anders rookt heeft gelijk Export van bloembollen omhoog dankzij legertje actieve reizigers Beroep zonder veel romantiek DINSDAG 14 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Jaarverslagen Academie Voortgezet Economisch Onderwijs in Haarlem Duitse jongeman stal fiets in Bennebroek Drie weken wegens diefstal in kledingmagazijn Weekeindecursussen van de Woodbrookers Wie heeft gelijk? tT CAw Dat komt, doordat Cross iets Wie Cross rookt heelt gelijk 1 Accountant ook verdacht van handel in goud Resultaat woningtelling in Bloemendaal Eerste paal in de grond voor 312 woningen in „Parkwijk" BOLLENREIZIGERS ZWERMEN UIT Richtingsverschillen in de moderne schilderkunst V-concert met de Griekse V-concert met Griekse Medische werkgroep voor spastische kinderen Sportforum „De Bataaf" LUNCHROOM RESTAURANT Vernieuwing in gelederen van de politie Luchtvaartweek in Kennemer Lyceum Uit, het verslag van de Academie voor Voortgezet Economisch Onderwijs in Haar lem over de jaren 19551956 en 19561957 blijkt dat de aanmelding van cursisten voor het eerste leerjaar opnieuw bevredigend is, te weten 25 met vier toehoorders. Door en kele giften uit het bedrijfsleven kon voorts de acute financiële nood worden opge heven. Volgens rooster waren in 1955 aan de beurt van aftreden als curator de heren B. G. Kernkamp, prof. dr. H. J. v. d. Schroeff, dr. W. Sleumer en J. J. Swens. De drie eerstgenoemden verklaarden zich bereid de functie van curator ook verder te aanvaarden, waarop zij voor een nieuwe periode van drie jaren wei'den herkozen. De heer Swens wenste zich, mede met het. oog op zijn leeftijd niet meer voor een nieuwe periode herkiesbaar te stellen. In zijn plaats werd benoemd de heer P. W. Peereboom, directeur van Haarlems Dag blad/Oprechte Haarlemsche Courant te Haarlem. Gedurende de verslagjaren bestond het curatorium uit de heren mr. A. Bruch, voorzitter, drs. W. L. Beynes, D. J. A. Ge luk, ir. C. H. Holgen, B. G. Kernkamp, prof. dr. P. Kuin, prof. dr. J. L. Mey, P. W. Pee reboom, prof. dr. F. de Roos, prof. dr. H. J. van der Schroeff, dr. W. Sleumer Tzn en Ch. E. Visser, terwijl als secretaris de heer J. Clausing werkzaam bleef. Gedurende het cursusjaar 1955'56 had den in het bestuur zitting de heren P. C. André de la Porte als (tijdelijk) voorzitter, J. Clausing, penningmeester en vice-voor- zitter, W. B. Reynen (secr.), L. A. Bakker, dr. G. J. Diepèrink, dr. G. A. Dudok, drs. E. v. Meir, E. B. Moolenaars en R. Prosée. Gedurende het cursusjaar 1956'57 bleef dit bestuur aan, evenwel met dien ver stande, dat in mei 1957 de heer Clausing aftrad als penningmeester. De heer D. J. E. Swens werd bereid gevonden deze functie te vervullen. Gedurende de cursusjaren 1955'56 en 1956'57 werden onder leiding van de rec tor dr. S. Elzinga, daarin bijgestaan door de heer mr. drs. L. S. Römelingh als con rector de volgende vakken door de daar achter genoemde docenten onderwezen: Economie: mr. drs. S. J. Rademaker en drs. I. Leeuwensteyn; Bedrijfseconomie: drs. J. A. SchulteFischedick en drs. I. Leeuwen steyn; Economische geschiedenis: dr. H. Klompmaker; Sociologie: W. Lubberink; Recht v. h. maatschappelijk verkeer: mr. drs. L. S. Römelingh; Statistiek: drs. R. H. Rooda; Sociale wijsbegeerte: mr. drs. L. Stallaert. Na afloop van het cursusjaar 1955'56 slaagden twintig leerlingen. Bij het eind examen van het cursusjaar 1955'56 werd de Cransbergprijs gewonnen door de heer C. F. van Swaaningen. Uit de financiële overzichten blijkt, dat het cursusjaar 1955'56 uiteindelijk werd afgesloten met een nadelig saldo van 1199.36. Dit bedrag was gedekt door het garantie-fonds, te dien tijde groot 4672.50. Dit fonds was per saldo groot 3473.14. De staat van lasten en baten per 31 augus tus 1957 toont een gering voordelig saldo van 31.88, aangezien nog vóór sluiting van dit cursusjaar een aantal bijdragen uit het bedrijfsleven mocht worden ontvangen. De begroting voor 1957-'58 laat echter dui delijk zien, dat de situatie nog niet roos kleurig is te noemen. Het tekort op deze begroting ad 2015.is evenwel nog door het, resterende bedrag uit het garantiefonds gedekt. