MULTIFILM VERLAAT HAARLEM Wie heeft gelijk? MODIEUZE EN FLATTEUZE POSITIE-KLEDING Marinus Adam dirigeerde het vijfde V-concert De negen Muzen neven aan de redactie TWEE NOVITEITEN IN EEN GECOMBINEERD CONCERT Radio Moors ontspanning HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Vaarwel aan een bedrijfdat er sinds 1928 zijn zetel had St. Lucia-u.l.o. school in gebruik genomen Subsidies in Overijsel <3 DONDERDAG 16 JANUARI Lezing over verenigings techniek voor Sportraad Geef Uw zenuwen Geef ze NEUROTONIC Niet verdovend maar genezend Medische verzorging tijdens het weekeinde ZATERDAG 11 JANUARI 1958 Wanneer de maand januari ten einde is, telt Haarlem een bedrijf minder, dat van 1928 af onder de naam „Multifilm" in de Spaarnestad gevestigd is geweest. Langer eigenlijk nog, wanneer men tenminste het .Bureau voor Wetenschappelijk Cinemato grafie" wil accepteren als de aanloop tot een onderneming, die met de naam van haar stichter J. C. Mol onverbrekelijk ver bonden zal blijven. De tuinderszoon uit Venhuizen, die in de twintiger jaren nog fungeerde als directeur van een groente en fruitveiling in West-Friesland, daarna directeur werd van de Mfi Focus te Bloc- mendaal omdat hij zo'n bijzondere aan leg bad voor de fotografie en zo'n goed inzicht in artistieke en zakelijke aange legenheden de pionier op het gebied van microscopische films J. C. Mol was de grondlegger van het bedrijf, dat tot 1932 gevestigd was aan het Spaame in het ge bouw van het inmiddels geliquideerde Hol- landia Film en daarna overgebracht naar het grote witte huis aan het Kenaunark. Daar viel het nauwelijks op, overhuifd als het werd door het lover der bomen, om geven door heesters en struikgewas. Van 1928 tot 1958, een lange en door veel revo- lutionnaire ontwikkelingen gemarkeerde periode! Die ontwikeling heeft de laatste jaren zo'n snelle vlucht genomen, vooral door de komst van de televisie en de be hoefte aan een up-to-date televisie-jour naal. dat Multifilm heeft besloten zich te gaan vestigen in Hilversum, dicht bij de studios, dicht hij ..het vur". in een mo derne, aan de eisen des ttjds aangepaste outillage. HOFFELIJKHEID en gemeenplaats in de onderlinge betrekkingen willen dan dat men zegt: een verlies. Een gevoelig ver lies. Maar ditmaal zijn het niet hoffelijk heid en versie'en woordgebruik alleen, die ons deze uitdrukking in de pen geven. Multifilm heeft eigenlijk eenzelfde bestaan geleid als het grote huis aan het Kenau nark. De niet direct bij de onderneming betrokkenen zagen eraan voorbij. Dat lag dan ook wel een beétje in de aard der zaak, want zeker in de aanvang van haar bestaan timmerde ze niet aan de grote weg. Het doel: de vervaardiging van wetenschappe lijke films werd te intens nagestreefd om behoefte te gevoelen aan reclame naar de outsiders. Dat deden de films zelf wel. In derdaad. Nog wordt bijvoorbeeld in Ameri ka de film van Mol over de micro-organis men als een standaardwerk op dit gebied beschouwd. En ook zijn films over de „Wonder-en der natuur", de weergave van de groei en bewegingen der planten en bloemen, zijn ver buiten Nederland be kend. Mol was een vorser en, dank zij zijn enorme kennis en talent, een verkenner van een tot dan toe onontdekte wereld. J. C. Mol was een naam als een begrip. Kort voor de tweede wereldoorlog vertrok hij naar Indië om daar in opdracht van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd een film te maken over de Archipel. Hij kon niet terug. Hij stichtte er een bedrijf onder de naam Multi-film Batavia dat tot de soeve reiniteitsoverdracht