Albert Heijn Eisenhowers brief maakte goede indruk in NAVO-hoofdsteden Over zestienmiljard jaar staat de aarde stil Modern winkelen in de AH-SuperMart Amsterdamse Beurs 9 In Londen denkt men dat de president eer naar Macmillan dan naar Dulles heeft geluisterd Londen verwacht Pineau en Hammarskjoeld deze week Afzonderlijke gesprekken over de wereldsituatie Burgerlijke Stand van Haarlem Britse berekening: Aanbeveling griffier Haarlemse rechtbank „Klein Duimpje" in het Minerva Theater Dressuurproef voor jeug dige ruiters in Haarlem Hervormde vrouwen vereniging bestaat tien jaar Duidelijke zege van Hokij- team op Bad Nauheim G. Schaap koninklijk onderscheiden Bridge-drive ten bate van kankerbestrijding Mooie opbrengst van 820v Sterke Amsterdamse volleybal ploegen naar Haarlem Scheepvaart UIT STAD EN STREEK ^tiperMarfc dees art MAANDAG 13 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE Wie heeft gelijk (Van onze correspondent in Londen) In Londen is de eerste indruk van presi dent Eisenhower's antwoord aan Boelganin dat het Britse en Amerikaanse standpunt elkaar inzake de aanvang: van het topge- sprek vrijwel dekken. Volgens diplomaten in Washington zou er zelfs sprake zijn van een grote triomf voor premier Macmillan over minister Dulles. De president blijkt niet zo afkerig van een topgesprek als zijn minister van Buitenlandse Zaken die er enkele dagen geleden geen goed woord voor over had. Men mag niet ver geten, dat de Verenigde Staten, gezien het algemene verlangen dat de deur voor een (opgesprek in elk geval dient te worden opengelaten, wel water in de wijn moesten doen. Het is opmerkelijk dat Eisenhower elke zinspeling op Macmillans voorstel inzake een niet-aanvalspact tussen Oost en West achterwege laat. De president is de Brit ten in zoverre tegemoet gekomen, dat niet 'anger gevreesd behoeft te worden voor een nieuwe onderlinge breuk. Macmillan had het duidelijk gemaakt dat hij zou doorgaan met de voorbereidingen voor een gesprek, ondanks de aanvankelijke tegen stand van het State Department. Macmillan In India heeft Macmillan het Britse standpunt nog eens uiteengezet. De Britse regering wil dat er eerst een bijeenkomst zal worden gehouden van de ministers van Buitenlandse Zaken, die grondig diploma tiek dient te worden voorbereid. Een even tueel topgesprek moet volgens britse op vatting een beperkt karakter dragen. Het mag geen grote discussie-groep worden. Het moet een bergtop zijn, zo zei Mac millan, maar geen bergketen zoals de Rus sen blijkbaar willen. Uit een en ander kan worden afgeleid dat het Westen niets voelt voor een topgesprek op korte termijn zo als de Russen wensen. De top kan pas be klommen worden als het terrein grondig is verkend en de expeditie degelijk voorbe reid. Dit zal zeker meer tijd vergen dan twee of drie maanden. Macmillan zeide dat de fout van de conferentie van Genève in 1955 is geweest dat er geen agenda was. In Londen betoogt men dat, wil er van enig succes sprake zijn, men het van tevoren eens zal moeten worden over een welomschreven agenda, die alleen punten zal mogen bevatten, waaromtrent een redelijke kans van over eenstemming bestaat. Alleen dan zal er Van onze correspondent in Londen) Dag Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, en Pineau, de Franse minister van Buitenlandse Za ken, komen deze week naar Londen, voor afzonderlijke gesprekken met Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, over de verhouding tussen Oost en West. Hammarskjoeld en Lloyd zullen na gaan, hoe het vastgelopen ontwapenings gesprek weer op