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft maandag een achttien jarige jongeman uit Duitsland veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek, nadat de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. drie maanden met aftrek had geëist. Als de jongeman zijn straf heeft uitgezeten, zal hij over de grens worden gezet. De verdachte had op 12 december bij een café in Bennebroek een damesfiets weggenomen. De jongen was aan het zwerven. Met de fiets had hij in de rich ting Den Haag willen rijden. De raads man, mr. K. Heimig, bepleitte een korte straf. Blijkbaar uitgaande van de stelling, dat een bepaald kledingmagazijn in Haarlem toch voordeliger is, nam een 41-jarige Haarlemse loodwalser daar een aantal kledingstukken weg, onder meer een herenpantalon, kinderkleding, damesblou ses en een damesvest. De man heeft op 4 januari voor het eerst iets in het kle dingmagazijn weggenomen. Toen hij meende, dat hij wel ongezien het een en ander zou kunnen weghalen, is hij nog zes maal teruggeweest, om een kledingstuk te ontvreemden. Toen kwamen de diefstallen uit. Maandag stond de man voor de Haar lemse politierechter, mr. J. P. Petersen te recht. „Ik brand liever mijn handen, dan nog één keer iets te stelen. Ik was mijn verstand kwijt. Thuis had ik met ziekte te kampen", zei de verdachte, die zelf we gens ziekte niet kon werken. De officier van Justitie, mr. 1. W. F. van der Valk Bouman, eiste twee maan den gevangenisstraf, waarvan één voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Nadat mr. M. L. Swaab een voor waardelijke straf had bepleit, legde de politierechter zes weken gevangenisstraf op, waarvan drie voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd. De Arbeiders Gemeenschap der Wood brookers in Bentveld heeft weer enkele interessante weekeindecursussen op het programma staan. Op zaterdag 1 en zon dag 2 februari zal men het hebben over „Menselijke verhoudingen in het bedrijf nu", een weekeindecursus voor degenen die in het bedrijfsleven werkzaam zijn of daarbij betrokken zijn. De leiding berust bij dr. A. van Biemen. Op 8 en 9 februari zal men het onder werp „Vrouwen, leven en werken" bestu deren. De leiding berust bij mejuffrouw ds. W. H. Buys. Tijdens dit weekeinde zal het woord gevoerd worden door mej. I. van Dalfsen, J. H. v. d. Born, A. Wei- dema, E. J. Wilzen-Bruins en mevr. M. H. ADVERTENTIE Ook over sigaretten kan verschil van mening bestaan. Maar hoe komt het toch, dat Cross Virginia alleen maar rokers heelt die dit merk jaren lang trouw blijven II geelt, dat andere waarschijnlijk missen. Iets, waardoor ze Cross LI::.. met plezier blijven roken. Denkt U daar eens over na. En oordeel zeil. Misschien ontdekt U dan ook De economische politierechter te Haar lem heeft maandagmiddag voortgezet de behandeling van de zaak tegen een vier- envijftigjarige accountant uit Haarlem, verdacht van overtreding van het devie- zenbesluit 1945. Hij had in opdracht van een Haarlemmer, voor wie hij de boeken bijhield, goud gekocht voor een waarde van 10.000 hetgeen volgens het deviezen- besluit verboden is. De behandeling van de zaak is op 18 november geschorst, omdat de-accountant nog voor de Haar lemse rechtbank terecht moest staan wegens het doen van onjuiste aangifte aan de belastingen. Inmiddels is hij veroor deeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden en publicatie van het vonnis. De politierechter achtte het van belang op de hoogte te zijn van het von nis. De officier van Justitie mr. J. Wiarda zeide gistermiddag bij de voortzetting dei- zaak over de handel in goud, dat verdach te de opzet weliswaar ontkent, maar dat kan hij niet aannemen. Spreker wilde geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf eisen, maar hij meende dai in het vonnis de ernst van het feit tot uitdrukking moest komen. Zijn eis luidde een voorwaardelij ke straf van drie maanden. De verdediger, mr. A. W. Luikinga, was van mening dat deze zaak niet los gezien mag worden van het doen van valse aan gifte bij de belastingen. Bij de behande ling der zaak voor de rechtbank is over de goudhandel uitvoerig gesproken. Hij concludeerde tot ontslag van rechtsver volging en vroeg voorts schriftelijk von nis te wijzen, omdat de termijn om in beroep te gaan maandag in de andere zaak afloopt. De politierechter voldeed aan dit ver zoek en zal maandag 20 januari schrifte lijk uitspraak doen. De woningtelling die in 1956 in de ge meente Bloemendaal werd gehouden, heeft de volgende gegevens opgeleverd: In de gemeente Bloemendaal woonden op 30 juni 1956 4388 huishoudens (onder huishouden wordt verstaan iedere samen woning van twee of meer personen, die, al dan niet in familierelatie tot elkaar staande, één huishouding vormen) en 755 alleenstaanden.Van die huishoudens woon den er 3481 (79,3 pet.) alleen in een wo ning; 447 huishoudens deelden hun woning als hoofdbewoner met een of meer huis houdens of alleenstaanden (10,2 pet.); 460 huishoudens woonden in bij anderen (10,5 pet.), waarvan L24 tengevolge van de woningnood (7,4 pet.) en 136 om ande re redenen (3,1 pet.). Het percentage van 10,2 betrekking heb bende op huishoudens, die als hoofdbewo ners inwoning hebben kan worden ver deeld in 5,2 pet. die inwoning verleenden als gevolg van de woningnood en 5 pet. die inwoning verleenden om andere rede nen. Er werd derhalve door 5,2 pet. of 228 inwoning verleend als gevolg van de woningnood en 7,4 pet. of 324 huishoudens moeten tengevolge van de woningnood in wonen. Het aantal huishoudens dat rechtstreeks met de woningnood te maken had, bedroeg derhalve 228 324 552 ruim 12,5 pet. van het aantal huishoudens. Woensdag 15 januari, des morgens om half elf, zal de eerste proefpaal geheid worden ten behoeve van de bouw van 312 woningen in „Parkwijk". Deze woningen zijn bestemd voor de woningstichting „Patrimonium" en de r.-k. woningbouw vereniging „St. Bavo-oost". (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Maandagmiddag zochten wij vergeefs naar enkele bekenden op de bloem- bollenbeurs in het Haarlemse Krelagehuis. Zij waren echter weg: de één naar Frankrijk, de ander naar Duitsland, twee waren naar Engeland, weer een ander was voor vier of vijf maanden naar Amerika vertrokken. En terwijl de kwekers hier naar vorst uitkijken, omdat de bollen zo hard groeien onder het winterdek, ploeteren bollenreizigers moeizaam ergens in Midden- of Noord-Scandinavië door metershoge sneeuw en ijzige koude naar hun klanten. De reizigers zwermen weer uit over het gehele vrije noordelijke halfrond, noemt men dat. Het lijkt zo romantisch: fijn bollen ver kopen in het buitenland. En het is geen wonder, dat dit het ideaal is van ieder jongmaatje in de Bloembollenstreek. Maar dikwijls is de kijk op dit beroep wat al te romantisch en heeft men geen juiste voor stelling van wat het, van de man eist. Na een paar jaar reizen komt de reiziger in het buitenland veelal met mensen in con tact, die hij ieder jaar ontmoet en die voor hem even bekend zijn als zijn kennissen in Hillegom of Lisse. Het zijn klanten, die