is blijven bestaan. Na zijn bevrijding uit het Jappenkamp maakte hij met Mannus Franken het wekelijks filmjournaal „Wordende Wereld", waarvan 163 afleveringen ontstonden. Toen keerde hij terug naar Haarlem, naar een bedrijf, dat door de oorlog ernstig geleden had. maar zich had weten op te heffen en met veel succes de exploitatie op een ander werkterrein voortzette dan alleen dat dei- wetenschappelijke film: de opdrachtfilm, documentaires en reclamefilms. Daartoe trok het een aantal talentvolle en vakbe kwame filmers aan, die onder Mols leiding en sinds 1935 onder mededirecteur schap van E. J. Verschueren de reputatie handhaafden, welke Multifilm zich had Regisseur Gerdes en cameraman Heyt- man aan het werk bij de vervaardiging van een reclamefilm in kleuren. Rechts prof Jan W^rcrs. w ,v v c. -i v en. oieek z~er m nee. bijzonder bij het zilveren jubileum van het bedrijf in 1953. Ofschoon Mols gezond heid te wensten overliet heeft hij dit jubi leum nog mee kunnen maken. Op 10 ok tober 1954 kwam voor hem het einde. Vraagbaak voor velen, een intelligent, be scheiden en beminnelijk man ging met hem heen. Maar hij had zijn bedrijf wel zoveel levenskracht meegegeven, dat het de slag le boven kwam en met vertrouwen verder ging. VOORAL DE TELEVISIE ging toen on Multifilm beslag leggen. Toen eenmaal het journaal geheel aan de zorgen van het Haarlemse bedrijf was toevertrouwd, de den zich pas de moeilijkheden voor van de afstand tussen de laboratoria in Haarlem en het uitzendstation in Bussum. Voor de toekomst is een grote televisiestudio in Hilversum geprojecteerd. Wat was rede lijker dan dat Multifilm. ten nauwste bij de t.v. betrokken in alles wat met film te maken heeft, haar zetei ging verplaatsen om erbij te zijn. Met Polygoon-Profil'i werd een n.v. Cinecentrum opgericht om de samenwerking in de technische sector van beide bedrijven zoveel mogelijk te ver volmaken. Op het terrein Wisseloord te Hilversum kocht men verleden jaar grond aan en de bouw begon van een huisvesting, waarin vooralsnog het kleurenlaboratorium van Polygoon is ondergebracht. Multifilm zelf beschikt inmiddels over haar nieuwe domein. Vandaar dat maandag de verhuis wagens voor de deur zullen komen om de technische apparatuur over te brengen naar de nieuwe standplaats, het centrum van radio- en televisie-bedrijvigheid, thans en in de toekomst, naar Hilversum. En flat houdt een afscheid in. Waarom zouden Wij het niet betreuren Multifilm te zien heengaan als het betekent, dat daar mee een onderneming verdwijnt, die Haar lem eer-en deugd heeft .-gedaan?-Vele films1 en niet alleen Nederlandse werden bij Multifilm vervaardigd of afgewerkt, omdat men er goedkoper en beter terecht kon dan elders. Multifilm kan. smalfilms tot bioseoopformaat vergroten en omge keerd. Ze kan films van stilstaande beelden voorzien, trucages toepassen, instructieve documentaires vervaardigen met de mo dernste apparatuur van geheel Europa. Er werken meer dan vijftig man. Naarmate de opdrachten toenemen, stijgt het aantal. Dat is het bedrijf, dat Haarlem aan Hilver sum verliest. En dan hebben wij recht van spreken wanneer wij dat verlies gevoelig OF OOK POLYGOON bezeilde weg op zal gaan? Het is een vraag in zijdelings verband, die nog niet bevestigend beant woord wordt, maar welke men toch ver ontrust achter de hand heeft. De filmbedrijvigheid verleende mede Haarlem zijn aanzien. Met Multifilm gaat een goede reputatie naar elders. Het witte huis aan het Kenaupark komt leeg. Mis schien zou het de Haarlemmers niet eens opvallen, maar er