sieffers: F. P. Janssen en H. A. de Nie. BEVALLEN van een zoon 7 jan.: M J. J. Kil-Ter Beek; 8 jan.: K. M Hunsche- Dieben; M. C. Nijssen-Kortekaas; 9 jan.: M. A. G. Halderman-Van Assema; H. C. M. Kal-Lips; A. Kunnen-Calandt; J. P. Rezel-Jousma. BEVALLEN van een dochter: 7 jan.: A. M. Sintenie-Smakman; 8 jan.: A. Car- souw-De Vries; 9 jan.: K. Voetelink-Lam mens. OVERLEDEN: 7 jan.: A. P. Wijers-Van Veen, 60 j., Vergierdeweg; E. G. Klein- Schramm, 66 j., Orionweg; 8 jan.: L. J. H. Mesker, 79 j., Gasthuisvest; J. Oor, 82 j., Gasthuisvest; W. E. M. Hooij, 20 j., Kam perlaan; M. J. van Rijn-Bruin, 80 j., Pijls- la^n. •j Alle loodsdiensten voor de Nederlandse havens en zeegaten moesten gisteravond omstreeks zeven uur voor alle schepen worden gestaakt, toen de windkracht weer tot 9 10 toenam. In de loop van van morgen werden de diensten weer hervat. Runim twee uur lang heeft Schevenin- gen Radio vanacht noodverkeer gegeven. De Koninklijke Marine had een noodsein van een Zweeds schip ontvangen, waarin werd gemeld: „Gebroken, snel help!" De naam en de positie van het schip waren echter niet bekend bij de marine. Sche- veningen Radio heeft het bericht met een verzoek aan alle schepen om nadere in lichtingen vijf maal uitgezonden. Ook de Zweed is tal van keren opgeroepen. Toen omstreeks een uur nog geen enkele re actie was vernomen, is het noodverkeer opgeheven. Ter hoogte van Schiermonnikoog is van nacht een Duitse kotter vergaan in de po sitie 53.36 noorder breedte en 6.10 ooster lengte, aldus Duitse kuststations. Voor de districten noord en midden van de Nederlandse kust heeft het K.N.M.I. vanmorgen om kwart voor zes een waar schuwing uitgegeven voor zuidwesterstorm, windkracht 9. Voor de districten zuid en IJselmeer geldt een waarschuwing voor zuidwesterstorm, windkracht 8. Een verschijnsel, dat zelfs de oud Zand- voorters zich niet in een dergelijke mate kunnen herinneren, heeft zich gedurende de laatste dagen aan het Zandvoortse strand voorgedaan, toen daar regelmatig grote hoeveelheden zeesterren, alle in dode toestand, aanspoelden. Er waren grote exemplaren bij. Ook het aantal oes terschelpen en vele -indere soorten nog gevulde schelpen, waarvan de inhoud echter ook niet meer levend bleek te zijn, was bijzonder groot. Op sommige plaat sen lagen de aangespoelde dode dieren en schelpen centimeters dik. Eenzelfde verschijnsel deed zich op vele plaatsen langs het Noordhollandse strand voor. Na de stormen van de laatste dagen, heeft het hoog oplopende water weer „schoon schip" gemaakt en is niets meer te ont dekken. Naar de natuurvorser Kees Ha- na vermoedt, moet het niet onwaarschijn lijk worden geacht, dat de dieren afkom stig zijn van de Engelse kusten en dat een tot nu toe ongekende iekte hen heeft ge dood en met de stroom heeft meegevoerd. Aalsdijk, 10 te Penang. Aalsum, 9 400 m. z. Hongkong n. Singapore. Abbedijk, 9 te Antwerpen. Albireo, 9 v. Rotterdam n. Bombay. Alcyone. 9 250 m. w. Landsend n. Amsterdam. Alderamin, 9 nog te Damman. Algenib. pass. 9 Gibraltar n. Le Havre. Algol, 9 130 m. z.w. Ouessant n. Las Palmas. Alhena, 9 te Hamburg n Bremen. Alioth, 9 v. Buenos Aires n. Santos. Alphacca, 9 v. New York n. Boston. Alphard, 9 te Las Palmas. Amstelbrug,'pass. 9 Kp. St. Vine. n. Rotterdam. Amstelpark. 