hun aankopen grondig overwegen. Klanten, die het heel gewoon vinden, dat uit Neder land bollenreizigers komen om zelfs in de verste uithoeken bloembollen te komen aanbieden. Die klanten in het buitenland zijn mensen, die jubelen als zij zelf hoge prijzen maken, maar die nijdig zijn als een gedeelte van de gekochte bollen niet goed opkomt wat natuurlijk altijd de schuld van de leverancier is. De bollenreizigers weten wat hun te wachten staat. De bloembollenteelt is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. En als het klimaat in voorjaar of zomer niet helemaal volgens het gemiddelde van De Bilt is geweest, dan groeien de bloem bollen anders dan in het jaar daarvoor. Vorig jaar bijvoorbeeld moesten de reizi gers ontelbare klachten in ontvangst nemen, want de broei was slecht. Nu krij gen diezelfde reizigers van hun klanten, die bollen voor de markt trekken, te horen dat de broei zo uitstekend is geweest, maar dat de prijzen in het buitenland slecht zijn. Nu zal een leek redeneren, dat die lage prijzen toch niet de schuld van de bollen zijn en dat de buitenlandse klant over de goede broei tevreden moet zijn. Logisch bekeken is hiertegen weinig in te brengen, maar... dikwijls redeneert de koper an ders. Want je kunt als reiziger makkelijk bij de buitenlandse klant een slechte broei uit het hoofd praten, als deze maar goede prijzen voor de getrokken bloemen heeft gemaakt. Was de broei echter goed, maar waren de prijzen slecht, dan zal de buiten landse klant de reiziger niet met enthou siasme ontvangen, maar zal hij in sombere stemming over de slechte handel spreken. C o n current ie Die slechte prijzen worden veroorzaakt door invoer van bloemen uit Zuid-Europa, voornamelijk door de Italianen en Span jaarden. Zij exporteren zelfs naar Zweden en hun goedkope anjers concurreren met de noodzakelijkerwijs dure bolbloemen. Is de broei best en düs het aanbod van bloe men groot, dan wordt alles en iedereen voor de lage prijzen verantwoordelijk ge steld. En de reizigers kunnen hun order boekjes dan wel voorlopig op zak houden. Kom maar eens terug als de prijzen beter zijn", krijgen ze dan te horen. Er komt dan na de eerste reis nog eens een reisje bij. Natuurlijk zou geen bollenreiziger zijn beroep vaarwel willen zeggen. Ook al ondervindt hij soms in Zwitserland. Duits land of Zweden op ondergesneeuwde of gladde wegen moeilijkheden, waar geen rallyrijder zich voor zou schamen, legt hij duizenden kilometers af en voert hij moei zame zakengesprekken in onherbergzame oorden of kille hotelletjes. Bloembollenreizigers zien de toekomst omdat zij meestal ook inkopers zijn, veelal somber in. Dat neemt niet weg, dat ze ieder jaar volgens de exportstatistieken meer orders boeken. Ook dit jaar zal dat wel weer het geval zijn. Overal houden de mensen van bloemen waarmee zij een blijde stemming in hun woningen scheppen. Bovendien zijn de bol bloemen als de eerste brengers van de lente in het buitenland graag ontvangen geschenken. En als die voorboden hun taak hebben vervuld, dan kondigen in de tuinen de bloeiende bollen de echte lente aan. De groeiende aftrek van bloemen, de activiteit van ongeveer tweeduizend Neder landse bollenreizigers, een goede reclame en een soepel kredietsysteem voor de bui tenlandse broeiers zorgen ervoor, dat aan het eind van dit jaar het uitvoercijfer van tweehonderd miljoen gulden aan bloem bollen wel weer zal zijn benaderd of zelfs overschreden. De reizigers zien hun moeite dan beloond in de vorm van zeer gunstige cijfers op de afrekenstaten. Over „Richtingsverschillen in de mo derne kunst" heeft dr. H. Schmidt Dege- ner maandagavond in de foyer van het Minervatheatcr voor de Heemsteedse Kunstkring een lezing met