was toch alle reden er met een tikje melancholie de aandacht op te vestigen. Directeur E. J. Verschueren (zittend) leidt de opnamen voor een film over Röntgenologie. Vrijdagmorgen hebben de leerlingen van de St. Lucia uloschool in Haarlem- Noord het nieuwe schoolgebouw aan de Planetenlaan in gebruik genomen. Het was nog wel geen officiële openstelling, maar de feestelijkheid was er niet minder om. Want én zusters én de meisjes, die hier onderwijs zullen ontvangen, lieten zich in haar enthousiasme over het gebouw niet on betuigd. De kinderen hebben het nieuwe gebouw kunnen bezichtigen, waarbij be wonderende kreten als „Mieters!" weer klonken. Aan het gebouw bestond de laatste ja ren een dringende behoefte. Lang is er ech ter op gewacht, omdat de rijksgoedkeu ring uitbleef. Het gebouw is ontworpen door de Rotterdamse architecten ir. E. H en H. M. Kraayvanger. Adviezen voor de betonconstructie werden gegeven door ir. L. H. Huydts in Den Haag. In juli 1956 werd de bouw aanbesteed en in december van dat jaar kon met de funderingswerk zaamheden worden begonnen. Half juni 1957 werd de eerste steen gelegd. Het gebouw omvat twaalf lokalen, een ruime aula en dienstruimten. Een sportlo- kaal moest nog achterwege blijven, om dat daarvoor geen vergunning werd ver leend. Hiervoor is echter bouwgrond vrij gelaten. Het gebouw is uitgevoerd in een lichtkleurige baksteen, afgewisseld met banden van beton en kunststeen. Terwijl het van buiten een intieme indruk maakt, geeft het interieur de indruk van ruimte en openheid. Ongeveer twintig moderne kleuren zijn in het gebouw toegepast, zo dat de lokalen kleurrijk en vrolijk aan doen. Weliswaar is het meubilair reeds ge plaatst, zodat met de lessen kan worden begonnen, doch de lokalen moeten nog met gordijnen worden aangekleed. De Haarlemse kunstenaar L. Tollenaar heeft in de aula een schervenmozaïek aange bracht. De kunstenaar Theo Mulder uit Den Haag zal in de gevel een reliëf uitvoe ren. Ongeveer 340 meisjes zullen hier on derwijs krijgen. Vermoedelijk eind januari of in de eer ste week van februari zal het nieuwe schoolgebouw in gebruik worden gesteld. ADVERTENTIE Het Vioolconcert van Mendelssohn, dat op het vijfde D-concert van het Noordhol lands Philharmonisch orkest door de jonge Franse violiste Annie Jodry in de Haarlem se Concertzaal ten gehore werd gebracht, stond tamelijk vereenzaamd en als niet thuishorende in het gezelschap tussen de overige nummers van het programma, die aan Slavische kunst gewijd waren. Na het Hongaars Capriccio van Eugen Zador, dat Marinus Adam (die deze avond dirigeer de) als noviteit liet uitvoeren, kostte het dan ook moeite om in de klare Olympische sfeer te komen, waarin het aristocratisch voorname, volmaakt evenwichtige, nergens geforceerde meesterwerk van Mendelssohn dient op te bloeien. Alleen van werkelijk grote en imponerende interpreten kan men in zo'n geval verwachten, dat in rustige beheersing en met fraaie edele toonvor- ming terstond het gewenste klimaat gewekt wordt. Voor een jonge kracht als Annie Jodry bleek het echter een gewaagde on derneming. Noch de kwaliteit van haar toon noch haar voordracht konden de boeiende kracht opbrengen om de weer standen te doorbreken. Wel kon men waar dering hebben voor haar vlotte techniek, zelfs voor haar zuivere intonatie, maar overtuigend interpreteren, waar het een zo delicaat meesterconccrt betreft, is nog iets anders. Het is best mogelijk dat zij met Tsjaikofsky of Glazoenov als „pièce de milieu" in dit programma, furore gemaakt zou hebben. Want dat het