10 te San Pedro. Andijk, 9 320 m. z.z.o. Cape Hatteras n. Le Havre. Annenkerk. 9 100 m. n.w. Napels n. Genua. Antonia. 9 300 m. n.o. Kp. Padaran n. Singapore. Arendskerk, 10 te Adelaide. Argos, pass. 9 Finisterre n. Oran. Attis, 9 te Puerto Ordaz verwacht. Axeldijk, 9 v. Santos n. Buenos Aires. Balong, 9 v. Aden n. Belawan. Balticborg. 8 v. Amsterdam n. Doms.iö. Batjan, 9 60 m. w.n.w. Algiers n. Halifax. Bawean. 8 v. Baltimore n. Pulsboro. Bengalen, 9 v. Abadan n. Bandarshapur. Bengawan, 11 te Tandjong Priok v. Surabaja. Bengkalis. 8 v. Hamburg n. Bremen. Bennikerk. pass. 10 Dakar n. Antwerpen. Boskoop, 11 te Antwerpen verwacht. Breda. 8 650 m. o.z.o. Bermuda n. Le Havre. Britsum, verm. 10 te Khor Al Müfatta. Calamares, 10 te Pto. Cortes. Caltex Delft, 10 te Port Said. Caltex Leiden. 9 v. Suez n. Rastanura. Caltex Pernis, 9 te Rastanura. Caltex Rotterdam, 9 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex The I-Iague, 9 320 m. o. Beira n. Bahrein. Caltex Utrecht. 9 v. Kopenhagen n. Port Said. Camerounkust, 8 v. Pernis n. Hamburg. Captain Cook, 19 te Amsterdam verwacht. Carrillo, 10 te Charleston. Cartago, pass. 9 San Diego n. Golfito. Castor, 9 St. Marc verwacht. Charts, 9 v. Curaqao n. Cardon. Cleodora, 9 450 m. w. Northcape n. Lyttleton. Congokust. 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Corvda. 9 50 m. o. Timor n. Brisbane. Cradle of Liberty, 9 600 m. z.o. Bermud. n. R'dam. Crania, 9 360 m. w. Kp. St. Vincent n. Curacao. Cumulus (weerschip), 9 te Rotterdam. Delfland. 10 te Nueva Palmira. Eemland, 9 130 m. z.w. Ouessant n. Rio de Jan. Eenhoorn. 9 te Alexandrië v. Algiers. Esso Den Haag, 10 te Cumarebo. Friesland SSM, pass. 9 Dungeness n. Setubal. Gaasterland, 9 te Agra Dos Reis verwacht. Gooiland, 9 v. Montov n. Las Palmas. Graveland, 10 te Rio Grande. Hathor, 9 50 m. n.w. Cyprus n. Thessaloniki. Hecuba, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. I-Ielder, 9 te La Libertad verwacht. Helicon, 8 100 m. z.o. Fayal n. Amsterdam. Hersilia, 9 te Carthagena verwacht. Hoogkerk, 9 150 m. n.o. Malta n. Port Said. Ittersum, 10 te Sint Vincent. Japara KPM, 9 v. Adelaide v. Melbourne. Jupiter, pass. 8 Elbe n. Amsterdam. Kabylia, 9 te Stockholm verwacht. Kellia, 10 te Bandarmashur v. Gothenburg. Kenia, 9 te Cristobal. Kennemerland, 10 te Amsterdam. Kertosono. 9 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Kieldrecht, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Koningswaard, 9 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Kopionella, 10 te Abadan. Koratia, 9 te Las Palmas v. Port Fortin. Korenia, 9 te Port Said. Kota Gede, 9 te Rotterdam. Langkoeas, 9 ten anker Bahrein. Laurenskerk, 9 60 m. w. Str. Ormoes n. Suez. Leopoldskrek, 9 te Basrah. Liberty Bell, 9 20 m. o.z.o. K. St. Vine. n. P. Said. Limburg, 9 40 m. z. Kreta n. Napels. Loenerkerk, 9 te Rastanura. Lombok, 9 v. Cristobal n. Port of Spain. Loosdrecht, 10 te Genua verwacht v. Londen. Maasdam, 10 te Port Au Prince. Maashaven, 10 te Baires. Maaslloyd, 9 te Amsterdam. Mapia. 