gang kan worden ge bracht. Het Foreign Office beschouwt de impasse inzake de ontwapening in de Ver enigde Naties als de voornaamste hinder paal voor verdere onderhandelingen tus sen Oost en West. Vermoedelijk zullen Lloyd en Hammarskjoeld nagaan, of de Russen via de Verenigde Naties kunnen worden gepolst. Nabije Oosten Zeker komt ook het vraagstuk van het Nabije Oosten ter sprake. In Londen acht men het haast van nog groter belang, dat er in dat gebied ontspanning wordt be- reikt dan in Duitsland. Waarschijnlijk zal ook de kwestie van de Egyptische schade vergoeding voor het Suezkanaal worden bekeken. Hammarskjoeld tracht voorts meer geld te krijgen voor de UNRWA, de organisatie der Verenigde Naties, die de nood onder de Palestijnse vluchtelingen tracht te lenigen, maar met financiële moeilijkheden kampt, hetgeen tot hoogst ernstige .sociale en politieke gevolgen kan leiden. Verder zullen de secretaris-gene raal en Lloyd spreken over het netelige vraagstuk van de gedemilitariseerde zone's rond Jeruzalem, waarover een geschil be staat tussen Israel en Jordanië, dat vol gens Hammarskjoeld ernstiger is dan de buitenwereld vermoedt. Over de Palestijn se kwestie zelf zal evenwel niet worden gesproken. Vrijdag komt Pineau naar Londen. Zijn bezoek lijkt niets te maken te hebben met Hatnmarskjoelds aanwezigheid, er is echter weinig verbeeldingskracht voor nodig om e veronderstellen, dat zij zullen confere- en over de kwestie Oost-West. HAARLEM, 11 januari 1958. "ZVALLEN van een zo^n: 11 jan.: J. i der Valk-De Keijzer. BEVALLEN van een dochter: 10 jan.: H. van Dam-De Rooij; J. C. Grüter- m Heems; E. Brilman-Op 't Ende; R. L. V. Lenoir-Dekker; G. J. de Vries-Rip- aagen. OVERLEDEN: 8 jan.: W. Breek, 48 j., Oeverlaan; 10 jan.: A. Sikkema, 5 j., Kam- ^orlaan; R. Ch. Simon, 1 j., Gasthuisvest; A. Hupkens. 59 j., Maerten van Heems- '"kstraat; J. H. Wiarda-Breems, 68 j.. BrouwerstraSt. iets tastbaars kunnen worden bereikt. Sel wyn Lloyd heeft reeds te kennen gegeven, dat hij meer voelt voor geheime diplo matie in het eerste stadium, dan voor open- bai-e bijeenkomsten. Men is er in Londen overigens niet blind voor dat de Russen zich thans uitermate inspannen via het ont- wapeningsvraagstuk erkenning van de poli tieke status quo in Europa af te dwingen. Verbeeldingskracht (Reuter) In regerings- en diploma tieke kringen te Bonn, Parijs en Londen heeft Eisenhowers brief een zeer gunstige indruk gewekt. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van „een constructieve en van ver beeldingskracht getuigende benadering van de betrekkingen tussen Oost en West". Men merkt in Parijs op, dat Eisenhower de deelneming aan een topconferentie beperkt wenst te zien tot de landen die erkend be trokken zijn bij een of alle onderwerpen van gesprek. Waarnemers in Londen mer ken op, dat Eisenhower geen conferentie van uitsluitend de staatshoofden van Amerika en Rusland wil. Matig tevreden MOSKOU (AFP) In diplomatieke kringen te Moskou is men matig tevreden over het antwoord van Eisenhower. In zake Eisenhowers opmerking over de „goe de wil van de Sovjet-Unie" merkt men in officiële Russische kringen op dat de Rus sische regering er voldoende blijk van heeft gegeven dat haar voorstellen oprecht ge meend zijn. LONDEN (UP) Radio-Moskou heeft in een Engelse uitzending gezegd, dat de westerse regeringen een top-conferentie op de lange baan willen schuiven „om tijd te winnen, nodig voor het organiseren van de produktie van de raket-wapens". „Wat wij nu in de westerse landen zien, is een zeer duidelijke scheiding tussen