Annie Jodry be halve aan technische vaardigheid ook aan muzikaliteit niet ontbreekt, kon blijken uit de wijze waarop zij geleidelijk spanning en poëzie wist te brengen in haar vertolking van het Andante. De in het prospectus aangekondigde .Acht Volkswijzen" van Liadov werden vervangen door de pétillante ouverture tot „De verkochte Bruid" van Smetana, waar mee Adam het concert inleidde. Het „Hon gaars Capriccio" van Eugen Zador, dat wij voor het eerst hoorden klinken, bleek knappe themaverwerkingen te bevatten, zoveel echter, dat men door het bos de bomen niet meer kon onderscheiden. Hoofdzaak op deze concertavond werd de Tweede Symfonie van Borodien, die door Marinus Adam met entrain en zin voor heldere klankkleuren prachtig verdedigd werd. Het mag waar zijn, dat dit nagelaten werk in de slotmaten aan spankracht ver liest, doch overigens is het een boeiende compositie, die met minder bravoure en technische vormvastheid dan bij voorbeeld de symfonieën van Tsjaikofsky heel wat meer zuivere poëzie en smaak verraadt. Het Andante, waarin de mystiek van het oude Rusland klank geworden is, mag een aangrijpend stuk heten. Trouwens: overal waar het volkseigen karakter domineert en niet geremd wordt, door noodzakelijke sym fonische doorwerkingen, ervaart men de echtheid van de aanleiding die deze com positie deed ontstaan. Eigenlijk een werk om op het repertoire te houden. De briljante uitvoering was een groot succes voor Adam en het orkest. ]os. de Klerk Gastdirigent. Evert van Tricht, solo hoboïst van het Brabants Orkest, die reeds enige jaren het Brabants Kamer Orkest dirigeert, zal de leiding krijgen over enige concerten van het Brabants Orkest. Dit geschiedt voor uitvoering van het plan „Jonge Dirigenten" van het contactorgaan van directeuren en administrateurs van de Nederlandse Symfonieorkesten. Expositie. Van 18 januari tot 17 fe bruari zal in het „Catharina-Gasthuis" in Gouda een tentoonstelling gehouden wor den van werkten van Sierk Schroder, heer K. E. Schuurman, hoofdconservator moderne kunst van het Haags Gemeente museum in Amsterdam (in „De Bijen korf") de tentoonstelling. „Samenspel van kunst en interieur" openen. De Nederland se Kunststichting heeft deze expositie in gericht om het publiek de mogelijkheden van moderne kunst in het interieur te to nen. Aan het einde van de winterzitting heb ben de Staten van Overijsel onder andere aanvaard de voorstellen tot verlening van een subsidie van 50.000 voor het Over- ijsels Philharmonisch Orkest, in Enschede. r 25.000 voor het operagezelschap „P'orum" n Enschede en ƒ41.233 voor de toneelgroep .Theater" in Arnhem. (Verkort weergegeven) Onoverlegd. Dezer dagen is de eerste helft van de Tempeliersstraat klaarge komen, tenminste dat zou men denken. Woensdag werd weer een deel opgebroken voor het maken van een vluchtheuvel bij de Van Eedenstraat. Het gat was 's avonds weer dicht. En donderdag kwam het G.E.B. opnieuw twee diepe gaten maken. Eén in het pas gelegde trottoir en één in het rij - gedeelte, waarbij het gewalsde onderdek werd doorbroken, dat nimmer afdoende kan worden hersteld, wat de hardheid aangaat. Het zal tijd worden dat er eens wat. meer overleg gepleegd wordt. D. Donderdag 16 januari wordt in de Haar lemse Concertzaal een gecombineerd con cert gegeven door het Doopsgezind Zang koor onder leiding van Hans de Jong en het Schotens Christelijk Gemengd Koor onder leiding van Geert de Boer, aan wel ke uitvoering medewerking wordt verleend door de sopranen Fanny Wegerif-Van der Garde en Ans Rieke, de alt Maartje Klif fen, de 