9 32 m. z. Scillvs n. Rotterdam. Marnelloyd, pass. 9 Gibraltar n. Rotterdam. Mataram, 10 te Labuan. Megrez N, 9 geankerd bij Rio Grande. Meliskerk. 9 v. Penang n. Aden. Mentor, 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Musilloyd, 9 ten anker rede Tegal v. Cheribon. Mijdrecht, 9 te Houston verwacht v. Mena. Mylady, 9 v. Charleston n. Port Arthur. Naess Comander, 9 dw. eiland Masira n. Men Al Ahmadi. Nieu\v Holland, pass. 9 Straat Torres n. Brisbane. Nolos, 9 te Amsterdam. Oberon. 9 te Maracaibo verwacht n. La Guaira. Orion, 9 40 m. w. eil. Rhodes n. Beyrouth. Osiris, 8 360 m. z.z.o. Kp. Hatteras n. New York. Ouwerkerk, 9 v. Shanghai n. Cebu. Overijsel, 9 v. Marseille n. Antwerpen. Pendrecht, 10 te Napels. Perna. 9 150 m. z.o. Abadan n. Bombay. Phrontis. 10 v. Djeddah n. Aden. Pieter S, 9 te Rotterdam. Polyphemus, 9 te Amsterdam. Prins Casimir, 12 te Famagusta verwacht. Pr. Frederik Hendrik, pass. 9 Gibraltar n. Antw. Prins Johan Willem Friso, 9 v. Haifa n. Antw. Prins Willem George Frederik, 9 145 m. w. Kreta naar Beirouth. Pygmalion, 9 te La Guaira verwacht. Radja, 9 180 m. o. Malta n. Amsterdam. Raki, 10 v. Suez n. Aden. Roebiah, 9 v. Napels n. Genua. Rondo, 9 te Los Angeles verw. v. Honolulu. Rijndam. 9 v. New York n. Cobh. Schie, 9 te Yerakini. Schouten, 9 rede Singapore. Sloterdijk, 9 te New York verw. v. Norfolk. Soestdijk, 9 te Rotterdam. Stad Breda, 9 80 m. w. Stavanger n. Amsterdam. Stad Rotterdam, 9 70 m. n. Dakar n. IJmuiden. Stad Maassluis, pass. 9 Kp. Villano n. Melilla. Stad Vlaarding.. 9 110 m. n.w. Terschell. n. Narvik. Stat. of Liberty, 8 60 m. z.o. Islas Das Primeiras naar Philadelphia. Steenwijk, 9 500 m. w.n.w. Finisterre n. H. Roads. Steven. 9 110 m. w. Ouessant n. Liverpool. Tara, 9 te Sint Vincent. Taria, pass. 9 Muscat n. Cochin. Teiresias, pass. 10 Ceylon n. Penang. Telamon, 8 700 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Teucer, 9 210 m. w. Bizerta n. Port Said. Thaletas, 9 te Amsterdam n Kopenhagen. Themis, pass. 9 Schiermonnikook n. Amsterdam. Tibia, 9 750 m. z.z.o. St. Vincent n. Trinidad. Tjibodas, 10 te Pagadian. Vivipara, 9 150 m. z.o. Suez n. Mena Al Ahmadi. Vlist, 9 420 m. z.o. Cape Race n. Hampton Roads. W. Alton Jones, 9 125 m. z.z.w. Mozambique naar Philadelphia. Waterman. 9 te Tandjong Priok verwacht. Westertoren, 9 120 m. n.o. Borneo n. Sydney. Wieldrecht, 9 90 m. o.z.o. Malaga n. Sidon. Willem Ru.vs, 9 750 m. z.o. Kp. Guardafui n. Suez. Willemstad, 9 v. Madeira n. Fort de France. Witmarsum, 9 te Bremen v. Amsterdam. Woltersum, 9 v. Galveston n. Brownsville. Wonosari, 9 te Djeddah. Zaankerk, 9 te Bremen v. Hamburg. Zonnekerk, 9 v. Aden n. Fremantle. Zuiderkerk, 10 te Melbourne. Zuiderkruis, 10 v. Aden n. Surabaja. KLEINE VAART Appingedam. 