het sterke ver langen van het volk voor besprekingen met Rusland, zo spoedig mogelijk en in alle ernst, en de onbewogenheid van de re gerende kringen", aldus radio-Moskou. TEDDINGTON (Reuter) Britse ge leerden zijn tot de conclusie gekomen, dat de omwentelingssnelheid van de aarde om haar eigen as vijftig maal zo snel af neemt als men tot op heden dacht. Dat betekent dus, dat onze planeet veel sneller dan verwacht werd tot stilstand zal komen er, altijd met dezelfde kant naar de zon gekeerd zal blijven. Dit heeft weer tot gevolg dat er geen eb en vloed zal zijn, terwijl de naar de zon gekeerde zijde tropisch zal worden en de andere kant door een ijslaag zal worden bedekt. Het is de vraag of er dan nog wel leven op aarde mogelijk is, doch dit kan nog wel even duren. Volgens dr. Louis Essen van het Britse nationale fysica-laborato- rium te Teddington in Middlesex zal het pas omstreeks het jaar 16.080.000.000 zover zijn. Ter voorziening in de vacature van griffier van de arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft de rechtbank een lijst van aanbeveling opgemaakt, welke in al fabetische volgorde luidt: 1. jhr. mr. T. C. Stoop van Goudswaard, substituut griffier bij de rechtbank te Zutphen; 2. mr. C. M. Vliegenthart, adjunct-secretaris van de vereniging van dagbladuitgevers ..De Nederlandse Dagbladpers"; 3. mr. C. W. D. Vrijland, substituut-griffier bij de rechtbank te Haarlem. Willy Brandt, burgemeester van West- Berlijn en sinds kort ook voorzitter van de Berlijnse socialistische partij heeft vrijdag voor het eerst een bezoek gebracht aan het Russische hoofdkwar tier te Karls'norst, waar hij ontvangen werd door generaal-majoor Chamov, de Russische commandant. De heer Brandt heeft de aandacht van de Rus sische bevelhebber gevestigd op de toe nemende moeilijkheden in het verkeer tussen beide stadsdelen. Op de foto ziet men de heer Brandt afscheid nemen van de Sovjet-kapitein, die hem. naar Karlshorst in Oost-Berlijn had vergezeld. Aerdenhouts Kindertoneel De wonderlijke geschiedenis van Klein Duimpje en zijn zes broertjes heeft zater dagmiddag talrijke jongens en meisjes in het Minerva-Theater te Heemstede een paar uur lang in spanning gehouden. De meesten van de jeugdige toeschouwertjes wisten wel wat zich op het toneel zou gaan afspelen, maar als alle sprookjesvertellin gen werd ook deze spectaculaire vertoning toch weer een verrassende ervaring. De jonge speelstertjes van Aerdenhouts Kindertoneel hebben zich allen dapper ge veerd om het sprookje ten toneele te voe ren. Klein Duimpje werd heel bewust en vlot gespeeld, de opperjager joeg ons de schrik op het lijf met zijn verhaal over de ontmoeting met de reus en de vrouw van deze bruut bracht ons in bewondering van de pedagogische tact, waarmede zij haar zeven niet zo heel gemakkelijke doch ters onder de duim hield. Er waren nog meer kinderen die verdienstelijk voor de dag kwamen, bijvoorbeeld zij die als de ouders van Klein Duimpje optraden, of als de koning en de ceremoniemeester, daarbij niet te vergeten zij, die als vogeltjes, ka bouters en als dansende feeën en elfjes aardige tafereeltjes lieten zien. De reus was een figuur van barbaarse geweldig heid, die je deed rillen van angst. De muziek had in deze opvoering een bescheiden plaats gekregen met een enkei liedje en een paar werkjes, waarop ge danst werd. De pianist Bert Poelgeest speelde deze accuraat en met gevoelige aanslag. Mevrouw J. van Kampen-Van den Brink leidde de opvoering met vaardigheid, zodat ook haar een verdiend aandeel toe kwam in het succes van