'tenor Reinhard van Randwijk, de bas Henk Kroes, de organist Bernhard Steinvoort en het Noordholland Philhar monisch Orkest. Er wordt een alleszins belangwekkend programma uitgevoerd. Behoudens de Mis in G van Schubert een jeugdwerk van de vruchtbare componist, die zes concert missen schreef alsmede het bekende „Laudate Dominum" van Mozart, krijgen twee noviteiten voor Haarlem een beurt; een „Te Deum" van Henry Purcell en een psalm „Laudate pueri" van Pergolesi. Het is billijk op deze nieuwe stukken van het koorrepertoire, die pas voor kort werden uitgegeven door „Harmonia" te Hilver sum, speciaal de aandacht te vestigen. In de Engelse kerk bestaat de traditie De heer J. van Leeuwen, docent in de verenigingstechniek te Amsterdam, houdt donderdagavond 23 januari in restaurant Brinkmann in Haarlem een voordracht in de vorm van een samenspraak over het nut van de verenigingstechniek. Deze samen spraak wordt gehouden door de commissie ontwikkeling uit de Haarlemse Sportraad voor de leden van die Raad. Het aanvangs- uur is acht uur. ADVERTENTIE ■ju n ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM FHILIftS BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 8 jan.: M. E. van Baak-De Mijttenaere; 9 jan.: E. Bak ker-Van der Blom, B. Renzen-Kalt, P. G. Pater-Winter, C. Dekker-Buijs; 10 jan.: J. M. Wielders-Kamps, H. J. P.Wolf-Driessen. BEVALLEN van een dochter: 7 jan.: H. H. Bloem-De Jong, 9 jan.: J. de Lepper- Zwaandwijk; 10 jan.: P. H. van der Wiel- Kieft, J. M. Wielders-Kamps. OVERLEDEN: 8 jan.: W. Castens, 68 j., Maerten van Heemskerkstraaf; C. Sant, 83 j., Westerhoutpark; M. A. Huikeshoven- Moolenaar, 46 j., Kleine Houtstraat; 9 jan.: H. A. Veldhuis, 66 j., Nieuwe Gracht; A. Roddenhof, 57 j., Hyacintenlaan; A. Koole, 83 j., Leidseplein; S. Jalving-Steen, 77 j., Karei van Manderstraat. IN DE KLEDING-INDUSTRIE is er één I genre, dat steeds meer in de belangstelling van de confectie-fabrikanten komt te staan n.l. de kleding voor de aanstaande moeder. Een zeer loffelijk streven als men bedenkt dat er het afgelopen jaar in Nederland 250.000 baby's geboren werden. De positiekleding moet aan speciale eisen beantwoorden en naast praktisch óók modieus en flatteus zijn. Het is zo be langrijk, dat de vrouw zich in die maan den prettig kan bewegen en het gevoel heeft, dat ze er verzorgd en charmant uit ziet. En dat dit mogelijk is heeft ons de n.v. Modart te Amsterdam die zich op dit gebied gespecialiseerd heeft een dezer da gen op een uiterst verzorgde persshow bewezen. Met veel fantasie en rekening houdend met de hoge eisen, die aan de positiekleding worden gesteld wat betreft verwerking en materiaal was er een smaakvolle collectie samengesteld, die in alle opzichten beantwoordde aan de ver langens, die door mevrouw Rosalie Wijn berg (vrouwenarts) in haar openingswoord naar voren werden gebracht. Het is niet meer zoals vroeger, dat de vrouw zich niet buitenshuis vertoont in de laatste maan den voor de geboorte van haar baby. Ze moet juist een actief leven kunnen leiden, wat haar psychisch en fysiek ten goede zal komen en kleding dragen die haar niet belemmert in haar bewegingen. Ideaal in het dragen, vlot en charmant zijn de twee delige pakjes, die van de meest uiteen lopende materialen zijn vervaardigd: ka toenen cotelé in warme uni tinten, streep- Sportief jakje van een katoenen catelé. biedt ruime variatiemogelijkheden. dessins van katoenen drill en prachtige tinten gemengde linnen weefsels; ook de draion (55% orlon en 45% wol) en fijne tinneroy zijn door hun goede