5 v. Lissabon n. Rotterdam. Atlas, 9 te Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 9 v. Amsterdam n. Norrköping. Bloemgracht, 9 te Vlissingen, slecht weer. Draco, 9 17 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Elsa, 5 te Stugsund v. Stocka. Flevo, 9 20 m. z.w. Beachyhead n. Swansea. Joost, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Kaap Falga, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 4 te Gefle v. Sundsvall. Kastanjesingel, 10 v. Partington te Bilbao verw. Lijnbaansgracht, 9 nabij eil. Gottland n. Abö. Meidoornsingel, 10 v. Manchester te Bilbao verw. Midas, 9 340 m. w.z.w. Catania n. Catania. Netta, 7 v. Kenitra n. Genua via Algiers. Notos, 9 dw. Den Helder n. Amsterdam. Pavo, 7 dw. Utklippan n. Norrköping. Plato. 8 v. Tarragona n. Valencia. Ponza, 9 v. Norrköping n. Tyne. Prinsengracht, 8 v. Kotka n. Amsterdam. Strabo, 9 30 m. o.n.o. Casquets n. Pasages. Strijpe, 10 v. Liverpool te Glasgow verwacht. Tilly, 7 Oland gepass. n. Gefle. Wim II, 10 v. Ceuta te Liverpool verw. Westerdok, 9 ten anker Southend. SLEEPVAART Ebro. 8 v. Maassluis n. Vlissingen. Witte Zee, 8 te Massawa. Clyde. 10 v. Aruba n. Curacao. Loire, 10 te Tandjong Priok. Oostzee, 10 180 m. z. Rio de Jan. n. Nueva Palmira. Rode Zee. 10 te Ravenna. Zwarte Zee. 10 130 m. n. Mona Eiland. De wekelijkse puzzel „PUZZEL U RUK" wordt van heden af niet meet in dit blad gepubliceerd. De uitslag van puzzel no. 10 is: 3-3-3-3-2-2-2-2-1-1-1-1 van no. 11: 2-1-2-2-1-1-3-3-2-2-3-3 Elf inzenders ontvangen elk 100.Tien deelnemers wordt een was machine rechtstreeks van de RUTON-Fabr. toegezonden. 13 Deelnemers dingen in onderlinge competitie naar de resterende 10 RUTON- wasmachines All I do is dream of you Pat Boone Alone Petula Clark Half your heart Bonnie Guitaar Water, water Tommy Steele Enige Huiskamers en Salons die als model gediend hebben tegen spotprijzen. Ook op 6, 12 en 18 maan den zonder borg. Meubeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Tel. 18840 BESCH. DAME, 40 j.. prett uiterl., kennis moderne talen zoekt werk v. halve dagen: of op corresp. afd. Br. no. 7277, bur. v. d. blad Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd Wij roepen sollicitanten op voor de functie van voor de verkoop aan particulieren van bekend huis houdelijk apparaat. Zeer hoog inkomen mogelijk met garantie provisie en volledige sociale voor zieningen. Mondelinge sollicitaties op vrijdagavond 10 januari 1958 tussen 20 en 21.30 uur in Hotel Kennemerhof. Kennemerlaan 116 te IJmuiden. HAARL. CARTONNAGEFABRIEK vraagt Loon volgens C.A.O. Korte Houtstraat 8 van 8 tot 5.30 uur - telefoon 17208 Tot onze grote droefheid overleed onverwacht, nog tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze lieve zorgzame man, vader en opa HINDRIK ALBERT VELDHUIS in de leeftijd van bijna 67 jaar. Haarlem: E. Veldhuis-Bocka Arnhem: H. Th. H. Blom- Veldhuis N. J. Blom Ria'tje Haarlem, 9 januari 1958. Nieuwe Gracht 94. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden in de Parochiekerk van de H. Antonius van Padua, Nieuwe Groenmarkt, op maandag 13 januari a.s., de stille H. Mis om 8.15 u en om 9.30 uur de H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk om 10.30 uur op hei R.K. Kerkhof St. Barbara. Rozenkransgebed zondag avond om 7.30 in de kerk. Thuis liever geen bezoek De overledene is opge baard in de rouwkamer Parklaan 36. Bezoek van 3 tot 4 uur en van 7 tot 7.30 uur. Heden overleed nog on verwacht, onze beste va der, behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELIS SANT Weduwnaar van L. E. Bouman op de leeftijd van 83 jaar Haarlem: C. S. Sant B. Sant-Tavenier Tanger: S. F. Sant Berkum: N. E. van Nieuwen- huyzen-Sant Post Zwolle: Ir. J. W. van Nieu- wenhuyzen Klein- en achter kleinkinderen. Haarlem, 8 januari 1958- Westerhoutpark 36. Correspondentie-adres: Zaanenlaan 43. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63. bezoeken van 2—4 uur en des avonds van 7.308.00 uur, uitgezonderd zater dagavond en zondagavond De crematie zal plaats vinden op maandag 13 januari 1958 in het crema torium te Velsen. na aan komst van trein 14.04 uur. halte Driehuis-Westerveld Zuiderkapel - Zuiderslr. 15 ZONDAG 12 JAN. 10 en 5 u.. 8 u.:H. SPOOR - Jeugddiensi Uitbreidingsplan in onderdelen „Hoofddorp-Noord" Het hoold van het gemeente bestuur van Haarlemmer meer maakt bekend, dat ge deputeerde staten van Noord holland bij hun beschikking van 18 december 1957, nr. 295, afdeling 1, hebben goedge keurd het door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 6 december 1956 vastge stelde uitbreidingsplan in onderdelen „Hoofddorp- Noord". Hoofddorp. 10 januari 1958. Het hoofd voornoemd. VAN DER WILLIGEN ZONDAGMORGEN 12 JANUARI 10.30 UUR van het HAARLEM Bakenessergracht 63. ZANDVOORT Rest. „Zomerlust" - Kosters'.raat 5 Introducties verkrijgbaar aan de zaal. OFF. CHEVROLET-, BUICK- EN OPEL DEALER VOOR HEEMSTEDE RAADHUISSTR. 53 - 65 - DREEF 203 - TEL. 38810 Wij leveren alle houtsoorten. ook op maat gezaagd en geschaafd. Triplex - Boards - Ronde stokken - Fineer enz. Fa. J. VAN ROODE EN ZONEN Rollandstraat 5557 - Telefoon 15667 vraagt t voor het atelier. en een voor de debiteurenafdeling en type-werk. Aanm. dagelijks of schriftelijke sollicitaties te richten aan het kantoor Kloosterweg 55, Heemstede bij de gasfabriek. M. J. Witteveen's Modemagazijnen N.V. Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding Ervaring in eerste klas damesconfectie- detailbedrijven vereist. Geboden wordt een prettige werkkring met aan trekkelijke salariëring en gunstige vacantieregeling (2 weken 's zomers en 2 weken 's winters). Schriftelijke of persoonlijke aanmeldingen (dit laatste dagelijks van 9 uur 's morgens tot 6.30 uur 's avonds, ook 's maandagsmorgens) aan het adres: GROTE HOUTSTRAAT 25 - 27 - HAARLEM van ALBèRT H. INEKE, makelaar-taxateur, zal in opdracht van zijn committen ten tegen contant geld verkopen: karpetten afkomstig uit het faillissement ener tapijtfabriek. Na bereikte overeen komst met de curator kunnen deze karpetten 40 tot 60'U onder de normale prijzen verkocht worden. in diverse kleuren normale prijs 100.— THANS in fraaie dessins normale prijzen van 135.tot 169.- THANS UITZOEKEN 200'300 norm. prijs 165. THANS 220^320 norm. prijs 235.— THANS 260/360 norm. prijs 395. THANS 200/300 norm. prijs 240.t jrn THANS I I DU BELANGRIJK Gezien de beperkte hoeveelheid karpetten nog slechts 1 dag verkoop en wel De verkoop vindt plaats bij ^KAMPERVEST 53 hoek TURFMARKT HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3