het optreden van het kindertoneel. Eén opmerking moet mij van het hart. Sr bleef bij deze opvoering te veel zicht baar dat achter de schermen had moeten 'olijven. Kan dit in het vervolg niet voorko men worden? P. Zwaanswijk N.P.B. Vrijdagavond 17 januari zal in het kerkgebouw van de N.P.B., Postlaan 16 te Heemstede, voor leden van de afdeling en belangstellenden door dokter A. J. van Leusen, arts te Velsen, een lezing worden gehouden over het onderwerp: „Gezins moeilijkheden en -mogelijkheden". De jeugdrijvereniging „Fit" hield zon dagmiddag een dressuurwedstrijd in de manege van het'Kennemer Rijcentrum aan de Zijlweg in Haarlem. Tijdens deze wed strijd bleek dat de deelnemers de laatste maanden goede vorderingen gemaakt heb ben. Onder leiding van de heren Broekman en Zoetman was uitstekend geoefend, zo dat het talrijke publiek van vaak zeer goede prestaties kon genieten. Na afloop dankte de heer D. Pleyte, als voorzitter van „Fit" de instructeurs voor het enthousiasme, waarmee zij deze ruiter- jeugd hebben geoefend en het jurylid, de heer Van Dantzig, voor de beoordeling. De uitslagen waren: Gevorderden: 1. Josée van der Laan op Rex; 2. Rolf van der Wal op Rex; 3. Ella Piccardt op Bruno; 4. Annette Postumus op Liberty; 5. Marion Meyer op Fiesta. Minder gevorderden: 1. Walter Bijleveld op Quiksilver; 2. Wilma Laan op Brunette; 3. Rudy Pessel op Panda; 4. Maria Zeegers Veeckens op Cleo; 5. Lisa Wysman op Panda. Woensdag zal het tien jaar geleden zijn, dat ds. en mevrouw Maas de Hervorm de Vrouwenbeweging in Bennebroek heb ben opgericht. Het doel van deze oprich ting was: het ondersteunen van het ker kelijk werk, vooral met financiële midde len. Dit doel is op velerlei manieren en dikwijls met groot succes nagestreefd, want in deze tien jaren zijn vier grote bazars georganiseerd, waarvan de laatste, gehouden in november 1957, een batig sal do opleverde van niet .ninder dan 7.500. Dit tweede lustrum zal op woensdag feestelijk worden gevierd; 's middags met een gezellige thee en 's avonds met een feestelijk diner, beide in „Rehoboth". Aan het diner zi;n verschillende attrac ties verbonden, die de feestelijke stem ming zullen verhogen. Expositie In het Begijnhof te Hasselt in België is een tentoonstelling geopend gewijd aan het leven en de werken van de Nederlandse letterkundige Pieter van dei- Meer de Walcheren en aan de schilder werken van diens dochter Christine. Het HOKY-team heeft zondagavond in Den Haag een 9-4 zege behaald op de Duitse ploeg Bad Nauheim. De tussen standen van deze wedstrijd, die gold voor de Cunningham Cup-competitie, waren 3-3, 2-1, 4-0. De beslissing viel pas in de derde speel tijd, die inging met de stand 5-4 in het voordeel van de Hagenaars. In de eerste en tweede periode hadden de Duitsers steeds weer kans gezien de achterstand in te lopen, totdat de Canadees Dell St John, kort voor het einde van de tweede periode, het vijfde doelpunt voor het HOKY-team scoorde. De gehele wedstrijd zijn de Nederlan ders sterker geweest. Dank zij het goe de werk van de Duitse achterhoede, waar in Kowarik zeer sterk speelde en keeper Strolow uitblonk, heeft het de HOKY-ploeg echter moeite gekost de zege te behalen. Uitblinkers waren ook nu weer de Cana dezen Dell St John en Zukiwski, die en kele malen toonde dat hij over een buiten gewoon goede techniek beschfkt. Ook goalie Olivier speelde een goede wedstrijd en hield enkele zeer moeilijke schoten uit zijn doel. Van de Nederlandse spelers wa ren Loret, Van Rhede en Klein de besten. De doelpunten werden gescoord door Zu kiwski (4 x), St John (3 x) en Klein (2 x). Zaterdagavond hield de zang- en St. Nicolaasvereniging „Onderling Genoegen" in restaurant Brinkmann te Haarlem een receptie ter gelegenheid van het feit dat de vereniging vijftig jaar bestaat. Op deze receptie heeft de burgemeester van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, na een kort toespraakje de eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de voorzitter van de jubi lerende vereniging, de heer G. Schaap. De heer Schaap heeft de vijftigjarige vereniging gedurende zesentwintig jaar als voorzitter gediend en samen met het be stuur eraan medegewerkt, dat ieder jaar ongeveer twaalfhonderd kinderen van een goed St. Nicolaasfeest genieten. Zaterdagmiddag was er voor de kinderen van de leden een feestelijke bijeenkomst, waarop het gezelschap van Carla Flink, uit Den Haag, de kinderen aangenaam bezig heeft gehouden. Na de receptie werd het feest voortgezet met een cabaretavond in het Concertge bouw, waaraan het gezelschap van Roland Wagter medewerking verleende. Na afloop werd er nog een dansje gemaakt op de muziek van het dans- en stemmingsorkest „De vrolijke Vrijbuiters". De commissie Weldadigheid door Bridge drives in Haarlem en omstreken had voor zaterdag in restaurant „Dreefzicht" een brige-drive ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds georganiseerd, waar voor echter niet de belangstelling heeft bestaan, als anders voor dergelijke avon den steeds het geval is geweest. Er wa ren namelijk slechts vijfendertig tafeltjes bezet, terwijl op meer dan tweehonderd deelnemers was gerekend. De drive, die onder leiding stond van de heer H. de Vries, werd geopend door de voorzitter van het district Kennemer- land van de Koninklijke Nederlandse Bridge Bond: mr. J. D. A. Viskil, die na het gebruikelijke welkomstwoord de schen kers van de divei'se fraaie prijzen zijn grote erkentelijkheid betuigde. Dit betrof niet in het minst een aantal kwekers uit Aalsmeer, dat voor de verloting orchidee- en en andere bloemen had afgestaan. Dank zij de welbespraaktheid van de heer J. Kuiper, die voor een ogenblik de func tie van „afslager" op zich genomen had, hebben deze bloemen later op de avond een behoorlijk bedrag opgebracht. De drive werd gespeeld in zeven lijnen, waarbij de volgende paren als winnaars eindigden: A. de heren Bakker-Dona, B. de heren Holm-Keizerswaard, C. familie De Wijs, D. de dames Van Luipen-De Vries, E. de heren Bos-Kuiper, F. de heren Hille-Santen, G. mejuffrouw Dani- ëls en de heer Visser. Na afloop reikte de heer H. de Vries de prijzen uit, die daarbij tevens mededeelde, dat deze drive het fraaie batig saldo van achthonderd twintig gulden heeft opgeleverd. Een op brengst, waarvoor de heer N. de Lange namens het Koningin Wilhelmina Fonds zijn hartelijke dank betuigde. Het is nu definitief dat de sterke Am sterdamse vertegenwoordigende volleybal- ploegen woensdagavond in het Krelage- huis tegen de districtsploegen van Noord holland spelen. Dit als voorbereiding voor het twaalfdistrictentoernooi dat 1 februari in het Krelagehuis zal plaatsvinden. De Amsterdammers zullen vooral in de Noordhollandse herenploeg een sterke tegenstander ontmoeten, want met de oud- internationaals Hans Maas en Nico v. d. Horst en de Haarlemmers Wim Clay, Ge Verheem. Hans Wetterhabn en Henk Keur lijkt ons de ploeg sterker dan ooit. De Noordhollandse damesploeg komt dit maal sterk verjongd binnen de lijnen. Naast de internationaal Corry v. d. Horst- v. Dalen (ex-SOS Utrecht) treffen wij de Haarlemse speelsters Josien van Calmt- hout, Agnes Leeuwenberg, Anta Haver kamp, Hannie Witkamp en Corry v. d. Haar en Janny Turkstra uit Castricum, S. v. Voorts uit Alkmaar en T. Schouw uit Enkhuizen. De dameswedstrijd begint om half negen, de heren komen om negen uur binnen de lijnen. Aalsdijk, 12 te Singapore. Aalsum, 13 te Singapore. Aegis, 13 te Baltimore. Alblasserdijk, 13 te Vera Cruz. Alcyone, 12 te Amsterdam. Aldabi, 11 te Buenos Aires verw. v. Rotterdam. Algol, 12 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alhena. 