eigenschap pen te prefereren boven de snel kreukende en opvallende bedrukte katoentjes en uit bundig jackard geweven stoffen. EéN ENKEL GEKLEED TWEE-DELIG PAKJE, één positie rok als basis en enkele vlotte jaks, bieden een ruime variatie- mogelijkheid om er in die tijd verzorgd en voor alle gelegenheden goed gekleed uit te zien. Er wordt een recht silhouet nage streefd. dat nu de ongetailleerde kleding favoriet is, zeer modieus is. De groei-mo- gelijkheden worden op ingenieuze wijze verwezenlijkt door vier verschillende rok- modellen, waarbij de wikkelrok voorgoed heeft afgedaan. Het goedkoopste is het kangeroe-model met een ronde uitsnijding op de buik; het clochet model is van voren gesloten met aan de zijkanten twee plooien, die de in druk geven van steekzakken die in de lengte en breedte kunnen verlengd wor den door een gespsluiting. Voorts zagen we een gesloten rok met aan weerszijden een soepel ingezet elastisch stukje, dat voor de vereiste wijdte zorgt. Voor de eerste maanden is een rok met een klep, die met twee knopen over een elastische inzet sluit, zeer geschikt. Ook de pantalon blijkt steeds meer gedragen te worden hoewel we de rok als typisch vrouwelijk kledingstuk toch prefereren. Met de ruime sortering jaks, sportief, gekleed en mouwloos, is aan de verlangens van de a.s. moeder ruim schoots tegemoet gekomen en wordt ze in staat gesteld er ook in die tijd perfect ge kleed uit te zien. Katy om op St. Caecila-dag (22 november) een plechtig „Te Deum" te zingen. Henry Pur cell (16591695) schreef hiervoor in 1694 zijn „Te Deum" voor vier- tot vijfstemmig gemengd koor, solostemmen en een orkest, bestaande uit twee trompetten, strijkers en orgel-continuo. Tot in 1743 werd dit werk jaarlijks ten gehore gebracht in de St. Pauls Kathedraal in Londen, na die tijd werd het vervangen door het „Dettinger Te Deum" van Handel. Maar in de praktijk van de Engelse kerkkoren is het een zeer geliefd werk gebleven. Een kerstnacht ir Londen zonder Purcéll's „Te Deum" in de een of andere kerk. is nauwelijks denk baar. Hans P. Keunig heeft het werk van Purcell voor praktisch gebruik klaar ge maakt en de oorspronkelijke Engelse tekst uit het Prayor Book vervangen door de bekende Latijnse van Ambrosius of Nike- tas (vierde of vijfde eeuw). Bovendien paste hij een Nederlandse vertaling toe. Het is een werk vol afwisseling van tempo en sfeer met glansrijke koorpassages, waar de hoge trompetpartijen karakteristiek bo venuit schetteren, wat wel typisch En gels is. De psalm „Laudate pueri" van Pergo lesi (17101736) werd door Frans van Amelsfoort in partituur gebracht en voor c.e praktijk pasklaar gemaakt naar hand schriften uit de Oostenrijkse Nationale Erbliotheek in Wenen en het „Conserva tory di Musica G. B. Martini" in Bolog na. Zoals algemeen bekend is, heeft Per golesi zijn roem vooral te danken aan zijn komisch intermezzo „La Serva Padrona", dat het oervoorbeeld werd voor de Franse „Opéra comique" en als zodanig en wel om zijn natuurlijke eenvoud, laat ons zeg gen zijn realiteitszin een hele omwente ling teweeg bracht, die de Franse barok- opera dodelijk trof. De muziekgeschiedeni.s vermeldt het geval als de strijd tussen de bouffonisten en de anti-bouffonisten. En verder is Pergolesi's naam eervol blijven klinken in verband met zijn zeer veel ge zongen „Stabat Mater" voor vrouwenstem men. In onze tijd is ook weer aandacht ge schonken aan trio-sonates, die aan hem worden toegeschreven. Het „Laudate rueri", dat alleen in handschriften be waard bleef in enkele bibliotheken, schijnt in