kleurenprojec- tie gehouden. Bij de vertoning van een a .ntal dia's van schilderwerken gaf de inleider een korte toelichting en vertelde hij bijzonderheden over de betreffende kunstenaar. Ondermeer sprak hij over Monet, Seurat, Chagall, Kandinsky, Gau guin, Ensor, Leger, Braque en Vlaminck. Hierbij zette hij ook verschillen uiteen tussen kunststromingen als het fauvisme eii futurisme. Dr. Schmidt Degener ana lyseerde voorts een werk van de Spaanse „grappenmaker" Salvador Dali, schilder van vele surrealistische werken, en een werk van Vincent van Gogh; de drie blau we bomen. De conclusie van dr. Schmidt Degener tenslotte was, dat men niet al leen een kunstwerk intuitief moet aanvoe len, maar het moet analyseren om de kunst te leren kennen. Vrijdag 24 januari geeft het Noordhol lands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends het zesde concert in de serie V in Haarlems Concertgebouw. Solistische medewerking wordt verleend door de Griekse mezzo-sopraan Irma Kolassi. Plet programma wordt geopend met de Derde Suite van Johann Sebastian Bach. Hierna zingt Irma Kolassi een aria van Francesco Provenzale en de aria „Cette nuit j'ai revu la palais de monpère" uit „Iphigeneia in Aulis" van Gluck. Na de pauze volgt een uitvoering van de eerste Carmensuite van Bizet. Hierna is de Griek se mezzo-sopraan soliste in Zeven Spaanse Volksliederen van De Falla. Het concert wordt besloten met de Rhapsodie Espag- nole van Ravel. In overleg met de directeur van de GGD, de heer D. Heymans, en met een aantal Haarlemse specialisten is thans in principe besloten tot de vorming van een medische werkgroep, die de problemen rond het spastische kind ter hand zal ne men. Dit besluit houdt verband met het feit dat er ook in Haarlem en omgeving een aantal van deze gebrekkige kinderen is, die het slachtoffer zijn van een zoge naamde cerebrale paralyse (Ijgrsenver lamming) en voor wie totnogtoe onvol doende behandelingsmogelijkheden en ook geen passend onderwijs hier ter stede be stonden. In deze medische werkgroep heb ben voorlopig zitting genomen de zenuw- arts-epileptoloog dr. B. Ch. Ledeboer, de kinderarts B. W. Lindeboom, de zenuw arts en jeugdpsychiater J. P. Petersma de neuroloog dr. F. E. Posthumus Meyes en de orthopaedisch chirurg C. F. W. Riet veld. Het werkcomité uit de burgerij, dat tot dit overleg het initiatief genomen heeft zal dinsdag 21 januari in café Brinkman een bijeenkomst houden met de ouders van spastische kinderen uit Haarlem en omstreken, tijdens welke de Haagse schoolarts P. J. L. de Wit, die van ge meentewege belast is met de voorberei ding tot oprichting van een Mytylschool voor gebrekkige kinderen in 's Gravenha- ge, de problematiek van het spastische kind en zijn verzorging zal bespreken. Op donderdagavond 16 januari houdt de Halfwegse wielerclub HSC „De Bataaf in een der zalen v n „De Keizerskroon (Amsterdamsestraatweg 38, Halfweg) een sportforum. Dit forum bestaat uit: de we reldkampioen sprint Jan Derksen (Am sterdam), de oud-wielrenner Gerard Pe ters (Haarlem), de oud-schaatskampioen Jan Langedijk (Oudkarspel), de voetbal ler Louk Biesbrouck (Haarlem) en dr. Ro- link, medisch sportadviseur uit Velsen- Noord. Forumvoorzitter is de heer L Buis (Badhoevedorp), kampioen van Ne derland op de weg in 1927. De aanvang is bepaald op acht uur. Omdat er op zondag 2 februari reeds in Elsloo (L.) een cycle-cross gehouden wordt, heeft het bestuur van „De Bataaf" besloten om de op die datum in Halfweg te houden cycle-cross te verschuiven naar zondag 16 februari. De Haarlemse wielerclub „De Kampi oen" houdt op zaterdag 25 januari in „Zomerlust" te Santpoort wedstrijden op hometrainers. Aanvang acht uur. Eveneens op zaterdag 25 januari houdt de