13 te Antwerpen. Alnati, 15 te Antw., 18 te R'dam verw. v. B.Aires. Alioth, 13 te Santos. Alkaid. 12 te Paranagua. Almdijk, 11 v. Rotterdam n. Havana via Antw. Almkerk, 12 te Zanzibar. Amstelpark, 11 v. San Pedro n. Japan. Amstelveen, 12 te Bahrein. Angolakust, 12 v. Freetown n. Dakar. Annenkerk, 12 v. Genua n. Marseille. Antonia, 13 te Singapore verwacht v. Hongkong. Arendsdijk, 13 te New Orleans. Argos. 12 te Oran. Attis. 11 te Port of Spain verw. v. Pto. Ordaz. Aurelia, verm. 3/2 v. Tj. Priok n. Genua of Triëst. Axeldijk, 11 te Buenos Aires. Baarn, 13 te Emden. Batu, 13 te Baltimore. Banda, 12 v. Calcutta n. Penang. Bengkalis, 13 te Amsterdam. Bintang, pass. 11 Gibraltar n. Indonesië. Blitar, 13 v. Suez n. Aden. Bloemfontein, verm. 18 v. Durban n. Amsterdam. Bonita, 13 te Puerto Bolivar. Boskoop. 13 te Amsterdam. Breda, 10 530 m. z.w. Flores n. Le Havre. Britsum, 13 v. Khorel Mufatta n. Bahrein. Caltex Leiden. 12 90 m. w.z.w. Aden n. Rastanura. Camerounkust, 10 te Hamburg. Carrillo, 12 te New York. Casamance, 13 160 m. n. Cape Vert. n. L. Palmas. Charis. 12 te Barranquilla. Clavella, 13 te Devonport. Colytto, 13 te Liverpool. Coolsingel, 11 te Philadelphia. Corfu. 19 v. Indonesië te Rotterdam verwacht. Cottica. 15 te Guadeloupe verwacht. Dalerdijk, 11 v. Los Angeles n. San Francisco. Dongedijk, 12 te Portland (Oregon). Eemdijk. 13 v. New Orleans te Corpus Christi. Eenhoorn, 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. Eos, 12 te Hamburg. Esso Den Haag. 13 v. Aruba n. Puerto La Cruz. Esso Nederland, 12 te Mena Al Ahmadi. Etrema, 12 v. Istanbul n. Berre. Fairsea, 9 te Melbourne. Felipes. 12 te Singapore. Gaasterland, 12 v. Vitoria n. Bahia. Garoet, 11 v. Rotterdam n. Tj. Priok via Le Havre. Gordias. 13 te St. Marc. Groote Beer, 16 te Sydney verwacht. Groote Kerk, 12 te Beira. Hector, 13 v. Bremen te Rotterdam. Hecuba, 12 te Rotterdam. Heelsum, 12 te Houston verwacht v. Bremen. Helder. 14 te Amapala verwacht. Helicon. 10 400 m. w. Kp. Finisterre .n. A'dam. Hera. 13 et Nickerie verwacht. Hersilia, 12 v. Barranquilla n. Punta Icotear. Hilversum, 12 v. Gourock n. Mena Al Ahmadi. Himalaya, 30 te Rotterdam verwach. Hoogkerk, 12 v. Port Said n. Aden. Hydra, 12 te La Guaira verw. v. Guanta. Isis, 12 v. Ciudad Trujillo n. Puerto Cabello. Ivoorkust, 11 v. Port Harcourt n. Lagos. Jagersfonein,, 15 te Amsterdam verw. v. Durban. Japara KRL. 13 te Port Suvan verwacht. Johan v. Oldenbarnevelt, 6/2 te Fremantle verw. Jupiter, 10 rede Borkum. Karimata, 12 v. Singapore n. Billiton. Karimun, 12 te Aden. Kieldrecht, 10 v. Bremen n. Hamburg. Koratia, 12 v. Las Palmas n. Curacao. Krebsia. 12 te Southampton (reparatie). Kylix, 19 te Suez verw. n. Eastham. Lekhaven. 13 te Las Palmas. Lekkerkerk. 13 te Bandar Bustize. Leuvekerk, 12 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk. 13 te Amsterdam. Limburg. 