Pergolesi's laatste levensjaar te zijn ontstaan, toen hij zich vooral aan de kerk muziek wijdde. Maar die kerkmuziek on derging sterk de invloed van de Napelse operastijl. Dit maakt, dat deze psalm een levendig barokkarakter toont, waarin het bel-canto in zijn traditionele betekenis is toegepast en op spontane wijze spannin gen bereikt worden, die treffende hoogte punten bereiken door wisselwerking van de sopraan-solopartij en het koor. De mil de romantische klank van Schubert's Mis in G en de geniale bezieling van Mozart's „Laudate" zullen deze interessante avond besluiten. ]os. de Klerk ADVERTENTIE Het weten»chappeil|k verantwoord preparaat voor deze tl|d. VINOBASIS N.V. AMSTERDAM. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Jacpba Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11 te Heemstede, tel. 35521. Tandartsen: J. M. van Doorn, Leidse- vaart 2, tel. 10443. H. Mous, Lakenkoo- persstraat 18, tel. 12434. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 51959; Apotheek Bege- mann en Sneltjes, Kruisweg, tel. 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. LISSE: Artsen, Dokter J. M. van Dijk, Achter weg 6, tel. 3134. HILLEGOM: Artsen: Dokter Le Cocq d'Armandville, telefoon 5613. BENNEBROEK: Artsen: Dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430. Wijkverpleging: zuster A. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, telefoon 26994 (b.g.g. 27343). ZANDVOORT: Artsen: Dokter P. Vijlbrief, Hogeweg 43, telefoon 3355. Wijkverpleegsters: Zuster S. M. de Wil de, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse- dreef 11. Heemstede. Telefoon 35521. Apotheken: Van zaterdag 11 t/m. vrijdag 17 januari na 7 uur 's avonds: avond nacht en zondagsdienst De Zeestraat apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieuwen- huis, Zeestraat 71, telefoon 3073. BLOEMENDAAL: Artsen: C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, Blqemendaal, telefoon 54003. Over- veen: J. A. Hollander, Zijl weg 17, Over- veen, telefoon 11431. Aerdenhout: C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerden hout, telefoon 26073. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, Rus ten bui-gherweg 16, Bloemendaal, telefoon 52129. Zuster' A. G. Haagsma, Spiegelen burghlaan 31, Aerdenhout, telefoon 26994 b.g.g. 27343 (voor Aerdenhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 18 januari voor spoedeisende gevallen ge opend: de Elswout Apotheek. Bloemen daalseweg 341. Overveen. telefoon 16760, de Santpoortsc Apotheek. Bloemendaal- se straatweg 145. Santpoort-Station, te lefoon 025608294 en de Heemsteedse Apotheek. Binnenweg 98. Heemstede, telefoon 38197 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: P. M. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, telefoon 39903 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734. Wijkverpleging: Zuster G. E. van dei- Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (en in de week van zaterdag 11 tot en met vrijdag 17 januari, des avonds van zes tot elf uur). Eventuele bood schappen in de bus. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98. telefoon 38197 (en in de week van zaterdag 11 tot en met vrijdag 17 januari, des avonds na zes uur). HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320; Nieuw-Vennep: dokter Nugteren, tel. 220; Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek; Zwanenbrug: dokter Rijnders te Half weg, tel. 593. HALFWEG: Artsen: dokter D. A. Rijnders, Amster damsestraatweg 60, tel. 593.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9