Lisser Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" in „De Taveerne" te Lisse een kien- en dansavond. ADVERTENTIE iSKSvSiv Geef uw vrouw eens een snipperdag en ga DINEREN BIJ FRANKEN Tomatensoep Biefstuk van de haas Doperwten met geb. aard. f 4.75 Nagerecht naar keuze Tot 8 uur geopend ||||f|.GR. HOUTSTRAAT BIJ DE GR. MARKT. De omschakeling van rijks- op gemeen tepolitie in de Haarlemmermeer gaat niet zonder moeilijkheden gepaard. Want de 'reeds in de Haarlemmermeer werkza me leden van de rijkspolitie konden ken baar maken, of zij in rijksdienst wensten te blijven. Van de 32 politie-functionaris- sen hebben 23 deze vraag met „ja" be antwoord. Slechts negen leven van het huidige politiepersoneel gaat daarom over naar de gemeentepolitie. De anderen blijven voorlopig in de Haarlemmermeer gedetacheerd, totdat voldoende personeel van de gemeentepo litie aanwezig is. Dan zullen diegenen, die aan de rijkspolitie trouw hebben gezwo ren, naar hun nieuwe standplaats vertrek ken. De rijkspolitie in de Haarlemmer meer heeft steeds met een onderbezetting te kampen gehad. Daarom zal het korps gemeentepolitie worden uitgebreid. Voor lopig wil men beginnen met een korps sterkte van 43 leden. Ook het Kennemer ^yceum te Overveen heeft in navolging van het Coornhertly- ceum een „werkgroep luchtvaart" opge richt en teneinde hiervoor belangstelling te wekken heeft Peter Andriesse in nau we samenwerking met het K.L.V.-be- stuur in de feestzaal van het Kennemer Lyceum een luchtvaartweek voorbereid, die tot en met zaterdag zal duren. Een expositie is in een gedeelte van de feestzaal ingericht, die, ondanks het woe keren met de ruimte, vooral waar het de stand van de luchtmacht betreft, voor de genen die zich voor de luchtvaart en alles wat daarmede samenhangt, interesseren, alleszins de moeite waard is. Medewer king verleenden de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart, de K.L.M., de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfa- briek Fokker, de Haarlemse Luchtvaart Club, van de directie van de Luchthaven Schiphol, de Rijksluchtvaartschool, de eerste Nederlandse Parachutisten Club, van jhr. W. Six, die een deel van zijn his torische collectie vliegpost voor deze tentoonstelling in bruikleen gaf en ten slotte van enkele ouders. Zo zijn er oude modellen van vliegtuigen, een vliegtuig motor uit 1920, een zes meter lange ma quette van Schiphol, fraaie foto's en lec tuur te zien. Ook is er een stand aan het zweefvliegen gewijd. Bij de stand van de luchtmacht wordt voorlichting gegeven door eerste-luite- nant-vlieger A. Jager van de afdeling Personeelspubliciteit van het ministerie van Oorlog en Peter Andriesse zal bij de andere stands aan de jeugd voorlichting geven. Er bestond maandagmiddag voor deze tentoonstelling al veel belangstelling en de initiatiefnemers hopen dat dit in de ko mende dagen ook het geval zal zijn. De expositie zal dinsdag- en woensdagavond van zeven tot negen uur geopend zijn. Op vrijdag 17 januari zal er bovendien in de aula van het Kennemer Lyceum een luchtvaartavond gegeven worden door de Rijks Luchtvaartschool in samenwer king met de K.L.M. De heer Ooms, hoofd van de sectie algemene opleidingszaken van de Rijksluchtvaartschool zal iets vertellen over de opleiding tot verkeers vlieger en de heer Abspoel van de K.L.M., zal de aanwezigen inwijden in de gehei men van het piloot zijn bij dit bedrijf. Deskundigen vormen een Aero-forum en een film wordt vertoond. Tenslotte volgt zaterdagmiddag om drie uur een demon stratie met lijnbestuurde modellen op het sportveld van het Kennemer Lyceum. De ze demonstratie wordt gegeven door de Haarlemse Luchtvaart Club.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9