12 v. Napels n. Genua. Lindekerk, 13 te Antwerpen. Louis Lantz, pass. 12 Finisterre n. Emden. Maas, 13 te Amsterdam. Maasdam, 13 te Havana. Maaslloyd, pass. 12 Finisterre n. Genua. Mariekerk, 13 te Alexandrië. Marnelloyd, 12 te Rotterdam. Meerkerk, 11 v. Lor. Marques n. Dar Es Salaam. Mentor, 12 v. Amsterdam n. West-Indië. Mitra, pass. 13 Panamakanaal n. Curacao. Montferland, 11 v. Amsterdam n. Bremen. Muiderkerk. 12 v. Pt. Sudan, 14 te Aden verw. Musilloyd. 12 te Surabaja. Mijdrecht. 12 v. Houston n. Amuybay. Mylady, 13 te Port Arthur. Naess Commander, 12 rede Mena Al Ahmadi. Nias. 12 te Zanzibar. Nieuw Amsterdam, 16 te New York verwacht. Noordam, 13 v. New York te Rotterdam verw. Notos, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Oceania, 30 te Genua verwacht. Ommenkerk, pass. 12 Singapore n. Manilla. Ondina, 12 v. Yokohama n. Singapore. Oranje, 14 te Aden, 24 te Tandj. Priok verwacht Oranjefontein, 12 v. Southampton n. Las Palmas Oranje Nassau, 19 te Curacao, 3/2 te A'dam verw Oranjestad, 22 te A'dam verw. v. Georgetown. Oronsay, 9/2 te Rotterdam verwacht. Orontes. 21 te Rotterdam verwacht v. Aden. Osiris. 12 v. New York n. Curacao. Ouwerkerk, 13 te Cebu. Peperkust, 12 te Dakar. Phrontis. 12 te Jeddah v. Aden. Polvdorus, pass. 13 Gibraltar n. Alexandrië. Prins Casimir. 12 te Famagusta. Pr. der Nederl., verm. 16 v. A'dam n. Pto. Limon Pr. Frederik Hendrik, pas. 11 Finisterre n. Antw Prins Willem George Frederik, 12 te Beyrouth. Prins Willem III, 12 v. Gandia n. Rotterdam. Pygmalion. 11 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Radja, pass. 12 Gibraltar n. Amsterdam. Raki, 10 v. Suez n. Aden. Rita. 13 te Penang. Roebiah, 13 te Marseille. Roma, 1/2 te Genua verwacht v. Tandj. Priok. Rondo, 13 te San Francisco. Rijndam, 18 te Rotterdam verwacht v. New York Salatlga, 14 te Singapore verwacht. Sarpedon. 12 te Curacao. Schie, 12 ten anker rede Kalivia bij Thessaloniki Senegalkust, 11 v. Amsterdam n. Bordeaux. Seven Seas, 13 v. Rotterdam te Halifax verwacht. Singkep, 12 te Bombay verw. v. Singapore. Sirrah, 12 v. Newcastle n. Perzische Golf. Slamat. 13 te Belawan. Sliedrecht, 13 te Curacao. Solon, 11 te Bremen n. Hamburg. Stad Gouda, 12 v. Rouen n. Hampton Roads. Stad Leiden, 11 v. Rotterdam n. Baltimore. Stad Maassluis, pass. 11 Gibraltar n. Melilla. Stad Rotterdam, pass. 13 Las Palmas n. IJmuiden. Stad Schiedam, 11 v. Rotterdam n. Gibraltar. Stad Vlaardingen, 14 te Narvik v. Rotterdam. Statendam. 13 v. N. York te Kp. Verd. eil. verw. Straat Banka, 13 v. Balik n. Brisbane. Straat Johore, 13 te Tanga. Straat Lombok, 11 te Durban. Straat Torres, 11 te Surabaja. Sumatra. 12 v. Tjeribon n. Semarang. Talisse, 11 v. Amsterdam n. Houston. Tappanzee, 13 te Galveston. Tarakan, 13 te Genua. Taria, 12 te Colombo verwacht. Teirecias, 13 te Penang verwacht v. Aden. Telamon, 10 1100 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Terecias, 13 te Penang. Tero. 12 te Rotterdam. Themis. 11 v. Amsterdam n. West-Indië Theobaldius, 12 40 m. w. Las Palmas n. Pauillac. Tiberius, 12 100 m. n.o. K. Villano n. P. Au Prince. Tjibadak, 14 te Koby v. Hongkong. Transporter V, 13 te Balboa. Van Cloon, 12 te Auckland. Van Waerwijck, 32 te Penang. Vasum, pass. 12 Landsend n. Amsterdam. Waal, 11 v. Lissabon n. Alexandrië. Waibalong, 15 te Bangkok. Waterman, 10 v. Tj. Priok, 1/2 te R'dam verw. Weltevreden, 12 te Hamburg v. Rotterdam. Westerdam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 14 te Pt. Said. 23 te R'dam verw. Willemstad, 19 te Barbad., 25 te Georgetown verw. Wonosari, 12 v. Djeddah n. Belawan. Zaankerk, 12 te Amsterdam. Zaanland. 12 te Montevideo. Zeeland, 13 te Port Swettenham verwacht. Zuiderkruis, 21 te Surabaja verw,, 26 te Singapore verwacht. SLEEPVAART Loire, 9 te Tandjong Priok. Rode Zee, 9 te Ravenna. Blankenburg, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Clyde, 10 v. Curacao n. Gent. Humber, 10 50 m. z.o. Santiago n. N. Palmira. Barentszee, 13 bij Isle de Pinos (Cuba). Hudson, 13 n. rede Vlissingen. Maas, 13 bij Beachyhead n. Aede Cowes. Oostzee, 13 140 m. o. Rio Grande n. N. Palmira. Poolzee, 13 te Bordeaux. Witte Zee. 13 te Suez. Zwarte Zee, 13 730 m. z.z.o. Baltimore. Nieuws in het &orf „Door Zang Vriendschap". De Chris telijke Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap" te Haarlem, dirigent Simon C. Jansen, heeft in studie genomen het oratoriumwerk „Die Jahreszeiten" van Haydn, welk werk zij begin juni 1958 hoopt uit te voeren. In december zal we derom „The Messiah" van Handel ten ge hore worden gebracht. Partij van de Arbeid. De afdeling Haarlem 7 van de Partij van de Arbeid houdt donderdagavond 16 januari in het clubgebouw van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" aan de Vergierde- weg in Oud-Schoten een ledenvergade ring. Na het huishoudelijk gedeelte zal drs. D. Roemers, lid van de Tweede Ka mer en tweede voorzitter van het N.V.V., een inleiding houden over „Europese ge meenschap en wij". Verstoorde wandeling. Zaterdag was voor de negentienjarige W. L. uit Haarlem en zijn zeventienjarige vriendin een onfor tuinlijke dag. Beiden waren des avonds aan het wandelen op de Wagenweg, maar bij het oversteken letten zij niet voldoende op het verkeer. Zij werden aangereden door een perso nenwagen, die in de richting Heemstede reed, waardoor de jongeman een gebro ken rechterdijbeen, een hoofdwonde en een hersenschudding opliep. Het meisje was bewusteloos. Zij zijn beiden opgeno men in de Deo. Aanrijding. Op de hoek van de Van Eedenstraat en de Julianastraat in Haar lem heeft zaterdagavond om zes uur een aanrijding plaats gehad tussen een perso nenwagen en een vijftienjarige wielrijder. Het jongetje reed links van de weg en lette bij het passeren van een kruispunt niet voldoende op het verkeer. Een auto mobilist kon hem niet meer ontwijken en reed hem aan, waardoor de jongen een gebroken rechter onderbeen opliep. Hij is naar het Diaconessenziekenhuis vervoerd. ADVERTENTIE Alleen dinsdag en woensdag 14 en 15 jan. a.s. GEHAKT met zakje kruiden en recept 500 gram 148 HACHéVLEES 300 gram Bij uw hutspot 99 KLAPSTUK500 gram 158 SPECIAAL AANBEVOLEN schouderkarbonade magere runderlappen VLEESWARENRECLAME ROOKVLEES 100 gram 55 VEILING-VERSE GROENTEN Alleen dinsdag en woensdag I 14 en 15 jan. a.s. HUTSPOTPAKKETTEN inhoud: 500 gram wortelen en 250 gram uien per stuk GOLDEN DELICIOUS, extra groot per kilo 25 119 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Obligatie spaarsysteem GROTE HOUTSTRAAT 99 3-3J4°/o Nederi. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabel fabriek gew.Philips Gloeil. Philips Oioeil. Unilever Wilton Fevenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M X. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Ver. Deli Mijen Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... wentsche Pank. Anaconda Cooper Bethlehem ."teel.. U.S. Steel General Motors. Shell Union Tidewater Vorige koers vrijdag 85 905/ie 152/4 250 175Vi 243 175 222 237 147 315 20914 17914 42 707 145 98.50 140 131 11114 153 '200 8814 61 193 7214 141 163V* 15514 4114 3714 5214 35% 64fl/.n 2214 Heden 13.45 uur 85 90 J4 150 54 250 176 241 175 220 235 147 307 207 700 142.60 178 41 98.80 13914 130 109 150 20054 86 60 194 72«/s 141 165 155)4 40/4 36 5154 34)4 63'/;

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3